PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomagaj brate



M1M3
21-08-2007, 21:37
1. Svaki put nakon formatiranja diska prije nego reinstaliram sistem pojavi mi se poruka da niti jedan HDD nije nađen ili nije dobo priključen. Pritisnem tipku f6 odmah na početku kad se pokrene cd i instaliram driver (to je vjerovatno za sata disk) i sve normalno funkcionira. Kao što sam rekao to se dešava baš svaki put, driver se nalazi na disketi a svi znamo koliko su diskete "pouzdane" i da se više ne proizvode. Disketa se napravi na cd-u od matične ploće. Što ću kada mi rike disketa? :p

2. prijateljev komp se jednom izgasio i više se nije htio upaliti. nakon što bi ugasio prekidač na napajanju, ventilatori na procesoru i na grafičkoj bi se upalili na sekundu i zaustavili. izvadio sam bateriju na matičnoj i ponovo je stavio nakon deset min ali komp i dalje nije funkcionirao. nakon pola sata je upalio(?!) ali nije htio podići winowse :rotfl: (vjerojatno je driver za sata se izbrisao iz memorije?)
please help, hvala puno unaprijed :)

Human m0nst3r
21-08-2007, 22:03
1. Ovako odi sa neta skini te drivere mislim da ti moraju biti 2 na disketi prvo oba instaliraj i onda nastavi instalaciju. Ako ne provjeri da niste zaboravili ukopcati napajanje u hdd. :rotfl:
2. Opet to moze biti i do harda da je neki sector na njemu ostecen to je i meni radio i na kraju je bilo R.I.P hard. :(

Bartuc
21-08-2007, 22:06
1) Taj isti driver možeš instalirati i preko USB Sticka! Metoda je potpuno ista, stišćeš F6 prilikom instalacije win-a!

M1M3
22-08-2007, 09:45
a može li se instalirati odmah direktno s cd-a? može li on sam "prepoznati" koji je pravi driver za moj hard?

Human m0nst3r
22-08-2007, 10:20
a može li se instalirati odmah direktno s cd-a? može li on sam "prepoznati" koji je pravi driver za moj hard?
Ne moras raditi floppy jer ce ti ga kasnije kod instalcije traziti dok se budu kopirali fajlovi ta windowse. :wink:

Đeri
22-08-2007, 10:34
1. Svaki put nakon formatiranja diska prije nego reinstaliram sistem pojavi mi se poruka da niti jedan HDD nije nađen ili nije dobo priključen. Pritisnem tipku f6 odmah na početku kad se pokrene cd i instaliram driver (to je vjerovatno za sata disk) i sve normalno funkcionira. Kao što sam rekao to se dešava baš svaki put, driver se nalazi na disketi a svi znamo koliko su diskete "pouzdane" i da se više ne proizvode. Disketa se napravi na cd-u od matične ploće. Što ću kada mi rike disketa? :p

2.Sprijateljev komp se jednom izgasio i više se nije htio upaliti. nakon što bi ugasio prekidač na napajanju, ventilatori na procesoru i na grafičkoj bi se upalili na sekundu i zaustavili. izvadio sam bateriju na matičnoj i ponovo je stavio nakon deset min ali komp i dalje nije funkcionirao. nakon pola sata je upalio(?!) ali nije htio podići winowse :rotfl: (vjerojatno je driver za sata se izbrisao iz memorije?)
please help, hvala puno unaprijed :)ISTI PROBLEM SAM IMAO!ugl pošto imam hgšrot naljepnicu stari mi nije mogo čačkat iznutra i nešta prespajo ovo ono i upalio sve..pitati ću ga detaljno ;)
i windowsi mi šljakaju normalno :)