PDA

Pogledaj cijelu verziju : Latencije na ISDN-u?



mirko77
01-03-2006, 17:18
Jel netko ima iskustva sa ISDN-om i warcraftom?

Pitam jer mi je ADSL nedostupan (PCM ili neka glupost na liniji, tko zna kada ce je maknut) pa sam mislio uzeti ISDN i igrati na njemu MC/BWL i ostale 40man instance dok konacno ne dodje adsl..

Znam da je ISDN puno skuplji.

Mene zanima jer netko igrao u MC/BWL-u na ISDN-u i kakve su mu bile latencije?

Na jednom i na oba kanala?

Trenutni max su mi 20man instance poput ZG-a, gdje imam oko 950lat al konstantnih bez spikova.

MC sam probao par puta ali na pola bossova je oko 1200lat a na drugoj polovici neigrivo od spika...

Dakle ako bi netko bio tolko dobar pa podijelio iskustva sa ISDN-om...


PS. znam da je prije bilo nesto govora o tome ali sada nisam nasao nikakve postove, valjda su izbrisani...

Thnx.



Mirko.

ALG
01-03-2006, 20:09
Modem i isdn su ti dobri jedino ako questaš sam, i maksimalno izbjegavaš velike gradove, a dobro bi došao i na nekom recomanded ili low serveru ali inače zaboravi, a pogotovo end game instance di je 40 ljudi na hrpi+mobovi.

Što se pak cijene tiče ja sam lani u osmom mjesecu nažalost bio bez ADSL-a u prpipizdini di je samo ISDN dostupan i gledao sam maksimalno ušparati tako da sam wowario nekih sat do dva dnevno i to u vampirsko vrijeme.
Račun je došao 420kn + pretplata na isdn a da sam igrao koliko igram na adslu ne znam da li bi mi i 500 evra bilo dosta za račun platiti zato bolje ni ne razmišljaj o tome. :D

Nefarnius
02-03-2006, 16:07
lol :killyou:

Kirby
03-03-2006, 01:43
Jel netko ima iskustva sa ISDN-om i warcraftom?

Pitam jer mi je ADSL nedostupan (PCM ili neka glupost na liniji, tko zna kada ce je maknut) pa sam mislio uzeti ISDN i igrati na njemu MC/BWL i ostale 40man instance dok konacno ne dodje adsl..

Mirko.

Ako imaš PCM onda ne možeš imati niti ISDN. Ono što PCM radi je da dijeli jedan telefonski priključak na nekoliko (npr. ako je 4 priključka spojeno na PCM surfat ćeš 4 puta sporije na 56k modemu). Ako imaš mogućnost dobiti ISDN, onda imaš mogućnost dobiti i običnu telefonsku liniju + ADSL. Točnije, dobit ćeš novo-provedenu telefonsku liniju.

To ti je svakako jeftinija i bolja varijanta od ISDN-a.

Inače na 64k ISDN-u možeš slobodno ići u MC raidove (znam jer sam bio), a 56k modem ti je dovoljan za 20-man (naravno, pod uvjetom da ti veza nije "gimpana" sa PCM-om). Zato i imaš latenciju 900+ jer ti PCM pruža internet brzine mrtve kornjače.

Wizard
03-03-2006, 19:21
Nemam iskustva sa ISDN i WoW-om ali imam sa Dail-up modemom i WoW-om :D :) :(

Shadow
06-03-2006, 23:47
auuuu
I ja sam imo sa GW pa su me starci imali ubit :twisted: :kill:
Ali dsl je čudo

kamikaza
07-03-2006, 13:29
Ma isdn 2 kanala uzi tako da ti ne lagga kada si u partyu..... :o

Wizard
07-03-2006, 18:09
DSL rulla, meni je latencija na dail-up modemu bila preko 15k u orgr

ALG
08-03-2006, 06:50
Inače na 64k ISDN-u možeš slobodno ići u MC raidove (znam jer sam bio), a 56k modem ti je dovoljan za 20-man (naravno, pod uvjetom da ti veza nije "gimpana" sa PCM-om). Zato i imaš latenciju 900+ jer ti PCM pruža internet brzine mrtve kornjače.


Što i kad imaš team-speak uključen radi dobro?

Koliko sam ja informiran, većina ozbiljnih guildova na serverima na kojima imam likove to koristi, a ako ti ne možeš onda to sve skupa baš i ne funkcionira i vrlo lako da ćeš izazvat wipe.

P.S.
Inače i da super radi sve skupa i da je latencija ispod 100(što sigurno nije :) ), izbjegavati tu opciju najozbiljnije jer se može dogodit da HT pokupi jednu malo bolju plaću :rotfl:

Gore sam napisao koliko sam ja platio onu mizeriju od igranja.