PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kriptozoologija



Prince of Persia freak
13-08-2007, 14:30
Za one koji ne znaju što je kriptozoologija, to vam je znanost koja se bavi proučava neobične životinje koje nisu poznate znanosti i pokušava ih otkriti. U tu kategoriju spadaju Big Foot, Kraken, Čupakabra, Nessie, itd.

Meni osobno je zanimljiva tajanstvenost o Čupakabri. Znate već za ovce kojima je krv isisana i kravama čijima su spolni organi kirurški precizno odstranjeni i slično. jeste čuli za slične pojave, da li vas fascinniraju itd.

Jopax
13-08-2007, 14:34
joj kako sam volio taj članak u Zabavniku od jutarnjeg
tjerao bih starce da kupe svake nedjelje jutarnji samo radi toga
i vjerijem u to
posebno u čukapabru i nekog afričkog šišmiša sa rasponom krila 7 metara :D

i za čukapabru je bilo i kokošiju u kavezima kojima je krv isisana tako precizno da je žila na vratu u milimetar pogođena i bile su suhe ko pustinja :o

BlackDCRO
13-08-2007, 14:36
Nevjerujem u nista dok se ne uvjerim svojim ocima da to postoji...
Al inace zanimljive su mi te price :wink:

Prince of Persia freak
13-08-2007, 14:37
joj kako sam volio taj članak u Zabavniku od jutarnjeg
tjerao bih starce da kupe svake nedjelje jutarnji samo radi toga
i vjerijem u to
posebno u čukapabru i nekog afričkog šišmiša sa rasponom krila 7 metara :D

i za čukapabru je bilo i kokošiju u kavezima kojima je krv isisana tako precizno da je žila na vratu u milimetar pogođena i bile su suhe ko pustinja :o

Da, i ja sam čitao o tome u Zabavniku. Neki misle da su to vanzemaljci napravili. U svakom slučaju: "The truth is out there.".

Burek_fr0m_SPACE
13-08-2007, 14:37
Jedino je tu fascinantno kako ti mitovi uspijevaju preživjeti toliko dugo bez ikakvih dokaza, osim par priča pijanih ljudi i mnogo očigledno retuširanih ili premutnih fotografija. Ali opet, neki su uspjeli i bez toga.

Wolfwrath
13-08-2007, 14:39
Čitao sam jednu knjigu o tome.Zanimljiva tema.Za čukakabru nisam čuo,ali za druge jesam.Kao Ogopogo,ili npr. zmije od 20 metara u africi.
Ima i morskih čudovišta,kao kraken.

MarkaN
13-08-2007, 14:40
khm... a zmajevi, jednorozi, cerebrus???

Prince of Persia freak
13-08-2007, 14:40
Najbolje mi je bilo kad su skontali da jedna slika nessie zapravo maketa broda od 20 cm s nataknutom izrezbarenom glavom, a druga zapravo slika zlatnog retrivera koji pliva samo u negativu :rotfl: . Ali mislim da i dalje postoji nessie ili neka slično.

Zanimljive su mi mornarske priče o krakenu.

Jopax
13-08-2007, 14:43
Jedino je tu fascinantno kako ti mitovi uspijevaju preživjeti toliko dugo bez ikakvih dokaza, osim par priča pijanih ljudi i mnogo očigledno retuširanih ili premutnih fotografija. Ali opet, neki su uspjeli i bez toga.

ane bila je i emisija na Discoveryu i o tome kako ljudi idu u lov na tu stvar i to grad financira
I to baš ne pričaju pijandure nego obični ljudi kojima je nestalo pola životinja ili im je sva krv posrkana
i bilo je priče da su ameri u to upleteni jer američka baza(vojna,istraživačka ili kakva god) i da je kratko nakon toga počela priča o čukapabri

Prince of Persia freak
13-08-2007, 14:47
@Wolf Burn
Čupakabra ti je nekakva vrst vampira-gmaza-koji hoda na dvije noge-leti. Oni su napadali domaće životinje u Sjevernoj i Južnoj Americi i isisali ih tako da nije bilo tekućine u njima, ni kapi krvi.

Wolfwrath
13-08-2007, 15:03
Wow.Dakle,neka vrsta vampira?

Cerebrus je čisto mitološki,iz grčke.Jednorozi su izumrli po mom mišljenju,a zmajevi također,ili sad žive u podzemnim tunelima.To je moje mišljenje.

Jeste vidjeli snimku bigfoota sa Bluff creeka.To je jedna stara video snimka dva amera.Šta mislite?

MarkaN
13-08-2007, 15:08
Wow.Dakle,neka vrsta vampira?

khm, prije bi rekao komarca nego vampira. To su neke opasne živine kad imaju toliku snagu da u potpunosti isuše nečije tijelo. Znaš kakav to mora biti usisavač??

Zmajevi, jednorozi... khm... stvarno neznam, ali oni su mi stvarniji od mnogih religijskih priča i "događaja". Znanost je takva da se od atoma i kemijskih spojeva svašta, ali baš svašta može izroditi, dok s druge strane nitko ne može reći da može hodati po vodi, bez dodira savijati žlice, pomicati objekte, čitati misli i slične stvari.

Jopax
13-08-2007, 15:17
Hmm
Zmajevi ako su postojali vjerovatno su izumrli za jednoroge nisam siguran a za chupacabru jesam (Wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Chupacabra))
I to izgleda kao na crtežu, znači mala polu humanoidna beštija sa bodljama na leđima koja je zelenkasto smeđe boje i ne pretjerano visoka

flander
13-08-2007, 15:33
osobno vjerujem u te spike, osobito u onu o Lock Nesu, zato kaj taj gmaz ili kaj več je kao živio za vrijeme dinosaura, a ljubitelj sam Jurassic Parka, tako da brijem da to stvorenje još diše :)

Kostolomac
13-08-2007, 16:09
pa nessie bi zapravo bila vrsta pleziosaura. kad sam bio mali proučavao sam dinosaure, i općenito sam volio kriptozoologiju ali sam to nažalost sve zapustio i zaboravio :cry:
vjerujem u te stvari, a i ko da mi znamo čega sve ima i nema na ovom svijetu :roll:

Prince of Persia freak
13-08-2007, 16:41
@Markan
Ti često kašlješ u postovima, jel? Uostalom nitko nije spominjao bića koja mogu hodati po vodi ili savijati žice mislima nego samo neka koja još nisu registrirana u biologiji, a na neki način su mistična.

MarkaN
13-08-2007, 16:57
nisi me skužio, al nema veze.

Prince of Persia freak
13-08-2007, 17:02
nisi me skužio, al nema veze.

Aha, ti si mislio na religijske priče i čuda itd. Kao naprimjer taj uskrsnuo iz mrtvih i proglašavanje svetaca. Želio si reći kak ne vjeruješ u ta sranja. Sry, my bad.

MarkaN
13-08-2007, 17:09
ne nego sam htio reći da su ova "biološka čuda" realnija i lakše je biti uvjeren u njih nego u te mitske i religijske priče. Ne kažem da ne vjerujem, ali nitko mi ne može reći da 100% uvjeren u apsolutno sve što je napisano svim knjigama bez obzira koja religija bila.

Dakle uzdam se u ono što znam i poštujem religije i slavim svetke, ali također stojim na zemlji i realno gledam na stvari kakve jesu. Kužiš?

Jedino u što sam gotovo 100% uvjeren je afterlife - to je to.

Prince of Persia freak
13-08-2007, 17:18
Kužim, no ja nisam baš siguran za afterlife. Prije bih rekao reinkarnaciju. No kaj mislite o Krakenu. Mislim, hobotnica/lignja/zmija ili kaj već duga oko 20 metara. Zvuči čak prilično vjerojatnoo jer oceani su neistraženi i nitko nemože zaroniti na dubinu veću od 3-5 Km, tako da postoji velika vjerojatnost za to.

Kenyi
13-08-2007, 17:22
http://video.google.com/videoplay?docid ... &plindex=4 (http://video.google.com/videoplay?docid=-6894608734239361608&q=sea+monsters&total=1438&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=4)Snovootkrivene zivotinje.

MarkaN
13-08-2007, 17:38
Kužim, no ja nisam baš siguran za afterlife. Prije bih rekao reinkarnaciju.

ma to sam htio reći dammit! Jebiga kriv odabir riječi, enivej nećemo više offtopicovat.

uglavnom, ovaj čupakabra mi izgleda kao tipičan alien, možda je moguće da je "zapeo" kod nas...

m777
13-08-2007, 17:52
Popis cryptida (http://en.wikipedia.org/wiki/Cryptid)

Doggy
13-08-2007, 17:54
debilna anketa... to je isto ko da pitas dal vjerujete u medicinu... daj molim te... ja vjerujem da postoje takve zivotinje...

whiskey
13-08-2007, 18:12
Inace informacije radi, ljudi su bili na samom dnu marijanske brazde oko 11km dubine. Podmornica se zvala Trieste i kapetanu je prezime bilo vjerovali ili ne Piccard. :) Pravo znacenje kriptozoologije je istraživanje izumrlih vrsta, sama ric govori KRIPTO dakle mrtvo-izumrlo. Primjerice gigantski morski pas latinskog naziva charcarodon megalodon koji je moga narasti do 18m i hranija se kitovima. Kakve li su još zviri hodale i plivale našim planetom, a da mi nemamo pojma o njihovom postojanju.. Bigfoot, nessie , la chupacabra su lokalne price i legende koje je najpametnije diskreditirati jer ne postoje konkretni dokazi o njihovom postojanju.

cropir
13-08-2007, 18:12
ok daklem. :D
koliko sam shvatio, dok su vjerovali u nju, čupakabra je bila samo jedna.farmeri su vidjeli crvene ogromne oke, zgoljavo tijelo i sismiska krila.nikad nije napadala ljude i nasli su otisne sapica.
e onda su dosli znanstvenici i sve pokvarili.
najme kada krava umre dođu neke posebne muhe koje skidaju kozu i jedu dio mesa.vime i sve to pojedu i posišu krv. daklem sori momci al čupakabre nema :D

kowE
13-08-2007, 18:18
meni je najjace ovo:
_-gjyC_pPsc
zanemarite ono fallen angel thing... neko se malo zanio :rotfl:

TheJopa
13-08-2007, 18:29
Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo, to je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.

kowE
13-08-2007, 18:54
Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo,Sto je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.
:rotfl: :pray: :rotfl:
:rotfl: :pray: :rotfl:

Tri66a
13-08-2007, 19:11
Loch Ness
-površina 56 km2
-najveća dubina 230m

kowE
13-08-2007, 19:28
Loch Ness
-površina 56 km2
-najveća dubina 230m
http://europa.eu/abc/maps/images/region ... otland.gif (http://europa.eu/abc/maps/images/regions/uk/scotland.gif)
pogledaj gdje je Loch Ness.

Dweller
13-08-2007, 19:29
u sredini sjevera

pstrebs
13-08-2007, 19:47
Nisi dobro postavio anketno pitanje... " Vjerujete li u kriptozologiju?"
pa normalno da vjerujemo jer je to kao što si i sam rekao znanost o pririvenim bićima itd... trebao si staviti " Vjerujete li u STVORENJA KOJA PROUČAVA kriptozoologija", a ne ovako. To je tipa " vjerujete li da upravo upravo čitate ovaj post?" Editiraj anketu , ako može.

TheJopa
13-08-2007, 20:55
Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo,Sto je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.
:rotfl: :pray: :rotfl:
:rotfl: :pray: :rotfl:
Ne kužim šta je smišno.
Da bi se vrsta održala kroz toliko tisuča, zapravo milijuna, godina, treba određen broj jedinki. Čuo sam točan broj, ali sam zaboravio, ali sam prilično siguran da je oko 10 tisuča.

SharafCiger
13-08-2007, 21:03
ne virujem u ta bića i to e to :rotfl: :D :D

RIPtheREAPER
13-08-2007, 22:21
Citao sam knjigu Kriptozoologija.
Ima dosta toga, vrlo zanimljivo.

Ako ce ju netko trazit, hint: na koricama je nacrtan neki dinić slican ko Nessi.
:D

kowE
13-08-2007, 22:59
Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo,Sto je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.
:rotfl: :pray: :rotfl:
:rotfl: :pray: :rotfl:
Ne kužim šta je smišno.
Da bi se vrsta održala kroz toliko tisuča, zapravo milijuna, godina, treba određen broj jedinki. Čuo sam točan broj, ali sam zaboravio, ali sam prilično siguran da je oko 10 tisuča.
zar mora znacit da je to dinosaur?
pogledaj polozaj jezera... moguce je da je nekim sub-površinskim kanalom povezano s morem i drugim jezerima.
u biti... boli me ku*** :wink: 8)

McPingvin_v2.0
13-08-2007, 23:36
samo bih htio zahvaliti wolfburnu jer temeljem njegovog posta radim 2. dio siga.

RIPtheREAPER
14-08-2007, 00:23
Ping, to mislis na pozitivan nacin ili na onaj drugi?

McPingvin_v2.0
14-08-2007, 01:14
a što ti misliš? ^^

Jopax
14-08-2007, 08:55
Inace informacije radi, ljudi su bili na samom dnu marijanske brazde oko 11km dubine. Podmornica se zvala Trieste i kapetanu je prezime bilo vjerovali ili ne Piccard. :) Pravo znacenje kriptozoologije je istraživanje izumrlih vrsta, sama ric govori KRIPTO dakle mrtvo-izumrlo. Primjerice gigantski morski pas latinskog naziva charcarodon megalodon koji je moga narasti do 18m i hranija se kitovima. Kakve li su još zviri hodale i plivale našim planetom, a da mi nemamo pojma o njihovom postojanju.. Bigfoot, nessie , la chupacabra su lokalne price i legende koje je najpametnije diskreditirati jer ne postoje konkretni dokazi o njihovom postojanju.

:rotfl: :rotfl:
Krypto ti znači nepoznato, šifrirano, zagonetno a ne mrtvo

kowE
14-08-2007, 09:40
Inace informacije radi, ljudi su bili na samom dnu marijanske brazde oko 11km dubine. Podmornica se zvala Trieste i kapetanu je prezime bilo vjerovali ili ne Piccard. :) Pravo znacenje kriptozoologije je istraživanje izumrlih vrsta, sama ric govori KRIPTO dakle mrtvo-izumrlo. Primjerice gigantski morski pas latinskog naziva charcarodon megalodon koji je moga narasti do 18m i hranija se kitovima. Kakve li su još zviri hodale i plivale našim planetom, a da mi nemamo pojma o njihovom postojanju.. Bigfoot, nessie , la chupacabra su lokalne price i legende koje je najpametnije diskreditirati jer ne postoje konkretni dokazi o njihovom postojanju.

:rotfl: :rotfl:
Krypto ti znači nepoznato, šifrirano, zagonetno a ne mrtvo
valjda mu se rijec kripta nekako umijesala... :rotfl:

Ripaz
14-08-2007, 09:52
Joj kaj volim kada se netko pravi da zna sve.

Tri66a
14-08-2007, 10:30
Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo,Sto je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.
:rotfl: :pray: :rotfl:
:rotfl: :pray: :rotfl:
Ne kužim šta je smišno.
Da bi se vrsta održala kroz toliko tisuča, zapravo milijuna, godina, treba određen broj jedinki. Čuo sam točan broj, ali sam zaboravio, ali sam prilično siguran da je oko 10 tisuča.
zar mora znacit da je to dinosaur?
pogledaj polozaj jezera... moguce je da je nekim sub-površinskim kanalom povezano s moremSi drugim jezerima.
u biti... boli me ku*** :wink: 8)
je je....tu je kapetan Nemo sa Nautilusom prošao pa mu je pobjegao ljubimac koji se sada zove loch Ness monster

Kenyi
14-08-2007, 10:41
zive u podzemnim tunelima :pray:

McPingvin_v2.0
14-08-2007, 10:46
jok kenyi, uopće :)

Ripaz
14-08-2007, 10:47
kryptos - skriven, zoon - životinja, logia - proučavanje

kowE
14-08-2007, 10:52
Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo,Sto je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.
:rotfl: :pray: :rotfl:
:rotfl: :pray: :rotfl:
Ne kužim šta je smišno.
Da bi se vrsta održala kroz toliko tisuča, zapravo milijuna, godina, treba određen broj jedinki. Čuo sam točan broj, ali sam zaboravio, ali sam prilično siguran da je oko 10 tisuča.
zar mora znacit da je to dinosaur?
pogledaj polozaj jezera... moguce je da je nekim sub-površinskim kanalom povezano s moremSi drugim jezerima.
u biti... boli me ku*** :wink: 8)
je je....tu je kapetan Nemo sa Nautilusom prošao pa mu je pobjegao ljubimac koji se sada zove loch Ness monster
jel ti toliko tesko prihvatiti mogucnost postojanja nekog tunela? :roll:

Kenyi
14-08-2007, 10:58
jok kenyi, uopće :)

ali znaci ako oni zive unutra, oni bi nas mogli napasti lets panic!

McPingvin_v2.0
14-08-2007, 11:02
ne, mene fascinira kako preživljavaju bez hrane i sunčeve svijetlosti tisućama godina, pogotovo kada uzmeš u obzir da su to GMAZOVI :)

medusa
14-08-2007, 11:15
možda je s njima zakopan nuklearni reaktor (koji isijava vrućinu) koji je us army ukrao od izvanzemaljaca i onda zaboravio na njega 8)

Doggy
14-08-2007, 11:19
ne, mene fascinira kako preživljavaju bez hrane i sunčeve svijetlosti tisućama godina, pogotovo kada uzmeš u obzir da su to GMAZOVI :)

a si ti kad cul za evoluciju??' prilagodjavanje zivotnim uvjetima??? ne??? i mislil sam...

medusa
14-08-2007, 11:48
ali moraju preživjeti dovoljno dugo da se prilagode. ne vjerujem da bi se gmazovi toliko brzo prilagodili.
neka dođe neki strućnjak pa nek nam objasni, sve drugo je nagađanje ili logika s ograničenim znanjem

Maloki
14-08-2007, 11:55
ne, mene fascinira kako preživljavaju bez hrane i sunčeve svijetlosti tisućama godina, pogotovo kada uzmeš u obzir da su to GMAZOVI :)

a si ti kad cul za evoluciju??' prilagodjavanje zivotnim uvjetima??? ne??? i mislil sam...

zakopaj se ti jedno 20 metara pod zemljom pa da vidimo kolko ces dugo izdrzat...

kowE
14-08-2007, 12:11
@ medusa - ti si neki strucnajak za evoluciju?
btw, dali mora znaciti da je "nessie" gmaz? pa nije ju nitko vidio iz bliza i proucio... to je kao da kazes da je cudnovati kljunas patka a zapravo ga nikad nisi proucio. :kill:

Prince of Persia freak
14-08-2007, 12:13
Da odgovorim nekome za krave i muhe.

Kaj misliš da su muhe tako precizne da su uspjele organe odstraniti kirurškom preciznoču? Mislim, moguće je. Da. Bila je tamo u blizini kirurška škola za muhe. Yep. 8)

Kenyi
14-08-2007, 12:15
ovo je odlicna tema za teorije zavjere :roll:

Prince of Persia freak
14-08-2007, 12:22
ovo je odlicna tema za teorije zavjere :roll:
Indeed. No kaj mislite o ovome:http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_RodS?
Znači ribe koje lete, kaje sljedeće? Ptice koje rone pod vodom? Ah, da. Pingvini.

whiskey
14-08-2007, 12:33
Cudnovati kljunaš je sisavac koji liježe jaja. Zanimljiva beštijica sa kljunom i krznom te otrovnim kanđama. My bad, crypto-zagonetno jelte al ima veze i sa izumrlim životinjama. Dakle sve je to povezano.

Prince of Persia freak
14-08-2007, 12:37
Cudnovati kljunaš je sisavac koji liježe jaja. Zanimljiva beštijica sa kljunom i krznom te otrovnim kanđama. My bad, crypto-zagonetno jelte al ima veze i sa izumrlim životinjama. Dakle sve je to povezano.

Ili se misli da su te životinje izumrle.

kowE
14-08-2007, 12:37
ovo je odlicna tema za teorije zavjere :roll:
Indeed. No kaj mislite o ovome:http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_RodS?
Znači ribe koje lete, kaje sljedeće? Ptice koje rone pod vodom? Ah, da. Pingvini.
znam jednu zensku koja je to snimala... inace jako zanimljiva stvar. dok se nekom u oko ne zabode :rotfl:

McPingvin_v2.0
14-08-2007, 12:44
ne, mene fascinira kako preživljavaju bez hrane i sunčeve svijetlosti tisućama godina, pogotovo kada uzmeš u obzir da su to GMAZOVI :)

a si ti kad cul za evoluciju??' prilagodjavanje zivotnim uvjetima??? ne??? i mislil sam...
Gmazovi ne mogu sami održavati vlastitu tjelesnu temperaturu te to čine pomoću sunca. proči malo http://hr.wikipedia.org/wiki/Gmazovi

McPingvin_v2.0
14-08-2007, 13:16
Znači ribe koje lete, kaje sljedeće? Ptice koje rone pod vodom? Ah, da. Pingvini.
Jelda su nezgodni ti pingvini, uvjek ti sjebu koncepciju.

Prince of Persia freak
14-08-2007, 14:30
ovo je odlicna tema za teorije zavjere :roll:
Indeed. No kaj mislite o ovome:http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_RodS?
Znači ribe koje lete, kaje sljedeće? Ptice koje rone pod vodom? Ah, da. Pingvini.
znam jednu zensku koja je to snimala... inace jako zanimljiva stvar. dok se nekom u oko ne zabode :rotfl:

Dobra, dobra :rotfl: :rotfl: :rotfl: .
No, kaj mislite o onoj patki sa zubima koju još i nazivaju demon duck?

Jopax
14-08-2007, 16:23
Piše da je hoax

medusa
14-08-2007, 20:04
@ medusa - ti si neki strucnajak za evoluciju?
btw, dali mora znaciti da je "nessie" gmaz? pa nije ju nitko vidio iz bliza i proucio... to je kao da kazes da je cudnovati kljunas patka a zapravo ga nikad nisi proucio. :kill:
ja sam otvoreno rekao da su sve nagađanja, a ono je moje skromno mišljenje do kojeg sam došao čistom ubojitom logikom d bića evoluiraju milijunima godina, a gmaz bi umro tokom tjedana, možda i dana
i ne ne mora biti gmaz, ali većina predlaže da je, i na tu sam tvrdnju odgovarao.

Jopax
14-08-2007, 21:15
Neko je rekao da je to možda plesiosaur(ili tako nekako) u Loch Nessu
I moguće je da je ness povezan sa možda nekoliko drugih jezera ili čak sa morem jer Ne bi bilo drugog načina da to nešto dospije u to jezero (povezano nešto kao Baćinska jezera samo puno veće)
I glavni razlog koji će pobiti sve tvrdnje o Nessu je taj da u njemu jednostavno nema dovoljno ribe da uzdržava išta veliko kao Nessie (možda dovoljno za jedno biće ali ne i za populaciju koja se razmnožava) :D
sad mi se crtaju morske zvijeri(nema veze samo da prikratim vrijeme do oza) :)

Shadow.eyes.only
14-08-2007, 21:15
Gle ljudi ubacio bi se sa jednim komentarom...zaprvo doživljajem.
Ja i stari eto odlučili navratit do njegovog frenda u njemačku,i on sad nama pokazuje kaj radi (biolog je naime).
Ja zujim i diram sve živo ,a on mi veli da dođem do jedna "posude".
Ja pogledam kad ono životinja koja izgleda gotovo identično šišmišu samo uz razliku kaj ima KLJOVE,i to kakve.
I sad ja pitam njega koji je to bog a veli on meni da su tu životinjicu dobili iz pitaj boga kojeg mjesta (Brazil ubiti) i da je to jedan od rijetkih primjeraka vrste koja "navodno" može popit krvi fakat pun kurac.
Dobili su tu živinu da ispitaju s kojom vrstom šišmiša imaju najbliže srodstvo.
Isto mi je napomenul da nakon gozbe uvjek "odgegaju" ne predaleko ,da se sve to "slegne" hehe . Tak su je i uhvatili.
Iz tog razloga nije mi toliko nemoguć podatak da postoji živine koje su u stanju potpuno isisati svu krv iz bilo kakvog sisavca.
Respek svima koji vjeruju da nekaj postoji ali također i ovima koji se povode sa onim "Ne vjerujem dok ne vidim". jer ja sam takav stav imao dok nisam vidio gore navedeno biće. pozz

Jopax
14-08-2007, 21:21
Gle ljudi ubacio bi se sa jednim komentarom...zaprvo doživljajem.
Ja i stari eto odlučili navratit do njegovog frenda u njemačku,i on sad nama pokazuje kaj radi (biolog je naime).
Ja zujim i diram sve živo ,a on mi veli da dođem do jedna "posude".
Ja pogledam kad ono životinja koja izgleda gotovo identično šišmišu samo uz razliku kaj ima KLJOVE,i to kakve.
I sad ja pitam njega koji je to bog a veli on meni da su tu životinjicu dobili iz pitaj boga kojeg mjesta (Brazil ubiti) i da je to jedan od rijetkih primjeraka vrste koja "navodno" može popit krvi fakat pun *****.
Dobili su tu živinu da ispitaju s kojom vrstom šišmiša imaju najbliže srodstvo.
Isto mi je napomenul da nakon gozbe uvjek "odgegaju" ne predaleko ,da se sve to "slegne" hehe . Tak su je i uhvatili.
Iz tog razloga nije mi toliko nemoguć podatak da postoji živine koje su u stanju potpuno isisati svu krv iz bilo kakvog sisavca.
Respek svima koji vjeruju da nekaj postoji ali također i ovima koji se povode sa onim "Ne vjerujem dok ne vidim". jer ja sam takav stav imao dok nisam vidio gore navedeno biće. pozz

Neki vampirski šišmiš
ima i takvih gadova

Tri66a
14-08-2007, 22:11
Da odgovorim nekome za krave i muhe.

Kaj misliš da su muhe tako precizne da su uspjele organe odstraniti kirurškom preciznoču? Mislim, moguće je. Da. Bila je tamo u blizini kirurška škola za muhe. Yep. 8)
Mislim da pijavice dosta precizno naprave rez na tkivu kada se zakače ustima/sisaljkama/čimeveć

Helena
14-08-2007, 23:05
Gle ljudi ubacio bi se sa jednim komentarom...zaprvo doživljajem.
Ja i stari eto odlučili navratit do njegovog frenda u njemačku,i on sad nama pokazuje kaj radi (biolog je naime).
Ja zujim i diram sve živo ,a on mi veli da dođem do jedna "posude".
Ja pogledam kad ono životinja koja izgleda gotovo identično šišmišu samo uz razliku kaj ima KLJOVE,i to kakve.
I sad ja pitam njega koji je to bog a veli on meni da su tu životinjicu dobili iz pitaj boga kojeg mjesta (Brazil ubiti) i da je to jedan od rijetkih primjeraka vrste koja "navodno" može popit krvi fakat pun *****.
Dobili su tu živinu da ispitaju s kojom vrstom šišmiša imaju najbliže srodstvo.
Isto mi je napomenul da nakon gozbe uvjek "odgegaju" ne predaleko ,da se sve to "slegne" hehe . Tak su je i uhvatili.
Iz tog razloga nije mi toliko nemoguć podatak da postoji živine koje su u stanju potpuno isisati svu krv iz bilo kakvog sisavca.
Respek svima koji vjeruju da nekaj postoji ali također i ovima koji se povode sa onim "Ne vjerujem dok ne vidim". jer ja sam takav stav imao dok nisam vidio gore navedeno biće. pozz

Neki vampirski šišmiš
ima i takvih gadova

Očito. :o

Prince of Persia freak
15-08-2007, 19:27
Gle ljudi ubacio bi se sa jednim komentarom...zaprvo doživljajem.
Ja i stari eto odlučili navratit do njegovog frenda u njemačku,i on sad nama pokazuje kaj radi (biolog je naime).
Ja zujim i diram sve živo ,a on mi veli da dođem do jedna "posude".
Ja pogledam kad ono životinja koja izgleda gotovo identično šišmišu samo uz razliku kaj ima KLJOVE,i to kakve.
I sad ja pitam njega koji je to bog a veli on meni da su tu životinjicu dobili iz pitaj boga kojeg mjesta (Brazil ubiti) i da je to jedan od rijetkih primjeraka vrste koja "navodno" može popit krvi fakat pun *****.
Dobili su tu živinu da ispitaju s kojom vrstom šišmiša imaju najbliže srodstvo.
Isto mi je napomenul da nakon gozbe uvjek "odgegaju" ne predaleko ,da se sve to "slegne" hehe . Tak su je i uhvatili.
Iz tog razloga nije mi toliko nemoguć podatak da postoji živine koje su u stanju potpuno isisati svu krv iz bilo kakvog sisavca.
Respek svima koji vjeruju da nekaj postoji ali također i ovima koji se povode sa onim "Ne vjerujem dok ne vidim". jer ja sam takav stav imao dok nisam vidio gore navedeno biće. pozz

Neki vampirski šišmiš
ima i takvih gadova

A ima kljove ko vepar? To je neki križanac vepra i šišmiša. Majka priroda se malo napila kad je takvo nešto stvorila.

Kostolomac
16-08-2007, 00:15
pa ima vrsta šišmiša koja se zove šišmiš vampir, vjerojatno su u rodu
http://en.wikipedia.org/wiki/Vampire_bat

btw puno vrsta ptica može roniti pod vodom po par minuta, imaju specijalne žlijezde koje im čuvaju perje od promočenja. a i one leteće ribe mi nisu čudne, pa znate i sami za poletuše.
speaking of poletuša, ovo morate vidjet:
http://www.vicevi.biz/zanimljivosti/?idx=7125S:rotfl:

Death By Sexy
16-08-2007, 09:14
odlična tema, glupa anketa, postovi kurac.. jedino wolf burn tu nešto zna :)

Prince of Persia freak
16-08-2007, 09:22
pa ima vrsta šišmiša koja se zove šišmiš vampir, vjerojatno su u rodu
http://en.wikipedia.org/wiki/Vampire_bat

btw puno vrsta ptica može roniti pod vodom po par minuta, imaju specijalne žlijezde koje im čuvaju perje od promočenja. a i one leteće ribe mi nisu čudne, pa znate i sami za poletuše.
speaking of poletuša, ovo morate vidjet:
http://www.vicevi.biz/zanimljivosti/?idx=7125S:rotfl:

Znam da postoji vrsta šišmiša vampira, ali sa kljovama ne. Što se tiče toga da postoje i druge ptice koje rone, znam i za to, ali pingvini su ipak najduže pod vodom. A što se tiče one ribe koja leti, piše ti lijepo u wikipedia da leti toliko brzo da je nevidljiva ljudskom oku, znači poput nekog projektila i da ima neke membrane koje joj daju mlazni pogon. Ako je to poletuša onda stvarno.

unknown
16-08-2007, 10:07
Gle ljudi ubacio bi se sa jednim komentarom...zaprvo doživljajem.
Ja i stari eto odlučili navratit do njegovog frenda u njemačku,i on sad nama pokazuje kaj radi (biolog je naime).
Ja zujim i diram sve živo ,a on mi veli da dođem do jedna "posude".
Ja pogledam kad ono životinja koja izgleda gotovo identično šišmišu samo uz razliku kaj ima KLJOVE,i to kakve.
I sad ja pitam njega koji je to bog a veli on meni da su tu životinjicu dobili iz pitaj boga kojeg mjesta (Brazil ubiti) i da je to jedan od rijetkih primjeraka vrste koja "navodno" može popit krvi fakat pun *****.
Dobili su tu živinu da ispitaju s kojom vrstom šišmiša imaju najbliže srodstvo.
Isto mi je napomenul da nakon gozbe uvjek "odgegaju" ne predaleko ,da se sve to "slegne" hehe . Tak su je i uhvatili.
Iz tog razloga nije mi toliko nemoguć podatak da postoji živine koje su u stanju potpuno isisati svu krv iz bilo kakvog sisavca.
Respek svima koji vjeruju da nekaj postoji ali također i ovima koji se povode sa onim "Ne vjerujem dok ne vidim". jer ja sam takav stav imao dok nisam vidio gore navedeno biće. pozz

eto to ti dokazuje što ti se dešava kada se previše napušiš

Jopax
16-08-2007, 10:43
pa ima vrsta šišmiša koja se zove šišmiš vampir, vjerojatno su u rodu
http://en.wikipedia.org/wiki/Vampire_bat

btw puno vrsta ptica može roniti pod vodom po par minuta, imaju specijalne žlijezde koje im čuvaju perje od promočenja. a i one leteće ribe mi nisu čudne, pa znate i sami za poletuše.
speaking of poletuša, ovo morate vidjet:
http://www.vicevi.biz/zanimljivosti/?idx=7125S:rotfl:

Znam da postoji vrsta šišmiša vampira, ali sa kljovama ne. Što se tiče toga da postoje i druge ptice koje rone, znam i za to, ali pingvini su ipak najduže pod vodom. A što se tiče one ribe koja leti, piše ti lijepo u wikipedia da leti toliko brzo da je nevidljiva ljudskom oku, znači poput nekog projektila i da ima neke membrane koje joj daju mlazni pogon. Ako je to poletuša onda stvarno.

Može biti neka modifikacija zbog npr. žrtava koje su imale deblju kožu pa je trebao nešto veće čime će probijat kožu :D

kowE
16-08-2007, 11:00
@ Prince of Persia freak -:o ti mora da si neki svijetski priznati biolog ili sta vec kad toliko znas o ZIVOTINJAMA I J. AMERIKE... znajuci da vecina nepoznatih vrsta (ako izuzmemo mora) zivi u J. A. bravo :boohoo:

Kostolomac
16-08-2007, 13:29
Znam da postoji vrsta šišmiša vampira, ali sa kljovama ne. Što se tiče toga da postoje i druge ptice koje rone, znam i za to, ali pingvini su ipak najduže pod vodom. A što se tiče one ribe koja leti, piše ti lijepo u wikipedia da leti toliko brzo da je nevidljiva ljudskom oku, znači poput nekog projektila i da ima neke membrane koje joj daju mlazni pogon. Ako je to poletuša onda stvarno.

e pa u takve gluposti ipak ne vjerujem. sve treba uzeti cum grano salis. i nisam rekao da je to poletuša,čitaj malo pažljivije. rekao sam da je poletuša jedna od letećih riba :wink:

Prince of Persia freak
25-08-2007, 20:18
@ Prince of Persia freak -:o ti mora da si neki svijetski priznati biolog ili sta vec kad toliko znas o ZIVOTINJAMA I J. AMERIKE... znajuci da vecina nepoznatih vrsta (ako izuzmemo mora) zivi u J. A. bravo :boohoo:

Gle samo čitam članke na internetu, ništa više.