PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lovačko društvo



deva
10-08-2007, 08:05
Aje da vas vidim je li tko lovac,ili možda vam je netko od rodbine lovac?
Tema posvećena lovcima,lovačkim društvima i ljubiteljima prirode

D.E.M.O.
10-08-2007, 10:00
Tema posvećena lovcima,lovačkim društvima i ljubiteljima prirode
ovo troje ne ide zajedno. to sto lovci kazu da oni odrzavaju ravnotezu.. mos mislit. jel ti stvarno vjerujes da zivotinje u sumicama, ne bu mogle normalno zivjeti bez ljudske ruke i ljudskog metka? ako mene pitas, mogu samo normalnije.
lov je jedan bezosjecajan i okrutan sport, koji bi po meni trebalo zabraniti, a imam filing da ce u slijedecih 20ak godina svaki lov postati krivolov. da, imam ujaka lovca i znam kako je to. mnogo hvala :|

Sonic_Moronic
10-08-2007, 10:23
Pobiij ih sve XD

Stari mi je lovac.

kowE
10-08-2007, 11:07
imam tetka lovca... ali nikad nist ne ulovi :rotfl:...non-stop ga zajebavam za to. :D

Nemesis
10-08-2007, 11:14
Tema posvećena lovcima,lovačkim društvima i ljubiteljima prirode
ovo troje ne ide zajedno. to sto lovci kazu da oni odrzavaju ravnotezu.. mos mislit. jel ti stvarno vjerujes da zivotinje u sumicama, ne bu mogle normalno zivjeti bez ljudske ruke i ljudskog metka? ako mene pitas, mogu samo normalnije.
lov je jedan bezosjecajan i okrutan sport, koji bi po meni trebalo zabraniti, a imam filing da ce u slijedecih 20ak godina svaki lov postati krivolov. da, imam ujaka lovca i znam kako je to. mnogo hvala :|

dijelim mišljenje s tobom.meni je žao životinja.koliko god neke od njih bile odvratne.

Kostolomac
10-08-2007, 11:36
moj tetak je član lovačkog društva ako se ne varam. da vidite pravi gulaš kad se pomiješa srnetina, veprovina, a može i malo teletine. za prste polizat :pray:

što se tiče lovaca, to mi je ok, bar kako neki rade. ubije se par životinja i pojede ih se. ali mrzim lovokradice :twisted:

kowE
10-08-2007, 11:40
ja neam nist protiv umjerenog lova... pa ljudi to rade otkad postoje,zar ne? (retoricko pitanje)

[_[_[Sk8man]_]_]
10-08-2007, 11:49
ja neam nist protiv umjerenog lova... pa ljudi to rade otkad postoje,zar ne? (retoricko pitanje)

Maloki
10-08-2007, 12:16
preferiram jest 8)

Sonic_Moronic
10-08-2007, 12:19
preferiram jest 8)

fakjea :pray:

D.E.M.O.
10-08-2007, 12:27
_]_]]
ja neam nist protiv umjerenog lova... pa ljudi to rade otkad postoje,zar ne? (retoricko pitanje)
svaki lov je suvisan 8)

RA7R
10-08-2007, 12:29
ja se bavim podvodnim ronjenjem, to bi svako trebao probat, kad sam drmno zubatca od 7 kila, pihhh, za prste polizat

Sonic_Moronic
10-08-2007, 12:29
_]_]":3kqjhwzb][quote=kowE]ja neam nist protiv umjerenog lova... pa ljudi to rade otkad postoje,zar ne? (retoricko pitanje)
svaki lov je suvisan 8)[/quote:3kqjhwzb]

Prekul, znači praljudi su trebali odma imati savršeno znanje o gljivama,
travarstvu, voću etc.?

D.E.M.O.
10-08-2007, 12:32
Prekul, znači praljudi su trebali odma imati savršeno znanje o gljivama, travarstvu, voću etc.?
naime smatram da smo mi ipak malo napredniji od praljudi :wink:
moj komentar se odnosio na danasnje ljude. mislim da se vec dovoljno zivotinja kolje, da ne trebamo ici klati zivotinje u sumici.. jer ipak je lov sport, prehrana tim ljudima nije upitna kod kuce :wink:

Sonic_Moronic
10-08-2007, 12:36
Ne razumijem te, otkud to lovci ne jedu to što ulove. Moj stari sve što ulovi pojede ili sa ostalim lovcima ili kod kuće...

Kupovno meso saka. :wink:

medusa
10-08-2007, 12:39
[quote="Sonic_Moronic":19sgvrr6]Prekul, znači praljudi su trebali odma imati savršeno znanje o gljivama, travarstvu, voću etc.?
naime smatram da smo mi ipak malo napredniji od praljudi :wink:
moj komentar se odnosio na danasnje ljude. mislim da se vec dovoljno zivotinja kolje, da ne trebamo ici klati zivotinje u sumici.. jer ipak je lov sport, prehrana tim ljudima nije upitna kod kuce :wink:[/quote:19sgvrr6]
meni je draže jesti divljač. smatram da ih ne ugrožavam zbog toga. najjači opstaju fakjea! 8)

Sonic_Moronic
10-08-2007, 12:40
Demo, jel ti povraćaš kad vidiš kako svinje vise od čengele kad ih se zakolje? :DDD

D.E.M.O.
10-08-2007, 12:57
Demo, jel ti povraćaš kad vidiš kako svinje vise od čengele kad ih se zakolje? :DDD
ne, dapace uopce mi se ne gadi jer to svake sezone klanja vidim kako visi na ulazu u bakinu kucu i vjerujem da sam prisustvovao na vise klanja nego vecina vas ovdje :wink:

Nemesis
10-08-2007, 13:09
nema tice do prasice. :D

btw,kupovno meso stvarno saka.

Kron
10-08-2007, 13:19
pa lovci ne ubijaju samo, normalni lovci se brinu za sumu i nose hranu zivotinjama svake zime. i normalan lov bi zapravo trebao biti odstrel divljači, znaci sve stare, neplodne i tako to...

TheJopa
10-08-2007, 13:29
Pa da, brinu se i točno se zna koliko divljači ima u kojoj šumi, kad se šta smije lovit, kqad ne, koje su životinje ugrožene, kojih ima previše...

A ako neko ima problema s ubijanjem životinja... Pa razumjem, ali ista stvar je i u klaonici, šta bi sad svi trebali bit vegetarijanci? Ma daaaaj...

Inače u obitelji ima dosta lovaca pa znam, i bio sam par puta :D

McPingvin_v2.0
10-08-2007, 13:41
pa lovci ne ubijaju samo, normalni lovci se brinu za sumu i nose hranu zivotinjama svake zime. i normalan lov bi zapravo trebao biti odstrel divljači, znaci sve stare, neplodne i tako to...
točno to. lovci ze brinu za svoju buduću lovinu, i održavaju ili povećavaju broj divljači na pojedinom području.


a inače, stari vic o lovcima:
što su to lovci?
hrpa naoružanih seljaka na putu u birtiju :)

D.E.M.O.
10-08-2007, 13:42
pa lovci ne ubijaju samo, normalni lovci se brinu za sumu i nose hranu zivotinjama svake zime. i normalan lov bi zapravo trebao biti odstrel divljači, znaci sve stare, neplodne i tako to...
ali zasto ubiti staru divljac? kome ona skodi osim sto ce eventualno nahraniti gladnog vuka? :o
i ja mislim da to sto jedan od njih donese pun qrac rane u prikolici nije bas opravdanje da bi slijedecih mjesec dana streljo zivotinje po sumi.. ili sam u krivu?
nadalje jel ti lovci biraju izmedju stare i zrele srne? sumnjam. :| pogotovo na udaljenosti od 20ak metara.. sumnjam da u vecernjim satima, malo nazujiti mogu razaznati jer srna 10 ili 20 godina :o

Dreadlord
10-08-2007, 14:01
Aje da vas vidim je li tko lovac,ili možda vam je netko od rodbine lovac?
Tema posvećena lovcima,lovačkim društvima i ljubiteljima prirode

nitko mi nije lovac ali bih volio otic u šumu i pobit par jelena...

flander
10-08-2007, 14:38
vidim da vi kad kažete "lov" odma podrazumjevate jest i pit,ubit tj. odstrijelit jer je pristojnije za reči, odma pljujete po lovcima. Osobno nisam lovac ali sam završio šumarstvo gdije smo imali predmet lovstvo, i vjerujte mi na tom predmetu steknete pravo značenje lova i lovstva. Jel onaj lovac koji ide u lov da bi samo pio i jeo to su idioti koji nemaju pameti,a nažalost malo je pravih lovaca koji se ore za opstanak životinja :( ,tako da prvo malo više razmotrite lovstvo i lov pa onda komentiraj. A to što je nekom stari lovac to je više manje iz rekreacije, jer za pravog lovca se dugo školuje :wink:

unknown
10-08-2007, 14:42
vidim da vi kad kažete "lov" odma podrazumjevate jest i pit,ubit tj. odstrijelit jer je pristojnije za reči, odma pljujete po lovcima. Osobno nisam lovac ali sam završio šumarstvo gdije smo imali predmet lovstvo, i vjerujte mi na tom predmetu steknete pravo značenje lova i lovstva. Jel onaj lovac koji ide u lov da bi samo pio i jeo to su idioti koji nemaju pameti,a nažalost malo je pravih lovaca koji se ore za opstanak životinja :( ,tako da prvo malo više razmotrite lovstvo i lov pa onda komentiraj. A to što je nekom stari lovac to je više manje iz rekreacije, jer za pravog lovca se dugo školuje :wink:

"za pravog lovca se dugo školuje" :rotfl: :rotfl:

m777
10-08-2007, 14:56
naime smatram da smo mi ipak malo napredniji od praljudi :wink:
Dakako, sad koljemo jedni druge...

D.E.M.O.
10-08-2007, 15:05
naime smatram da smo mi ipak malo napredniji od praljudi :wink:
Dakako, sad koljemo jedni druge...
kako lov po meni nije u redu nije niti ovo sto si ti naveo :roll:

m777
10-08-2007, 15:07
Da se natječeš za miss, to bi bio savršen odgovor...

Master_of_Soup
10-08-2007, 15:09
vidim da vi kad kažete "lov" odma podrazumjevate jest i pit,ubit tj. odstrijelit jer je pristojnije za reči, odma pljujete po lovcima. Osobno nisam lovac ali sam završio šumarstvo gdije smo imali predmet lovstvo, i vjerujte mi na tom predmetu steknete pravo značenje lova i lovstva. Jel onaj lovac koji ide u lov da bi samo pio i jeo to su idioti koji nemaju pameti,a nažalost malo je pravih lovaca koji se ore za opstanak životinja :( ,tako da prvo malo više razmotrite lovstvo i lov pa onda komentiraj. A to što je nekom stari lovac to je više manje iz rekreacije, jer za pravog lovca se dugo školuje :wink:

"za pravog lovca se dugo školuje" :rotfl: :rotfl:

Moj momak, nije ti lovac *oh-vidi-eno-jelen-idam-ga-priklat-mačetom* tip. Pravi lovci pažljivo biraju koju će životinju ubiti, te štite ugrožene životinje od istrebljenja. Svak pravi lovac treba imati perfektno znanje o životinjskim vrstama, te o samom okruženju u kojem djeluje.

Stoga kad to kažeš, ili ti je ćaća lovac sa nezavršenom osnovnom, ili nemaš pojma o lovu.

RIPtheREAPER
10-08-2007, 15:26
Ili se jednostavno zajebavao.
:wink:

Master_of_Soup
10-08-2007, 16:00
Ili se jednostavno zajebavao.
:wink:

Kron
10-08-2007, 16:40
ja ne bi nista mogao ubit. dobro je jelene, veprove, al kad idu ubijat 20 prepelica za 1 obrok to mi je malo preser.

flander
10-08-2007, 17:46
@ Master_of_Soup to je ono o čemu govorim :wink:

@ unknown što je smiješno :? zbilja ne vidim šta bi tu trebalo bit smješno, smiješ se ko mutav na brašno, inače lovačku dozvolu kupiš na placu za 30 kuna i vozi u obližnju šumu, majke ti pacijenta.... :pray:

deva
10-08-2007, 18:27
nisam lovac ali stari mi je i znam dosta o lovu,radio sam snjim čeke,hranilišta za srne i veprove i slično

Nažalost ima lovaca kojima je cilj samo ubijanje i pospremanje mesa,a pravi doživljaj lova izostane

Ubijanje je sastavni dio lova,ali sad ubit 50 srnjaka ili jelena zbog mesa ili trofeja je već malo bolesno

TheJopa
10-08-2007, 19:31
vidim da vi kad kažete "lov" odma podrazumjevate jest i pit,ubit tj. odstrijelit jer je pristojnije za reči, odma pljujete po lovcima. Osobno nisam lovac ali sam završio šumarstvo gdije smo imali predmet lovstvo, i vjerujte mi na tom predmetu steknete pravo značenje lova i lovstva. Jel onaj lovac koji ide u lov da bi samo pio i jeo to su idioti koji nemaju pameti,a nažalost malo je pravih lovaca koji se ore za opstanak životinja Sad ,tako da prvo malo više razmotrite lovstvo i lov pa onda komentiraj. A to što je nekom stari lovac to je više manje iz rekreacije, jer za pravog lovca se dugo školuje

Moj brat je pravi lovac, dugo se školovao na Šumarskom Fakultetu Zagreb.
Doslovno...8 godina :D :rotfl:

unknown
10-08-2007, 21:21
vidim da vi kad kažete "lov" odma podrazumjevate jest i pit,ubit tj. odstrijelit jer je pristojnije za reči, odma pljujete po lovcima. Osobno nisam lovac ali sam završio šumarstvo gdije smo imali predmet lovstvo, i vjerujte mi na tom predmetu steknete pravo značenje lova i lovstva. Jel onaj lovac koji ide u lov da bi samo pio i jeo to su idioti koji nemaju pameti,a nažalost malo je pravih lovaca koji se ore za opstanak životinja Sad ,tako da prvo malo više razmotrite lovstvo i lov pa onda komentiraj. A to što je nekom stari lovac to je više manje iz rekreacije, jer za pravog lovca se dugo školuje

Moj brat je pravi lovac, dugo se školovao na Šumarskom Fakultetu Zagreb.
Doslovno...8 godina :D :rotfl:


za lovca ?!
za doktora se ne studira toliko

TheJopa
10-08-2007, 21:38
vidim da vi kad kažete "lov" odma podrazumjevate jest i pit,ubit tj. odstrijelit jer je pristojnije za reči, odma pljujete po lovcima. Osobno nisam lovac ali sam završio šumarstvo gdije smo imali predmet lovstvo, i vjerujte mi na tom predmetu steknete pravo značenje lova i lovstva. Jel onaj lovac koji ide u lov da bi samo pio i jeo to su idioti koji nemaju pameti,a nažalost malo je pravih lovaca koji se ore za opstanak životinja Sad ,tako da prvo malo više razmotrite lovstvo i lov pa onda komentiraj. A to što je nekom stari lovac to je više manje iz rekreacije, jer za pravog lovca se dugo školuje

Moj brat je pravi lovac, dugo se školovao na Šumarskom Fakultetu Zagreb.
Doslovno...8 godina :D :rotfl:


za lovca ?!
za doktora se ne studira toliko

Za šumara/inžinjera šumarstva (Lovstvo spada pod šumarstvo IIRC, i imali su taj predmet)
A traje 4 godine, a on nije završio u roku pa je 'malo produžio' još 4 godine :rotfl:

Jopax
10-08-2007, 21:39
Lov kakav god bio je pogrešan jer su ljudi dok se nisu razvili dovoljno morali loviti da bi preživjeli, dok danas većina lovaca ili lovi iz zabave, užitka, trofeja ili nedjeljnog ručka od srnetine što baš i nije nekako dobro

Sonic_Moronic
10-08-2007, 21:59
Lov kakav god bio je pogrešan jer su ljudi dok se nisu razvili dovoljno morali loviti da bi preživjeli, dok danas većina lovaca ili lovi iz zabave, užitka, trofeja ili nedjeljnog ručka od srnetine što baš i nije nekako dobro

Zašto imam osjećaj da mi pokušavaš uništiti ručak...

D.E.M.O.
11-08-2007, 00:53
Lov kakav god bio je pogrešan jer su ljudi dok se nisu razvili dovoljno morali loviti da bi preživjeli, dok danas većina lovaca ili lovi iz zabave, užitka, trofeja ili nedjeljnog ručka od srnetine što baš i nije nekako dobro

Zašto imam osjećaj da mi pokušavaš uništiti ručak...
on se, za razliku od tebe, ne sali :wink:

v4MP1r3
11-08-2007, 01:41
ja bi mogao samo ubiti spamere, jos bih bio i sretan nakon toga

... ako mi se tko zeli pridruziti nek se javi a vi smanjite gluposti

D.E.M.O.
11-08-2007, 01:43
ja bi mogao samo ubiti spamere, jos bih bio i sretan nakon toga

... ako mi se tko zeli pridruziti nek se javi a vi smanjite gluposti
bojim se da bi po mene to bila suicidalna misija :rotfl:

deva
11-08-2007, 18:16
Bolji mi je Lovački vjesnik nego Pcplay

DrunkyDuck
11-08-2007, 18:36
Bolji su mi sumari od lovaca.


Lakse ih je probaviti.

Prince of Persia freak
12-08-2007, 00:05
Stari mi je lovac i ribolovac i vrag zna kakav još lovac nije.

Samael
28-08-2007, 09:46
Zakon mi je to.
Otišao sam u lov i ujac mi je ustrijelio zeca posrijed guzice.
Mi došli do njega, a on se trza u svojim govnima :)
A tek kad ih dereš... :cry:
Užaš!

fiLLix
28-08-2007, 09:59
Evo ja sam upiso za kuhara pa sto ulovite saljite meni ^^-.

ber0
07-09-2007, 08:11
stari mi lovac :thumbs1:

jadne zivotinje :(