PDA

Pogledaj cijelu verziju : Widows Vista Aero vs. Linux Ubuntu Beryl



RIPtheREAPER
09-08-2007, 22:55
Pogledajte ovu odlicnu usporedbu:
http://youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ

A ni mjuza nije za bacit.
:D

HalF-DeaD
10-08-2007, 06:09
Star video, a ubuntu mi je draži od viste.

10-08-2007, 12:02
LOL, BSOD! :rotfl:

Jel ima nekakav link za freedownload ubuntu na rapidshareu/gagsizei/megauplodu?

Nije piratlija, OS je free!

RIPtheREAPER
10-08-2007, 12:38
Ja neznam al mogu pitat frenda koji ce se prebacit na Ubuntu kad se vrati sa ljetovanja.

A mozes ga i narucit od nekud, kosta 50 kn.
Dobis ga u nekom sexy pakiranju i jos nesto dobis uz to.

Burek_fr0m_SPACE
10-08-2007, 13:14
LOL, BSOD! :rotfl:

Jel ima nekakav link za freedownload ubuntu na rapidshareu/gagsizei/megauplodu?

Nije piratlija, OS je free!
Upravo zato što je free, ni ne trebaš ga tražiti na RapidShareu i sličnim mjestima. Probaj rađe sa official stranicom (http://www.ubuntu.com/getubuntu).

Waylon
10-08-2007, 14:13
vista owna, ovo je samo radi zajebancije s radnom površinom i eye candy efekata... :o

Burek_fr0m_SPACE
10-08-2007, 14:50
vista owna, ovo je samo radi zajebancije s radnom površinom i eye candy efekata... :o
O da, Vista owna... jako... da ne povjeruješ. Jesi li radio i s Vistom i s Ubuntuom? To što ti ovdje nazivaš cijeli OS "zajebancijom" pokazuje da veze nemaš o Linuxu, njegovoj arhitekturi i distribucijama. Btw, mislim da bih trebao ispraviti naslov... nije Berly, već Beryl.

Neven <R>
10-08-2007, 14:56
Zanimljivo, ali nevjerojatno bespotrebno.

Waylon
10-08-2007, 14:58
radio sam, bez brige, i više nego što misliš, i stojim iza svega što kažem. nisam rekao da je cijeli OS zajebancija, nego te gluparije s rotacijom radne površine, aqua efektima... jednostavnost je vrlina, zašto komplicirati?

jednako poštujem i windowse i linux, tak da ne bi ostavio krivi dojam :wink:

10-08-2007, 17:17
Cijenim linux zajednicu i sve što je ućinila za razvitak PC-a i OS-a.

Jedino mi je žaš što je "osuđena" na OpenGL.

Da bar otkupe DX, ma plaćao bi Linuxe ako treba, samo da imaju DX. (premda se to "nikad" neće dogoditi)

dugi
10-08-2007, 17:23
Kada bi linux ili aple podrzavao toliku kolicini hardvera koliku podrzavaju windowsi postali bi jednako nestabilni ili nestabilniji od windowsa.Uzmite jos u obzir i kolicinu programa od onog ozbiljnog pa do multimedijalnog pa mozete zakljuciti da su windowsi pogotovo xp odlican i rekao bih najbolji os danasnjice.Uostalom nitko vas ne tjera na Windowse.

Waylon
10-08-2007, 17:26
možda, jednog dana ^^

ali čemu, linux ima svoju grupu vjernih korisnika, i ta grupa se polako širi.
windows je komercijala i na tome će ostati.

dugi
10-08-2007, 17:28
možda, jednog dana ^^

ali čemu, linux ima svoju grupu vjernih korisnika, i ta grupa se polako širi.
windows je komercijala i na tome će ostati.

naravno ovo si napisao na linuxu .

Waylon
10-08-2007, 17:32
ne, na svom kompu imam vistu, al imam i komp s linuxom, pa ću se potrudit posebno za tebe napisat jedan post i na njemu :yuck:

Burek_fr0m_SPACE
10-08-2007, 18:45
Cijenim linux zajednicu i sve što je ućinila za razvitak PC-a i OS-a.

Jedino mi je žaš što je "osuđena" na OpenGL.

Da bar otkupe DX, ma plaćao bi Linuxe ako treba, samo da imaju DX. (premda se to "nikad" neće dogoditi)
A ne... korisnici Windowsa i DirectXa su oni koji su osuđeni. Osuđeni na Mircrosoftovu diktaturu i monopol.

10-08-2007, 18:47
Thats right...

Meni je dovoljan Open-GL!

Samo otpada pola igara, ali zato mi je OS stabilan!

RIPtheREAPER
10-08-2007, 23:00
Imas emulator Wine za Linux pomocu kojeg bi trebao moci pokrenuti igre koje zahtjevaju DX. Ali kako kaze moj navedeni frend, postoji sansa da se nece pokrenut.

:D :D

Linux je takoder bolji zato sto su mu potrebni manji konfiguracijski zahtjevi i zato sto je manja opasnost dobivanja virusa preko neta.
Vecina virusa se radi za Windowse.

10-08-2007, 23:02
Jako je malo virusa za Linuxe, a 1% virusa koi su napravljeni za linuxe su razvili ljudi da si nešto dokažu, a ostalih 99% virusa je napravio Micoršit!

PS - daj taj emulator!

Sonic_Moronic
11-08-2007, 10:44
Prekul mi izgleda Ubuntu...

Burek_fr0m_SPACE
11-08-2007, 12:07
Jako je malo virusa za Linuxe, a 1% virusa koi su napravljeni za linuxe su razvili ljudi da si nešto dokažu, a ostalih 99% virusa je napravio Micoršit!

PS - daj taj emulator!
Darn, nije emulator, već compatibility layer. Svejedno, koju distribuciju imaš? Jer na mnogo njih, WINE je već instalisan. Ako nije, probaj downloadati s official stranice (hint : kucaj "WINE" u Google).

RIPtheREAPER
11-08-2007, 12:36
Da, zakon je to sto dobis gomilu programa kad instaliras linux.

Luka
11-08-2007, 17:39
Da, zakon je to sto dobis gomilu programa kad instaliras linux.

da, između ostalog 4 razna gotovo jednaka text editora :D