PDA

Pogledaj cijelu verziju : HELP!



Stryder
05-08-2007, 19:26
evo ovako..temperatura CPU-a mi je prevelika i kako da je smanjim....temperatura je 70-75 kad sam u windowsim i ništ ne radim a kad počnem nešt igrat ode preko 85 a nerijetko mi se komp restartira...očistio sam kučište i ventilatore, provjerio ventilatore i oni rade , instalirao sam nove windowse i ništ ne pomaže...do sad nisam imao takvih problema s ovim kompom a imam ga 2 godine...evo slika http://img480.imageshack.us/img480/3454 ... urakk6.jpg (http://img480.imageshack.us/img480/3454/temperaturakk6.jpg)

Fenrir
05-08-2007, 19:29
Ne znam kaj je, al to je puno preko limita. Možeš tolerirat do max. kojih 60 °C, ovo je daleko previše, kupi novi cooler.

Bartuc
05-08-2007, 19:33
Si probao dotaknuti bazu od coolera dok su ti tolike temperature? Ako ti matična ne laže i stvarno imaš takve temperature, trebo bi se speć na njemu! Definitivno probaj jerbo ti je možda senzor u qurcu pa ti prikazuje krive temperature!

Ako je baza mlaka, onda je sve OK i senzor ti je otišao kvragu :D

Kostolomac
05-08-2007, 22:03
a ako nije ovo što Bartuc kaže onda pokušaj malo očistiti kuler, zamijeniti pastu i nanovo ga staviti na proc

Orehovac
05-08-2007, 22:34
e kad smo vec kod ovog ja imam tempu stalno iznad 90
recimo nakon 3 h igranja w3 imam 123 sto bas nije normalno?
kako to fixat?

Bartuc
05-08-2007, 22:37
e kad smo vec kod ovog ja imam tempu stalno iznad 90
recimo nakon 3 h igranja w3 imam 123 sto bas nije normalno?
kako to fixat?

:D Tebi očito sondica ne radi :D Na toj temperaturi krepava procesor samo tako :D Vrlo vjerovatno imaš isti problem kao i kolega Player01!

@Dečki, pazite kako stavljate pastu! Pasta se stavlja u vrlo tankom sloju na proceosr jer inaće služi kao toplinska izolacija umjesto kao toplinski vodič! Moguće da imate previše paste pa vam se prekomjerno grije procesor!

Orehovac
05-08-2007, 22:38
kakva pasta lol?za zube?

Bartuc
05-08-2007, 22:40
kakva pasta lol?za zube?

Termovodljiva pasta :rotfl:

Najbolje dvije su Arctic Silcer 5 i Arctic Silver Ceramique! Ona ti dolazi između procesora i coolera :D

Orehovac
05-08-2007, 22:40
da ali za to trebam ici u feniks ili tak nesto,to nemogu sam raditi?

Bartuc
05-08-2007, 22:41
Evo ti moj kratki tutorial o pravilnom nanošenju paste :D

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=63469

Sve se to doma može napraviti u roku od par minuta :D

Orehovac
05-08-2007, 22:43
makavi necu ja to radit jos cu samo nesto izmuckat i nista na kraju nece raditi.uvijek je tako. :nonono:
ali hvala na savjetu. :pray:

Bartuc
05-08-2007, 22:46
Moj savjet je da probaš, ako ne sada, onda barem kada ti zastari komp! Nije ti to nikaj strašno i kada skužiš onda si miran! Ovak uvjek ovisiš o nekom drugom (servis)!

Uvjek morate probati nekaj napraviti! Šanse da nekaj ujebete su minimalne! Jedino može otić koja iglica sa procesora ali zato uvjek postoji drugi za kupiti u dučanu :D

Orehovac
05-08-2007, 22:52
pa dobro ali cim otovrim ono kuciste trta me da ne poslozim na krivo mjesto :o

Bartuc
05-08-2007, 22:55
pa dobro ali cim otovrim ono kuciste trta me da ne poslozim na krivo mjesto :o

Onda pričekaj par godina pa kad kupuješ novi komp, na starome (ovom kojeg sada imaš) se uči sastavljat i slagat komponente! Da sve naučiš, treba ti cca 20-30 minuta!

raven5
05-08-2007, 23:23
pa dobro ali cim otovrim ono kuciste trta me da ne poslozim na krivo mjesto :o

Jednom kad sam vadio proc da ga probam na drugoj maticnoj ispo mi i pao na rub kučišta (P4 al prije nekih 5-6 god dok je jos bio dosta dobar) :shock: Ja se streso sav umro skoro na mjestu... i nita digo ja njega i gledam izgleda ok, okrenem ga a ono pola pinova posavijano :o I gledam sta cu zasro se jadan, i uzeo nožić đepni i polako pin po pin ispravljo dok nisu izgledali kolko tolko ravno, probo oce sjest na maticnu... oce! To je pola kamena na srcu manje... Zatim ocistio pastu staru sa njega stavio novu sve fino slozio nježno lol koda mozak svoj operiram, zažmirio i kresnio komp... I eto proc radi i dan danas 6 godina poslije i to klokan sa 1.8 na 2.2... :pray:

Carp
06-08-2007, 09:52
moze biti do senzora! ja sam kupio novi komp i instaliro everst-a i temp procesora mi bila 1 stupanj! :D

Bartuc
06-08-2007, 22:44
moze biti do senzora! ja sam kupio novi komp i instaliro everst-a i temp procesora mi bila 1 stupanj! :D

Ma niš čudno, ti E4300 su hladne zvjerke :D

Carp
08-08-2007, 12:42
moze biti do senzora! ja sam kupio novi komp i instaliro everst-a i temp procesora mi bila 1 stupanj! :D

Ma niš čudno, ti E4300 su hladne zvjerke :D

lol! meni je reko drug iz klana (kiklop) da mi je senzor u banani ili banana u senzoru!

08-08-2007, 12:49
Po slici pretpostavljam da imaš bartona 2500+ clockanog sa 1.8 na 2.0.

Dakle, neke ploče prilikom overclocka procesora postanu nestašne, pa im senzor više ne radi kako treba, i sam sustav postane nestabilan.

Provjeri temperaturu procesora "ručno".

Dakle, malim prstom dotakni blok hladnaka sa strane, i ako se opečeš (ne jako, već onako malo), onda se grije. Ako je mlak ili ugodno topal, onda je senzorika podivljala.

Isključi u BIOS-u senzore i trashing procesora kad temperatura pređe 66°c.

Human m0nst3r
08-08-2007, 14:18
M ako imate intel ove me temp ne cude za njegove stare procove ali moguce je da je senzor otisao ja hvala bogu nemam tih problema i max temp mog x2 athlona je 32 stupnja. Kako. Pa zalman 9500-cu. :wink:

Karlo_from_Bjelovar
08-08-2007, 21:57
pa dobro ali cim otovrim ono kuciste trta me da ne poslozim na krivo mjesto :o

Jednom kad sam vadio proc da ga probam na drugoj maticnoj ispo mi i pao na rub kučišta (P4 al prije nekih 5-6 god dok je jos bio dosta dobar) :shock: Ja se streso sav umro skoro na mjestu... i nita digo ja njega i gledam izgleda ok, okrenem ga a ono pola pinova posavijano :o I gledam sta cu zasro se jadan, i uzeo nožić đepni i polako pin po pin ispravljo dok nisu izgledali kolko tolko ravno, probo oce sjest na maticnu... oce! To je pola kamena na srcu manje... Zatim ocistio pastu staru sa njega stavio novu sve fino slozio nježno lol koda mozak svoj operiram, zažmirio i kresnio komp... I eto proc radi i dan danas 6 godina poslije i to klokan sa 1.8 na 2.2... :pray:

omfG gj care... ti si moj novi uzor u uklanjanju sranja koje cesto, sam pocinis... :shock: