PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje vezano uz PROCESOR



BINUX
27-02-2006, 16:59
Ovako zanima me dali je potrebno formatirat disk kad se stavi novi procesor dal se mora sve snimat ponovo vindows i to.
U mom slučaju riknuo mi je stari procesor i reklamiro sam ga i oni su mi stavili novi ist takav samo druga jezgra.A windows i sve je ostalo kak je bilo na starom procesaru.Zato što mi javlja slićne erore opet s novim procesorm.To me brine pa nije valjda da ovaj sad star 3 dana isto poćeo
rikavat.

GrannyKiller
27-02-2006, 17:37
gle, formatiraj disk i nanovo instaliraj windowse i sve to.

ako tada nije riješen rpoblem, moguće je da si povisio napajanje procesora u biosu ili neš slićno, pa te za******, a moguće i da neki vrag ne valja sa napajanjem, jer vidim da imaš jako moćne komponente. koje napajanje koristiš?

BINUX
27-02-2006, 17:39
gle, formatiraj disk i nanovo instaliraj windowse i sve to.

ako tada nije riješen rpoblem, moguće je da si povisio napajanje procesora u biosu ili neš slićno, pa te za******, a moguće i da neki vrag ne valja sa napajanjem, jer vidim da imaš jako moćne komponente. koje napajanje koristiš?

A uzeo sam prije 5 dana HYPEROVO 480W

GrannyKiller
27-02-2006, 17:57
hmmm...provjeri postavke u biosu i ako je tamo sve normalno...formatiraj :twisted:

Thoroughbred B
07-03-2006, 21:54
Daj malo detaljnije opisi te "error-e",procesor apsolutno nema veze s onim sta se dogadja u disku,errori su softverske greske a ne hardverske,formatiranje diska ce sigurno rijesiti problem,ali ima li potrebe za tim?Nema smisla brisat sve sa diska,errori ce se opet pojavljivat s vremenom na svakom operativnom sistemu,ne postoji savrseni rad racunala,racunalo je potrebno odrzavat i redovito cistit od nepotrebnih file-ova koji se samo nakupljaju i tako mogu stvarati probleme pogotovo ako se zavuku sistemski registry,Tune Up Utilities 2005 je program koji prepucam za redovito odrzavanje kompjutera,uz njega je pametno imati Ad-Aware mali program koji uklanja raznorazne spyware i trojan "viruse" koje je nemoguce sprijecit niti jednim antivirusnim alatom,kao sto postoji ljudska higijena,ciscenje pranje itd to je potrebno i racunalu,pogotovo ako se internet konstantno koristi.

dex
07-03-2006, 22:29
ja sam ajmo rec apsolutno promjenio komp... sam sam si ostavio disk od starog.. i sam sam stavio nove windowse i sve je radilo ok.... tako da su mi sve potrebene stvari ostale na deugoj particiji... a na ovu sam stavio sam windowse.... neznam... ocito tebi nesht neshtima..

tomifish2002
08-03-2006, 10:04
stavi najnoviji bios obavezno. iznenadio bi se kakve sve probleme loš bios može uzrokovati

blacklord
09-03-2006, 14:18
Što kažeš na teoriju da ti je i matična (odnosno socket) oštećena zbog procesora? Ili su ti možda dečki iz servisa mogli flashati BIOS zbog proca koji je drugačiji i nisi siguran da li ga tvoja matična podržava? Rekao si da ima drugu jezgru? O čemu se radi? Možda su ti stavili athlon 64 umjesto athlona jer ih više praktički i nemaš za kupiti?

vinja
24-03-2006, 01:19
inace 480 W napajnje za koponente kao sto ti pisu u "potpisu" mislim da je slabo, mozda nemas dosta struje i to uzrokuje probleme, a mozda bi zbilja trebao fleshati bios, mozda ima neka nova verzija koja ce ti rijesiti probleme, ako je prosli procesor krepao mislim da imas nekih gadnih problema s plocom jer procesori nekrepavaju samo tako lako pogotovo ako im nista neradis (oc, dizanje struje, takta ili tako nesto), probaj si nabaviti bolje napajanje i proveri plocu mislim da ti formatiranje diska nista nece pomoci!!!

NITROS
24-03-2006, 15:22
Ovako zanima me dali je potrebno formatirat disk kad se stavi novi procesor dal se mora sve snimat ponovo vindows i to.
U mom slučaju riknuo mi je stari procesor i reklamiro sam ga i oni su mi stavili novi ist takav samo druga jezgra.A windows i sve je ostalo kak je bilo na starom procesaru.Zato što mi javlja slićne erore opet s novim procesorm.To me brine pa nije valjda da ovaj sad star 3 dana isto poćeo
rikavat.

Meni se jednom dogodilo pa sam nanovo nasnimio windowse, a ispostavilo se da je greska u BIOSu.

BTW> daj molim te stavi u sig Venice, a ne Wenice

BINUX
24-03-2006, 20:48
Ovako zanima me dali je potrebno formatirat disk kad se stavi novi procesor dal se mora sve snimat ponovo vindows i to.
U mom slučaju riknuo mi je stari procesor i reklamiro sam ga i oni su mi stavili novi ist takav samo druga jezgra.A windows i sve je ostalo kak je bilo na starom procesaru.Zato što mi javlja slićne erore opet s novim procesorm.To me brine pa nije valjda da ovaj sad star 3 dana isto poćeo
rikavat.

Meni se jednom dogodilo pa sam nanovo nasnimio windowse, a ispostavilo se da je greska u BIOSu.

BTW> daj molim te stavi u sig Venice, a ne Wenice

LOL ok budem ak ti ti smeta.