PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rapidshare? Ma daj,to je prošlost! :D (može sticky)



02-08-2007, 02:56
Evo ovako,pošto sam bio nezadovoljan rapidshareom odlučio sam naći novi freehostin service.

Rapidshare ima previše mana:
-Maksimalna veličina datoteke je 99 MB
-Uploadane stvari se brišu nakon 30 dana nakon neaktivnosti
-Vrijeme čekanje na DE serverima (100 sekundi ili više)
-Potrebna rekonekcija nakon downloadanja file-a (da se ne mora čekati 155 minuta ili slično)

E sad na posao,surfao sam i surfao i nanjušio ovo:

http://www.gigasize.com/

A pazite sad: (za free acount)
-Veličina file-a 1.5 GB (riječima- Jedan cijelih pet Gigabite-a)
-Datoteke se čuvaju 90 dana (odnosno 3 mjeseca)
-Brz download koji ne varira

A premium acount košta samo 2.92 $ mjesečno,što nije puno,a uključuje:
-Maksimalna veličina filea od 2 GB
-Još veća brzina uploada i downloada
-Podatci se čuvaju trajno

Meni je ovo dosta za prelazak sa rapidsharea na GigaSize!

PS:

Da vas naučim trik: Uploadate album ili kompilaciju od 500 MB,i ne želite da vam propadne. Zapišite si datum kad ste uploadali i nakon 85 dana,pokrenete download i skinete 2 MB. Server računa kao full dowload,a vi ste spašeni jer ne morate ponovno uploadati!

02-08-2007, 07:47
Sticky za taj tvoj jedaN LINK....ajme valnješ ubij se....imaš takvih servisa na tone....i ko reko da svi koristimo rapidshare i imageshack(za slike)??

JohnDoe
02-08-2007, 10:51
Sad sam probao jedan file uploadat i skinut, brzina je 33-34 kb/sec. :rotfl:

HalF-DeaD
02-08-2007, 12:12
stavite lock na ovo ima tema

viewtopic.php?t=7144 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=7144)

Jopax
02-08-2007, 12:14
rapidshare ionako nisam koristio ali mi ovo izgleda puno bolje
mozes backup napravit :rotfl:

Luka
02-08-2007, 12:31
neću lockat jer ovo je više za sharing datoteka a ne cijelih webova.

a što se tiće teme, ja imam besplatan račun na Box.netS:

- besplatno (1GB je potpuno free, za 5GB morate nagovoriti 5 ljudi da se registriraju :D )

- nema vremenskog ograničenja

- direktni linkovi

Fenrir
02-08-2007, 12:31
Sad sam probao jedan file uploadat i skinut, brzina je 33-34 kb/sec. :rotfl:

Lol, možda rapidshare ima limit na 100 MB, ali zato ima stabilnu brzinu od 100-106 kb/s , što je meni dovoljno da ga koristim.

@ Valjneš

Ovo da .de ima ovo čekanje 100 sekundi, pa ionako sad većina uploada na .com, tak da to nije problem.

Kostolomac
02-08-2007, 12:45
a i postoji Tix! :wink:

Arbiter of Change
02-08-2007, 12:51
Meni je dobar moj vjerni 4shared, jedino me izluđuje produživanje računa svakih nekoliko mjeseci.

Lord Jambrek
02-08-2007, 16:28
Imam rapidshare.com premium i briga me za bilo kaj drugo, rapidshare je najstabilniji i najbolji.

Premium ništa ne plaćam, imam flat tak da me taj premium ništa ne košta, malo uploada i razbacivanja linkova po forumima ne škodi i za par dana imaš premium pointova za slijedeća 3 mjeseca.

osim toga, gotovo sve je na RS.COM

Fenrir
02-08-2007, 18:24
a i postoji Tix! :wink:

Stavili su neku zaštitu sad, nema više, kad upišeš kod, ništ se ne dogodi, samo te pita Jeste li koristili java script ili neš tako...

02-08-2007, 20:58
Bravo ljudi,svima 1 iz razumjevanja teksta.

Na box-u je max veličina datoteke 10 MB, na rapidshare-u 99 MB, na megaupload free acountu 200 MB, a gigasize je na free acountu veličina datoteke 1.5 GB.

Ali vamo to nije važno,radije rarate na 7 djelova film,pa tek onda uploadate...

Ovo je 10 puta bolje, brzina downloada 110 KB/s!

njubare

Kostolomac
02-08-2007, 22:11
Stavili su neku zaštitu sad, nema više, kad upišeš kod, ništ se ne dogodi, samo te pita Jeste li koristili java script ili neš tako...

a dobro, i tako su makli tajmer na rs.com pa me zaboli :)


@Petak 13.
pa zašto onda JohnDoe kaže da je brzina 33-34 kb/sec? :?

03-08-2007, 00:34
Nemam pojma...

JohnDoe
03-08-2007, 12:27
Gle, uploadao sam fajl od nekih 3mb-a, probao dla-t meni brzina 33-34kb/sec, dam link jednom frendu da i on proba, njemu 65kb/sec iz toga se izravno zaključuje da brzina nije stabilna, dok na rs je. Svaki, ali ama baš svaki put kad skidam sa rs-a brzina mi je na maximumu (107-108kb/sec).

03-08-2007, 23:55
Skidao sam STM 700MB brzinom 110 KB/s, ne kužim u čemu je fora kod vas... :?

Đeri
04-08-2007, 00:00
ani mi kod tebe :(

Karzah
05-08-2007, 10:53
Bravo ljudi,svima 1 iz razumjevanja teksta.

Na box-u je max veličina datoteke 10 MB, na rapidshare-u 99 MB, na megaupload free acountu 200 MB, a gigasize je na free acountu veličina datoteke 1.5 GB.

Ali vamo to nije važno,radije rarate na 7 djelova film,pa tek onda uploadate...

Ovo je 10 puta bolje, brzina downloada 110 KB/s!

njubare

I ja sam probao, Upload speed mi je 25KB/s dok mi je Download speed 75 KB/s. Ostajem na Rapidshareu.


I da, riječ n00b, njubare i sl. ne želim čuti na ovom podforumu.

JohnDoe
05-08-2007, 16:20
Bravo ljudi,svima 1 iz razumjevanja teksta.

Na box-u je max veličina datoteke 10 MB, na rapidshare-u 99 MB, na megaupload free acountu 200 MB, a gigasize je na free acountu veličina datoteke 1.5 GB.

Ali vamo to nije važno,radije rarate na 7 djelova film,pa tek onda uploadate...

Ovo je 10 puta bolje, brzina downloada 110 KB/s!

njubare

I ja sam probao, Upload speed mi je 25KB/s dok mi je Download speed 75 KB/s. Ostajem na Rapidshareu.


I da, riječ n00b, njubare i sl. ne želim čuti na ovom podforumu.


Jedina pozitivna stvar kod GS-a je što pri uploadu mogu lako browsat jer ne guta 100% upload, dok RS 100% pegla upload, al opet to što ne troši 100% upload isto nije dobra stvar.
Suma sumarum RS is t3h king!!

HalF-DeaD
05-08-2007, 16:24
Suma sumarum RS is t3h king!!
Amen.

Luka
05-08-2007, 18:08
box.net je bolji 8)

RA7R
05-08-2007, 18:10
e ako je išta problem, onda je to da rapidshare je najpopularinij, te jako teško, nač stavri koje nisu uploadane na rapid, neg neđe drugo
tako daa.......

DrunkyDuck
05-08-2007, 18:25
e ako je išta problem, onda je to da rapidshare je najpopularinij, te jako teško, nač stavri koje nisu uploadane na rapid, neg neđe drugo
tako daa.......
Kakve ima veze? Nije to P2P pa da moras traziti onaj najpopularniji da bi ista skinuo. Takodjer, nije da mozes birati servis s kojeg ces skidati, to ovisi o osobi koja je datoteku uploadala.

Inace, Rapidshare je najbolji jer dozvoljava download do ~300kB/s, pa mi sa 1Mb/s konekcijama to vidimo kao stabilnu vezu jer niti ne mozemo iskoristiti vise od 1/3. Ovi ostali nude nesto bolje opcije sto se tice velicine datoteka ili perioda kroz koji ce file ostati aktivan, ali to ne znaci puno jer se najvise cijeni brzina, stabilnost i jednostavnost servisa, a u tome je Rapidshare najbolji.

Takodjer, volio bih vidjeti kako bi se ostali servisi nosili sa kolicinom spremljenih podataka i bandwitha koji deru po RS-u.

Luka
05-08-2007, 18:35
e ako je išta problem, onda je to da rapidshare je najpopularinij, te jako teško, nač stavri koje nisu uploadane na rapid, neg neđe drugo
tako daa.......
Kakve ima veze? Nije to P2P pa da moras traziti onaj najpopularniji da bi ista skinuo. Takodjer, nije da mozes birati servis s kojeg ces skidati, to ovisi o osobi koja je datoteku uploadala.

Inace, Rapidshare je najbolji jer dozvoljava download do ~300kB/s, pa mi sa 1Mb/s konekcijama to vidimo kao stabilnu vezu jer niti ne mozemo iskoristiti vise od 1/3. Ovi ostali nude nesto bolje opcije sto se tice velicine datoteka ili perioda kroz koji ce file ostati aktivan, ali to ne znaci puno jer se najvise cijeni brzina, stabilnost i jednostavnost servisa, a u tome je Rapidshare najbolji.

Takodjer, volio bih vidjeti kako bi se ostali servisi nosili sa kolicinom spremljenih podataka i bandwitha koji deru po RS-u.

jesi probao box.net ? :)

DrunkyDuck
05-08-2007, 18:42
Koliko vidim, za box.net je potrebna registracija nakon koje imas 1GB na svojem acc-u. Kod RS-a nema ogranicenja uploada niti pracenja, samo moras zapamtiti link na datoteku i link za uklanjanje.

Dalje, cijene im nisu bas povoljne ako uzmes u obzir da za isto mozes dobiti kvalitetan web hosting sa domenom, SQL-m, itd, a vecini korisnika RS-a to niti ne treba, samo zele mjesto na koje mogu odloziti datoteku uz sto manje zafrkancije.

Luka
05-08-2007, 20:49
pa ok treba se registrirati ali jednom kad se registriraš samo uploadaš i dobiš direktan link, za krajnjeg korisnika savršeno jer ne treba upisivati kodove, čekati server itd.

BlackDCRO
05-08-2007, 21:27
Ma po meni je rapidshare najbolji...
Evo sad su cak maknuli ono vrijeme prije downloada, a rekonekt nije tolki problem napravit.

JohnDoe
05-08-2007, 22:45
Ma po meni je rapidshare najbolji...
Evo sad su cak maknuli ono vrijeme prije downloada, a rekonekt nije tolki problem napravit.

Yep. :thumbs2:

Armachus
05-08-2007, 22:48
Ostajem pri rapidu! :killyou:

06-08-2007, 07:24
Koliko vidim, za box.net je potrebna registracija nakon koje imas 1GB na svojem acc-u. Kod RS-a nema ogranicenja uploada niti pracenja, samo moras zapamtiti link na datoteku i link za uklanjanje.

Dalje, cijene im nisu bas povoljne ako uzmes u obzir da za isto mozes dobiti kvalitetan web hosting sa domenom, SQL-m, itd, a vecini korisnika RS-a to niti ne treba, samo zele mjesto na koje mogu odloziti datoteku uz sto manje zafrkancije.

I kod box-a je ograničenje da veličina pjesme može biti max 10 MB, što često nije dovoljno.



Ma po meni je rapidshare najbolji...
Evo sad su cak maknuli ono vrijeme prije downloada, a rekonekt nije tolki problem napravit.

Vrijeme čekanja nije maknuto na svim serverima.
Na njemačkim (većinski serveri rapidshare-a) je vrijeme čekanja ostavljeno. Tixer riješava stvar...

JohnDoe
07-08-2007, 01:35
Vrijeme čekanja nije maknuto na svim serverima.
Na njemačkim (većinski serveri rapidshare-a) je vrijeme čekanja ostavljeno. Tixer riješava stvar...


Hello? .de je prošlost... Tamo se više ne može ni uploadat, sad je samo .com u igri, na kojem nema odbrojavanja.

07-08-2007, 01:42
.de još uvjek radi i nudi puunooo toga! :D

Fenrir
07-08-2007, 10:21
Ali više ni usporedivo sa .com Prvo, zbog riješenog odbrojavanja se tamo daleko više uploada, i stvarno malo uploadera koriste .de Jbg, zastario je.

07-08-2007, 21:35
Ono, instaliraš addon za FF, Tix Now, i kad počne vrijeme stisneš tix, i odmah je vrijeme na nuli, to nikom nije problem...

Ali rapidshare zastaruje, gigasize je budućnost, nudi preglednije sučelje, bolju organizaciju file-ova, inplantaciju mail adresa sa svih većih poslužitelja (google mail, yahoo mail, hotmail) pa sve što uploadate možete rođacima odmah poslati mailom bez da kopirate link, sve ide brzo i bezbolno.

I fino usploadam 270 MB bez da moram winrarom dijeliti na 3 dijela od po 99MB!

JohnDoe
08-08-2007, 00:19
Ono, instaliraš addon za FF, Tix Now, i kad počne vrijeme stisneš tix, i odmah je vrijeme na nuli, to nikom nije problem...

Ali rapidshare zastaruje, gigasize je budućnost, nudi preglednije sučelje, bolju organizaciju file-ova, inplantaciju mail adresa sa svih većih poslužitelja (google mail, yahoo mail, hotmail) pa sve što uploadate možete rođacima odmah poslati mailom bez da kopirate link, sve ide brzo i bezbolno.

I fino usploadam 270 MB bez da moram winrarom dijeliti na 3 dijela od po 99MB!

Kad smo već kod toga, kako se to radi? Molim detaljno objašnjenje sa svim brojkama.

08-08-2007, 00:48
http://sanitarium.highbb.com/Room-69-c2 ... w-t236.htm (http://sanitarium.highbb.com/Room-69-c2/Help-Me-f5/Claw-t236.htm)

Evo ovdje sam već napravi mali tutorial, pa da ne pišem ponovno! :D


EDIT: više nemaš potrebom za tim, imaš gigasize! :D