PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sve mi je počelo štekat+minimize



FG
30-07-2007, 07:29
Konfa:AMD athlon XP2600+OEM,ddr 2x256MB viking 400MHz,HDD maxtor 80GB,2MB, 7200rpm, sapphire radeon 9600 atlantis 256MB(neznam kolko bitna)napajanje 400w. UT 2004 mi je počel štekat,prije je delal normalno,šteka mi isto na max detaljima i rezoluciji i na sve minimalno(kaj ubijaš kockice),sve mi je tak počelo štekat ko da igram na 286-ici,onda sam SVE zbrisal,nove windowse,drivere,opet isto.Mislil sam da mi je ram zgorel,al nije.Jel imo ko nešt slično?U čemu je problem?Već sam mislil kupit novog kompa,AL kad je prije sve normalno delalo i mislim da mi se samo čini da je komp smeće??Pa koji mu je qurac već sam žifčan.(ak kaj pomaže podatak da sam primjetil da po hardu''drapa'' više nego prije,jel možda on sje?)

HalF-DeaD
30-07-2007, 07:42
Ja mislim da imaš neku grešku na RAMu.

FG
30-07-2007, 07:46
DA to sam i ja mislil kak da budem siguran?U dx diagu mi prepozna oba keksa,da je jedan zgorel,prikazal bi mi da imam 256 MB.Al ak je ram onda bi moral neke pare skupit i ak već kupujem kupit 2 od 512 to je danas već ionak skoro gratis(oko 350 kn)

mravojed20
30-07-2007, 08:05
Posudi od nekog frenda memoriju,izvadi svoju,stavi njegovu i vidi kako radi.ako ne šteka s njegovom, onda kupuj novu.

FG
30-07-2007, 08:26
Ako se skupi malo više njih koji misle da je ram,neću ni probat s frendovom,odma kupujem 1 GB(imam samo 2 utora za ram),al nemojte sad odmah svi ko da je ram samo da me se riješite :) .Stvarno nebi htel potratit novce ako nije potrebno.

30-07-2007, 08:41
pogledaj dal imaš bad sectore na hardu!

mravojed20
30-07-2007, 09:02
Ako se skupi malo više njih koji misle da je ram,neću ni probat s frendovom,odma kupujem 1 GB(imam samo 2 utora za ram),al nemojte sad odmah svi ko da je ram samo da me se riješite :) .Stvarno nebi htel potratit novce ako nije potrebno.


Pa u tome i je stvar,PROVJERI dal je ram,a ne kupit odmah novo.šta ako kupiš a ispadne da je hard? provjeri prvo.

Xenon Demon
30-07-2007, 09:14
Pošto je u zadnje vrijeme veliki toplinski val poharao te hara područjem lijepe naše...vjerojatno je toplina šta "gnjavi tvoj hard disk, memoriju, procesor, grafičku.......... stoga nabavi si neki utility (preporučujem EVEREST) te pogledaj........(rekao sam da gnjavi hard disk zato što se moj zna popet i do vrtoglavih 55 C te sam ugradio ventilator da ga ohladi .....
tako je sada oko 45-46 C u radu...)

FG
30-07-2007, 10:09
pogledaj dal imaš bad sectore na hardu!
???ja n00b:kaje to?Toplina ga ne zeza jer se uopće ne grije ni malo.Možda bi se trebal?

30-07-2007, 10:21
pogledaj dal imaš bad sectore na hardu!
???ja n00b:kaje to?Toplina ga ne zeza jer se uopće ne grije ni malo.Možda bi se trebal?

partion magicom možeš vidjet dal imaš problema s hardom...ali on ti ih neče riješiti....ali zato če ih riješiti Acronis Disk Director Suite (a mislim da i on dijagnosticira),ili čak hdd regeneratorom(najbolji)..

Imaš 2 vrste bad sectora..logički i fizički.-..fizički nastaju zbog oštečenja u samom hardwerskom dijelu diska..kad npr glava ne radi dobro...pa struže po disku itd...i takav je 99% nepopraljiv...dok postoji i logički koji je greška npr lošim particioniranjem ili softwerom koji može uništiti hdd...ili čak zbog pada napona na hdd...pa stoga probaj dijagnosticirat hdd,,,

Što se tiče meme koristi memtest...i ako ti ne nalazi ni jedan error nije do meme!

Xenon Demon
30-07-2007, 10:30
Moš i utipkat u run cmd pa onda chdisk ali bolji su ovi programi koji su oni naveli!

30-07-2007, 10:36
Moš i utipkat u run cmd pa onda chdisk ali bolji su ovi programi koji su oni naveli!

neznam na kog sve misliš pod "oni" ali inače taj checkdisk od windowsa je goli k....stoga bolje ne preporučuj...

FG
01-08-2007, 10:32
partion magicom možeš vidjet dal imaš problema s hardom...ali on ti ih neče riješiti....ali zato če ih riješiti Acronis Disk Director Suite (a mislim da i on dijagnosticira),ili čak hdd regeneratorom(najbolji)..
Ovo prvo,nadam se da si mislil patrition magic jer sam jedino to našel.Sad sam na praksi pa dok dojdem doma bum sprobal pa javim kaj ima.btw,Jel i vama zadnja dva dana nije radil site?Ja uopće nisam mogel ni na forum ni na pcplay.hr,a vi?

01-08-2007, 10:39
partion magicom možeš vidjet dal imaš problema s hardom...ali on ti ih neče riješiti....ali zato če ih riješiti Acronis Disk Director Suite (a mislim da i on dijagnosticira),ili čak hdd regeneratorom(najbolji)..
Ovo prvo,nadam se da si mislil patritio magic jer sam jedino to našel.Sad sam na praksi pa dok dojdem doma bum sprobal pa javim kaj ima.btw,Jel i vama zadnja dva dana nije radil site?Ja uopće nisam mogel ni na forum ni na pcplay.hr,a vi?

ne zove se baš partion magic...ali sam ti rekao da ne koristiš njega!

FG
01-08-2007, 11:06
Ok,nisam skužil jer piše da će on otkrit bad sectore ali ih neće otklonit pa sam skinul i HDD regenerator al ak ih i ovaj drugi može otkrit,onda sve OK.tnx pal.

EDIT:Jesam,nema greški na memi,nema bad sectora.(i trebalo mu je 5 sati da mi to veli :) )

marijanovic
09-08-2007, 21:57
Ja ti imam sličan problem na vrlo sličnom kompu...
Prije nekoliko mjeseci primjetio sam da mi hard na običnom kompu struže (i ponekad škljoca), no nije bilo bad sektora i ostalih greški. Prije par tjedana postalo je puno gore; sad nekad neće ni windowse podić, nekad radi normalno, nekad radi al šteka i vidi se mouse-lag u windowsima te usporenost i naravno pojavljuju se greške na hardu...
Standardni reinstall windowsa s novim particioniranjem, fixboot i fixmbr pomažu samo kratkotrajno... riknuo je hard.

Inače, radni vijek harda ti može biti u rasponu od par godina pa do kojih desetak i nikad se nezna. Najbolje ga je odmah promijeniti čim se čuju čudni zvukovi ili pojave S.M.A.R.T ili obične greške kako nebi došlo do nenadanog gubitka podataka.

Taj moj komp je Athlon XP 2500+ @ 3200+, 768mb ddr 400mhz, radeon 9600pro 128mb a hard je isti ko tvoj ... Maxtor 80GB 2MB 7200rpm i star je 4 godine.

Hard ču promijeniti čim skupim para, ne žuri mi se mijenjati jer ga ionako ne koristim ... Laptop mi je puuuuuuno jači.

FG
10-08-2007, 06:38
Evo da ne otvaram novi topic,ovo ću si lijepo tu ubacit...Naime,kaj god igram,svakih 5-10 minut igra mi se minimizira!!Normalno,mislil sam da je virus,al Bit defender nije ništ našel.to mi se prvi put desilo prije dva dana dok sam igral test drive unlimited..i to onu stazu tour of the island,ja sam pelal s ferrarijem F 430(mislim) dok su svi ovi imali McLarene,saleene,koinsseg(kak se već piše) i deset km prije cilja mi ga minimizira!! sva sreća da sam odma stisnul ''p'' :)
Pomagajte,kaj se to s mojim kompom u zadnje vrijeme dešava,kaj se buca?

10-08-2007, 14:05
stavi nove windovse pa vidi da nisi kojji virus pokupio.