PDA

Pogledaj cijelu verziju : naj prodavači



djubrex
27-07-2007, 11:43
hg spot

Outmind
27-07-2007, 11:50
Naj prodavač je Mira iz lokalnog dućana. Nikad joj nije teško narezat mi pol kile čajne i još toliko sira, pravi je anđeo...

djubrex
27-07-2007, 11:51
prodavači kompova ....
i el. opreme

27-07-2007, 11:53
ve-mil,adm!Lokalcima se smijem...imaju diplome inž informatike...iznad 40 godina a perem ih u hardweru tako da se crvene pred menom...trebao bih to snimati jednom...a za cijene da ne govorim..

djubrex
27-07-2007, 11:54
i gdje imaju prodavaonicu

Nemesis
27-07-2007, 11:57
ve-mil,adm!Lokalcima se smijem...imaju diplome inž informatike...iznad 40 godina a perem ih u hardweru tako da se crvene pred menom...trebao bih to snimati jednom...a za cijene da ne govorim..

to se i meni događa kad odem u našice u pin-computers...lol koji likovi.
bilo nešt u vezi s procom,pitam ja koliki je L2 cache(a znam koliki je),kaže lik 640 kB,kažem ja da je 512,a da je L1 128.on ti meni:ne,nisi u pravu.evo sad ću ja donijet kutiju.i donese i vidi da se zajebo i počeo nešt mucat...

inače,najbolji je ADM,samo da ima trgovinu u osijeku.
ve-mil je odličan,samo što nema ništa od asusa,corsaira,BFG-a,XFX-a,abita itd.

27-07-2007, 11:58
pa lokalci...u svakom manjem gradiči imaš barem jedan pc shop..ja ih imam oko 4...i na sva 4 su ljudi koji nemaju pojma...najjače kad mi kaže uzmi gtx-icu za 6000kn od nas..i uparimo ti ms kvalitetno napajanje..ima 500watta...bahahaha

Đeri
27-07-2007, 11:58
Konzum,
MS tipkovnice,miševi,ma FTW!

POSA
27-07-2007, 12:02
željka iz planike u petrinji
ahem

Nemesis
27-07-2007, 12:03
pa lokalci...u svakom manjem gradiči imaš barem jedan pc shop..ja ih imam oko 4...i na sva 4 su ljudi koji nemaju pojma...najjače kad mi kaže uzmi gtx-icu za 6000kn od nas..i uparimo ti ms kvalitetno napajanje..ima 500watta...bahahaha

ne znam šta je više lol,GTX za 6k(osim ako nije BFG OC za vodeno hlađenje) ili ms napajanje...najjače kad je moj leg išo kupit komp,oni mu slagali i pita on kakva je grafa FX5200,a lik mu nasro kako je to super grafička,kako sve igre bez problema vrti,čak i najnovije...da vidiš tek što vole prevariti...
bili ja i lega i gledali zvučne,tek ulazi muškarac i žena,muškarac vodi dvoje malih klinaca za ruke,a žena u narjučju bebu,kaže muškarac:dobar dan,ja bi htio kupit kompjutor.

odma smo se lega i ja pogledali i znali kako će završiti...
inače,pogledajte cijene na http://www.brrax.hr

Shadowhell
27-07-2007, 12:32
hg spot

Samo meni je ovo smiješno?

King tiger
27-07-2007, 12:37
hardver anyone ?

KR1ST1J@N
27-07-2007, 12:43
hg spot

Samo meni je ovo smiješno?
nije :D :D meni ve-mil i links

McPingvin_v2.0
27-07-2007, 13:04
links

HalF-DeaD
27-07-2007, 13:17
Moram pohvalit MagazinRS (http://www.magazinrs.hr/).

Ponuda nije nešto, al ti sve profesionalno objasne, sve možeš isprobavat, kaže šta je dobro u kojem proizvodu, i najbitnije, šta je loše.

Tako sam kupio headset (http://www.magazinrs.hr/artikl.asp?item=slusalice-raptoxx-rt-828mv-20-mikrofon&code=090038&cat=zvukzvucnici-slusalice)Si nakon mjesec dana mi se strgo (nije bilo zvuka na slušalicama). E kaže lik meni: nemamo više tih slušalica, oćeš uzet ove Meduze (isto neki headset, skuplji 10 kuna od ovog) ili da ti vratim novce. Pazi, vratio on meni novce što nijedan trgovac nije htio napravit, nego svi hoće zamjenit za neš drugo.
Još na kraju nije ni račun tražio.

Jedino što mogu reć: carevi.

BTW, HG spot je njesra, i dobri su mi još ADM, Ve-mil i Formel (mada je Formel malo skup al su ok).

Black Hawk Down
27-07-2007, 13:20
Hrvatsko govno-šrot
puj na te govnare,sve impuno prašine i jednog su mog frenda tako sjebali,e oni si lijepo uzeo neki komp,a oni mu dali neki duplo jadniji i ništa im nije mogao,za istu cijenu

radeoN
27-07-2007, 13:52
ADM mi je najbolji jedina je mana sto im je prodavaonica u zagrebu ali imaju niske cijne,dosta opreme (razlicitih proizvođača,xfx,PoW,BFG,MSI....)

na drugom mjestu VE MIL vise su im cjene nego u ADM-a ali imaju vise prodavaonica

flander
27-07-2007, 13:57
Linguacentar

Nemesis
27-07-2007, 13:58
Hrvatsko govno-šrot
puj na te govnare,sve impuno prašine i jednog su mog frenda tako sjebali,e oni si lijepo uzeo neki komp,a oni mu dali neki duplo jadniji i ništa im nije mogao,za istu cijenu

kad sam ja došao kupit grafičku u našice u hgspot (7800GS),ja naručim grafičku i dam polog 1000 kuna jer plaćam gotovinom,a ostalih 1200 bi platio kad stigne grafička.ništa,lik mi napravio ponudu,nije napisao da sam dao polog,nije dao pečat ni potpis.ja sjeo u auto,stari htio krenit,ja ga zaustavim da još jednom pogledam ponudu.onda sam vidio da me lik htio za***at.vratio se unutra i rekao da mi napiše da je dan polog tisuću kuna i da mi to ovjeri i da potpis.lik kaže:joj,sorry,zaboravio sam...
mogao sam doći a tri dana i platit 1000kn više...rekli bi da nisam ja ništa dao...

Cali
27-07-2007, 14:08
nešto malo više o prodavačima, jer znam iz osobnog iskustva:

- što se tiče reklamacija i povrata novca, prodavači tu ama baš ništa nisu krivi, jer oni rade prema politici firme koju naravno provode šef prodaje i/ili vlasnik firme... ne može prodavač vratiti pare ako firma neda (osim naravno ako ne želi dobit otkaz)...

- nerijetko prodavač iz istih razloga će ponuditi neku robu (makar bilo govno od ms napajanja), ne zato što nezna, nego zato što firma se želi riješiti takve robe (iz očitih razloga), pa mora ponuditi upravo to (osim naravno ako ne želi dobit otkaz)...

- prodavač mora znati cijeli asortiman robe koju firma prodaje. to se naravno odnosi na procesore, grafe, rame, bla bla, ali i na hrpe drugih stvari kao što su: printeri, scanneri, boje za printere, toneri, mediji, torbe, memorijske kartice, itd., itd.... zato ne možete vi koji znate koliko keša ima određen procesor prodavače nazivati noobovima, kad on mora znati puno više i puno bitnijih stvari. pogotovo, netko tko dulje radi taj posao, u godini dana kroz dućan prođe masa proceva, te se serije mijenjaju pa i 2 puta u godini...

- prodavač koji 8 sati dnevno provede na poslu i biva maltretiran od kupaca obično ne dolazi doma da bi visio po forumima i još 8 sati čitao o tome koliko koji proc ima keša, ili koliko pixela i u kojoj rezoluciji koji scanner skenira, za razliku od vas koji nakon škole za gušt čitate o takvim tehnikalijama, pa mislite da znate sve... to vas ne čini obrazovanijim od prodavača... naravno da postoje i tabule rase, ali ne treba generalizirati.

ne brinite, ne pametujem, prošao sam i ja tu fazu čitanja foruma i svakog mogućeg testa hardvera i pamćenja svake moguće sitnice o svakom komadu silicijske pločice, pa ne pišem bezveze... siguran sam da biste promijenili mišljenje kad bi ste sami probali biti prodavač.

slažem se da je npr. hg-spot katastrofalan po pitanju određenih stvari, ali vjerujte, prodavači imaju najmanje veze s time... stvar je u firmama.

oni jednostavno nisu krivi za sve.

27-07-2007, 14:17
Istina cali...tehnologija ide brzo i teško je to pratiti..ali ako to ne pratiš i stalno ne učiš to ti ide jako negativno na reputaciju,...i zato se treba full posvetiti tome ako več zapneš na to..ako nisi in onda si out...jer imaš svakakvih ljudi...i onih koju puno znaju i osramote te samo tako...A danas se znanje cijeni...stoga ako neznaš bar neke sonovne stvari o komponentama koje prodaješ onda bolje reci neznam..samo prodajem nego da govoriš gluposti i predlažeš npr 8800gtx i dual core sa msovima napajanjem!

Cali
27-07-2007, 14:36
naprotiv.

ne smiješ reći neznam, jer si onda nekompetentan (sa stajališta firme u kojoj radiš).

moraš ponuditi ono što firma želi prodati, makar to bio komad govna (excuse my french).

inače u očima poslodavca si loš prodavač.

27-07-2007, 14:39
a da...htio sam reć dadeš mu do znanja da se nebi petljao što je bolje a što ne...nažalost da tako je kako si rekao..gleda se samo na profit...Iako danas sutra kad si otvorim hardware shop gledat ču na to da budem fer sa svima i da radim pošteno..pa da me ljudi cijene..kupuju kod mene..i znaju da ih ne varam ko drugi...jer kad jednom dođeš na loš glas možeš se samo pokopati...hg-spotu jako mali fali da dođe na jako loš glas u javnosti...to je već sad...ali uvijek ima onih neupučenih!

dugi
27-07-2007, 14:42
Jos da napomenem da su placeni kao da prodaju gnojivo (bez uvrede takvim trgovcima).Imaju milion artikla i hrpu "pametnih" musterija.Bas sam bio jucer u ADM-u i kupovao novi procesor kad lik ispred mene muze prodavaca.Lik kupuje monitor i ima hrpu "pametnih" pitanja.da li da instalira drivere za monitor i sl. I sad ti budi smiren i pametan pa odgovaraj na takva pitanja.
Naravno i sam sam mu vadio mast pitanjima zasto samo 6 mj garancije na procesor tako da mi je jadan morao objasniti kompletan put od proizvodnje i nabave pa do distribucije pa sam na kraju ipak ostao bez konkretnog odgovora zasto samo 6 mjeseci.
Najbolja iskustva imam iz HG-spota.Kupio gigu rama i komp nestabilan,kolje se sa postojecim ramom.Iduci dan ja nazad i kazem im da memorija sama po sebi nije neispravna ali jednostavno se ne slaze sa ostatkom konfiguracije.Prodavac meni,gospodine nema problema zelite li povrat novca ili mozda neku drugu memoriju ili neki treci proizvod.
I sve 5,da 5, deset.

Cali
27-07-2007, 14:44
@ amd freak

razumijem te, ali ideali su jedno, a realnost drugo...

nitko nije krenuo osnivati firmu sa motom: ajmo zajebat svih, prodat im šrot za suho zlato.

danas je teško opstati, zato ljudi koji žele više zaraditi tako postupaju, i svoje zaposlenike tjeraju da rade onako kako oni žele.

a da ne govorim o minimalcima za koje prodavači rade... nije ni čudo da neznaju sve, jer nema poticaja u vidu dobre plaće....

27-07-2007, 14:52
Ali zar nije bolje raditi pošteno...makar malo dignut cijene...jer zadovoljan korisnik če bome to i platiti..a da ne govorim kako če drugima davat savjet da te posjete i da si stvarno fer..znači imaš još kupaca....a ovako mi mogu "uzet" neš love ali drugi put neču pogriješiti....drugima češ reć da su prevaranti...pa može doći i do sukoba...a to vjerujem nitko neželi...Razumio bih da se vara sama država...ali i korisnici to je totalno neljudski....kao što mi je nekad neljudski da u nekim shopovima komponente dobijem bez kutije...tj u celofanu....

Gwin
27-07-2007, 19:49
Ali zar nije bolje raditi pošteno...makar malo dignut cijene.....
i prodat šta točno??

ako ideš prodavat kvalitetne i samo i isključivo kvalitetne proizvode,onda nemaš zaradu,
npr. ti ćeš u mjesec dana prodat 20 seasonica, 15 corsaira, 5 ocz i 2 tagana i zaradit 2.000 kuna na tome jer su preskupi i nemože si svatko priuštit corsaira za 1000 kuna, pa ćeš morat spuštat cijenu i ostat bez svoje marže

a ja ću sklopit ugovor sa M-Sanom, dobit 10.000 MSI napajanja za 50 kuna/komad i prodat ih sve po 100 kuna/komad. i imat zaradu od pola milje kuna. (još bolje ako ih bacim u combo kućište+napajanje)
od tih 10.000 će se 10% vratit kao neispravna pa ću im ja vratit novce na licu mjesta i dat im novo napajanje povrh toga. oni će bit sretni jer imaju super trgovca koji im se ispričao zbog pogreške, dobili su i novo napajanje i novce tako da su efektivno za nula kuna dobili svoje napajanje. a ja ću bit sretan jer sam i dalje 400.000 kuna u plusu

Black Hawk Down
27-07-2007, 21:17
[quote="Cali"]@ amd freak
nitko nije krenuo osnivati firmu sa motom: ajmo zajebat svih, prodat im šrot za suho zlato.
[quote]


puno ih je krenulo samo kaj su službeno imali drugi

100EURO
27-07-2007, 21:17
Ako je neko bio u ve-milu u mozda je zamjetio jednog prodavaca totalka ludog/napusenog.Dosao ja sa frendom tak u ducan po grafu , dosli na pult rekli prodavacu da ocu 7900gsicu.On nam dao papir i reko da idemo na drugi pult , kaj je najbolje taj je udaljen od ovog 3-4 metra.Napokon dodemo na red kad ono dode lik totalka lud onak mrtav jedva prica koda je iza u skladistu popio 3 litre jack danielsa i popusio kilu marice i pita on nas:"Grafcka hard disk".Ja ono pogledam lika i vidim da drzi moju grafu i nekakav dvd citac/przu i mislim si koji hard disk , al svejedno velim mu da je grafa moja al on opet grafcka kartica hard disk i tak sve brze i odmice se od mene koda me se boji , veli frend da je grafa moja i lik onda da njemu grafu i citac.Frend veli da nije nas citac a lik veli a cija je onda grafa i uzme mu ju iz ruke i otide u skladiste i donese nam papir i rece nam da idemo na blagajnu.Frend i ja gledamo jedan drugoga i lomimo se.Dodemo na blagajnu a tam red od 10 ljudi , kolko ih je u cjelom ducanu bilo.Tak smo dugo cekali da smo se izmjenjivali ko ce cekat a ko igrat playstation 3.Na onog lika nemam neke zamjerke , neka legenda , al na cekanje imam , da nije bilo plejke pophizdio bi skroz i poceo ubijat ljude po ducanu.

pstrebs
27-07-2007, 21:28
lol

Bartuc
27-07-2007, 21:33
Ja kupujem samo u VeMilu, HGSpotu, Linksu, Kvarku, InfoGami, Lostu, bivšem KingComputersu i to je to :D Mada mi je najdraži VeMil pa Links!

djubrex
27-07-2007, 22:03
Ja kupujem u bivšem KingComputersu i to je to :D
????
bivšem

Bartuc
27-07-2007, 22:20
Ja kupujem u bivšem KingComputersu i to je to :D
????
bivšem

Mislim da sada prodaje samo na veliko ako se ne varam!?!? Sjećam se da je prije bio jedan od najjeftinijih dučana (prije cca 7+ godina), pa je brutalno poskupio, pa je... :D

Blaster32
27-07-2007, 22:27
ja sam dosad s Kingom jedino imo loša iskustva..
ostalo ok, kupujem u ve-milu jer mi je tu najpristupačnije, ok ponuda i ono veća je trgovina od ovih lokalnih švercera..

Gwin
28-07-2007, 03:35
Ja kupujem u bivšem KingComputersu i to je to :D
????
bivšem
King-ICT je onaj sa trešnjevke i već nekoliko godina je dio MSAN grupe, te radi samo na veliko

King Računala je sasvim drugi dućan

Prince-Artas
28-07-2007, 07:38
u ve-mila kupujem i zadovoljan sam
za sad

ivan
28-07-2007, 08:25
99% stvari kupujem u vemilu i stvarno sam zadovoljan...

i znate kako kažu: ne mijenjaj konja koji pobjeđuje :)

Black Hawk Down
28-07-2007, 10:48
ve-mil ne da mi se objašnjvati

radeoN
28-07-2007, 15:30
ja sam svoj bivsi komp uzeo u KING ICT-a

Xenon Demon
28-07-2007, 23:13
King-ICT je firma koja je zaslužna za mrežnu instalciju kompjutera u mojoj školi i nu ti čuda ne radi....svako sat vrimena treba restartat "windowse"(jer nisam niti siguran jesu li to win...) :rotfl: a još bolji su im paketi..........
za 5000kn dobiješ procesor intel celeron 2.0....??????
samo da se izrazim negativno za tu tvrtku.....
inače kupujem u ve-mila ,linksa te procesora........

Kiklop
29-07-2007, 00:19
U diskontu 24 jer su tamo najnize cjene

Dreadlord
29-07-2007, 01:21
ve-mil

Punisher
29-07-2007, 01:52
hg spot,kvaliteta je najvaznija

Gwin
29-07-2007, 08:31
King-ICT je firma koja je zaslužna za mrežnu instalciju kompjutera u mojoj školi i nu ti čuda ne radi....svako sat vrimena treba restartat "windowse"(jer nisam niti siguran jesu li to win...) :rotfl: a još bolji su im paketi..........
za 5000kn dobiješ procesor intel celeron 2.0....??????
samo da se izrazim negativno za tu tvrtku.....
inače kupujem u ve-mila ,linksa te procesora........
jesi siguran da je problem u mreži, a ne u vama???

daj mi molim te objasni o kojem "paketu" pričaš ?? jer ako si mislio na cijene na njihovom web-shopu, to zaboravi.. taj web-shop nije updejtan jedno godinu dana

OT: pola svoje robe kupujem kod Toxica, odma desno iza trešnjevačkog placa..

Cali
29-07-2007, 09:18
King-ICT je firma koja je zaslužna za mrežnu instalciju kompjutera u mojoj školi i nu ti čuda ne radi....svako sat vrimena treba restartat "windowse"(jer nisam niti siguran jesu li to win...) :rotfl: a još bolji su im paketi..........
za 5000kn dobiješ procesor intel celeron 2.0....??????
samo da se izrazim negativno za tu tvrtku.....
inače kupujem u ve-mila ,linksa te procesora........

5000 kuna jer su to terminali, a ne obični pc-i. znači, u onom samsungovom tft ekranu koji izgleda kao monitor je procesor, hard disk, ram, zvučna kartica, mrežni kontroler i monitor. terminali su putem mreže povezani na server i oni su u njegovoj domeni (16 terminala).

sjećam se kad smo instaliravali te učionice tu po rijeci, kako su profesori kukali u stilu: šta nam ovo treba?!?!?

kontrola je bolja definitivno putem terminala (ono što je instalirano na server, instalirano je i na terminalu), ali je stabilnost sistema upitna, te se javlja problem pohrane podataka s obzirom da terminali nemaju optičke uređaje, pa bi svi učenici morali imati usb stickove...

radeoN
29-07-2007, 09:59
ja sam prije tocno 3 godine u king-ict-a za 4700kn
p4 2.8ghz HT
asus p4s800
ati radeon 9600 SE 128mb
512 mb rama

Razer
29-07-2007, 12:36
hg spot,kvaliteta je najvaznija

Na ovo cu se samo nasmijati =))

Ja kupujem u Ve-Milu, Linksu i ADM-u.

Iskustva sa svakom od ti navedenih trgovina su vise nego pozitivna.

Bartuc
29-07-2007, 12:39
@Razer, na koju foru imaš samo 12 postova? Kaj si tak kasno počeo pisati na forumu ili se nekaj uhebalo? A morti sam te ja i zamjenio sa nekime :? :D

Gwin
29-07-2007, 12:52
možda pobrkao razer sa RA7R-om ??

Black Hawk Down
29-07-2007, 12:59
ima još jedan razor

ezav
29-07-2007, 13:20
Kupujem u :

ADM (posto mi je vlasnik sused pa ga mogu mlatiti ak nekaj zahebe a i da mi posten popust :D )

Ve-Mil - bilo gadnih iskustava samo s cekanjem i oko toga da ja rezerviram komponete tjedan dana unaprijed i dobim k... u zube....

Links - dosta dugo kupujem i svaki put se iznenadim kvalitetom usluge...

Info-Gama - Nazalos firma koja je gotovo bankrotirala prije par godina, promjenila barem 4 vlasnika u zadnjih par godina (dok ju je bosanac vodil bila je jaca od hg-spota i ve-mila) jako dugo kod njih kupoval.. cak radil za njih par mjeseci ... steta kaj je sada govno od firme (prvi gazada je skuzil da vise zaraduje na jednoj zgradi nego u 2 godine rada info game) ...

Razer
29-07-2007, 13:47
@Razer, na koju foru imaš samo 12 postova? Kaj si tak kasno počeo pisati na forumu ili se nekaj uhebalo? A morti sam te ja i zamjenio sa nekime :? :D

Na koju foru? Hm, pa rijetko zalazim na druge forume, a posto je pusto na PCE, ponekad navratim i na ostale forume kao npr. ovdje, na Links, i na PC exodus. Inace ja sam onaj Razer sa PCE foruma, a ti si pretpostavljam Bartuc sa PCE?

Bartuc
29-07-2007, 13:58
@Razer, na koju foru imaš samo 12 postova? Kaj si tak kasno počeo pisati na forumu ili se nekaj uhebalo? A morti sam te ja i zamjenio sa nekime :? :D

Na koju foru? Hm, pa rijetko zalazim na druge forume, a posto je pusto na PCE, ponekad navratim i na ostale forume kao npr. ovdje, na Links, i na PC exodus. Inace ja sam onaj Razer sa PCE foruma, a ti si pretpostavljam Bartuc sa PCE?

Je je, sad sam povezao sve končiće :D Znam da si na PCExpu ali sam mislio da si također malo aktivniji i na ovom forumu :D

Razer
29-07-2007, 14:02
Ma nisam bas aktivan, ne stignem visiti na toliko foruma odjednom, tak da mi je PCE primaran, dok za tebe vidim da ti je PCP :)

Bartuc
29-07-2007, 14:07
Ma nisam bas aktivan, ne stignem visiti na toliko foruma odjednom, tak da mi je PCE primaran, dok za tebe vidim da ti je PCP :)

Ja sam jedno vrjeme bio aktivan na oba foruma, ali i meni je previše visiti na 2 foruma odjedanput!

Tak da sada na PCExpertu redovito posjećujem "Mladež i Droge", "Izgled Vašeg Desktopa", "YouTube" i cijelu svaštaru! A na PCPlayu sam više aktivan jerbo je više orjentiran na zajebanciju, dok PCE žvače malo ozbiljniju tematiku :D

Razer
29-07-2007, 14:32
Tak da sada na PCExpertu redovito posjećujem "Mladež i Droge", "Izgled Vašeg Desktopa", "YouTube" i cijelu svaštaru! A na PCPlayu sam više aktivan jerbo je više orjentiran na zajebanciju, dok PCE žvače malo ozbiljniju tematiku :D

Mladez i droge, jedna od najjacih tema ikad :D

Takodjer obozavam Izgled vaseg desktopa, nadje se svega...

Btw, zasto vas forum ima problema sa hrvatskim znakovima?

Hebemu malo sam zaspamao, ispricavam se na tome


EDIT: @ pstrebs - nema potrebe za vrijedjanjem, skuzio sam da je problem u tome sto sam postavio jezik foruma na engleski.

pstrebs
29-07-2007, 16:15
Ne vidim nigdje nikakve probleme sa hrvatskim znakovima. to ti je do tvog kompa

dugi
29-07-2007, 16:18
tema je nesto sasvim drugo,ako vam je dosadila ja ju lako zakljucam?