PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zeleni ekran



Babitz
25-07-2007, 20:02
ovako
ekran mi sav zelenkast
počelo prije 2-3 dana

najprije je bio malo sjeban u bojama
riješio to degausom
zapar dana opet se sjebale boje
degaus zakurac tu
okej
nakon jednog dana je dio po dio ekrana bio "normalan" dok na kraju nije cijeli bio opet kao prije
danas mi je bio normalan, osim po gornjem lijevom rubu di je bio malo zelenkast

i tako
odem ja na košarku, ugasim monitor
vratim se za sat vremena, upalim monito, a on - cijeli zelenkast

dakle
u čem je problem?
da ubim onoga tko mi slagao komponente?
i da, komp imam od kraja 2003., monitor je crt, lg studioworks 700s

flander
25-07-2007, 20:04
jeli baš problem u monitoru ili neš sa driverima, ak je problem u monitoru onda ti se najvjerovatnije ono iza shebalo, meni isto zna srat sa bojama, jednom sam ga upalio i mjenjao boju ko semafor, bez zehebancije, pitao sam kaj to je, a ovi mi rekli da se odlemilo onaj kabel iza u monitoru,tak da najvjerovatnije to

King tiger
25-07-2007, 20:21
istina , provjeri kablove takvo nesto se i meni desilo, skonto sam da kabl nije bio dobar.

Babitz
25-07-2007, 20:24
a kako da kabl provjerim?

HalF-DeaD
25-07-2007, 20:33
odnesi kod frenda i probaj jel mu radi.
uzmi frendov i probaj jel ti radi.

Babitz
25-07-2007, 20:39
k, thx, sutra javim "uspjeh"

Stryder
26-07-2007, 00:36
i meni se ovih dana malo mjenjaju boje na monitoru...onak neki žuti sloj,pa zelenkasti ....... :|

Svinjoguz
26-07-2007, 01:33
Ako imate LCD monitor onda je to zbog vrućina, jer tekući kristali na monitoru "polude" pa zna doći do nekakvih anomalija.

flander
26-07-2007, 10:09
odnesi kod frenda i probaj jel mu radi.
uzmi frendov i probaj jel ti radi.


neznam kak če izvadit taj kabl kad je zaleman u monitor, jedino da ga počupa van, sad jedino ak ima neki drugi monitor koji taj kabl može van vadit, ali sumnjam

McPingvin_v2.0
26-07-2007, 11:00
neznam kak če izvadit taj kabl kad je zalemanSu monitor, jedino da ga počupa van, sad jedino ak ima neki drugi monitor koji taj kabl može van vadit, ali sumnjam
zaleman :)))))))))))

Luka
26-07-2007, 11:16
vjerojatno je u kabelu problem, provjeri je li u kompu dobro učvršćen

Sonic_Moronic
26-07-2007, 11:49
Kad sam ja imao crt, znalo mi je to biti svakih 2 mjeseca...

Babitz
26-07-2007, 13:33
hm
ovako
kod rubova je zelenkasto, na sredini crveno, a na jako malom donjem dijelu je normalno

vadio sam kabl iz kompa više puta i opet uštekao, ništa se nije promijenilo
a iz monitora ne mogu to izvadit
treso sam kabl, frko ga, monitor sam pošteno izudaro... rezulat: nema promjena

kme

jebeni crt, mrzim ga

raven5
26-07-2007, 14:07
Jesi probo na nekom drugom kompu? Probaj, iako mislim da je problem u monitoru... Nagledo sam se pun urac tv-a i monitora na praksi sa slicnim problemima... E da, kad upalis komp i monitor, jel slika odmah takva ili nakon nekog vremena? I jos nesta, jel mozes jasno vidjet gdje je zeleno ili crveno porucje i tocno gdje pocinje i prestaje ili su prijelazi postupni, vise kao magla onak...?

Babitz
26-07-2007, 14:20
nisam probo na drugom kompu još
ovako
crvenkasto je na sredini, na rubovima je zeleno, prijelazi su postupni, normalno je na jako malom donjem dijelu i na malom dijelu u gornjem desnom kutu

još nešto?

raven5
26-07-2007, 14:31
Neznam... Ovi tv-ovi i monitori sto smo na praksi radili su bili cjeli obojani u jednu ili vise boja, ali ja bi i ovo svrsto pod isti problem... Probaj jos koji put udarit monitor, ali okreni ga naopako i udaraj po donjoj strani, ako je plastika pripazi malo, ali ako imas lim dole onda mozes malo i jace... To mi samo pada napamet jer vjerojatno ne zelis otvarat monitor i prckat po šasiji...

Babitz
26-07-2007, 14:44
danas ću ga roknut na popravak tipu koji mi ga prodao
al prije toga ću ga izudarat

Angelus031
26-07-2007, 20:12
prvo sam mislio da grafa baca artefakte,al kad vidim da ti je sve šareno nije onda...može bit,ali duboko duboko sumnjam

Punisher
27-07-2007, 19:00
takav problem imam i ja,to ti se negdje kabli prekvrcio i zelenkast ti je ekran

Jopax
27-07-2007, 22:26
Meni se nekad zna desit da iz cista mira sve postane crvenkasto na ekranu i tako bude kojih 5min i vrati se na normalu ali mi to bas i ne smeta posto imam monitor koji je vjerovatno stariji od mene :rotfl:
monitor je Gateway2000 CrystalScan1572FS

FG
30-07-2007, 08:01
Kabel,vjerojatno,ali mi nemoj reći da si držao bilo kakve malo jače magnete(zvučnici)blizu monitora jer se dešavaju nuspojave takve kakve si naveo gore.Savjet:nemojte držat magnete blizu monitora(CRT-a za LCD-e neznam)i ne pretjerujte,ništa vam neće biti od manjih 2-3W zvučnika,ali ako držite neki vufer,moglo bi se desit sranje,i mislim stvarno blizu,daljina od 30-ak cm je ok.

Karlo_from_Bjelovar
30-07-2007, 08:13
to moj brat ima problem, ima neki samsungov crt... meni je to napocetku bilo cool i dok sam prvi put vidio kak izgleda odma sam ga pito kak je to napravio da ocu i ja tak... :rotfl: al kad sam sazno da su i igre crvenkaste/zelenkaste... bilo je: :killyou: nosili smo ga tipu koji ga je prodo (ne brata, monitor -.- ) :nonono: i reko da je problem u kablu... na kraju nismo uzeli kabel (ne da mi se pisat cijela prica) ali kada ga udari (cekicem ofc. -.- ) u gornj-straznji(grbu)-desni kut to mu se popravi...

Xenon Demon
30-07-2007, 09:25
Kabel,vjerojatno,ali mi nemoj reći da si držao bilo kakve malo jače magnete(zvučnici)blizu monitora jer se dešavaju nuspojave takve kakve si naveo gore.Savjet:nemojte držat magnete blizu monitora(CRT-a za LCD-e neznam)i ne pretjerujte,ništa vam neće biti od manjih 2-3W zvučnika,ali ako držite neki vufer,moglo bi se desit sranje,i mislim stvarno blizu,daljina od 30-ak cm je ok.
Potpuno se slažem.......
Imam veliki bufer blizu monitora te iako piše da zaštičen od takvih zračenja on mi je znao ipak pružit problema ,ali to je riješeno ......(maka sam ga ispod) no mislim da je ipak problem u kabelu jer sam taman riješio taj problem prije 30 min.....(Nijanse zelene,pa samo crvene,pa žute) no to nije ništa što jedno lemilo te selotejp traka ne može riješit.....
Za svaki slučaj pogledaj i "video input level" na monitoru(ako neznaš to su ti one tipke na monitoru.... :rotfl: )pa mijenjaj ,ali sumnjam da če to pomoč....
Svejedno to nije ništa što jedan servis neče riješit.....