PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bloop



Arkham
21-07-2007, 18:12
1997. u Tihom Oceanu je zapažen neobičan zvuk niske frekvencije. Snimljen je na velikim dubinama, gdje se inače čuju samo zvukovi kitova, brodova i potresa. Svaki zvuk znanstvenici mogu precizno identificirati. Ovaj je očito organskog podrijetla, ali biće koje bi moglo proizvoditi zvuk koji se može čuti na udaljenosti od 5000 km bi trebalo bit veće čak i od plavetnog kita.
Poslušajte:
http://www.pmel.noaa.gov/vents/acoustics/sounds/bloop.html
Još jedna neobična stvar je što se lokacija na kojoj je zvuk snimljen nalazi veoma blizu mjesta koje je Lovecraft odredio za lokaciju R'lyeha, podvodnog grada gdje spava Cthulhu. Slučajnost?

Armachus
21-07-2007, 18:16
Volim oceanske dubine, misterije i kitove... pa mi je ovaj zvuk zanjimljiv, ali ne mislim da je to ništa misteriozno i neobićnO!

ewok
21-07-2007, 18:17
nisam navikao pusit ovakve fore, al ovo je stvarno iznimka... ipak je Lovecraft umijesan, ke ne? 8)

Arkham
21-07-2007, 18:17
misteriozno je i neobično jer dosada ne znaju što je i što nikada nije snimljeno ništa slično.

Eddie9
21-07-2007, 18:18
jako zanimljivo mi je ovo...ja osobno vjerujem da u oceanu postoje svakakva čuda i vjerujem u teoriju da negdje tamo pliva i megalodon...eh sada, ovakve zvukove ti ja mogu napraviti kad prdnem u vodi...

Arbiter of Change
21-07-2007, 18:19
Meni je zanimljivo da je to sve snimljeno još 1997, a ništa novoga do danas (zataškavanje, možda?).

Arkham
21-07-2007, 18:21
jako zanimljivo mi je ovo...ja osobno vjerujem da u oceanu postoje svakakva čuda i vjerujem u teoriju da negdje tamo pliva i megalodon...eh sada, ovakve zvukove ti ja mogu napraviti kad prdnem u vodi...
ali ti se prdac ne čuje na 5000 km... ili čuje? :shock:

Fenrir
21-07-2007, 18:22
jako zanimljivo mi je ovo...ja osobno vjerujem da u oceanu postoje svakakva čuda i vjerujem u teoriju da negdje tamo pliva i megalodon...eh sada, ovakve zvukove ti ja mogu napraviti kad prdnem u vodi...
Megalodon je predak morskog psa, koji vole plitku, toplu vodu. Tak da bi ga definitivno vidjeli, nije da se skriva u dubinama.

Lord Jambrek
21-07-2007, 18:23
Ok ljudi si previše briju na Lovercrafta. Ajmo njega malo izostavit.

Ovo može biti bilo kaj, jer ovo mi zvuči kao ništa više od jednog sisavca koji je ispustio zrak pod vodom, no dobro, ja sam običan prosječni čovjek i ne vidim tu ništa neobično u tom zvuku, neko drugi sigurno vidi.

Oceani i more su misteriji ljudskoj rasi još uvijek.

Armachus
21-07-2007, 18:29
jako zanimljivo mi je ovo...ja osobno vjerujem da u oceanu postoje svakakva čuda i vjerujem u teoriju da negdje tamo pliva i megalodon...eh sada, ovakve zvukove ti ja mogu napraviti kad prdnem u vodi...

:rotfl:

Istina... zvuk možeš napravit i u onome Fruit loopsu, k'o basshunter... DotA

PS Evo imam 3100. post, pa odoh ća sada... :)

ewok
21-07-2007, 18:30
vise znamo o svemiru nego o zemaljskim oceanima :roll:

Jopax
21-07-2007, 18:39
Mozda godzilla :o :rotfl:
Sto je jos cudnije jest da je vecina ovih neodredjenih zvukova iz ekvatorijalnog dijela pacifika
http://www.pmel.noaa.gov/vents/acoustic ... stery.html (http://www.pmel.noaa.gov/vents/acoustics/specs_mystery.html)
i zvuci li jos ikome osim meni onaj zvuk upsweep kao alarm :?

Arkham
21-07-2007, 18:44
Ok ljudi si previše briju na Lovercrafta. Ajmo njega malo izostavit.

Ovo može biti bilo kaj, jer ovo mi zvuči kao ništa više od jednog sisavca koji je ispustio zrak pod vodom, no dobro, ja sam običan prosječni čovjek i ne vidim tu ništa neobično u tom zvuku, neko drugi sigurno vidi.

Oceani i more su misteriji ljudskoj rasi još uvijek.

nijedna poznata morska životinja, čak ni plavetni kit ne može proizvesti zvuk koji se može čuti na 5000 km

Eddie9
21-07-2007, 18:46
jako zanimljivo mi je ovo...ja osobno vjerujem da u oceanu postoje svakakva čuda i vjerujem u teoriju da negdje tamo pliva i megalodon...eh sada, ovakve zvukove ti ja mogu napraviti kad prdnem u vodi...
Megalodon je predak morskog psa, koji vole plitku, toplu vodu. Tak da bi ga definitivno vidjeli, nije da se skriva u dubinama.

pogledaj neki dokumentarac prije nego počneš zbijat teorije...neki znanstvenici su rekli da je moguće da se skriva u velikim dubinama...

Black Hawk Down
21-07-2007, 19:06
zanimljivo
baš kada Cloefield radi svoj mistični film u kojem će biti glavni negativac Chtulhu

Eddie9
21-07-2007, 19:25
zanimljivo
baš kada Cloefield radi svoj mistični film u kojem će biti glavni negativac Chtulhu

šta ti buncaš? taj film ne radi nikakav Cloefield i glavni negativac nije Chtulhu...još se ništa ne zna o tom filmu osim da je radnja o čudovištu koje napada New York...

Black Hawk Down
21-07-2007, 20:04
zanimljivo
baš kada Cloefield radi svoj mistični film u kojem će biti glavni negativac Chtulhu

šta ti buncaš? taj film ne radi nikakav Cloefield i glavni negativac nije Chtulhu...još se ništa ne zna o tom filmu osim da je radnja o čudovištu koje napada New York...


J.J ABRAMS,a opretpostavlja se da je Chtulhu

Arkham
21-07-2007, 20:27
kako god bilo new york je na krivoj strani kontinenta

Eddie9
21-07-2007, 20:53
de fakat...idemo nastavit ovaj razgovor o nemanima iz morskih dubina...ovo je potencijalno dobra tema ali ne za široke mase nažalost... :(

Clutch
21-07-2007, 21:02
ovaj upsweep je zanimljiv vjerovatno neka životinja veca od kita koja zivi u dubinama a ljudima jos nije poznata! :wink:

Niti nece biti jer vrazje podmornice idu samo do cca 600 metara dubine!

Kiklop
21-07-2007, 21:13
ja mislim da to Greysi prosiruju podvodnu bazu usmjerenim zvukovima
procitano u Kasopejskim transkriptama :wink:

Clutch
21-07-2007, 21:14
baš mi je žao što je riknuo onaj spaljeni morski cucak :cry:

Eddie9
21-07-2007, 21:53
osim onog čuda koje je ronilo u Marijanskoj brazdi...

a? o čemu ti?

Dreadlock
21-07-2007, 22:02
Jel ikom palo na pamet da to mozda nije neka zivina?

Jopax
21-07-2007, 22:05
Meni upsweep zvuci kao hull breach u americkoj Area 52 bazi koja se nalazi u moru

Eddie9
21-07-2007, 22:26
http://en.wikipedia.org/wiki/Mariana_Trench

nisam pitao što je marijanska brazda...jeboga pa to je opća kultura...nego kakvo stvorenje je plivalo tamo?

Jopax
21-07-2007, 22:31
http://en.wikipedia.org/wiki/Mariana_Trench

nisam pitao što je marijanska brazda...jeboga pa to je opća kultura...nego kakvo stvorenje je plivalo tamo?

nije mislio na stvorenje vec na podmornicu neko je rekao da onaj zvuk nije podmornica jer one idu do cca. 600m i onda je on rekao o podmornici koja je otisla u tu marijansku brazdu

ssalG
21-07-2007, 22:46
U dubinama oceana definitivno postoje stvari koje čovjek nije vidio, usudio bih se čak reći i zamislio (pritom nemislim na Cthulhu), tako da se baš i neiznenađujem na ovakve stvari.

Paran0a
21-07-2007, 22:48
fora je cuti takve stvari.,,
al to se "cudoviste " ionako uspjesno skriva ko zna kolko god tako da je pitanje hoce li se ikada vise cuti za njega..

Black Hawk Down
21-07-2007, 23:01
http://en.wikipedia.org/wiki/Mariana_Trench

nisam pitao što je marijanska brazda...jeboga pa to je opća kultura...nego kakvo stvorenje je plivalo tamo?

nije mislio na stvorenje vec na podmornicu neko je rekao da onaj zvuk nije podmornica jer one idu do cca. 600m i onda je on rekao o podmornici koja je otisla u tu marijansku brazdu

oprostite ako se ne varam marijanska brazda je duboka 11 022 m?

Jopax
21-07-2007, 23:14
http://en.wikipedia.org/wiki/Mariana_Trench

nisam pitao što je marijanska brazda...jeboga pa to je opća kultura...nego kakvo stvorenje je plivalo tamo?

nije mislio na stvorenje vec na podmornicu neko je rekao da onaj zvuk nije podmornica jer one idu do cca. 600m i onda je on rekao o podmornici koja je otisla u tu marijansku brazdu

oprostite ako se ne varam marijanska brazda je duboka 11 022 m?

znam ali ne mislim da je ta stvar isla skroz do dna mozda kilometar ili dva vise nije smjela

D.E.M.O.
21-07-2007, 23:25
ajt super.. volim morske dubine.. al sam u filmovima. ovak se najezim kada vidim morsku travu ispod sebe :(
al podvodni gradovi? zvuci prekul. atlantida ftw :D

Jopax
21-07-2007, 23:27
ajt super.. volim morske dubine.. al sam u filmovima. ovak se najezim kada vidim morsku travu ispod sebe :(
al podvodni gradovi? zvuci prekul. atlantida ftw :D

haha isti ko ja
uvjek postanem paranoican kad vidim tu travu ispod sebe ili kad ne vidim dno jer ko zna sta dole lurka
jednom sam kao mali ugledao nesto rozo u toj travi i pomislio da je hobotnica iz vode sam izletio warpom 135 :rotfl:

D.E.M.O.
21-07-2007, 23:31
ajt super.. volim morske dubine.. al sam u filmovima. ovak se najezim kada vidim morsku travu ispod sebe :(
al podvodni gradovi? zvuci prekul. atlantida ftw :D

haha isti ko ja
uvjek postanem paranoican kad vidim tu travu ispod sebe ili kad ne vidim dno jer ko zna sta dole lurka
jednom sam kao mali ugledao nesto rozo u toj travi i pomislio da je hobotnica iz vode sam izletio warpom 135 :rotfl:
ma ja kada osjetim ladno pod nogama bezi ide morski pas -.-'' al doslovno neznam bas se ono zaserem... paranoid ftw..
jos kada se sjetim kad sam pluto u camcicu po vodi a nekom malom par metara od mene u plicaku se ogromna zvijezdaca uhvatila za nogu pa su morali skidat.. brrrrrrrr. jedini strah uz bogomoljke :cry:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Cthulhu_and_R'lyeh.jpg
a ovo definitivno budi mastu :) bas mi se gleda neki film sa podmornicama i misticnim bicima i slicnim kerefekama :roll:

Jopax
21-07-2007, 23:38
haha ni meni bogomoljke nisu bas omiljene ono kool mi je njihova preciznost i brutalnost kad ubijaju ko pravi profesionalci ali sam imao losih iskustava sa njima
jednom me je jedna uhvatila za prst i ja sam se tako sasro tada da sam poceo skakat i kricat dok nije pala na pod onda sam je sa frendom izgazao i poklopio daskom od koji 20 kila
tad sam bio mozda 2-3 razred
ja rijetko u dublju vodu idem bez duseka daje osjecaj sigurnosti jer morski pas moze pomislit da si drvo pa produzit :rotfl:

Arbiter of Change
21-07-2007, 23:39
Dr Zoidberg, anyone? :D

Jopax
21-07-2007, 23:40
Dr Zoidberg, anyone? :D

zvuci poznato ali ne dovoljno

Eddie9
21-07-2007, 23:41
yup...i meni morski pas najveća fobija...mislim da se ničega tako ne bojim...a najgore je ono kad odem daleko od obale a kurca ne vidiš ispod sebe...da ja vidim morskog psa onog pravog velikog kako pliva oko mene prije bi umro od straha nego da me on ujede...

Jopax
21-07-2007, 23:43
ja bi se toliko usro da bi on umro od zagadjenja vode
ali stvarno se prepadnem kad je voda ispod tebe mracna praznina i svaki tren nesto veliko i gadno moze izronit i pojest te
inace volim ribice i namjeravam uzet neke bonsai morske pse koji izgledaju jako kewl

D.E.M.O.
21-07-2007, 23:53
haha ni meni bogomoljke nisu bas omiljene ono kool mi je njihova preciznost i brutalnost kad ubijaju ko pravi profesionalci ali sam imao losih iskustava sa njima
jednom me je jedna uhvatila za prst i ja sam se tako sasro tada da sam poceo skakat i kricat dok nije pala na pod onda sam je sa frendom izgazao i poklopio daskom od koji 20 kila
tad sam bio mozda 2-3 razred
ja rijetko u dublju vodu idem bez duseka daje osjecaj sigurnosti jer morski pas moze pomislit da si drvo pa produzit :rotfl:
ti si moj twin ili koji qrac? ja imam fobije od bogomoljki jer sam isto jednom slucajno drzo u ruci :o

Jopax
21-07-2007, 23:56
ja nisam drzo nju ona je mene scepala :rotfl:
stvarno evil twin :rotfl: :o

D.E.M.O.
22-07-2007, 00:00
ja nisam drzo nju ona je mene scepala :rotfl:
stvarno evil twin :rotfl: :o
jel mozda slusas blek/death i imas kosu do pola ledja? :D
.edit - mrzis morske krastavce? :)

Jopax
22-07-2007, 00:03
Nisam vido morskog krastavca u zivotu ali mi se vjerovatno ne bi svidjali kad bi ih vidio
kosu toliku nemam trenutno je pusta i prije sa ali me je stara natjerala da se osisam za krizmu
metal slusam iako ne jos death ni blac uglavno metallica i iron maiden i nesto malo ratm-a i jos nekih ljevih pjesama i tako to

D.E.M.O.
22-07-2007, 00:05
Nisam vido morskog krastavca u zivotu ali mi se vjerovatno ne bi svidjali kad bi ih vidio
kosu toliku nemam trenutno je pusta i prije sa ali me je stara natjerala da se osisam za krizmu
metal slusam iako ne jos death ni blac uglavno metallica i iron maiden i nesto malo ratm-a i jos nekih ljevih pjesama i tako to
koliko god? :D
[malo odlazimo u offtopic]S^^
ja 16 :cry:

Jopax
22-07-2007, 00:08
14 u 12 mjesecu 15

Paran0a
22-07-2007, 07:45
Vidim da vas ima dosta fobiju od dubina..^^
Zato ja volim pjescane plaze...
Mrzim dubinu i onu beskonacnost mora..
Za mene je to kreepy...sama pomisao da sam usred nicega u moru.Bogu iza nogu...Nije mi to ugodan osjecaj......
:cry:

D.E.M.O.
22-07-2007, 08:56
14 u 12 mjesecu 15
onda imas jos vremena da se promjenis :D :rotfl:

ewok
22-07-2007, 09:55
ja nisam drzo nju ona je mene scepala :rotfl:
stvarno evil twin :rotfl: :o
jel mozda slusas blek/death i imas kosu do pola ledja? :D
.edit - mrzis morske krastavce? :)
nije ti to nista... ja sam jednom bos zgnjecio ŽABU... noga mi se tresla par dana. :rotfl:

D.E.M.O.
22-07-2007, 10:15
ja nisam drzo nju ona je mene scepala :rotfl:
stvarno evil twin :rotfl: :o
jel mozda slusas blek/death i imas kosu do pola ledja? :D
.edit - mrzis morske krastavce? :)
nije ti to nista... ja sam jednom bos zgnjecio ŽABU... noga mi se tresla par dana. :rotfl:
groooose :(
zamisli da zgnjecis ogromnu bogomoljku.. ili pauka :shock:

Sova
22-07-2007, 10:19
I ja isto imam fobiju od morskih dubina.Onaj strah od nepoznatog je najgori.Onaj osjecaj da te nesto moze povuc za nogu u dubinu i pojest te.Mislim da se prije nisam tolko bojao ali sam posli vidia meduze i nekako me uhvatia taj strah od dubina.

Dreamer Deceiver
22-07-2007, 10:22
nakon šta su mene napale dve meduze i lepo me opekle, moram priznati da sam se bojao uć u vodu cijelo ljeto

Armachus
22-07-2007, 10:25
I ja isto imam fobiju od morskih dubina.Onaj strah od nepoznatog je najgori.Onaj osjecaj da te nesto moze povuc za nogu u dubinuSi pojest te.Mislim da se prije nisam tolko bojao ali sam posli vidia meduze i nekako me uhvatia taj strah od dubina.

http://img84.echo.cx/img84/4866/agreed8mv.gif

Kenyi
22-07-2007, 10:31
neam fobiju,volim uzasno ronit.Navikao sam se i istrenirao sam se sa pritiskom pod vodom u dubini tako da nemam straha od dubina.

revenion
22-07-2007, 10:58
Ja isto nemam takve probleme...Al mene pocne nesto mucit kad vidim velike brodove,camci i sl su mi ok,al veci brodovi mi nisu bas...

D.E.M.O.
22-07-2007, 11:04
Ja isto nemam takve probleme...Al mene pocne nesto mucit kad vidim velike brodove,camci i sl su mi ok,al veci brodovi mi nisu bas...
joj fuj rdzavi brod ili trajekt kad prodje blizu.. brrrr :shock:
ili one stijene odvratne :cry:

Jopax
22-07-2007, 11:23
i ja volim ronit ali nesto blize obali gdje ima onih riba i tih stvari jedino kad sam s rodjakom i sestrom isao koji 50m od obale tad sam zaronio i nasao neke ostatke betona i neceg

Ja sam u starom stanu jednom ne znajuci uze zohara u ruku dok sam gledao televiziju nesto sam rukom svrljao po kaucu i uhvatio nesto nakon 10 sekundi pogledao sam sta je to i kad sam skuzio da u ruci gnjavim zohara odmasam ga bacio i potrcao u kupatilo :o

Clutch
22-07-2007, 11:49
Hmm... Morski krastavac taj događaj nikad necu zaboravit pricaju meni oni kak je to biljka i da je mrtvo odnosno da se ne miče ja reko dobro izronit cu jednoga tak ja njega primim cjelog onak ljigavog i odnesem ga na obalu i bacim i sad ja njega gledam kad on se mice odnosno puže ko crv a ja gledam reko nemogu vjerovat da sam ja to sranje izronio i još ga stisko da vodi sprica iz njega :yuck:


Nemem strah od morskih dubina vec od Meduza i Morskih trava odnosno algi

Ak vidim meduzu da pliva na povrsini, pobjegnem uzmem mrezu iznesem je na obalu i :twisted:

Archil
22-07-2007, 12:06
ae ja imam groznu fobiju od morskih dubina i tih stvari :? , jednom sam u Spanjolskoj plivao onak malo dalje od obale i vidio neku ogromnu ribu isla je onak blizu mene i imala onu peraju gore ko morski pas, ja sam se usrao ko neznam sto :rotfl: warp brzina prema obali odma... nakon duljeg razmisljanja skuzio sam da je to valjda bila tuna :rotfl:

Sonic_Moronic
22-07-2007, 13:07
Meni su dubine baš ultra kewl.

medusa
22-07-2007, 16:08
I ja isto imam fobiju od morskih dubina.Onaj strah od nepoznatog je najgori.Onaj osjecaj da te nesto moze povuc za nogu u dubinu i pojest te.Mislim da se prije nisam tolko bojao ali sam posli vidia meduzeSi nekako me uhvatia taj strah od dubina.
nisam baš tako ružan :D

Ak vidim meduzu da pliva na povrsini, pobjegnem uzmem mrezu iznesem je na obalu i :twisted:
:o ove godine ne idem na more....

nakon šta su mene napale dve meduze i lepo me opekle, moram priznati da sam se bojao uć u vodu cijelo ljeto
opak sam :D

Black Hawk Down
22-07-2007, 16:28
Dr Zoidberg, anyone? :D


fućurama

Jopax
22-07-2007, 16:33
[quote="Arbiter of Change":3p3cepes]Dr Zoidberg, anyone? :D


fućurama[/quote:3p3cepes]

aaaaaaaaaaaahhhhhhhhh
sad se sjecam te legende iako mi je bender bolji
kad se pretvori u Warecar-a ili kako su preveli autodlak :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Arkham
22-07-2007, 16:38
Strah od dubina je strah od nepoznatoga. Ljudi bolje poznaju površinu mjeseca nego dno oceana.

str33t6l0w
22-07-2007, 16:39
jebale vas fobije u ovoj temi.. imate drugu temu.. zasto uvijek morate zasrat neku dobru temu???

inace...

stvarno me interesiraju ovakve stvari.. ti zvukovi... ludnica... sigurno je nesto dolje.. nesto sto je strasno :D... ono.. ludnica :D..


Ok ljudi si previše briju na Lovercrafta. Ajmo njega malo izostavit.

Ovo može biti bilo kaj, jer ovo mi zvuči kao ništa više od jednog sisavca koji je ispustio zrak pod vodom,Sno dobro, ja sam običan prosječni čovjek i ne vidim tu ništa neobično u tom zvuku, neko drugi sigurno vidi.

Oceani i more su misteriji ljudskoj rasi još uvijek.

nađi mi sisavca koji ide toliko duboko u vodu... ispusti zrak.. i ponovno ode uhvatit zrak gore...

ssalG
22-07-2007, 20:55
The Bloop theoretically could have been the product of a machine. The frequency of the Bloop technically is not too low for a machine, but it would be difficult for a machine to produce a sound of such volume.


However, some believe that this sound could have been emitted by a whale and carried that distance by warm water currents.


Some postulate that the sound may come from a huge and as-yet-undiscovered species of octopus or squid, or possibly a new species of gigantic whale or fish even larger than the blue whale. Others dispute this, pointing out that all known cephalopods lack the gas-filled sac necessary to produce this type of sound, and that a cetacean larger than a blue whale would still have to surface for oxygen, making it susceptible to sightings, unless it had some smaller breathing apparatus, not unlike an elephant's trunk.

Birajte teoriju.

Rocchiro
22-07-2007, 21:21
ponekad mi dojde onak da iz fore pomislim da su lovecrafta zapravo oteli ovi
old ones i sve mu ispricali.kakti,ko neki prorok je on :)