PDA

Pogledaj cijelu verziju : ADSL-Sam svoj majstor



Kron
20-07-2007, 14:52
vako, prijatelj ce (napokon) nabavit adsl, ali ne zelim da ga pokradu, pa sam mislio ako bi mu vi mogli pomoci kako se to sve spoji, opisati u par koraka jer pola soma nisu male pare. Hvala unaprijed

20-07-2007, 15:06
Dobiješ jako lijep manual i nemreš fulat!!!Zbilja sve imaš lijepo naslikano i na hrvatskom...Baš sam prošli tjedan slagao susjedu i iznenadio se kako je to jednostavno....

jedino jedan HINT:

Ne koristite cd t-com....to je glupost....

Znači kad sve spojiš kako ti je nacrtano ideš ovako!
1.Control Panel
2.Network Connections
3.Make new connection
4.NEXT.
5.označi connect to the internet...pa next
6.setup my connecton manually...pa next
7.connect using broadband connectio..pa next..
8.isp name-npr napišeš internet..pa next
9.i napišeš username i password kojeg dobiš od t-coma...
10..surfaj buraz!

easy like hell
:wink:

Kron
20-07-2007, 15:11
tyvm, ali vm.
e da, oce li on morati upisivat pass ili neki crap ili samo upali ruter i yooreesh?
edit: znam ja to spojit nisam tolko blesav :P
nego mi je to zafrkano, postavit novu konekciju

Sickmanno1
20-07-2007, 15:17
ak zelis da budes 0-24 online i online cim upalis komp, reci i to se da sloziti ^^, samo onda imas stalno jednu te istu ip adressu...

Kron
20-07-2007, 20:31
ne znam ja, ja imam router i samo njega upalim i spoji mi se samo, bez dodatnih passova i toga, pa bi da tako bude i njemu

mamba
20-07-2007, 21:20
ak zelis da budes 0-24 online i online cim upalis komp, reci i to se da sloziti ^^, samo onda imas stalno jednu te istu ip adressu...

Otkud ti taj info?

IP adresa se mijenja svaka 24 sata ako si non-stop online, ili prilikom svakog spajanja na net.

I to preko bilo kojeg davatelja usluga pritupa internetu koji podrzavaju ADSL.

http://www.speedtest.net/result/140323107.png

Iskon mi se za sada cini najpovoljniji. Za 200 kuna mjesecno dobijes 3Mbita download FLATRATE, plus koliko potrosis na telefon.
Mene mjesecno racun telefona (sa FLAT rate ADSL 3Mbit) ne prelazi 240Kn.

20-07-2007, 23:05
ak zelis da budes 0-24 online i online cim upalis komp, reci i to se da sloziti ^^, samo onda imas stalno jednu te istu ip adressu...

Otkud ti taj info?

IP adresa se mijenja svaka 24 sata ako si non-stop online, ili prilikom svakog spajanja na net.

I to preko bilo kojeg davatelja usluga pritupa internetu koji podrzavaju ADSL.

http://www.speedtest.net/result/140323107.png

Iskon mi se za sada cini najpovoljniji. Za 200 kuna mjesecno dobijes 3Mbita download FLATRATE, plus koliko potrosis na telefon.
Mene mjesecno racun telefona (sa FLAT rate ADSL 3Mbit) ne prelazi 240Kn.

da....ako imaš adsl upaljen non stop..automatski te diskonekta promjeni ip i opet konekta :wink:

Sickmanno1
21-07-2007, 02:39
ak zelis da budes 0-24 online i online cim upalis komp, reci i to se da sloziti ^^, samo onda imas stalno jednu te istu ip adressu...

Otkud ti taj info?

IP adresa se mijenja svaka 24 sata ako si non-stop online, ili prilikom svakog spajanja na net.

I to preko bilo kojeg davatelja usluga pritupa internetu koji podrzavaju ADSL.

http://www.speedtest.net/result/140323107.png

Iskon mi se za sada cini najpovoljniji. Za 200 kuna mjesecno dobijes 3Mbita download FLATRATE, plus koliko potrosis na telefon.
Mene mjesecno racun telefona (sa FLAT rate ADSL 3Mbit) ne prelazi 240Kn.

krivo sam se izrazio, da mjenja ip svaka 24 sata, al ga nemozes ovako promijeniti jednostavnim diskonekt/conekt, koji je koristan kod rapidshare...

streetrace777
21-07-2007, 08:52
Mozes u CMD cini mi se uppisat renew ili tako nesto za novi IP

mamba
21-07-2007, 13:54
da....ako imaš adsl upaljen non stop..automatski te diskonekta promjeni ip i opet konekta :wink:

Ne diskonekta te, nego ti samo promijeni IP.
Tj, u trenutku dok nesto skidas, ne prekine ti se download.

Lord Jambrek
21-07-2007, 14:46
[

krivo sam se izrazio, da mjenja ip svaka 24 sata, al ga nemozes ovako promijeniti jednostavnim diskonekt/conekt, koji je koristan kod rapidshare...

Možeš, samo uđeš u router i napraviš disconnect, koliko znam, svaki ima tu opciju.

E samo jedno pitanje.

Moj router je spojen na taj način 24/7. Postoji li način da namjestim da imam opet onaj connect to meni. Imam onaj t-comov D-Link router.

Arkham
21-07-2007, 15:47
ak zelis da budes 0-24 online i online cim upalis komp, reci i to se da sloziti ^^, samo onda imas stalno jednu te istu ip adressu...

Otkud ti taj info?

IP adresa se mijenja svaka 24 sata ako si non-stop online, ili prilikom svakog spajanja na net.

I to preko bilo kojeg davatelja usluga pritupa internetu koji podrzavaju ADSL.

http://www.speedtest.net/result/140323107.png

Iskon mi se za sada cini najpovoljniji. Za 200 kuna mjesecno dobijes 3Mbita download FLATRATE, plus koliko potrosis na telefon.
Mene mjesecno racun telefona (sa FLAT rate ADSL 3Mbit) ne prelazi 240Kn.

krivo sam se izrazio, da mjenja ip svaka 24 sata, al ga nemozes ovako promijeniti jednostavnim diskonekt/conekt, koji je koristan kod rapidshare...

to mi jedino kod iskona ide na živce