PDA

Pogledaj cijelu verziju : Oblivion-shivering isles



minotaurus
15-07-2007, 05:08
pozdrav
nije me bilo dugo na forumu,nisam nist igro dugo vremena,jer frankly nist nije ni izaslo sto mene zanima poslije obliviona i mtw 2.
i tako ja jedva doceko shivering isles.
e pa nek recenzenti kazu sta hoce,ali ovo mi je najgore ulozeni novac u zadnjih dost vremena.u tom prokletom shivering isleu nema uopce neprijatelja,hodam po 15 min,neprijatelja ni blizu...a i kad ih nadem,nije da su nest razliciti.ok,mozda to ima veze sto sam lvl 5,poceo sam s novim likom.
cijelo vrijeme samo hodam po mapi,apsolutno nezanimljivoj,pa ovo uopce nije na nivou bethesde.pa morrowind je imao 2 prosirenja,koja su davali igri toliku dubinu da je to bio gust.
jos i da spomenem bugove u shiverin islesu...IMA IH PUNO I PREVISE.a prvi put kad sam instaliro igru,imao sam i neke modove na njoj,dvaput mi se igra smrznula,i nije mi preostalo nista no restart.svaki se put smrzavala tek kad bi u daljini spazio otok s portalom,ali bas uvijek tada.po svijetu sam mogao normalno hodat i obavljat questove.
treci put kad sam pokusao iskljucit sve modove osim shiveringa,smrzla se igra,pocele pokazivat neke plave crte na ekranu.ok,ja restartam,kad ono plave crte i u biosu...wtf?odhebala mi graficka,6800 gt.
sad imam 6800 xt,i u najmanju sam ruku razocaran jer sam morao mijenjat i maticnu i plocu,jer nisam vise nasao gt nigdje,pa dok sam presao na pci-e,to me kostalo pa nisam kupio postenu grafulju.
i to sve zbog prokletog shiveringa,prije njega nisam morao restartat komp jos od 2002,pa vi vidite.
eto morao sam se izjadat negdje :boohoo:

bounce
15-07-2007, 10:58
pozdrav
nije me bilo dugo na forumu,nisam nist igro dugo vremena,jer frankly nist nije ni izaslo sto mene zanima poslije obliviona i mtw 2.
i tako ja jedva doceko shivering isles.
e pa nek recenzenti kazu sta hoce,ali ovo mi je najgore ulozeni novac u zadnjih dost vremena.u tom prokletom shivering isleu nema uopce neprijatelja,hodam po 15 min,neprijatelja ni blizu...a i kad ih nadem,nije da su nest razliciti.ok,mozda to ima veze sto sam lvl 5,poceo sam s novim likom.
cijelo vrijeme samo hodam po mapi,apsolutno nezanimljivoj,pa ovo uopce nije na nivou bethesde.pa morrowind je imao 2 prosirenja,koja su davali igri toliku dubinu da je to bio gust.
jos i da spomenem bugove u shiverin islesu...IMA IH PUNO I PREVISE.a prvi put kad sam instaliro igru,imao sam i neke modove na njoj,dvaput mi se igra smrznula,i nije mi preostalo nista no restart.svaki se put smrzavala tek kad bi u daljini spazio otok s portalom,ali bas uvijek tada.po svijetu sam mogao normalno hodat i obavljat questove.
treci put kad sam pokusao iskljucit sve modove osim shiveringa,smrzla se igra,pocele pokazivat neke plave crte na ekranu.ok,ja restartam,kad ono plave crte i u biosu...wtf?odhebala mi graficka,6800 gt.
sad imam 6800 xt,i u najmanju sam ruku razocaran jer sam morao mijenjat i maticnu i plocu,jer nisam vise nasao gt nigdje,pa dok sam presao na pci-e,to me kostalo pa nisam kupio postenu grafulju.
i to sve zbog prokletog shiveringa,prije njega nisam morao restartat komp jos od 2002,pa vi vidite.
eto morao sam se izjadat negdje :boohoo:

premalo kritike vezanih za igru da je popljuješ.. možda igra nije sama po sebi loša nego tvoj komp...

ssalG
15-07-2007, 14:33
Agreed

revenion
15-07-2007, 15:01
pozdrav
nije me bilo dugo na forumu,nisam nist igro dugo vremena,jer frankly nist nije ni izaslo sto mene zanima poslije obliviona i mtw 2.
i tako ja jedva doceko shivering isles.
e pa nek recenzenti kazu sta hoce,ali ovo mi je najgore ulozeni novac u zadnjih dost vremena.u tom prokletom shivering isleu nema uopce neprijatelja,hodam po 15 min,neprijatelja ni blizu...a i kad ih nadem,nije da su nest razliciti.ok,mozda to ima veze sto sam lvl 5,poceo sam s novim likom.
cijelo vrijeme samo hodam po mapi,apsolutno nezanimljivoj,pa ovo uopce nije na nivou bethesde.pa morrowind je imao 2 prosirenja,koja su davali igri toliku dubinu da je to bio gust.
jos i da spomenem bugove u shiverin islesu...IMA IH PUNO I PREVISE.a prvi put kad sam instaliro igru,imao sam i neke modove na njoj,dvaput mi se igra smrznula,i nije mi preostalo nista no restart.svaki se put smrzavala tek kad bi u daljini spazio otok s portalom,ali bas uvijek tada.po svijetu sam mogao normalno hodat i obavljat questove.
treci put kad sam pokusao iskljucit sve modove osim shiveringa,smrzla se igra,pocele pokazivat neke plave crte na ekranu.ok,ja restartam,kad ono plave crte i u biosu...wtf?odhebala mi graficka,6800 gt.
sad imam 6800 xt,i u najmanju sam ruku razocaran jer sam morao mijenjat i maticnu i plocu,jer nisam vise nasao gt nigdje,pa dok sam presao na pci-e,to me kostalo pa nisam kupio postenu grafulju.
i to sve zbog prokletog shiveringa,prije njega nisam morao restartat komp jos od 2002,pa vi vidite.
eto morao sam se izjadat negdje :boohoo:

Da to sam i ja primjetio...Nije igra kriva neg tvoj komp,BTW oni neki modovi nisu mozda bili kompaktibilni sa Shivering isleom i zato ti se smrzavalo...Mogo si smanjit u opcijama i instalirat neke od modova koje smo stavili u TES podforum koji bi ti pomogli da igras...No kladim se da si tjerao najvise iz kompa i zato ti je crko...Ja u Shivering Isls-u nisam naisao na neke vece bugove,a igra mi se nikad ni nije smrzavala.

Mahadeva
15-07-2007, 15:30
takoder mi se nikad nije smrzavala. U svezi sa neprijateljima ima ih mnogo, cim dodes na otok napadne te onaj neki troll (ne sjecam se kako se zove...) i ima ih svugdje po otoku...

Prince-Artas
15-07-2007, 17:50
FormID Bug :pray:
da, istina je da igra ima dosta tehničkih problema

Dreadlord
06-08-2007, 15:44
najveci je problem onaj bug koji briše sejvove :D

Samael
13-08-2007, 08:41
Mene zanima zašto je Bethesda u Oblivionu izbacila veći dio arsenala oružja.
Gdje su Halberde, Spearovi, Shurikeni, Dartovi?
Imamo samo mačeve, bowove, sjekire i maceove, staffovi su svi isti...

Arbiter of Change
13-08-2007, 09:42
Zato jer se, većina bar, tih oružja ne uklapa u srednjevjekovni setting. Ali naravno, pravi razlog je ušteda vremena i prostora na DvD mediju.

Samael
13-08-2007, 10:14
Zato jer se, većina bar, tih oružja ne uklapa u srednjevjekovni setting. Ali naravno, pravi razlog je ušteda vremena i prostora na DvD mediju.

WTF???!!!
Ma kako se halberde ili spearovi ne ubrajaju? Možda dartovi i shurikeni, no oni su bili prisutni u srednjovjekovnom Japanu, itd.
I usput, Morrowind je imao ta oružja, a isto je bio smješten u srednjovjekovni setting.
Što se tiče prostora na mediju, kako je onda Morrowind to posjedovao na cd-u, a razlika u medijima je ogromna, premda Oblivion nije nešto ogromno veći od MW.

Arbiter of Change
13-08-2007, 10:19
Morrowind ti je više bio smješten u neku vrstu nepoznatu i ne ovozemaljskog svijeta, dok je Oblivion klasičan fantasy setting. Da, stvarno su mogli barem koplja i samostrijele uključiti, jer ako to ne spada tamo onda stvarno.

U vezi prostora - problem je bio taj što im je voice acting zauzeo više od pola DVD-a tako da su ostalo skresati.

mravojed20
13-08-2007, 10:24
Oblivion nije srednjovjekovni setting,nego posuđuje neke stvari iz tog razdoblja,arhitektura,npr Skingrad i Chorrol.

Isto tako posuđuje detalje iz rimskog/grčkog razdoblja.

Normalno da su trebali ubaciti koplja i sva ostala oružja koja su bila u Morrowindu.

Isprika im je bila da ih je premali broj ljudi koristio u Morrowindu. Umjesto da su pokušali poboljšati statistike tih oružja oni su ih jednostavno izbacili,tipična Bethesda.

Samael
13-08-2007, 10:27
Ovaj, ako je Morrowind nezamljski, onda je i Oblivion nezemaljski jer su obadvoje smješteni u Tamrielu!!!

Pa jer se može s CS napraviti ta oružja?

mravojed20
13-08-2007, 10:28
Imaš modove koji dodaju ta oružja,malo prošnjofaj na http://www.tessource.net

kelvix
19-08-2007, 17:58
Ima li u Shivering Isles-u uopće nekih kuća za kupiti jeli ja nisam za sada našao ni jednu????????????????????????????????????????????? ????? :cry

Wongraven
21-08-2007, 07:21
Meni je oblivion totalno bezveze..a i ova ekspanzija je totalni shrot..

dugi
21-08-2007, 07:39
Meni je oblivion totalno bezveze..a i ova ekspanzija je totalni shrot..

ha,ha pa zasto si kupovao ekspanziju ako ti je bazna igra bezveze..

Da_killah
21-08-2007, 11:34
ne mora značita da ju je kupio :D

riddick
22-08-2007, 21:27
6800gt za oblivion=suicide lol :killyou:

Samael
28-08-2007, 12:25
Ima Oblivion dosta mana, koje su u Morrowindu bolje riješene.
Npr. prodaja ukradenih stvari! kako će za ime Božje lik u Chorrolu znati da mu prodajem nešto što sam "posudio" u Anvilu?!

Odmaranje u divljini! Zar pravi avanturist nebi mogao leći na travu i tamo prespavati?

Onda marksman, mercantile...Ima toga dosta

Đeri
28-08-2007, 12:30
ma meni se Oblivion ne sviđa..lijepa grafika i sve to - ali nije to za mene,jedva sam odigrao i Morrowind :)

Samael
28-08-2007, 12:32
Evo mene drugi put na Morrowindu, za tri,četiri dana 47 lvl.
:)

minotaurus
04-09-2007, 13:10
i ja ga igram ispocetka :D

zamijenili mi igru u algoritmu,jer se smrzavala i na drugim konfama,i kod njih.fals proizvod

je a to kaj sam ja pljunuo nadogradnje 5000 kn za novu pci express pilu,jer mi se vise nije isplatilo ostat na agp kad sam imo skoro najbolje od agp-a sto sam mogao imat.

sad moram uzet neku novu graf,6800 xt mi je slaba,uzet cu 8800.



Sreveniono kladim se da si tjerao najvise iz kompa i zato ti je crko...Ja u Shivering Isls-u nisam naisao na neke vece bugove,a igra mi se nikad ni nije smrzavala.

mozda si imao kopiju :D
sta znaci tjerati komp?postavim si detalje da mi radi na 30-40 fps-a i to je to.a sat vremena igranja dnevno nije forsiranje.

ChR0NoS
04-10-2007, 23:21
FormID Bug :pray:
da, istina je da igra ima dosta tehničkih problema
FormID bug je riješen, a igra ima dosta tehničkih problema kao i sam Oblivion, zar ne...