PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bike



Orion
13-07-2007, 10:13
Dvoumim se između dvije bicikle različitih namjena a to su: KONA Fire Mountain Eight i KONA Shred, oboje u Ciklo-centra (!reklama!). Ne planiram za bajk izdvojiti više od 4k kuna, a ova druga je na specijalnom popustu od 35% što dođe tu negdi. Ono što me zanima je može li se sa dirt-jump biciklom odvoziti 5-6 km bez problema, tj. jesu li dirt-jump bicikle sposobne za išta drugo osim skakanja po poligonima?

Ili mi preporučite kakav hibrid ove dvije bicikle.

Kron
13-07-2007, 10:17
huh, ako se razumijes u bicikle, al bas se moras pun k razumijeti, na e bayu se može naći samo kostur koji ce neki njub prodat za jeftine pare, a to su kvalitetni kosturi koji dosta vrijede i vise se ne proizvode. Ne preporučujem kupovati sa straznjim amortizerom jer kvalitetan kosta previse, a u bikeu za 4k ga nemozes dobit. eto tolko od mene.

Orion
13-07-2007, 10:56
Nisam baš bike master, a i nisam planirao kupiti bicikl sa zadnjim amortizerima jer su skupi ko qrac. Samo želim nešto kvalitetno što se neće rasklimat nakon par vožnja. I odgovor na prvo pitanje.

Dyslexia
13-07-2007, 19:34
ma ta dva su smece od bicikala ja to nebi nikad uzo

Orion
13-07-2007, 19:47
ma ta dva su smece od bicikala ja to nebi nikad uzo

Jebiga, neda mi se trošit više para na biciklu. Ne triba mi bicikla za Tour de France, nego za zajebanciju.

13-07-2007, 22:23
pitaj bartuca covjek se bas razumi.

Bartuc
13-07-2007, 22:33
Dvoumim se između dvije bicikle različitih namjena a to su: KONA Fire Mountain Eight i KONA Shred, oboje u Ciklo-centra (!reklama!). Ne planiram za bajk izdvojiti više od 4k kuna, a ova druga je na specijalnom popustu od 35% što dođe tu negdi. Ono što me zanima je može li se sa dirt-jump biciklom odvoziti 5-6 km bez problema, tj. jesu li dirt-jump bicikle sposobne za išta drugo osim skakanja po poligonima?

Ili mi preporučite kakav hibrid ove dvije bicikle.

Oba bicikla su čist OK! Ali ti baš i nemrem preporučiti kaj da uzmeš! Jedan je za cestu i lagani off road, a drugi je za makadam i dirt jump! Kona Shred ti ima daleko deblje gume od Fire modela, baš zbog toga ga je dosta teže voziti po cesti! Ima daleko veće trenje između gume i betona tak da dosta brzo usporava i umara!

Ak baš moram nekaj preporučiti, preporučio bih ti Fire Mountain jerbo buš i sam vidio da veliku većinu vožnje provodiš sa društvom na cesti! Mislim da bi ti Shred mogao daleko brže dosaditi od Fire Mountain-a! Mada kada pogledaš izgled rame od Fire Mountain-a, vidiš da i on može poslužiti za neku amatersku zajebanciju tipa lagano skakanje, vožnja na prednjem/zadnjem i neke pitomije DH stazice i rampe!

PS: Kona je jako skupo ime! Ima puno boljih bicikala za manje para! Kod Kone, ime ti zauzima barem 1/3 ukupne cijene bike-a!

Orion
14-07-2007, 08:31
Dvoumim se između dvije bicikle različitih namjena a to su: KONA Fire Mountain Eight i KONA Shred, oboje u Ciklo-centra (!reklama!). Ne planiram za bajk izdvojiti više od 4k kuna, a ova druga je na specijalnom popustu od 35% što dođe tu negdi. Ono što me zanima je može li se sa dirt-jump biciklom odvoziti 5-6 km bez problema, tj. jesu li dirt-jump bicikle sposobne za išta drugo osim skakanja po poligonima?

Ili mi preporučite kakav hibrid ove dvije bicikle.

Oba bicikla su čist OK! Ali ti baš i nemrem preporučiti kaj da uzmeš! Jedan je za cestu i lagani off road, a drugi je za makadam i dirt jump! Kona Shred ti ima daleko deblje gume od Fire modela, baš zbog toga ga je dosta teže voziti po cesti! Ima daleko veće trenje između gume i betona tak da dosta brzo usporava i umara!

Ak baš moram nekaj preporučiti, preporučio bih ti Fire Mountain jerbo buš i sam vidio da veliku većinu vožnje provodiš sa društvom na cesti! Mislim da bi ti Shred mogao daleko brže dosaditi od Fire Mountain-a! Mada kada pogledaš izgled rame od Fire Mountain-a, vidiš da i on može poslužiti za neku amatersku zajebanciju tipa lagano skakanje, vožnja na prednjem/zadnjem i neke pitomije DH stazice i rampe!

PS: Kona je jako skupo ime! Ima puno boljih bicikala za manje para! Kod Kone, ime ti zauzima barem 1/3 ukupne cijene bike-a!

Hvala, Bartuče! I meni su bile simpatije kod Fire Mountaina, sad su potvrđene.
Ako ti nije problem, preporuči mi neki bolji bike ovog tipa za manje para, i gdje se može nabavit.

Bartuc
14-07-2007, 09:14
Ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2241)Sti je totalna legenda, ali je 800 kuna iznad tvog limita! Jedini potencijalni bad kod njega ti je to što ima gume za DownHill (2,35 ako se ne varam), pa bi ti vožnja po cesti mogla biti malo teža od one Kone!

A ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=4012)Sti je jedno duplo bolji od one Kone (sudeći po djelovima), a cijena je gotovo ista!

Prvi izbor ti je više za off road (šumice, makadame, amatersko iživljavanje po DH i FreeRide stazicama)! Dok je drugi izbor više za cestu (treking, rekreacija, lagane skokove i trikove - lagane jerbo rama nije baš najboljeg dizajna za takve stvari)!

Meni se ovaj prvi full sviđa, ali je i nešto skuplji od 4000 kuna! Obrati pozornost kolika mu je prava cijena, DSG ti inaće nudi ogromne popuste za vrijeme sezone tak da mislim da je to prava prilika!

Orion
14-07-2007, 11:01
Ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2241)Sti je totalna legenda, ali je 800 kuna iznad tvog limita! Jedini potencijalni bad kod njega ti je to što ima gume za DownHill (2,35 ako se ne varam), pa bi ti vožnja po cesti mogla biti malo teža od one Kone!

A ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=4012)Sti je jedno duplo bolji od one Kone (sudeći po djelovima), a cijena je gotovo ista!

Prvi izbor ti je više za off road (šumice, makadame, amatersko iživljavanje po DH i FreeRide stazicama)! Dok je drugi izbor više za cestu (treking, rekreacija, lagane skokove i trikove - lagane jerbo rama nije baš najboljeg dizajna za takve stvari)!

Meni se ovaj prvi full sviđa, ali je i nešto skuplji od 4000 kuna! Obrati pozornost kolika mu je prava cijena, DSG ti inaće nudi ogromne popuste za vrijeme sezone tak da mislim da je to prava prilika!

Ova prva je legendarna, ova druga je također odlična. Vidit ću još šta ću kupit, moram još malo šoldi skupit.

Bartuc
14-07-2007, 11:03
Samo si dobro razmisli i bit ce OK :D

Inaće, ovaj prvi ti je od proizvođača "Haro"! To ti je vrlo poznata marka u svjetu ali nije toliko razvikana u Hrvatskoj!

Kad se odlučiš za kupnju, javi kaj kupuješ! A kad kupiš, očekujemo slike :D

Bartuc
17-02-2008, 18:06
Haro ti je odličan bike, u Hrvatskoj ti je jako slabo razvikana marka ali je zapravo vrlo kvalitetan i poznat!

DSG ti uglavnom kroz čitavu godinu ima ogromne popuste i u tom dučanu si možeš kupiti fakat prefektne bikeove za vrlo malo para!

karloman
17-02-2008, 19:25
malo sam prekasno skužio primjetio temu, pa se sad uključujem..... :D


Ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2241)Sti je totalna legenda, ali je 800 kuna iznad tvog limita! Jedini potencijalni bad kod njega ti je to što ima gume za DownHill (2,35 ako se ne varam), pa bi ti vožnja po cesti mogla biti malo teža od one Kone!

A ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=4012)Sti je jedno duplo bolji od one Kone (sudeći po djelovima), a cijena je gotovo ista!


vidim Bartuc i u bajkove se kužiš, pa daj malo ohladi čovječe..... :) ...šalim se, sve 5..... :wink:
ovu Univegu koju mu preporučuješ iz Dsg-a je u jesen bila na popustu, koštala je svega 3700kn, baš sam ciljao na nju, tak da znam.......pošto sam kupio Konu Hoss Deluxe, lagano sam prestao pratit stanje na tržištu.... :o
a onaj Haro je hebeni bajk, čisti freeride, znači za šumu i spusteve na glavu bude dušu dal....tak da stavljam svaki potpis na njega ako si entuzijast koji voli juriti po šumi, uskih staziza i podmuklih jumpica..... :wink:

karloman
18-02-2008, 01:46
to se traži majstore, al na takvu Dh stazu nemrem doći ja sa Xc biciklom, jer bi na onoj prvoj jumpici pal u jamu..... :D
za užitak u Dh stazi treba imat najmanje 130mm masovnjak od vilice, a nemam ništ protiv zadnje suspenzije.....koji trenutno bajk imaš ????

The Boz
18-02-2008, 02:31
Zadnji put sam bajs kupovo prije cca 10 godina... kad je to toliko poskupilo? Prije si mogo sa soma i pol kuna nabavit čudo, sada je to za jedan kotač i pola kočnice.. WTF!?

Bartuc
18-02-2008, 08:06
@Boz, imaš i danas u Pevecu i sl. kupiti bicikle za 300+ kuna :D Ono kaj mi gledamo su bicikli, ono o čemu ti pričaš, to nebih znao jel se može svrstati u tu kategoriju :D

The Boz
18-02-2008, 09:04
Ali što želim reć, prije 10ak godina, dok nisu došla zvijerčadi sa amortizerima, air bagovima i turbo diesel inđektorima, jednostavno nije postojalo bikeova za iznad 3000 kuna... Danas gledam i sve se zgražam.

Samael
18-02-2008, 09:08
Ali što želim reć, prije 10ak godina, dok nisu došla zvijerčadi sa amortizerima, air bagovima i turbo diesel inđektorima, jednostavno nije postojalo bikeova za iznad 3000 kuna... Danas gledam i sve se zgražam.

da, samo je pitanje vremena kad će jedna bicikla doći isto kao i prosječan auto...moj frend je biciklist i kupuje bicikle od 25000kn+

Ivan_87
18-02-2008, 13:30
ja ti preporučam ovog authora http://foto.bike007.cz/enduro-dirt-mtb/ ... 2(1250x767 (http://foto.bike007.cz/enduro-dirt-mtb/author-2007/author-a_gang-6-mm-2(1250x767)).jpg
a gang 6mm 07


4200kn u ciclosportu u rijeci vjerojatno ih ima i u ostalim trgovinama

Lord Jambrek
18-02-2008, 15:46
@Boz, imaš i danas u Pevecu i sl. kupiti bicikle za 300+ kuna :D Ono kaj mi gledamo su bicikli, ono o čemu ti pričaš, to nebih znao jel se može svrstati u tu kategoriju :D

bartuc ne podcjenjuj te bicikle, ja imam peveca za 300kn, a frend ima neko čudo za 3,5k kn. Svi koji su se vozili na ta dva bicikla su rekli da je moj puno udobniji za vozit neg onaj frendov, frendov je čvrst i ide ko blesav, ali udobnost i ergonomija je čisto smeće.

unknown
18-02-2008, 16:03
e sada kad smo već tu može tko predložiti kakvu zaštitu za bike, ništa posebno....

E javi koliko će tvoj trajati, a koliko će frendov

Bartuc
18-02-2008, 16:13
@Jambrek, ja sam imao 3 Pevecova od po 500 kuna pošto imam tendenciju strgati ih na off roadu pa da mi nije šteta :D 2 Su mi ukrali, ali to je druga priča :P

Uglavnom, vjeruj mi, ako kupuješ bike iznad 3000 kuna, onda ne smiješ kupiti lijepi bicikl nego odličan bicikl s kojim se nemre mjeriti Pevecov bicikl... Možda je udobniji onaj iz Peveca, ali to je zbog izuzetno loših amortizera na kojima doslovce "plivaš" dok voziš! Ali kada pogledaš koliko treba Pevecovom da proškripi i da se razdrma, a koliko pravom biciklu... onda tek skužiš koliko su ovi kvalitetniji i superiorniji!

Ivan_87
18-02-2008, 16:55
@Jambrek, ja sam imao 3 Pevecova od po 500 kuna pošto imam tendenciju strgati ih na off roadu pa da mi nije šteta :D 2 Su mi ukrali, ali to je druga priča :P

Uglavnom, vjeruj mi, ako kupuješ bike iznad 3000 kuna, onda ne smiješ kupiti lijepi bicikl nego odličan bicikl s kojim se nemre mjeriti Pevecov bicikl... Možda je udobniji onaj iz Peveca, ali to je zbog izuzetno loših amortizera na kojima doslovce "plivaš" dok voziš! Ali kada pogledaš koliko treba Pevecovom da proškripi i da se razdrma, a koliko pravom biciklu... onda tek skužiš koliko su ovi kvalitetniji i superiorniji!

samo ti pazi da ne strgaš sebe lako za pevecikl al može bit opasan :D
zadnji put sam se opasno polomio pred cca 6mj,2 rebra ljeva ruka i potres mozga i to sve zbog hebenog sica koji se pomaknuo na silasku s rampe tako da nisam mogo ravnotežu držat prema dole i stajat ravno i gadno pao :killyou:

preporučam ti još ovu wheelerovu biciklu odlična je za tih 3770kn
http://www.bicikli-straus.hr/images/Whe ... 39_big.jpg (http://www.bicikli-straus.hr/images/Wheeler07/Proride/pro_39_big.jpg)

Lord Jambrek
18-02-2008, 17:38
@Jambrek, ja sam imao 3 Pevecova od po 500 kuna pošto imam tendenciju strgati ih na off roadu pa da mi nije šteta :D 2 Su mi ukrali, ali to je druga priča :P

Uglavnom, vjeruj mi, ako kupuješ bike iznad 3000 kuna, onda ne smiješ kupiti lijepi bicikl nego odličan bicikl s kojim se nemre mjeriti Pevecov bicikl... Možda je udobniji onaj iz Peveca, ali to je zbog izuzetno loših amortizera na kojima doslovce "plivaš" dok voziš! Ali kada pogledaš koliko treba Pevecovom da proškripi i da se razdrma, a koliko pravom biciklu... onda tek skužiš koliko su ovi kvalitetniji i superiorniji!

^^

razdrman do kraja, nikad nisam roknuo s njega, nije me iznevjerio nikad, nema kočnice, ide ko lud, brzine sam nekaj bil preslagal pa nekaj ne štima kak treba al je faking mrcina, vozio ja i offroad i sve živo s njim, nikad me nije iznevjerio, jedino sam felge promjenio kad je stari zgazil bike s autom.

RIDER32
18-02-2008, 23:41
@Jambrek, ja sam imao 3 Pevecova od po 500 kuna pošto imam tendenciju strgati ih na off roadu pa da mi nije šteta :D 2 Su mi ukrali, ali to je druga priča :P

Uglavnom, vjeruj mi, ako kupuješ bike iznad 3000 kuna, onda ne smiješ kupiti lijepi bicikl nego odličan bicikl s kojim se nemre mjeriti Pevecov bicikl... Možda je udobniji onaj iz Peveca, ali to je zbog izuzetno loših amortizera na kojima doslovce "plivaš" dok voziš! Ali kada pogledaš koliko treba Pevecovom da proškripi i da se razdrma, a koliko pravom biciklu... onda tek skužiš koliko su ovi kvalitetniji i superiorniji!

^^

razdrman do kraja, nikad nisam roknuo s njega, nije me iznevjerio nikad, nema kočnice, ide ko lud, brzine sam nekaj bil preslagal pa nekaj ne štima kak treba al je faking mrcina, vozio ja i offroad i sve živo s njim, nikad me nije iznevjerio, jedino sam felge promjenio kad je stari zgazil bike s autom.

Offroad :rotfl: Mislis kaljava ujica.
Nisi ti vidio sta je teren.

Blato ti se poljepi da se felge nemogu vrtit.
Prva nepomaze.
Siđes sa bikea da ih ocistis kamenom.
Onda zapravo padnes jer neosjecas noge.
Na bidonu blata ko na zemlji.
Vozis u koloni u sumi kad se pred tobom stvori drvo a nemozes zakocit od pola metra lisca.
Najsretniji i najspretniji ostaju na bikeu.
Uletis u cilj.
Legnes na travu.
Skuzis da ti je amortizer mrtav od vode i blata koje se pozavlacilo u njega al neznas kroz sta.
Peres se polugol ladnom vodom iz kante na kisi.

Probaj to tvoje smece vozit bar 200 metara na zadnjaku.

Bartuc
18-02-2008, 23:45
@Jambrek, umro sam kod onog djela: "...jedino sam felge promjenio kad je stari zgazil bike s autom." :rotfl: