PDA

Pogledaj cijelu verziju : Optimizacija Windowsa



Kron
13-07-2007, 09:40
Evo dosadilo mi gledanje pun k procesa dok mi se igra vuce na 25 FPS-a pa sam mislio ako ima neko nekakav savjet da se windowsi optimiziraju za igranje, i da se malo brze boota tj maknit sve one fensi šmensi forice koje njubzori smatraju da to cini dobar komp. Bilo je ono u PCP-u al davno.

Tuco [o]_[O]
13-07-2007, 11:30
Sve ti ovdje piše:

viewtopic.php?t=14277 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=14277)

13-07-2007, 11:37
to bi trebalo za sticky možda...

13-07-2007, 12:16
e ali nemoj to radit pomocu nekog programa.ja sam to radio pa mi je sj***** windowse.

Prince-Artas
13-07-2007, 23:39
imam neki link na kompu pa baci pogled
i da zanemari ovo firefox myths
http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/OptimizeXP.html

C
14-07-2007, 02:28
Boot skupa s cijelim kompom možeš ubrzati pomoću RegToy-a. Vrlo je jednostavan. Npr. isključiš čitanje hdd-a prilikom bootanja, i ubrzaš boot, isključiš stvaranje "last know good configuration", itd...
A možeš komp optimizirati i sa "Advanced WindowsCare."
Ili, za igre ti je najbolje sljedeće:
-Pronađi aplikaciju koja pokreće igru.
-Otvori Control Panel>Startup.
-Izaberi karticu "Run Once" i u nju premjesti (kopiraj) aplikaciju za pokretanje igre.
-Resetiraj komp.
-Pokrenut će ti se sve najbitnije od opcija (miš, tastatura, grafička, itd.), i pokrenut će se igra. (Neće ti se ni explorer.exe pokrenuti, i sve druge "gluparije")
-Igraj koliko hoćeš, i kada izađeš iz igre, tada će ti se tek pokrenuti sve u windowsu (doći će ti alatna traka, fire-wall, ikone, itd.)

Ali ovo ti ne pali za sve igre, jer recimo za većinu današnih igara treba DX koji se pokreće tek kasnije (kada se sve pokreće), pa ti je moguće da ti javi error kada uđe u igru, ali ništa strašno.

-Nakon svakog restarta će ti se pokretati igra, a to možeš maknuti tako da je jednostavno obrišeš od tamo gdje si je kopirao (Control Panel>Startup>Run Once).

Tuco [o]_[O]
19-07-2007, 14:46
Boot skupa s cijelim kompom možeš ubrzati pomoću RegToy-a. Vrlo je jednostavan. Npr. isključiš čitanje hdd-a prilikom bootanja, i ubrzaš boot, isključiš stvaranje "last know good configuration", itd...
A možeš komp optimizirati i sa "Advanced WindowsCare."
Ili, za igre ti je najbolje sljedeće:
-Pronađi aplikaciju koja pokreće igru.
-Otvori Control Panel>Startup.
-Izaberi karticu "Run Once" i u nju premjesti (kopiraj) aplikaciju za pokretanje igre.
-Resetiraj komp.
-Pokrenut će ti se sve najbitnije od opcija (miš, tastatura, grafička, itd.), i pokrenut će se igra. (Neće ti se ni explorer.exe pokrenuti, i sve druge "gluparije")
-Igraj koliko hoćeš, i kada izađeš iz igre, tada će ti se tek pokrenuti sve u windowsu (doći će ti alatna traka, fire-wall, ikone, itd.)

Ali ovo ti ne pali za sve igre, jer recimo za većinu današnih igara treba DX koji se pokreće tek kasnije (kada se sve pokreće), pa ti je moguće da ti javi error kada uđe u igru, ali ništa strašno.

-Nakon svakog restarta će ti se pokretati igra, a to možeš maknuti tako da je jednostavno obrišeš od tamo gdje si je kopirao (Control Panel>Startup>Run Once).

Meni nema u Control Panelu Startup-a.
Bi li to radilo za Rainbow Six Vegas?