PDA

Pogledaj cijelu verziju : nVidia 8800 i starije igre (Pomoć!)



Rex Regis.cro
11-07-2007, 10:55
Pozz svima! 8)
Evo, mogu se pohvaliti da sam jedan od sretnika koji imaju 8800 GTS grafulju ali više nisam tako sretan. Naime, nemogu više pokrenuti Quake 4, Doom 3 niti Call of Duty 1. Imam instalirane sve najnovije drivere za grafulju, matičnu i SP 2 za Windowse i najnoviji DX 9.0c pa zbilja nemam pojma koji se ku*ac događa. Pomagajte! :cry:

11-07-2007, 11:00
Ovako za početak lijepo napiši kako to nemožeš ni pokrenuti dotične igre(što se dogodi),napiši cijelu konfiguraciju koju posjeduš,te točne verzije(brojkom) tvojih drivera...

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:04
AMD X2 4200+
nVidia 8800 GTS
MSI K9N Platinum (matična)
OCz 1GB DDR2 1066 mhz
Raptoxx 450 W
Driver za grafičku je 158.22 forceware
Driver za matićnu je 9.16 nforce.

Kada ih pokrenem piše da ima neki problem s openGL-om. Intalirati ću Doom 3 pa ću onda toćno napisati u ćemu je frka.

11-07-2007, 11:08
I opet mi nisi rekoa ono najbitnije--što se to točno događa?Uopče ti ne pokreče igru??Ili se ruši kada trebaš uč u samu igru uz meni...ili se ruši u samoj igri?I jel to u sotalim aplikacijama sve ok radi?

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:11
Uopće ne želi ući u nju. Kod Dooma 3 mi se otvori jedan prozorčić gdje piše taj i taj error, sada ću je intalirati i onda napisati ovdije u čemu je stvar. Ove tri navedene igre su jedine koje me zaje**vaju. CoD 2, H-L 2, Splinter Cell CT... sve to radi.

11-07-2007, 11:14
Samo se nadam da su ti windowsi u ok stanju bez virusa i spywera a igre originali.

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:15
Samo se nadam da su ti windowsi u ok stanju bez virusa i spywera a igre originali.
Ja mislim da nVidia 8800 imaju probleme sa openGL-om. Negdje sam to čuo, a i sve ostale igre koje nisu openGL rade.

11-07-2007, 11:16
Krivo si čuo jer sve te igre bi trebale raditi na bilo kojoj 8800 bez beda s tim driverima....Jer ovdje je ipak riječ o ne tako starim naslovima igara.

Bartuc
11-07-2007, 11:17
A jesi stavio najnovije Patcheve na igre? Inaće starije igre imaju problema sa novijim grafama, rješavaju se ili patchiranjem ili modanjem drivera ili nikako!

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:21
Krivo si čuo jer sve te igre bi trebale raditi na bilo kojoj 8800 bez beda s tim driverima....Jer ovdje je ipak riječ o ne tako starim naslovima igara.
Prije par dana sam pokrenuo igru koja je stara 10 godina i radila je, tako da si u pravu. Definitivno nema veze sa starošću. :roll:
Evo najvažniji dio errora...

----- Initializing Sound System ------
sound system initialized.
--------------------------------------
----- R_InitOpenGL -----
Initializing OpenGL subsystem
...registered window class
...registered fake window class
...initializing QGL
...calling LoadLibrary( 'opengl32' ): succeeded
...calling CDS: ok
...created window @ 0,0 (640x480)
Initializing OpenGL driver
...getting DC: succeeded
...PIXELFORMAT 10 selected
...creating GL context: succeeded
...making context current: succeeded

------- Input Initialization -------
Initializing DirectInput...
mouse: DirectInput initialized.
keyboard: DirectInput initialized.
------------------------------------
sound: STEREO
X..GL_ARB_multitexture not found
X..GL_ARB_texture_env_combine not found
X..GL_ARB_texture_cube_map not found
X..GL_ARB_texture_env_dot3 not found
X..GL_ARB_texture_env_add not found
X..GL_ARB_texture_non_power_of_two not found
X..GL_ARB_texture_compression not found
X..GL_EXT_texture_filter_anisotropic not found
...using GL_1.4_texture_lod_bias
X..GL_EXT_shared_texture_palette not found
X..GL_EXT_texture3D not found
X..GL_EXT_stencil_wrap not found
X..GL_NV_register_combiners not found
X..GL_EXT_stencil_two_side not found
X..GL_ATI_separate_stencil not found
X..GL_ATI_fragment_shader not found
X..GL_ATI_text_fragment_shader not found
X..GL_ARB_vertex_buffer_object not found
X..GL_ARB_vertex_program not found
X..GL_ARB_fragment_program not found
********************
ERROR: The current video card / driver combination does not support the necessary features.
********************
Error during initialization
Shutting down OpenGL subsystem
...wglMakeCurrent( NULL, NULL ): success
...deleting GL context: success
...releasing DC: success
...destroying window
...resetting display
...shutting down QGL
...unloading OpenGL DLL

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:27
A jesi stavio najnovije Patcheve na igre? Inaće starije igre imaju problema sa novijim grafama, rješavaju se ili patchiranjem ili modanjem drivera ili nikako!
Nego!

11-07-2007, 11:29
si ti temeljito izbrisao sve prijašnje drivere od prijašnje grafe ako si je imao??Reinstalacija windowsa??

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:30
si ti temeljito izbrisao sve prijašnje drivere od prijašnje grafe ako si je imao??Reinstalacija windowsa??
Driveri od moje ATi grafičke su ostali na starome HDD-u tako da u tome nije problem.

11-07-2007, 11:32
Daj ti ljepo windowse nove friške stavi sve format i ameno...barem sam za q4 siguran da bez patcha mora radit ko podmazan!

Rex Regis.cro
11-07-2007, 11:37
Daj ti ljepo windowse nove friške stavi sve format i ameno...barem sam za q4 siguran da bez patcha mora radit ko podmazan!
Ok. Još ću pričekati ako netko ima koju ideju, a ako ne onda ću formatirati Windowse, sve drivere itd. (oni su mi na Local Disku C pa nije frka)

Bartuc
11-07-2007, 11:44
Napravi ovak! Sa DriverCelanerom obriši temeljito drivere od svoje grafe jerbo ForceWare driveri za geForce 8 seriju podosta kenjaju u OpenGL igrama! Umjesto ForceWare si stavi najnovije modane drivere za svoju grafu!

Evo ti link pa si skini neke od ovih drivera i probaj sa njima!

http://www.coldfront.net/nvidia/

11-07-2007, 11:56
Napravi ovak! Sa DriverCelanerom obriši temeljito drivere od svoje grafe jerbo ForceWare driveri za geForce 8 seriju podosta kenjaju u OpenGL igrama! Umjesto ForceWare si stavi najnovije modane drivere za svoju grafu!

Evo ti link pa si skini neke od ovih drivera i probaj sa njima!

http://www.coldfront.net/nvidia/

Sve to stoji al ja sam lijpo momka pitao jel su čisti driver i registry na što je on kazao da jesu....pa ne vidim boljeg načina nego ljepo sve na friško jer pitaj Boga šta je tu sve u pitanju i kakvu mu je stanje u samom OS-U!

Bartuc
11-07-2007, 12:02
Znam, ali podosta se ljudi žali na Doom 3 i njegovim OpenGL problemima sa ForceWare driverima! Ovaj put sam 100% siguran da reinstall nebu pomogao, jerbo greška je baš u driverima i slabom podrškom za takve igre (pričam o gf 8 seriji kartica)!

Ali inaće bih se složio s tobom, jerbo takav problem je lakše rješiti friškim windowsima nego višednevnim uzaludnim prčkanjem po kompu :D

A ovi modani driveri su dizajnirani da uklone takve greškice, ali opet ja im ne vjerujem kao što vjerujem ForceWare driverima! Ipak je ForceWare sinonim za jebeno :D

Rex Regis.cro
11-07-2007, 12:05
Evo downloadao sam Driver Cleaner i kada ga pokrenem pod ''cleaning selection'' odabrao sam ''nVidia''. Je li to OK?
I downloadao sam X-treme-G 162.01 modane drivere pa ću ih sada instalirati.

Bartuc
11-07-2007, 12:06
Probaj pa javi ako radi... Ako i dalje serucka, probaj Ivekov prijedlog, a ako i tada ne štima, onda se oprosti sa Doom-om :D

Rex Regis.cro
11-07-2007, 12:07
Probaj pa javi ako radi... Ako i dalje serucka, probaj Ivekov prijedlog, a ako i tada ne štima, onda se oprosti sa Doom-om :D
E jbg. nikad je nisam završio... ali još ima nade! :P

Rex Regis.cro
11-07-2007, 12:21
Kuratz. Nije pomoglo.
Svejedno, puno vam hvala dečki i ako uspijem ovo jednom srediti napisati ću ovdije kako. :roll:

Bartuc
11-07-2007, 12:24
Onda probaj sa format/install windowsa ako imaš volje za time! Mada iskreno mislim da nebu pomoglo jerbo sam baš malo prosurfao netom i fakat se brdo ljudi žali na taj problem i nitko im ne pruža prava rješenja! Znaći nisi jedini sa tim problemom!

Rex Regis.cro
11-07-2007, 12:25
Onda probaj sa format/install windowsa ako imaš volje za time! Mada iskreno mislim da nebu pomoglo jerbo sam baš malo prosurfao netom i fakat se brdo ljudi žali na taj problem i nitko im ne pruža prava rješenja! Znaći nisi jedini sa tim problemom!
Da, to sam i mislio. 8800 imaju problema s openGL-om. Hvala opet i nadam se da će mi grafulja vrtiti BiA: Hells Highway i Bioshock bolje nego Doom 3 :P

Bishop_45_(2)
11-07-2007, 14:55
daj jebote, nakon smo ispljunuli toliko para da bi nam mashine mogle uopce ovo pokretati,ispada da ih igre ne jebu.... !!!

11-07-2007, 15:04
Ma samo polako nemate brige dečki...sve če se srediti....samo polako..glavno da su grafe doma :wink:

Sve bumo mi popravili :wink:

Cali
11-07-2007, 15:46
a da probaš samo open gl set instrukcija skinut sa neta i instalirat?

jer sve te igre koriste open gl tako da....

Rex Regis.cro
11-07-2007, 17:07
a da probaš samo open gl set instrukcija skinut sa neta i instalirat?

jer sve te igre koriste open gl tako da....

Čekaj, jesu to kao neki driveri?
Znaš li neku stranicu? Ja nemam pojma :rotfl:

Cali
11-07-2007, 19:57
hmmm... evo malo sam pogledao, i više nema kao prije da se može skinut samo open gl set instrukcija... ima i dalje ali 1.1 verzija, a neznam koliko to ima više smisla s obzirom da je izašao opengl 2.1.

sry...

Rex Regis.cro
11-07-2007, 20:30
hmmm... evo malo sam pogledao, i više nema kao prije da se može skinut samo open gl set instrukcija... ima i dalje ali 1.1 verzija, a neznam koliko to ima više smisla s obzirom da je izašao opengl 2.1.

sry...
Nema frke. 8)

Black Hawk Down
13-07-2007, 19:16
Uopće ne želi ući u nju. Kod Dooma 3 mi se otvori jedan prozorčić gdje piše taj i taj error, sada ću je intalirati i onda napisati ovdije u čemu je stvar. Ove tri navedene igre su jedine koje me zaje**vaju. CoD 2, H-L 2, Splinter Cell CT... sve to radi.


možda je u problem u tome da kod grafičkih postavki si uzeo 16 bpp,a ne 32 bpp,a neke igre rade samo na 32 bpp,barem meni zato neke nisu radile isto tako

Sickmanno1
17-07-2007, 12:11
Meni Doom 3 radi normalno, al mene hebe Far Cry...namjestim sve detalje na ultra high, a game se ponasa kao da sam sve stavio na ultra low...nekontam, pa voda na quake 2 izgleda bolje nego meni Far Cry na ultra high :(

17-07-2007, 12:12
Meni Doom 3 radi normalno, al mene hebe Far Cry...namjestim sve detalje na ultra high, a game se ponasa kao da sam sve stavio na ultra low...nekontam, pa voda na quake 2 izgleda bolje nego meni Far Cry na ultra high :(

nadam se da si patchao igri...jer ima puno issua sa grafikom bez njega!

Sickmanno1
17-07-2007, 12:18
Meni Doom 3 radi normalno, al mene hebe Far Cry...namjestim sve detalje na ultra high, a game se ponasa kao da sam sve stavio na ultra low...nekontam, pa voda na quake 2 izgleda bolje nego meni Far Cry na ultra high :(

nadam se da si patchao igri...jer ima puno issua sa grafikom bez njega!

ma jesam, al nevalja opet :/

nije valjda da je problem u piratskoj verzi... :\

17-07-2007, 12:19
Nije do piratije..do drivera je!

radeoN
17-07-2007, 14:03
meni je prijatelj imao isti problem sa grafikom na x1600
provaj instalirati patch 1.32

Prince-Artas
17-07-2007, 18:56
Meni Doom 3 radi normalno, al mene hebe Far Cry...namjestim sve detalje na ultra high, a game se ponasa kao da sam sve stavio na ultra low...nekontam, pa voda na quake 2 izgleda bolje nego meni Far Cry na ultra high :(

aj baci screenshot

Rex Regis.cro
17-07-2007, 18:57
Meni Doom 3 radi normalno, al mene hebe Far Cry...namjestim sve detalje na ultra high, a game se ponasa kao da sam sve stavio na ultra low...nekontam, pa voda na quake 2 izgleda bolje nego meni Far Cry na ultra high :(

Aha, i meni je ista stvar sa Far Cry-em :(

Sickmanno1
17-07-2007, 18:59
Meni Doom 3 radi normalno, al mene hebe Far Cry...namjestim sve detalje na ultra high, a game se ponasa kao da sam sve stavio na ultra low...nekontam, pa voda na quake 2 izgleda bolje nego meni Far Cry na ultra high :(

aj baci screenshot

budem, cim installiram igru, dok sam to vidio, uninstallirao sam je >_<

Dyslexia
17-07-2007, 23:20
Samo se nadam da su ti windowsi u ok stanju bez virusa i spywera a igre originali.

Kao ono orginali joj de molim te kao ti imas sve orginal igre. Pa ja otvoreno kazem da nemam niti jednu orginal igru i nezelim ju imat, nit ocu ikad. Jer da dajem 300 ili vise kuna za neku igru koja sam jedva cekao i onda kontam da je sranje. Jednostavnije je nac torent ili nekog svercera i kupit za 20 - 30 kn sto i radim kad mi treba. A ja se mogu okladit da vamo 80% ljudi igraju piratske igre. Zato kao ono fol jel to orginal E pa nije, nisam glup da dajem 300 kn za neku igru koju mogu nabaviti s torentom ili za jos boklje 20 kn. Nemam para na bacanje. Ja imam sve PIRATSKO AMA BAS SVE od windowsa do svih alatnih programa ako neko zna za Hirens Boot cd pa ljudi postoji rapidshare a to svi vi dobro znate. Pa nisam lud davat npr. 5000 kn za Fruity Loops kad ga imas za skinit gdje hoces a samo 80 mb. Ili bilo sta drugo imas torent, rapidshare..... Brate skidaj do mile volje. Evo jedna stranica posto se project w ukinio ovo je slicno tome
http://forumw.org/index.php

Cali
18-07-2007, 02:22
jel se meni to čini, ili si ti svaku stvar ponovio po 3 puta u tom postu?

18-07-2007, 07:29
Samo se nadam da su ti windowsi u ok stanju bez virusa i spywera a igre originali.

Kao ono orginali joj de molim te kao ti imas sve orginal igre. Pa ja otvoreno kazem da nemam niti jednu orginal igru i nezelim ju imat, nit ocu ikad. Jer da dajem 300 ili vise kuna za neku igru koja sam jedva cekao i onda kontam da je sranje. Jednostavnije je nac torent ili nekog svercera i kupit za 20 - 30 kn sto i radim kad mi treba. A ja se mogu okladit da vamo 80% ljudi igraju kretenske igre. Zato kao ono fol jel to orginal E pa nije, nisam glup da dajem 300 kn za neku igru koju mogu nabaviti s torentom ili za jos boklje 20 kn. Nemam para na bacanje. Ja imam sve kretensko AMA BAS SVE od windowsa do svih alatnih programa ako neko zna za Hirens Boot cd pa ljudi postoji rapidshare a to svi vi dobro znate. Pa nisam lud davat npr. 5000 kn za Fruity Loops kad ga imas za skinit gdje hoces a samo 80 mb. Ili bilo sta drugo imas torent, rapidshare..... Brate skidaj do mile volje. Evo jedna stranica posto se project w ukinio ovo je slicno tome
http://forumw.org/index.php

1.Kad češ doć na moju razinu znanja oko hardwera onda češ možda shvatiti zašto sam rekao to što sam rekao
2.Neam sve originale
3.Meni je bitno imat original baš zbog keya koji mi treba za online igranje..pošto više igram online
4.Možda si već banan...možda nisi...al pretjeruješ!

Fenrir
18-07-2007, 10:02
@ Disleksija

Dosegao si novu razinu retardiranosti. Za online igranje, kao što je nakaza rekla, ti treba original, pa ti igraj preko švercera. Dobro da nisi u svakom drugom postu podupirao piratiju, ono, sve nas boli kurac što si ti kul i odbijaš dati pare za original.

(edited by Burek_fr0m_SPACE)

dugi
21-07-2007, 23:26
Samo se nadam da su ti windowsi u ok stanju bez virusa i spywera a igre originali.

Kao ono orginali joj de molim te kao ti imas sve orginal igre. Pa ja otvoreno kazem da nemam niti jednu orginal igru i nezelim ju imat, nit ocu ikad. Jer da dajem 300 ili vise kuna za neku igru koja sam jedva cekao i onda kontam da je sranje. Jednostavnije je nac torent ili nekog svercera i kupit za 20 - 30 kn sto i radim kad mi treba. A ja se mogu okladit da vamo 80% ljudi igraju kretenske igre. Zato kao ono fol jel to orginal E pa nije, nisam glup da dajem 300 kn za neku igru koju mogu nabaviti s torentom ili za jos boklje 20 kn. Nemam para na bacanje. Ja imam sve kretensko AMA BAS SVE od windowsa do svih alatnih programa ako neko zna za Hirens Boot cd pa ljudi postoji rapidshare a to svi vi dobro znate. Pa nisam lud davat npr. 5000 kn za Fruity Loops kad ga imas za skinit gdje hoces a samo 80 mb. Ili bilo sta drugo imas torent, rapidshare..... Brate skidaj do mile volje. Evo jedna stranica posto se project w ukinio ovo je slicno tome
http://forumw.org/index.php

Dyslexia na koji si ti nacin pomogao autoru teme?Malo se pravimo vazni i promoviramo nedopustene stvari.
Nastavi tako i ubuduce cu jednostavno pobrisati tvoje postove i zatraziti opomenu.

A sada povratak na temu molim.

Rex Regis.cro
05-08-2007, 00:31
Evo ga! Najnoviji driveri (162.18_forceware_winxp_32bit_english_whql) su sredili problem. Isto tako mi i SC: Double Agent radi (ta igra inače nije radila na GeForce 8800 karticama).