PDA

Pogledaj cijelu verziju : [SW] Pitanje o klonovima !?!!



Bishop_45_(2)
10-07-2007, 22:28
Nakon sto su se likovi na Kaminu pobunili i okrenuli originalne klonove protiv ovih carskih (znaci u to vrijeme je bila jedino razlika u naprednijoj opremi koju su imali stormtrooperi), Sidious je odlucio da se vojska vishe nece opskrbljivati iskljucivo i samo jednakim klonovima, znaci tu nije receno da oni vishe nece imati klonove, vec samo da svi nece biti klonovi onog maldorijanca; e sad mene zanima postoji li negdje info. kako su ona organizirali skupljanje novih vojnika, mislim, osim sto su uzimali dobrovoljce, koga su klonirali i najvaznije GDJE ???

Arbiter of Change
10-07-2007, 22:46
Bila je već neka rasprava o ovome mislim, ali ta odluka cara nije objašnjenja, bar koliko ja znam, nigdje u potpunosti.

Iz Thrawn Trilogije (ako se to može uzeti kao canon) se da vidjeti da su početni klonovi (sad se ne zna misli li se na one klonove iz Klonskih Ratova ili neke još ranije) bili mentalno nestabilni, da su imali kratak životni vijek, te da ih se trebalo dosta dugo "uzgajati" (Thrawn otkriva način kako da ukloni tu nestabilnost i kako da ih brzo uzgoji, ali neću spoilati). Zanimljiva činjenica je da ta je Thrawn navodno metodu razradio zahvaljujući zapisima koje je sam car spremio i time osigurao svoj postupak kloniranja, , nešto što još više produbljuje misteriju - zašto je car odustao od kloniranja ako je (valjda) imao relativno dobar postupak kloniranja u šakama? Još jedna zbunjujuća tvrdnja je ta da je klonovima navodno lakše manipulirati sa Silom, a svi znamo kako je car bio u kontroli Imperijske vojske u ključnim trenucima putem sile. Zašto si je on dodatno otežao kontroliranje? Kveščns, kveščns...

Regrutiranje? Na koje misliš - ono za kloniranje ili novačenje koje se kasnije vršilo kad su se klonovi ukinuli? Za kloniranje su uzimali tako da su se vojnici promatrali pri vježbama i akcijama, te bi se najbolji kandidati odvodili u klonirajuće komplekse i tamo radili šta se već radi kad ideš nekoga klonirati (prema Thrawn trilogiji). Obično regrutiranje je valjda bilo prisilno i ovisilo je o samom tipu planeta; neki su planeti bili farme, neki tvornice, a neki samo bazen ljudstva odakle je imperij izvlačio vojnike kao oblik poreza (dok su drugi planeti davali ili hranu, proizvode ili jednostavno kredite kao oblik isplate).

Herr Schnitzel
11-07-2007, 17:29
Ah cujte, mene su klonirali pa ne bi bilo fer da glasujem...

THUNDER_DINIX
11-07-2007, 17:31
meni su naj kamino klonovi, najbolje izgledaju, imaju one fora plave crte na oklopu

Bishop_45_(2)
11-07-2007, 18:40
Ma ja ne mogu preboljeti stormtroopere, najbolji su; samo zbog njih sam naucio raditi with subdivisions !!! Samo me zanimalo tko su sve stromtrooperi...

@Herr šnicla , pa imas 3 opcije za glasanje !!!

Arbiter of Change
11-07-2007, 22:12
Ponekad se zapitam zašto se uopće i trudim... oh well.

Bishop_45_(2)
12-07-2007, 00:51
Ponekad se zapitam zašto se uopće i trudim... oh well.

sto sad, odgovorio si pitanje, zar sam jos nesto trazio ???

Rocchiro
12-07-2007, 08:47
meni su regrutirani trooperi jaci.imaju spirit,i prejebene razgovore.klonovi su...klonovi :(

bounce
12-07-2007, 09:10
Ponekad se zapitam zašto se uopće i trudim... oh well.

nedaj se, čitao sam tvoj post s užitkom.,.

Jopax
12-07-2007, 11:59
Najjaca mi je scena iz republic commandoa kad jedan tvoj vojnik govori drugom nesto u stilu
"Majka ti je ruzna da od nje puca ogledalo"
ovaj mu odgovara
"Onda je i tvoja jer smo obojica klonovi budalo"
:rotfl:
mislim da je to na pocetku igre

Bishop_45_(2)
12-07-2007, 14:22
SCORCH: is it red, red green, or red, green, red ...???
SEV: and he's suppoused to be a demolition expert !!!

, mda, nije bas toliko smijesno, ali pokusava biti; nyways point jest da ti klonovi nisu bili bas totalno jednaki, bilo je par razlicitih iskustava, pa su i oni bili malo razliciti... valjda, .... to je vjerovatno dodano samo zbog teatralnosti igre; tako da recrutirani ne moraju biti nuzno loshi .. !!!

Rocchiro
12-07-2007, 20:18
ko se sjeca razgovora trooper-a u JK2? :) prejako

Teon
12-07-2007, 20:22
Idd ^^ :D Pa i u DF1 i 2 su isto odlicni :pray:
No po meni su zato Stormtrooperi bolji, no glasao sam za origigi Klonove zbog Phase II armora :pray:

Jopax
15-07-2007, 20:45
Jedan mali ot zna neko sve pjesme i sw-a treba mi rodjaku
unaprijed zahvaljujem

THUNDER_DINIX
15-07-2007, 22:35
Jedan mali ot zna neko sve pjesme i sw-a treba mi rodjaku
unaprijed zahvaljujem

ovdje pitaj. viewtopic.php?t=11304&start=0 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=11304&start=0)
BTW, imam ja 10-ak komada

Herr Schnitzel
29-08-2007, 12:24
Scorch (to Sev): How many did you kill, psycho?
Sev: More than you, wiseguy.

Ne znam zasto, ali ova mi je legendarna.

Master_of_Soup
08-09-2007, 08:09
Malo mi je čudno što ona četvorica glavnih likova u republic commandu imaju različit glas... :o

Electromaster
31-12-2007, 10:38
Ma to su sve pi*darije, mogu svi ti komentari bit smiješni ko vrag, ali klonovi ne mogu imat različite glasove i ne bi mogli se tako zaj... ovaj, zafrkavat jer su svi tamo na Kaminou nekako programirani da samo rade šta im se kaže...

Bishop_45_(2)
31-12-2007, 12:07
Ma to su sve pi*darije, mogu svi ti komentari bit smiješni ko vrag, ali klonovi ne mogu imat različite glasove i ne bi mogli se tako zaj... ovaj, zafrkavat jer su svi tamo na Kaminou nekako programirani da samo rade šta im se kaže...

ne razmisljas, ....


klonovi nisu Jango fett zato sto ih nisu potpuno klonirali vec izmjenili DNA,to ti jos kaze u drugom filmu; znaci ako mogu malo mijenati dna, nema razloga zbog kojeg bi riskirali tako da svih kopiraju jednako, neke su valjda kopirali tako da imaju veci 'dex' pa mogu bit marksmeni i piloti, druge da imaju veci 'str' pa da budu obicni snazni vojnici, itd.... (hehe kako bi to bilo ljepo da je sve u jednom d20 sustavu);

tako da je ocito da su se sa trupama koje moraju biti posebne -> commnadosi , s njima su se vishe pozabavili, sada vjerovatno im nisu mijenjali glas, (ali je dobro da su ga promjenili inace bi bilo monotono) no morali su ih napraviti razlicite tako da bi jedan mogao bolje ciljati (sev), drugi raditi s explozivima (scorch), itd...


BTW, igra bi bila jadna da nema humora, ......

Arbiter of Change
31-12-2007, 12:21
Osobine i vještine pojedinih klonova su uvjetovane time kojima su vježbovnim programima bili izloženi kroz "uzgoj i razvoj".

Bishop_45_(2)
01-01-2008, 04:15
Osobine i vještine pojedinih klonova su uvjetovane time kojima su vježbovnim programima bili izloženi kroz "uzgoj i razvoj".

moze i to, isti kurac, pa neces lika kojem si genima dao bolje oci, trenirati u bacanju granata ....

watever...