PDA

Pogledaj cijelu verziju : Firefox mitovi



FujiLim
08-07-2007, 21:06
Evo link pa komentirajte http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/FirefoxMyths.html

Fenrir
08-07-2007, 21:14
Lejm, plaćena reklama, pljuvanje firefoxa, Opera i IE su po tome brži, bolji, ma sve imaju bolje nego Firefox...

Luka
08-07-2007, 21:51
mislim da autor stranica nije objektivan, malo previše reklamira Operu pa je možda Opera imala prste u ovom :?

:twisted:

DrunkyDuck
08-07-2007, 22:16
Neke stvari i nisu bas jasne, kazu da firefox ima manje zahtjeve, pa naravno kad je IE integriran u windowse, ako cemo mjeriti na taj nacin. Uostalom, za Firefox su stavili i preporucene zahtjeve (dakle za ugodan rad), a za IE samo one minimalne. Uostalom, volio bih vidjeti i Firefox kako radi na 486ici pa onda komentirati.

Kod brzine spominju vrijeme potrebno za ucitavanje firefoxa, opet, nema smisla buduci da je IE ucitan s windowsima.

Usporedjuju slabe tocke Firefoxa (besplatan) i IE-a (komercijalan) ali opet, sve ih tretiraju jednako. Rupa u Firefoxu je rupa u Firefoxu. S druge strane, rupa u IE je rupa u Windowsima.
U ove slabe tocje valjda nisu ni uvrstene one u IE-u koje se manifestiraju preko ActiveX-a.


Reality - Firefox Extensions can be very unsafe.
No shit, Sherlock. A razne pr0n alatne trake u IE-u koje se samo-instaliraju bez znanja korisnika su sasvim sigurne...


Ne vjerujem ovakvim usporedbama, samo svojem iskustvu. Na internetu je moguce naci argumente za bilo kakav cilj. Sigurno postoje ovakve stranice koje su na strani Firefox-a, opet sa linkovima na benchmarkove i razna "istrazivanja".

S IE sam uvijek imao problema, od mjenjanja homepagea do toolbarova na cije instaliranje nisam pristao, itd. Od prelaska na Firefox nisam nista mijenjao, jos je isti antivirus i firewall, a problema nema. To je sve sto trebam znati. Takodjer, vidim i sam da li mi se brze ucitava i kako radi.

Hehe, za kraj vidim komentar sa strane, nesto u stilu: "Hvala sto ste pokazali fanboyevima..." Ma da, a tko ce sliniti nad ovom stranicom i upirati prste u firefox?

Burek_fr0m_SPACE
09-07-2007, 12:39
Ima nekih tačnih navoda tamo, ali ima i podosta kontradikcija. Recimo, kada je brzina u pitanju, na toj stranici uglavnom kažu da je Opera > Internet Explorer > Firefox, dok se na jednoj od stranica koje citiraju kao izvor informacija kunu da je Opera > Firefox > Internet Explorer. Ima toga još, pa cijela stranica ima vrlo sumnjiv kredibilitet. Uglavnom, ja sam ipak na Operi, i nije mi trebala onakva stranica da me ubijedi.

armagedon
22-07-2007, 22:03
Evo baš čitam tu...inače sam BIO ljubitelj mozille ali sam malo pratio i vidim kako IE stvarno trosi oko 20-30MB rama manje,a i kad malo bolje gledam IE je brziji...hm...zanimljivo!?

23-07-2007, 00:05
Nema šanse da je IE brži...

IE 7 je ok,ali ni brzina,ni kompaktnost,ni količina addona ne može i nikad neće biti bolja od FF-a.

I fala bogu toliko lijepim skinovima,pa FF ima preglednost opere!

dugi
23-07-2007, 06:37
Osobno sam na operi i slazem se sa tekstom u potpunosti.FF je i prema mojem iskustvu najsporiji.

Babitz
23-07-2007, 08:57
na IE imam popupova više neg stanica na tijelu :yuck:

meni je puno ugodniji FF od IE i ne mislim se vraćat na IE...

23-07-2007, 16:42
Osobno sam na operi i slazem se sa tekstom u potpunosti.FF je i prema mojem iskustvu najsporiji.

:o

Najsporiji?!?!?

Si na 64k? Ako nisi,onda mi nije jasno...

Instaliraj addon fasterfox,s njim je bar 3x brži od IE i bar 2x od O.

| | \| i X 4 |
23-07-2007, 16:50
Koristim IE 7 , bio sam cijelo vrijeme na FireFoxu , i mislim da je IE (7 ne swi) brži pri samom otvaranju (dobro učitan je uwindowse) ali i u otvaranju stranica , ali nije tolka razlika da se ubiješ , ali i koristio sam operu par mjeseci i mislim da je opera najbrža :pray:

Arbiter of Change
23-07-2007, 16:55
Skinite Fasterfox addon za FF i eto vam riješenja... bar u neku ruku.

Đeri
23-07-2007, 17:45
pa FF je jebeno brz i dobar i betz fasterfosxa!

Luka
23-07-2007, 21:09
pa FF je jebeno brz i dobar i betz fasterfosxa!

istina, iz mojeg iskustva brži je i od IEa i Opere

Svinjoguz
23-07-2007, 21:30
Koristio sam IE i FF i mogu reći da je IE jedino brži kod učitavanja samog browsera, FF je debelo brži kad su u pitanju učitavanja stranica, i opet kad koristim IE imam osjećaj da će mi komp eksplodirat :D .

dugi
23-07-2007, 21:50
Osobno sam na operi i slazem se sa tekstom u potpunosti.FF je i prema mojem iskustvu najsporiji.

:o

Najsporiji?!?!?

Si na 64k? Ako nisi,onda mi nije jasno...

Instaliraj addon fasterfox,s njim je bar 3x brži od IE i bar 2x od O.

Cesto koristim internet (profesija) te koristim sva tri preglednika u raznim situacijama i raznim uvjetima 1-5 mb.Koristim ih u zicnim i bezicnim vezama tako da govorim iz vlastitig iskustva.IE7 najbrze otvara stranice,sljede ga opera pa tek onda FF.To je onak od oka nisam nikada stvarno mjerio.

23-07-2007, 22:07
Ha gle hebe se meni za brzinu...0.02sec mi ne rade ulogu...bitnija mi je sigurnsot....IE je bio popljuvan prije par godina i tada ga je zamjenio firefox koji nije imao tolko propusta...sad polako i firefox gubi snagu pa kao IE se vrača na tron..tako da su oboje ok za sad...nema onog savršenog.