PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koristenje samo jedne proc. jezgre u pojedinim aplikacijama



DrunkyDuck
08-07-2007, 18:05
Ovako, cini se da Unreal Tournament ima problema sa 2 jezgre, radi prebrzo i preskace velike kolicine frameova. Prva stvar koju sam ucinio je alt+ctrl+del, nalazenje UT-a na popisu procesa, "set affinity" i preusmjeravanje aplikacije (UT-a) preko samo jedne jezgre.

I funkcionira. Samo, nakon svakog izlazenja iz igre se resetira o opet pokrece preko 2 jezgre. Zanima me kako staviti da se i pokrece preko jedne jezgre po defaultu.

Inace, mogao bih pokretati igru preko Win95 compatibility mod-a koji gasi naprednije mogucnosti koje smetaju starijim igrama (rad preko 2 jezgre takodjer) ili mozda instalirati neki CPU killer koji ce ograniciti brzinu procesora pa igra nece prebrzo raditi (iako mislim da nije u tome problem nego zbunjivanje igre zbog 2 jezgre), ali ne zelim to uciniti jer sam vec pronasao ono sto mi se cini kao idealno rjesenje. Samo zelim da ono bude fiksno.

Hvala unaprijed.

Quiet Riot
08-07-2007, 18:21
Probaj ovo
http://www.majorgeeks.com/download870.html

DrunkyDuck
08-07-2007, 19:22
Eh hvala, probao sam program i radi, samo, stavlja mi neku konzolu u foreground tako da opet moram alt+tab da bi ju uklonio. U tom slucaju mi je opet lakse staviti na Win95 compatibility.

Svejedno, mislim da mora postojati nacin da windowsi automatski pokrecu aplikaciju preko 1 jezgre. Ali kako...

Đeri
10-07-2007, 14:37
meni ut ide presporo :o
onak..nakon duže igre počne se vuč slika po ekranu
imam amd athlon x2 3600+