PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ljepota programiranja



Shakes
07-07-2007, 17:10
Evo, otvaram ovaj topic u čast programiranju kao umjetnosti, posebice onoj koja se tiče kod pisanja koda za igre :D Dakle koji su vam najdraži trenuci sa vašim compilerom, sjećam se da je meni bio kad sam se svađao sa pointerima i opsovao svašta i onda ih shvatio sutradan... Sa mnom nema šale heheh :D :killyou: :D



.... šala... :rotfl: ovo zadnje... :rotfl: ... što sam rekao :rotfl:

07-07-2007, 17:31
Rem "Vrata sa 3 kljuca"
$regfile = "89s8252.dat"
Set P2.0
Set P2.1
Set P2.2
Do
If P2.0 = 0 Then
If P2.1 = 0 Then
If P2.2 = 0 Then
Set P2.4
Else
Reset P2.4
End If
Else
Reset P2.4
End If
Else
Reset P2.4
End If
Loop
End

Uglavnom programiram mikrokontrolore i robote,posebno robotske ruke,to mi je zanimljivije...

Robote programiram u firmi a mikrokontrolore kupujem i slažem naprave i napravice...

Trenutno gore možeš vidjeti pojednostavljeni oblik "Vrata sa 3 ključa".
Nije mi se dalo sad pisati cijeli program od 2 metra...

Uglavnom, "Vrata" se sastoje od senzora 1. ključa,senzora kartice i senzora koda,ugavnom mali projekt sigurnosti...

Luka
07-07-2007, 18:45
najdraži trenuci ?

hmmm ...
:? :? :?

kad proradi nešto što sam dugo pokušavao a nije radilo :D

Simon the Dreamer
08-07-2007, 15:20
Mrzim pojntere. Nikad se nisam s njima famijalizirao...

A najdraži trenutak mi je bio kada sam prošle godine na žup. natjecanju pokrenuo svježe napisani program, i to jedan prilično komplicirani, upiso testne podatke i sve je bilo točno i radilo. Iz prve. Mislim da mi je to prvi i jedini put u životu da nisam ništa sjebo i da je program radio kod prvog pokretanja.

Shakes
08-07-2007, 15:40
Smisao programiranja je učiti na greškama i meni je užitak dobiti par errora pa ih ispraviti, no kad mi je DirectX neki dan izbacio ih 20-ak bio mi je malo digao živac :)

Luka
08-07-2007, 17:48
Mrzim pojntere. Nikad se nisam s njima famijalizirao...

A najdraži trenutak mi je bio kada sam prošle godine na žup. natjecanju pokrenuo svježe napisani program, i to jedan prilično komplicirani, upiso testne podatke i sve je bilo točno i radilo. Iz prve. Mislim da mi je to prvi i jedini put u životu da nisam ništa sjebo i da je program radio kod prvog pokretanja.

to sam zaboravio, volim i kada uspijem rješiti zadatke na natjecanjima :eyebrows:

zekoslav
16-07-2007, 19:22
hehe sta su to pointeri?! :D

Luka
16-07-2007, 20:15
Pointeri - link (http://en.wikipedia.org/wiki/Pointer)

Ripaz
03-08-2007, 15:08
Nije da su bili blistavi dani, ali bilo je uglavnom dobro.
Bilo mi je najgore kada sam se 10 uri mučim da shvatim kako napisati koda a kada mi više dosadi ugasim kompjuter i idem leć. I tek onda kada onako pospan skužim kako da napišem koda ali ne smijem na kompjuter jer mi brat spava i onda jedva čekam jutro da ukucam kod i da pokrenem program.