PDA

Pogledaj cijelu verziju : Predlaganje novog zakona



KR1ST1J@N
03-07-2007, 17:14
E dali bi naprimjer s ovim http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=352224Sdobit vozacku s 16 god ak se taj zakon usvoji??

03-07-2007, 17:15
razmišlja o smanjivanju dobne granice za glasanje na izborima na 16 godina...

nikakve veze s vozačkom :)

Rocchiro
03-07-2007, 17:16
boli me ona stvar.zacas imam 18 :wink:

Arbiter of Change
03-07-2007, 17:26
Da, naravno, ionako nam je stanje na cestama već sada bajno.

KR1ST1J@N
03-07-2007, 17:36
a Fuck znaci nist jos od vozacke a ja se bas ponado

King tiger
03-07-2007, 17:38
shta se imas nadat ja bi sve to zabranio.

jebote, ljudi s foruma da voze.


"in Croatia mortality rates skyrocketed after passing the "16 yrs old can drive" law"

Stryder
03-07-2007, 17:41
Da, naravno, ionako nam je stanje na cestama već sada bajno.

true,true... :|

Kiklop
03-07-2007, 17:43
ako je dozvoljeno u americi zast ne i kod nas

Arbiter of Change
03-07-2007, 17:48
ako je dozvoljeno u americi zast ne i kod nas

Da, zašto ne? Kad je Amerika uvela (i vidi kako im ide super), onda apsolutno moramoSi mi.

Zamisli neke od lokalnih forumaša (neću imenovati sada) za volanom?
"I R DRIVING... LOLz!!!11!1"
-prvo stablo njihovo
.....
.....
.....
"Rezz Plz"

:roll:

I think not.

Dreadlock
03-07-2007, 18:11
Nisam ni za vozacku ni za glasanje,iako bih po ovom mogao...
Nema sanse....glupo je da sesnaestogodisnjaci glasuju jer nemaju pojma o politici (primjer;moj frend do nedavno nije znao ko je predcjednik hrvatskog sabora...) :roll:

Neven <R>
03-07-2007, 18:46
Je al zato u SAD-u 16 godišnjaci ne mogu tako lako do alkohola, a kad imaju 21 godinu su već kolko tolko zreli, a i iskusniji su vozači.

Kiklop
03-07-2007, 19:05
ja bi rade da uvedu zabranu pusenja na javnim mjestima pa bi viido kolko je kul stajat ispred kafica i pusit

ewok
03-07-2007, 19:08
Je al zato u SAD-u 16 godišnjaci ne mogu tako lako do alkohola, a kad imaju 21 godinu su već kolko tolko zreli, a i iskusniji su vozači.
si siguran? :roll:

streetrace777
03-07-2007, 19:13
Je al zato u SAD-u 16 godišnjaci ne mogu tako lako do alkohola, a kad imaju 21 godinu su već kolko tolko zreli, a i iskusniji su vozači.
si siguran? :roll:

Da sa 16 se moze popit pivo ili neko alkoholno pise sa 5-10% alkohola ali recimo viski,vodku smijes tek sa 21.

ewok
03-07-2007, 19:18
Je al zato u SAD-u 16 godišnjaci ne mogu tako lako do alkohola, a kad imaju 21 godinu su već kolko tolko zreli, a i iskusniji su vozači.
si siguran? :roll:

Da sa 16 se moze popit pivo ili neko alkoholno pise sa 5-10% alkohola ali recimo viski,vodku smijes tek sa 21.
pa pivo je majka... kud ces bolje :o

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 19:48
nikakav alkohol do 21. u americi.


@ zakon - debilana. samo mi fali da hsp pobjedi na izborima.
@ vozačka sa 16 - super, uzmem mami ameriken i sve naručujem doma. sigurnije bi bilo hodati po minskom polju.

ewok
03-07-2007, 19:55
nikakav alkohol do 21. u americi.


@ zakon - debilana. samo mi fali da hsp pobjedi na izborima.
@ vozačka sa 16 - super, uzmem mami ameriken i sve naručujem doma. sigurnije bi bilo hodati po minskom polju.
i kod nas to kazu, ali do 18... svejedno 13-godišnjaci pijance na veliko :roll:... pogle đerija npr.

King tiger
03-07-2007, 20:09
Djeri Badelu napravi 70 % godisnjeg profita jebote

Stryder
03-07-2007, 20:29
Djeri Badelu napravi 70 % godisnjeg profita jebote
:rotfl: :rotfl: :pray:

Nightyx
03-07-2007, 20:54
Lol koja je to današnjica...odeš lijepo na utakmicu kupiš si kikiriki i netko te izbode nožem, iskrvariš i rikneš i et ti sudbine samo zbog neke budale koja je baš morala nekog izbosti nožem inaće bi dobio srčiku i napadaj (zamišljenih) navijača na njegove živce. :roll:

Black Hawk Down
03-07-2007, 21:07
McPingvin zakaj HSP,mislim ne razumijem.šta ih ne voliš,ljudi pravo govore,osim Đapića on samo zauzima previše mjesta,

Blaster32
03-07-2007, 21:13
politika ftw!

Kiklop
03-07-2007, 21:21
Lol koja je to današnjica...odeš lijepo na utakmicu kupiš si kikiriki i netko te izbode nožem, iskrvariš i rikneš i et ti sudbine samo zbog neke budale koja je baš morala nekog izbosti nožem inaće bi dobio srčiku i napadaj (zamišljenih) navijača na njegove živce. :roll:
da ti nisi malo zaluto? :oloooooooooool lik posto u krivu temu rolfmao
neznam bas kolko ce 16godisnjaka vozit auto ako ovo zazivi nemam para ni za novi komp a kamoli za auto lol

Bartuc
03-07-2007, 21:46
Ja mislim da su osobe sa 16 godine pre djetinjaste i pre neodgovorne da bi ih se stavilo za volan! U tim godina si doslovce bedast, a da ne pričam o gamerima i njihovoj vožnji nakon runde Most Wanteda :D

Moj stari ima 39 godina od ćega 21 godinu ima vozačku ali nakon NeedForSpeeda je lood, totalno zabrije čovjek... a kamoli neki maloljetnik sa par mjeseci iskustva :D

hacker
03-07-2007, 21:58
Ja mislim da su osobe sa 16 godine pre djetinjaste i pre neodgovorne da bi ih se stavilo za volan! U tim godina si doslovce bedast, a da ne pričam o gamerima i njihovoj vožnji nakon runde Most Wanteda :D

Moj stari ima 39 godina od ćega 21 godinu ima vozačku ali nakon NeedForSpeeda je lood, totalno zabrije čovjek... a kamoli neki maloljetnik sa par mjeseci iskustva :D

Moji frend je vec prije dvije godine(sad ima 16) poceo voziti auto (ficho) i zaustavila ga je jednom murja, no izvukao se (srao je nesto da se zuri na sprovod etc.) S time da je vozio do Varazdina. :roll:

Bartuc
03-07-2007, 22:05
@Hacker, i tebi je to najnormalnija stvar?

To kaj on zna voziti auto ne znaći da je dovoljno zreo i mentalno odrastao za promet! Lako je voziti auto, isto kao i bicikl, ali auto je velika odgovornost, pre velika da bi je dječak od 14-16 godina mogao u potpunosti shvatiti!

cmeljo22
03-07-2007, 22:10
politika ftw!

overkloking ftw.... zakaj ga nemaš u "bekemici"?? (avatar naravno)

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 23:09
McPingvin zakaj HSP,mislim ne razumijem.šta ih ne voliš,ljudi pravo govore,osim Đapića on samo zauzima previše mjesta,
Zašto HSP? Zato kaj je većina šesnaesto-godišnjaka pretežno desničarska, a ako nešto ne želim to je đapić na vlasti.

Armachus
04-07-2007, 09:09
boli me ona stvar...

Me 2

Ne zanimaju me auti, motori i ta sranja...

Simon the Dreamer
04-07-2007, 09:23
[quote="Black Hawk Down":1x692ysc]McPingvin zakaj HSP,mislim ne razumijem.šta ih ne voliš,ljudi pravo govore,osim Đapića on samo zauzima previše mjesta,
Zašto HSP? Zato kaj je većina šesnaesto-godišnjaka pretežno desničarska, a ako nešto ne želim to je đapić na vlasti.[/quote:1x692ysc]
Ma nije, danas je baš popularno biti partizan i antinacionalist, ono, tompson fuj...

D.E.M.O.
04-07-2007, 09:50
imam 16 i nekom poput sebe nikad ne bih dao za volan :|
al sto se tice izbora.. naravno :wink:

McPingvin_v2.0
04-07-2007, 11:54
[quote="McPingvin_v2.0":yxzetlp6][quote="Black Hawk Down":yxzetlp6]McPingvin zakaj HSP,mislim ne razumijem.šta ih ne voliš,ljudi pravo govore,osim Đapića on samo zauzima previše mjesta,
Zašto HSP? Zato kaj je većina šesnaesto-godišnjaka pretežno desničarska, a ako nešto ne želim to je đapić na vlasti.[/quote:yxzetlp6]
Ma nije, danas je baš popularno biti partizan i antinacionalist, ono, tompson fuj...[/quote:yxzetlp6]
zaboravio si </zajebancija>

Simon the Dreamer
04-07-2007, 14:07
[quote="Sajmon Drimr":2zgbz5rn][quote="McPingvin_v2.0":2zgbz5rn][quote="Black Hawk Down":2zgbz5rn]McPingvin zakaj HSP,mislim ne razumijem.šta ih ne voliš,ljudi pravo govore,osim Đapića on samo zauzima previše mjesta,
Zašto HSP? Zato kaj je većina šesnaesto-godišnjaka pretežno desničarska, a ako nešto ne želim to je đapić na vlasti.[/quote:2zgbz5rn]
Ma nije, danas je baš popularno biti partizan i antinacionalist, ono, tompson fuj...[/quote:2zgbz5rn]
zaboravio si </zajebancija>[/quote:2zgbz5rn]
to nije bila zajebancija.

<zajebancija>

hacker
04-07-2007, 21:43
@Hacker, i tebi je to najnormalnija stvar?

To kaj on zna voziti auto ne znaći da je dovoljno zreo i mentalno odrastao za promet! Lako je voziti auto, isto kao i bicikl, ali auto je velika odgovornost, pre velika da bi je dječak od 14-16 godina mogao u potpunosti shvatiti!

Nisam uopce rekao da je to normalno, ali starci imaju povjerenja u njega...a jedan dan ce zavrsiti u bolnici.

KR1ST1J@N
05-07-2007, 08:28
jbg nemora znacit ima ljudi koji bi bili odgovorni vozaci a to sto vi pricate o sebi da si nebi dali volan u ruke to ste vi nemaju svi isto misljenje

Arbiter of Change
05-07-2007, 08:32
Bolje spriječiti sada u korijenima, nego poslije kad smrtnost na cestama poraste za 20% pa se tući u glavu i vikati: "Ajme zajeba, ajme zajeba. Ajmo nazad na staro."

KR1ST1J@N
05-07-2007, 09:43
ista stvar je bila i s zakonom od 0 promila pa jel su ljudi prestali pit i dalje piju sam kazem da ce bit nekih koji ce npr. vozit auto ko divljaci a bit ce i onih normalnih tak je u svemu ni jedan zakon nije savrsen

Bartuc
05-07-2007, 10:17
Da ali ako dopuste polaganje sa 16 godina, onda buju ti manijaci legalno ugrožavali živote! Ovak, barem ako ih murja zaustavi, finu globu plate i dobe zabranu polaganja vozačke do određene dobi itd.

McPingvin_v2.0
05-07-2007, 12:26
jbg nemora znacit ima ljudi koji bi bili odgovorni vozaci a to sto vi pricate o sebi da si nebi dali volan u ruke to ste vi nemaju svi isto misljenje
nitko sa 16 nije odgovoran vozač. zapravo, da, ima nekolicina, ali ta brojka odgovornih je ZANEMARIVA naspram ukupne brojke šesnaestogodišnjaka.

Gle, ja znam po pogledu sebe da sam djelomično odgovoran u prometu. Imam skuter sa skinutom blokadom, vozim 80 ako i ljudi oko mene voze toliko, što je duplo više nego što bi smio, uvjek stanem na pješačkom, nikad se ne proguravam na semaforu i ako prestižem prebacim se u drugu traku. Kada nekog vozim, koncentracija mi je duplo veća čisto zato jer u neku ruku riskiram nečiji život sa svakom vožnjom.

Prekjučer sam se vozio od Jaruna prema Maksimiru sa prijateljem iza. Pri povratku jedan idiot, isto sa suvozačem, davao mi je prikrivene znakove da bi se htio utrkivati po Zvonimirovoj... Plus jedan od njih nije imao kacigu.
Ti bi njima dao auto? Super, ako pobjediš na izborima buksam se u kući i sve naručujem preko neta. Bilo bi sigurnije hodat po minskom polju, bar bi imao šanse da preživim.

05-07-2007, 15:37
E dali bi naprimjer s ovim http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=352224Sdobit vozacku s 16 god ak se taj zakon usvoji??Zaboli me,imam vozačku... :yuck:

Leoo
05-07-2007, 16:16
dosli smo i do politike ovdje :rotfl:

Ma daj poso sam nedavno na rodjendan frendici (14 god imam i ja i cijela ekipa) i naravno bilo je votke itd.. I da sa 16 imaju takvi debili vozacke?
Mislim kad razmišljaš ajme auto joj kako je to super... Neki bi i mogli...
Ali ovako je OK samo da maknu one dvije godine kad si ogranicen.. Cuj iza 11 sati moras bit sa iskusnim vozacem u auto lol...

Fenrir
05-07-2007, 16:26
E dali bi naprimjer s ovim http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=352224Sdobit vozacku s 16 god ak se taj zakon usvoji??Zaboli me,imam vozačku... :yuck:

Valjneš, još jedan ovako retardirano-glupi post, i ne da ću ti dat opomenu, nego ću si dati truda da dobiješ ban, još bolje, nemoj više postat, kk?

EDIT:
@ King, znam, al jbg, pogledaj mu post, plačem se kolko je glup, ako netko na banu ne može naučit lekciju, onda za forume ni nije

King tiger
05-07-2007, 16:27
no fajtin

oladite

EDIT:jebiga to je Valnjes.

05-07-2007, 20:24
:yuck: Ja se na fajtam,to je moje mišljenje... :wink:

Kome ne paše,nek za žmiri na jedno oko,ili još bolje,nek si nabije vilicu u .ino!

@Fenrir Kome se obraćaš? Ne znaš čitati? S==Š? Baš :yuck: :nonono: :yuck:

Fenrir
05-07-2007, 20:36
Ovako, nije da mi ne bi pasalo da bude dozvola od 16 godina, ali stvarno, premalo vozača bi bilo zrelo za promet, pa jbt, populacija bi bila u padu za +50% , autoceste bi bile zakrčene olupinama. 18 godina je neka realna vrijednost, iako i onda gro vozača nije zrelo za promet. U ovom slučaju, if it aint broke, dont fix it...


EDIT:jebiga to je Valnjes.S :D


@ ValjnešS

Da, tvoje mišljenje je da te boli kurac za sve, jer si ti kul i imaš vozačku :thumbs2:
Gle, ako ti mozak ne može podnijeti mišljenje, nemoj mislit, ionako od tvojih mišljenja čovječanstvo još nije profitiralo...
Sad me ispravljaš S=/=Š , a još jučer si tvrdio da nisi Valjneš...

Lord Jambrek
05-07-2007, 21:09
Još kad bi oni GTA klinci dobili vozački, ajoj. Kak je pingvin rekel, sigurnije bi bilo hodat po minskom polju.

05-07-2007, 21:24
@ Fennešto - I nisam Valnješ nego Valnjes,među prijateljima znan kao Vales (čitaj Valnjes)...

I ne,nisam cool što imam vozačku,nego mi treba radi posla... :yuck:

A taj zakon/prijedloženi zakon je za kurac,bolje da ga povećaju na 21 godinu,ili na 19 uvjetno da u slijedećih god dana nemaš ni jedan prekšaj,inače se zabranjuje polaganje na 2 godine...

Pogledaj koliko je mojih bivših školskih kolega poginulo:

Sve ukupno: 4
Prošle godine: 2

Zadnja 2 su bili mladi vozači!

m777
05-07-2007, 22:27
Ovo je kul, svađanje oko pravopisa. Mogu i ja?
Dakle, evo... Valnjes, nije Fennešto, nego je Fenrir, a to dečko sa zgodnim dečkom u avataru nije izmislio nego je besramno ukrao iz zemlje koja ti je sigurno kul jer voliš darkerske stvari...
Btw, Fenrir, onaj vuk me manje plašio od Supergeeka, a i pasao ti je uz nick... daj vraćaj to... :(

BlackDCRO
05-07-2007, 22:38
Mislim da taj zakon nebi bio bas najbolji, odnosno najsigurniji. Kako je vec Pingvin rekao, nitko sa 16 godina nije odgovoran vozac, jako je malo takvih. Vjerovatno bi netko pijan sjeo za volan, isao divljat po cestama i bilo bi svasta.

Ako vec imate potrebu za voznjom, radje si kupite neki kurac od auta i vozite po sumi...

Ro3y
05-07-2007, 23:03
Mislim da taj zakon nebi bio bas najbolji, odnosno najsigurniji. Kako je vec Pingvin rekao, nitko sa 16 godina nije odgovoran vozac, jako je malo takvih. Vjerovatno bi netko pijan sjeo za volan, isao divljat po cestama i bilo bi svasta.

Ako vec imate potrebu za voznjom, radje si kupite neki ***** od auta i vozite po sumi...e

ladu nivu :rotfl:

kad smo kod toga trebali bi ih sa 16 slat na psihološki test da vide jesu li u stanju vozit :nonono: .
Uostalom ja imam 16 godina i vec planiram koji auto uzeti i te stvari:
samo neka ukinu onaj ********************************* zakon da se do 21 ne smije voziti auto jači od 75 kW(102ks) :yuck:
Mislim da je sigurnije djetetu sa 16 dat auto neg motor :wink:
ili uopce ne dati ništa :roll:
http://img382.imageshack.us/img382/7868/chevroletcamaro1978bwl0.jpgS8)

Bishop_45_(2)
06-07-2007, 01:06
E dali bi naprimjer s ovim http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=352224Sdobit vozacku s 16 god ak se taj zakon usvoji??

it would suck, zato sto sve to kosta, a mi moramo stalno odrzavati nashe compove mladima, vidis mi smo ko stare pičke, samo sto mi ne uredjujemo sebe vec, ..... vazniji dio sebe, koji je najcesce doma i ceka......, ma ne ceka nista i ja sam doma, i igram se ko blesav, osim kada nisam doma...
it would suck !!!

McPingvin_v2.0
06-07-2007, 02:02
Meni je fascinanto koliko je Valnjesovih prijatelja poginulo a još ih uvjek ima.

Ontopic: ovo od 23 do 5 bez iskusnog vozača je goli kurac. Michael fakin Schuemaher može sjedit kraj tebe ako se zaspeš na 2 sekund i skucaš se banderu.

ssalG
06-07-2007, 03:19
Sumljam baš da nešto puno je pretjerao, meni brat sada ima 25 godina i 2 ljudi s kojima je on išao u školu je sigurno poginulo u prometu, a on uopće nije išao u neku veliku školu.