PDA

Pogledaj cijelu verziju : DosBox problem



Orla
02-07-2007, 12:03
Pokušao sam otvorit igru wwf wrestlemania arcade s dosbox-om v0.65 i radi, ali jako sporo. Jeli postoji način da se rad igre ubrza?

Simon the Dreamer
02-07-2007, 12:06
DOSBox 0.7?

I probaj povećat cyclese...

Orla
02-07-2007, 14:38
A kako ću povećat cyclese?

Burek_fr0m_SPACE
02-07-2007, 15:24
http://img131.imageshack.us/img131/7996/dosboxnf5.png

Da probaš čitati? Meni je pomoglo mnogo puta.

Teon
02-07-2007, 18:51
Reading (books, manuals, ReadMes ...) is pathway to many abilities some considered to be unnatural

Sry, moro sam to rec, znam spam je i nije lijepo no tu recenicu mi je super mjenjat po svrsi.

Imam bind u igrama: Lag is pathway to many.... i I sense great ping in you

Nego sam da kazem nes u vezi toga (da ne bude samo spam), iako sad imamo super jake kompove sad, nekad DosBox nemoze igre pokrenut sasvim normalno, nego usporeno sa stekanjem etc.

Neven <R>
02-07-2007, 20:00
Jep pogotovo najkasnije dos igre, izašle nakon 95' koje koriste i 3D grafiku.

Burek_fr0m_SPACE
02-07-2007, 23:35
Nego sam da kazem nes u vezi toga (da ne bude samo spam), iako sad imamo super jake kompove sad, nekad DosBox nemoze igre pokrenut sasvim normalno, nego usporeno sa stekanjem etc.
Zamisli to kao da trebaš odsvirati neki über-brzi solo na gitari koji nikada nisi svirao i još nisi nešto ni dobar s gitarom, pa uz tebe stoji neko drugi koji čita note i onda ti govori koje polje i koja žica idu slijedeći. Zamisli brzinu toga. E, takvo nešto ti se događa sa low-level emulacijama, poput one koju DosBox radi - on mora prevesti svaku procesorsku, grafičku i zvučnu instrukciju, a takvih ima milione u svakoj sekundi. Upravo zato ti treba mnogostruko jači komp da neku igru pokreneš u DosBoxu u odnosu na komp koji ti treba da pokreneš igru u "prirodnom" DOS okruženju.

Quiet Riot
03-07-2007, 07:26
DOSBox 0.7?

I probaj povećat cyclese...
Možeš odrediti koliko će ti se cycles povećavati/smanjivati pritiskom na tipke.
1. Ovoriš dosbox.conf (u folderu gdje je i exe)
2.Pronađi retke cycleup=#
cycledown=#
iza = napiši broj.

Lord Jambrek
03-07-2007, 07:45
Nego sam da kazem nes u vezi toga (da ne bude samo spam), iako sad imamo super jake kompove sad, nekad DosBox nemoze igre pokrenut sasvim normalno, nego usporeno sa stekanjem etc.
Zamisli to kao da trebaš odsvirati neki über-brzi solo na gitari koji nikada nisi svirao i još nisi nešto ni dobar s gitarom, pa uz tebe stoji neko drugi koji čita note i onda ti govori koje polje i koja žica idu slijedeći. Zamisli brzinu toga. E, takvo nešto ti se događa sa low-level emulacijama, poput one koju DosBox radi - on mora prevesti svaku procesorsku, grafičku i zvučnu instrukciju, a takvih ima milione u svakoj sekundi. Upravo zato ti treba mnogostruko jači komp da neku igru pokreneš u DosBoxu u odnosu na komp koji ti treba da pokreneš igru u "prirodnom" DOS okruženju.

KK, znam da se ne kužim u te stvari, ali zakaj onda PSX igre rade brže od igara na DOSBOX-u, a PSX igre su sigurno puno zahtjevnije od DOS igara.

Neven <R>
03-07-2007, 09:19
Zato što vjerovao ili ne PSX ima puno jednostavniji OS, a ima i puno manje elemenata za emulirati od DOS-a.

Burek_fr0m_SPACE
03-07-2007, 12:41
+ grafički API je dovoljno sličan onima na PCu (D3D/OGL), pa je moguće napisati prilično "lite" wrapper, te tako iskoristiti 3D ubrzanje na kompu, dok je u DOSu sve čisto softverski.

Teon
03-07-2007, 13:41
Nego sam da kazem nes u vezi toga (da ne bude samo spam), iako sad imamo super jake kompove sad, nekad DosBox nemoze igre pokrenut sasvim normalno, nego usporeno sa stekanjem etc.
Zamisli to kao da trebaš odsvirati neki über-brzi solo na gitari koji nikada nisi svirao i još nisi nešto ni dobar s gitarom, pa uz tebe stoji neko drugi koji čita note i onda ti govori koje polje i koja žica idu slijedeći. Zamisli brzinu toga. E, takvo nešto ti se događa sa low-level emulacijama, poput one koju DosBox radi - on mora prevesti svaku procesorsku, grafičku i zvučnu instrukciju, a takvih ima milione u svakoj sekundi. Upravo zato ti treba mnogostruko jači komp da neku igru pokreneš u DosBoxu u odnosu na komp koji ti treba da pokreneš igru u "prirodnom" DOS okruženju.

He he, sad si mu lijepo objasnio, ja sam samo napomenuo, a ovo ce ga (Orla) unistit :rotfl:

Orla
05-07-2007, 16:51
http://img131.imageshack.us/img131/7996/dosboxnf5.png

Da probaš čitati? Meni je pomoglo mnogo puta.

Misliš da to nisam prvo pokušao? Ali još uvijek je bilo sporo. Ali dobro. ako neke igre jednostavno štekaju u DOS-boxu bez obzira na sve, onda ništa...