PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prosječna inteligencija jednog američkog građana po državama



unknown
02-07-2007, 10:12
Prosječna inteligencija jednog američkog građana po državama

http://img508.imageshack.us/my.php?image=2004electnc4.gif

Simon the Dreamer
02-07-2007, 10:13
Yee-haw, me and me momma Billy Ray, we're from them Oklahoma!
Yippie-yea-haw!

flander
02-07-2007, 10:25
bezveze :roll:

NITROS
02-07-2007, 10:32
Prosječna inteligencija jednog američkog građana po državama

http://img508.imageshack.us/my.php?image=2004electnc4.gif

bezveze. Napravljeno samo tek tolko da nekoga popljuje, u ovom slucaju busha.

NiX4tHeG@M3R
02-07-2007, 10:36
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu

flander
02-07-2007, 10:40
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu


kako misliš 1. po svemu?

m777
02-07-2007, 10:40
Slažem se... ali iz drugih razloga... Ja uvijek kažem da su ljudi općenito glupi (a i kretenčine), ali ovako glupi... doesn't seem right...

Neven <R>
02-07-2007, 10:41
Pa to i je istina, primarno zbog niže razine obrazovanja. Općenito će desnije orijentirano glasačko tijelo biti nižeg obrazovanja, inteligencije i živjeti će u ruralnim krajevima. Tako je u većini svijeta.

NiX4tHeG@M3R
02-07-2007, 10:42
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu


kako misliš 1. po svemu?

ma u tehnlogiji , gospodarstvu i swemu što spada u to

Jopax
02-07-2007, 10:46
ono je prosijek znaci moze da ima jedan 150 iq a drugi 40
znaci ovo je prosijek i moze da bude pametnih ljudi (iako to vecinom nije slucaj)
ali jedno mi ide na zivce
to sto se ameri hvale superiornim obrazovanjem
a pogledajte u njih skola :pucnjave tzv. bulliesi i slicna sranja
ja se ne sjecam da je na balkanu u skoli ikada iko stradao u skolskoj pucnjavi ili da u skolu ide mrga koja krade djeci pare(rijetki slucajevi,njihove skole ih imaju po nekoliko) :twisted: :kill: :-x

m777
02-07-2007, 10:51
O, ima toga i kod nas... A što se tiče intelimigencije, ako je ono prosjek, ne mora značiti da na svijetu postoje samo genijalni i mentalno zaostali ljudi... Većina ljudi je baš prosječna... ali ipak mi se 100 čini malo ispod prosjeka, a na prvi pogled izgleda da je ukupan prosjek SAD-a baš toliko...

flander
02-07-2007, 10:57
[quote="NiX4tHeG@M3R":dlkw4j20]Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu


kako misliš 1. po svemu?

ma u tehnlogiji , gospodarstvu i swemu što spada u to[/quote:dlkw4j20]


aha, meni prvo palo napamet sport :)

MindReader
02-07-2007, 11:35
oni imaju znatno lakše obrazovanje od našeg - uče samo svoju povijest (dok mi moramo znat i hetitsku) i pod engleskim čitaju samo shakepearea i nekolicinu drugih..
to je dovoljan dokaz

oćte još? jedna ženska koja radi s mojom starom ima kćer koja ide na fax u ameriku - blago rečeno je prelagano

Aerial
02-07-2007, 11:43
Ljudi mi idu sve više na živce s tim svojim kritiziranjem SAD-a... Uglavnom smo postali valjda toliko ljubomorni da ih za svaki ku*ac optužujemo.
A bogati, ako imaš mozga i živiš u SAD-u, živiti ćeš ko' bubreg u loju.
Bogati su, moćni su i boli ih ku*ac.
I mi bi imali iste sindrome da smo na jednakoj ekonomoskoj i političkoj razini... :roll:

Clutch
02-07-2007, 11:48
bezveze :roll:

McPingvin_v2.0
02-07-2007, 11:49
ma u tehnlogiji , gospodarstvu i swemu što spada u to
tehnologija uglavnom dobivena pomoću stranih znanstvenika koji su došli u sad, gospodarstvo ovisno o fosilnim gorivima.

stvarno, nema šta, zovem merlina da promjeni pjesmu u "Moj je život SAD"

Fenrir
02-07-2007, 13:02
[quote="NiX4tHeG@M3R":25v57ghv]ma u tehnlogiji , gospodarstvu i swemu što spada u to
tehnologija uglavnom dobivena pomoću stranih znanstvenika koji su došli u sad, gospodarstvo ovisno o fosilnim gorivima.

stvarno, nema šta, zovem merlina da promjeni pjesmu u "Moj je život SAD"[/quote:25v57ghv]

Hitleru su krali znanstvenike, jer inače ne bi imali atomsku prije njega, a kradu i Rusima, zapravo, oni imaju te skaute koji traže po svijetu talente, pa im uvale stipendiju i velku plaću, i to je razlog velke razvijenosti, civilizacija zasnovana na mitu i pokolju, vgg.

@ nenči R
Ček, dakle općenito je lijevo nastrojena populacija inteligentnija, pa to mi se baš ne slaže sa osnovama socijalizma/komunizma, jer u pravilu u svim komunističkim diktaturama bilo poželjno imati glupu populaciju, a sposobnu manjinu na vlasti, jer su glupi ljudi povodljiviji i lakši za kontrolu...

D.E.M.O.
02-07-2007, 13:15
dfkti

Aerial
02-07-2007, 13:16
tehnologija uglavnom dobivena pomoću stranih znanstvenika koji su došli u sad, gospodarstvo ovisno o fosilnim gorivima.

stvarno, nema šta, zovem merlina da promjeni pjesmu u "Moj je život SAD"

1) Ti nanstvenici su otišli jer tamo imaju priliku. Ovdje nemaju. 1:0 za SAD
2) Fosilna goriva su imperativ u cijelom svijetu, a ne samo u SAD. 2:0 za SAD
:wink:

Herr Schnitzel
02-07-2007, 13:39
[quote="McPingvin_v2.0":309zbvfn]tehnologija uglavnom dobivena pomoću stranih znanstvenika koji su došli u sad, gospodarstvo ovisno o fosilnim gorivima.

stvarno, nema šta, zovem merlina da promjeni pjesmu u "Moj je život SAD"

1) Ti nanstvenici su otišli jer tamo imaju priliku. Ovdje nemaju. 1:0 za SAD
2) Fosilna goriva su imperativ u cijelom svijetu, a ne samo u SAD. 2:0 za SAD
:wink:[/quote:309zbvfn]


1) Imaju Busha za predsjednika. 2:1
2) Zloupotrebljavaju svoju moc i guraju se svugdje gdje im nije mjesto. 2:2
3) Divnu priliku imaju ti znanstvenici: postaju korporativni robovi. 2:3
4) Ne sudjeluju ni u kakvim programima za smanjenje ispusnih plinova. 2:4
5) Ekonomija im propada. 2:5
6) To je postalo bolesno drustvo, opsjednuto novcem, a ljudi su isfrustrirani i paranoicni. 2:6

:wink:

McPingvin_v2.0
02-07-2007, 13:42
SAD je smeće i propasti će kao što je propao i svaki veliki imperij u ljudskoj povijesti.

SAD izgubio tušem, krajnji rezultat 5:2 za Svijet.

NiX4tHeG@M3R
02-07-2007, 13:46
[quote="NiX4tHeG@M3R":3c1gn8hw]ma u tehnlogiji , gospodarstvu i swemu što spada u to
tehnologija uglavnom dobivena pomoću stranih znanstvenika koji su došli u sad, gospodarstvo ovisno o fosilnim gorivima.

stvarno, nema šta, zovem merlina da promjeni pjesmu u "Moj je život SAD"[/quote:3c1gn8hw]

Jebeš ga opet su prvi po swemu :twisted: I strani državljanin koji je došao dobio je državljanstvo USA

Aerial
02-07-2007, 13:47
Čekajte, jel vi želite reći da neka zemlja Indokine ima veće šanse za opstanak od SAD-a?.. :roll: Ili, ne daj bože, Hrvatska? :wink:

Taj "Svijet" kojem suprotstavljate SAD nije ništa drugo nego ono što su SAD i Zapadna Europa izgradili i diktiraju. Ako se sruši SAD, srušiti će se i 2/3 svijeta...

McPingvin_v2.0
02-07-2007, 13:52
Taj "Svijet" kojem suprotstavljate SAD nije ništa drugo nego ono što su SAD i Zapadna Europa izgradili i diktiraju. Ako se sruši SAD, srušiti će se i 2/3 svijeta...
Neam ništa protiv. Imam podzemni izvor ispod kuće i 2000 m^2 zemlje, mogu živjet od poljoprivrede.

m777
02-07-2007, 13:55
Ja zagovaram rušenje svih oblika vladavine u svim zemljama svijeta i uspostavljanje jedne jedinstvene apsolutističke monarhije kojoj ću ja biti na čelu...
People will shout my name into the sky: "Le m777! Le m777! Le mmm777777!" ... And I will say: "Yes, what is it?"
All the world's leaders will sit up and beg for mercy! It is quite an evil plan, no?

McPingvin_v2.0
02-07-2007, 13:57
Men rezerviraj vilu u San Francisku.

Rocchiro
02-07-2007, 13:58
debilana

Herr Schnitzel
02-07-2007, 14:03
Čekajte, jel vi želite reći da neka zemlja Indokine ima veće šanse za opstanak od SAD-a?.. :roll: Ili, ne daj bože, Hrvatska? :wink:

Taj "Svijet" kojem suprotstavljate SAD nije ništa drugo nego ono što su SAD i Zapadna Europa izgradili i diktiraju. Ako se sruši SAD, srušiti će se i 2/3 svijeta...



Kako sad stoje stvari, i treba se srusit. Ljudska rasa je prezivjela svasta, pa moze "prezivjeti" i nestanak SAD-a.

Silventus
02-07-2007, 14:11
Mješate prošlost sa sadašnjost ,ali kao da koga boli briga...

FujiLim
02-07-2007, 14:17
-i opet se sve svodi na politiku.


debilana

D.E.M.O.
02-07-2007, 14:51
not

Aerial
02-07-2007, 15:17
Inače, jedan moj frend s faxa je otišao prije nekih tjedan dana u SAD. Dobio stipendiju i dom, otišao studirati biogeologiju, zaboravio sam točno gdje (mislim da je u Texasu)...

D.E.M.O.
02-07-2007, 15:19
Inače, jedan moj frend s faxa je otišao prije nekih tjedan dana u SAD. Dobio stipendiju i dom, otišao studirati biogeologiju, zaboravio sam točno gdje (mislim da je u Texasu)...
taj ce da radi biooruzja :D

02-07-2007, 15:34
to je sigurno neka greska oni imaju manji IQ

Tsumetai Ryujin
02-07-2007, 15:35
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu

pa gledo sam prije neki dan CNN i bil onaj neki show... uglavnom... gost je bil neki lik i pljuval je po amerima (on je amer)... uglavnom sjecam se da je reko:"ljudi (amerikanci) misle da su oni i dalje prvi u svemu, ali nisu. amerika sada u nicemu nije prva. prestali su biti prvi prije par godina"

uglavnom... prvi u guranju nosa u tude stvari... u nicem drugom...

unknown
02-07-2007, 17:43
[quote="NiX4tHeG@M3R":3sjk3yto]Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu

pa gledo sam prije neki dan CNN i bil onaj neki show... uglavnom... gost je bil neki lik i pljuval je po amerima (on je amer)... uglavnom sjecam se da je reko:"ljudi (amerikanci) misle da su oni i dalje prvi u svemu, ali nisu. amerika sada u nicemu nije prva. prestali su biti prvi prije par godina"

uglavnom... prvi u guranju nosa u tude stvari... u nicem drugom...[/quote:3sjk3yto]

prije par godina XD, kurče se kako oni posjeduju najaču vojsku na svijetu(mislim na kopnene snage, mornaricu... sve što nije nuklearno oružje). Dobili jedan rat i to prije pet stoljeća i time se još uvijek hvale, j.... vijetnamci su ih pobjedili sa kamenjem i štapovima. Oni prolaze obuku na AA, zato i gube ratove.

Armachus
02-07-2007, 18:49
bezveze :roll:

Jopax
02-07-2007, 18:57
[quote="NiX4tHeG@M3R":4zv4lh5f]Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu

pa gledo sam prije neki dan CNN i bil onaj neki show... uglavnom... gost je bil neki lik i pljuval je po amerima (on je amer)... uglavnom sjecam se da je reko:"ljudi (amerikanci) misle da su oni i dalje prvi u svemu, ali nisu. amerika sada u nicemu nije prva. prestali su biti prvi prije par godina"

uglavnom... prvi u guranju nosa u tude stvari... u nicem drugom...

prije par godina XD, kurče se kako oni posjeduju najaču vojsku na svijetu(mislim na kopnene snage, mornaricu... sve što nije nuklearno oružje). Dobili jedan rat i to prije pet stoljeća i time se još uvijek hvale, j.... vijetnamci su ih pobjedili sa kamenjem i štapovima. Oni prolaze obuku na AA, zato i gube ratove.[/quote:4zv4lh5f]

istina samo su jedan rat dobili posteno i to uz pomoc saveznika
pa oni zive od ratova amerika je pocela cvjetati nakon prvog svjetskog rata radi proizvodnje oruzja
jeste znali da Amerikanci prijete svim zemljama sa nuklearnim oruzjem i blokiraju im uvoz i izvoz dok oni imaju preko 200 icbm-ova sa nuklearnim i hidrogenskim glavama :roll:

Prince-Artas
02-07-2007, 19:12
istina da je njihova gospodarska i vojna superiornost u padu al su i dalje svejedno jedina svjetska velesila
a to nebi bili da su glupi ko šta neki misle

Outmind
02-07-2007, 19:15
Ma meni tu neš smrdi. Po ovome ispada da je prosječni stanovnik mississipija BLAGO RETARDIRAN...

Dreamer Deceiver
02-07-2007, 19:19
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu

možda zato, jer 79 % njihovih znanstvenika nisu amerikanci, vežć iz europe i azije

Silventus
02-07-2007, 19:27
Pogledajte malo ovu "sličnu" diskusiju o SAD-u.

http://www.flashindustries.com/forum/vi ... php?t=9867 (http://www.flashindustries.com/forum/viewtopic.php?t=9867)

Jopax
02-07-2007, 19:28
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu

možda zato, jer 79 % njihovih znanstvenika nisu amerikanci, vežć iz europe i azije

veri tru
jer amerikanci svojataju svakog tko je u njih zivio ili nesto slicno tome
Teslu svojataju , njima su shvabe pomogle izgraditi prvi mlaznjak i nuklearnu bombu , prvu raketu i slicne stvari

dugi
02-07-2007, 19:41
A jeste vi smjesni.Pod amerikanci mislite na koga?Indijance?
Pa amerikanci su skupina gotovo svih nacija i prosjecno su inteligentni kao svi ostali.Pa ne vuku oni gene sa Marsa.
Zemlja su sa vecinskim protestantskim stanovnistvom koji u svojoj naravi posjeduje zelju za stalnim radom i dokazivanjem.To kaj oni neznaju di je Hrvatska nije znak neinteligencije vec bahtosti i uobrazenosti.

Jopax
02-07-2007, 19:48
nisam mislio na tu vrstu
nego na to da oni skoro nista nisu napravili bez necije pomoci koja je vecinom dolazila od drugih zemalja
i jednom sam gledao emisiju o probijanju zvucnog zida avionom i u to vrijeme su na tome odvojeno radili ameri i britanci i dogovorili su se da bi brze napredovali da podjele planove jedni drugima i kad su britanci dali svoje planove amerima taj projekt je odjednom otkazan
i sad vi razmislite zasto svi mrze amere

Neven <R>
02-07-2007, 20:26
Kina će nas pojesti sve itak.

cmeljo22
02-07-2007, 20:40
fora je u tome što se na području SAD-a nikada nije ratovalo tako da su se oni normalno razvijali dok su ostale zemlje bile koliko toliko devastirane

dugi
02-07-2007, 20:58
fora je u tome što se na području SAD-a nikada nije ratovalo tako da su se oni normalno razvijali dok su ostale zemlje bile koliko toliko devastirane

a si ti cuo za sjever i jug ili za 2. svjetski rat
Amerika nije izbjegla ni jedan rat i potrosila je brdo love u tim ratovima i jos vece brdo love na hladni rat i utrku u nauruzanju koja i danas traje.zamisli gdje bi bili da nisu imali sve te troskove.

Herr Schnitzel
02-07-2007, 21:03
fora je u tome što se na području SAD-a nikada nije ratovalo tako da su se oni normalno razvijali dok su ostale zemlje bile koliko toliko devastirane

a si ti cuo za sjever i jug ili za 2. svjetski rat
Amerika nije izbjegla ni jedan rat i potrosila je brdo love u tim ratovima i jos vece brdo love na hladni rat i utrku u nauruzanju koja i danas traje.zamisli gdje bi bili da nisu imali sve te troskove.


Nekome bi taj novac zavrsio u dzepu?

cmeljo22
02-07-2007, 21:12
to s pearl harborom i sl. je samo kap u moru za razliku od hiroshime, njemacke, franc...

jedno je kad ti šalješ jedan dio ljudi u vojsku, dok drugi dio kod kuće i dalje obavlja sve normalne poslove i gospodarstvo se nastavlja dok je u zemljema u kojima je rat bio intenzivan nisu imali niti trgovine, pekare niti koji ku***... kaj ne? :)

dugi
02-07-2007, 21:14
Mozda bi ga ulozili drugacije.Ipak profitirali su iz svega.Dok ostali gube u ratovima oni profitiraju.Vojnu opremu koja se dokaze u ratu prodaju ostaloj svjetskoj ekipi.Diktiraju cijenu nafti koja se ne izvlaci iz njihove zemlje....
Poduzetni su,tako razmisljaju u svemu vide zaradu.

DrunkyDuck
02-07-2007, 21:41
Eh, divno vas je gledati kako kruzite oko lesa. Postoji samo jedan problem:
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_Wealth_of_Nations#National_IQ_estimates
Oh ne, cini se da bi mi bili pri dnu te liste.

Aerial
02-07-2007, 21:47
Otkad Poljska i Mađarska imaju veći BDP od SAD-a..? hm..

Neven <R>
02-07-2007, 22:06
@Dugi: Vidim da ti ne ide ekonomija jer rat je uvijek povoljan za ekonomiju ako strana ne izgubi u radu (a nekad i tada). Povećava se proizvodnja i zaposlenost, Hitler je npr. izvukao Njemačku iz ekonomske krize samo zato jer se ogroman broj ljudi zaposlio u vojnoj industriji.
U Američkoj povijesti rat deifinitivno nije bio negativna strana razvoja već pozitivna, pogotovo svjetski ratovi jer su omogućili povratak nakon kriza i ubrzani tehnološki razvoj te veća ulaganja u istraživanja. A nisu imali onu lošu cijenu rata - uništenje infrastrukture.
Bolje je pitati gjde bi SAD bio danas bez ratova, jer sve ali ama baš sve tehnološke novotarije imaju svoj korijen u vojnoj tehnologiji. Od kompjutera, atomske energije, mikrovalova, žične i bežične komunikacije, prijevoza itd.

Simon the Dreamer
02-07-2007, 22:07
Eh, divno vas je gledati kako kruzite oko lesa. Postoji samo jedan problem:
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_Wealth_of_Nations#National_IQ_estimates
Oh ne, cini se da bi mi bili pri dnu te liste.

Pa 30. mjesto je dobro... :|

dugi
02-07-2007, 22:18
@Dugi: Vidim da ti ne ide ekonomija jer rat je uvijek povoljan za ekonomiju ako strana ne izgubi u radu (a nekad i tada). Povećava se proizvodnja i zaposlenost, Hitler je npr. izvukao Njemačku iz ekonomske krize samo zato jer se ogroman broj ljudi zaposlio u vojnoj industriji.
U Američkoj povijesti rat deifinitivno nije bio negativna strana razvoja već pozitivna, pogotovo svjetski ratovi jer su omogućili povratak nakon kriza i ubrzani tehnološki razvoj te veća ulaganja u istraživanja. A nisu imali onu lošu cijenu rata - uništenje infrastrukture.
Bolje je pitati gjde bi SAD bio danas bez ratova, jer sve ali ama baš sve tehnološke novotarije imaju svoj korijen u vojnoj tehnologiji. Od kompjutera, atomske energije, mikrovalova, žične i bežične komunikacije, prijevoza itd.

Daj procitaj jos jednom tri posta iznad ovog svog.
Vjerovatno su profitirli,ponavljam vjerovatno jer to nitko nemoze dokazati.Moze se samo nagdjati koliko su do sada potrosili na nauruzanje i troskove ratovanja a koliko su i da li su zaradili.Pogledaj Kanadu,njihov prvi susjed,nikada ratovali a danas zive jednako ako ne i kvalitetnije od amera.Apsolutno im nista ne fali a nisu bili na Mjesecu i nemaju atomsku bombu.Sve ti je to relativno.
A sada dokazi ti meni drugacije svojom ekonomijom.

DrunkyDuck
02-07-2007, 22:23
Otkad Poljska i Mađarska imaju veći BDP od SAD-a..? hm..
Statistika je kuja.

Pa 30. mjesto je dobro..
Govorim o onom popisu iz prvog threada. Uostalom, nista nije bitno jer je to sve statistika. Jednog Einsteina lako zasijeni 5 kravara.



Hitleru su krali znanstvenike, jer inače ne bi imali atomsku prije njega
Einstein je samovoljno otisao iz Njemacke, bio je Zidov. Ocem atomske bombe se smatra direktor Manhattan Projecta, Robert Oppenheimer, takodjer Zidov i rodjeni Amerikanac.

dakle općenito je lijevo nastrojena populacija inteligentnija, pa to mi se baš ne slaže sa osnovama socijalizma/komunizma, jer u pravilu u svim komunističkim diktaturama bilo poželjno imati glupu populaciju, a sposobnu manjinu na vlasti, jer su glupi ljudi povodljiviji i lakši za kontrolu...
U Americi (par primjera iz proteklih nekoliko mjeseci):
Lijevica (Liberali - demokrati) -
-odvajanje zakona od religije
-osiguravanje ljudskih prava (glasa, privatnosti, slobode govora)
-ne mijesanje Amerike u tudja posla
-ulaganje u alternativne izvore energije
-povlacenje iz Iraka i rjesavanje trenutne situacije
-borba protiv globalnog zatopljenja

Desnica (konzervativci - republikanci) -
-velik utjecaj crkve ("inteligentni dizajn" u skolama, protiv istospolnih brakova, protiv abortusa, itd.)
-podilazenje korporacijama (ignoriranje globalnog zatopljenja - do nedavno, inzistiranje na trosenju fosilnih goriva)
-stvaranje panike radi koristi osoba na vlasti (prijedlog zakona o prisluskivanju bez naloga - povezano sa 9/11)

Republikanci uglavnom bivaju izglasani jer se prikazuju kao veliki vjernici sto odgovara masama, a demokrati nemaju muda uciniti nesto "veliko" nego ih kopiraju. Svejedno, trenutni predsjednik im je dosta zasrao drzavu pa ima nade za izbore 2008.

1) Imaju Busha za predsjednika. 2:1
2) Zloupotrebljavaju svoju moc i guraju se svugdje gdje im nije mjesto. 2:2
3) Divnu priliku imaju ti znanstvenici: postaju korporativni robovi. 2:3
4) Ne sudjeluju ni u kakvim programima za smanjenje ispusnih plinova. 2:4
5) Ekonomija im propada. 2:5
6) To je postalo bolesno drustvo, opsjednuto novcem, a ljudi su isfrustrirani i paranoicni. 2:6
Zapravo, sve ove natuknuce se daju lako svesti pod onu prvu. Samo bih dodao i ljude kojima se bush okruzio.

SAD je smeće
Jedan covijek na forumu je rekao: "ne generaliziraj." SAD nikako ne moze biti smece. Osim za stanovnika jedne smijesno sitne zemlje koji mrzi sve izvan njenih granica.

Kako sad stoje stvari, i treba se srusit. Ljudska rasa je prezivjela svasta, pa moze "prezivjeti" i nestanak SAD-a.
Kako ono ide, svijet nece biti slobodan dok zadnji vladar ne bude ugusen crijevima zadnjeg svecenika?

zamisli gdje bi bili da nisu imali sve te troskove.
Negdje sam procitao da bi bez ratnih troskova prosjecan stanovnik zemlje trebao raditi oko 4 sata, 3 dana u tjednu. Wishfull thinking, pogledaj jos jednom napisano iznad citata.

pa gledo sam prije neki dan CNN i bil onaj neki show... uglavnom... gost je bil neki lik i pljuval je po amerima (on je amer)... uglavnom sjecam se da je reko:"ljudi (amerikanci) misle da su oni i dalje prvi u svemu, ali nisu. amerika sada u nicemu nije prva. prestali su biti prvi prije par godina"
Bill Maher u vlastitoj emisiji "Real Time"?

Neven <R>
02-07-2007, 22:23
Ekonomski gledano Kanad je rob SAD-a jer Kanada ne bi bila nigdje bez Američkog kapitala. Praktički svi važni prirodni resursi su u vlasništvu Američkog kapitala. Istina je da Kanađani žive i bolje od Amerikanaca, ali sami ne bi imali dovoljno kapitala za izgraditi takav standard, slično vrijedi i za Australiju.

Da li bi Kanađani bili bogati i da nema Američkog kapitala, nitko ne može znati, istina je samo to da je Kanada tamo gdje je danas jedino zbog SAD-a.

dugi
02-07-2007, 22:33
Ekonomski gledano Kanad je rob SAD-a jer Kanada ne bi bila nigdje bez Američkog kapitala. Praktički svi važni prirodni resursi su u vlasništvu Američkog kapitala. Istina je da Kanađani žive i bolje od Amerikanaca, ali sami ne bi imali dovoljno kapitala za izgraditi takav standard, slično vrijedi i za Australiju.

Da li bi Kanađani bili bogati i da nema Američkog kapitala, nitko ne može znati, istina je samo to da je Kanada tamo gdje je danas jedino zbog SAD-a.

Znaci SAD je krvavo ratovala i taj kapital poklonila susjednoj Kanadi kako bi ovi dobro zivjeli?

Normalno da je kapital u multikorporacijama izmjesan,pa to je danas normalno.Pa Japan ima u SAD-u hrpu kapitala.Znaci li to da je SAD rob Japana?

Nije Kanada nikakav rob SAD-a niti je ikada bila.Uostalom oni se medjusobno cak ni ne simpatiziraju.

Mozemo samo spekulirati ,sve je relativno i nista od ovoga se nemoze dokazati.

Tsumetai Ryujin
02-07-2007, 22:34
pa gledo sam prije neki dan CNN i bil onaj neki show... uglavnom... gost je bil neki lik i pljuval je po amerima (on je amer)... uglavnom sjecam se da je reko:"ljudi (amerikanci) misle da su oni i dalje prvi u svemu, ali nisu. amerika sada u nicemu nije prva. prestali su biti prvi prije par godina"
Bill Maher u vlastitoj emisiji "Real Time"?

yup... on...

... ... sad sam se sjetil... nije to bilo na CNN-u neg sam to gledal na youtubu, a najvjerojatnije je da je to bila ta emisija...

Prince-Artas
02-07-2007, 22:39
@dugi - a zašto je kanda razvijena? samo zato jer im je susjed SAD - najveća gospodarska sila na svijetu

The United States is by far its greatest trade partner, with trade with the United States accounting for about 85% of exports and 59% of imports

nemožeš zanijekat da su ameri velesila (i vojna i gospodarska) najviše zahvaljujući ratovima i svojoj kopnenoj izoliranosti
da nije bilo građanskog rata sjever nikad nebi nametnuo industrijalizaciju robovlasničkom jugu. upravo kad je završio američki građanski rat gospodarstvo SAD počelo se naglo razvijat (s ovim bi trebao bit upoznat kolega ekonomist neven jer se to uči iz gospodarstva u 4r). ovaj primjer pokazuje povezanost am. gosp. razvoja i ratova koje su vodili

Neven <R>
02-07-2007, 22:47
Znaci SAD je krvavo ratovala i taj kapital poklonila susjednoj Kanadi kako bi ovi dobro zivjeli?

Au contraire. Kapital ne poznaje granice, Američke kompanije ne mogu ulagati samo u domaće tržište i proizvodnju jer nisu dovoljno veliki za količinu novaca koje te kompanije imaju. Svakoj zemlji je u interesu međunarodna trgovina jer ojačava domaće tržište ali i proizvodnju (veća konkurencija itd.).



Normalno da je kapital u multikorporacijama izmjesan,pa to je danas normalno.Pa Japan ima u SAD-u hrpu kapitala.Znaci li to da je SAD rob Japana?

Ne razumiješ u kojoj mjeri je to. Traži podatke o udjeli Američkog kapitala u Kanadskoj ekonomiji, meni se iskreno ne da. Ali sam poprilično siguran u svoje tvrdnje jer se sjećam nedavno reportaže na CNBC-u o tome. EDIT: evo Arthas me pokrio


Nije Kanada nikakav rob SAD-a niti je ikada bila.Uostalom oni se medjusobno cak ni ne simpatiziraju.
Dobro krivo sam se izrazio, nije rob ali je ovisna o SAD-u. (85% izvoza i 53% uvoza, do čega bi došlo kada bi odjednom prekinuli suradnju?, vjeruj mi posljedice bi bile puno veće po Kanadu.)

dugi
02-07-2007, 22:50
Pa di vam je logika.I Meksiko je susjedna zemlja SAD-a a di je od Kanade.

Uostalom Srbija je ratovala i ratovala i kakvu ekonomiju ima :) .

Aerial
02-07-2007, 22:51
Pa di vam je logika.I Meksiko je susjedna zemlja SAD-a a di je od Kanade.

A pogodi s kime je Mexico u NAFT-i :)

Neven <R>
02-07-2007, 22:52
Pa di vam je logika.I Meksiko je susjedna zemlja SAD-a a di je od Kanade.
Meksiko nema toliko prirodnih resursa (pogotovo u uspredbi sa Kanadom), ne pripada anglo saksonskom krugu, unutarnja previranja, neliberalni trgovinski zakoni. Ima puno razloga, vjeruj mi.

Što se Srbije i nas tiče, ovdje je puno bitnija za krah u ekonomiji privatizacijska pljačka, općenito tranzicija iz komandnog gospodarstva i stanje u kakvom je gospodarstvo bilo u 70-ima i 80-ima tj. totalno promašena gospodarska politika općenito u Jugi (umjetna zaposlenost, zastarjela tehnologija, promašene investicije, inozemni krediti koji su došli na naplatu itd.). (+ NATO bombardiranje)

dugi
02-07-2007, 22:53
A Australija gotovo da i nema susjedne zemlje i gotovo da metka nisu opalili.
Svicarska,sa kime su oni ratovali?

Neven <R>
02-07-2007, 22:59
Za Australija vidi pod Kanad (nisu susjedi ali isto vrijedi).


Švicarsla je mala zemlja bez ikakvih prirodnih resursa i nebitnog geografskog položaja čime si može priuštiti neutralnost i visoki standard i to pogotovo kroz bankarskih sustav. Takva formula može raditi samo za male zemlje (Luxembourg npr., UAE u neku ruku iako imaju naftu) a za gigante ne. Globalno gledajući je nebitna zemlja.

Prince-Artas
02-07-2007, 23:00
australija

As mentioned earlier, the 1920s started an increase in manufacturing as a more important factor in Australian economic expansion. The Second World War gave a significant boost to this sector.


The impetus, for the most part, was U.S. investment in Australia. The manufacturing industry was bolstered only to serve the domestic market

sve ono o čem ja i neven stalno govorimo
rat je najvažniji čimbenik razvoja sad-a čiji je kapital onda prisutan svugdje pa i u australiji

za razvoj švicarske a i cijele poslijeratne europe bio je važan maršalov plan (proguglaj)

Neven <R>
02-07-2007, 23:01
Ako pitaš za japanski ekonomski bum u 50-ima i 60-ima, opet je vrlo bitan Američki rat u Koreji i investicije u njihovu industriju.

dugi
02-07-2007, 23:02
Znaci mora se ratovati kako bi se bolje zivjelo.Pa za takav zakljucak ako je istinit nisu ni potrebne ekonomske skole.Mogu onda staviti kljuc u bravu i uzeti pusku u ruke.Bolja je zarada nego gubiti vrijeme na investicijske fondove.

Prince-Artas
02-07-2007, 23:03
da nije bilo amerike japan se nikad nebi oproavio od WW2 kao ni zemlje europe da nije bilo maršalovog plana (vidi gore)

Neven <R>
02-07-2007, 23:05
Nije rat jedini faktor, ali da je bitan, je (pogotovo ako govorimo o velesilama i političkoj premoći). Danas je situacija drukčija jer dobar obrazovni sustav može omogućiti ekonomski bum, dok je sve do 80-ih glavna bila industrija. Dobar primjer za takav razvoj je Irska.

A i Dugi zašto pobogu misliš da se stalno ratuje osim da se poboljša situacija u vlastitoj zemlji?

Aerial
02-07-2007, 23:06
Pa ne mora se nužno ratovati, ali rat zahtjeva brzo i efektivno snalaženje.. kao i evolucija; najveći napretci u evoluciji dogode se onda kad neka vrsta dođe na rub izumiranja, jer su onda poboljšanja najpotrebnija i to brzo.

dugi
02-07-2007, 23:07
Nije rat jedini faktor, ali da je bitan, je (pogotovo ako govorimo o velesilama i političkoj premoći). Danas je situacija drukčija jer dobar obrazovni sustav može omogućiti ekonomski bum, dok je sve do 80-ih glavna bila industrija. Dobar primjer za takav razvoj je Irska.

A i Dugi zašto pobogu misliš da se stalno ratuje osim da se poboljša situacija u vlastitoj zemlji?

zbog zena,zlata,ideologija, religija,nafte a ponekad i zbog dobrog starog muskog ponosa.Razlozi su obicno vrlo banalni.

Prince-Artas
02-07-2007, 23:07
Znaci mora se ratovati kako bi se bolje zivjelo.Pa za takav zakljucak ako je istinit nisu ni potrebne ekonomske skole.Mogu onda staviti kljuc u bravu i uzeti pusku u ruke.Bolja je zarada nego gubiti vrijeme na investicijske fondove.

ajd reci mi kakvo bi gospodarstvo SADa bilo da nije bilo rata za naftu (irak, afganistan), da amerika vodeći ratove nema utjcaj na većinu država svijeta, pogledaj kako im je samo naštetila nacionalizacija u južnoj americi gdje su prije imali diktatore koji su zastupali njihove interese
reci bi li bilo bolje ili gore?

i da šta se tiče irske, šta misliš ko je iskoristio jeftinu visokoobrazovanu radnu snagu, pa SAD

Neven <R>
02-07-2007, 23:08
Povod (žena,ideologija, bla) nije jednako uzrok(potreba za jačanjem vlastite zemlje i poboljšanje ekonomskog stanja i političke moći. ;)

dugi
02-07-2007, 23:09
Znaci mora se ratovati kako bi se bolje zivjelo.Pa za takav zakljucak ako je istinit nisu ni potrebne ekonomske skole.Mogu onda staviti kljuc u bravu i uzeti pusku u ruke.Bolja je zarada nego gubiti vrijeme na investicijske fondove.

ajd reci mi kakvo bi gospodarstvo SADa bilo da nije bilo rata za naftu (irak, afganistan), da amerika vodeći ratove nema utjcaj na većinu država svijeta, pogledaj kako im je samo naštetila nacionalizacija u južnoj americi gdje su prije imali diktatore koji su zastupali njihove interese
reci bi li bilo bolje ili gore?

i da šta se tiče irske, šta misliš ko je iskoristio jeftinu visokoobrazovanu radnu snagu, pa SAD

rjec je o sukobu civilizacija jednako kao i o sukobu za naftu.

Neven <R>
02-07-2007, 23:12
rjec je o sukobu civilizacija (politička moć) jednako kao i o sukobu za naftu(ekonomska moć).


Ovime samo potvrđuješ moj gornji post.

Prince-Artas
02-07-2007, 23:12
riječ je o sukobu za naftu i ničem više, zašto onda SADa nema u sudanu?
tamo je gore no igdje
i nisi mi odgovorio :)

dugi
02-07-2007, 23:15
Povod (žena,ideologija, bla) nije jednako uzrok(potreba za jačanjem vlastite zemlje i poboljšanje ekonomskog stanja i političke moći. ;)

Da u pravu si ali tesko je bez istinske mrznje ratovati,takav se rat gubi.Prosperitet je vrlo labav uzrok za genocid.Mora postojati i mrznja ona prava istinska.

dugi
02-07-2007, 23:16
rjec je o sukobu civilizacija (politička moć) jednako kao i o sukobu za naftu(ekonomska moć).


Ovime samo potvrđuješ moj gornji post.

Mislio sam na vjerski sukob.

@Prince-Artas odgovorio sam,i nedami se vise protiv dvojice.Tko bi tipkao toliko.

Ako im taj rat donosi profit zasto onda traze nacin da se povuku iz Iraka.Zato jer ih ekonomski gusi.Kada bi profitirali ratovali bi 50 godina.

Neven <R>
02-07-2007, 23:18
Mržnju zakuhtaju mediji, dok kažeš *puc*.

Da citiram Einsteina:
"In two weeks the sheeplike masses of any country can be worked up by the newspapers into such a state of excited fury that men are prepared to put on uniforms and kill and be killed, for the sake of the sordid ends of a few interested parties."

Hitler + Goebbels sama i čista propaganda, više nije potrebno govoriti.
Eto ovdje ti se nalazi i odgovor na tzv. vjerski sukob.

EDIT: Iz Iraka se povlače zbog nedostatka potpore naroda koji ipak glasa na izborima.

Prince-Artas
02-07-2007, 23:22
Ako im taj rat donosi profit zasto onda traze nacin da se povuku iz Iraka.Zato jer ih ekonomski gusi.Kada bi profitirali ratovali bi 50 godina.

to traže oni koji nisu na vlasti, ne bush i ekipa

dugi
02-07-2007, 23:27
Mržnju zakuhtaju mediji, dok kažeš *puc*.

Da citiram Einsteina:
"In two weeks the sheeplike masses of any country can be worked up by the newspapers into such a state of excited fury that men are prepared to put on uniforms and kill and be killed, for the sake of the sordid ends of a few interested parties."

Hitler + Goebbels sama i čista propaganda, više nije potrebno govoriti.
Eto ovdje ti se nalazi i odgovor na tzv. vjerski sukob.ž

EDIT: Iz Iraka se povlače zbog nedostatka potpore naroda koji ipak glasa na izborima.

Zelis reci da je Hitler bio odlican ekonomista.Da je Zidove palio jer je to bilo ekonomski isplativo ili su to radili iz ciste mrznje.Po tebi se valjda polakomio za zlatnim zubima.

Da taj je rat poceo kao izlika za potlacenu Njemacku ali pravi razlog je bio visa cista arijevska rasa koja ce vladati svijetom 1000g. kao sto je nekada Rim vladao.Bio je to rat emocija jednako kao i ekonomije.Realno unazadio je kompletnu ljudsku rasu za 20 godina.Odlazak na Mjesec ili atomska bomba realno nije nikakav dobitak za kvalitetniji ljudski zivot.

dugi
02-07-2007, 23:30
Ako im taj rat donosi profit zasto onda traze nacin da se povuku iz Iraka.Zato jer ih ekonomski gusi.Kada bi profitirali ratovali bi 50 godina.

to traže oni koji nisu na vlasti, ne bush i ekipa

Povukao bi se Bush vec sutra kada bi znao kako iz toga izvuci nekaljena obraza.Nemaju oni puno koristi od tog rata,ako je imaju uopce.Kaj onda cekaju sa Iranom.Zakaj ne napadnu.Nemogu jer su ekonomski i ljudski iscrpljeni.I vjerovatno bi izgubili izbore za narednih 8 godina.

nismo vise na temi,ovo je postalo malo presiroko.

Neven <R>
02-07-2007, 23:35
Zelis reci da je Hitler bio odlican ekonomista.Da je Zidove palio jer je to bilo ekonomski isplativo ili su to radili iz ciste mrznje.Po tebi se valjda polakomio za zlatnim zubima.

Ne nego je napalio narod u državi koja je bila u ekonomskoj krizi a u kojo su Židovi bili među bogatijima. Dokopao se moći na taj način, pogodio je žicu kod ljudi, kako ne shvaćaš da Njemačka nije bila u ekonomskoj krizi jedan Hitler sa svojom propagandom ne bi uspio jer ne bi bilo dovoljno ljudi koji su dovoljno očajni da prihvate njegovu politiku. Vjeruj mi imovina oduzeta Židovima nije se bacala. Današnji Thyssen-Krup, HypoVereins Bank, su samo jedan dio rezultata toga.


Da taj je rat poceo kao izlika za potlacenu Njemacku ali pravi razlog je bio visa cista arijevska rasa koja ce vladati svijetom 1000 kao sto je nekada Rim vladao.Bio je to rat emocija jednako kao i ekonomije.Realno unazadio je kompletnu ljudsku rasu za 20 godina.Odlazak na Mjesec ili atomska bomba realno nije nikakav dobitak za kvalitetniji ljudski zivot.


Želiš reći da je izum računala unazadio ljudsku rasu 20 godina? O_o

Dalje ne moram ići.

dugi
02-07-2007, 23:45
Naravno da kriza i stresna situacija izvlaci iz pojedinca ili narodao ono najbolje ili pak ono najgore.Da ljudi su uzurbano izmisljali kako bi pobjedili.Imamo danas sve a prije 200-300 godina nismo imali nista.

Mozda ce ti biti smjesno ili naivno ali pitam se dokle.Kaj ce mi mobitel ili kompjutor ako je vani 50 stupnjeva i nesmijem iz kuce.Kaj mi sve to vrijedi ako jedem umjetnu hranu i zivim ko u mravinjaku....

Nagadja se da nebumo jos dugo.I eto ti novih ratova.Ovaj puta za goli opstanak,nema pitke vode,nema dovoljno hrane...E to vise nije ekonomija,to je prezivljavanje.

Znam,filozofiram previse ali ipak ima nekih dodirnih tocaka sa inteligencijom projecnog amera.

Neven <R>
02-07-2007, 23:54
Kaj ce mi mobitel ili kompjutor ako je vani 50 stupnjeva i nesmijem iz kuce.Kaj mi sve to vrijedi ako jedem umjetnu hranu i zivim ko u mravinjaku....

To se i ja pitam. Do kuda nas je doveo razvoj i što nam je zapravo potrebno. Izvrstan primjer je bio ako si gledao koledžicu i onaj čovjek koji došao iz nekog plemena iz Afrike gdje naravno nemaju nikakvih tehnoloških novotarija i žive u skladu sa prirodom. Čovjek je tokareći glatk odbio sve tekovine modernog društva u zamjenu za njegov način života.

Ali eto tu smo gdje smo, teško je sada nazad, pogotovo sa populacijom na Zemlji kakva je danas.

NITROS
03-07-2007, 01:05
ono je prosijek znaci moze da ima jedan 150 iq a drugi 40
znaci ovo je prosijek i moze da bude pametnih ljudi (iako to vecinom nije slucaj)
ali jedno mi ide na zivce
to sto se ameri hvale superiornim obrazovanjem
a pogledajte u njih skola :pucnjave tzv. bulliesi i slicna sranja
ja se ne sjecam da je na balkanu u skoli ikada iko stradao u skolskoj pucnjavi ili da u skolu ide mrga koja krade djeci pare(rijetki slucajevi,njihove skole ih imaju po nekoliko) :twisted: :kill: :-x

Evo da ti kazem par stvari. Amerikanci i zemlje zapada koje su razvijene imaju stvarno superiorno obrazovanje. Par svijetlosnih godina udaljeno od naseg. Inace da kod nas postoje cetvrti kao sto su crnacke cetvrti u chicagu i kod nas bi bilo mrtve djece i slicno. Al ti opet gluposti pricas jer oni imaju 50 milijuna stanovnika mi 4 milijuna. Tak da obrazovanje s ovom tvojom teorijom nema ama bas NIKAKVE veze.

Zanimljivo kako nitko od vas nije komentirao post od Jopaxa. Neznam dal stvarno zivite u zabludi ili niste procitali sto je covjek napisao. Jer to je malo tezi bullshit, i nema veze sa obrazovanjem, vec sa okolinom u kojoj zivis.

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 01:13
Zakaj ne napadnu.
zato jer je iran jedina država koja je spremna uzvratiti punom snagom, i to vjerojatno biološkim oružjem.

stručan naziv bi bio ww3.
jej, novi fps-ovi i strategije!

Ne znam s čime će se voditi 3. svijetski rat, ali znam da će se 4. voditi s kamenjem.
@Nitros - aha, ti si bio na studiju u sad-u pa znaš da im je sustav puno bolji?

Sgt. Bull
03-07-2007, 01:31
ono je prosijek znaci moze da ima jedan 150 iq a drugi 40
znaci ovo je prosijek i moze da bude pametnih ljudi (iako to vecinom nije slucaj)
ali jedno mi ide na zivce
to sto se ameri hvale superiornim obrazovanjem
a pogledajte u njih skola :pucnjave tzv. bulliesi i slicna sranja
ja se ne sjecam da je na balkanu u skoli ikada iko stradao u skolskoj pucnjavi ili da u skolu ide mrga koja krade djeci pare(rijetki slucajevi,njihove skole ih imaju po nekoliko) :twisted: :kill: :-x

Evo da ti kazem par stvari. Amerikanci i zemlje zapada koje su razvijene imaju stvarno superiorno obrazovanje. Par svijetlosnih godina udaljeno od naseg. Inace da kod nas postoje cetvrti kao sto su crnacke cetvrti u chicagu i kod nas bi bilo mrtve djece i slicno. Al ti opet gluposti pricas jer oni imaju 50 milijuna stanovnika mi 4 milijuna. Tak da obrazovanje s ovom tvojom teorijom nema ama bas NIKAKVE veze.

Zanimljivo kako nitko od vas nije komentirao post od Jopaxa. Neznam dal stvarno zivite u zabludi ili niste procitali sto je covjek napisao. Jer to je malo tezi bullshit, i nema veze sa obrazovanjem, vec sa okolinom u kojoj zivis.
Superiorno obrazovanje?Znam lika koji je otišao u Ameriku i postao profesor i to dobro plaćen,dok je u nas fax završio sa nekim šesticama i sedmicama,dakle ta teza o superiornosti obrazovanja je glupost,molekula je i u Bosni i u Americi sastavljena od atoma i nema ti druge...Da,Amerika ima 50 miliona ali je Amerika sastavljena od 50 država a Bosna/Hrvatska/Srbija od 1,tako da raditi takvo poređenje je u najmanju ruku glupo.
A problemi u Americi nastaju upravo zbog te neke superiornosti,želje za poboljšanjem.Stres u velikoj mjeri i loši geni su najveći krivac "pucanja" neke osobe(psihološko ludilo).Dakako kod nas je to u manjoj mjeri(manje ljudi manje problema) no u Americi od 50 miliona svake godine naći će se neki idiot/retard/jadnik koji će "pući" od prevelikog stresa i napraviti će pokolj...

dugi
03-07-2007, 06:48
Obrazovni sustav im je medju najboljima na svijetu.Uostalom imaju i West Point po mnogima najbolji fakultet na svijetu .
Istina, za dobro obrazovanje moras imati i brdo para ili dobiti stipendiju ako si dobar na nekim podrucjima poput sporta.
Javne srednje skole su cesto koma,tako da i srednje obrazovanje kosta brdo para ako se ne zeli prolaziti kroz detektor metala i kasnije skolovati na nekom fakultetu.Mislim da je tamo teze doci do diplome nego npr.kod nas upravo zbog visokih troskova.
Ne postoji savrseno drustvo.

NITROS
03-07-2007, 08:04
@pingvin

Ne nisam bio tamo na studiju, al da nemaju obrazovanje ljudi onda idu bezveze na fakultete poput MIT i Harvarda.

Ja sam tu bio okrenut prema osnovno skolskom obrazovanju i srednjo skolskom.
Posto idem u Hrvatsku skolu znam kakve smo sve gluposti ucili u skoli. Amerikanci uce ono sto je potrebno i kod njih nema telebanja knjiga i svih pojedinosti kao kod nas.

@ Sgt. Bull

Gledaj znam lika koji ide u Dubrovniku na jedan njihov fakultet. Tip je prezadovoljan, fakultet je uzasno tezak, ali i zanimljiv. To sto ti imas jedan primjer to ne znaci da su svi ljudi takvi. A inace to sto je netko prosao osnovnu sa 4 a srednju sa 5.0 to ti znaci da se potrudio, a vjerojatno i taj profesor se potrudio. Amerika ima 50 drzava, ali se ponasaju kao jedna, svaka ima svoje zakone, al to su potpuno iste drzave.

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 08:36
@pingvin

Ne nisam bio tamo na studiju, al da nemaju obrazovanje ljudi onda idu bezveze na fakultete poput MIT i Harvarda.

Ja sam tu bio okrenut prema osnovno skolskom obrazovanju i srednjo skolskom.
Posto idem u Hrvatsku skolu znam kakve smo sve gluposti ucili u skoli. Amerikanci uce ono sto je potrebno i kod njih nema telebanja knjiga i svih pojedinosti kao kod nas.
E vidiš, zapravo im je time školstvo U KURCU koliko god se to sada nama kao učenicima činilo suprotno, neam vremena sad, idem na podjelu svjedodžbi, kad se vratim nastavit ću.

Fenrir
03-07-2007, 09:16
@ Sgt. Bull
SAD nema 50, nego 300 milijuna stanovnika...

@ dugi
WEst Point je odlična škola, i stvarno te pripremi za posao kakav hoćeš, ali u Hrvatskoj je slučaj, i to sam osobno vidio, da ljudi koji dolaze iz takvih, ajmo reć "superiornih" fakulteta, teško dobivaju posao, jer se poslodavci boje konkurencije, i činjenice da bi im tako izvrsno obrazovan kadar mogao uzeti posao.

dugi
03-07-2007, 09:49
@ Sgt. Bull
SAD nema 50, nego 300 milijuna stanovnika...

@ dugi
WEst Point je odlična škola, i stvarno te pripremi za posao kakav hoćeš, ali u Hrvatskoj je slučaj, i to sam osobno vidio, da ljudi koji dolaze iz takvih, ajmo reć "superiornih" fakulteta, teško dobivaju posao, jer se poslodavci boje konkurencije, i činjenice da bi im tako izvrsno obrazovan kadar mogao uzeti posao.

Kod nas je "snalazenje" obicno bitnije od neke skole.To je u neku ruku u redu.Nitko ti nebu dao placu samo zato kaj imas diplomu.Puna je burza onih sa raznim diplomama.Naravno bolje ju je imati nego ne imati.Predstavlja dobar temelj i prvi dojam je daleko bolji.Ali ako gazdi ne donosis profit letio bus imo ti diplomu ili ne .
Isto je i u SAD-u.Znam po pricanju iz prve ruke.Za svako i malo bolje radno mjesto konkurira vas nekoliko.Ako zelis raditi za manju lovu cijeli dan nema frke,posla ima.Samo onda te troskovi pojedu.Ako zelis neki bolji posao tada se trazi sposobnost.
Zivot nije bajka.

Simon the Dreamer
03-07-2007, 09:54
@ Sgt. Bull
SAD nema 50, nego 300 milijuna stanovnika...

@ dugi
WEst Point je odlična škola, i stvarno te pripremi za posao kakav hoćeš, ali u Hrvatskoj je slučaj, i to sam osobno vidio, da ljudi koji dolaze iz takvih, ajmo reć "superiornih" fakulteta, teško dobivaju posao, jer se poslodavci boje konkurencije, i činjenice da bi im tako izvrsno obrazovan kadar mogao uzeti posao.
Nije istina, tko god diplomira na FER-u, ili PMF-u ili FSB-u isti čas dobije posao, takvih se godišnje na zavod za zapošljavanje prijavi za na prste nabrojati. Druga stvar je to što za neke druge fakultete, koliko god ljudi bili vrsni, nema mnogo poslova...

JedimiNjoke
03-07-2007, 09:54
Kako volim kad neki tipovi postaju o obrazovanju i inteligenciji, a ne znaju niti pravilno pisat (-ije, -je nula bodova).

FYI: Na Burzi već dvije godine nema nijednog strojara - jako su traženi, isto ko FERovci.

D.E.M.O.
03-07-2007, 10:26
Vt_tv7t79WY

OMFG ROFL ISTINA O 11/9 :rotfl: :rotfl:
AMERIKANCI SRUSILI AVION (ONLY IN POSTAL MOVIE [mybe for real^^])

NITROS
03-07-2007, 10:31
@ Sgt. Bull
SAD nema 50, nego 300 milijuna stanovnika...

@ dugi
WEst Point je odlična škola, i stvarno te pripremi za posao kakav hoćeš, ali u Hrvatskoj je slučaj, i to sam osobno vidio, da ljudi koji dolaze iz takvih, ajmo reć "superiornih" fakulteta, teško dobivaju posao, jer se poslodavci boje konkurencije, i činjenice da bi im tako izvrsno obrazovan kadar mogao uzeti posao.

E ispricavam se. Stalno navodim krivu brojku od 50 milijuna stanovnika, nije sgt. bull to rekao nego ja.

Ovo drugo sto si rekao je glupost. O kakvoj ti konkurenciji govoris. GLedaj tata mi je poduzetnik i valjda znam sto mi je pricao. Takvi ljudi koji imaju takve fakultete se budu puno lakse zaposlili nego netko tko ima FOI ili ekonomski fakultet u zagrebu. Vjeruj mi.

Evo kako vam je rekao JedimiNjoke FER je priznati fakultet i svakako da su trazeni ljudi koji su sa tih fakulteta.

Fenrir
03-07-2007, 10:40
/cut

Dobro, vjerojatno sam u krivu. Ovo sa West Pointom znam sigurno, al znam samo za par slučajeva , vjerojatno nije stalna praksa.

@ JediMiNjoke

Da, to sa strojarima je činjenica. Na faks nije teško upast,al neće puno ljudi jer je užasno težak, ali na završetku je garantiran posao.

dugi
03-07-2007, 10:40
Za FER-ovce nikada nije bilo problema,oni znaju za buduce radno mjesto i prije nego zavrse fax.Ponuda im ne fali.Ali za one napr.sa prometnog faksa je vec poprilicno diskutabilno pogotovo jer je tamo korupcija opcepoznata stvar.

Ali nije to tema.Ameri su tema.

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 14:08
Evo mene natrag, da prozborim o tome zašto je amerima školstvo u kurcu, iako o tome znam malo koliko i Nitros.

Dakle, kažeš da im školovanje nije opširno. To je u pravilu LOŠE. Znam da ti ide nakurac što učiš tonu bespotrebnih stvari, iskreno ide i meni, ali sam svjestan da ću imat punkurac veći stupanj opće kulture od amera koji misli da je hrvatska negdi na floridi i da trokut ima dvije stranice. što mi učimo iz hrvatskog? književnost uglavnom, bar sad u srednjoj. i to ne svoju, nego svijetsku i svoju.

"nebi imali tako dobre fakultete..."
Fakulteti imaju jako malo veze s pameti. Stara narodna kaže da fakultet završavaju uporni a ne pametni. Kada je mažuranić 874. godine osnovao sveučilište u zagrebu, misliš da je pučanstvo prštilo od pameti?
je vraga, tu je tek negdje uvedeno obavezno četverogodišnje školovanje. mi danas imamo obavezno osmogodišnje škllovanje, a teži se ka obaveznom dvanaestogodišnjem.

za dobar fakultet ti treba samo hrpa love, i ništa više. pare za gradnju, opremu i profesore. kada ti profesori poduče silne studente, nakon desetak ili više godina možeš ih zaposliti kao profesore na tom istom fakultetu.



Vidiš, meni je drago što sam se ja dovumio kada je mažuranić osnovao sveučilište, 1873. ili 1874., pa sma uzeo bilježnicu iz povijesti i pogledao.
Koliko amera zna kada je osnovan harvard, kada je bio građanski rat, kada je bio napad na pearl harbor (7.12. 1941., jebote, još uvjek to znam)... za 10 godina neće znati ni kad je bio 9/11.

DrunkyDuck
03-07-2007, 14:38
Opet generaliziras Pingu. Zelis reci da vise od 20% Hrvata zna za datum napada na Pearl Harbor ili otvaranja sveucilista?

Isto vrijedi i za Amere, pogledao si filmic u kojem nalaze najgore od najgorih i sad to povezujes s ostatkom Amerike. Nego, sjecas se onog dijela emisije "Po Ure Torture" kada se banalna pitanja postavljaju na nasim ulicama?

Kazes da je nase skolstvo bolje (rofl), za pocetak pogledaj ljude koji upravljaju drzavom. Je*acki su skolovani.

Herr Schnitzel
03-07-2007, 15:29
Koliko god nas skolski sustav bio los, upravo je toliko i dobar, jer imamo vise gradiva, i tu se ucimo snalazljivosti i logici (sto je vazno za ispit, a sto ne), radu u teskim uvjetima, i slicno. Tesko je, ali nakon skole si spremniji za rad/daljnje skolovanje nego bilo koji amer.

cmeljo22
03-07-2007, 15:32
prvo mali osvrt na hitlera i židove...

i dan danas se u švicarskoj banci (ak se nevaram) čuvaju milje i milje para i raznog nakita koje je ostalo u banci u vrijeme hitlera... zato jer su židovi bili veoma marljiv narod i time su stekli bogatstvo.. a ta banka i dan-danas drži te novce jer je jedina banka koja neće dati podatke o klijentima ni da im ww3 kuca na vrata...

obrazovanje u hrvata...

Nije istina da je američko obrazovanje nešto bolje od našeg... oni samo imaju bolje uvjete školovanja.. a kako mi se čini nova generacija političara miće stare okorjele socijalističke majmune s vlasti.. (srednja postala obavezna, free udžbenici, domovi i karte za sve)

West Point....
prije nekih pola godine skupina visoko učenih hrvatskih časnika, poručnika itd...
koji su završili školovanje u WP s najboljim ocjenama nisu mogli dobiti mjesto u hrv. vojsci... mislim da to sve govori

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 15:46
Kazes da je nase skolstvo bolje (rofl), za pocetak pogledaj ljude koji upravljaju drzavom. Je*acki su skolovani.
http://img518.imageshack.us/my.php?imag ... ed1bd7.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=untitled1bd7.jpg)

Inače, napisao sam da znam o američkom školstvu koliko i nitros. A ako ga Nitros može braniti s toliko malo znanja, ja ga mogu s isto toliko zanja i popljuvati, right?

Stanje u Hrv. je takvo da koliko god ti bio pametani obrazovan, glup i obrazovan je uvjek ispred tebe. Kirin, recimo.

Sgt. Bull
03-07-2007, 16:20
prvo mali osvrt na hitlera i židove...

i dan danas se u švicarskoj banci (ak se nevaram) čuvaju milje i milje para i raznog nakita koje je ostalo u banci u vrijeme hitlera... zato jer su židovi bili veoma marljiv narod i time su stekli bogatstvo.. a ta banka i dan-danas drži te novce jer je jedina banka koja neće dati podatke o klijentima ni da im ww3 kuca na vrata...


Za Židove je poznato da su se vjenčavali za svoje rođake(u porodici) samo da bi sačuvali novac/zlato/vrijednosti.Dakle sama ideja tog incesta i poticanja toga kod Židova nije strana...(sry na ot/off...)

D.E.M.O.
03-07-2007, 16:29
http://img518.imageshack.us/my.php?imag ... ed1bd7.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=untitled1bd7.jpg)

:pray:
sto se tice kirina.. taj covjek je gluuuuuuuuup :D

cmeljo22
03-07-2007, 16:41
ma on je najviše glup što se ide prepirati s ostalima da je on u pravu... dobro reko si jubito, i šta sad reci da si seosko djete i da nemaš pojma o kompu i amen a ne ići se prepirati da si upravu.... ali jedno je sigurno lik je svojim ispadima u maloj količini pridonio razvoju kompjuterizacije RH, odmah su svi saznali šta jue youtube, kako se korisiti i sl.

NITROS
03-07-2007, 18:36
Koliko god nas skolski sustav bio los, upravo je toliko i dobar, jer imamo vise gradiva, i tu se ucimo snalazljivosti i logici (sto je vazno za ispit, a sto ne), radu u teskim uvjetima, i slicno. Tesko je, ali nakon skole si spremniji za rad/daljnje skolovanje nego bilo koji amer.

Ma nemoj pricati. Ajde mi reci gdje se ti u skoli i u kojoj ucis o logici i snalazljivosti. Logiku mozes razvijati na druge nacine tipa matematika i slicno, ali snalazljivost :))) za taj predmet nisam cuo. Imamo vise bespotrebnog gradiva. Daj molim te gledam brata kako uci u 6. razredu kolko ima peraja morski pas :pray: daj molim te. TO su vec velike gluposti. Pa sta te boli koliko ima.

NITROS
03-07-2007, 18:38
Kazes da je nase skolstvo bolje (rofl), za pocetak pogledaj ljude koji upravljaju drzavom. Je*acki su skolovani.
http://img518.imageshack.us/my.php?imag ... ed1bd7.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=untitled1bd7.jpg)

Inače, napisao sam da znam o američkom školstvu koliko i nitros. A ako ga Nitros može braniti s toliko malo znanja, ja ga mogu s isto toliko zanja i popljuvati, right?

Stanje u Hrv. je takvo da koliko god ti bio pametani obrazovan, glup i obrazovan je uvjek ispred tebe. Kirin, recimo.

Cudno, gledaj ja sam bio 2 puta u Engleskoj i bio sam u njihovim skolama na satovima. E bome pingvin nemozes meni govoriti da nista neznam jer sam iskusio njihovo obrazovanje. I bome mi se svidjelo.

McPingvin_v2.0
03-07-2007, 19:51
Cudno, gledaj ja sam bio 2 puta u Engleskoj i bio sam u njihovim skolama na satovima. E bome pingvin nemozes meni govoriti da nista neznam jer sam iskusio njihovo obrazovanje. I bome mi se svidjelo.
WOOOOOOA!

Engleska=/= SAD
British English=/= American English
The Queen=/= George W. Bush

Pričamo o amerima, ne o britancima. britanci imaju jebeno školovanje, ali o njima ne pričamo.

Aerial
03-07-2007, 20:22
britanci imaju jebeno školovanje, ali o njima ne pričamo.

A imaju i jedan noćni bar u Londonu u kojeg možeš ući samo ako nosiš školsku uniformu :oops: :wink:

Black Hawk Down
03-07-2007, 20:27
Gledajte u USA imate puno glupih , ljudi ali zato ima i puno pametnih ljudi , ne bi bili oni 1. po swemu da nema tih pametnih ljudi

a i owo je čisto pljuvanje po Bushu


oni uvoze ljude,i da ovo je pljuvanje Busha,opravdano :roll:



prvo mali osvrt na hitlera i židove...

i dan danas se u švicarskoj banci (ak se nevaram) čuvaju milje i milje para i raznog nakita koje je ostalo u banci u vrijeme hitlera... zato jer su židovi bili veoma marljiv narod i time su stekli bogatstvo.. a ta banka i dan-danas drži te novce jer je jedina banka koja neće dati podatke o klijentima ni da im ww3 kuca na vrata...

obrazovanje u hrvata...

Nije istina da je američko obrazovanje nešto bolje od našeg... oni samo imaju bolje uvjete školovanja.. a kako mi se čini nova generacija političara miće stare okorjele socijalističke majmune s vlasti.. (srednja postala obavezna, free udžbenici, domovi i karte za sve)

West Point....
prije nekih pola godine skupina visoko učenih hrvatskih časnika, poručnika itd...
koji su završili školovanje u WP s najboljim ocjenama nisu mogli dobiti mjesto u hrv. vojsci... mislim da to sve govori


za Američko obrazovanje imam 2 riječi-Harlem,right :roll:

NiX4tHeG@M3R
03-07-2007, 20:37
*DOUBLE POST*


daj , Bush je izabran u zemljama sa manje inteligentnih ljudi , takvu sam ja tablicu mogao naprawiti :

http://img258.imageshack.us/img258/197/hawk2660za1.jpg

Black Hawk Down
03-07-2007, 21:00
nisam skužio,nisam sarkastičan sada

Herr Schnitzel
03-07-2007, 21:23
Koliko god nas skolski sustav bio los, upravo je toliko i dobar, jer imamo vise gradiva, i tu se ucimo snalazljivosti i logici (sto je vazno za ispit, a sto ne), radu u teskim uvjetima, i slicno. Tesko je, ali nakon skole si spremniji za rad/daljnje skolovanje nego bilo koji amer.

Ma nemoj pricati. Ajde mi reci gdje se ti u skoli i u kojoj ucis o logici i snalazljivosti. Logiku mozes razvijati na druge nacine tipa matematika i slicno, ali snalazljivost :))) za taj predmet nisam cuo. Imamo vise bespotrebnog gradiva. Daj molim te gledam brata kako uci u 6. razredu kolko ima peraja morski pas :pray: daj molim te. TO su vec velike gluposti. Pa sta te boli koliko ima.


Upravo to. Treba znati raspoznati vazno od nevaznog, sto je od velike vaznosti u kasnijem skolovanju (zar ozbiljno mislis da ce te na faksu profesor za ruku voditi kroz gradivo? dobijes knjigu i amen, a ti se snadi)... Snalazljivost, opet, kako svo to gradivo nauciti (mozda sam trebao reci organizacija), dakle pravilno rasporediti ucenje, varati, stogod... Kazem, u osnovnim skolama radimo u teskim uvjetima, ali je kasnije lakse.

NiX4tHeG@M3R
03-07-2007, 21:25
nisam skužio,nisam sarkastičan sada


Ma lol , tu tablicu može naprawiti i moja baka , to je samo da se popljuje po Bushu to sam rekao strannicu prije

NITROS
04-07-2007, 08:49
[quote="Herr Schnitzel":3t46p8bw]Koliko god nas skolski sustav bio los, upravo je toliko i dobar, jer imamo vise gradiva, i tu se ucimo snalazljivosti i logici (sto je vazno za ispit, a sto ne), radu u teskim uvjetima, i slicno. Tesko je, ali nakon skole si spremniji za rad/daljnje skolovanje nego bilo koji amer.

Ma nemoj pricati. Ajde mi reci gdje se ti u skoli i u kojoj ucis o logici i snalazljivosti. Logiku mozes razvijati na druge nacine tipa matematika i slicno, ali snalazljivost :))) za taj predmet nisam cuo. Imamo vise bespotrebnog gradiva. Daj molim te gledam brata kako uci u 6. razredu kolko ima peraja morski pas :pray: daj molim te. TO su vec velike gluposti. Pa sta te boli koliko ima.


Upravo to. Treba znati raspoznati vazno od nevaznog, sto je od velike vaznosti u kasnijem skolovanju (zar ozbiljno mislis da ce te na faksu profesor za ruku voditi kroz gradivo? dobijes knjigu i amen, a ti se snadi)... Snalazljivost, opet, kako svo to gradivo nauciti (mozda sam trebao reci organizacija), dakle pravilno rasporediti ucenje, varati, stogod... Kazem, u osnovnim skolama radimo u teskim uvjetima, ali je kasnije lakse.[/quote:3t46p8bw]

Ali kada dodes u veliku kompaniju nema vise snalazljivosti. Nemozes varati. Imas svoje radno vrijeme u kojem moras dati 100% od sebe, ako nedas letis van. Drugo ako govorimo o snalazljivosti oko dobivanja podataka i slicno.

@pingvin

Englezi imaju veoma slicno skolovanje americkom. I jedan podatak. Kraljica nema ama bas nikakva prava u politici, cak evo jedan podataka, nema niti pravo glasa. Ona je samo tradicionalni simbol Engleske vlasti, ali vise nema vlast.

Simon the Dreamer
04-07-2007, 09:12
Ja sam razmišljao o postidiplomskom na MIT-u, ofc, ako dobijem stipendiju...

m777
04-07-2007, 10:28
Ja nisam tako ambiciozan. Mislim upisati dva faksa u Zagrebu, to riješit paralelno za 4 godine i gotov sam...
Btw, za šta ideš?

Simon the Dreamer
04-07-2007, 10:53
FER, Računalni Tehničar, standard...

McPingvin_v2.0
04-07-2007, 11:55
Ja nisam tako ambiciozan. Mislim upisati dva faksa u Zagrebu, to riješit paralelno za 4 godine i gotov sam...
:))))))))))))))))))))))))))))))))

Nitros, znam da kraljica služi samo za ukras, dobro mi je poznata Engleska politika jerbo je profa iz povijesti sustav vladavine u VB iscjedila iz nas.

Arkham
04-07-2007, 12:47
Ako možete primjetiti, američka vanjska politika se promijenila nako drugog svjetskog. Oni MORAJU imati neprijatelje. Stvarajući mit o "velikoj američkoj državi" i konstantnim ratovanjem drže ljude pod kontrolom. Za Amere, njihova država je nešto sveto, ponose se što su Amerikanci, unatoč tome što su došli iz Europe prije kojih 200 godina. Čak imaju svoju tradiciju. Pod tradiciju mislim na prežderavanje hamburgerima - koji uopće nisu američki proizvod nego njemački - i igranje onog debilnog footballa.

Najprije su pobacali 2 atomske na Hirošimu i Nagasaki, bez posebnog razloga. Ispričali su se i kao da se ništa nije dogodilo. Onda ucijenjivanje siromašnih banana-republika (ako nećete bit uz nas blokiramo vam izvoz), ubijanje žena i djece u Vijetnamu, mučenje zatvorenika u Iraku... Upadnu na tuđe područje, pazite: na potpuno drugi KONTINENT, pobiju ljude u ime amerikanizacije, eksploatiraju prirodna dobra (naftu, plin...) i nikom ništa. A nas svi vuku za jaja zbog zločina počinjenih u WW2 i zbog nekoliko debila koji su fascinirani fašističkim pozdravima a niti ne znaju što ti pozdravi znače.

Ameri su živjeli izolirani od svijeta veoma dugo. Uvijek bi ratovali "negdje tamo", dok bi se njihovi ljudi debljali i pozdravljali predsjednika i veliku američku državu, a vanjski svijet ih nije zanimao. Ali 11. 9. se sve to promijenilo. Amerikanci su shvatili da nisu baš toliko nedodirljivi. Ali, nažalost nisu postali pametniji...

Aerial
04-07-2007, 12:48
S- i igranje onog debilnog footballa.

Molim lijepo, nije ništa debilniji od onog što rade Figo i Ronaldo :roll:

Rapttor
04-07-2007, 12:59
Ameri su najuspjesnija nacija na svijetu. A za to je zasluzno to sto su vrijedni i inteligentni... igrali bi vi znate sto da vam nema inteligentnih amera.
Europljani su zavidni i onda stvaraju iskrivljene slike o Amerikancima. Istina je da je za 90% ljudskog napretka u proslom stoljecu zasluzan SAD. Dodajmo k tome da su spasili i Europu 2-3 puta od nacizma i komunizma.

Sto smo to mi tako puno postigli da mozemo tvrditi da smo jako inteligentni? Nista. Zato je kul tvrditi da su oni koji su nesto napravili glupi.

m777
04-07-2007, 13:02
Dodajmo k tome da su spasili i Europu 2-3 puta od nacizma i komunizma.
And they did that out of the goodness of their hearts... mda...

Svijetu treba 3. svjetski rat, rušenje svih vlada svijeta, uspostavljanje jedne stogodišnje diktature, i tek onda se može govoriti o prestrukturiranju...
(eristika je kul...)

Tri66a
04-07-2007, 13:19
Am Ameri ratuju jer nemaju nikakvu kulturu osim one ratovanja. Rat protiv indijanaca,građanski rat,WW1,WW2, korejski rat,vijetnam, pustinjska oluja,Afganistan i Irak. Njima to dođe kao nacionalna zabava. Nemaju oni nikakvu drugu tradiciju jer su premlada država za tako nešto, Njihove najstaije kuće imaju po 100-tinjak godina i oni su onda isfrustrirani kada dođu u GB i vide jedan Stonehenge ili jedan Macchu picchu, pa odluče da će jednom to sve to zauzeti i onda će i oni imati kulturu........
:D

McPingvin_v2.0
04-07-2007, 13:41
Am Ameri ratuju jer nemaju nikakvu kulturu osim one ratovanja.
Ameri ratuju zato jer imaju hrpu oružja i tvornica koje ih proizvode. Nakon nekog vremena pružje se mora trošiti i njihov lobi u senatu traži nekakav rat jerbo ne žele da im to oružje propadne.

Nije do kulture.

unknown
04-07-2007, 14:38
"rat nije odgovor na probleme, osim za američke probleme"

Bart Simpson

Arkham
05-07-2007, 00:59
Ameri su najuspjesnija nacija na svijetu. A za to je zasluzno to sto su vrijedni i inteligentni... igrali bi vi znate sto da vam nema inteligentnih amera.
Europljani su zavidni i onda stvaraju iskrivljene slike o Amerikancima. Istina je da je za 90% ljudskog napretka u proslom stoljecu zasluzan SAD. Dodajmo k tome da su spasili i Europu 2-3 puta od nacizma i komunizma.

Sto smo to mi tako puno postigli da mozemo tvrditi da smo jako inteligentni? Nista. Zato je kul tvrditi da su oni koji su nesto napravili glupi.
a što su oni to napravili? izumili su atomsku bombu i... to bi bilo to. tijekom hladnog rata su oni i rusi naoružavali siromašne države da se onda iste mogu međusobno klat. a ameri nisu ruke uprljali. to je ta "borba" protiv komunizma. a tijekom ww2 ameri su ignorirali europske pozive upomoć sve dok japanci nisu bombardirali pearl harbor. koristeći se američkom logikom: ako te napadnu japanci, napadni ti švabe.
oni prednjače samo na razvoju oružja. nemaju najbolje medicinske institucije, niti najbolje školstvo, skoro svatko ima barem jedno oružje, djeca im se drogiraju, debeli su ko prasad, hrane se samo nezdravom hranom, dok etničke manjine (koje skoro da su većina) žive u jadu i bijedi i sve češće se okreću kriminalu. zakonodavni sustav im je koma - svatko može tužit svakoga. crkva i država NISU odvojene institucije. čak je sam nixon rekao da ne smatra ateiste amerikancima. najgroznija stvar je što ameri niti ne kriju da su uštogljeni fundamentalistički šupci. mene bi bilo sram. a svatko tko je drugačiji od debilnog američkog stereotipa - dakle ateisti, demokrati, pacifisti... ili bilo toko tko je prodiv američkog predsjednika ili protiv rata je protiv svete američke države prljavi je komunjara.
a i tijekom hladnog rata su rusi bili bolji od njih - prvi satelit, prvo živo biće u svemiru, prvi astronaut u svemiru, prva svemirska stanica, prva žena u svemiru. ameri - mjesec, a i to je pod sumnjom.

Sgt. Bull
05-07-2007, 01:22
/cut
Aaa nisu oni izumili atomsku već čika Einstein(ok otišao je u Ameriku pod pritiskom od strane krautza)koji je izmislio to famozno cijepanje atoma(odi na net i nađi priču ne da mi se sada pisati sve).Ameri koliko znam nisu nikoga naoružavali već su to Rusi radili(jeftino oružje na crnom tržištu,pred mogući rat...).Amerikanci jesu čudni ljudi,koji definitivno ne poštuju nitkoga,primjer danas sam gledao Oprah(du nat koment) koja je pričala o obrazovanju i jedna rečenica je išla ovako(dakle radi se o školama sa veoma lošim uvjetima)

Ovakve škole su normalne u nerazvijenim zemljama,ali u Americi?Zar smo mi to sebi dopustili? Da padnemo na taj nivo? Da Poljska,Češka ili neka druga siromašna zemlja budu bolje na listi od nas...
Dakle nešto u tom fazonu,uglavnom može se reći da je na neki način to što postoje problemi sramno i nedopustivo za veliku Ameriku,nastavila je vrijeđati neke od Europskih država,koristeći ih kao negativan primjer.Samo je potrebno poslušati jednog Amerikanca i sve će biti jasno,oni ne smiju biti loši,ne,oni su bolji od Europljana a na i samu pomisao o njihovim precima iz Europe dolazi do masovnog gađenja i pljuvanja po svojim precima i njihovog vrijeđanja,nazivanja nekih od razvijenijih zemalja Europe zemljama trećeg svijeta.Iskreno taj pojam ama nema baš nikakve veze sa Europom već se koristi za Afriku i njene države i sama ova rečenica kod velike Oprah Winfrey je bila dovoljna da sve pokaže o njihovoj (ne)inteligenciji.
Za Ameriku je i dan danas taj pojam komunjara tu,svako tko im se protivi je komunjara i smetljar,svatko tko ima ono što im treba i što oni mogu preoteti je jad,gad i belaj za sviju i uvijek oni idu da glume te spasioce koje za divno čudo skoro nikada nitko ne treba.Neki krive Hitlera za Jevrejsko pitanje(ok,kriv je) a što je sa Iračkim pitanjem?Što kada na kraju eventualno dođe do istrebljenja i razrušenja jedne države koja je dok nije došao Bush da je oslobodi,živjela sasvim normalno(u njenim granicama)???

Archil
05-07-2007, 20:04
Tough I fly trough the valley of the shadow of death I shall fear no evil for I am 80,000 feet and climbing.

Kadena AFB
37th wing
SR-71 Blackbird

King tiger
05-07-2007, 20:39
Aaa nisu oni izumili atomsku već čika Einstein(ok otišao je u Ameriku pod pritiskom od strane krautza)koji je izmislio to famozno cijepanje atoma(odi na net i nađi priču ne da mi se sada pisati sve).Ameri koliko znam nisu nikoga naoružavali već su to Rusi radili(jeftino oružje na crnom tržištu,pred mogući rat...)

Einstein je dao preliminarne nacrte koje je Oppenheimer proveo u djelo.
Radeford ( neznam kako se u orginalu pishe) je prvi proveo cijepanje atoma.
Sta su Ameri radili po Vietnamu ?

prvo poslali svoje instruktore i oruzje pa na kraju vojsku, jebavanje banana republika u mozak ( Noriega im je bio dobar ispocetka :pray: )

Jopax
05-07-2007, 20:52
Sad amerika razmislja o invaziji na Iran(nek probaju pobit cu ih satarom za pilice :twisted: )a ko je naoruzavao Iran u hladnom ratu? Oni! Gonjaju Bin Ladena, a sami su priznali da su ulozili preko 3 MILIJUNA dolara za njegov trening kojim su ga spremali na borbu protiv Saddamove vlasti , ko je Saddama postavio na vlast ?Oni! Ko je obucio Osamu?Oni!
I ameri su najebali kod Pearl Harbora jer su mislili da se njih Japan boji , da su neunistivi i nepobjedivi.
Svaka cast Japancima na wake up callu
Priznajem nisu svi ameri divljaci i glupi ,ima i dobrih (ali jako malo)
i evo jedan isjecak iz bowling for columbine kako jedan lik pateticno pokusava osporiti Mooreove tvrdnje
q50ApLXq ... ed&search= (q50ApLXqo4E&mode=related&search=)
Rh0a7y51 ... ed&search= (Rh0a7y511T8&mode=related&search=)
zI_AYZHm ... ed&search= (zI_AYZHmQDc&mode=related&search=)
-rCnRp_M ... ed&search= (-rCnRp_MffI&mode=related&search=)
e4qtxNxD ... ed&search= (e4qtxNxD7Dw&mode=related&search=)
ITsBnXu0 ... ed&search= (ITsBnXu0sms&mode=related&search=)
C76-l1Gk ... ed&search= (C76-l1GkTXM&mode=related&search=)
EAeHbEjG ... ed&search= (EAeHbEjGScg&mode=related&search=)
tip je totalni glupan zasljepljen americkom slavom kome se dadne gledati buncanje jednog zaostalog kretena neka izvoli
evo nesto da se nasmijete i rasplacate
1d3UUy8-eI4
V45HCN4m ... ed&search= (V45HCN4mGYE&mode=related&search=)
ako neko zna kako se zove pjesma iz ovog zadnjeg filma plz nek kaze

DrunkyDuck
05-07-2007, 20:53
(Music by Swingle Singers -great-)

Jopax
05-07-2007, 20:55
(Music by Swingle Singers -great-)

tyvm :pray:
edit:
cek nisam mislio da ljudi izvode ako neko zna ime orkestralne verzije sto svira kod jurisa u vesternima

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 08:42
a što su oni to napravili? izumili su atomsku bombu i... to bi bilo to.
"idemo redom-amarikanci nisu izmislili A bombu,nego Njemci u 2 svj. ratu"

tijekom hladnog rata su oni i rusi naoružavali siromašne države da se onda iste mogu međusobno klat.
"reci jedan primjer tih drzava koji su oni naoruzavali a da se nije Amerika ili Rusija direktno umijesala u taj rat?"


a ameri nisu ruke uprljali. to je ta "borba" protiv komunizma. a tijekom ww2 ameri su ignorirali europske pozive upomoć sve dok japanci nisu bombardirali pearl harbor. koristeći se američkom logikom: ako te napadnu japanci, napadni ti švabe.

"nije tocno,jer Ameri su dugo usmjeravali svoje snage samo protiv Japana,a preokret se desio tek pred kraj rata..kada je Italija potpuno katipulirala"

oni prednjače samo na razvoju oružja. nemaju najbolje medicinske institucije, niti najbolje školstvo,

"po meni oni imaju najbolji obrazovni sustav,jer oni specijaliziraju svoje ucenike samo na odredjeno polje rada..a ne ko kod nas..sve se uci a nigdje nisi bas specijaliziran..neki Amer ti nece znati sto je trokut,dok ce ti ovaj drugi reci sve i jednu teoriji o njemu..jednostavno...svatko zna sto mu je raditi!!!"

skoro svatko ima barem jedno oružje, djeca im se drogiraju,

"sto se tice drogiranja,Iran koja svoji kao najmuslimanskija zemlja svijeta,a svi znamo kako je islam rigorozan sto se tice uzimanja bilo kakvih opijata..ima doooosta vise ovisnika o heroinu i slicnim stvarima..tako da ti i ta teorija propada u vodu"

debeli su ko prasad, hrane se samo nezdravom hranom,

"jos jedan stereotip koji je kriv,jer je dokazano da su europska djeca dosta deblja od americke!

dok etničke manjine (koje skoro da su većina) žive u jadu i bijedi i sve češće se okreću kriminalu.

"i opet nije tocno..pogledaj samo Oprah Winfrey,medju najbogatijim i najutjecajnim zenama ne samo u Americi nego i u svijetu je crnkinja!A vjeruj mi da manjine imaju danas jednka prava kao i bijelci..u nekim dijelovima cak i veca..tzv. pozitivna diskriminacija!!!!"

zakonodavni sustav im je koma - svatko može tužit svakoga.

"sustav je tako zamisljen i napravljen jer je Amerika zemlja poptunog kaiptalizma i svi znamo kako su u kapitalizmu moguce sve slobode i te se slobode moraju regulirati i kontrolirati!"
crkva i država NISU odvojene institucije. čak je sam nixon rekao da ne smatra ateiste amerikancima. najgroznija stvar je što ameri niti ne kriju da su uštogljeni fundamentalistički šupci. mene bi bilo sram. a svatko tko je drugačiji od debilnog američkog stereotipa - dakle ateisti, demokrati, pacifisti... ili bilo toko tko je prodiv američkog predsjednika ili protiv rata je protiv svete američke države prljavi je komunjara.

"Amerikanci su ponosto sto su krscani i na tome im svaka cast..a ne ko mi tu,uvlacimo se svakom govnetu samo da bi dobili neko priznanje koje nam blago receno neznaci ama bas nista!"

a i tijekom hladnog rata su rusi bili bolji od njih - prvi satelit, prvo živo biće u svemiru, prvi astronaut u svemiru, prva svemirska stanica, prva žena u svemiru. ameri - mjesec, a i to je pod sumnjom.

"procitaj sve to sto si napisao i svugdje ces naci isti prefix-svemir!
Da,Rusi su u to vijeme bili dosta napredniji od Amerike sto se svemirske tehnologije i gle gdje ih je ona odvela...samo ih je usporavala i nisu mogli rijesavati svoje gospodarske probleme u drzavi nego su se samo okretala ka svemirskoj utakmici!!"
[/quote]

U jbte..jesam se napisao.. :D

Jopax
06-07-2007, 10:07
oni prednjače samo na razvoju oružja. nemaju najbolje medicinske institucije, niti najbolje školstvo,

"po meni oni imaju najbolji obrazovni sustav,jer oni specijaliziraju svoje ucenike samo na odredjeno polje rada..a ne ko kod nas..sve se uci a nigdje nisi bas specijaliziran..neki Amer ti nece znati sto je trokut,dok ce ti ovaj drugi reci sve i jednu teoriji o njemu..jednostavno...svatko zna sto mu je raditi!!!"

A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects...

[/quote]

Zato su oni u govnima kad se nesto lose desi i fali im jedna osoba koju ne mogu zamjenuti i po tome smo mi bolji jer se lakse prilagodjavaju ljudi na promjenu posla dok u njih ako izgubi posao tesko da ce naci slican ili isti

i nije istina za tu diskriminaciju ona i sad postoji

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 10:22
hahahaha...pa naravno da uvijek postoji diskriminacija...pa iskreno i ja ne podnosim jednu "skupinu" ljudi,pa sta...nesmijem to javno reci :D

Neven <R>
06-07-2007, 10:23
"idemo redom-amarikanci nisu izmislili A bombu,nego Njemci u 2 svj. ratu"

Aha. Zato su ih i upotrijebili i izradili koliko ono? 0


The first nuclear weapons were created in the United States by an international team, including many displaced scientists from central Europe, with assistance from the United Kingdom and Canada during World War II as part of the top-secret Manhattan Project.

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 10:26
Ocito nisi procitao sto sam ja napisao...izmislili a ne proizveli :D

Jos uvijek tu postoji razlika ;)

dugi
06-07-2007, 10:28
Imam doma dokumentarac.Kada su usli u nacisticka postrojenja i porzagavarali sa njihovim fizicarima vidjelo se da su bili jos daleko od A-bombe,cak su bili radili u krivom pravcu.Da je rat potrajao i dalje nebi uspjeli tako brzo.E sada sto je prava istina vrag ce ga znati.

Đeri
06-07-2007, 10:28
amerika 4 ever
čim napunim 18 selim se u ameriku,u neki najs kvart di se roka :D

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 10:32
Imam doma dokumentarac.Kada su usli u nacisticka postrojenja i porzagavarali sa njihovim fizicarima vidjelo se da su bili jos daleko od A-bombe,cak su bili radili u krivom pravcu.Da je rat potrajao i dalje nebi uspjeli tako brzo.E sada sto je prava istina vrag ce ga znati.


Vjeruj mi...90% tih filmova o nacistima su gluposti..znas kako se kaze...pobjednik kroji povijest..tako je i tu!


A ja mislim da su Svabe najbolja nacija...sto Svabo napravi to je 100% ono pravo!

dugi
06-07-2007, 10:36
Imam doma dokumentarac.Kada su usli u nacisticka postrojenja i porzagavarali sa njihovim fizicarima vidjelo se da su bili jos daleko od A-bombe,cak su bili radili u krivom pravcu.Da je rat potrajao i dalje nebi uspjeli tako brzo.E sada sto je prava istina vrag ce ga znati.


Vjeruj mi...90% tih filmova o nacistima su gluposti..znas kako se kaze...pobjednik kroji povijest..tako je i tu!


A ja mislim da su Svabe najbolja nacija...sto Svabo napravi to je 100% ono pravo!

Da naprimjer krematoriji i tvornice smrti,tu su zbilja bili efikasni.Rusi su ih isprasili a Englezima su mogli staviti soli na rep.Ameri su kao kopnena vojska i kao mornarica bili napredniji i efikasniji.Nikada svabo nebi napravio iskrcavanje na USA-a obali.Nije bio sposoban za tako nesto.

Fenrir
06-07-2007, 10:36
Prosječna inteligencija jednog američkog građana po državama
Ova tema je sve samo ne to....


"idemo redom-amarikanci nisu izmislili A bombu,nego Njemci u 2 svj. ratu"

Pa kaj ako su je oni izmislili, ionako su Ameri pobrali većinu njihovih znanstvenik za Projekt Manhattan, nakon čega su ju zloupotrijebili...

Nakon prve atomske na Japan, japanci su se odmah bili spremni predati, a čemu druga, da se Rusima pokaže vatrena moć, tko njima daje pravo da radi show-offa izbrišu sa lica zemlje domove 200-300K ljudi, od čega je 70K ubijeno, a 200K ranjeno i ozračeno. Te su gene očito pobrali od Engleza..
Nepotrebni genocid FTW!

EDIT:
@ dugi

Hitler je previše žurio, bio je izvrstan vojskovođa, ali jako nestrpljiv.
Čim se rat podijelio na dva bojišta, Hitler je poražen, da je ne znam koliko jak bio, Rusi, SAD i Englezi su ipak prevelik zalogaj.

Jopax
06-07-2007, 10:44
Imam doma dokumentarac.Kada su usli u nacisticka postrojenja i porzagavarali sa njihovim fizicarima vidjelo se da su bili jos daleko od A-bombe,cak su bili radili u krivom pravcu.Da je rat potrajao i dalje nebi uspjeli tako brzo.E sada sto je prava istina vrag ce ga znati.


Vjeruj mi...90% tih filmova o nacistima su gluposti..znas kako se kaze...pobjednik kroji povijest..tako je i tu!


A ja mislim da su Svabe najbolja nacija...sto Svabo napravi to je 100% ono pravo!

Da naprimjer krematoriji i tvornice smrti,tu su zbilja bili efikasni.Rusi su ih isprasili a Englezima su mogli staviti soli na rep.Ameri su kao kopnena vojska i kao mornarica bili napredniji i efikasniji.Nikada svabo nebi napravio iskrcavanje na USA-a obali.Nije bio sposoban za tako nesto.

nene amerima je trebalo skoro godinu dana da uzvrate japanu jer nisu imali skoro nikakvu vojsku a to sto su imali bilo je zastarjelo i jedino sto su imali u europi su bili veliki brojevi vojnika i tek je nakon 2 svj rata amerika pocela da se razvija u hladnom ratu

o nuklearnojSbombi oni su mislili baciti trecu na tokio da se japanci u roku od pet dana nisu predali

i da su svabe i japsi bili pametniji ne bi odmah napali ameriku nego bi sacekali da se situacija rascisti
i onda bi im invazija na SAD uspijela jer oni u to vrijeme nisu imali skoro nikakvu vojsku

dugi
06-07-2007, 10:45
Prosječna inteligencija jednog američkog građana po državama
Ova tema je sve samo ne to....


"idemo redom-amarikanci nisu izmislili A bombu,nego Njemci u 2 svj. ratu"

Pa kaj ako su je oni izmislili, ionako su Ameri pobrali većinu njihovih znanstvenik za Projekt Manhattan, nakon čega su ju zloupotrijebili...

Nakon prve atomske na Japan, japanci su se odmah bili spremni predati, a čemu druga, da se Rusima pokaže vatrena moć, tko njima daje pravo da radi show-offa izbrišu sa lica zemlje domove 200-300K ljudi, od čega je 70K ubijeno, a 200K ranjeno i ozračeno. Te su gene očito pobrali od Engleza..
Nepotrebni genocid FTW!

EDIT:
@ dugi

Hitler je previše žurio, bio je izvrstan vojskovođa, ali jako nestrpljiv.
Čim se rat podijelio na dva bojišta, Hitler je poražen, da je ne znam koliko jak bio, Rusi, SAD i Englezi su ipak prevelik zalogaj.

Te a bombe su stvarno napravile ogroman genoci,ponavljam ogroman i da se barem nikada nije dogodio.Ali koliko god to ludo zvucalo mozda su spasile milione zivota.Tu ne mislim na americke zrtve koje bi pale prilikom iskrcavanja na Japan.Tu mislim na snagu A-bombe od odvracanja i zapocinjanja bilo kakvog veceg rata.Prijetnja takvim naprednim oruzjem je sama po sebi prestrasna tako da danas i u proslih 60 godina nije doslo do pojave nekog novog Hitlera.
Ne branim ih ali da nema amera tko zna koliki bi kaos vladao na ovoj nasoj primitivnoj kugli.

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 10:46
Ameri su drugi bombu bacili da sprijece Rusiju da zapocne kopnenu invaziju na Japan..i na tome im Japanci mogu biti zahvalni..jer pitaj Boga sta bi tada bilo!

A drugo...Hitler je dugo drzao ne 2 nego 3 fronta!Zapad Europe,Istok Europe i Sjeverna Afrika ;)

Neven <R>
06-07-2007, 10:48
The atomic bomb was invented by two refugee German scientists in Britain, Professor Rudolph Peierls and Otto Frisch, of Birmingham University. They designed a "blue-print" for making an atom bomb in 1940
It actually began when the Italian-born physicist Enrico Fermi, working in the United States, invented an apparatus which produced the first atomic chain reactions. In 1940 both the Americans and British were researching the atom bomb and when the United States entered WW2, the British joined the American "Manhattan Project" and production of the bomb went on ahead in the US.
Podrobno čitanje: http://library.thinkquest.org/16541/eng ... icbomb.htm (http://library.thinkquest.org/16541/eng/learn/library/content/atomicbomb.htm)

Ajde još uvijek tvrdi suprotno, ali sada sa argumentacijom.

"po meni oni imaju najbolji obrazovni sustav,jer oni specijaliziraju svoje ucenike samo na odredjeno polje rada..a ne ko kod nas..sve se uci a nigdje nisi bas specijaliziran..neki Amer ti nece znati sto je trokut,dok ce ti ovaj drugi reci sve i jednu teoriji o njemu..jednostavno...svatko zna sto mu je raditi!!!"

Da, zakon. Ako ti ovo paše onda ti je totalitarizam najbolji sustav koji postoji. Savršen sustav za stvaranje ovaca koje znaju raditi ono što naučene ali ne i razmišljati svojom glavom.


"sto se tice drogiranja,Iran koja svoji kao najmuslimanskija zemlja svijeta,a svi znamo kako je islam rigorozan sto se tice uzimanja bilo kakvih opijata..ima doooosta vise ovisnika o heroinu i slicnim stvarima..tako da ti i ta teorija propada u vodu"



According to the Supreme Leader’s representative in Gilan Province, drug
abuse and trafficking is Iranian society’s “thorniest problem,” and
contribute to theft, murder, suicide, violence, and divorce.
Widespread availability of drugs may be one reason for drug abuse among Iranians.
Ajmo dalje čitati: http://tinyurl.com/yua6ed


"i opet nije tocno..pogledaj samo Oprah Winfrey,medju najbogatijim i najutjecajnim zenama ne samo u Americi nego i u svijetu je crnkinja!A vjeruj mi da manjine imaju danas jednka prava kao i bijelci..u nekim dijelovima cak i veca..tzv. pozitivna diskriminacija!!!!"
Da da kak je sve super.
" * Blacks have more than double the unemployment rate of whites.
* Less than half of blacks own homes, compared with more than three-fourths of whites.
* Black youth are more likely than whites to have poorly trained teachers, live in poverty and not have health insurance."
http://www.msnbc.msn.com/id/7397962

Imaš prekrasnih podataka ovdje pa škicni. ;)

Frende nauči argumentirati ono što tvrdiš.

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 10:57
E moj kolega...mislim da svi tu znamo da na Internetu postoje na milijarde stranice i koliko je njih samo subjektivno u svom prikazu..a kladim se da na isti problem mozes naci barem 10.ak rijesenja na net.u!

A sto se tice crnaca...pa ajmo to ovako proanalazirati:
1.daj mi reci samo jednu gradjevinu ili bilo sto drugo sto su crnci napravili,ali samostalno..znaci kao rasa gdje su oni vecina sta su oni to napravili!
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijij od bijelaca i azijata!

Neven <R>
06-07-2007, 10:59
@Miro: Ne skreći sa teme i ne prodavaj demagogije već argumentiraj ili priznaj da si u krivu.

Ako želiš reći da moji izvori ne valjaju i da su pristrani, dokaži to. Zbilja Iranska vlada je sva luda da svijetu pokaže kako imaju problem sa ovisnicima o drogama.

Mogu ja reći da je znanstveno dokazano da špageti imaju veću inteligenciju od bjeloglavih supova. A da mi pokažeš te znanstvene "dokaze"?

dugi
06-07-2007, 10:59
Ameri su drugi bombu bacili da sprijece Rusiju da zapocne kopnenu invaziju na Japan..i na tome im Japanci mogu biti zahvalni..jer pitaj Boga sta bi tada bilo!

A drugo...HitlerSje dugo drzao ne 2 nego 3 fronta!Zapad Europe,Istok Europe i Sjeverna Afrika ;)

I super je zavrsio i on i njegovi frontovi i njegov narod.Zemlja im je bila podjeljena na dva dijela 50 godina i da nisu bili pod paskom amera danas nebi bili tu gdje jesu.

dugi
06-07-2007, 11:03
E moj kolega...mislim da svi tu znamo da na Internetu postoje na milijarde stranice i koliko je njih samo subjektivno u svom prikazu..a kladim se da na isti problem mozes naci barem 10.ak rijesenja na net.u!

A sto se tice crnaca...pa ajmo to ovako proanalazirati:
1.daj mi reci samo jednu gradjevinu ili bilo sto drugo sto su crnci napravili,ali samostalno..znaci kao rasa gdje su oni vecina sta su oni to napravili!
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

da,da zato se i kaze radi ko crnac (kad se po cijeli dan radi u neljudskim uvjetima).Afrika je u mnogim djelovima daleko razvijenija od Hrvatske.Super su i uspjeli sobzirom na kakvom prirodno skrtom kontinentu zive.

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 11:07
@Dugi

Da se Hitlera pitalo nebi mu narod bio podjeljen 50 godina,pa valjda toliko znas!


A nevene,to su ciste istine...reci da nisu!
A sto se tice tvojih izvora..toliko bas volje nemam da trazim po net.u i pobijam ih ;)

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 11:08
E moj kolega...mislim da svi tu znamo da na Internetu postoje na milijarde stranice i koliko je njih samo subjektivno u svom prikazu..a kladim se da na isti problem mozes naci barem 10.ak rijesenja na net.u!

A sto se tice crnaca...pa ajmo to ovako proanalazirati:
1.daj mi reci samo jednu gradjevinu ili bilo sto drugo sto su crnci napravili,ali samostalno..znaci kao rasa gdje su oni vecina sta su oni to napravili!
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

da,da zato se i kaze radi ko crnac (kad se po cijeli dan radi u neljudskim uvjetima).Afrika je u mnogim djelovima daleko razvijenija od Hrvatske.Super su i uspjeli sobzirom na kakvom prirodno skrtom kontinentu zive.

hahahahahahaha...pa radili su ko crnci zato sto su morali..bili su roblje :D

Neven <R>
06-07-2007, 11:15
Hrvati nisu napravili svemirski brod, zato su gluplji od Amerikanaca to su čiste istine, reci da nisu.

Miro logika ti fali. Jako.


Ako želiš raspravu navedi dokaze i raspravljaj, a nemoj koristiti demagogije jer ti to ne pali.

dugi
06-07-2007, 11:17
@miro ,to sto su bili robovi ne dokazuje da su ljeniji od bijelaca.Hrpa je rasa i naroda u svojoj povjesti bila robovima.Nemoj pisati rasisticke postove.Kako si samo uspio progurati raspravu o boji i Hitleru.Povjest je o njemu sve rekla slagao se ti sa njom ili ne.

Neven <R>
06-07-2007, 11:30
Dugi to ti je sve demaggogija, a Hitler je slovio kao najbolji demagog u povijesti. Eto demagogija sadrži logičke greške, poluistine, obmane itd. Eh sad ako netko povjeruje u to sam si je kriv.

Sgt. Bull
06-07-2007, 11:34
@miro ,to sto su bili robovi ne dokazuje da su ljeniji od bijelaca.Hrpa je rasa i naroda u svojoj povjesti bila robovima.
Robovi su bili jer je takvo drušvo bilo,između ostaloga poznato je da je jedan vremenski period čak i bijelac bio rob svom kralju,jel visoki porezi,malo hrane,obradi polja pa daj njemu.Nakon toga uskočili su crnci na scenu(afrkinaci) i opće je poznato svima koji slušaju geografiju da ama baš nikada recimo pigmejci bili robovi,to je uvjetovala njihova struktura tijela(mali ne baš razvijeni,smotani ali i viješti sa kopljem) ali recimo sada imamo neka druga plemena koja su otjerana u Ameriku i tamo su postali robovi(sada mi trenutno ne pada niti jedno konkretno ime..ffs)upravo jer je tjelesna građa to omogućila.Pogledajte današnje crnce u Americi i sve će vam biti jasno,pogledajte prije 50 godina i vidjet ćete da je u veoma rijetkim slučajevima bilo malih,niskih,zdepastih,ne,to su uvijek bili veliki i visoki crnci koji su u radili kao robovi(fizičke poslove).
p.s.otišla je tema kvragu bat aj lajk it :D

Đeri
06-07-2007, 11:36
meni su crnci baš imba :D

icecoldkilla
06-07-2007, 11:41
bezveze :roll:

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 11:59
Ne dolazi u obzir da se ja vise upustam u ovu raspravu..zao mi dobiti ban :D

ssalG
06-07-2007, 13:45
E moj kolega...mislim da svi tu znamo da na Internetu postoje na milijarde stranice i koliko je njih samo subjektivno u svom prikazu..a kladim se da na isti problem mozes naci barem 10.ak rijesenja na net.u!

A sto se tice crnaca...pa ajmo to ovako proanalazirati:
1.daj mi reci samo jednu gradjevinu ili bilo sto drugo sto su crnci napravili,ali samostalno..znaci kao rasa gdje su oni vecina sta su oni to napravili!
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

da,da zato se i kaze radi ko crnac (kad se po cijeli dan radi u neljudskim uvjetima).Afrika je u mnogim djelovima daleko razvijenija od Hrvatske.Super su i uspjeli sobzirom na kakvom prirodno skrtom kontinentu zive.

Ovo čak i nije toliko ludo koliko se čini, barem što se tiče dijela crnaca u Africi.
Mislim koji bi manijak htio radit išta na plus 40 sa 50% vlage u zraku?

Dreamer Deceiver
06-07-2007, 13:47
E moj kolega...mislim da svi tu znamo da na Internetu postoje na milijarde stranice i koliko je njih samo subjektivno u svom prikazu..a kladim se da na isti problem mozes naci barem 10.ak rijesenja na net.u!

A sto se tice crnaca...pa ajmo to ovako proanalazirati:
1.daj mi reci samo jednu gradjevinu ili bilo sto drugo sto su crnci napravili,ali samostalno..znaci kao rasa gdje su oni vecina sta su oni to napravili!
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

da,da zato se i kaze radi ko crnac (kad se po cijeli dan radi u neljudskim uvjetima).Afrika je u mnogim djelovima daleko razvijenija od Hrvatske.Super su i uspjeli sobzirom na kakvom prirodno skrtom kontinentu zive.

Ovo čak i nije toliko ludo koliko se čini, barem što se tiče dijela crnaca u Africi.
Mislim koji bi manijak htio radit išta na plus 40 sa 50% vlage u zraku?

onaj koji mora prehranjivati deveteročalnu obitelj

ssalG
06-07-2007, 13:57
Suprotno pupularnom mišljenju nemaju svi u Africi deveteročlanu obitelj :wink:

medusa
06-07-2007, 16:54
E moj kolega...mislim da svi tu znamo da na Internetu postoje na milijarde stranice i koliko je njih samo subjektivno u svom prikazu..a kladim se da na isti problem mozes naci barem 10.ak rijesenja na net.u!

A sto se tice crnaca...pa ajmo to ovako proanalazirati:
1.daj mi reci samo jednu gradjevinu ili bilo sto drugo sto su crnci napravili,ali samostalno..znaci kao rasa gdje su oni vecina sta su oni to napravili!
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

da,da zato se i kaze radi ko crnac (kad se po cijeli dan radi u neljudskim uvjetima).Afrika je u mnogim djelovima daleko razvijenija od Hrvatske.Super su i uspjeli sobzirom na kakvom prirodno skrtom kontinentu zive.
kao 1. hrvatska je zemlja, i to mala, a afrika kontinent.

McPingvin_v2.0
06-07-2007, 17:01
Kirin je rekao da smo kontinent, a on je akademski obrazovan čovjek, rađe vjerujem njemu nego tebi.

medusa
06-07-2007, 17:14
jebiga, s njim se ne mogu natjecati. ja nemam filmić o sebi na youtubeu :cry:

unknown
06-07-2007, 17:24
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

:rotfl: :rotfl:

dugi
06-07-2007, 18:09
Eto kao naruceno za ovu temu:

copy/paste sa :http://www.monitor.hr/


"Odrasli u Americi ne znaju što su molekule (samo da su malene), jedva trećina njih zna da je DNK ključni faktor u nasljeđivanju, a jedan od pet Amerikanaca misli da se Sunce okreće oko Zemlje (ta je ideja inače odbačena u 17. stoljeću). Ovo su rezultati istraživanja koje je proveo američki znanstvenik dr. Jon D. Miller, a pokazuju goleme rupe u znanju Amerikanaca. Times.."

fora,steta kaj kod ne provedu neko slicno istrazivanje pa da usporedimo.

DrunkyDuck
06-07-2007, 18:37
Mislim da dezinformirani cine vecinu stanovnistva u svim drzavama.

miro u sutonu tihom
06-07-2007, 21:48
2.Znanstveno je dokazano da su crnci ljenijijSod bijelaca i azijata!

:rotfl: :rotfl:

Ovo samo pokazuje kako si glup i kako nemas pojma o nicemu!
Mogao si dati bar neki svoj uvid na to pitanje a ne se smijati kad nemas pojma!

A Dugi sta sam ja vec reko...pa da..prosjecni Amer to nezna,jer mu to netreba..njihov obrazovni sustav je takav da se ne tezi da se u jednu jedinku utrpa sto vise "znanja" pa ajde alija nek je vise vojske..nego je kod njih striktno izrazena specijalizacija...znaci zna se tko sta radi!

Neven <R>
06-07-2007, 23:41
Mislim da dezinformirani cine vecinu stanovnistva u svim drzavama.
Ovaj forum to jako dobro dokazuje ^^

A ti Miro pametuješ o tim "uvidima" a nisi pružio nikakav dokaz. Pametan si. Jako. Ti nisi pružio NIJEDAN JEDINI argument, a praviš pametan. Ili foff ili dokaži svoje tvrdnje, može?

Naravno da će se čovjek smijati kad pričaš u najmanju ruku gluposti.

DrunkyDuck
07-07-2007, 00:13
...ili dokaži svoje tvrdnje, može?...
Ti stvarno ocekujes argumente?

McPingvin_v2.0
07-07-2007, 01:55
Ovo samo pokazuje kako si glup i kako nemas pojma o nicemu!
Mogao si dati bar neki svoj uvid na to pitanje a ne se smijati kad nemas pojma!
Ja se ne smijem. Ja plačem. OK, ustovremeno se i smjem ali nema veze.
Daj mi link, sliku, scan, bilošto, gdje je provedeno to znanstveno istraživanje kojime je potvrđeno da su negroidi ljeniji od europeida i mongolodia.

A Dugi sta sam ja vec reko...pa da..prosjecni Amer to nezna,jer mu to netreba..njihov obrazovni sustav je takav da se ne tezi da se u jednu jedinku utrpa sto vise "znanja" pa ajde alija nek je vise vojske..nego je kod njih striktno izrazena specijalizacija...znaci zna se tko sta radi!
Kao što i piše u m777ovom sigu, specijalizacija je za kukce. Idioti se specijaliziraju, jer zajebi ti to kad ja moram zvat električara ako mi je osigurač iskočio, ili mehaničara ako trebam promjenit ulje na kosilici.
Osim toga, znanje o sastavu molukle nema veze sa specijalizacijom, nego općom kulturom. Kao što je i znanje temperature apsolutne nule dio opće kulture. Definicija mola je na granici sa specijalizacijom.
Ti želiš živjeti na granci neznanja? Meni je drago da znam da je vatra isto što i hrđanje, oksidacija. Drago mi je što znam kako funkcionira kruženje vode u prirodi te što je fotosinteza i da mogu izvest njezinu formulu jer znam što je sve za nju potrebno.
Opća kultura FTW, da nemamo ovakva smeća od političara Europska Unija bi htjela ući u nas, a ne mi u nju.
Jel vama fascinatno da je po broju turista Austrija na 10. mjestu, a mi na 18.?
S tim da uzmete u obzir da mi imamo i planine, i dvorce, i muzeje, i skladatelje, i pored svega toga, preko 5000 kilometara obale. Da Austrijanci imaju obale kao Slovenija bili bi svjetska velesila.

Tri66a
07-07-2007, 09:25
Eto kao naruceno za ovu temu:

copy/paste sa :http://www.monitor.hr/


"Odrasli u Americi ne znaju što su molekule (samo da su malene), jedva trećina njih zna da je DNK ključni faktor u nasljeđivanju, a jedan od pet Amerikanaca misli da se Sunce okreće oko Zemlje (ta je ideja inače odbačena u 17. stoljeću). Ovo su rezultati istraživanja koje je proveo američki znanstvenik dr. Jon D. Miller, a pokazuju goleme rupe u znanju Amerikanaca. Times.."

fora,steta kaj kod ne provedu neko slicno istrazivanje pa da usporedimo.
pa bila je ona emisija(da me ubiješ ne sjećam se) sa dvije splićanke koju pitaju ljude što je štednjak, Pazin itd. pa sam fino umirao od smijeha koliko glupe odgovore su ljudi davali

Sterpo
07-07-2007, 09:53
sjećam se toga
loool koje gluposti su provaljivali

Arkham
07-07-2007, 10:29
Ameri su drugi bombu bacili da sprijece Rusiju da zapocne kopnenu invaziju na Japan..i na tome im Japanci mogu biti zahvalni..jer pitaj Boga sta bi tada bilo!

Šta bi bilo? Pa valjda ne bi počinili genocid

A Dugi sta sam ja vec reko...pa da..prosjecni Amer to nezna,jer mu to netreba..njihov obrazovni sustav je takav da se ne tezi da se u jednu jedinku utrpa sto vise "znanja" pa ajde alija nek je vise vojske..nego je kod njih striktno izrazena specijalizacija...znaci zna se tko sta radi!
Dakle, mase ispranih mozgova rade i slušaju vođu a ne misle svojom glavom. Ako se tebi to sviđa, onda ne znam...

Sterpo
07-07-2007, 11:45
[quote]Ameri su drugi bombu bacili da sprijece Rusiju da zapocne kopnenu invaziju na Japan..i na tome im Japanci mogu biti zahvalni..jer pitaj Boga sta bi tada bilo!

Šta bi bilo? Pa valjda ne bi počinili genocid

A Dugi sta sam ja vec reko...pa da..prosjecni Amer to nezna,jer mu to netreba..njihov obrazovni sustav je takav da se ne tezi da se u jednu jedinku utrpa sto vise "znanja" pa ajde alija nek je vise vojske..nego je kod njih striktno izrazena specijalizacija...znaci zna se tko sta radi!
Dakle, mase ispranih mozgova rade i slušaju vođu a ne misle svojom glavom. Ako se tebi to sviđa, onda ne znam...[/quote:ozlbcf40]

japan ne bi bio tako razvijen kao danas
komunizam čini svoje :wink:

Fenrir
07-07-2007, 12:48
Čisto informativno, da Ameri nisu bacili drugu atomsku, Rusija ne bi obavila invaziju, već bi se Japan odmah predao, jer su se htjeli predat odmah poslije prve, ali su Ameri bacili drugu da pokažu svoju vatrenu moć Rusiji, fora, kaj ne?..

Clutch
07-07-2007, 12:53
Čisto informativno, da Ameri nisu bacili drugu atomsku, Rusija ne bi obavila invaziju, već bi se Japan odmah predao, jer su se htjeli predat odmah poslije prve, ali su Ameri bacili drugu da pokažu svoju vatrenu moć Rusiji, fora, kaj ne?..

Da ovisnik :)