PDA

Pogledaj cijelu verziju : StarCraft 2



ssalG
30-06-2007, 18:24
Aj što mi krenulo pljuvat na igre koje još nisu ni izašle :D .
Prvo da zamolim Blizzardove fanboy likove da se nejavljaju u ovu temu ako nisu sposobni objektivno analizirat StarCraft 2 gameplay trailer jer mi se neda prepucavat s likovima koji štuju Blizzarda te smatraju da je sve što dođe od njih sveto.
Pogledao sam onaj gameplay trailer na PCPlay DVD-u i nisam ni najmanje impresioniran.
Igra izgleda kao nešto što je izašlo prije 3 godine, a ne nešto što će izači za kojih godinu li više dana, i pritom nemislim na grafiku nego prvenstveno na gameplay.
Igra još koristi sakupi, sagradi, štancaj sistem što je upitna odluka budući da sve više strategija napušta taj sistem, zatim pričaju o nekakvim velikim bitkama, a ono što su oni prikazali je DAVNO prestalo biti pojam velike bitke, velika većina prikazane mehanike u igri je odavno viđena u drugim igrama, fizika kojoj su me pohvalili je katastrofa prema onome viđenom u drugim igrama, igra će prema viđenom zahtjevat dosta mikro manađmenta kod jedinica što im definitivno neće privući igrače, uporaba okoline je osrednja i koliko sam vidio i neće baš toliko puno utjecati na bitku, također borba ne ostavlja nikakav utjecaj na okolinu (osim možda mrlja krvi i djelova što ostaju par sekundi nakon što uništena jedinica), prikaz oštećenja na zgradam i jedinicama je jadan skoro pa i nepostojeći...itd.
Jedino što mi se zasada čini privlačnim u igri jest Rock-Paper-Sissors sistem koji mi se čini relativno dobar, ali on sam im neće privući igrače.

Dreamer Deceiver
30-06-2007, 18:35
neznam, koliko se sjećam blizzard dava skoro uvjek nekakve fake informacije ( sjećam se za war3, potpuno drugačiji od onoga koji je izašao, a tako je bilo i za sc ). Pa neću komentirati igru zbog trailera. Komentirat cu igru kad izađe

K4ciga
30-06-2007, 18:51
Komentirat cu igru kad izađe

Lord Jambrek
30-06-2007, 18:58
Jesi igrao kada starcraft, molim te odgovori mi iskreno.

ssalG
30-06-2007, 19:10
Ne, ali molim te nemoj počet s onim "a kako onda možeš znat išta" spikama, jer su StarCraft 1 i Starcraft 2 dvije odvojene igre, te će se Starcraftu 2 suditi u dobu u kojem on bude izdan, a ne u dobu u kojem je izdan StarCraft 1.

Neven <R>
30-06-2007, 19:14
Vrlo je bitno jesi li igrao starcraft jer bi onda shvatio zašto će neke stvari koje su po tebi loše biti uključene u dvojku. Po meni starcraft 2 će biti pozitivan pomak u odmaku od pretjeranog micromagamenta koji krasi većinu današnjih strategija, a vrlo malo kvalitetnih ih je izdano u posljednjih 5 godina.

ssalG
30-06-2007, 19:19
Od doba izlaska StarCrafta 1 do doba izlaska StarCrafta 2 će proći minimalno 10 godina i koliko su god neke stvari u Starcraftu 1 bile dobre prije 10 godina one jednostavno neće biti toliko dobre i danas.

Neven <R>
30-06-2007, 19:26
U biti ono što su oni prikazali jesu velike bitke jer se bore stotine jedinica jedna protiv druge svaka sa zasebnim HP-ima itd. Za razliku od masovnih bitaka u igrama tipa TW serijal gdje se ne može odabrati pojedinačno svaka jedinica već grupe od 100-njak.



velika većina prikazane mehanike u igri je odavno viđena u drugim igrama,
I kad je izašao prvi sc, sve je bilo već viđeno (red alert, warcraft 2 itd.) i WC3 je koristio već iskorištene koncepte (warlords: battlecry). O WoW-u da ne govorim. Pa su ipak igre ostvarile ogroman uspjeh. Mislim da je kod Blizzarda ipak bitnija stvar poliranje i uzimanje dobrog od postojećih sustava. Pitanje je što očekuješ od igre neku, uber mega super kul inovativnu igru sa 250 različitih jedinica svaka sa 15 special abilityja ili zabavnu, igrivu strategiju. Ako ti se sviđa prvi tip igara onda se slažem u tvom pljuvanju starcrafta 2 pošto vjerojatno neće ispuniti tvojaSočekivanja.

Meni se do sada viđeno sviđa što ne znači da igra neće ispasti najveće smeće na kraju.

ssalG
30-06-2007, 19:35
Ja ne očekujem od StarCrafta 2 ništa, jer u biti i nisam neki veliki fan strategija samo dajem moj dojam o igri kao prosječan igrač.


U biti ono što su oni prikazali jesu velike bitke jer se bore stotine jedinica jedna protiv druge svaka sa zasebnim HP-ima itd. Za razliku od masovnih bitaka u igrama tipa TW serijal gdje se ne može odabrati pojedinačno svaka jedinica već grupe od 100-njak.

Jesi ti siguran da samo mi gledali isti filmić jer na onome što sam ja gledao nije bilo ni blizu 100 jedinica, da je bilo 100 jedinica onda bi to bila velika bitka.

Neven <R>
30-06-2007, 21:49
Ima više filmića, traži one na kojima su zergovi prikazani.

Npr. kraj ovog trailera.
L0cS2HJ-8F4

dugi
01-07-2007, 06:50
Ima više filmića, traži one na kojima su zergovi prikazani.

Npr. kraj ovog trailera.
L0cS2HJ-8F4

izgled ludo i super igrivo,jedva cekam .

Sterpo
01-07-2007, 10:18
tako je
a na onom filmu iz PCP-a ima možda tisuću zergova (onih štakora)
po meni igra izgleda super

Prince-Artas
01-07-2007, 17:00
blizzard mi dosad nije dao motiva da sumnjam :)

Jopax
01-07-2007, 20:29
Glass jesi vidio sto je tip rekao na pocetku
"This is only a demo many will change"
tako nekako
I nemoj me krivo shvatit nisam uopce neki fanboy ali neki ljudi vole puno microa i stancanje unita sa sakupljanjem resursa
I vjerovatno se zato sc 1 i danas igra
I zato je sc 1 prodan u 9 milijuna primjeraka

Sgt. Bull
01-07-2007, 23:30
Ne znam baš glass,ovaj sc2gp trailer je ono na sasvim zadovoljavajućoj razini,evo primjer kažeš masovnost,da li si primjetio možda kraj samog trailera? Da bilo je mnogo unita,također u nekim dijelovima se dalo primjetiti da postoji veoma mnogo unita,dakle ona famozna granica od 100 ili kolko već je probijena,to ti mogu zagarantovati.Dalje vidim da spominješ okolinu,da,okolina neće utjecati,barem ne kao prije,što je dobro,zašto? Pa neće više biti prokletog obilaženja okolo kole dok dođeš do nečije baze i onda napadneš,ne ovako je jednostavnije,ovaj sistem je mnogo zabavniji jednostavno,prijeđi ili preskoči prepreku bez obilaženja i gubljenja vremena i živaca...Mikromanagment? Pa jednostavno mislim,da strategija bez mikromanagmenta nije strategija,da taj,u najmanju ruku glupi sistem pošalji 3k jedinica da ubiju bez mikranja je glup sistem,nedovršen,dakle mikromanagment je pozitivna stvar,pogledaj samo npr Warcraft.Pravo oštećenje na zgradama nismo ni imali puno prilike da vidimo,samo se vidjelo kada su uništavali terrana,onom prilikom kada je uništen i proctoss,na početku su oni napali proctossa i on se odbranio,nije se vidjelo neko veće oštečenje možda zbog toga što je i sam "igrač" u demou išao na to da uništi one towere ili kakoveć,dakle dok se ne izda neki drugi gameplay trailer gdje će se to i prikazati mislim da je glupo reći da je to minus.Dakle jednostavno kao što su rekli ne možemo suditi prema traileru,dok sam ne zaigram demo ili u krajnjem slučaju punu verziju(a za to ćemo se svi načekati)ne mogu suditi sc2...

BINUX
01-07-2007, 23:52
Ima više filmića, traži one na kojima su zergovi prikazani.

Npr. kraj ovog trailera.
L0cS2HJ-8F4

Ovo mi izgleda fenomenalno.
SC 2 ce po meni mozda bit i bolji od 1.
Jedva cekam da igra izadje.
Moram priznat da mi je onaj prvi gameplay trailer koj sam vidio bio u banani i pobudio je neke sumnje u mene ali ovaj je vratio potpuno uvjerenje u Blizz da ce SC2 biti pravi biser.

Systematic Reverse
02-07-2007, 00:45
U SC-u je food limit bio 200 shto se toga tice :wink:

W1k1n6
02-07-2007, 13:00
Pored svega navedenog što ste i sami primijetili, moram vas podsjetiti da je Starcraft usprkos svim navedenim zastarjelim konceptima tipa čim-brže-naštancaj-i-šalji, najigranija RTS igra na svijetu, ujedno i najpopularnija multiplayer RTS igra, te jedina igra koja ima vlastiti nacionalni TV program (Južna Koreja). Drugim riječima, čak i ako gameplay ne bi pretrpio nikakve veće promjene, SCII već u startu ima tržište koje mu garantira planetarnu popularnost i prodaju. Stoga ne postoji niti jedan razlog zbog čega bi ga Blizzard uopće i pomišljao približiti recimo Total War konceptu, odnosno ako to slučajno malčice i učine, sigurno se neće previše hvaliti s time :)

K4ciga
02-07-2007, 13:14
... te jedina igra koja ima vlastiti nacionalni TV program (Južna Koreja)...

omfg nisam ovo znao :shock:

Lord Jambrek
02-07-2007, 13:19
U SC-u je food limit bio 200 shto se toga tice :wink:

Pa kaj su maknuli food limit? Negdje sam to pročitao.

Nadam se da neće.

JedimiNjoke
03-07-2007, 12:25
Dečku koji je napravio thread... Prvo odigraj SC, SC: Broodwar zatim dođi tu nešto srat, to što si ti izletio iz majke svoje malo kasnije on nas ostalih i nisi se ni potrudio odigrati jedinicu ne znači da možeš pokazivati svoje neznanje. Isto kao da ja sada počnem komentirat i pljuvat neki film iz 1952. kako je sranje i trash, a nisam ga ni odgledao do kraja, čak mu ni ime ne znam.

Zato mladi gospon slobodno ti mogu reć da si retard (makar izbjegavam inače ovakve komentare, al danas se osjećam neobično nadrkan).

P.S. Jel ti treniraš da budeš takav retard il ti je to po prirodi?

W1k1n6
03-07-2007, 13:17
Halo halo! Komentari poput "retard" doista nisu poželjni ovdje, pogotovo što čovjek nikoga nije vrijeđao, već je komentirao ono što je o SCII pročitao i vidio. Ako ne znate voditi polemike bez uvreda, onda bolje šutite.

prcko
03-07-2007, 14:00
Ahmm da se i ja uključim u temu ovako starcraft,wow i warcraft grafika je super,ali neki ljudi to gledaju na neku 2 stranu oni očekuju da grafika bude što realističnija real life grafici zato nekome ovakva grafika nevalja.Meni je takva grafika prije bila tako glupa kad sam samo igro pucačine i strategije koje su tezile prema rl grafici,ali kad sam zaigrao wow sve se promjenilo takva vrsta grafike u full puno boja mi je postala zanimljiva,anyway starcrat će bit super igra to garantiram ali je ja neću zaigrati zbog toga šta prelazim na warhammer online a i više mi se neda igrat strategije da vam iskreno kazem :)
Malo sam se kasno uključio ali evo.

Rocchiro
03-07-2007, 14:04
gameplay video zapravo nije tolko los,meni ne smeta sistem izgradi-treniraj-rasturaj,ali ono kaj me pece za oci je mapa.sve je tako usko,ja bi neki pristojan prostor,a tu mozes jedva deset jedinica nagurati.k tome jedinice su ogromne pa zauzimaju jako puno mijesta.neznam,nadam se da budu postojale i klasicne mape,bez ovog space crap-a.sve to lijepo izgleda,ali ja bi malo vise jedinica

ssalG
03-07-2007, 15:44
Dečku koji je napravio thread... Prvo odigraj SC, SC: Broodwar zatim dođi tu nešto srat, to što si ti izletio iz majke svoje malo kasnije on nas ostalih i nisi se ni potrudio odigrati jedinicu ne znači da možeš pokazivati svoje neznanje. Isto kao da ja sada počnem komentirat i pljuvat neki film iz 1952. kako je sranje i trash, a nisam ga ni odgledao do kraja, čak mu ni ime ne znam.

Zato mladi gospon slobodno ti mogu reć da si retard (makar izbjegavam inače ovakve komentare, al danas se osjećam neobično nadrkan).

P.S. Jel ti treniraš da budeš takav retard il ti je to po prirodi?

PO DRUGI PUT ČITAJ JEBENE POSTOVE PRIJE NEGO LI POSTAŠ.
Ja se nisam rodio malo kasnije nego li ostatak foruma, nego vrlo vjerovatno prije nego li većina ovog foruma tako da sam SC imao priliku odigrat, ali jednostavno me igra nikad nije privlačila.
Zatim ja ukoliko si primjetio ne pljuvam pa SC 1 nego li po SC 2 tako da ti usporedba otpada.
Ja sam samo napisao stvari koje su meni "upale" u oči i koje su po meni loše, a ti ako imaš dobreSprotuargumente govori, a ako nemaš začepi tu sraonu koju ti nazivaš ustima i idi mami govorit da je retard degeneriku jedan.

Blaster32
03-07-2007, 16:55
samo da lijepo radi na starijim kantama i ko bog..

JedimiNjoke
03-07-2007, 23:40
Ne, ali molim te nemoj počet s onim "a kako onda možeš znat išta" spikama, jer su StarCraft 1 i Starcraft 2 dvije odvojene igre, te će se Starcraftu 2 suditi u dobu u kojem on bude izdan, a ne u dobu u kojem je izdan StarCraft 1.

Hmmm, Wiking je imao pravo o vrijeđanju, isprike - objašnjenje je stajalo.

@ ssalG - maloprije si rekao da si igrao SC, a ovaj prijašnji post tvrdi da nisi :) Hoćeš se odlučit il imaš još kakav alter ego koji se skriva u tebi i ima svoje mišljenje. Da čitam postove prije nego što pljuvam? Prvo se ti dotakni gramatike za početnike pa odluči napisati nekom nešto. Moje mišljenje 1993. rođen. Moj jedini protuargument je da ga nemam, jer mi ne treba - evidentno nisi igrao jedinicu, niti si se baš puno raspitao o dvojci i pišeš tu neke basnoslovne postove koje bi moj mali nećak bolje sročio lupajući glavom od tipkovnicu.

@Wiking - jasno se vidi da je dečko htio ispast važan stavljanjem ovog u pljuvačnicu, pa je zato i dobio imenicu (a i zato jer sam baš bio malo u banani). Svi znamo da ti u sebi psuješ, no ipak ostaješ pribran pišući. :P

Burek_fr0m_SPACE
04-07-2007, 00:26
Ok, mogu li vas sad lijepo zamoliti da prestanete s bulšitom? Tema je Starcraft 2, a ne mentalne sposobnosti pojedinaca na forumu. Kao što W1k reče - ako ne znate voditi polemike bez uvreda, onda bolje šutite.

JedimiNjoke
04-07-2007, 09:41
Uf, sad evo došla dežurna papiga... Ajd pls idi vidi što je uopće polemika, jer sve mi se čini da si u mraku što se toga tiče. Što se tiče komentiranja mentalnih sposobnosti si u krivu, to je prvo što se treba razmotrit prije ulaženja u raspravu s nekim, da rasprava ne bi bila bezgranična i besmislena (da ne bi upao u raspravu s nekim tko se zna potpisat i možda napisat gdje živi) - FYI.

On topic: SC2 je i napravljen da zadovolji "žeđ" starih SC igrača koji čekaju nastavak već dugo vremena. Zato nije ni čudo što u igri nisu puno mijenjali. Zapravo, zašto mijenjat nešto što jako dobro prolazi već niz godina i daje gušt mnogim igračima, a daje i puno love Blizzard timu - koji lovu i zaslužuje, al možda ne toliko. Što se mene tiče, po onome što sam dosad vidio igra je potpuno OK i čini se da će biti zanimljiva, pogotovo ono sa Protoss Mothershipom (možeš imat samo jedan, al zato bome vrijedi) i novim jedinicama u SCu (penjanje uz platforme, rangeri sa jet packovima). Igra je još uvijek: napravi što prije - što brže i šalji, što tu nije u redu? Zašto ne bi bilo i takvih igara, a ne uvijek taktike konjica ide s boka, falange stavim na sredinu počinjem čistit, support strijelci iza njih... Osim što SC ima Gameplay na vrhuncu, ima također i fantastičnu priču koju se nadam da će održavat upravo takvom, fantastičnom. Isto kako imaš hack`n`slash RPGova, imaš i one na poteze. Raznovrsnost je zdrava, u svemu izgleda. SC/WC su jednostavno na neki način institucije, koje ne bi trebalo mijenjat nego dat gušta onim "starcima" koji su guštali na te igre, a nezadovoljnim mladićima i djevojkama radit neke nove stvari (realnije) koje će se njima više svidjeti.

ssalG
04-07-2007, 14:28
@ ssalG - maloprije si rekao da si igrao SC, a ovaj prijašnji post tvrdi da nisi :) Hoćeš se odlučit il imaš još kakav alter ego koji se skriva u tebi i ima svoje mišljenje. Da čitam postove prije nego što pljuvam? Prvo se ti dotakni gramatike za početnike pa odluči napisati nekom nešto. Moje mišljenje 1993. rođen. Moj jedini protuargument je da ga nemam, jer mi ne treba - evidentno nisi igrao jedinicu, niti si se baš puno raspitao o dvojci i pišeš tu neke basnoslovne postove koje bi moj mali nećak bolje sročio lupajući glavom od tipkovnicu.


Ajde mi Isusa ti objasni gdje sam ja to točno rekao da sam ja IGRAO SC 1???
Moja gramatka je sasvim dobra i čitljiva tako da me zaboli za tvoje mišljenje o mojoj gramatici, a za tvoju informaciju rođen sam 1988 godine.
A ti i dalje nisi dao dobre argumente koje će pobiti moj post za razliku od nekih likova prije tebe, što me navodi na zaključak da je vrhunac tvog intelekta vrijeđanje stoga se ti molim te vrati raspravljanju sa svojim nećakom.


On topic: SC2 je i napravljen da zadovolji "žeđ" starih SC igrača koji čekaju nastavak već dugo vremena. Zato nije ni čudo što u igri nisu puno mijenjali. Zapravo, zašto mijenjat nešto što jako dobro prolazi već niz godina i daje gušt mnogim igračima, a daje i puno love Blizzard timu - koji lovu i zaslužuje, al možda ne toliko. Što se mene tiče, po onome što sam dosad vidio igra je potpuno OK i čini se da će biti zanimljiva, pogotovo ono sa Protoss Mothershipom (možeš imat samo jedan, al zato bome vrijedi) i novim jedinicama u SCu (penjanje uz platforme, rangeri sa jet packovima). Igra je još uvijek: napravi što prije - što brže i šalji, što tu nije u redu? Zašto ne bi bilo i takvih igara, a ne uvijek taktike konjica ide s boka, falange stavim na sredinu počinjem čistit, support strijelci iza njih... Osim što SC ima Gameplay na vrhuncu, ima također i fantastičnu priču koju se nadam da će održavat upravo takvom, fantastičnom. Isto kako imaš hack`n`slash RPGova, imaš i one na poteze. Raznovrsnost je zdrava, u svemu izgleda. SC/WC su jednostavno na neki način institucije, koje ne bi trebalo mijenjat nego dat gušta onim "starcima" koji su guštali na te igre, a nezadovoljnim mladićima i djevojkama radit neke nove stvari (realnije) koje će se njima više svidjeti.

A tebi nije palo napamet da su ti "starci" skupa sa "nezadovoljnim mladićima i djevojkama" u međuvremenu odigrali neke druge strategije tipa Total War serijal te se zaželjeli možda više strategije, a manje standardnog skupi,štancaj,kolji sistema?

mravojed20
04-07-2007, 15:02
Kakve veze ima što dosta igara kako ti kazeš "napušta" stari način igre,zasto bi oni se sad isli uklapati i raditi sve što i drugi rade.

Ljudi koji vole Total war strategije će igrati Total War strategije,zašto bi Starcraft 2 morao biti izmjenjen ako je princip na kojem radi savršeno igriv i privlači milijune ljudi?

Kako ti mozeš znati tko se čega zazelio? Starcraft 2 će se prodati u najmanje 3 milijuna primjeraka,to je ako ne uzimam u obzir Korejce.


Evo daj napiši neku svoju ideju što bi ti to stavio u Starcraft 2 što bi dodalo "strategiju" u igru,i daj argument zašto bi ta igra bila bolja od ove koju ćemo dobiti?

ssalG
04-07-2007, 18:52
Kakve veze ima što dosta igara kako ti kazeš "napušta" stari način igre,zasto bi oni se sad isli uklapati i raditi sve što i drugi rade.

Ljudi koji vole Total war strategije će igrati Total War strategije,zašto bi Starcraft 2 morao biti izmjenjen ako je princip na kojem radi savršeno igriv i privlači milijune ljudi?

Kako ti mozeš znati tko se čega zazelio? Starcraft 2 će se prodati u najmanje 3 milijuna primjeraka,to je ako ne uzimam u obzir Korejce.


Evo daj napiši neku svoju ideju što bi ti to stavio u Starcraft 2 što bi dodalo "strategiju" u igru,i daj argument zašto bi ta igra bila bolja od ove koju ćemo dobiti?

Prvenstveno kada sam govorio o strategiji i sistemu igre, uopće nisam mislio na Total War, već na Ground Control 2.
Tamo se "resursi" umjesto klasičnim skupljanjem kristala/hrane/drva/itd. dobijaju držanjem određenih točaka na mapi.
Te resurse koristiš da bi ti dropship doveo jedinice koje "naručiš" na LZ, (Land Zone) da bi poboljšao dropship (da ti može dovest veći broj jednica, da ih brže dovodi, jači armor itd.) i da bi koristio specijalne sposobnosti (bombardiranje, specijalni radar itd.) tako da moraš balansirat između poboljšanja dropshipa, dovođenja novih jednica i specijalnih sposobnosti.
"Food limita" nema, tehnički možeš imat beskonačno mnogo jednica, ali što više jednica imaš to sporije dobijaš Victory Pointse.
Gradnja baze je eleminirana u potpunosti (iako će povremeno naići na turrete koje će moći popraviti i koristit), no ja bi ipak ostavio mogućnost dovođenja raznih turreta, radara i sličnih stvari.
Ovo su neke od stvari iz Ground Control 2 za koje ja smatram da bi unaprijedile SC 2.

mravojed20
04-07-2007, 19:52
Total War sam naveo jer si ga sam spomenuo u prethodnom postu.

Igrao sam Ground Control 2,igra je dobra mada je meni taj sustav iritantan,nisam je ni završio,nema mi ono nešto,iz istog razloga(dofuravanje unita na mapu) mi se nije svidio ni S.W.I.N.E.

JedimiNjoke
05-07-2007, 10:15
Ne, ali molim te nemoj počet s onim "a kako onda možeš znat išta" spikama, jer su StarCraft 1 i Starcraft 2 dvije odvojene igre, te će se Starcraftu 2 suditi u dobu u kojem on bude izdan, a ne u dobu u kojem je izdan StarCraft 1.

Tu si rekao: "Ne" - na pitanje Lorda Jambreka jesi li ikad odigrao SC1


Ja se nisam rodio malo kasnije nego li ostatak foruma, nego vrlo vjerovatno prije nego li većina ovog foruma tako da sam SC imao priliku odigrat, ali jednostavno me igra nikad nije privlačila. S

Tu si rekao da "si imao prilike odigrati". Jel ti treba još malo dokaza?

P.S. Mislim da su moji argumenti i više nego dobri i pokazuju jasnu sliku SC1/SC2.

Gothmog
05-07-2007, 11:21
Blizzard jos nije napravio lose igre...mislim da ni SC2 nece biti iznimka...

The Lord of the Rings (1991) (Amiga port) - Computer role-playing game
Battle Chess II: Chinese Chess (1991) (Amiga port) - Xiangqi simulation
The Lost Vikings (1992) - platform game
Rock N' Roll Racing (1993) - racing game
Blackthorne (1994) - cinematic platform game
The Death and Return of Superman (1994) - side-scrolling beat 'em up
Warcraft: Orcs & Humans (1994) - fantasy real-time strategy game
The Lost Vikings II (1995) - platform game
Justice League Task Force (SNES version) (1995) - fighting game
Warcraft II: Tides of Darkness (1995) - fantasy real-time strategy game
Warcraft II: Beyond the Dark Portal (1996) - expansion pack
Diablo (1996) - action-oriented computer role-playing game
StarCraft (1998) - science fiction real-time strategy game
StarCraft: Brood War (1998) - expansion pack
Diablo II (2000) - action-oriented RPG
Diablo II: Lord of Destruction (2001) - expansion pack
Warcraft III: Reign of Chaos (2002) - fantasy real-time strategy game
Warcraft III: The Frozen Throne (2003) - expansion pack
World of Warcraft (2004) - MMORPG set in the Warcraft universe
World of Warcraft: The Burning Crusade (January 16, 2007) - expansion set for World of Warcraft.

Rektum_ajkula
05-07-2007, 11:49
Blizzard jos nije napravio lose igre...mislim da ni SC2 nece biti iznimka...


The Lost Vikings (1992) - platform game


hehe ovo sam bas nedavno snimio 8)

ssalG
05-07-2007, 12:58
Ne, ali molim te nemoj počet s onim "a kako onda možeš znat išta" spikama, jer su StarCraft 1 i Starcraft 2 dvije odvojene igre, te će se Starcraftu 2 suditi u dobu u kojem on bude izdan, a ne u dobu u kojem je izdan StarCraft 1.

Tu si rekao: "Ne" - na pitanje Lorda Jambreka jesi li ikad odigrao SC1


Ja se nisam rodio malo kasnije nego li ostatak foruma, nego vrlo vjerovatno prije nego li većina ovog foruma tako da sam SC imao priliku odigrat, ali jednostavno me igra nikad nije privlačila. S

Tu si rekao da "si imao prilike odigrati". Jel ti treba još malo dokaza?

P.S. Mislim da su moji argumenti i više nego dobri i pokazuju jasnu sliku SC1/SC2.

O čemu ti pričaš???

[_[_[Sk8man]_]_]
05-07-2007, 13:03
Znate zasto blizzard uvijek napravi dobru igru?
Bas zbog one njihove poznate recenice kad ih novinari pitaju kada igra izlazi a oni pristojno odgovore "It's going to be done when it's done."Oni nemaju vremenskih ogranicenjea kad prave igru postavljenih od strane izdavaca i bas zbog toga im sve igre dobro ispadnu.Oni uzmu koliko im treba vremena da saznaju sta igraci zele i t i uzmu jos toliko vremena da tako i naprave igru.

Dyslexia
05-07-2007, 13:24
Ma to je sve super

JedimiNjoke
05-07-2007, 21:05
E moj ssalg il se praviš blesav il stvarno jesi... Citat je bio odgovor na tvoje pitanje: "Di sam ja reko da nisam igro SC1?!?!?!?"

BINUX
05-07-2007, 22:06
E moj ssalg il se praviš blesav il stvarno jesi... Citat je bio odgovor na tvoje pitanje: "Di sam ja reko da nisam igro SC1?!?!?!?"

Ma pusti tipa vidis da je COBAN,BUDALA

05-07-2007, 22:12
E moj ssalg il se praviš blesav il stvarno jesi... Citat je bio odgovor na tvoje pitanje: "Di sam ja reko da nisam igro SC1?!?!?!?"

Ma pusti tipa vidis da je COBAN,BUDALA

Jako lijep riječnik...mogo si se barem na kulturan način izraziti...

ssalG
05-07-2007, 23:04
E moj ssalg il se praviš blesav il stvarno jesi... Citat je bio odgovor na tvoje pitanje: "Di sam ja reko da nisam igro SC1?!?!?!?"


Ajde mi Isusa ti objasni gdje sam ja to točno rekao da sam ja IGRAO SC 1???

Ponovo, čitaj bolje postove.




Ma pusti tipa vidis da je COBAN,BUDALA

Ovako slušaj me degenerično dijete, to što si se ti našao uvrijeđen jer sam ja rekao da nisi trebao otvarat novu temu da bi obavjestio forum da si ti upao u Tabula Rasa betu me boli kurac, jer si slobodno mogao otvorit temu MMO podforumu u kojoj bi se generalno raspravljalo o igri, te si u sklopu te teme mogao reći da si upao u betu, a ne onako otvarat temu u pogrešnom podforumu da bi se pohvalio svima na forumu kako si ti upao u betu kada očito nemaš prijetelja u RL kojima bi se pohvalio (i btw postignuće ti je nekakvo jer se svaka budala mogla prijavit za betu te se nadati da će biti odabrana).

P.S.: I nije COBAN, nego ČOBAN, kojeg vjerujem možeš vidjeti svako jutro kada se pogledaš u ogledalo.

flander
05-07-2007, 23:27
E moj ssalg il se praviš blesav il stvarno jesi... Citat je bio odgovor na tvoje pitanje: "Di sam ja reko da nisam igro SC1?!?!?!?"

Ajde mi Isusa ti objasni gdje sam ja to točno rekao da sam ja IGRAO SC 1???
Ponovo, čitaj bolje postove

Ma pusti tipa vidis da je COBAN,BUDALA
Ovako slušaj me degenerično dijete, to što si se ti našao uvrijeđen jer sam ja rekao da nisi trebao otvarat novu temu da bi obavjestio forum da si ti upao u Tabula Rasa betu me boli *****, jer si slobodno mogao otvorit temu MMO podforumu u kojoj bi se generalno raspravljalo o igri, te si u sklopu te teme mogao reći da si upao u betu, a ne onako otvarat temu u pogrešnom podforumu da bi se pohvalio svima na forumu kako si ti upao u betu kada očito nemaš prijetelja u RL kojima bi se pohvalio (i btw postignuće ti je nekakvo jer se svaka budala mogla prijavit za betu te se nadati da će biti odabrana).

P.S.: I nije COBAN, nego ČOBAN, kojeg vjerujem možeš vidjeti svako jutro kada se pogledaš u ogledalo.

pwned :pray:

BINUX
05-07-2007, 23:57
E moj ssalg il se praviš blesav il stvarno jesi... Citat je bio odgovor na tvoje pitanje: "Di sam ja reko da nisam igro SC1?!?!?!?"


Ajde mi Isusa ti objasni gdje sam ja to točno rekao da sam ja IGRAO SC 1???

Ponovo, čitaj bolje postove.




Ma pusti tipa vidis da je COBAN,BUDALA

Ovako slušaj me degenerično dijete, to što si se ti našao uvrijeđen jer sam ja rekao da nisi trebao otvarat novu temu da bi obavjestio forum da si ti upao u Tabula Rasa betu me boli *****, jer si slobodno mogao otvorit temu MMO podforumu u kojoj bi se generalno raspravljalo o igri, te si u sklopu te teme mogao reći da si upao u betu, a ne onako otvarat temu u pogrešnom podforumu da bi se pohvalio svima na forumu kako si ti upao u betu kada očito nemaš prijetelja u RL kojima bi se pohvalio (i btw postignuće ti je nekakvo jer se svaka budala mogla prijavit za betu te se nadati da će biti odabrana).

P.S.: I nije COBAN, nego ČOBAN, kojeg vjerujem možeš vidjeti svako jutro kada se pogledaš u ogledalo.

Sve sta mislim o tebi reko sam u prijasnjem postu ali ako ti nije jasno ponovit cu ti jos jednom.

COBAN,BUDALA-BALAVA

JedimiNjoke
06-07-2007, 00:40
Ajd ti pročitaj sve ispočetka stari, sve sam pročitao i razumio.

Pogledao sam "razgolićenje" SC2 u PCPlayu, svaka čast, odlično napisano/rastavljeno.

Ako te još što zanima ssalG i ini ljudi kupite PCP broj 99 i pročitajte najavu SC2.

ssalG
06-07-2007, 02:58
Ajd ti pročitaj sve ispočetka stari, sve sam pročitao i razumio.

Pogledao sam "razgolićenje" SC2 u PCPlayu, svaka čast, odlično napisano/rastavljeno.

Ako te još što zanima ssalG i ini ljudi kupite PCP broj 99 i pročitajte najavu SC2.

Evo pročitao sam svaki post u njoj ponovo, ali i dalje nevidim što si ti to imao "razumjeti" u ovoj temi, osim možda toga da si konačno shvatio da je nigdje nisam napisao da sam igrao Starcraft 1, ili i dalje tvrdiš da ti znaš bolje od mene što sam ja napisao???
Zapravo postoji još jedna mogućnost, da sam ja koristio prevelike riječi da bi ih ti razumio pa ti je trebalo do sada da zapravo razumiš moje postove.



Sve sta mislim o tebi reko sam u prijasnjem postu ali ako ti nije jasno ponovit cu ti jos jednom.

COBAN,BUDALA-BALAVA

Naravno BINUX, uvijek sam spreman primiti kritiku, pogotovo ovako riječitu i maštovitu poput tvoje.
Jedino mi je žao što se tvoj um još uvijek nije dovoljno razvio da razumije koncept kompleksnijih riječi od ove tri koje ti uporno ponavljaš, jer bi ti onda kritika bila još riječitija i maštovitija.

McPingvin_v2.0
06-07-2007, 03:04
Volim argumentirane rasprave.


Ček, koji onda qrac radim na ovom forumu?
EDIT: da, ovo se odnosi na BINUXa, bez brige.

mravojed20
06-07-2007, 07:43
Ova tema još malo pa će ukurac otić...

@ ssalG

Starcraft 2 je nasljednik vjerojatno najpopularnije strategije ikad,kao takav ne treba mu drastična izmjena osnovnih pravila gempleja kao što je donošenje unita letjelicama na bojište,čuvanje strategic pointova itd. jer to onda nebi bio Starcraft.

Sustav na kojem Starcraft radi svima je dobro poznat i svima je jednostavan. Zbog ogromnog fanbasea,ali stvarno ogromnog, Blizzardu je dovoljno da napravi dostojni nastavak već odlične priče,napravi bolju grafiku gdje tipično u njihovom stilu sve pršti bojama i malim detaljima,ali opet se zadrzi neka realističnost u prikazu,malo balansira nove unite koje su dodali,govori se i novu rasu,nove mogućnosti starim unitima,i to je recept za uspješan nastavak.

Da je prvi Starcraft saxao u gempleju onda bi mozda došlo do izmjene gempleja. Ovako,savršeno logičan postupak. Zašto drastično mjenjati ono što donosi jako puno para,malo neke stvari ispoliraš,dodaš neke nove i to je to.

Da se mene pita ja bi zelio da se skoro svaka strategija koja danas postoji prenes u Medieval 2 Total war engine.

LOTR sa onom muzikom iz filma u igri na poteze plus real time borba sa 20 000 jedinica ispred MInas Tiritha u Directx 10?

Hell yeah!!

JedimiNjoke
06-07-2007, 10:37
Eto, Mravojed je sve OK napisao (po mome), ja ne bi više hehe dosta. Sad ti stavi opet 300 upitnika i uskličnika i pravi se blesav i probaj radit budalu od nekog drugog, jer stvarno izgleda da ti il ne razumiješ o čemu se radi il si ti upravo dotični. Vidi dečko, ti možeš upotrebljavat riječi kakve hoćeš, al neće preć granicu da te neki klinac iz kvarta ne razumije, a kamoli student. Samo i dalje pokazuj svoje (ne)znanje. 8)

P.S. Samo to što si otvorio u Pljuvačnici 2 threada o dvije jako iščekivane igre govori koliko si željan pažnje i "priznanja", ustvari nemaš pojma i stavio si to tu samo da bi ispao veći i važniji. Znaš šta? Propala ti misija lol :)

whiskey
06-07-2007, 11:17
Ma ko to protiv starcrafta govori?! Nemoj da ga moje oci vide :) Zamislite vi muda , kahones koje ovaj lik ima, doci ovde di svi štuju blizzard ko neko božanstvo(deity) i stavit igru u pljuvacnicu! Taj momak ocito nikad nije cuja za javno kamenovanje, lomacu i giljotinu 8) Kill the mutant-burn the heretic-purge the unclean...

ssalG
06-07-2007, 13:29
Ova tema još malo pa će ukurac otić...

@ ssalG

Starcraft 2 je nasljednik vjerojatno najpopularnije strategije ikad,kao takav ne treba mu drastična izmjena osnovnih pravila gempleja kao što je donošenje unita letjelicama na bojište,čuvanje strategic pointova itd. jer to onda nebi bio Starcraft.

Sustav na kojem Starcraft radi svima je dobro poznat i svima je jednostavan. Zbog ogromnog fanbasea,ali stvarno ogromnog, Blizzardu je dovoljno da napravi dostojni nastavak već odlične priče,napravi bolju grafiku gdje tipično u njihovom stilu sve pršti bojama i malim detaljima,ali opet se zadrzi neka realističnost u prikazu,malo balansira nove unite koje su dodali,govori se i novu rasu,nove mogućnosti starim unitima,i to je recept za uspješan nastavak.

Da je prvi Starcraft saxao u gempleju onda bi mozda došlo do izmjene gempleja. Ovako,savršeno logičan postupak. Zašto drastično mjenjati ono što donosi jako puno para,malo neke stvari ispoliraš,dodaš neke nove i to je to.

Da se mene pita ja bi zelio da se skoro svaka strategija koja danas postoji prenes u Medieval 2 Total war engine.

LOTR sa onom muzikom iz filma u igri na poteze plus real time borba sa 20 000 jedinica ispred MInas Tiritha u Directx 10?

Hell yeah!!

Ova tema je davno pošla u kurac meni je samo zabavno podjebavat malenog fanboya kao što je JedimiNjoke.
Inače SC 1 se još uvijek aktivno igra i nakon 10 godina, a prema dosad viđenom mislim da SC 2 neće biti ni blizu popularan kao što je to SC 1 upravo zato je se nije mijenjao, ljudi neće htjeti igrati istu igru 20 godina.


P.S. Samo to što si otvorio u Pljuvačnici 2 threada o dvije jako iščekivane igre govori koliko si željan pažnje i "priznanja", ustvari nemaš pojma i stavio si to tu samo da bi ispao veći i važniji. Znaš šta? Propala ti misija lol

ZOMG, skužio me, arghhh idem se ubit od srama.
A nije ti kojim slučajem palo napamet da sam možda otvorio te teme zato jer su to dvije popularne igre koje su mene zasada razočarale???


SVidi dečko, ti možeš upotrebljavat riječi kakve hoćeš, al neće preć granicu da te neki klinac iz kvarta ne razumije, a kamoli student. Samo i dalje pokazuj svoje (ne)znanje.

O veliki studentu, da ti pojasnim, ja uopće nisam mislio da pišem velike riječi, već je ono trebalo poplužit da ti na pristojan način kažem da si glup ko kandelaber, ali vidim da si ti to već sam pokazao svojim postom.

BINUX
06-07-2007, 18:55
[quote=mravojed20]Ova tema još malo pa će ukurac otić...

@ ssalG

Starcraft 2 je nasljednik vjerojatno najpopularnije strategije ikad,kao takav ne treba mu drastična izmjena osnovnih pravila gempleja kao što je donošenje unita letjelicama na bojište,čuvanje strategic pointova itd. jer to onda nebi bio Starcraft.

Sustav na kojem Starcraft radi svima je dobro poznat i svima je jednostavan. Zbog ogromnog fanbasea,ali stvarno ogromnog, Blizzardu je dovoljno da napravi dostojni nastavak već odlične priče,napravi bolju grafiku gdje tipično u njihovom stilu sve pršti bojama i malim detaljima,ali opet se zadrzi neka realističnost u prikazu,malo balansira nove unite koje su dodali,govori se i novu rasu,nove mogućnosti starim unitima,i to je recept za uspješan nastavak.

Da je prvi Starcraft saxao u gempleju onda bi mozda došlo do izmjene gempleja. Ovako,savršeno logičan postupak. Zašto drastično mjenjati ono što donosi jako puno para,malo neke stvari ispoliraš,dodaš neke nove i to je to.

Da se mene pita ja bi zelio da se skoro svaka strategija koja danas postoji prenes u Medieval 2 Total war engine.

LOTR sa onom muzikom iz filma u igri na poteze plus real time borba sa 20 000 jedinica ispred MInas Tiritha u Directx 10?

Hell yeah!!

Ova tema je davno pošla u ***** meni je samo zabavno podjebavat malenog fanboya kao što je JedimiNjoke.
Inače SC 1 se još uvijek aktivno igra i nakon 10 godina, a prema dosad viđenom mislim da SC 2 neće biti ni blizu popularan kao što je to SC 1 upravo zato je se nije mijenjao, ljudi neće htjeti igrati istu igru 20 godina.


P.S. Samo to što si otvorio u Pljuvačnici 2 threada o dvije jako iščekivane igre govori koliko si željan pažnje i "priznanja", ustvari nemaš pojma i stavio si to tu samo da bi ispao veći i važniji. Znaš šta? Propala ti misija lol

ZOMG, skužio me, arghhh idem se ubit od srama.
A nije ti kojim slučajem palo napamet da sam možda otvorio te teme zato jer su to dvije popularne igre koje su mene zasada razočarale???


SVidi dečko, ti možeš upotrebljavat riječi kakve hoćeš, al neće preć granicu da te neki klinac iz kvarta ne razumije, a kamoli student. Samo i dalje pokazuj svoje (ne)znanje.

O veliki studentu, da ti pojasnim, ja uopće nisam mislio da pišem velike riječi, već je ono trebalo poplužit da ti na pristojan način kažem da si glup ko kandelaber, ali vidim da si ti to već sam pokazao svojim postom.[/quote:nh8pnf74]

Doro primirje ssalG upropastit cemo topic bezveze.
Nemam inace nista protiv tebe ali si me iznerviro oko moje prijave za TR.

Svinjoguz
06-07-2007, 19:24
[quote=mravojed20]Ova tema još malo pa će ukurac otić...

@ ssalG

Starcraft 2 je nasljednik vjerojatno najpopularnije strategije ikad,kao takav ne treba mu drastična izmjena osnovnih pravila gempleja kao što je donošenje unita letjelicama na bojište,čuvanje strategic pointova itd. jer to onda nebi bio Starcraft.

Sustav na kojem Starcraft radi svima je dobro poznat i svima je jednostavan. Zbog ogromnog fanbasea,ali stvarno ogromnog, Blizzardu je dovoljno da napravi dostojni nastavak već odlične priče,napravi bolju grafiku gdje tipično u njihovom stilu sve pršti bojama i malim detaljima,ali opet se zadrzi neka realističnost u prikazu,malo balansira nove unite koje su dodali,govori se i novu rasu,nove mogućnosti starim unitima,i to je recept za uspješan nastavak.

Da je prvi Starcraft saxao u gempleju onda bi mozda došlo do izmjene gempleja. Ovako,savršeno logičan postupak. Zašto drastično mjenjati ono što donosi jako puno para,malo neke stvari ispoliraš,dodaš neke nove i to je to.

Da se mene pita ja bi zelio da se skoro svaka strategija koja danas postoji prenes u Medieval 2 Total war engine.

LOTR sa onom muzikom iz filma u igri na poteze plus real time borba sa 20 000 jedinica ispred MInas Tiritha u Directx 10?

Hell yeah!!

Ova tema je davno pošla u ***** meni je samo zabavno podjebavat malenog fanboya kao što je JedimiNjoke.
Inače SC 1 se još uvijek aktivno igra i nakon 10 godina, a prema dosad viđenom mislim da SC 2 neće biti ni blizu popularan kao što je to SC 1 upravo zato je se nije mijenjao, ljudi neće htjeti igrati istu igru 20 godina.


P.S. Samo to što si otvorio u Pljuvačnici 2 threada o dvije jako iščekivane igre govori koliko si željan pažnje i "priznanja", ustvari nemaš pojma i stavio si to tu samo da bi ispao veći i važniji. Znaš šta? Propala ti misija lol

ZOMG, skužio me, arghhh idem se ubit od srama.
A nije ti kojim slučajem palo napamet da sam možda otvorio te teme zato jer su to dvije popularne igre koje su mene zasada razočarale???


SVidi dečko, ti možeš upotrebljavat riječi kakve hoćeš, al neće preć granicu da te neki klinac iz kvarta ne razumije, a kamoli student. Samo i dalje pokazuj svoje (ne)znanje.

O veliki studentu, da ti pojasnim, ja uopće nisam mislio da pišem velike riječi, već je ono trebalo poplužit da ti na pristojan način kažem da si glup ko kandelaber, ali vidim da si ti to već sam pokazao svojim postom.[/quote:2ix99buw]

Ssalg koliko sam ja shvatio tebi kad nestane argumenata ideš omaložavat druge ljude :?

ssalG
06-07-2007, 19:33
Moje argumente možeš vidjeti na 1. i 3. stranici, ja samo odgovaram postove u kojima se pokušava mene vrijeđat.

Prince-Artas
07-07-2007, 21:50
gledao sam onaj 20min filmić i nisam ni impresioniran i razočaran
nisam ljubitelj SC al kao šta sam rekao blizzard dosad nije dao razloga za sumnju tako da očekujem hit, istina ne onakav kao WoW al ipak hit

mravojed20
07-07-2007, 22:00
Starcraft je prodan uS9.5 milijunaSprimjeraka... samo ću to reći.

Rapttor
08-07-2007, 00:25
Starcraft je prodan uS9.5 milijunaSprimjeraka... samo ću to reći.

e, pa?

hoces da otidem kopati po netu u koliko su primjeraka prodane fife i simsi?

mravojed20
08-07-2007, 11:57
Nemoj ti meni fife i simsi,em što je nogomet najpopularniji sport na svijetu,Fife izlaze godinama,uvijek lošeg gempleja,s novim igračima i za nijansu boljom grafikom. i opet je Starcraft prodan više nego bilokoja pojedinačna fifa.

Starcraft je 2d izometrična strategija i 1998, godine koja je odmah iza Simsa ,na listi najprodavanijih igara, toliko o njenoj igrivosti i zaraznosti.

Da je nijedna igra od tada nije uspjela prestići govori puno.

08-07-2007, 12:45
Momci dajte malo lakše..svatko ima svoje mišljenje...ako se nekome igra ne sviđa...ne sviđa mu se...svatko ima pravo na svoje mišljenje...budite uzorni i barem na lijep način potkrijepite svoje odgovore i mišljenja...

Ako mislite da se proizvođači računalnih igara trude samo da naprave vrhunsku igru varate se...njima je prioritet novac a tek onda sve ostalo...

Mogao bih pisat još mnogo o ovome ali neželim vas voditi u krivi smjer..u offtopic...stoga dajte se malo skulirajte i razgovarajte kao gameri a ne ko napaljeni "balkanci" .

Rapttor
08-07-2007, 14:11
Starcraft je 2d izometrična strategija i 1998, godine koja je odmah iza Simsa ,na listi najprodavanijih igara, toliko o njenoj igrivosti i zaraznosti.


izjednacujes kvalitetu igre s njenom kolicinom prodanosti.
simsi su prodani u vise primjeraka od starcrafta
dakle... simsi bi po tvojoj logici trebali biti najbolja igra ikad.

mozes ti tvrditi da je starcraft izvrsna igra (sto i jest), ali daj nemoj mi uzimati kao neke argumente to sto je jako prodavana.

siguran sam da si ti jedan od onih kojima je titanic najbolji film :P

08-07-2007, 14:15
Zašto su simsi najprodavaniji serijal u svijetu???

E pa zato jer ga može igrat bilo tko..od malih nogu koje znaju tipkat po mišu pa do tvoje bake i dede koje žele uživat u životu virtualnim putem!Zašto baš simsi kad ima još simulacija života??Pa zato jer simsi imaju neku veču kvalitetu i završnu obradu...bolje sponzore i samu firmu proizvodnje...

Npr. Baka ili teta ti hoče kupit neku igru i prije če ti kupit simse nego neku opaku pucačinu s ružnim letkom...

Titanic?Moram priznati da film ima nešto..Ima one emocije koje zbilja mogu svakog dirnut...

Ewo nadam se da sam ti olakšao neke stvari...a sad back on topic..

mravojed20
08-07-2007, 14:44
Starcraft je 2d izometrična strategija i 1998, godine koja je odmah iza Simsa ,na listi najprodavanijih igara, toliko o njenoj igrivosti i zaraznosti.


izjednacujes kvalitetu igre s njenom kolicinom prodanosti.
simsi su prodani u vise primjeraka od starcrafta
dakle... simsi bi po tvojoj logici trebali biti najbolja igra ikad.

mozes ti tvrditi da je starcraft izvrsna igra (sto i jest), ali daj nemoj mi uzimati kao neke argumente to sto je jako prodavana.

siguran sam da si ti jedan od onih kojima je titanic najbolji film :P

Nisam to napisao u tom smislu, hoću reći daSjednu 2D startegiju iz 1998.Sgodine sa skupi,sagradi,uništi sustavom igranja do dan danas nije pretekla po popularnosti niti jedna druga igra osim Simsa.

I da,brojke ovdje idu u prilog tome koliko je ta strategija dobra,što se ne moze reći za npr svima nam poznati Enter the matrix koji je samo pre orderom bio naručen u 4.5miljuna primjeraka,ne zato jer valja nego zato jer u to vrijeme bioSneviđen hype oko Matrixa

Što se tiče simsa,ne,nisu najbolja igra,ni blizu,amd freak ti je objasnio zašto Ssu toliko popularni,jer ih svaka budala moze igrati,od 4 godišnjeg djeteta do 90godišnjeg dede.

Rapttor
08-07-2007, 20:29
Ok....vidim da je u modi vrijeđati Simse iako ne vidim objektivan razlog zasto. Kad su Simsi izasli bili su vrlo kvalitetna i inovativna igra.
SC, ruku na srce i nije nesto ultra inovativan. SC je potomak C&C-a. Samo nesto izbalansiraniji.
Govoris da Simse moze igrati svaka budala... e pa bome moze i Starcraft. Nista ja u tom Starcraftu nisam vidio da je komplicirano. Komplicirane strategije su Close Combat, Total War serijal i slicne strategije koje, ja vjerujem da nikad nisi ni upalio pa ti je sigurno SC vrhunac kompliciranosti.

Gadi mi se gledati ikakve liste po prodaji i na temelju toga govoriti o kvaliteti. Sad bi trebalo vrijediti kao da su WOW i SC najbolje igre ikad....mda...
S tim vasim tvrdnjama i dogmama mi se zgadi SC kojeg inace jako volim.

08-07-2007, 21:15
Svatko ima svoje mišljenje i to cijenimo..al još jednom pročitaj moj zadnji post i vidjet češ da ne pljujem ni jednu ni drugu igru..več govorim kako stoje stvari!

mravojed20
08-07-2007, 21:16
1. pročitaj malo dve zadnje strane o tome što mislim o Total war igrama.
2. na moju izjavu da se starcraft prodao u 9.5 milijuna primjeraka ti dolaziš i govoriš kako su fife i simsi prodavaniji što nema veze s temom. em što fife nisu prodavanije,a simsi su dovoljno pristupačni svakome i otud popularnost.
meni osobno se neda igrati nešto što radim svaki dan. Ali to uopće nije bitno.

3.tema je starcraft 2 a ne starcraft i njegova inovativnost.

autor teme tvrdi da iako nije fan strategija,smatra da starcraft 2 treba neku izmjenu gempleja,u stilu Ground Controla 2.

ja kazem da ne treba i već sam objasnio zasto. sad,ako ti ili bilotko drugi imate neki argument zašto i kako treba mjenjati starcraft 2 neka ga iznese pa ćemo raspravljati dalje.

I da, Starcraft i World of Warcraft spadaju u kategoriju najboljih igara.

Sickmanno1
08-07-2007, 21:54
SC je potomak C&C-a. Samo nesto izbalansiraniji.

lol :pray:

Rapttor
09-07-2007, 10:49
1. pročitaj malo dve zadnje strane o tome što mislim o Total war igrama.

sto zelis reci? ne razumjem. da SC ne treba biti TW. Ni ne treba. Ali onda nemoj govoriti kako nije jednostavan i da su simsi debilni jer ih svatko moze igrati.


2. na moju izjavu da se starcraft prodao u 9.5 milijuna primjeraka ti dolaziš i govoriš kako su fife i simsi prodavaniji što nema veze s temom. em što fife nisu prodavanije,a simsi su dovoljno pristupačni svakome i otud popularnost.
meni osobno se neda igrati nešto što radim svaki dan. Ali to uopće nije bitno.

Sto imas uopce govoriti o tome u koliko se igra milijuna prodala. Fife sam naveo kao primjere toga da to apsolutno nema veze s kvalitetom.
Ako zelis hvaliti SC, hvali njegov gameplay, balans, grafiku, AI.... Briga me koliko ljudi jos igra SC.
Sad treba ispasti da je to ultra kvalitetna igra samo zbog visoke prodavanosti sto nema veze sa zdravim razumom. Koliko se samo kvalitetnih igara prodalo u brojevima do 100 000, a ipak su jako kvalitetne.
Samim time sto govoris da je SC kvalitetan jer se prodao u 9.5 milja obezvrijednujes kvalitetne igre koje nisu ni blizu postigle taj broj.


3.tema je starcraft 2 a ne starcraft i njegova inovativnost.

Tema je sve oko starcrafta 2, tj. sto nam se ne svida (ili svida) kod njega. Od gameplaya pa do i.... inovativnosti.


autor teme tvrdi da iako nije fan strategija,smatra da starcraft 2 treba neku izmjenu gempleja,u stilu Ground Controla 2.

ja kazem da ne treba i već sam objasnio zasto. sad,ako ti ili bilotko drugi imate neki argument zašto i kako treba mjenjati starcraft 2 neka ga iznese pa ćemo raspravljati dalje.

samo sto je tvoj argument bio u koliko se igra komada prodala, a ne jer to odgovara gameplayu...u biti, iznio si argument totalno nevezan uz samu igru.

Ja osobno isto smatram da ne treba raditi promjene kvalitetnog koncepta. To je po meni dokazao i C&C3 koji se jako malo promijenio u odnosu na prijasne nastavke, ali je svejedno hvaljen.
Igraci vole kad se nadu na poznatom 'terenu' kad igraju novi nastavak. I ja sam jedan od takvih.


I da, Starcraft i World of Warcraft spadaju u kategoriju najboljih igara.

Starcraft da iako mi nije u top 10 cak. WoW mi nije ni u top 20 iako ga igram.

mravojed20
09-07-2007, 14:59
1. mislio sam na ono da kad bi se mene pitalo sve bi strategije bile u stilu Total wara,kad bi se mene pitalo. Sad znaš koliko volim takav tip igre.
Ja nisam nigdje napisao da su Simsi debilniSjer ih svatko moze igrati.
napisao sam da ih moze igrati svaka budala,od 4godišnjeg djeteta do 90godišnjeg dede. izraz "to moze svaka budala" znači da neku radnju moze napraviti svatko jer je jako jednostavna za naučiti.

2. opet ti ponavljam,tvoj argument s fifama ti nema smisla jer je nogomet najpopularniji sport na svijetu i normalno je da će se takve igre kupovati bez obzira na kvalitetu.Mozeš li to shvatiti?

3. Ja na ovom forumu imam pravo napisati što god zelim,dok god to ne krši neko od pravila foruma,znači imam pravo napisati "Starcraft se prodao u 9.5 milijuna primjeraka."

to što tebi to smeta i što si izvrnuo moje riječi je tvoja stvar.

4.Ja nigdje nisam napisao da je Starcraft dobra igra zato jer se prodala u 9.5 milijuna, )9.5 milijuna prodanih kopija je samo pokazatelj,koliko je dobra i popularna jedna 2d strategija stara 10 godina,sa kako autor teme tvrdi danas već "zastarjelim sustavom gempleja".

Opet ti ponavljam,Starcraft seStoliko dobro prodaje jer je dobar,Half Life isto.

Enter the matrix se onako dobro prodavao zbog imena Matrix i hypea,ne zato jer je dobra igra.

Fifa se dobro prodaje jer je riječ oSnogometu.

Simsi se dobro prodaju jer su zanimljivi i pristupačni i maloj djeci i odraslima,i starcima,i posebno zenskoj populaciji.

Je shvaćaš sad?

5. Nisu ni meni osobno najbolje,ni Starcraft ni WoW,ali sam svjestan toga da ipak objekticno ulaze u tu kategoriju.


Eto,oko predzadnjeg se slazemo,to je glavna tema ovdje,il je bar trebala biti.

Sickmanno1
09-07-2007, 17:07
SC je potomak C&C-a. Samo nesto izbalansiraniji.

lol :pray:

meni jos nije jasna ova izjava i htio bi da mi je objasnis :|

Systematic Reverse
10-07-2007, 03:53
SC je potomak C&C-a. Samo nesto izbalansiraniji.

lol :pray:

meni jos nije jasna ova izjava i htio bi da mi je objasnis :|

Ne da nije jasna, nego je i smijesna.

SC=C&C? T_T

JedimiNjoke
10-07-2007, 12:01
SC je potomak C&C-a. Samo nesto izbalansiraniji.

lol :pray:

meni jos nije jasna ova izjava i htio bi da mi je objasnis :|

Ne da nije jasna, nego je i smijesna.

SC=C&C? T_T

Ma ko oni su tu negdje ko nožni prst lijeve noge (šesti zdena) i nokat kreštave papige koja kukuriče u ponoć. Pa ovo je jedna od najvećih gluposti koju sam ikad pročitao (ima još par ljudi koji konkuriraju na forumu, al ovo je stvarno pri vrhu). :bravo:

Sickmanno1
10-07-2007, 12:22
Tako je JedimiNjoke

Rapttor :pray: :pray: :pray:

Neven <R>
10-07-2007, 14:42
Taj ili nije igrao SC ili nije igrao C&C.

Isto tako bi ja mogao reći da je WC3 potomak Dune-a 2, samo sa par noviteta.

Rapttor
10-07-2007, 14:51
usporedujem dva od tri najveca rts svemira. sto nije jasno.

to sto se po ovom topicu vrte sve neki blizzard fan boyzi koji smatraju njihove igre svetinjama... to je problem svoje vrste.

da nije bilo westwooda, ne bi bilo i sc-a i warcrafta.


ps. jedimnjoke.... stedi svoje usporedbe, onomateje i hiperbole za sat hrvatskog....znam da ti je zavrsio 5. razred, ali strpi se do jeseni jer mi je lose za probavu doci na net i gledati tvoje 'pjesnicko' umijece

Dreamer Deceiver
10-07-2007, 15:00
ajde ja sad mogu reci da nije bilo Tolkiena, onda ne bi bilo niti warhammera te da danas fantasy nebi postoja :pray:

Fenrir
10-07-2007, 15:01
usporedujem dva od tri najveca rts svemira. sto nije jasno.

to sto se po ovom topicu vrte sve neki blizzard fan boyzi koji smatraju njihove igre svetinjama... to je problem svoje vrste.

da nije bilo westwooda, ne bi bilo i sc-a i warcrafta.


ps. jedimnjoke.... stedi svoje usporedbe, onomateje i hiperbole za sat hrvatskog....znam da ti je zavrsio 5. razred, ali strpi se do jeseni jer mi je lose za probavu doci na net i gledati tvoje 'pjesnicko' umijece

A nije ti palo na pamet da ta dva RTS "svemira" možda nisu usporediva?

AVGstar
10-07-2007, 15:11
to sto se po ovom topicu vrte sve neki blizzard fan boyzi koji smatraju njihove igre svetinjama... to je problem svoje vrste.

da nije bilo westwooda, ne bi bilo i sc-a i warcrafta.
aj malo razmisli zasto ima puno blizzard fan boyza.siguran sam zato sto imaju lijep logo

sc2 je jedna od naocekivanijih igrica u povijesti gaminga(tako sam procito na netu)i ja mislim da ce igra bit PREBOLESNA jer je nastavak jedne od najboljih igrica na svijetu i vidio sam na youtube filmice i moram rec da igrica izgleda PREBOLESNO i ako bude dosta izbalansirana igrica ce bit jako dugo popularna a to sto neki usporeduju prodavanost sc i simsa to mi je malo retardirano.kao prvo nije isti zanr, nisu se u isto vrijeme napravile.dokazano je da se u danasnje vrijem puno vise igrica kupuje nego prije i ipak sc se u velikoj brojci prodao s obnrzirom kada je igrica izasla

i jos nesto igrice se ne ocjenju samo po grafici i tim sranjima nego najvise po gameplayu a ako si igro sc znao bi da sc ima jedan od najboljih gameplay-a puno ovih novih igrica izgledaju predobro,dobro se moze iskoristit okolina al gameplay je spor i dosadan.

i nakraju da nije bilo moje mame nebi bilo ni mene. . .

Systematic Reverse
10-07-2007, 15:21
usporedujem dva od tri najveca rts svemira. sto nije jasno.

to sto se po ovom topicu vrte sve neki blizzard fan boyzi koji smatraju njihove igre svetinjama... to je problem svoje vrste.

da nije bilo westwooda, ne bi bilo i sc-a i warcrafta.


ps. jedimnjoke.... stedi svoje usporedbe, onomateje i hiperbole za sat hrvatskog....znam da ti je zavrsio 5. razred, ali strpi se do jeseni jer mi je lose za probavu doci na net i gledati tvoje 'pjesnicko' umijece

bash si rofl

Neven <R>
10-07-2007, 15:43
usporedujem dva od tri najveca rts svemira. sto nije jasno.

to sto se po ovom topicu vrte sve neki blizzard fan boyzi koji smatraju njihove igre svetinjama... to je problem svoje vrste.

da nije bilo westwooda, ne bi bilo i sc-a i warcrafta.

Da nije bilo Ponga ne bi bilo nijedne igre danas. Loše, jako loše.

Većina RTS igara je na sličan kalup, ali starcraft i command & conquer su toliko nevjerojatno različite igre, da jednostavno ovo što govoriš nije istina i to zna svatko tko je ikada igrao obadvije igre (a ti nisi, očito).
Nisam blizzard fanboy jer je imo warcraft 3 jako loša igra.

Da istina je da bez westwooda ne bi bilo RTS žanra i možda starcrafta, ali onda bez ID softwarea ne bi bilo UT-a i Deus Ex-a, pa Doom i UT 2004, nisu tako slične igre iako spadaju pod isti žanr, isto tako nisu slične C&C i Starcraft samo zato što spadaju i isti žanr.

Sgt. Bull
10-07-2007, 15:51
to sto se po ovom topicu vrte sve neki blizzard fan boyzi koji smatraju njihove igre svetinjama... to je problem svoje vrste.

da nije bilo westwooda, ne bi bilo i sc-a i warcrafta.

Ma bravo,klonovi,prokleti idoli,najgluplja izjava na forumu,idi i ubi se.Da nije Tolkiena i Šk) mitovaotskih,Finskih(itd ne bi ni postojao warcraft idolu jedan,Tolkien je prvi koji je sve mitove u jespojio dinstvenu knjigu(ne mogu sada sve pisat) i ukratko svaka(bukvalno) rasa iz warcrafta potiče iz nj priča i mitova,stoga stfu.Što je sa fanboyzima(lol)?Što to što kaže netko istinu da svaka igra od Blizzarda zlata vrijedi ne mora se odmah po njemu pljuvati i zvati nekim fanboyom ili kakoveć.Ono,da priznajem jesam fan boy(omfg) Blizzarda jer kao što je i sam Prince-Artas rekao:


blizzard mi dosad nije dao motiva da sumnjamS
Svaka igra koju su izdali postala je hit i pokupila mnoge nagrade...ccc idoli

JedimiNjoke
10-07-2007, 16:08
Onomatopeje? Gdje sam sad to spomenuo, malo ti uzmi mojuSknjigu iz petog razreda i vidi što točno koji pojam znači. To što ti (kao i većina foruma heh) nažalost pojma nemate i niste nažalost il na sreću visili po igraonicama ko klinci po cijele dane raspravljajući o igrama uz novi broj PCPlaya/Hackera i inih časopisa i davajući 5 - 8 kuna za sat vremena igranja. Listaš i gledaš ostatak klinaca kak rasturaju SC/CS na 6 bijednih kompova :P

E sad, sama stvar što je SC još i dan danas na sceni jako popularan dok je iz C&C serijala npr. generals igra za par sati (prvi C&C neću dirat jer je i to jedna od igara koja je započela "revoluciju" - znaj što treba blatit, a što ne). Zašto je igra bila za par sati? Jer je bio jedan jako loš proizvod koji je izdao EA Games 2003. - no to vi sigurno već znate (jer Westwood ne bi izdao takvo nešto) sa jednim kolko-tolko poštenim SAGE enginom (Strategy Action Game Engine) tako dajući novu dimenziju C&C serijalu, ali i smanjujući igrivost. Zašto se dotičem ovoga? Jer to pokazuje da je zadržati jednostavnost, u jako puno slučajeva, bolje nego komplicirati i modernizirati cijelu stvar i dobiti jedno veliko govno od par milijuna dolara. Zašto sad ovo? Zato jer neki uporno tvrde da je SC smeće, bla bla, igra za djecu tako dalje i tako bliže. Ljudi ako vam se igra Total War, ma uzmi brate instaliraj i igraj do mile volje, ako ti se igra nešto drugo, isto napravi, al daj molim te nemoj pisat tu neke gluposti kakvih bi se i Pikolina Nišek posramila.

SC2 će izaći kad-tad, kada izađe siguran sam da će biti igretina jer Blizzard vrlo rijetko razočara. Ako ti se ne sviđa, nemoj igrat... Je da ćeš bit jedan od rijetkih, tvoj izbor, al pisat tu neke neistine stvarno nije u redu.

Ljudi koji "brane" SC nisu Blizzard fan boyzi već jedan roj ljudi u gaming svijetu koji znaju da je SC igra vrijedna branjenja. Uvijek se pojavi jedan sa nekim fiksnim idejama, no taj se brzo obori.

Samo da se osvrnem na tvoju izjavu... Ako su ova dva RTS 2/3 "najveća u svemiru", koji je po tebi treći? Ja naime nemam muda izjavit takvo nešto da je netko nešto najbolji/najveći RTS, osim SCa naravno :)

Rapttor
12-07-2007, 00:50
Ma ko oni su tu negdje ko nožni prst lijeve noge (šesti zdena) i nokat kreštave papige koja kukuriče u ponoć.

evo ti onomatopeje.

eto, osjcaj se ponosno sto si 'oborio' mene s mojom fiks idejom da SC nije najbolji rts

zamisli mene bogohulnika. treba me zatuci

JedimiNjoke
12-07-2007, 08:34
To si ti rekao, ne ja. Ja bih te samo na terapiju poslao :shock:

Sickmanno1
12-07-2007, 11:43
JediniNjoke, treci najveci RTS je AOE II :D :pray:

Systematic Reverse
19-08-2010, 10:22
bump :))))

Sickmanno1
19-08-2010, 10:38
Vec sam u mladim danima pokazivao znakove sarkazma <_<

TeraBajt
19-08-2010, 14:00
Većina RTS igara je na sličan kalup, ali starcraft i command & conquer su toliko nevjerojatno različite igre, da jednostavno ovo što govoriš nije istina i to zna svatko tko je ikada igrao obadvije igre (a ti nisi, očito).
Nisam blizzard fanboy jer je imo warcraft 3 jako loša igra.


Zasto? Nekako mi se cini da warcraft mrze svi starcraft fanovi jer eto, moras mrzit war ako igras starcraft :(
Igra je totalna suprotnost starcraftu i kao takva stoji kao totalno drugacija strategija. Starcraft je macro, warcraft micro, a osobno mislim da je sustav heroja jebena stvar.

Rang€r
19-08-2010, 14:56
ja osobno mislim da bi i uniti trebali imat xp system, ko u bfme

Sickmanno1
19-08-2010, 18:22
Cini ti se krivo.

Meni je WarCraft odlican. Zapravo OK, ja nisam StarCraft fanboy, vec nesto puno gore :(

Blizzard fanboy :(

Systematic Reverse
19-08-2010, 18:38
Većina RTS igara je na sličan kalup, ali starcraft i command & conquer su toliko nevjerojatno različite igre, da jednostavno ovo što govoriš nije istina i to zna svatko tko je ikada igrao obadvije igre (a ti nisi, očito).
Nisam blizzard fanboy jer je imo warcraft 3 jako loša igra.


Zasto? Nekako mi se cini da warcraft mrze svi starcraft fanovi jer eto, moras mrzit war ako igras starcraft :(
Igra je totalna suprotnost starcraftu i kao takva stoji kao totalno drugacija strategija. Starcraft je macro, warcraft micro, a osobno mislim da je sustav heroja jebena stvar.

da to sam i ja skuzio da dosta sc igraca redovito baca hejt na wc..

takodjer mislim da je sustav heroja imba..

Bartuc
20-08-2010, 15:05
Meni su i Starcraft i Warcraft odlične igre s time da mi je Warcraft 3 višestruko bolji naslov od Starcraft 2. Sistem heroja mi je genijalan i baš zbog toga mi se W3 posebno sviđa.


Pošto je ovo pljuvačnica, moram popljuvati kampanju od SC2... Nisam je još prešao, ali za sada su misije nemaštovite i glupe. Gotovo svaka se svodi na rushanje pošto je u svakoj prisutan neki tip "timera" koji te požuruje. Daj mi misiju da si izgradim bazu od nule i razrokam neprijatelja kada i kako meni paše :(


Ali ostalo je sve do jaja... Animacije, voice acting, radnja, grafika, sve mi se sviđa.

keko
20-08-2010, 15:19
Sad će netko doći i reći da u Starcraftu nema tank rusha.

SkunK
20-08-2010, 16:02
Tera nemaš pojma.

Bartuc
20-08-2010, 16:56
Sad će netko doći i reći da u Starcraftu nema tank rusha.

Nego kaj ima :D Čisti tank rush, kako odmičeš od početka kampanje, početne jedinice gube svrhu u igri. Tako da se sve svodi na spamanje high end jedinica i "A" iza neprijatelja. Bar što se kampanje tiče, MP me ne zanima. U zadnjih 5-6 misija koje sam odigrao, nisam sagradio gotovo niti jednog vojnika. Kaj će ti bunker kada je Siege Tank bolji i lako si ga zemeš sa sobom kad ideš na neprijatelja... Isto to se dešava u C&C-u, pješadija je gotovo beskorisna.

Čak su me i Protossi neugodno iznenadili. Nevjerojatno koliko su Zealoti beskorisne jedinice, pogotovo kad je toliko lako doći do Dark Templara. U jedinici se sjećam da su bili odlični, u dvojci su nepotrebni, imam osjećaj da su tu samo zato da se ljudi nebi pitali "gdje su nestali"... :(


Dok sa druge strane, u Warcraft 3 je svaka jedinica bila korisna i u niti jednom trenutku nije "zastarjela"... A heroji i casterske klase su samo doprinjele taktici. U SC2 ima castera, ali su također nepotrebni i nezanimljivi.


PS: Da napomenem još jednom, komentiram SP...

TeraBajt
20-08-2010, 16:59
Tera nemaš pojma.
izvini gospodaru univerzuma. trebo sam slusat tvoje mumbo jumbo lirike i zivit ko musko, ko ti!

Sgt. Bull
20-08-2010, 19:40
Tera nije rekao ništa manje i ništa više do istine. 90% SC-aša misli kako w3 ne valja, razlog je naravno što ne mogu da prenesu skillS(note the sarcasm here plox) sa sc-a na wc3, razlog je naravno več objašnjen - razlika između micro i macro je nebo i zemlja.
Tera, volim te.

SkunK
20-08-2010, 19:54
Znam da ima onak stvarno zabijenih ljudi ko' letve ali ovo je vrhunac. Odigrajte MP. Kakav tank rush, kakav C&C. I da, ne mrzim WC3. Danas sam ga prašio u LAN-u kao manijak. I žalosno - opet bi bio (kao i većina igrača SC-a) bolji od većine "stalnih" igrača WC3-a koji jednostavno nisu (na žalost eSportsa) shvatili RTS na jedan drugačiji način. Iskupljenje može biti jedino u SC2 jer neznam kada bi nova Blizzardova RTS uzdanica u pogledu WC4 mogla izaći.

@Bull, Tera - ako ste tako samouvjereni zamolio bih vas da mi demonstrirate te tvoje tvrdnje u gameu. Ovako pušete u prazno, a i kad pušete - nema nikakvog smisla. Have fun sa sve skupa izbrojenih desetak sati "ozbiljnog" igranja nekog RTS-a.

Sgt. Bull
20-08-2010, 20:03
Da mi je znati protiv koga ti igraš warcrafta...
Što se mene tiče ja sam završio svoje odavno, imam pametnija posla nego naganjat se online sa tobom. Igrao sam više RTS-ova nego što si ti vidio u životu, i to ne samo sp već i mp, dugi niz godina tako da... A ta priča o 'ozbiljnom' igranju je već ispričana. Samo da ti ukinu više moda da te mogu ignorat :)

SkunK
20-08-2010, 20:11
Ne, ovo su totalne gluposti. U više navrata sam napisao postove dugačke nekoliko kilometara no očito je sve za ludu. Whatever, budi zadovoljan nepostojećim "tank rushom". I ostalim troll glupostima koje furate ti i ono čudo od Terabajta.


btw. da, poznaš me toliko dobro da znaš koliko sam MP naslova igrao i koliko. Kako bahato i bezobrazno... o tome vidiš ti ne razmišljaš, važno da si spomenuo mojeg moda, moda koji je za SC:BW napravio više nego cijela ekipa skupa ovdje. Lupi se po čelu.


EDIT:

Da, djela, a ne riječi. Očito je da bolje poznaješ SC1/SC2 nego ja. Dobit ćeš me bez beda. Javi na P.M. vrijeme. BO3 k?

EDIT:

I još jedna stvar: ovo ima veoma malo veze sa mnom. Stvar je u tome da sa ovim primitivnim izjavama ponižavaš sve ljude koji su dali srce i dušu za razvoj eSportsa i dovođenja RTS žanra doslovno na razinu znanosti. Ali eto, očito mozak koji zna samo naručiti čevape to nemože percipirati kao normalnu stvar ili u najgorem slučaju - jednostavno ne komentirati bez ikakvih validnih argumenata.

Nodakim
20-08-2010, 20:19
Znam da ima onak stvarno zabijenih ljudi ko' letve ali ovo je vrhunac. Odigrajte MP. Kakav tank rush, kakav C&C. I da, ne mrzim WC3.Danas sam ga prašio u LAN-u kao manijakS. I žalosno - opet bi bio (kao i većina igrača SC-a) bolji od većine "stalnih" igrača WC3-a koji jednostavno nisu (na žalost eSportsa) shvatili RTS na jedan drugačiji način. Iskupljenje može biti jedino u SC2 jer neznam kada bi nova Blizzardova RTS uzdanica u pogledu WC4 mogla izaći.

@Bull, Tera - ako ste tako samouvjereni zamolio bih vas da mi demonstrirate te tvoje tvrdnje u gameu. Ovako pušete u prazno, a i kad pušete - nema nikakvog smisla. Have fun sa sve skupa izbrojenih desetak sati "ozbiljnog" igranja nekog RTS-a.


SC2 nema veze sa strategijom i time bih rekao da vrijeđaš sve RTSeve i TBSeve dosada izašle jer oni za razliku od SC2 zahtjevaju da sam shvatiš igru,a ne da skineš jebeni build sa neta i klikaš što brže moguće.
Igra je totalno nebalansirana ako se moram držati buildova sa neta da bih bio ikako kompetentan.
Pre MMO za mene.

Sgt. Bull
20-08-2010, 20:20
I'm shaking, I'm shaking...
Vrhunac života ti je starcraft. Nuff said.

keko
20-08-2010, 20:52
Ovo je već pomalo žalosno za čitanje :( .

TeraBajt
20-08-2010, 21:16
rofl rajko tebi je odgovor na sve gejm. ocu, igrat cu s tobom, al to ne dokazuje nista. igram warcraft od kad sam krenuo u 2. razred, dakle vec nekih 7 godina, i obzirom da ne igram tih punih sedam godina vec povremeno kad mi dodje, nisam uber ni pwner ni nista i iskreno mislim da ni ne trebam biti da bih POZNAVAO TAJ RTS. uzmi za obzir audio komentatora fraya koji je dosta dugo komentirao gejmove (doduse sada vise ne) i poznaje mehaniku igre u detalj i opet nije nista naspram zeusa, skya, moona, il ako cemo gledat undeade lucifera. Isto vrijedi za puno ostalih komentatora. Kontas poantu?
i btw nisam nikad reko da se starcraft svodi na tank rush, i donekle se slazem s tobom u pogledu toga, jerbo je glupo usporedjivati starcraft sa grand strategijom.

bezimeni
20-08-2010, 21:25
Igra je odlična i pri tome mislim na SP ali ne kužim što nekome smeta ako se spominje tank rush ...bilo da ga se spominje u negativnom kontekstu ili ako se srami tog pojma jer kao poglupljuje igru .Po meni je to odlika dobrog starog rts-a ia ako se izvede kako treba itekako je zabavan i vrhunski.Osobno obožavam baš takve rtsove i uživao sam igrajući StarCraft 2 baš na taj način .Prvo izgradim par osnovnih zgrada pa ispucam lovu na hrpu radilica da što prije prikupim resurse...naon toga ojačam bazu bunkerima i napunim ih vojnicima te izgradim protuzračnu obranu .Onda nadograđujem što mogu i krečem na proizvodnju upravo najtežih i najjačih jedinica .Ma divota :P .

Kada se ziheraški oboružam dovoljnim brojem ( u međuvremenu se stalno braniš i tragaš za novim resursima što te skroz zaokupi ) kreneš na polagani pokolj protivnika .Totalni gušt :thumbs2: .

hansi
20-08-2010, 21:41
bull udaras nisko, iako ja nisam stao na icijoj strani nije u redu
i tera ima bar 500 sati tft-a, nevjerujem da ima manje

keko
20-08-2010, 22:24
Igra je odlična i pri tome mislim na SP ali ne kužim što nekome smeta ako se spominje tank rush ...bilo da ga se spominje u negativnom kontekstu ili ako se srami tog pojma jer kao poglupljuje igru .Po meni je to odlika dobrog starog rts-a ia ako se izvede kako treba itekako je zabavan i vrhunski.Osobno obožavam baš takve rtsove i uživao sam igrajući StarCraft 2 baš na taj način .Prvo izgradim par osnovnih zgrada pa ispucam lovu na hrpu radilica da što prije prikupim resurse...naon toga ojačam bazu bunkerima i napunim ih vojnicima te izgradim protuzračnu obranu .Onda nadograđujem što mogu i krečem na proizvodnju upravo najtežih i najjačih jedinica .Ma divota :P .

Kada se ziheraški oboružam dovoljnim brojem ( u međuvremenu se stalno braniš i tragaš za novim resursima što te skroz zaokupi ) kreneš na polagani pokolj protivnika .Totalni gušt :thumbs2: .

Upravo si opisao moj najdraži način igranja RTS-ova :P . Igrao sam tako i SC 1 (dvojku još nisam probao) i stvarno ne kužim zašto neko rade toliku frku oko izjave da je SC tank rush.

SkunK
20-08-2010, 22:50
Znam da ima onak stvarno zabijenih ljudi ko' letve ali ovo je vrhunac. Odigrajte MP. Kakav tank rush, kakav C&C. I da, ne mrzim WC3.Danas sam ga prašio u LAN-u kao manijakS. I žalosno - opet bi bio (kao i većina igrača SC-a) bolji od većine "stalnih" igrača WC3-a koji jednostavno nisu (na žalost eSportsa) shvatili RTS na jedan drugačiji način. Iskupljenje može biti jedino u SC2 jer neznam kada bi nova Blizzardova RTS uzdanica u pogledu WC4 mogla izaći.

@Bull, Tera - ako ste tako samouvjereni zamolio bih vas da mi demonstrirate te tvoje tvrdnje u gameu. Ovako pušete u prazno, a i kad pušete - nema nikakvog smisla. Have fun sa sve skupa izbrojenih desetak sati "ozbiljnog" igranja nekog RTS-a.


SC2 nema veze sa strategijom i time bih rekao da vrijeđaš sve RTSeve i TBSeve dosada izašle jer oni za razliku od SC2 zahtjevaju da sam shvatiš igru,a ne da skineš jebeni build sa neta i klikaš što brže moguće.
Igra je totalno nebalansirana ako se moram držati buildova sa neta da bih bio ikako kompetentan.
Pre MMO za mene.


Eto to je to. :pray:

A vas dvoje, w/e bla bla bla, neda mi se theorcraftati, proovaj skill. Teorijairario sam ja dovoljno i to na pošten način ne blateći niti jednu igru jer nismo djeca (ali vi se očito ponašate kao da jeste, zapravo Tera u neku ruku i je još uvijek :)), a stvarno da vas čuje netko tko zna o čemu pričam i ... ma lol daj ovo je trollanje čisto neću se uopće zamarati.

Have phun. Ponuda još stoji btw.

Nodakim
20-08-2010, 22:51
Zamaraš se već 8 stranica i mjesec dana,mislim da su svi načini trolla i "argumenata" istrošeni.

TeraBajt
20-08-2010, 22:57
Have phun. Ponuda još stoji btw.
i prihvacena je. reci kad i igramo. cisto da si nahranimo malo ego, prijateljski matchup, moze?

SkunK
20-08-2010, 22:58
Anytime. BW nisam igrao jako dugo i nemam ga instaliranog više. Al' nije greda installati opet. A SC2 sigurno nisi nabavio... ako jesi opet nije problem on je online.

TeraBajt
20-08-2010, 23:38
mislio sam wc3 posto sc2 nisam kupio jos..

SkunK
21-08-2010, 00:10
Pa zato sam ti rekao da ne trebaš pričati o onom o čemu nemaš pojma. Dakle o SC/SC2, tank rush forama itd. Zato sam ti i rekao - dokazi da si GoSu i onda ćemo svi, a prvi ja prihvatiti to kao uvaženo mišljenje. Ovako je blaćenje bezveze. Si mene vidio da pričam o tome kako je WC3 loša igra? U životu sam odigrao nekih 2000-2500 gameova (skupa ROC i TFT) i opet si nebi uzimao pravo da Moonu stalno pričam priču kako je W3 samo creepanje itd. A vidiš, ti to konstantno radiš sa SC, a sigurno nisi ni upola ovoliko odigrao. Dakle, suma summarum je da ako već o nečem pričaš i želiš imati nekakav kredibilitet u toj cijeloj priči, pogotovo kada blatiš - da i nešto znaš o njoj.

TeraBajt
21-08-2010, 00:31
WTF fakat me zivciras. jebeno nigdje nisam napisao da starcraft saka i da je tank rush u kurac bogte. Ti si sam zapoceo ovo kad si napisao "tera nemas pojma", a ja sam govorio o xp sistemu u wc3.

daj citaj moje postove. slazem se s tobom sve do tocke gdje je starcraft sport i koreanci nadljudi.

Systematic Reverse
21-08-2010, 08:46
ejej, rejpat cu vas!

Aral
21-08-2010, 08:49
Igra je odlična i pri tome mislim na SP ali ne kužim što nekome smeta ako se spominje tank rush ...bilo da ga se spominje u negativnom kontekstu ili ako se srami tog pojma jer kao poglupljuje igru .Po meni je to odlika dobrog starog rts-a ia ako se izvede kako treba itekako je zabavan i vrhunski.Osobno obožavam baš takve rtsove i uživao sam igrajući StarCraft 2 baš na taj način .Prvo izgradim par osnovnih zgrada pa ispucam lovu na hrpu radilica da što prije prikupim resurse...naon toga ojačam bazu bunkerima i napunim ih vojnicima te izgradim protuzračnu obranu .Onda nadograđujem što mogu i krečem na proizvodnju upravo najtežih i najjačih jedinica .Ma divota :P .

Kada se ziheraški oboružam dovoljnim brojem ( u međuvremenu se stalno braniš i tragaš za novim resursima što te skroz zaokupi ) kreneš na polagani pokolj protivnika .Totalni gušt :thumbs2: .

Upravo si opisao moj najdraži način igranja RTS-ova :P . Igrao sam tako i SC 1 (dvojku još nisam probao) i stvarno ne kužim zašto neko rade toliku frku oko izjave da je SC tank rush.
So true, tak i ja. Ne padam na nikakve trendove, zanemarivam šprehice iz multi playa i igram nobovski casual po svome te pri tome uživam u igri. Čemu se pretvarat, nakon 20 godina igranja sigurno nemoram furat nikakav skill u igranju da bi se zabavio :) Naravno, kad sam takve volje, kad sam drugačije volje onda rušim sve pred sobom.

Sickmanno1
21-08-2010, 11:54
Ja sam podjeljenog misljenja....ono volim odigrati MP, ali najvise sa nekim frendom u CO-Playu. Recimo nas 2 protiv 4 kompa...zakon :D

Aral
21-08-2010, 12:57
Pa da, tak se najamnje zbrukaš xD
Još ak su kompovi na easy...fijuuuu
:D

Maloki
21-08-2010, 13:32
Pa zato sam ti rekao da ne trebaš pričati o onom o čemu nemaš pojma. Dakle o SC/SC2, tank rush forama itd. Zato sam ti i rekao - dokazi da si GoSu i onda ćemo svi, a prvi ja prihvatiti to kao uvaženo mišljenje. Ovako je blaćenje bezveze. Si mene vidio da pričam o tome kako je WC3 loša igra? U životu sam odigrao nekih 2000-2500 gameova (skupa ROC i TFT) i opet si nebi uzimao pravo da Moonu stalno pričam priču kako je W3 samo creepanje itd. A vidiš, ti to konstantno radiš sa SC, a sigurno nisi ni upola ovoliko odigrao. Dakle, suma summarum je da ako već o nečem pričaš i želiš imati nekakav kredibilitet u toj cijeloj priči, pogotovo kada blatiš - da i nešto znaš o njoj.
Sorry Reiko ali sad si malo više zabrijao.
Bartuc je rekao da je SC2 u SP-u čisti tank rush i to je istaknuo parsto puta, odnosno napomenuo je da se ne odnosi na MP koji ga ne zanima.
Terabajt nit je rekao da je SC1/2 čisti tank rush, nit je rekao da su loše igre, već je samo rekao da mnogi igrači SC-a iz nekih retardiranih razloga ne vole WC3.
Nakon toga si ti samo uletio i rekao Terabajtu da nema pojma i da bi većina SC igrača bila bolja od većine stalnih igrača WC3.

Evo, imam dokaz:

I žalosno - opet bi bio (kao i većina igrača SC-a) bolji od većine "stalnih" igrača WC3-a koji jednostavno nisu (na žalost eSportsa) shvatili RTS na jedan drugačiji način.

Nakon toga je slijedio izazov za game za koji sam i ja, a ne samo Terabajt, shvatio da se odnosi na WC3.
Sad jesi ti mislio na WC3 ili na SC ne znam pošto ti ne mogu čitati misli, ali s obzirom da se više manje taj tvoj post sveo na to da većina SC igrača može razbiti većinu "stalnih" WC3 igrača (tvoje riječi, ne moje, quote je gore) čovjek dobije dojam da se radi o WC3.

SkunK
21-08-2010, 16:26
Sam elaborirao malo detaljnije da se radi o tome da ne serka o stvarima o kojima nema pojma? Osim toga nisi bio očito prisutan kada je malo žešće pisao kako je SC tank rush itd. itd. uostlaom jebe mi se. Možemo igrati što god on hoće, ali bilo bi bez poante. Ako ubija u SC/SC2 i kaze nesto vezano uz to normalno da cu ga shvatiti ozbiljno jer zna o cemu prica.

EDIT: yo da, zaboli me. P.M. me za sve, neda mi se citati tu nebuloze.

Korpse
21-08-2010, 16:52
Ne, ovo su totalne gluposti. U više navrata sam napisao postove dugačke nekoliko kilometara no očito je sve za ludu. Whatever, budi zadovoljan nepostojećim "tank rushom". I ostalim troll glupostima koje furate ti i ono čudo od Terabajta.


btw. da, poznaš me toliko dobro da znaš koliko sam MP naslova igrao i koliko. Kako bahato i bezobrazno... o tome vidiš ti ne razmišljaš, važno da si spomenuo mojeg moda, moda koji je za SC:BW napravio više nego cijela ekipa skupa ovdje. Lupi se po čelu.


EDIT:

Da, djela, a ne riječi. Očito je da bolje poznaješ SC1/SC2 nego ja. Dobit ćeš me bez beda. Javi na P.M. vrijeme. BO3 k?

EDIT:

I još jedna stvar: ovo ima veoma malo veze sa mnom. Stvar je u tome da sa ovim primitivnim izjavama ponižavaš sve ljude koji su dali srce i dušu za razvoj eSportsa i dovođenja RTS žanra doslovno na razinu znanosti. Ali eto, očito mozak koji zna samo naručiti čevapeSto nemože percipirati kao normalnu stvar ili u najgorem slučaju - jednostavno ne komentirati bez ikakvih validnih argumenata.
Moglo je i bez ovog boldanog... :thumbs2:

Grim
21-08-2010, 20:45
Dečki, kulturna rasprava molim. Tera, opomena pred ban, i sam znaš da ne možeš takve stvari govoriti koliko god da je rajko naporan. :(

K4ciga
21-08-2010, 21:21
Terabajt već ima opomenu pred ban koliko se sjećam

keko
21-08-2010, 21:32
Dečki, kulturna rasprava molim. Tera, opomena pred ban, i sam znaš da ne možeš takve stvari govoriti koliko god da je rajko naporan. :(


Zašto, jer je on moderator?

K4ciga
21-08-2010, 21:43
Ne, nego zato što je to nekakva osnovna kultura?

keko
21-08-2010, 21:47
I još jedna stvar: ovo ima veoma malo veze sa mnom. Stvar je u tome da sa ovim primitivnim izjavama ponižavaš sve ljude koji su dali srce i dušu za razvoj eSportsa i dovođenja RTS žanra doslovno na razinu znanosti. Ali eto, očito mozak koji zna samo naručiti čevape to nemože percipirati kao normalnu stvar ili u najgorem slučaju - jednostavno ne komentirati bez ikakvih validnih argumenata.


Ovo je jako kulturno.

Mirko L
21-08-2010, 22:08
Ne, nego zato što je to nekakva osnovna kultura?
Nije, nego zato što je moderator. Čitaj što je sve pisao meni bez da je itko trznuo, lol :)

K4ciga
21-08-2010, 22:34
Pa Mirkec mnogi su svašta pisali o tebi pa i dalje sumnjam da je itko ikad trznio :)

Inače, zanimljiva je ova hajka na Reika. Kladim se da ste mu svi zatrpavali inbox kad je radio besplatno ono što ljudi inače naplaćuju i to masno :thumbs2: (hint: tema "Kile")

Mirko L
21-08-2010, 22:39
Pa Mirkec mnogi su svašta pisali o tebi pa i dalje sumnjam da je itko ikad trznio :)
Lijepo :)


Shajka na Reika.
Hajka na Rajka!
Mislim da će ovo postat uzrečica.

Rang€r
21-08-2010, 22:41
Pa Mirkec mnogi su svašta pisali o tebi pa i dalje sumnjam da je itko ikad trznio :)

Inače, zanimljiva je ova hajka na Reika. Kladim se da ste mu svi zatrpavali inbox kad je radio besplatno ono što ljudi inače naplaćuju i to masno :thumbs2: (hint: tema "Kile")

a šta je to radio?:>

keko
21-08-2010, 22:42
Nemam ja ništa protiv njega, ali toliko se preserava i svađa zbog tog starcrafta da je to nevjerojatno i onda kad mu netko odgovori ta osoba dobiva opomene i slično. WTF? :?

K4ciga
21-08-2010, 22:52
a šta je to radio?:>
Ma ništa posebno, samo je onako, odvajao svoje slobodno vrijeme da potpunim neznancima izradi detaljan plan prehrane koji je bio potpuno individualiziran, odnosno, za svakog poseban ovisno o njegovom fizičkom izgledu i prehrambenim i inim navikama.

Nemam ja ništa protiv njega, ali toliko se preserava i svađa zbog tog starcrafta da je to nevjerojatno i onda kad mu netko odgovori ta osoba dobiva opomene i slično. WTF? :?
Pa zapitaj se zašto dobije opomenu. Sigurno zato što je dotična osoba argumentirano i na pristojan način odgovarala na njegovo "preseravanje" :p
Osim toga, on je već skinut sa globala. Naravno, uvijek postoji mogućnost da Reiko drži Admin passove. To što osoba dobije opomenu je zapravo stvar (ne)objektivnosti Admina, ali to je već drugi par rukavica...

keko
21-08-2010, 22:56
Što se mene tiče, obadvojica su krivi. No problem je što se krivnja svaljuje samo na Terabajta. Ali dosta o tome, ovo je ipak tema za SC2.

SkunK
21-08-2010, 22:57
Koliko vidim, ja imam 0 opomena. Što misliš zašto nemam? Jer ostale ne nazivam direktno "debilima". Osim toga, ono što sam pisao je istina i u edukativne je svrhe. Isto kao i "kile".

K4ciga, da upravo to. Sve što si rekao. Cilj mi je nekom reći nešto što nezna, nije upoznat sa nečim u svrhu poboljšanja gamerske kulture i znanja općenito. Isto važi kad netko meni nešto objašnjava.

Rang€r
21-08-2010, 23:07
a šta je to radio?:>
Ma ništa posebno, samo je onako, odvajao svoje slobodno vrijeme da potpunim neznancima izradi detaljan plan prehrane koji je bio potpuno individualiziran, odnosno, za svakog poseban ovisno o njegovom fizičkom izgledu i prehrambenim i inim navikama.


lol sigurno mu je mailbox prštio porukama

Grim
21-08-2010, 23:30
Dečki, kulturna rasprava molim. Tera, opomena pred ban, i sam znaš da ne možeš takve stvari govoriti koliko god da je rajko naporan. :(


Zašto, jer je on moderator?
Ne, zato jer su to pravila foruma.

- Zabranjeno je prostačenje i vrijeđanje drugih članova foruma. Suzdržite se od psovki, a pogotovo od spominjanja drugih članova foruma u negativnom kontekstu. Ako prijeđete granicu, nikog neće interesirati tko je prvi počeo.

McPingvin_v2.0
21-08-2010, 23:54
Obojca se skulirajte. Fala.

Sgt. Bull
22-08-2010, 00:06
Jer ostale ne nazivam direktno "debilima".
Kezi vam se u lice. gg, vgg