PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako funkcionira RPG ???



Bishop_45_(2)
30-06-2007, 15:57
Da, lol; nego, zanima me ako mozda tko zna kako se racuaju stvari u npr. KOTORu, jer ima par sitnica koje ne sjedaju na svoje mjesto, a neznam kako bas ovo proguglati; tako da mi se cinilo najpametnije pitati nekoga za kakav link ili objasnjenje !???!!

Lord Jambrek
30-06-2007, 16:04
Da, lol; nego, zanima me ako mozda tko zna kako se racuaju stvari u npr. KOTORu, jer ima par sitnica koje ne sjedaju na svoje mjesto, a neznam kako bas ovo proguglati; tako da mi se cinilo najpametnije pitati nekoga za kakav link ili objasnjenje !???!!

Ne kužim baš pitanje, ali u kotoru ti sve ide po rollovima jer je to D20 sustav.

Ne da mi se objašnjavat sada previše, prouči Dungeons And Dragons pa ćeš skužit.

Bishop_45_(2)
30-06-2007, 16:20
Ne da mi se objašnjavat sada previše, prouči Dungeons And Dragons pa ćeš skužit.


Ok, pa djelomicno jesi odgovorio na pitanje; idem malo proguglat D&D, mozda pronadjem nekakvo objasnjenje....

Lord Jambrek
30-06-2007, 16:21
[quote="Lord Jambrek":16czxiqr]
Ne da mi se objašnjavat sada previše, prouči Dungeons And Dragons pa ćeš skužit.


Ok, pa djelomicno jesi odgovorio na pitanje; idem malo proguglat D&D, mozda pronadjem nekakvo objasnjenje....[/quote:16czxiqr]

DnD moraš dosta proučavat, trebaš ga jednom odigrat sa društvom da vidiš kak to inače ide, onda ćeš ga jedino shvatit kak treba.

Burek_fr0m_SPACE
30-06-2007, 19:22
Interesuje te baš KOTOR ili možda hoćeš nešto svoje izvesti, pa bi volio neke smijernice? Inače, mnogo RPGova ne radi na nekom već uspostavljenom sistemu pravila kao što je (A)D&D, već jednostavno koriste neku custom-made mehaniku čija složenost odgovara igri. Primjer je recimo Diablo, gdje D&D pravila nikako ne bi odgovarala. TES serijal takođe ima svoja jedinstvena pravila, itd. Nije uopšte teško sastaviti set pravila, ako si imalo upućen u RPG igre i njihove "brojke". Sistem za Auru, npr., sam sam osmislio i isprogramirano, po uzoru na Diablo, ali to nije ni blizu egzaktne kopije, pošto tačne specifikacije ni ne znam. Ako te interesuje, nije mi prevelik problem da ti pojasnim kako radi...

Bishop_45_(2)
30-06-2007, 21:47
@Burek nije meni problem smisliti svoj sustav (problem ga je izvesti :rofl: ), ja sam tamo zapoceo sa svojim sustavom ali mi je ispao prevelik; predetaljan; pa me zanimalo kako se to izvodi bas u KOTORu !!!

koliko sam skuzio iz onih podataka koje ti igra izbacuje; uzima se nekakva vrijednost (koja je valjda strenght, + jos nesto :? ), i + random(20) (poznato kao d20; inace D&D je takodjer board game, pa imaju nekakvu kocku sa 20 vrijednosti.....) i + bonus kojeg ti daju featovi, oprema ili skillovi (skillovi ti nedaju takve bonuse u kotoru , ali u NWN2 daju, npr. parry); to se usporedjuje sa zbrojem obrane i valjda dextrity-a (i mozda stvari poput refleksa...), dalje je jasno samo po sebi...

ali to je naravno samo nagadjanje, meni trebaju tocni podaci da bih to malo modificirao....



Sad sam skuzio svoju pogresku, KOTOR (D&D) sve stavlja u isti racun; ja sam prvo radio reflex save, a onda ako ti nije uspjelo izmaknuti ides att, pa bi to tehnicki bio def save (:P), .... i jos kada ubacis sve ostalo postane prekomplicirano, lakse je sa jednim racunom; ali, ispadne li to jednako kewl ???

Simon the Dreamer
01-07-2007, 09:39
http://www.d20srd.org/

Fenomenalna hipertekst stranica di ti je sve objašnjeno i meni je jako puno pomogla kod programiranja jednog tekstualnog D&D RPG-a.

Bishop_45_(2)
01-07-2007, 13:00
http://www.d20srd.org/

Fenomenalna hipertekst stranica di ti je sve objašnjeno i meni je jako puno pomogla kod programiranja jednog tekstualnogSD&D RPG-a.

da, to je cilj :oops: , treba mi vjezba za rad s datotekama i tim stvarima, mislim, nije komplicirano, ali ja bih to radije malo vjezbao, pa da vjezbm na zabavan nacin u slobodno vrijeme (kada ne igram ni jednu igru :rotfl: ) malo sanjam o RPGu....

back OT:
koliko sam skuzio iz igre:>

ATT:= Base_attackS{STR ili DEX -> postoji feat koji dopusta koristenje DEX u melee combatu, i DEX se koristi kod ranged weaps.}S+ bonus {feats, oprema, ... i u NWN2 ima neka fora sa skillovima koju jos nisam razradio}S+ random(20) ;

DEF:=SBase_defenseS{DEX + CON(stitution)}S+ bonus
{mislim da u def nema 'bacanja kockice'}

if ATT > DEF then HEALTH:=HEALTH-(ATT-DEF)
...else begin
......writeln('attack failed, ...... sucker');
......if DEF > (ATT+(1/3)ATT) then ...

{uzeo sam kao, ako je DEF puno veci od ATT lik koji se brani ima shansu za protunapad prije no sto izvede svoj ATT; vrijednosti sam uzeo bezveze, jer neznam koliki treba biti omjer, ali primjetio sam da, ako napravite npr. Jedi Guardiana i date mu armor sa npr 16 obranom, u slucaju obrane od jadne zivotinjice (npr. Kinrath) vas ce lik tu i tamo napadati po 2 puta, prvi je counter-att, drugi pravi att ;) };
end;


---> sad ove vri koje sam uzeo kao BaseSvrijednosti, za njih nisam siguran jesu li tocne,i to je ono sto ovdje zapravo pitam; sad ako se kome da to ispraviti bio bih zahvalan, sad idem pogledati str koju je dao Sajmon Drimr ;) !!!

Bishop_45_(2)
02-07-2007, 14:36
DEF:=SBase_defenseS{DEX + CON(stitution)}S+ bonus
{mislim da u def nema 'bacanja kockice'}

ispravak; u def se ne uzima CON, to utjece samo na kolicinu healtha;

DEF:= ARMOR + DEX{i da bude jasno; ovaj dex koj ide u obranu je sve sto je iznad 10, ako je DEF ispod 10-> penality za DEF}+ bonus {armor bonus od svakakvih maski, npr 'force defense mask' daje +1 DEF; i naravno sav bonus na DEX od opreme}

sad mi jos samo fali Base value za ATT, i prokuzili smo KOTOR :)))
!!!