PDA

Pogledaj cijelu verziju : 7900 gtx problem



Gwin
29-06-2007, 14:25
imam spojena dva monitora na grafičku

samsung syncmaster 793df i
hp vs17

samsung se trenutno vodi kao primarni monitor

zadnjih par dana imam problem pri gledanju filmova i serija.
već dva puta, odjednom, iz čista mira mi se zgasi samsung. kompletno crni ekran, i dobijem onaj famozni "signal out of range - upitnik". mislio sam da je monitor, ali danas se ponovio problem sa jednom razlikom. nakon 1 i pol epizode serije koju sam gledao (cca 90.ak minuta gledanja, otprilike isto vrijeme kao i prva da puta) se monitor nije zgasio, nego se slika prepolovila, kao da je netko prerezao signal na sredini ekrana. gore sam imao sliku, dolje nisam, jednostavno je bilo crno.
komp uredno prepoznaje taj dio displaya, ali ga monitor prikazuje kao crno polje.
drugi monitor zato radi besprijekorno cijelo vrijeme.
situacija se sredi kad restartam komp

fascinantno je da komp inače radi non-stop, tjednima, znao sam gejmat fear, prey, nwn2 po 10 sati u komadu i nikad se ovako nešta nije pojavilo, pa pretpostavljam da bi problem mogao biti PureVideo.

da li itko zna jel taj PureVideo zaseban čip na grafičkoj ili je sastavni dio GPU-a,
odnosno, da li se itko ikad susreo sa sličnim problemom. nadam se da će mi netko reć da promijenim drajvere, ali se sve bojim da ću morat nosit grafičku na servis, a istekla je garancija.

29-06-2007, 14:27
daj malo pogledaj i kablove od monitora...da nije u njima problem...+ drivere friške stavi..znači sve kompletno uninstal...(i registy cleanup)pa onda instal...

Gwin
29-06-2007, 14:28
trenutni drajveri su 91.47, ali ti drajveri su gore već mjesecima i nikad problema..

29-06-2007, 14:32
pa zato baš...gle najbolje i najpametnije ti bi bilo dobro pogledat kabele....i stavit friške windowse..i drivere da se uvjeriš da nije do softwera,,,,ovako možeš samo nagađati u čem je problem....

Cali
29-06-2007, 20:14
meni isto smrdi na kabel.

29-06-2007, 20:24
Mani smrdi na 3 stvari:

1.Šteker od monitora (mali problem)
2.Lemno mjesto kabla u monitoru (malo veći problem)
3.Lemno mjesto izvoda na grafi (još veći problem,slojno lemljenje...)

Gwin
29-06-2007, 20:25
ne znam na koju foru bi bio kabel... komp nije mican, osim ovih restartanja nisam gasio makinu valjda dva tjedna tak da nema logike da odjednom vrisne 3 puta u identičnim uvjetima.

anycase.. instalirao forceware 94.24 umjesto 91.47 i zasad radi. ak opet umre vikat ću :D

29-06-2007, 21:00
kaj se tiče kabela....gle jedan pomak je dovoljan.,,,ili ak ti stara čisti sobu pa trkne malo-kao moje npr.....i to je dovoljno za probleme....a kao što rekoh može bit do drivera....registry je složena stvar..nekad se sjebe radi banalnih stvari....


Ako bude i dalje problema saslušaj moj savjet i ako nije do softwera znaš do čeg je...