PDA

Pogledaj cijelu verziju : final fantasy VII: Advent Children



unknown
22-02-2006, 19:30
jeli tko gledao final fantasy VII: Advent Children film je zakon!! :D ako je tko gledao neka da komentar . 8) ja sam ga gleado u dvd kvaliteti prije 3 mjeseca.

Voldemort
22-02-2006, 19:48
ima ga na dvd-u?

unknown
22-02-2006, 20:06
ako imaš kvalitetan link,da i još japanski glasovi i engleski titlovi pa nije moglo biti bolje :D

blacklord
23-02-2006, 23:41
jeli tko gledao final fantasy VII: Advent Children film je zakon!! :D ako je tko gledao neka da komentar . 8) ja sam ga gleado u dvd kvaliteti prije 3 mjeseca.

Gledao sam ga i odličan je, no ne shvaćam zašto svi toliko hvale taj film. Vidio sam daleko bolje anime filmove od njega. Film je stvarno odličan, ali priča je jako škrta na detaljima i da mi prijatelj koji je lud za FF igrama nije objasnio radnju sedmice, ne bih baš puno toga shvatio. Znam da je film ponajprije rađen za fanove, ali zašto ti ludi japanci radije stave scenu u kojoj lik hoda hodnikom 2 minute, umjesto da tih 2 minute iskoriste za neki detalj.

unknown
24-02-2006, 09:24
anime i to se ne može uspoređivati to su dvije posve različite kategorije .Objasni ti na početku filma što se dešavalo u 7

blacklord
24-02-2006, 15:47
jeli tko gledao final fantasy VII: Advent Children film je zakon!! :D ako je tko gledao neka da komentar . 8) ja sam ga gleado u dvd kvaliteti prije 3 mjeseca.

Definitivno nisu dvije posve različite kategorije. Jedino što je različito jest stil crtanja koji se ionako razlikuje od autora do autora.

unknown
24-02-2006, 20:18
kako to može biti slit crtanja kad je ovo rađeno na komp u najnovijoj CG tehnici a za anime svi valjda znamo :?

blacklord
24-02-2006, 21:10
kako to može biti slit crtanja kad je ovo rađeno na komp u najnovijoj CG tehnici a za anime svi valjda znamo :?

Da imalo pratiš novu generaciju anime stila vidio bi da je RAČUNALNO GENERIRANA ANIMACIJA još cca. 3 puta detaljnija od onoga što si vidio u FF sedmici. Pogledaj si npr. Appleseed.

blacklord
24-02-2006, 21:11
Anime ne znači da sve mora biti rukom crtano. Daleko su vremena hellsinga, dragonballa, berserka.....takva animacija je prastara.

unknown
25-02-2006, 07:51
ali to onda više nije anime , to je film u CG tehnici

blacklord
26-02-2006, 17:07
Ti niti ne znaš što je to anime. Glavna poanta anime kulture bila je u smanjenju troškova izrade crtanja te i dalje imati kvalitetan proizvod. Zato su se primjenjivali trikovi gdje su se statične slike scene pomicale (najčešče su to bile pozadine) i likovi su bili uglavnom statični uz pomicanje ruku ili usta (npr. lik trči 30 sekundi po jedno te istoj sceni). Danas su računala jeftina i više nije problem izraditi kvalitetnu animaciju. Anime stil je i dalje ostao isti-fantastični likovi, velike oči, duboka priča.........ali se način crtanja razlikuje od autora do autora. Misli što hoćeš, jer uopće namam namjeru pisati referate radi objašnjenja.

unknown
26-02-2006, 19:33
prvi anime materijal je bio astro boy i ja ne mislim da je to bilo radi smanjenja troškova nego zbog genijalnosti japanskih animatora ne da ja ne znam nego ti ne znaš. anime je način crtanja specifičan za japansku školu crtanja, a ne računalno generirana slika

blacklord
26-02-2006, 21:19
Već sam rekao da ne namjeravam pisati referate, ali eto-objavit ću još jednu poruku kad si tako tvrdoglav, a nakon toga misli što hoćeš...najmanje me briga za tebe.


JAPANSKI ANIMATORI SU SAMI REKLI KAKO NISU IMALI DOVOLJNO SREDSTVA ZA CRTANJE, PA SU MORALI NAĆI NAČIN KAKO DA PROIZVEDU FILM UZ MINIMALNE TROŠKOVE. OD TUDA STIL U KOJEM SEE SLIKA GRADA POMIČE PO EKRANU I IZGLEDA ŽIVO IAKO AUTOMOBILI STOJE NA MJESTU, GDJE LIKOVI PRILIKOM PRIČANJA STOJE SASVIM MIRNO I MIČU SE SAMO USNE TE GDJE PRILIKOM BORBE JUNAK ZAMAHNE MAČEM I "LETI" PREMA NEPRIJATELJU IAKO SE UOPĆE NE MIČE, VEĆ SE SLIKA POMIČE PREKO CIJELOG EKRANA.

Kao što sam rekao-pogledaj Appleseed i sam donesi zaključak. Sada me stvarno zaboli što ćeš dalje misliti.....

unknown
26-02-2006, 23:23
priznajem ti ovo malo sam bolje pogledao anime koje imam na kompu i vjerovatno si u pravu ali ne možeš anime zvati računalno generiranu sliku
i tu se ne slažemo i vjerovatno se nećemo ni moći ni složiti

18-03-2006, 10:40
zelim gledati JAKO JAKO gledati film no nemam ga gdje nabavit, fan sam final fantasya- sedmica is the best. mucim se da je nabavim... :toilet:

mental_mind
21-03-2006, 15:24
Advent Children je jako dobar.
Odlična grafika,dobra borba i Ok priča.
Jedino je kratak,zaista kratak.

Maglor
14-09-2006, 13:54
Zna li itko di se može nabavit ovaj film?

Valtiel
14-09-2006, 15:11
Film je cisto sranje, jer pokvari onako dobru pricu od igre. SVAKO ZNA, da niti jedna ekranizacija bilo koje igre ili knjige nije dobra, a vjerovatno nece nikad ni biti. Film je sranje, i tu nema dvojbe.

Ajmo sad drugi dio. Blacklord, sorry, ali nemas pojma o anime. Anime je anime zato sto je ANIMIRANO, odnosno animacije kakve su se tada poznavale. Najnovije anime poput X i Ghost In The Shell Stand Alone Complex nisu pravljeni na racunarima jer su anime!!! Eh sad, po tvom, anime mozemo zvati i Action man-a, zar ne? :rotfl:

Anime se razlikuje od racunarskih crtica po tome sto su ga pravili japanci, (dobro ne bas, ali to je platforma za dobru pricu, jer anime se od crtica razlikuje po temi koju obraduje a i po samom konceptu). Uglavnom, Action man, niti FF AC nece nikad biti anime, jer, upraFo kada poredis Hellsing npr. i AC, neces vidjeti razliku samo u nacinu izrade. Vidjet ces razliku u cijelom konceptu, razliku u nacinu obradivanja, razliku u pristupu, sto moze tacno razlikovati jedan ANIME FAN, kao npr. ja. Jesam anime freak, ali sta mogu :fof:

Bastard
14-09-2006, 15:31
eh sad Valtiel, animirano... Nema baš mnogo animea koji su u potpunosti ručno rađeni. Ima 3D scena, kad se prikazuje nešto što je teško nacrtati. U najmanju su ruku digitalno obojeni. Što se tiče advent childrena, još nisam gledao ali po onome što sam vidio izgleda baš kul, ionako FF nikad nije bio prvenstveno anime, bar ja nisam imao takav osjećaj kad sam igrao igru. Bio je i FF anime pa je ispao teško sranje. AC mora biti bolji od toga.

Worthaur
14-09-2006, 16:32
Pogledao sam FF VII: Advent Children prije 2 tjedna, pogledo ga 4 puta u 2 dana, awesome :pray:

WEASEL
14-09-2006, 18:23
daj oš ga spržit i poslat mi ga poštom ,ja ga nigdje ne mogu pronaći...plizzzzz :)

Worthaur
14-09-2006, 18:37
daj oš ga spržit i poslat mi ga poštom ,ja ga nigdje ne mogu pronaći...plizzzzz :)
imaš u videoteci...

14-09-2006, 19:02
Odlican je film.

WEASEL
14-09-2006, 19:39
daj oš ga spržit i poslat mi ga poštom ,ja ga nigdje ne mogu pronaći...plizzzzz :)
imaš u videoteci...

nema:X gledao sam

14-09-2006, 20:20
daj oš ga spržit i poslat mi ga poštom ,ja ga nigdje ne mogu pronaći...plizzzzz :)
imaš u videoteci...

gledao sam u skoro svakoj videoteci i nema ga! NEMA! :(
da smanjim glad za filmom opet sam odigrao FF 7 ispocetka

Maglor
14-09-2006, 23:18
Aaaaa! U Pločama nema videoteke... :cry: