PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nero StartSmart



Armachus
24-06-2007, 14:48
U Nero počmi pametno ima opcija make cover or label. Zanima me kako se rukuje time Nero cover dizajner. Zanima me kako se napravi kover za CD. Dakle slika na samom CD-u. Kako da to napravim?

FujiLim
24-06-2007, 15:51
Uhhh više si trebao reći ,inače imaš dvije opcije, možeš printati na naljepnice pa ih ljepiti na CD (sa nero cover...), ali ako imaš printer koji može printati po Cd-ovima koji su za to predviđeni osloni se na software koji si dobio sa printerom.

Armachus
24-06-2007, 15:56
Ovo prvo... trebam kupit u knjižćari neki posebni papir?

C
24-06-2007, 19:51
Možeš napraviti i na običnom A4 papiru, pa izrezati ravnalom i skalperom.
A za CD/DVD...najbolje ti je LightScribe (to ti treba imati CD/DVD optički uređaj i, CD/DVD treba imati posebnu foliju na sebi). :D

FujiLim
25-06-2007, 15:10
Možeš napraviti i na običnom A4 papiru, pa izrezati ravnalom i skalperom.
A za CD/DVD...najbolje ti je LightScribe (to ti treba imati CD/DVD optički uređaj i, CD/DVD treba imati posebnu foliju na sebi). :D

LightScribe nije bolji definitivno jer slika može biti samo crno-bijela, DVD mediji su malo skuplji, izravni ispis na CD je ekonomičniji, bolje kvalitete i u svemu je bolji! A naljepnice definitivno ne preporučam jer sam imao iskustva s tim, ono ljepilo na naljepnicama je prejako i oštećuje CD, ako će se printati na A4 pa rezati, također se treba obratiti pozornost na ljepilo. A te naljepnice možeš nabaviti u svakom print shopu.

Armachus
25-06-2007, 15:23
ovo s naljepnicama. Pa jesu li to najlepnice oblika CD-a s rupom u sredini ili je to samoljepljivi papir formata a4.

C
25-06-2007, 15:38
Naljepnice u obliku cd-a.
@FujiLim - Znam da LS printa crno-bijelo, ali ti barem ne treba tinta. :D
Mislim, najbolje je kupiti printer za cd-e, i onda je sve perfektno. :roll: