PDA

Pogledaj cijelu verziju : C# && DX



Shakes
23-06-2007, 00:23
Evo u poticajnom razgovoru sa massom, proučio sam mogućnosti o C# programiranju u dx apiju, primijetio sam da je puno brži od C++a a već se dosta ljudi koristi s njime, par FPSova više ali opet, zlata vrijede :). Što vi mislite o ovom programskom jeziku koji se uzdiže u gaming industriji?

Burek_fr0m_SPACE
23-06-2007, 01:30
Evo u poticajnom razgovoru sa massom, proučio sam mogućnosti o C# programiranju u dx apiju, primijetio sam da je puno brži od C++a a već se dosta ljudi koristi s njime, par FPSova više ali opet, zlata vrijede :). Što vi mislite o ovom programskom jeziku koji se uzdiže u gaming industriji?
Možda te nisam dobro shvatio, ali ako tvrdiš da je C# brži od C++, nisi u pravu. Ali opet, i to "brži" se može različito shvatiti. Sa C++ je moguće iscijediti maksimum performansi, tj. u runtimeu je brži od C# (iako neznatno), ali i za C# se može reći da je "brži" u smislu da ima manje monotonog posla oko inicijalizacije APIja i sl., tj. brže se može dobiti rezultat. C# i Managed DirectX možda i ne bi bili Carmackov izbor alata, ali za nešto manje zahtjevne korisnike su jako dobra stvar, jer se s pojednostavljenim interfaceom može pristupiti skoro svim aspektima DirectX-a, kao što se to do sada moglo kroz C++; iako, uz određen "porez" na performanse. Međutim, komercijalne igre izrađene u ovoj kombinaciji su već izašle, led je probijen i sve manje je razloga da se ne koriste Managed DX i C#. Još ako ste početnik - sumnjam da ćete naći bolji početak od ovoga.

Simon the Dreamer
23-06-2007, 08:05
Ja nisam nikad korstio C#, pa me zanima kakva je razlika što se tiče sintakse i naredbi?

Shakes
23-06-2007, 09:21
Nije jako velika razlika

@Burek - govorim o brzini developmenta

Burek_fr0m_SPACE
23-06-2007, 11:10
Ja nisam nikad korstio C#, pa me zanima kakva je razlika što se tiče sintakse i naredbi?
Razlike su minimalne, bar na prvi pogled. Iskusniji će odmah primijetiti nedostatak pointera i nemogućnost direktnog kopanja po memoriji (reference su ipak tu, tako da nema previše brige). U skladu s tim i arrayi su bound-safe. Sve u svemu, jezik je mnogo više objektno orijentisan, sve živo je u klasama i kao takav dosta podsjeća na Javu. Početnicima će vjerovatno biti lakši od C++, pogotovo za Windows aplikacije, gdje ima Visual Basicu sličan event handling sistem. Jedino bi mogli muku mučiti oni koji još nisu shvatili klase, ali kad ih shvate, neće se moći odvojiti od njih.

Shakes
23-06-2007, 11:15
Sve živo su klase, to je istina hehehe :D