PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc, zamrzavanje kompa



Zenislav
21-06-2007, 10:00
Pozdrav
Od juce mi se kompjutor poceo zamrzavati kad god bi usao u windowse.
To jest nakon par sekundi rada jednostavno bi zablokirao. Pomislio sam
da cu rijesit problem formatiranjem harda i reinstaliranjem windowsa
al cak i tad problem se opet pojavi.
Nisam kupio nista novo od hardvera pa da bi to mozda bio problem.
Ako itko ima ikakvu ideju sto bi moglo uzrokovat ovaj problem i/ili kako
ga rijesit molim da odgovori.
Zahvaljujem

Mateo2
21-06-2007, 10:31
hmm problem je definitivno u hardweru :? Može bit puno stvari... npr. napajanje ili matična.... Ne znam ali mislim da kod ovakvih slučajeva bi ti ga bilo najjednostavnije poslat na servis pa da oni isprobaju :roll: može bit puno stvari, meni se zamrzava u igri, i to zbog napajanja

Harry
21-06-2007, 10:32
Kakvo ti je stanje u kućištu?Ovak bez nekih pojedinosti dal ti se samo smrzava ili ti se pojavljuje i neki prozor ne mogu znati točno...Možda jednostavno se proc pregrijava. Provjeri malo,a možda ti se zavalio i neki debeli trojan. Iako,kažeš da si formatirao pa to nije slučaj onda vjerojatno...Provjeri prvo po kučištu malo dal se cooler na procu uopće vrtucka.

nick praskaton
21-06-2007, 11:38
ja sam imao isti slučaj i rjesio ga zamjenom harda, a može bit i da ti se nešto pregrijava

Zenislav
21-06-2007, 12:16
Provijerio. Kako sam formatirao hard ne moze bit problem s trojanom ili necim slicnim. Komp mi se samo zamrzne nako par sekundi u windowsima.
Cooleri mi rade normalno. Hm, juce kad mi se to desilo prvo sam ga otvorio i procesor je bio jako vruc na dodir. Hm sad kad je ohladen opet
nece. Hm, za sad najvijerovatnije ga vozim na servis. Ako jos kome padne kakva idea danas nek samo napise.

Cali
21-06-2007, 13:57
napajanje je moguće da radi probleme, isto tako može biti i hard ili se nešto pregrijava.

preporučio bih ti da odspojiš sve optičke uređaje (moguće da ti je ide kabel neispravan) pa onda vidi ako se i dalje dešava. isto je moguće da se bios zblesira zbog takvog nečeg.

može biti hrpa različitih stvari, a teško je ovako nagađati... treba sjest za komp i istestirati.

Sam Fisher the king
21-06-2007, 18:09
ak ti se tak zamrzava nemres skinut neki program pa testirat komp pa bi bilo najpametnije odnijetr na servis,mozda ti se pregrijava jer je ovih dana vruce

ja imam klimu pa mi komp nije vruc neg je hladniji nek normalno

22-06-2007, 06:41
a i vidim da nisi neki expert pa bi ti bilo najbolje dat pc nekom stručnijem..i da provjerava komonentu po komponentu....daš mu 50kn za trud i ameno...

Šta se tiče servisa....to nikome nebi preporučio....čisti balkan...i nekad če srat da je nešto ošlo makar nije samo da platiš lovu....a da ne govorim kolko češ platit samu dijagnostiku.....za koju se njima ne žuri a plačaš po satu :yuck:

Sam Fisher the king
22-06-2007, 12:15
a i vidim da nisi neki expert pa bi ti bilo najbolje dat pc nekom stručnijem..i da provjerava komonentu po komponentu....daš mu 50kn za trud i ameno...

Šta se tiče servisa....to nikome nebi preporučio....čisti balkan...i nekad če srat da je nešto ošlo makar nije samo da platiš lovu....a da ne govorim kolko češ platit samu dijagnostiku.....za koju se njima ne žuri a plačaš po satu :yuck:

imaš pravo

Zenislav
22-06-2007, 14:04
Znam jako dobro da te na servisu, ako nemas garanciju, mogu lijepo oderat za pare. Veceras mi frend, koji se bavi servisiranjem, dolazi pa ce
on lijepo pogledat komp. Najveci problem je sto mi komp sluzi i u poslu pa sam sad u velikoj frci. Heh, nis, i on kaze da cu najvijerovatnije morat
nes mijenjat od hardvera.
Hvala svima i ostanite ovako ljubazni:)

Ok, zasto mi ispod imena stoji "Znam upalit PC"? Heh

Toxic
22-06-2007, 14:24
Zato što znaš :D
Ma još par postova i promijenit će se.