PDA

Pogledaj cijelu verziju : Foi-Fakultet organizacije i informatike???



Stranica : [1] 2

21-06-2007, 08:12
Najvjerovatnije ču upisat ovaj faks...ima li tko sa foruma da ide na njega ili ima kakvih informacija?Sve je dobrodošlo!

POSA
21-06-2007, 08:44
e majstore i ja planiram. ili foi ili tvz, pa se možda vidimo

21-06-2007, 08:46
Jel znaš šta za prijamni??Kakva je matka??Jer sam išo u medicinsku..koj ima 2 godine osnovne matke....tak da nisam baš potkovan nekim znanjem....

POSA
21-06-2007, 10:09
bez brige, ja sam išao u gimnaziju i svejedno nemam pojma o matematici. valjda nisam rođen za nju. što se tiče prijamnog uzeo sam s
http://www.prijemni.net/
skripte za foi (koje su ti i za ekonomiju) i još neke primjere s prijemnih koje mi je dao neki lik
sad samo treba učiti

Bartuc
21-06-2007, 10:18
@quaker=XII=S:D

Najbolje ti je otić drito u referadu (ili skriptarnicu) na tom fakultetu i kupiti si primjere prijamnih ispita od prethodnih godina! Uglavnom svi faxevi ti imaju tu opciju i čisto se dobro može prema njima savladati gradivo!

Ja sam tak kupio prijamne sa FSB-a... jedino sam po njima učio i na kraju sam upao bez plačanja i na FSB i na TVZ... Znaći, što želim reći, ako nema na FOI-u takve opcije, onda si odi i kupi primjere sa fakulteta koji mu je naj slićniji!

Sretno na prijamnom!

reiki_
21-06-2007, 11:09
ja sam od osnovne planirao ići na foi , ali mi je zajeb jer sam se zadnju godinu dana dosta ohladio od pc-a i gaminga pa sad ne znam ni što bih upisao. inače , svima koji upisuju bilo koji faks , srednju ili što već - sretno :) !!

21-06-2007, 14:42
Bartuc moram ti mene hebat i opet če bit bananko...samo hoču informacije ne i probleme :D

Da bio sam na faksu i imaju te skripte sa pitanjima i odgovorima..oko 120kn tako da ču to uzet...

A znate li nešto o samome faksu?nJegova kvaliteta??

Bartuc
21-06-2007, 15:06
Bartuc moram ti mene hebat i opet če bit bananko...samo hoču informacije ne i probleme :D

Da bio sam na faksu i imaju te skripte sa pitanjima i odgovorima..oko 120kn tako da ču to uzet...

A znate li nešto o samome faksu?nJegova kvaliteta??

Ma nemš frke, malo zezam, jedino nas dvoje kužimo kaj sam napisao :D

Inaće, FOI ti je fax na razini Prometa i TVZ-a... imaš diplomu, ali u redu za posao imaš jako slabe šanse protiv FER-ovca ili FSB-ovca!

A i fax je u Varaždinu, zar ne? Ne znam da li ti je to daleko za putovati...

Kak to da ne nastavljaš medicinu? Daš si truda i imaš puno veće zvanje nego što ti može FOI ili slićni fakulteti ponuditi!

21-06-2007, 15:12
Pa išo bi tu u Zabok..i tu ima kod nas...blizu mi je....

Odustao sam od medicine jer mi se neda više razbijat mozak sa time+biti stalno u bolnici+da ne govorim za stažiranje godinu dana-radiš badava!

Bartuc
21-06-2007, 15:21
Pa išo bi tu u Zabok..i tu ima kod nas...blizu mi je....

Odustao sam od medicine jer mi se neda više razbijat mozak sa time+biti stalno u bolnici+da ne govorim za stažiranje godinu dana-radiš badava!

Kužim te!

Ako ti je FOI blizu, a voliš računala i informatiku, probaj... nikaj te ne košta! Samo se potrudi upsati uz potporu MZOŠ-a! Što se matiše tiće, to se ne moraš brinuti, uglavnom ti 97% studenata dođe bez ikakvog pred znanja, tak da se to uvijek radi potpuno iznova!

Uglavnom ti je na velikoj većini faxeva pravilo da nebuš pao zbog ne znanja već zato jer su profesori jenostavno pre bahati i primorani popunjavati kvotu rušenja kako bi se povećao buđet od ustanove! Zato ostavi dobar prvi dojam i dalje bu išlo sve glatko!

PS: Javi kad saznaš dal si upao na fax... malo nam se vrati i pohvali :D

A do tada, sretno i rasturi na prijamnom!

21-06-2007, 15:30
okey...budem javio..A ovo za poitporu ministarstva...možeš mi to malo obajsnit?Kakva je procedura??Ne kužim baš..Što dobijem s tim? :|

Bartuc
21-06-2007, 18:51
okey...budem javio..A ovo za poitporu ministarstva...možeš mi to malo obajsnit?Kakva je procedura??Ne kužim baš..Što dobijem s tim? :|

Potpora ministarstva... To dobiješ ako si iznad crte na listi! Inaće ti godina studija dođe cca 7000 kuna, a uz potporu MZOŠ-a studiraš 4 godine besplatno!

Znaći što bolje napiši jerbo prvih xxx studenata (kod mene na faxu je bilo 140 studenata za moj smjer) dobiva tu potporu odnosno besplatan studij!

Samo si naravno knjige i pribor sam kupuješ, ali studij ti financira država!

Rocchiro
21-06-2007, 19:38
ko se upiše nek javi da otidemo na pijaču :friends:

POSA
21-06-2007, 19:41
što se tiče potpore

sada je donesen novi zakon gdje svatko plača, ali onaj prvi na listi plača (kažem za primjer) 15 kuna, a zadnji punu cijenu od 7k i kusur
tako je barem na zagrebačkom sveučilištu čiji je foi

Bartuc
21-06-2007, 20:41
@Posa, to nisam znao... ma svake godine nekaj novoga uvedu!

@Hanzaplast, jel to vrijedi i za one koji su već upisani? :D

POSA
22-06-2007, 07:18
@Posa, to nisam znao... ma svake godine nekaj novoga uvedu!

kad ti na tvz-u tog nema

Simon the Dreamer
22-06-2007, 08:21
Moj bratić je završio FOI, računalni tehničar ili kako se to već tamo zove, odmah je dobio posao u Samsungu, i bio je poslan na profesionalnu izobrazbu na 2 tjedna u Hong Kong, i opet je prošle godine bio na tjedan dana u Hong Kongu na seminaru o novim tehnologijama, i to se ponavlja barem jednom godišnje, i plaća mu je sjajna.
Tak da, way to go, Ivek...

22-06-2007, 10:18
Moj bratić je završio FOI, računalni tehničar ili kako se to već tamo zove, odmah je dobio posao u Samsungu, i bio je poslan na profesionalnu izobrazbu na 2 tjedna u Hong Kong, i opet je prošle godine bio na tjedan dana u Hong Kongu na seminaru o novim tehnologijama, i to se ponavlja barem jednom godišnje, i plaća mu je sjajna.
Tak da, way to go, Ivek...

opa....da...čuo da se plače kreću kod frendova od 5000-17000kn....nisam čuo da netko ima ispod 5 somova...

A nema mi druge nego sjest i učit..malo smanjit pcplay forum i bit če nešto-...

pa za par godina imate i ing.informatike ako Bog da :boohoo:
:D

Rocchiro
22-06-2007, 12:25
@Hanzaplast, jel to vrijedi i za one koji su već upisani? :D

ne


shala.narafno

POSA
02-07-2007, 19:42
evo jutros se prijavio. pa sviđa mi se tamo. lijep je varaždin, a još kad sam čuo neke s faksa kako pričaju o he-manu, bus-busu, nogalu, tehnikama gradnje kopsove piramide shvatio sam da su to moji ljudi.
pa eto, nadam se da ću upast...bez plaćanja...i s domom
meh

cmeljo22
02-07-2007, 20:36
evo ja upravo idem ekonomsku... 2 godina zavrsena...
pa me zanima dali je foi naj faks ako želim na informatiku ili ima i boljih

whiskey
02-07-2007, 22:03
Foi ima više veze sa menagementom nego sa informatikom. Prve dvi godine naglasak je na ekonomiji i organizaciji. Ima predmet informatika, ugrubo 2 knjige sve skupa od 1500 stranica od kojih moraš bar 1200 znat da bi proša ispit koji je uvjet za drugu godinu. Znaci to i opce programiranje su jedini predmeti vezani za informatiku. Ima 13-ak predmeta. Ko voli nek izvoli :)

NITROS
03-07-2007, 00:49
@quaker=XII=S:D

Najbolje ti je otić drito u referadu (ili skriptarnicu) na tom fakultetu i kupiti si primjere prijamnih ispita od prethodnih godina! Uglavnom svi faxevi ti imaju tu opciju i čisto se dobro može prema njima savladati gradivo!

Ja sam tak kupio prijamne sa FSB-a... jedino sam po njima učio i na kraju sam upao bez plačanja i na FSB i na TVZ... Znaći, što želim reći, ako nema na FOI-u takve opcije, onda si odi i kupi primjere sa fakulteta koji mu je naj slićniji!

Sretno na prijamnom!

Ima na FOIu to za kupiti. Frend mi ide na fax pa znam

Bartuc
03-07-2007, 10:51
Uh Nitros jesi ga zakasnio :D Čovjek je već upisao fax, a ti tek sad reagiraš :D

NITROS
03-07-2007, 18:39
Uh Nitros jesi ga zakasnio :D Čovjek je već upisao fax, a ti tek sad reagiraš :D

hehehhe :))) kasno paljenje :D

03-07-2007, 20:46
gg....10.7 su rezultati..al pošto ima malo "veze" uz sve to..lik reko defenitivno si unutra... :D

Najbolje od svega svojim očima sam vidio nekih 7-8 kolegica....koje maceeeeee....iz zg-ea.... :)

ja ču njih drpat a moj stari če mene :kill:

POSA
03-07-2007, 21:21
blago tebi, ja se samo mogu nadat da ću kak spada napisat. planiram briljirat hrv i inf koliko mogu, a mat zaokruživati ne znam. imam neki digitron koji zna bolje od mene pa se nadam barem jednom zadatku

i kak su 10. 7. rezultati, zar nije prijemni 12.

03-07-2007, 21:37
U Zaboku nema prijamnog :D

Bartuc
03-07-2007, 21:42
blago tebi, ja se samo mogu nadat da ću kak spada napisat. planiram briljirat hrv i inf koliko mogu, a mat zaokruživati ne znam. imam neki digitron koji zna bolje od mene pa se nadam barem jednom zadatku

i kak su 10. 7. rezultati, zar nije prijemni 12.

Pazi da ti krivi odgovori ne nose negativne bodove :D To ti je zaštita protiv onog "Eci Peci Pec" sistema rješavanja testova :D

POSA
04-07-2007, 10:50
U Zaboku nema prijamnog :D

nisam znao da tamo ima foi. jel to onaj kakav je u varaždinu ili onaj kakav je u sisku, samo pitup

@bartuc
da znam za to, vidio sam na rezultatima od prošle godine da su neki imali negativne konačne bodove, valjda neću biti jedan od tih. al zato na tvz-u tog nema, zar ne? tamo planiram "od oka" :wink:

Bartuc
04-07-2007, 22:11
Joj fakat se ne sjećam za TVZ... Ja sam upao na FSB i TVZ i znam da sam na jednoj od te dvije liste vidio ljude sa bodovima ispod nule ali se ne sjećam na kojoj :D

Daj zabrij, od svih tih bodova, ti ostvariš -20... Ajme koj užas :rotfl:

Lord Jambrek
04-07-2007, 22:29
Joj fakat se ne sjećam za TVZ... Ja sam upao na FSB i TVZ i znam da sam na jednoj od te dvije liste vidio ljude sa bodovima ispod nule ali se ne sjećam na kojoj :D

Daj zabrij, od svih tih bodova, ti ostvariš -20... Ajme koj užas :rotfl:


Kak možeš ostvarit -20 bodova :? ono wtf?

Lord Ragnarok
04-07-2007, 22:33
valjda gubiš bodove za krive odgovore, da bi spriječili nagađanje

Bartuc
04-07-2007, 22:41
Ozbiljno, bilo je ljudi i sa manje bodova :rotfl:

Ako nasumice rješavaš test i fulaš, dobiješ negativne bodove... Ako još uz to fulaš i ono kaj si mislio da ti je točno, također dobivaš negativne bodove! Očito je bilo takvih debila kaj su cjeli test krivo rješili i dobili debelo ispod nule ukupan broj bodova na prijamnom :D

04-07-2007, 22:51
U Zaboku nema prijamnog :D

nisam znao da tamo ima foi. jel to onaj kakav je u varaždinu ili onaj kakav je u sisku, samo pitup


Isto ko i u varaždinu...čak dobiješ letke iz varaždina..sve je isto samo si na drugom mjestu... :wink:

Bartuc
04-07-2007, 22:56
[quote="amd freak":1j9cd3ux]U Zaboku nema prijamnog :D

nisam znao da tamo ima foi. jel to onaj kakav je u varaždinu ili onaj kakav je u sisku, samo pitup


Isto ko i u varaždinu...čak dobiješ letke iz varaždina..sve je isto samo si na drugom mjestu... :wink:[/quote:1j9cd3ux]

Ista takva fora je i sa Ekonomskim fakultetom! Frend nije upao u Zagrebu (a popunili su kvotu na prvom roku) pa je otišao na drugom roku u Rijeku te je tamo upao! Sad kad očisti godinu, fino se elegantno može prebaciti iz Rijeke nazad u Zagreb :D Znaći to su dva indentična faksa, ali na suprotnim stranama kugle Zemaljske :D

EDIT: Ovo mi je 2007 post :rotfl: Drito se poklapa sa godinom :D

POSA
11-07-2007, 20:52
ah evo sutra prijemni
držite mi fige

Babitz
11-07-2007, 20:58
sretno

Bartuc
11-07-2007, 21:17
Držim ti fige :D

Drž i ti meni jerbo sutra imam usmeni iz najtežeg predmeta na faxu :D

Rocchiro
12-07-2007, 08:43
eh bemti,sad bi na pijacu otisli,al nisam doma :( sretno

Da_killah
12-07-2007, 09:02
je da nisam ništa pisao u ovoj temi, ali moram se pohvaliti, upao sam kao zadnji bez plaćanja na pravo:D

Babitz
12-07-2007, 09:05
ja sam upao na tvz, tj. prešao sam prag, nisam u top 200, al sam negdje pri kraju na listi čekanja
oh, the agony

http://www.tvz.hr/razredbeni/INO_prosli.pdf
marko babić, jel

Bartuc
12-07-2007, 09:19
ja sam upao na tvz, tj. prešao sam prag, nisam u top 200, al sam negdje pri kraju na listi čekanja
oh, the agony

http://www.tvz.hr/razredbeni/INO_prosli.pdf
marko babić, jel

Pogledaj koliko vas ima na listi čekanja! Svi oni kaj su iznad tebe, dobivaju pravo na studij prije tebe! Znači da bi se ti upisao, mora ispisati ista količina primljenih ljudi koliko ih ima do tebe koji su na listi čekanja!

Zato sam lijepo rekao da se upisujete na ELO, a u drugoj godini da idete na INO :nonono:

Babitz
12-07-2007, 09:23
ja sam gledao na to da na info ima najviše mjesta... jel
uglavnom, tko umije radit voodoo lutke?

Bartuc
12-07-2007, 09:40
Pa nema na INO najviše mjesta:

1) ELO -> 135 (MZOŠ)Si 85 (plačanje) = 220

2) INO -> 40 (MZOŠ)Si 160 (plačanje) = 200
....

Uvijek si gledajte koliko primaju uz potporu MZOŠ-a! Na ELO znači primaju 3,375 puta više studenata bez plačanja! A bome ti mora biti cilj upasti među MZOŠ-ovce jerbo nije isto besplatno studirati 4 godine i davat cca 7000 kuna godišnje za studij (4x7000=28'000 kuna)!

PS: Kažem 4 godine jerbo rijetko tko prođe sve u roku, a MZOŠ ti daje potporu za 4 godine!

POSA
12-07-2007, 12:56
a eto, kao kolega kingmortal na listi čekanja sam, ali na na računar(l?)stvu, 12-i ispod crte.

sad čekam rezultate s foi-a

Bartuc
12-07-2007, 13:21
a eto, kao kolega kingmortal na listi čekanja sam, ali na na računar(l?)stvu, 12-i ispod crte.

sad čekam rezultate s foi-a

Evo objašnjenja :D


Računarstvo ili računalstvo

Ponekad se dio računar naivno shvaća kao srpska inačica prijevoda engl. computer, te stoga neki autori propagiraju naziv računalstvo. U hrvatskom jeziku, međutim, naziv računar može označavati i osobu koja računa i računalo, odnosno općenito napravu koja računa (Anić). Na engleskom pak postoji suptilna razlika između pojmova computing i computer science, no izgleda da je naziv računarstvo prvo potekao kao prijevod od computing (što se i dandanas vidi u npr. engleskom nazivu FER-a), te se s vremenom odomaćio kao sinonim za computing, computer science odnosno computing science

POSA
12-07-2007, 13:56
dakle svejedno
ili da jednostavno govorim
"ja se igram na kompjuterima"

prosvijetljen sam

miro u sutonu tihom
12-07-2007, 13:58
Ej pozz svima..
Ovako ja sam pao HRV na maturi (jbn Ogame :D ),ali struka je aj sa 5 :rotfl:
A mislio sam isto ici na informatiku,ali u Sisku,jer mi je to 15 minuta od kuce :D
Pa sam ja vas htjeo pitati da li itko sta zna o tome fakultetu..i da..gdje mogu vidjeti jel ima jos mjesta za drugi rok.znaci onaj jesenski...

I da..jel zna tko kakav link na net.u da si skinem neke skripte ili tako nesto..

Hvala!

POSA
12-07-2007, 14:49
http://www.foi.hr/upisi/2007/strucni.html

i pogledaj teme s desne strane
to ti je studij od 2, a od ove godine i tri godine, skripte možeš nabaviti u skriptarnici foi-a, nazoveš ih, mislim da ih šalju i dođu 50 kuna. što se tiče mjesta, vidio sam da ih je prijavljeno 80, a čini mi se da puštaju 100 (premda nisam siguran). nemaš prijemnog nego se lista radi po uspjehu srednje škole


najbolji info ćeš dobiti
na
tel: 044/533379

ili odi tamo, ako ti je 15 min od kuće

POSA
13-07-2007, 04:04
ja sem varaždinec, varaždinec banovine sin!!!!!!!!!! :)

Babitz
13-07-2007, 10:22
frendovi upali na foi, jedan je ispod crte na listi čekanja
jej

Rocchiro
13-07-2007, 12:47
ja sem varaždinec, varaždinec banovineSsin!!!!!!!!!! :)

domovine har har.čestitam

POSA
13-07-2007, 13:27
ja sem varaždinec, varaždinec banovineSsin!!!!!!!!!! :)

domovine har har.čestitam

ma znam, ali s banovine sam, pa kužiš.....
inače, hvala

Rocchiro
13-07-2007, 14:08
ja sem varaždinec, varaždinec banovineSsin!!!!!!!!!! :)

domovine har har.čestitam

ma znam, ali s banovine sam, pa kužiš.....
inače, hvala

hehe,znam,salil sam se :) de mi reci samo dal su zajeb testovi.malo opisi jelte

POSA
13-07-2007, 17:08
dakle, hrvatski dio je srednje težak jer može biti svačega, ali ako imaš hrvatski na maturi je lakše. uglavnom da se naučiti
matematika je barem meni problem, ali ako ti ide onda nemaš problema
inf je najlakši dio, ne zato što većinom znaš stvari nego što se pitanja ponavljaju iz godine u godinu, pa ak si uzmeš skripte s faksa nećeš fulati, ja sam učio samo iz njih (i inf, i hrv) i upao sam

Rocchiro
13-07-2007, 17:35
dakle, hrvatski dio je srednje težak jer može biti svačega, ali ako imaš hrvatski na maturi je lakše. uglavnom da se naučiti
matematika je barem meni problem, ali ako ti ide onda nemaš problema
inf je najlakši dio, ne zato što većinom znaš stvari nego što se pitanja ponavljaju iz godine u godinu, pa ak si uzmeš skripte s faksa nećeš fulati, ja sam učio samo iz njih (i inf, i hrv) i upao sam

daj mi malo detaljnije reci o matematici.jer mi nejde bas,imam 3.kolko je zadataka,kolko trebas rijesiti i to

13-07-2007, 17:36
čestitam svima koji su upali...Sad uživajte još malo a onda treba zapet...

POSA
13-07-2007, 19:45
dakle, hrvatski dio je srednje težak jer može biti svačega, ali ako imaš hrvatski na maturi je lakše. uglavnom da se naučiti
matematika je barem meni problem, ali ako ti ide onda nemaš problema
inf je najlakši dio, ne zato što većinom znaš stvari nego što se pitanja ponavljaju iz godine u godinu, pa ak si uzmeš skripte s faksa nećeš fulati, ja sam učio samo iz njih (i inf, i hrv) i upao sam

daj mi malo detaljnije reci o matematici.jer mi nejde bas,imam 3.kolko je zadataka,kolko trebas rijesiti i to

zadataka ima 20, kao i iz ostalih dijelova. ima ih svih vrsta, ne/jendadžbe, funkcije svih vrsta, ma stvarno ima svega. najbolje ti je uzeti skriptu sa skriptarnice na faksu, jer tu ti sve piše koliko čega ima i kakvo je što. košta 50 kuna

a gledaj ja sam imao 2 iz matematike i svejedno upao, nešto sam riješio i to uz pomoć majstora casio fx-991es, koji je pametniji od mene. ti imaš još godina dana učenja na njemu zar ne? to dobro iskoristi jer mali riješava sve. ili rješavaj po uobičajenom i najboljem principu - sam

Rocchiro
13-07-2007, 20:07
dakle, hrvatski dio je srednje težak jer može biti svačega, ali ako imaš hrvatski na maturi je lakše. uglavnom da se naučiti
matematika je barem meni problem, ali ako ti ide onda nemaš problema
inf je najlakši dio, ne zato što većinom znaš stvari nego što se pitanja ponavljaju iz godine u godinu, pa ak si uzmeš skripte s faksa nećeš fulati, ja sam učio samo iz njih (i inf, i hrv) i upao sam

daj mi malo detaljnije reci o matematici.jer mi nejde bas,imam 3.kolko je zadataka,kolko trebas rijesiti i to

zadataka ima 20, kao i iz ostalih dijelova. ima ih svih vrsta, ne/jendadžbe, funkcije svih vrsta, ma stvarno ima svega. najbolje ti je uzeti skriptu sa skriptarnice na faksu, jer tu ti sve piše koliko čega ima i kakvo je što. košta 50 kuna

a gledaj ja sam imao 2 iz matematike i svejedno upao, nešto sam riješio i to uz pomoć majstora casio fx-991es, koji je pametniji od mene. ti imaš još godina dana učenja na njemu zar ne? to dobro iskoristi jer mali riješava sve. ili rješavaj po uobičajenom i najboljem principu - sam

i'll keep that in mind.znaci,mozda ipak ima nade zame

karloman
02-10-2007, 01:03
evo i mene, baš sam se rano sjetil pitati za poćetak faksa,
možda je već počel, ima ko da ide u Zabok na PITUP, 1. god ?
i da zna kad to počne, ako ima takvih neka mi jave :wink:

02-10-2007, 08:30
Da ja sam taj...Počinje 9.10....utorak..u 16 sati....mi se poznamo???Znaš Deaka?Vidim da si iz Zlatara a on je tamo išel u srednju!

POSA
02-10-2007, 10:19
evo jučer sam imao prva predavanja
isuse kriste, zanimljivo je i sve, ali dovraga ak prođem prvu godinu svaka mi čast

karloman
02-10-2007, 13:44
Mi se ne poznamo, ali smo vjerojatno budući kolege,
poznam ja Deaka, onak... iz viđenja, pa išeli smo skupa u razred
kolko traje ta škola uopće ??? :friends:

Bishop_45_(2)
02-10-2007, 14:15
a gledaj ja sam imao 2 iz matematike i svejedno upao, nešto sam riješio i to uz pomoć majstora casio fx-991es, koji je pametniji od mene. ti imaš još godina dana učenja na njemu zar ne? to dobro iskoristi jer mali riješava sve. ili rješavaj po uobičajenom i najboljem principu - sam

ovo budi nadu...... samo sto me strah da se meni nece gledati prijamni nego ocjene...... sto ce me totalno sjebati jer sam se prve dvije god zajebavao, a sada sam trecu zapoceo komadom iz mat......fuck

naime moja ce generacija prva imati drzavnu maturu, ali posto je prva gledaju takodjer na ocjene ili tako nesto....

02-10-2007, 14:30
Mi se ne poznamo, ali smo vjerojatno budući kolege,
poznam ja Deaka, onak... iz viđenja, pa išeli smo skupa u razred
kolko traje ta škola uopće ??? :friends:

4 godine sve skupa...

Onda bumo imali mali meet prije predavanja ako si za..da si nekaj popijemo :D

cham3leon
05-12-2007, 09:05
Ja planiram upisati FOI, vi šta ste upali koliku ste ocjenu imali iz HRV, jer ja ću u najboljem slučaju imat 3, i koliko su ocjene iz srednje tamo bitne?

Iz matematike isto ne briljiram, ali ipak nisam toliko loš (nije da su me bogzna šta naučili u gimnaziji :roll: ).

POSA
05-12-2007, 11:48
bez brige. imao sam 4 iz hrv, ali dvicu iz matiše, no najbitinije ti je briljirati pismeni, a to je lako ako kupiš u skriptarnici na faksu primjere prijemnih za prošlih godina i tjedan dana to učiš. tak sam ja i upao sam bez problema. iz tog naučiš hrvatski i informatiku, neke lagane stvari iz matematike ćeš riješit, ako ne sam onda uz pomoć digitrona kao i ja. ali savjetujem ti slijedeće
BJEŽI I NE OSVRĆI SE
lako je upast na faks, ali prolazit ga....to je već malo teže. no ako imaš i trunke savijesti onda ćeš vjerovatno učiti i prolaziti. foi puno toga pruža i pomaže ti kad god hoćeš, stvar je samo u tebi hoćeš li to prihvatiti ili ne
no ti imaš još dosta do prijemnih i faksa kao takvog, a i koliko stvari stoje ja ću te čekati na prvoj godini, pa se vidimo

Korpse
05-12-2007, 11:56
dolazim i ja za 5 godina :D

POSA
05-12-2007, 15:20
ma sve ću vas čekati

THUNDER_DINIX
05-12-2007, 15:20
di ima to cudo od faxa i dali se uci programirati?

POSA
05-12-2007, 18:39
pa foi ti je smješten u varaždinu. programiranje kreće na drugom semestru i kako mi kažu žestoko je.

THUNDER_DINIX
05-12-2007, 18:41
aha, naci to je to. cuo sam za taj u Varazdinu, kontam da bi mogo tamo

Korpse
05-12-2007, 21:30
moraš pasti godinu da bi mene dočekao :D

mrs.croft
05-12-2007, 21:45
moj frend ide na foi...inače tam zna bit velika konkurencija kad je u vezi upad bez plaćanja...kaže zasad nije neš žestoko al će bit.

i btw. internet je tamo predobar,kolko čujem. tolko dobar da se frend vratio sa punim hardom (120 GB) nakon tjedan dana :D

THUNDER_DINIX
05-12-2007, 21:47
ma upadam tamo, ne znam ni ja kako, ali upadam. ili tamo ili na racunalstvo na ETF u OS

cham3leon
06-12-2007, 12:38
Nisam baš poznat po upornosti i marljivom učenju, ali šta ću. Na neki fax moram poslije gimnazije, a budući da definitivno želim bilo što s informatikom...

Rocchiro
06-12-2007, 17:46
iako je faks u mojem gradu,niti mi na kraju pameti nije da se tu upisem.to je onaj dio informatike koji me bas ne zanima,recimo puno mi je draza ova visa skola multimedije,isto tu u vz-u

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 18:02
koji je to tocno dio informatike?

Rocchiro
06-12-2007, 18:36
koji je to tocno dio informatike?

pa cuj,samo ime ti govori - organizacije.neznam kak da to objasnim.recimo,tu ucis programirati aplikacije koje budu kasnije koristile neke tvrtke u svojem poslovanju (ak uspijes,dobro placen posao).bolje bi ti to posa objasnil

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 19:34
dobro zvuci. ucim programirati--->>> kasnije odem "van" u dobru firmu i pare cure

POSA
06-12-2007, 22:48
gledaj, tijekom cijelog faksa se usmjeravaš ka nečemu. informatika...management...organizacija...nešto petnaesto.

ugl. foi je dobar faks. možeš se nakog njega fino skrasiti. puno pruža ali i puno traži od tebe. a ako te zanima samo i čisto programiranje, onda ti je u svakom slučaju najbolji neki tečaj

Blek_Stena
07-12-2007, 09:26
Ja sam studirao na FOIu 3 semestra.. Matisa je najtezi predmet, zbog nje najvise ljudi odustaje (ukljucujuci i mene :D) pa zatim programiranje.. Morat cete se dosta toga odreci i ucite od pocetka da vam se ne nakupi sve za kraj! I cim vise toga dajte preko kolokvija jer je pizdarija ic na ispite na kraju!

THUNDER_DINIX
07-12-2007, 13:06
a ako te zanima samo i čisto programiranje, onda ti je u svakom slučaju najbolji neki tečaj

da, za to sam vec cuo. a mogo bi nac neki, nadam se da ima toga kod nas. i ne znam dali na ETF-u ima smjer racunalstvo?!?

cham3leon
07-12-2007, 16:11
A kakav je tamo smještaj i te stvari?

Blek_Stena
09-12-2007, 10:41
Imas 2 doma! Jedan novi i odlican je! Mislim da je oko 500kn mjesecno! Al treba upast tamo.. Velika guzva je za to! Ovaj drugi je los.. Cuo sam da nema ni neta! U ovom prvom je prije 2 god bila 5mbit konekcija! Ja sam bio na stanu sa cimerom! Nije ni to losa opcija, pogotovo sto se tice ucenja! Jer u domu se sve cuje! Cujes onog 5 soba dalje kak baca tastaturu u zid jer ga ovaj sa prvog kata sroko u counteru ili u UTeu :rotfl:

THUNDER_DINIX
09-12-2007, 12:56
^^^ hehe. BTW, kontam da je stan najbolja opcija

Fenrir
09-12-2007, 13:14
Problem je u tom...
...da je stan skup i malo ga si ljudi može priuštit.

THUNDER_DINIX
09-12-2007, 13:51
a i nije. ako je dom 500 kn. a ako ste ti i cimer/ica u stanu opet te izadje oko 500 kn. mozda je i skuplje malo, ali stan je ipak stan, imas svoj mir i sve

Fenrir
09-12-2007, 14:28
Ah, moj bed, ja sam shvatio da hoćeš kupit stan, a ne bit podstanar, zanemari komentar.

Blek_Stena
09-12-2007, 18:10
Stan je skuplja varijanta! Cijele se krecu oko 200+ € mjesecno za dvosobni stan (znaci 100€ po pola) i plus rezije! E sad ima i garsonjera za neke sitne pare al oped.. Veliki minus je sto u Varazdinu nema dobrih zena! :D Do dve dobre, ostalo raspadanje!

Maze
09-12-2007, 19:40
Ja mislim ići tamo. Još od 5. razreda. ali starci mi ono.. al nea veze. jedino me to zanima tbh, i ništ drugo ne radim osim što radim pascal na kompu..

THUNDER_DINIX
09-12-2007, 23:57
SVeliki minus je sto u Varazdinu nema dobrih zena! :D Do dve dobre, ostalo raspadanje!

slab izbor, a? steta...

POSA
10-12-2007, 14:59
stanovi - neki prođu loše, neki manje loše. frend mi je našao stan za 200 eura, bez tv-a i neta + režije, ja sam našao za 100 eura, bez režija s netom i tv-om. ugl. prva liga, još dobivam i mjesečnu subvenciju za podstanare, pa me dođe kao i dom. toliko o tome
ženske - ma ima ih, ima ih dovraga. bogme ih ima, ja se iznenadio, očekivao sam neke brkate i svakakve, a kad ono....ima ih

Rocchiro
10-12-2007, 16:11
ja zivim u varazdinu pa vam mogu lijepo prijateljski reci - nema bas puno zena.ustvari,ovisi kaj trazite.ak trazite sisatu plavusu u minici koja se drma na ritmove mile kitica - toga nema :)

Maze
10-12-2007, 16:39
ja zivim u varazdinu pa vam mogu lijepo prijateljski reci - nema bas puno zena.ustvari,ovisi kaj trazite.ak trazite sisatu plavusu u minici koja se drma na ritmove mile kitica - toga nema :)

jer ima crnih cura spremnih na ritualni sex? ^^

Rocchiro
10-12-2007, 17:33
ja zivim u varazdinu pa vam mogu lijepo prijateljski reci - nema bas puno zena.ustvari,ovisi kaj trazite.ak trazite sisatu plavusu u minici koja se drma na ritmove mile kitica - toga nema :)

jer ima crnih cura spremnih na ritualni sex? ^^

ima i toga :wink: al ne u dovoljnim kolicinama

Blek_Stena
10-12-2007, 19:12
Kao sto rekoh, do dve dobre ostalo raspadanje! :P I jebo narodnjake :D

travar
10-12-2007, 19:20
Ja ću vjerojatno u Zagreb na FER. Možda se i predomislim.. Zna li itko ima li na fer-u smjer programiranje i ako ima koja je razlika između toga smjera i foi-a u varaždinu.. Imam ovoga prijatelja u razredu čiji je brat na foi-u i kaže da je taj fakultet tolko težak da jedan profesor nikoga nije pustio na treću godinu :).. Je li sere,neznam.

THUNDER_DINIX
10-12-2007, 20:12
@POSA pa da, ovisi kakve su gazde tamo.
i BTW, mora bit zenskih, mora da niste naletili na te dobre jos :D

cham3leon
11-12-2007, 09:24
O bogati, pa kad je FOI tako težak, kakav je FER onda??!!1

A i smještaj je neki svjetski kolko vidim...
:o

POSA
19-12-2007, 10:52
pa, koliko čujem, sada je fer malo lakši nego prije. barem je lakše upasti. moj frend je jedva upao, al bitno je da je upao. sad polako gubi kosu

foi je težak, al kažem vam, ako učite ništa nije teško, ja to shvaćam, ali svjesno zanemarujem i zato se mučim na faksu
ugl. predlažem foi

RayDX
19-12-2007, 10:58
i zato ja dolazim na FOI

...A ja na FER ^^

RayDX
19-12-2007, 11:16
i zato ja dolazim na FOI

...A ja na FER ^^
ja baš zato ne idem na FER :D

:rotfl: Meni FOI baš i nije nešto pošto mi vuče nekako na menadžment i poslovnu informatiku. Ja se samo nadam dok ne završim faks da uđe ova olupina od države u EU da mogu pokušati u ESA.

POSA
19-12-2007, 15:36
eh sad. u tom je stvar. kažeš foi vuče negdje. vuče tamo gdje ga ti guraš
da......
ti si možeš odrediti školovanje.
mislim....foi>fer
šta da kažem

Grimm-Reaper
19-12-2007, 17:22
okey...budem javio..A ovo za poitporu ministarstva...možeš mi to malo obajsnit?Kakva je procedura??Ne kužim baš..Što dobijem s tim? :|

Potpora ministarstva... To dobiješ ako si iznad crte na listi! Inaće ti godina studija dođe cca 7000 kuna, a uz potporu MZOŠ-a studiraš 4 godine besplatno!


Pod uvjetom da ne padneš niti jednom, država ti plača studij. Rokneš godinu ili upišeš parcijalu, sam plaćaš ispite koje nisi dao.

POSA
19-12-2007, 18:20
kako gdje se plaća 7k. ako upadnete na nekom dobrom mjestu plaćate linearno što je u rasponu od 100 kuna do 9 tisuća.
pa sad vi nemojte učit
ccc

astralus
08-04-2008, 17:24
evo da nakon skoro pola godine ozivim ovu temu jer i ja planiram upisat FOI iako imam sve 4 godine hr i mat 2 :)
planiram ici na pripreme za prijemni koje je too u varazdinu...
a, valjda cu upisat jer ocjene nisu toliko bitne koliko i prijemni ;)

cham3leon
10-04-2008, 11:35
Ajde super, ja sam već otpisao FOI jer ću imat očajne ocjene na kraju gimnazije, al sad kad vidim da ima ostalih optimista možda ima i nade za mene.
:thumbs2:

10-04-2008, 17:32
U Zaboku nije bilo prijamnih ispita...i upisalo se 150 ljudi...čak je još i mjesta ostalo.Faks i nije tolko jako težak,no naravno treba se učit.

Kaj se tiče foi-a otvorena je i treća godina nakon koje se postaje čisti INFORMATIČAR,a poslije toga se može i studirati dalje.Pa tko voli nek izvoli.

Faks je miks ekonomije i informatike.Ima i jednog i drugog i više nego dovoljno.

Ak bude ko išo u Zabok il bude trebao pomoć oko kojeg predmeta nek mi se slobodno javi. :P

Apacer
10-04-2008, 17:37
Upisao sam PITUP u Sisku i iskreno mi je jako zao zbog toga...to je cista ekonomija..a ekonomsku srednju sam zavrsio i dosta mi je ekonomije bilo...i sada to opet :(
I da..prijemnog nije bilo.

cham3leon
16-04-2008, 17:54
A dobro, probat ću se i ja upisat, makar mi je pun qrac daleko od Rijeke za putovat. Samo treba prvo maturirat...
I napisat vražju radnju o open sourceu. :hangin:

LD
16-04-2008, 19:50
Aj da i ja nes pitam.. Zanima me vezano za FER, sta je on tako jebeno dosadan i naporan, mislim likovi mi govore 6 pa na vise sati ucenja svaki dan (ono wtf?), jer ako je toliko ucenja ti ljudi su frikovi? Ajd da cujem malo mislljenja. :)

16-04-2008, 20:46
Aj da i ja nes pitam.. Zanima me vezano za FER, sta je on tako jebeno dosadan i naporan, mislim likovi mi govore 6 pa na vise sati ucenja svaki dan (ono wtf?), jer ako je toliko ucenja ti ljudi su frikovi? Ajd da cujem malo mislljenja. :)


Ma to su gluposti.Imam kolegu iz zlatara koji je upisao ove godine FER i rekao je da je baš od ove godine FER u rangu srednje škole.Nešto nevjerovatno ali je istinito.A naravno da učiti treba.Na kojem faksu netreba?Što više učiš i trudiš se prije češ dat sve u roku i završiti.Ali šta je da je malo ipak previše traje po mojem mišljenju.

LD
17-04-2008, 09:02
Aj da i ja nes pitam.. Zanima me vezano za FER, sta je on tako jebeno dosadan i naporan, mislim likovi mi govore 6 pa na vise sati ucenja svaki dan (ono wtf?), jer ako je toliko ucenja ti ljudi su frikovi? Ajd da cujem malo mislljenja. :)


Ma to su gluposti.Imam kolegu iz zlatara koji je upisao ove godine FER i rekao je da je baš od ove godine FER u rangu srednje škole.Nešto nevjerovatno ali je istinito.A naravno da učiti treba.Na kojem faksu netreba?Što više učiš i trudiš se prije češ dat sve u roku i završiti.Ali šta je da je malo ipak previše traje po mojem mišljenju.

Ma razumijem ovo za ucenje, jebiga da ne ucim ponekad nebi ni pomisljao na FER.. Eto thx na infu :) , mozda (ako On da) zavrsim na tom faksu.

17-04-2008, 09:09
Ma život studenta je nekaj savršeno.Pogotovo ak si izvanredni kao ja xD...Vremena ko u priči.Ponekad sam 5 dana doma,2 dana predavanja po 3 sata na dan,kud češ bolje :)

cham3leon
29-04-2008, 09:05
Evo nabavio sam si skripte zaprijamni, hrvatski je LOL OMG lagan, matematika je već žešća, a i informatika je tu negdje.

29-04-2008, 18:17
Ja danas upravo položih još jedan ispit :)

cham3leon
30-04-2008, 07:35
Ja danas upravo položih još jedan ispit :)

:bravo: , samo tako dalje!

30-04-2008, 07:46
hvala hvala...ma ide to meni...faks je milina prema srednjoj... :wink:

cham3leon
30-04-2008, 17:40
Mojne tsra??!!!

E onda nisi sigurno završio prvu sušačku gimnaziju u Rijeci. Ja ću sitcom o tome napravit majke mi.

30-04-2008, 21:39
Mojne tsra??!!!

E onda nisi sigurno završio prvu sušačku gimnaziju u Rijeci. Ja ću sitcom o tome napravit majke mi.

Ne nego sam završio za fizioterapeuta.Na neki način mi je bilo gore.Jer dok si ti imao glazbeni,likovni i takve predmete ja sam imao anatomiju,kineziologiju itd.A predmeti tipa hrvatski,matka,povijest mi je bilo sve iz gimnazije.Sam rekao da sam često i imao ujutro praksu a popodne nastavu??Živa koma.

cham3leon
01-05-2008, 15:28
Uf, gadno.
Kod nas je smijeh: na povijesti ispituje profesor i prozove lika:
- Ajde, si učio?
- Može dva?
- Može.

Onda imamo blok matematike - mi čekamo i čekamo, a profesorica dođe već 20 min nakon početka sata, i još 30 min efektivno rješavamo zadatke i onda nas pusti sa sata.
Iz fizike nam je razrednica, poklanjaju se ocjene ko da je Božić. Pa bokte, mora da sam bio pametniji kad sam ušo u školu nego sad. U osnovnoj sam barem nešto radio, pisao zadaće i to, ovdje čak i učim tu i tamo.
Bit će na faxu VESELO. :boohoo:

karloman
04-05-2008, 15:35
hvala hvala...ma ide to meni...faks je milina prema srednjoj... :wink:
uf...ide ide, ma mrak kak ti je krenulo..... :rotfl: :rotfl:
...postajem opasno ljubomoran.... :yuck: :D

04-05-2008, 15:37
ma čekajj oš nismo ni pola ispita dali xD

Ma di je još 9-ti mjesec :)

karloman
04-05-2008, 15:44
ma vraga, 9.mj ti je na vratima, daj si malo pogle....ljeto je zakon, a sve kaj je zakon kratko traje, još ak budeš išel nekam radit prek ljeta, kao npr. ja, onda zbilja to prejde za čaš, a tek sam dal 3 ispita, ti čini mi se 4..... :hangin:

04-05-2008, 19:24
4 od moguća 6...pa to nije loše..kaj hočeš...ja ču učit..kakav rad..kakvo more...učenje :)

RIPtheREAPER
09-05-2008, 15:25
di se nalazi taj foi?
malo mi je zapeo za oko :P

09-05-2008, 15:41
di se nalazi taj foi?
malo mi je zapeo za oko :P

Varaždin,Zabok,Sisak,Križevci.

RIPtheREAPER
09-05-2008, 15:56
steta, nema u zagrebu :P

cham3leon
12-05-2008, 09:13
steta, nema u zagrebu :P

Eh, pa nije baš Varaždin daleko od ZG - a.
Kako će tek meni bit iz Rijeke putovat (pod uvjetom da se uspješno upišem, naravno :))

Helena
12-05-2008, 13:30
Uf, gadno.
Kod nas je smijeh: na povijesti ispituje profesor i prozove lika:
- Ajde, si učio?
- Može dva?
- Može.

Onda imamo blok matematike - mi čekamo i čekamo, a profesorica dođe već 20 min nakon početka sata, i još 30 min efektivno rješavamo zadatke i onda nas pusti sa sata.
Iz fizike nam je razrednica, poklanjaju se ocjene ko da je Božić. Pa bokte, mora da sam bio pametniji kad sam ušo u školu nego sad. U osnovnoj sam barem nešto radio, pisao zadaće i to, ovdje čak i učim tu i tamo.
Bit će na faxu VESELO. :boohoo:
Čekaj, ti zapravo učiš u srednjoj? Nisi normalan. :D

Lord Jambrek
13-05-2008, 13:20
Čekaj, ti zapravo učiš u srednjoj? Nisi normalan. :D

Ček, neki zapravo i uče igdje? Niste normalni :D

Babitz
13-05-2008, 13:28
fail.

xaviaz
14-05-2008, 15:09
Hey mi moze neko poslati skriptu od proslih prijamnih stvarno nemrem sad do VZ a da si pogledam malo =) bio bi zahvalan

Lord Jambrek
15-05-2008, 00:54
Hey mi moze neko poslati skriptu od proslih prijamnih stvarno nemrem sad do VZ a da si pogledam malo =) bio bi zahvalan

bio bi i ja

15-05-2008, 09:02
U Zaboku nije bilo prijamnog a za Varaždin nisam siguran.

K4ciga
15-05-2008, 09:14
Čekaj, ti zapravo učiš u srednjoj? Nisi normalan. :D
Ček, neki zapravo i uče igdje? Niste normalni :D
To je mit da se ne treba učiti u srednjoj,svugdje se treba učiti - negdje 2h dnevno,negdje 15 min dnevno,ali treba se učiti.

Babitz
15-05-2008, 09:26
Meni općenito ide na jetru ekipa koja se fura na to da se nikad ne uče i oni su s tim kul, te tako ismijavaju i sprdaju one kojima obrazovanje ekšuli nešto znači u životu.

Priznajem, bio sam katastrofa od učenika u srednjoj, nikad učio, švercao se kroz godine, etc., no nikome ne preporučam da ide mojim koracima, niti sam ponosan na to.

cham3leon
15-05-2008, 13:59
Meni općenito ide na jetru ekipa koja se fura na to da se nikad ne uče i oni su s tim kul, te tako ismijavaju i sprdaju one kojima obrazovanje ekšuli nešto znači u životu.

Priznajem, bio sam katastrofa od učenika u srednjoj, nikad učio, švercao se kroz godine, etc., no nikome ne preporučam da ide mojim koracima, niti sam ponosan na to.

Ja se slažem, jer ima nekih štreberčina koji ko fol nikad ne uče, a npr. znaju rječnik iz Engleskog napamet. Ja se također ne ponosim time što učim svake prijestupne, al se zato bojim faxa, jer se na njemu valjda MORA učit, ne mogu vjerovat da nije tako.

Babitz
15-05-2008, 17:38
E, da. Ovi su još gori koji se kurče kako niš ne uče, a sve naštrebali. Samo se preseravaju da su pametniji od drugih, no hej, nisu.

Maja
15-05-2008, 19:45
E, da. Ovi su još gori koji se kurče kako niš ne uče, a sve naštrebali. Samo se preseravaju da su pametniji od drugih, no hej, nisu.

a šta s onima koji sve kuže i prolaze s 5 a ništ ne uče? :D

Babitz
15-05-2008, 20:48
nema takvog. ne moš mi reć da ima netko tko prolazi s 5, a doslovno ne uči nikad, nit prati nastavu, etc.
osim ako ne ide neku propalu školu.

McPingvin_v2.0
15-05-2008, 20:51
nema takvog. ne moš mi reć da ima netko tko prolazi s 5, a doslovno ne uči nikad, nit prati nastavu, etc.
osim ako ne ide neku propalu školu.
To ne, ali ja s praćenjem nastave imam četvorku kao iz vagine, da ne budem prost. Da učim/vježbam 30 minuta dnevno bio bi odlikaš.

... A kad bi svi, ljudi na svijetu...

Babitz
15-05-2008, 21:02
ja nisam pratio nastavu, nisam pisao zadaće, nisam učio, nisam kurca radio cijele godine i prolazio sam s 3. i ispravljo ocjene zadnji tjedan.

nađite mi jednog koji je tako prolazio s 5.

druga stvar je kad pratiš, slušaš, interesiraš se... na te sam šeme i ja prolazio s 4/5 u osnovnoj.

al to sve ovisi i o školi i kakav si s profesorima. i previše.

Jerry
15-05-2008, 21:20
ja nisam pratio nastavu, nisam pisao zadaće, nisam učio, nisam kurca radio cijele godine i prolazio sam s 3. i ispravljo ocjene zadnji tjedan.
- ja
samo ja prolazim s 4,dobro par glupih predmeta 3 al inace 4

Maja
15-05-2008, 22:41
ja nastavu nekad pratim, nekad ne, ako mi je zanimljivo onda slušam i prepisujem, al ak mi se ne da... onda ništ! to se vidi po zadnjim stranicama mojih bilježnica koje su sam ispunila šaranjem :rotfl: doma ne učim, jedino to na nastavi nekad i prolazim s pet. al vidjet ćemo kak će mi bit poslije :|

Babitz
15-05-2008, 23:34
nego, ajmo o naslovu :(

Maja
15-05-2008, 23:36
nego, ajmo o naslovu :(

hm. koju srednju trebaš za taj fakultet? :D

Babitz
16-05-2008, 00:07
četverogodišnju? :(

Maja
16-05-2008, 11:58
četverogodišnju? :(

kul :(

xaviaz
18-05-2008, 21:29
nis ne radim cijelu godinu zadnjih mjesec malo se potrudim na 3.50 =)uglavnom dajte zad iz prijamnih plz ^^

goGAMERo
22-05-2008, 13:25
Ja se dogodine upisujem na faks, pa već gledam šta mi se nudi. FOI mi se totalno dopada. E sad vi meni recite.

Kakve ja realne šanse imam kao Mostarac upasti na faks u Varaždin? :D

sad sam 3. razred ekonomske škole smjer ekonomist (najjači smjer u toj školi) i prosjek mi je negdje oko 4,1 - 4,2.


Problem je što nisam neki matematičar, jednostavno mi ne ide, dali to znači da automatski nemam šansu za jedan takav faks?

Babitz
22-05-2008, 16:49
Na prijamnom imaš informatiku, hrvatski i matematiku. Nije problem upasti. Ne moraš biti netko tko je osvojio bogzna kolko natjecanaj u matiši. Al ak oš upast bez plaćanja il barem dovoljno visoko rangirat da ne plaćaš punu školarinu, bilo bi poželjno da se ipak naučiš nešto matiše (tj. čim više) za to.

22-05-2008, 20:43
Ja se dogodine upisujem na faks, pa već gledam šta mi se nudi. FOI mi se totalno dopada. E sad vi meni recite.

Kakve ja realne šanse imam kao Mostarac upasti na faks u Varaždin? :D

sad sam 3. razred ekonomske škole smjer ekonomist (najjači smjer u toj školi) i prosjek mi je negdje oko 4,1 - 4,2.


Problem je što nisam neki matematičar, jednostavno mi ne ide, dali to znači da automatski nemam šansu za jedan takav faks?

Vjerujem da češ upasti jer su se upisali svi oni koji su to željeli.

Što se tiče srednje škole imaš jako dobru podlogu,a što se matke tiče,ako češ pratiti predavanja i vježbati kod kuće nikakvih problema nebudeš imao.

goGAMERo
23-05-2008, 16:11
super, a cuo sam da se stvarno dobri poslovi mogu s tim faksom raditi, a s obzirom da je to neki mix managmenta/poslovne informatike kolko sam shvatio onda mi to savršeno odgovara : )

23-05-2008, 16:57
Yap bome nakon toga imaš širok spektar...ekonomist/informatičar.. :)

cham3leon
03-06-2008, 10:46
Eh, a ja ne mogu reći za sebe da sam baš antitalent za matematiku, ali kod mene je problem što mi se ne da vježbat...
:|

POSA
26-07-2008, 14:49
vau
popušio si moj jebeni um

ugl
iz iskustva ti kažem da ćeš trebat vježbat jer inače nema prolaska mat

Deadwalker
26-07-2008, 23:18
vau
popušio si moj jebeni um

ugl
iz iskustva ti kažem da ćeš trebat vježbat jer inače nema prolaska mat

tu se slažem...Ja sad završavam prvu godinu FOI-a i mogu reći samo da treba jako puno radit i to posebice mislim na matu...jos je nisam položio(lijenost kod vježbanja) i imam jos jednu sansu na jesen inače pad godine...Inače, profesori su ok osim kretena iz inf, radi njega je već u 7.mjesecu pol prve godine palo godinu(bez inf ne možeš završit godinu) tako da to probajte kolokvirat...I da, jos moram reći da je kolegij programiranje usrano organiziran, nesto smo se bunili bili, nismo za sebe nist postigli al se nadam da će bit nekakve koristi od toga za nove pridlošlice...Sve u svemu,faks je ok, al jedino je malo skup...

goGAMERo
26-07-2008, 23:35
Može li mi netko objasniti te smjerove na FOI-u?

Ja kao, evo još malo, pa maturant ekonomske škole (smjer ekonomist) bi volio upisat taj faks, al bi volio više biti orijentiran na području biznisa nego nekom informatikom, a ekonomija mi se baš i ne da upisivat jer je upisivanje na taj faks pretjeralo više svaku granicu.

Stoga me zanima koji bi mi smjer preporučili na tom faksu, kako to ide?

Deadwalker
26-07-2008, 23:45
Može li mi netko objasniti te smjerove na FOI-u?

Ja kao, evo još malo, pa maturant ekonomske škole (smjer ekonomist) bi volio upisat taj faks, al bi volio više biti orijentiran na području biznisa nego nekom informatikom, a ekonomija mi se baš i ne da upisivat jer je upisivanje na taj faks pretjeralo više svaku granicu.

Stoga me zanima koji bi mi smjer preporučili na tom faksu, kako to ide?

ovako, FOI se sastoji od FOI 1(to tak mi studenti zovemo) i FOI 2. FOI 1 ti je više informatički usmjeren te tu imas dva smjera: informacijski i poslovni sustavi(ti smjerovi su ti relativni jer si sve kolegije sam biras, tj. sam si slažeš studij) dok je FOI 2 organiziran u suradnji s ekonomskim fakuletetom u Zagrebu te je više usmjeren gospodarsko-organizacjskom području(savršeno za one koje završavaju gospodarsku školu, smjer ekonomist). Nakon 3 godine preddiplomskog ides dalje ako hočes na postdiplomski i tam si biras konačno zanimanje. Za više informacija možeš pročitat ovdjehttp://www.foi.hr/upisi/2008/index.html

EDIT: preporučam ti da ides na FOI 2("ekonomika poduzetnistva", tak se to službeno zove), imas vise manje samo ekonomske predmete, matu i inf samo prvi semestar i dalje si miran...dost predmeta kaj bus imas si vjerojatno već nesto slusal u srednjoj...moj buraz je sad upisal foi 2, upal je bez problema, na prijamnom imas matu, hrvatski i opću kulturu, nist strasno...)

POSA
27-07-2008, 18:23
dok bi ti ja preporučio foi1 i poslovne sustave, imat ćeš, u početku barem, naglasak na if predmete no kasnije ćeš si složiti kako ti paše. mislim da ti to bolje odgovara za ono što bi ti htio, ako ništa drugo, možeš reći da si završio foi, jer je dvojka ipak ekonomija.

inače...deadwalker...molim ime, možda se i znamo

cham3leon
28-07-2008, 07:33
Eto, ljudi, a ja se ipak upisao na Tehnički fax u Rijeci. Malo mi je žao šta ne idem u Varaždin, ali opet...

...Upao bez plaćanja pa mi je tu bolje 8)
Jer se smjer računarstvo otvorio par dana prije upisa, prijavilo ih se čak 28, lol, i većina bez ikakvog plaćanja.

POSA
28-07-2008, 12:01
o pa čestitam

cham3leon
29-07-2008, 08:25
Hvala, hvala...

btw, šta ima u Varaždinu?
kako idu ispiti i to...?

POSA
29-07-2008, 17:32
ispiti....šta je to?

no nije toliki bed, ja sam ti među oni donjih 20% studenata, što će reći da ih ima stvarno puno boljih i svi oni dokazuju da se faks može tak da i nije neki problem, treba samo zapeti, a ja ću valjda neku slabu parcijalu
a varaždin je inače kao varaždin, baš fensi i sl. osobito sad s ljetnim večerima i nadolazećim špancirom, premda sam razočaran izvođačima, nemam se čemu pretjerano žaliti...smatram špancir dvotjednim partijem, tak da...bit će gužve i glazbe i svega.

Deadwalker
29-07-2008, 18:45
smatram špancir dvotjednim partijem, tak da...bit će gužve i glazbe i svega.

Tu se apsolutno slažem. Samo mi ove godine stvaraju probleme ispiti koje imam u 9.mjesecu, tj. kvare mi ugođaj i potpuno opuštanje te poveće konzumiranje raznih napitaka na bazi C2H5OH...jadan ja, šmrc :cry:

Death By Sexy
30-07-2008, 09:58
eee jete uopće zaboravio na špancir... podsjetila me reklama na jogurtu!!?
idem... dajte preporučite kafić/rupa/birtija 10kn piva

POSA
30-07-2008, 13:26
sax sax sax
atmosfera na razini, tamo mi inače puštaju najbolju glazbu, a i to je prvi birc u varaždinu u kojem sam se opio tak da je tu i sentimentala....a politra točene je 10 kuna
lavra definitivno, o da
ma ima toga, osobito sad za špancir.

Deadwalker
30-07-2008, 14:54
sax sax sax
atmosfera na razini, tamo mi inače puštaju najbolju glazbu, a i to je prvi birc u varaždinu u kojem sam se opio tak da je tu i sentimentala....a politra točene je 10 kuna
lavra definitivno, o da
ma ima toga, osobito sad za špancir.

Signed. Birc mi je fakat ok, piva je dobra i glazba je super. Preporuka svima koji misle doć u Varaždin na Špancira...

POSA
06-08-2008, 04:51
update na sve rečeno o foju....
učite, učite ko sumanuti, učite kao da vas sam vrag goni

....
sad sam se vratio iz noćne u mcdonaldsu
i kažem da učite kao nikad

13-09-2008, 10:10
Di ste mi foevci???Kak stojite s ispitima??

Evo ja još položim jednog i imam uvjet za drugu godinu :)

Deadwalker
13-09-2008, 11:10
ma ja sam bio gotov s ispitima u srijedu, zadnje sta sam imao je bila statistika i to sam rjesio...u čet sam upisao dio druge godine(parcijala), mata me zeznula, zadnji rok je bio katastrofa...

pimp
13-09-2008, 11:53
ihih , moja sestra prije par dana predala zadnji ispit na zadnjoj godini i sad je ceka još samo diplomski ja mislim xD , ide foi u sisku , izvanredni....

znam da je išla par ispita u varaždin davati...

Worthaur
13-09-2008, 12:13
Koja je razlika između foia u sisku i u varaždinu?

vex
13-09-2008, 13:30
Evo ja sam generacija koja će prva polagati državnu maturu..
I ja mislim na foi :D

Koliko je teška matematika? To mi nije jača strana :P
I zanima me i informatika , idem u opću gimnaziju i imam profesora koji cijelo vrijeme želi raditi word i excel.. tako da baš i nemam neke osnove iz programiranja , jedino znam raditi u visual basicu.

Deadwalker
13-09-2008, 13:42
Evo ja sam generacija koja će prva polagati državnu maturu..
I ja mislim na foi :D

Koliko je teška matematika? To mi nije jača strana :P
I zanima me i informatika , idem u opću gimnaziju i imam profesora koji cijelo vrijeme želi raditi word i excel.. tako da baš i nemam neke osnove iz programiranja , jedino znam raditi u visual basicu.

Pa na Foi-u imas Matematiku 1 prvi semestar i Matu 2 drugi semestar. Mata1 se nekako jos da rjesit na ispitu, al mata2 jako tesko, nju je najbolje kolokvirat u svakom slucaju. Hm, kad bolje razmislim, najbolje je obe kolokvirat jer su poslije inače problemi s njome. Dalje, informatika na foi-u ti nema veze s gimnazijskim programom, posebice teorija. Također imas inf1 i inf2. Mogu ti samo reć da je Informatika1 jedan od najtežih kolegija na prvoj godini, i ak nju kolokviras rjesil si se velike brige. Prolaznost na ispitima je mizerna, mnogi ljudi padaju godinu radi nje. Također imas i vjezbe iz inf. Na njima se radi misrosoft office(word, excell, power point) te izrada web mjesta. To nije tak strasno...Informatika 2 nije ni blizu bitna kak inf1 te je opće ni nemoras upisivat, ako ne želis...

vex
13-09-2008, 13:55
Što je s tom državnom maturom?
Ako to prođem onda se mogu upisati gdje želim ili ?

Worthaur
13-09-2008, 13:58
Ovisi s kakvim uspjehom prođeš državnu maturu

19-09-2008, 16:17
aaaaaaaa položil sam sve ispite : )))))))))))))))))))

Deadwalker
19-09-2008, 17:23
aaaaaaaa položil sam sve ispite : )))))))))))))))))))

Čestitam :bravo: Koja si godina ak se smije znati?

19-09-2008, 17:26
Prva...sad ču druga biti :)

Deadwalker
19-09-2008, 23:36
Meni iz prve godine ostala samo matematika. Upisao sam drugu na parcijalu pa se nadam da ću i tu matu rjesit kroz godinu konačno...

cham3leon
02-10-2008, 10:47
Jel vi na FOI-u imate blokovsku nastavu?

Deadwalker
03-10-2008, 10:24
imamo normalno, drugacije i nemre jer se bas doktorima neda vise puta dolazit predavat. Imamo spojeno 2-3 sata predavanja, ovisno o predmetu. Ista stvar je i s seminarima...

cham3leon
03-10-2008, 14:27
Mi imamo blokovsku nastavu u Rijeci, to je super!
Negdje do kraja 11. mjeseca imamo cijelo vrijeme samo Matematiku 1 i Primjenu Računala. Nakon toga ispiti pa sljedeći par predmeta. To mi se sviđa kod bologne.

Plus, petkom nemamo nastave. 8)

Deadwalker
20-01-2009, 16:07
Na mojem faksu se stvari ponovo mjenjaju na veliko. Dakle, vec od kraja ovog semestra se drasticno mjenja situacija s ispitima, rokovima, polaganjem predmeta itd. Naime, kod nas po novome prvi rok se automatski prijavljuje na ISVU, bez naseg odobravanja/neodobravanja i ako si kolokvirao predmet normalno dobijes upis ocjene u index, a ako ne, gubis jedan rok, kao da si pao. Dalje, nakon toga ti ostanu 3 slobodna pokusaja da probas polozit ispit(3, 6, 9 mjesec) i ako ne polozis predmet, MORAS ga ponovo upisati.Dakle, po novome na FOI-u predmet ili kolokviras, ili imas pravo svega 3 puta jos izaci na ispit da ga rjesis, ako ne uspijes moras go ponovo upisat. Mene konkretno zanima da li postoji takav sustav jos negdje na drugim fakultetima i ako da, kako to sve u praksi izgleda?(cuo sam da je nesto slicno na FER-u jer FOI vise manje uzima sheme s tog fakuleteta, pa ako ima koji sadasnji ferovac neka se javi...)
I da, buduci foi-evci, dobro razmislite kanite li upisati taj faks, posebice u Varaždinu jer je on jako podcijenjen i fakat ljudi vecinom nemaju pojma kako je sjebana ta informaticka grana. A ovi novi pravilnici nimalo ne olaksavaju situaciju...

21-01-2009, 12:18
Pa da ljudi su se smijali dok se FOI uspoređivao s ferom prije 2-3 godine...Al ima nešto u tome...jer ima fakat predmeta za koje trebaš znat cijelu jebenu knjigu da bi prošao...npr informatika...

No ak zbilja pratiš predavanja i učiš sat-dva dnevno prolaz ti je zagarantiran...ako ne na prvom onda na drugom roku...

Ma meni je faks supač...kolege su super... :P

Deadwalker
21-01-2009, 20:19
ma dobar je faks, daleko od toga, ali je dosta i tezak i jednostavno treba redovito radit jer inace ga je jako tesko zavrsit. Problem je sto je FOI jako podcijenjen i mnogi bi se iznenadili da probaju malo studirat tu informatiku. Prije nego li sam ga upisao nisam ni sanjao da ce biti ovako sribano. Al nema veze, sve se da, treba samo puno rada, vjezbe i nista vise...A i malo je skup, eh... :wink:

THUNDER_DINIX
21-01-2009, 22:14
koliko je to malo skup?

Deadwalker
21-01-2009, 22:17
pa ono, skolarina+upisni troskovi=10 soma kn...malo skupo za drzavni fakultet

cham3leon
21-01-2009, 22:46
A ja upao na Riteh Računarstvo 4 free, makar sam imao slabe bodove na upisu (bez prijamnog). Hehehe
:fof:

THUNDER_DINIX
22-01-2009, 07:48
kak si to uspio?

POSA
22-01-2009, 13:33
nepotizam na djelu

cham3leon
22-01-2009, 18:53
Upisalo nas se čak 40 i nešto. Tehnički fax je taman pred upisne rokove dobio dozvolu od ministarstva za otvaranje studija, pa nije bilo mnogo ljudi. Plus to šta je sada desetak ljudi već odustalo, tako da smo sad skoro ko jedan razred :D .

xaviaz
22-01-2009, 22:18
neko upisao poslovne sustave ili ste svi na informaciskim ? ;) Ovoga ako je neko iz zga kak ste smjestaj rijesili nas ide vise pa mislimo uzeti stan neki

Ryd3R
22-01-2009, 22:53
E ljudi kolko ima forumaša koji idu na foi u varaždinu?
I općenito ljudi iz varaždina, mogli bi se jedan dan naći i malo popričati ako se slažete.

Svinjoguz
22-01-2009, 23:08
zakaj zagrepčani idu u to u varaždin kad imaju vsite tu u zg
www.vsite.hr (http://www.vsite.hr)

Deadwalker
23-01-2009, 00:19
E ljudi kolko ima forumaša koji idu na foi u varaždinu?
I općenito ljudi iz varaždina, mogli bi se jedan dan naći i malo popričati ako se slažete.
Za mene znas, tak da... :wink:


neko upisao poslovne sustave ili ste svi na informaciskim ? ;) Ovoga ako je neko iz zga kak ste smjestaj rijesili nas ide vise pa mislimo uzeti stan neki
Ne možeš više posebno upisat informacijske ili poslovne, sada ti je to jedno i zove informacijsko-poslovni sustavi ili skraceno IPS. Ako te vise zanima ekonomija, imas bas na foi-u cistu ekonomiju, kak je ona u ZG-u. Glede smjestaja, well, imas toga po vž-u, samo malo prođi kroz oglasnik. Najbolje ti je da se s nekim na stanu, al opet nije dobro previse ljudi, ako mislis zavrsit faks :wink:
Uglavnom, ako te budu jos zanimali kakvi detalji, slobodno mi posaljes pm.

Kostolomac
25-01-2009, 17:26
A ja upao na Riteh Računarstvo 4 free, makar sam imao slabe bodove na upisu (bez prijamnog). Hehehe
:fof:
Meni su nudili to na upisu, ali sam ipak uzeo elektrotehniku sa plaćanjem. Sad mi malo krivo, jer bi me možda računalstvo više zanimalo :(

Deadwalker
25-01-2009, 17:28
imam jednog kolegu koji slusa elektrotehniku na VELS-u u Varaždinu. Jako sjeban faks i jako tezak

Kostolomac
25-01-2009, 22:02
Tell me about it :)
Još naši furaju najnoviju super duper ultra mega bolonju... :yuck:

cham3leon
25-01-2009, 22:10
A predivan tjelesni program da ne govorimo...

Čekati u dvorani 3. maj sat vremena da bi skužili da Bađo ne dolazi... Neprocjenjivo.

Kostolomac
25-01-2009, 22:18
:rotfl:
Ne bih znao, idem u teretanu :P

cham3leon
25-01-2009, 22:24
I ja većinom jer mi se predavanja poklapaju s nogometom, a i inače na nogometu se pojavi max. pet zmajeva sa strojarstva, svi mrtvi pospani (8:30 ujutro), plus što najčešće dolaze tek oko devet.

Uostalom koliko nas je s RiTeh-a na forumu? Da otvorim novi topic? :)

Kostolomac
26-01-2009, 15:49
Pa možeš, da malo spamamo o svakodnevnim dogodovštinama :)

P.S. A i čudim se što nas već FOI-ovci nisu poćerali s njihovog topica :rotfl:

cham3leon
26-01-2009, 17:27
Evo, sad će vjerojatno.

Evo topica pa šta bude: http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=9&t=29494

xaviaz
27-01-2009, 19:16
to je visoka skola a ne faks ne spada pod isto a i ovo se placa puno vise =),btw kakva je satnica na foiu ? jel se isplati u petak dolaziti doma da bi iso natrah u vz npr u nedelju navecer?

cham3leon
27-01-2009, 20:47
?

ti to o TFRi? Tehnički fakultet jeste fakultet, to mu i ime kaže. Možeš diplomirat, magistrirat, doktorirat i ko zna šta još.

Deadwalker
28-01-2009, 09:36
to je visoka skola a ne faks ne spada pod isto a i ovo se placa puno vise =),btw kakva je satnica na foiu ? jel se isplati u petak dolaziti doma da bi iso natrah u vz npr u nedelju navecer?

pa kolko ja znam ovi sta su nisu iz varaždina odu doma svaki drugi, treci vikend. Imam jednu kolegicu koja ode doma svaka 2 mjeseca jedamput...jako joj se svidio vž po pitanju mnogocega :D

xaviaz
30-01-2009, 19:12
a da =),ide nas 3 frenda kaj mislis dom ili stan ? cuo sam da je dom fenomenalan

Deadwalker
30-01-2009, 19:31
pa da, bio sam u domu, fakat je super sređen. Al ono, ako mislis u dom, racunaj si na njega samo prvu godinu jer na drugoj gotovo nemoguce dobit smjestaj u njemu... :wink:

xaviaz
30-01-2009, 23:03
:D kak je za upis jel ima dota ljudi ili se samo prag treba proci ?

Deadwalker
30-01-2009, 23:11
da, imas minimalni prag koji moras zadovoljit kako bi se uopce upisao...a onda, da li bus bez placanja, ili uz placanje skolarine, to ovisi o tvojem mjestu na rang listi nakon prijamnog(bodovi iz srednje+bodovi iz ispita). Samo te moram upozorit da po novome na foi-u svake godine se radi nova rang lista na temelju ocjenu iz kolegija koje polozis, i tako se određuje koliko bus placal skolarinu za doticnu akademsku godinu.
I da te odmah jos nesto upozorim, FOI je jako sriban i tezak faks, nesto ko FER, imaj to u vidu :wink:

xaviaz
31-01-2009, 00:12
bez brige pripremljen =)),ali bi ponovio pitanje dali postiji veci broj ljudi od onog sta primaju znaci dali se nakon i samog bodovnog praga moram brinuti oce li neko rjesiti vise od mene =)) idem definitivno na FOI od sutra mi krecu pripreme =)) a po novom je na prijamnom samo mat i informatika

Deadwalker
31-01-2009, 11:21
pa ono, to ti ovisi od godine do godine. Dalje, jako puno ti zavisi uspjeh iz srednje je recimo ja sam ti prijamni napisal taman nekoliko bodova iznad praga, al su me jako dobre ocjene iz srednje dovele do visokog mjesta na listi pa sam bio oslobođen skolarine. Al ono, probaj cim bolje rjesit prijamni i nemas apsolutno nikakve brige.

xaviaz
01-02-2009, 01:21
sta se gleda iz srednje ? jel se i sad gleda hr nakon sta ga nema na prijamnom?

Deadwalker
01-02-2009, 09:51
neznam kako je sada tocno, ali dok sam se ja upisival gledao se hrvatski, matematika i opci uspjeh. Al dobro, te ce detalje oni stavit na net za jedno 3 mjeseca dok pocne ta guzva s prijamnima...

xaviaz
01-02-2009, 11:57
kakav je vz ko grad jel se isplati ostati prek vikenda za zabavu :D

Deadwalker
01-02-2009, 12:05
pa tko god je dosao u grad svima se svidio. Ono, niti preveliki, niti premali, sve ima kaj ti je potrebno pa i dobra mjesta za izlaske. Ono, imas birceve i night clubove u kojima je samo trance, house, disco glazba, pa imas one u kojima poslije ponoci imas sve nase(mate mise, zecic, novi fosili, gibonni, denis&denis :D ), metal bircevi i na kraju ofkors oni sa boli-glava turbo-folk glazbom. Uglavnom, glede toga nemas problema, feste su jako dobre. Dalje, ako i ogladnis ponoci, imas Mcdonald's i razne druge snack kioske tak da ne možeš biti ni gladan i zedan :) . I na kraju, imas parkove... :wink: :D

xaviaz
01-02-2009, 12:20
nice =) da te pitam posto obozavam sport ovoga jel postoji neki mma klub za teretanu sam uvjeren da postoji =))

Deadwalker
01-02-2009, 12:28
ofkors...imas i razne sportske klubove za kosarku, nogomet, hrvanje, judo itd...

xaviaz
01-02-2009, 13:43
svida mi se =) a nista treba proci prijamni pa cemo vidjeti ,kakva je ekipa jel ima opce cura na faksu ?

Deadwalker
01-02-2009, 13:52
pa ovisi na kojem foi-u...Na mojem(informatika) su pretezito muski(vecinom streberi, ali ima i fakat super likova), malo cudnih cura iako se nađe zgodnih brucosica. Na Foi 2(ekonomija) je odnos 50/50 samo sto su tamo sve cure za prste polizat.(buduce, khm, ekonomistice koje ce jednog dana radit u banci :) ) Uglavnom, ekipa je super, nikada dosadno na faksu...ili ti dosadu ubijaju profesori sa svojim strahovitim zahtjevima ili kolege ljencine, hehe :wink:

Arbiter of Change
01-02-2009, 13:57
Čudne cure? Čudne cure su dobre jer ih ne moraš nužno napiti, jel'te. :)
Da, primjetio sam da mlađe tete sve više zamjenjuju stare babe za pultovima u bankama... it nice.

xaviaz
01-02-2009, 13:59
haha lijepo :D inace faks po tezini ? se mora svaki dan uciti ili kampiranje ?(pod to ne spadaju dz i to nego ucenje pred test i sl)) kak je nastava organizirana jel ide po onom principu neznam 2 mjeseca pa samo 3 predmeta se predaju pa nakon toga ovi ostali ?

Deadwalker
01-02-2009, 14:26
a cuj sad, khm, ovaj, u principu bi trebalo radit gotovo svaki dan sto u prijevodu znaci ucit, pisati zadace, rjesavati online provjere itd. Ja sam ti student starog kova, totalni kampanjac, bas kao sto si rekao, rjesim 2-3 predmeta a ostalo idem na ispit. 2 mjeseca hodam na faks ko kufer a onda jedno mjesec dana nemam vremena niti na wc otici. Eh, skupa je cijena ljencarenja. Inace, faks je poprilicno tezak, ima jako puno racunanja(metematike, arhitekture, ekonomija - sve samo racunanje, sto ti je u prijevodu puno vjezbanja), ali zato ima puno manje strebanja a puno vise razumjevanja sto se meni u konacnici sviđa( recimo, foi-u bi pravo bila potpuna suprotnost). Ono, ako mislis zavrsit faks, trebat ces, da citiram jednog svojeg profesora, "krv pisat". Puno i puno rada i nemas problema. Ili možeš kao ja boriti se protiv sustava i rjesavati sve na malobrojnim ispitnim rokovima uz puno zivciranja...as you wish... :wink:

xaviaz
01-02-2009, 15:56
raspored je od jutra pa do navecer ili ? =)

Deadwalker
01-02-2009, 16:07
pa ono, jedan dan ispadne da si cijeli dan na faksu, dok ostale dane si od 8h do 13,14h

xaviaz
01-02-2009, 16:14
oke hvala puno =)

POSA
03-02-2009, 13:40
ugl, za foi ide jedna velika preporuka jer ako ga završiš si faca kakve nema
ali to ti govori čovjek koji drugi put pada prvu godinu, tak da jel...

xaviaz
08-02-2009, 13:30
sta si pao ?

POSA
10-02-2009, 11:24
pravo pitanje je: Šta si dao?

Deadwalker
10-02-2009, 14:19
pravo pitanje je: Šta si dao?
:rotfl:

xaviaz
11-02-2009, 22:15
jao =)

Deadwalker
20-05-2009, 09:44
misli tko od forumasa/maturanata upisati FOI ove godine? Znatizeljan sam... :)

Wishmaster
20-05-2009, 10:16
...možda...

Deadwalker
13-07-2009, 09:17
I jeli isao tko na prijamni? Bude tko od forumasa upisao foi? :)

Wishmaster
13-07-2009, 13:29
Bil na prijamnom i upal bi uz neku simboličnu naknadu (zbog onog linearnog računanja), ali sam se ipak odlučil za VELV.

Dreamer Deceiver
14-07-2009, 10:18
wišmaster imaš možda listu ko je sve upao jer jedan moj frend ide tamo ? :D

Deadwalker
14-07-2009, 10:20
wišmaster imaš možda listu ko je sve upao jer jedan moj frend ide tamo ? :D

http://servisi.foi.hr/rezultati/2009/rez_redovno_isps.html

Insert
07-02-2011, 14:30
Revive :)

Ove godine sam maturant, pa se mora odabrati neki fakultet, jeli...
Foi razmatram kao jednu od ozbiljnijih mogućnost pa bih molio malo informacija u vezi toga koliko je teško/lako upasti i uopće završiti fakultet (zanima me smijer informatike). Kakva je mogućnost zapošljavanja nakon završenog fakulteta? Također me zanima usporedba s npr. Tvz-om, itd... (tamo se može besplatno 3 godine + 2 god plaćanja).

MasaKrisT
07-02-2011, 14:48
Mislim da po drzavnoj maturi traze sve visoku razinu za upad. Fakultet je organiziran zbrda zdola,neki profesori su kriminal,drugi su ok. Neznam sto ti tocno znaci smjer informatike? programiranje,baze podataka,odrazavanje sustava,sigurnost? Usporedit sa tvz nemogu. Ja sam vanredni i vec mi je zlo patim se sa matkom drugu godinu, nadam se da ti matka dobro ide.

Insert
07-02-2011, 15:05
Mislim da po drzavnoj maturi traze sve visoku razinu za upad. Fakultet je organiziran zbrda zdola,neki profesori su kriminal,drugi su ok. Neznam sto ti tocno znaci smjer informatike? programiranje,baze podataka,odrazavanje sustava,sigurnost? Usporedit sa tvz nemogu. Ja sam vanredni i vec mi je zlo patim se sa matkom drugu godinu, nadam se da ti matka dobro ide.
https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx#

Sav info je tu. Mislio sam na "Informacijski sustavi i Poslovni sustavi". Tu se traži osnovna razina hrvatski i eng, viša matematike, a informatika je opcionalna i nosi 10% bododva (prijavio sam da polažem i informatiku).

"Primjena informacijske tehnologije u poslovanju" traži osnovnu razinu iz svih obveznih predmeta, ne traži nikakve izborne predmete. Ovaj je studij valjda orijentiran više na ekonomiju (neka netko potvrdi).

Inače idem u opću gimnaziju, uzeo sam višu razinu iz svih obveznih predmeta (eng, hrv, mat), a fiziku i informatiku kao izborne. Engleski se ovdje uopće ne ubraja u bodove (moraš samo položiti), ali mi ide pa sam uzeo višu razinu, hrvatski bi mi teoretski trebao donositi više bodova s višom razinom ako dobro rješim (postotak na višoj se kao množi sa 1.6 tamo gdje se traži osnovna).

Deadwalker
07-02-2011, 17:54
Još jedan koji želi se patit na tom faksu :D
Uglavnom, imas dva smjera - informacijske i poslovne sustave. Logično, na informacijskim ćeš više morati slušati informatičke kolegije, a na poslovnom više ekonomske. Ako ti leži programiranje, matematika, logika i općenito voliš informatiku, upiši informacijske. Ako pak želiš ići linijom manjeg otpora, upiši poslovne. Mislim ono, još na prvoj godini možeš kalkulirat pa ćeš vidjeti da li ti više odgovaraju informacijski ili poslovni jer oba smjera na prvoj godini nemaju gotovo nikakve razlike. Ti upisujes IPS (informacijsko-poslovne sustave) pa se trebas odlučiti šta će ti više odgovarat.

Ali ono, ako već želiš se baviti tim područjem, odi na FER. Faks je daleko organiziraniji, nećeš se napatiti s matematikom i više ćeš toga naučiti. Najiskrenije od mene ;)

Insert
07-02-2011, 19:18
Još jedan koji želi se patit na tom faksu :D
Uglavnom, imas dva smjera - informacijske i poslovne sustave. Logično, na informacijskim ćeš više morati slušati informatičke kolegije, a na poslovnom više ekonomske. Ako ti leži programiranje, matematika, logika i općenito voliš informatiku, upiši informacijske. Ako pak želiš ići linijom manjeg otpora, upiši poslovne. Mislim ono, još na prvoj godini možeš kalkulirat pa ćeš vidjeti da li ti više odgovaraju informacijski ili poslovni jer oba smjera na prvoj godini nemaju gotovo nikakve razlike. Ti upisujes IPS (informacijsko-poslovne sustave) pa se trebas odlučiti šta će ti više odgovarat.

Ali ono, ako već želiš se baviti tim područjem, odi na FER. Faks je daleko organiziraniji, nećeš se napatiti s matematikom i više ćeš toga naučiti. Najiskrenije od mene ;)
Na fer je teže upasti, a plus toga bi trebao biti teži :?
Bar sam takav dojam stekao, a i više me zanima informatika nego fizika i matematika tako da ne znam baš za fer... Ono, svi govore fer je težak, fer ovo, fer ono...

cham3leon
07-02-2011, 20:27
U Rijeci na računarstvu imaš samo 2 matematike, ali zato i mnogo elektrotehnike, više nego što bi trebalo na studiju računarstva.

Deadwalker
07-02-2011, 20:54
Još jedan koji želi se patit na tom faksu :D
Uglavnom, imas dva smjera - informacijske i poslovne sustave. Logično, na informacijskim ćeš više morati slušati informatičke kolegije, a na poslovnom više ekonomske. Ako ti leži programiranje, matematika, logika i općenito voliš informatiku, upiši informacijske. Ako pak želiš ići linijom manjeg otpora, upiši poslovne. Mislim ono, još na prvoj godini možeš kalkulirat pa ćeš vidjeti da li ti više odgovaraju informacijski ili poslovni jer oba smjera na prvoj godini nemaju gotovo nikakve razlike. Ti upisujes IPS (informacijsko-poslovne sustave) pa se trebas odlučiti šta će ti više odgovarat.

Ali ono, ako već želiš se baviti tim područjem, odi na FER. Faks je daleko organiziraniji, nećeš se napatiti s matematikom i više ćeš toga naučiti. Najiskrenije od mene ;)
Na fer je teže upasti, a plus toga bi trebao biti teži :?
Bar sam takav dojam stekao, a i više me zanima informatika nego fizika i matematika tako da ne znam baš za fer... Ono, svi govore fer je težak, fer ovo, fer ono...

Krivo si čuo.
Foi je manji faks, manje se zna za njega i ljudi nisu ni svjesni koliko je težak faks dok ne odslušaju godinu dana. FER ima svojih caka, ali barem imaju fenomenalne uvjete za rad.

majstoro
08-02-2011, 10:09
Ako mi neide matematika(2 izvlacim),da li mi se isplati upisati FOI ili FER?
Informatika me najvise privlaci...