PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nastavci...



darth burek
20-06-2007, 23:16
Moje je mišljenje da su nastavci totalno bez veze...osim onog što poboljša igru,makne neke bugove i to,meni se čini da se originalna ideja previše udaljava.Mislim Diablo 15...same proizvođače bi zaboljela glava.

Ja osobno mislim da bi se trebalo držati originalonosti sa minimalnim brojem nastavaka.A vi?

Aerial
20-06-2007, 23:35
Pa mogo si spomenuti neki tamo Tomb Raider, a ne Diablo :?

Inače, da, malo je glupo, ali nije pravilo - ima nastavaka koji zapravo služe, ne bi vjerovao, usavršavanju originalne igre (već spomenuti Diablo, reicmo) :)

Shadowhell
20-06-2007, 23:52
Pa mogo si spomenuti neki tamo Tomb Raider, a ne Diablo :?

Inače, da, malo je glupo, ali nije pravilo - ima nastavaka koji zapravo služe, ne bi vjerovao, usavršavanju originalne igre (već spomenuti Diablo, reicmo) :)

Rocchiro
21-06-2007, 00:04
ima nekih igri kod cijih me nastavaka boli k za napredak i novosti.glavno mi je da je sistem isti i da imam nove misije za jos malo lutanja.praise splinter cell & hitman :pray: :)

The Boz
21-06-2007, 01:34
Hitman je najgora izlika za nastavak IKAD, a pogotovo Blood Money. Baš kad sam došo pred kraj igre, i nadao se nečem novom i izazovnom, eto mi nivoa iz prethodnog nastavka... great...

Arbiter of Change
21-06-2007, 06:42
Legacy of Kain; serijal koji stvarno treba nastavke da bi valjao (zbog uber priče i to).

Mafioz0r
21-06-2007, 07:09
Zadnji James Bond za PC je bio Nightfire... stvarno treba doći nastavak

Lord Jambrek
21-06-2007, 07:37
Pa ovisi kako nastavak ispadne, evo pogledaj Warcraft, od igre iz 1995 pa do World Of Warcraft se proteže priča(moržda griješim, nisam siguran, nisam warcrarft I i II igrao već 6-7 godina).

Ak bi jedna igra trebala dobiti nastavak, to je onda No One Lives Forever 2, treći nastavak jednostavno mora stići jer ne znamo još dosta radnje.


I naravno nova Mafia.

Mafioz0r
21-06-2007, 07:57
Druže Jambreče, vidim da volimo iste igre. Trenutno mi je smisao života dočekat NOLF3 i MAfia 2, ali to će biti dosta čekanja...

flander
21-06-2007, 08:15
A FF koji ima bar 15 nastavaka i svaki je dobar? Po meni sve ovisi od igre do igre, neki ajmo reč ne zaslužuju nastavak dok drugi zaslužuju, evo recimo i Splinter Cell isto zaslužuje nastavak zao što me baš zanima kako Sam završit svoju karijeru, zato sad i čekam Conviction, a moram još i odigrat DA da upotpunim igru. Dakle sve ovisi o žanru igre

BlackDCRO
21-06-2007, 08:56
Neki nastavci su bolji, a neki nisu, sve zavisi o tome kolko ce mejkeri uloziti truda u nastavak.
Meni je osobno diablo 2 bolji od diabla 1, iako je i jedinica prejebena.

bounce
21-06-2007, 09:44
Trenutno mi je smisao života dočekat NOLF3 i MAfia 2, ali to će biti dosta čekanja...

E baš su kurve ti česi ... Mislim, ovako zlostavljati fanove i ne dati skoro pa nikakvu informaciju o nastavku.. Pratim već par godina fan sajtove ne bi li vidio bar neku poluvijest, ili fake, (dobro, osim onih lažnih koje sam plasiram :)), ali nema ničega...

Možda čekaju GTA IV, pa da vide greške koje će Rockstar napraviti, da ih mogu u Mafiji 2 zaobići :D

Prince-Artas
21-06-2007, 22:30
praise splinter cell & hitman :pray: :)

splinter cell postaje ko fifa
svake godine jedan nastavak :)

Armachus
21-06-2007, 23:31
Max Payne 2. 0 naprama prvom djelu.

omfgnoob1
21-06-2007, 23:57
No, no Max Payne 2 je izvrsna igra i drago mi je sta je izasla

dugi
22-06-2007, 08:18
Nastavci su gotovo u pravilu bolji od svoji predhodnika.Mogao bi to vrlo lako i dokazati.Npr.dajte nekom novom gameru nastavak pa nakon nastavka predhodnik iste igre.U velikoj vecini ce ,siguran sam reci da mu je nastavak bolji.Igre nisu filmovi.Tehnika izrade neke igre jako utjece na ukupnu kvalitetu neke igre.To je najizrazenije na pc-u.Na konzoli koja traje po 5-6 godina to je daleko manje vidljivo zbog ogranicenog hardvera.
Dakle,nastavci su sasvim ok.

Armachus
22-06-2007, 09:59
No, no Max Payne 2 je izvrsna igra i drago mi je sta je izasla

Igra je, ali Max Payne nije... što to znaći? Max Payne 2 je dobra, štoviše, odlična igra... ali nije kao prvi Payne. Priča je puno lošja, atmosfera, neprijatelji... Prvi baš ima neki dobar ugođaj u igri. max Payne traga za ubojicom obitelji, snijeg vani pada, bande i propalice New Yorkškog podzemlja... ma Max Payne 1 je puno bolji od 2. djela.

A glede posta iznad... Slažem se. Znam to po sebi... Meni je uvijek najbolja ona igra koju prvu odigram. Primjer RTC Wolfenstein!

Sam Fisher the king
22-06-2007, 11:21
pa splinter cell je svaki put bolji

al nisam jos igro dupli agent

moram to nabavit prek crovortexa

Da_killah
22-06-2007, 11:51
Nastavci su gotovo u pravilu bolji od svoji predhodnika.Mogao bi to vrlo lako i dokazati.Npr.dajte nekom novom gameru nastavak pa nakon nastavka predhodnik iste igre.U velikoj vecini ce ,siguran sam reci da mu je nastavak bolji.Igre nisu filmovi.Tehnika izrade neke igre jako utjece na ukupnu kvalitetu neke igre.To je najizrazenije na pc-u.Na konzoli koja traje po 5-6 godina to je daleko manje vidljivo zbog ogranicenog hardvera.
Dakle,nastavci su sasvim ok.

al opet ne mora to bit tako, ja sam prvo odigrao kotor 2, pa tek onda original kotora i prvi dio mi je dosta bolji. dobro, nije baš da sam novi gamer, ali svejedno...

Rocchiro
22-06-2007, 12:15
praise splinter cell & hitman :pray: :)

splinter cell postaje ko fifa
svake godine jedan nastavak :)

dajbog da svake godine po dva dojdu :)

Sam Fisher the king
22-06-2007, 12:17
praise splinter cell & hitman :pray: :)

splinter cell postaje ko fifa
svake godine jedan nastavak :)

dajbog da svake godine po dva dojdu :)

da dao bog al se nece dogodit

Black Hawk Down
22-06-2007, 12:33
[quote=Hanzaplast]praise splinter cell & hitman :pray: :)

splinter cell postaje ko fifa
svake godine jedan nastavak :)

dajbog da svake godine po dva dojdu :)

da dao bog al se nece dogodit[/quote:1qt0n2xb]

da se to dogodi svaka bi igra suckala big time
nažalost

DrunkyDuck
22-06-2007, 14:50
Nastavci su gotovo u pravilu bolji od svoji predhodnika.
Oblivion
Monkey Island 4
ARMA: Allied Assault
Quake 4
Fifa
Deus Ex 2

Prvi koji su mi pali na pamet, sve losiji nastavci, naravno, ne govorimo o grafici (MI4 je iznimka, modeli na renderiranim pozadinama su tu uzas).


Mogao bi to vrlo lako i dokazati.Npr.dajte nekom novom gameru nastavak pa nakon nastavka predhodnik iste igre.U velikoj vecini ce ,siguran sam reci da mu je nastavak bolji.
Ma da, roditelji su mu kupili Next-gen PC (bez ikakvog pokusaja ustede ili samo-informiranja), PS3 ili X-Box 360 i sad ce on tratiti vrijeme na Half-Life, Diablo, Starcraft ili Morrowind koji su kvalitetniji od vecine next-gen igara.


Igre nisu filmovi.Tehnika izrade neke igre jako utjece na ukupnu kvalitetu neke igre.To je najizrazenije na pc-u.Na konzoli koja traje po 5-6 godina to je daleko manje vidljivo zbog ogranicenog hardvera.
Dakle,nastavci su sasvim ok.
Kakva tehnika izrade igre? Uz danasnje klon-FPS naslove nema bitno razlicitih tehnika izrade.
Ako si mislio na tehnologiju iza igre, to je druga stvar koja, opet, utjece na grafiku, a ne kvalitetu igre. Istina, grafika i fizika (koja se vec dugo nije promjenila) mogu itekako utjecati na kvalitetu ali, tko se trudi oko toga.

Da_killah
22-06-2007, 15:04
Oblivion
Monkey Island 4
ARMA: Allied Assault
Quake 4
Fifa
Deus Ex 2

već sam pomislio da misliš da su ti bolji od originala...:D

dugi
22-06-2007, 16:23
@DrunkyDuck vidis upravo si nabrojao igre koje su redom u najmanju ruku jednake ,ali po meni i bolje od originala.

Na ostale citate mi se ni neda odgovarati posto si fulao vec na kljucnom,prvom.
Napisao sam da su nastavci u velikoj vecini bolji od originala,znaci u velikoj vecini nikako svaki nastavak.Ali ovo sto si nabrojao MENI je bolje nego prvi djelovi ili da budem precizniji Deus ex i Deus ex 2 su mi odlicni svaki na svoj nacin i tesko mi je izdvojiti pobjednika.

Ustalom nitko te ne prijeci da se vratis npr. igranju na Amigi i jednostavno novije nastavke zanemaris,posto je po tebi ono staro izvrsno.
Hvala,ja se veselim novim nastavcima na nex gen pc-jevima.

Jedino sa takvim stavom sam "pezivio" u svijetu gaminga jos iz vremena spectruma.

Pricas o klon FPS-ovima.Stvarno ti se cudim.U zadnjih nekoliko godina smo zasipani odlicnim i raznolikim fps-ovima vise nego ikada prije.

Akul
22-06-2007, 17:12
Nastavci su OBIČNO uvijek bolji u mehanici, grafici i ideji, ali nostalogija, atmosfera i gameplay se mjenjaju iz nastavka u nastavak, a to je UVIJEK ono što ljudima fali. Najgluplja (i očito najčešća) pogreška koju ljudi rade jest to što očekuju samo malo poboljšanu igru dok developeri žele napraviti POTPUNO novu igru koja samo u srži slična prethodniku (posebno Bethesda Softworks koja bi se radije raznesla atomskom bombom nego napravila nastavak koji ima više od 49% starih featuresa, mehanike i gameplaya).

Osobno, nikad ne gledam nastavke kao nastavke porethodnika, već kao potpuno novu igru koja je samo u nekim elementima slična prethodniku. To je valjda razlog zašto sam vrlo, vrlo rijetko razočaran kad napokon izađe neki nastavak.

hacker
22-06-2007, 17:17
Meni je recimo thief 2 bolji od jedinice

mravojed20
22-06-2007, 17:19
Serious Sam> Serious Sam 2

TES3 Morrowind> TES4 Oblivion

Diablo< Diablo 2

Baldur's Gate< Baldur's gate 2

FIFA 98 > sve ostale FIFE


Mislim da nema nekog posebnog pravila,podjednako ima dobrih igri sa lošim nastavcima i onih kod koji je nastavak bolji.

ZC_Someone
22-06-2007, 17:28
S...ili da budem precizniji Deus ex i Deus ex 2 su mi odlicni svaki na svoj nacin i tesko mi je izdvojiti pobjednika...

e vidiš kad izlazi nastavak neke igre to je zato je je prvi dio bio, obično je tako, kvalitetan pa ljudi hoće zaraditi još love i sad izdaju nastavak,
a fanovi prvog kvalitetnog nastavka posljedično tome očekuju nastavak igre koji se temelji na ISTOM KONCEPTU, s nekim sitnim preinakama i dodatnim sadržajem, ali da temelji glavna ideja i glavne kvalitete ostanu NEPROMJENJENE
i sad imaš deus ex koji je odličan a onda u nadi nabaviš nastavak koji nije previše sličan orginalu jer gle upucam čuvara s 2 metka u glavu a on me upozorava da se odmaknem jer će morati uporabiti silu
i kad to vidiš uz još desetak blistavih primjera shvatiš da je nastavak nedostojan orginala

isto je i djetinjastim/konzolaškim oblivionom

quake 4 koji nema apsolutno ništa novog u sebi već je copy/paste dooma 3 (on ima barem horor štih u sebi pa nije loš) i prijašnjih nastavaka kao i Sam 2 koji je loša kopija Sama 1 u novom omotu

fifa koja je nakon 1998 iz godine u godinu lošija
i sad da ne nabrajam dalje
.
.
.

naravno ima i dobrih nastavaka ali su kao igle u plasu igla nastavaka

dugi
22-06-2007, 17:55
S...ili da budem precizniji Deus ex i Deus ex 2 su mi odlicni svaki na svoj nacin i tesko mi je izdvojiti pobjednika...

e vidiš kad izlazi nastavak neke igre to je zato je je prvi dio bio, obično je tako, kvalitetan pa ljudi hoće zaraditi još love i sad izdaju nastavak,
a fanovi prvog kvalitetnog nastavka posljedično tome očekuju nastavak igre koji se temelji na ISTOM KONCEPTU, s nekim sitnim preinakama i dodatnim sadržajem, ali da temelji glavna ideja i glavne kvalitete ostanu NEPROMJENJENE
i sad imaš deus ex koji je odličan a onda u nadi nabaviš nastavak koji nije previše sličan orginalu jer gle upucam čuvara s 2 metka u glavu a on me upozorava da se odmaknem jer će morati uporabiti silu
i kad to vidiš uz još desetak blistavih primjera shvatiš da je nastavak nedostojan orginala

isto je i djetinjastim/konzolaškim oblivionom

quake 4 koji nema apsolutno ništa novog u sebi već je copy/paste dooma 3 (on ima barem horor štih u sebi pa nije loš) i prijašnjih nastavaka kao i Sam 2 koji je loša kopija Sama 1 u novom omotu

fifa koja je nakon 1998 iz godine u godinu lošija
i sad da ne nabrajam dalje
.
.
.

naravno ima i dobrih nastavaka ali su kao igle u plasu igla nastavaka

e vidis opet ce se naci oni koji ce jambrati da je to samo reciklaza i da nastavak mora imati promjene u gameplayu.To se upravo dogodilo sa Deus ex 2 kada su zeljeli unjeti promjene i u tome su uspjeli.Ali eto fanovi jedinice se digli na zadnje noge ne dajuci sansu ovoj igri.nema veze oni sami gube time.AI je podjednako los u oba nastavka,koji je i najozbiljniji propust u oba dijela uz preveliku hardversku zahtjevnost.Oba kada su izasla su bila prakticki neigriva dobrih godinu dana zbog prevelike hardverske gladi.

Za zadnju fifu vele da je odlicna,osobno tu i tam zaigram pes tak da neznam.
quake 4 je daleko bolji od quake 3 koji je bio iskljucivo mrezna igra a quake 2 u danasnjim mjerilima ima potpuno zastario koncept igre.Istina dvojka je u odnosu na zadnji dio bila bolje prihvacema.
Oblivion je zakon.To sto je pojednostavljen kod mene je samo plus i to veliki plus.

Neven <R>
22-06-2007, 18:10
quake 4 je daleko bolji od quake 3 koji je bio iskljucivo mrezna igra a quake 2 u danasnjim mjerilima ima potpuno zastario koncept igre.Istina dvojka je u odnosu na zadnji dio bila bolje prihvacema.
Je'l ti znaš koliko se još danas igraju q2 i 3, a koliko 4?

dugi
22-06-2007, 18:19
quake 4 je daleko bolji od quake 3 koji je bio iskljucivo mrezna igra a quake 2 u danasnjim mjerilima ima potpuno zastario koncept igre.Istina dvojka je u odnosu na zadnji dio bila bolje prihvacema.
Je'l ti znaš koliko se još danas igraju q2 i 3, a koliko 4?

bas me briga,ja ovdje pricam o osobnom ukusu .

Neven <R>
22-06-2007, 18:25
A gledaj stvar je u tome da od svih igara quake 4 definitivno nije dobar primjer, jer quake4 je objektivno (ako tržište uzmemo kao objektivni mjeritelj) promašaj.

Prince-Artas
22-06-2007, 18:28
A gledaj stvar je u tome da od svih igara quake 4 definitivno nije dobar primjer, jer quake4 je objektivno (ako tržište uzmemo kao objektivni mjeritelj) promašaj.

imaš kakav link da vidim usporedbu prodaje kvake 4,3,2

dugi
22-06-2007, 18:33
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/ ... =quake%204 (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/531883.asp?q=quake%204)
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/ ... =quake%203 (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/913945.asp?q=quake%203)
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/89267.asp

objektivno je 10% losiji quake 4 od 2 ili 3.Tvoja ocjena promasaja je subjektivna kao sto je i moja ocjena da je bolji od 2 i 3 takodjer subjektivna.
+ ovo sto kaze princ kad vec potezes trziste daj neki link da usporedimao.

na ovim mojim stranicama pogledaj ocjene igraca koje su ukupno vece kod 4 u odnosu na 3 i podjednake sa 2 :wink: .

8.1(4 dio),7.7 (3. dio) i 8.2 (2.dio).

Neven <R>
22-06-2007, 18:41
Quake 4 - 600 000 komada (gamespot.com)
Quake 2 - 1.7 milijuna (wikipedia)

Za Quake3 tražim podatke ali možeš biti 99% siguran da je bolje prodan od 4, jer je to očito prema reakcijama - svih i kroz to koliko se govori/lo o quake4, a koliko o 3.
@Dugi: prema gamespotu ocjene igrača, drugih novinara i samih recenzenata su na strani starijih quakeova. ;)

DrunkyDuck
22-06-2007, 19:19
Oko pojednostavljenja TES-a se cak i malo slazem s tobom, Dugi. Npr, sto se tice broja tipki, u Oblivionu je sve fino izvedeno bez skakanja po tastaturi. Ipak mislim da je veci "krivac" za to izdanje igre na konzolama. Nazalost, zbog toga imamo i lose rijesen inventar, odvojenost gradova od ostatka mape, losiju kartu, itd.

Sto se tice FPS-ova, ne znam bas koliko su raznoliki, cak i ako ove nadolazece uzmemo u obzir. Od drugacijih mi na pamed pada Stalker.


bas me briga,ja ovdje pricam o osobnom ukusu .
To je u redu. Inace, zbog tvojih komentara planiram nabaviti Doom3 iako mi se na prvi pogled nije svidio.

ZC_Someone
22-06-2007, 22:19
e vidis opet ce se naci oni koji ce jambrati da je to samo reciklaza i da nastavak mora imati promjene u gameplayu.To se upravo dogodilo sa Deus ex 2 kada su zeljeli unjeti promjene i u tome su uspjeli.Ali eto fanovi jedinice se digli na zadnje noge ne dajuci sansu ovoj igri.nema veze oni sami gube time.AI je podjednako los u oba nastavka,koji je i najozbiljniji propust u oba dijela uz preveliku hardversku zahtjevnost.Oba kada su izasla su bila prakticki neigriva dobrih godinu dana zbog prevelike hardverske gladi.

Za zadnju fifu vele da je odlicna,osobno tu i tam zaigram pes tak da neznam.
quake 4 je daleko bolji od quake 3 koji je bio iskljucivo mrezna igra a quake 2 u danasnjim mjerilima ima potpuno zastario koncept igre.Istina dvojka je u odnosu na zadnji dio bila bolje prihvacema.
Oblivion je zakon.To sto je pojednostavljen kod mene je samo plus i to veliki plus.

quake 4 je daleko bolji od quake 3 :rotfl: , kojeg kod qvejker poznam svi su razočarani s četvorkom, kolko ljudi igra Q2, a kolko Q4

ajd oblivion ti pušam jer je to osobni ukus, ali večina kaže loše, dobio je konzolitis, i to je opčenito loše jer kad nešto treba biti masovno i dočaravati jedan svijet/regiju onda to ne može biti jednostavno jer jednostavnost uzima detalje, a u detaljima je bit, pogotovo kada govorimo o nastavcima

ja ne govorim ovdje o recikliranju, protivim se tome, ali kažem da kad se nešto nastavlja ona OSNOVNA ideja i koncept moraju ostati isti, u suprotnom izdaj novu igru (Fisher mi ide krivim putem, makar prihvaćam jer je igra dobra)

npr. Sam 2 nema ništa novo, malo izmjenjena oružja i neprijatelji, i jadna vozila i to je to, ideš pucaš i ništa više, izgubio je svježinu

npr. Half-Life je ostao u konceptu isti, ali je dobio sitne i najvažnije ORGINALNE detalje, gravity gun je revolucija (a ID ga je jednostavno morao odmah kopirati u Doom, i jedva čekam Portals), dobio si suborce koji se logično pridodaju, dobio si one feromone da se igraš s kukcima, nekoliko novih oružja, nema više starih koji se ne uklapaju, sve se nadodaje i poklapa i zato ga mnogi smatraju boljim od jedinice (ne svi)

npr. usporedi malo oružja u Doomu 3 i Quake 4, meni se čini da je večina apsolutno identična (razlikuju se u detaljima, BFG ima zelene kugle, a gun u Q4 ljubičaste, tak nešto, a budući da je sve to u doomovom engineu malo mi je to sumljivo)
.
.
.

dugi
22-06-2007, 23:40
Meni je quake 3 bio totalno razocarenje.Sjecam se ko danas ,nisam mogao vjerovati nakon odlicne dvojke na onako dobroj grafici napraviti samo mreznu igru i nazvati ga quake 3.Za mene to nije bio pravi nastavak,ocekivao sam nivoe,kakvu-takvu radnju,kad ono mrezni fps,uhvati zastavu i slicno.
Quake 4 mi je donio nastavak dvojke i zato me nije razocarao.Meni vrlo dobar nastavak.
half-life 2 mi je takodjer bolji od jedinice,i to dosta bolji.Prvi dio kada sam davno zaigrao bio mi je najbolji fps do tada ali drugi ga je dio nadmasio.
Spomenuo si i Fishera.Iz nastavka u nastavak je sve bolji i bolji.Drugi mi je bolji od prvog,treci od drugog.Uvidjeli su da se polako dolazi do zasicenje te da su i 4 dio napravili slicno kao i prethodna tri vjerovatno bi bili popljuvani zbog nedostatka ideja.Hrabro su ga stavili na danje svjetlo i to cak na snjeg da se sve bjelilo da bjelije nemoze biti.Rezultat jako dobra igra ako ju imate sa cime pristojno pokrenuti.Definitivno je prezahtjevna ali to opravdava djelomicno odlicnom grafikom.Veselim se novim nastavcima.

Ne kuzim neke,da nema nastavaka kukali bi za njima,sada kada ih ima opet nevalja. :roll: .

Sonic_Moronic
23-06-2007, 00:04
@DrunkyDuck vidis upravo si nabrojao igre koje su redom u najmanju ruku jednake ,ali po meni i bolje od originala.


BLASPHEMER!

dugi
23-06-2007, 07:51
@DrunkyDuck vidis upravo si nabrojao igre koje su redom u najmanju ruku jednake ,ali po meni i bolje od originala.


BLASPHEMER!

znam da su vrucine,nisi ti kriv.Biti ce bolje.

Akul
23-06-2007, 11:07
Oko pojednostavljenja TES-a se cak i malo slazem s tobom, Dugi. Npr, sto se tice broja tipki, u Oblivionu je sve fino izvedeno bez skakanja po tastaturi. Ipak mislim da je veci "krivac" za to izdanje igre na konzolama. Nazalost, zbog toga imamo i lose rijesen inventar, odvojenost gradova od ostatka mape, losiju kartu, itd.


Loše riješen inventar - modovi su to riješili. To je bio pametan potez s njihove strane jer, koliko god ljudi kukali zbog toga, neće drastično pasti vrijednost igre i prodaja TES5 bit će skoro pa ista. A njih bi to sve koštalo puno više da su radili dvije verzije. (Istina, bilo bi bolje da su oni napravili bolji inventar, ali štaš... life sucks)

Odvojenost gradova od ostatka mape - tu nisu krive konzole već činjenica da puno računala ne bi moglo podnijeti grad spojen s ostatkom mape. I ovako u gradovima ponekad zna legati, a kamoli da su spojeni s ostatkom mape.

A nisu ni konzole krive za promjenu gameplaya. Bethesda bi to napravila i da je OB bio PC-only. Oni koji su igrali sva četiri TES nastavka znaju jednu činjenicu:
Očekivati da će nastavak TES biti sličan prethodniku je kao očekivati da Thompson odustane od napadanja igara i da ih počne braniti.
To je jednostavna Bethesdina logika jer su dovoljno bogati pa im ni potpuni promašaj neće previše utjecati na njihovo bogatstvo.

DrunkyDuck
23-06-2007, 11:18
Mislim da je gameplay promijenjen zbog gamera koji ne vole cistokrvne RPG-ove, a ne zato jer je Bethesda bas tako htjela napraviti igru.

Jos jedna stvar, vise volim odigrati igru onako kako je napravljena, a ne oslanjati se na moddere da poprave developerske propuste.

To je jednostavna Bethesdina logika jer su dovoljno bogati pa im ni potpuni promašaj neće previše utjecati na njihovo bogatstvo.
Bottom line.

Burek_fr0m_SPACE
23-06-2007, 11:23
Shvatam razočaranje onih koji su htjeli single-player u Q3A, ali smo ipak na kraju dobili po mnogima jedan od najboljih mrežnih shootera koji su ikad osvanuli. Po meni je, bar, definitivno najbolji, i još uvijek ga svako malo igram. Quake 4, recimo, u multiplayer aspektu ne može ni prismrditi Q3A, jer je tu, sam po sebi, zahtjevnija i lošija kopija prethodnika.

Prince-Artas
23-06-2007, 18:27
Shvatam razočaranje onih koji su htjeli single-player u Q3A, ali smo ipak na kraju dobili po mnogima jedan od najboljih mrežnih shootera koji su ikad osvanuli. Po meni je, bar, definitivno najbolji, i još uvijek ga svako malo igram. Quake 4, recimo, u multiplayer aspektu ne može ni prismrditi Q3A, jer je tu, sam po sebi, zahtjevnija i lošija kopija prethodnika.

jedan od velikih razloga lošeg MP u quakeu 4 svakako leži u Enemy Territory Quake Wars-u kojeg radi isti proizvođač
tako da ćete vi quake-eri doć na svoj

darth burek
25-06-2007, 21:53
Pa ovisi kako nastavak ispadne, evo pogledaj Warcraft, od igre iz 1995 pa do World Of Warcraft se proteže priča(moržda griješim, nisam siguran, nisam warcrarft I i II igrao već 6-7 godina).



Da ali su ljudi znali šta rade...ljudi nisu pravili nastavak da bi zgrabili novac ili jer im je dosadno nego su znali da imaju ideju i jednu dobru temu.

THUNDER_DINIX
26-06-2007, 06:23
nastaci su odlicna stvar ako je igra kvalitetna

Sam Fisher the king
26-06-2007, 11:14
nastaci su odlicna stvar ako je igra kvalitetna

da odlični ak nije ista prića

Hrvoje
30-12-2007, 12:25
nastaci su odlicna stvar ako je igra kvalitetna
S tobom se slažem,nastavak može biti dobar ako je prethodna igra bila dobra. :)

Peyo
10-01-2008, 19:10
Nemam ništa protiv nastavaka ako ih ne recikliraju. Recimo svaki novi GTA me oduševi, dok čemu taj Final Fantasy XII, čemu to!!!

Nodakim
10-01-2008, 20:21
nastaci su odlicna stvar ako je igra kvalitetna
S tobom se slažem,nastavak može biti dobar ako je prethodna igra bila dobra. :)


aj prestani revajvati teme,ide mi na živce,ne da mi s pregledavati sve nove postove da bih skužio da neki klinjo posta u stare teme,teme kojima je rok trajanja završio prije tvog rođenja,na t-scumu sam,internet mi se vuče kao sodomizirana mačka

prcko
10-01-2008, 20:29
I love nastavke.

la50
10-01-2008, 21:02
ja mislim da ako je igra dobra da svakako treba dobit nastavak-eto dokaz max payne,a da mi sad(mislim ove godine)ne izađe ubio bi se(ne,al neš bi gadno učinio)

a šta bi bilo da pes ne dobije nastavak onda bi simulacija nogometa zauvijek zaostala,jer svakim novim nastavkom pes postaje još bolji

seahawk37
10-01-2008, 21:18
hm.. npr GTA je svakim nastavkom sve bolji i bolji.. al dobro to je i jedini primjer kojeg se mogu sjetit :rotfl:

Sterpo
10-01-2008, 21:23
call of duty serijal isto

Hugh Bliss
10-01-2008, 21:31
Pa mogo si spomenuti neki tamo Tomb Raider, a ne Diablo :?

Inače, da, malo je glupo, ali nije pravilo - ima nastavaka koji zapravo služe, ne bi vjerovao, usavršavanju originalne igre (već spomenuti Diablo, reicmo) :)

potpisujem

seahawk37
10-01-2008, 23:06
otkad? išao je na bolje do Vice Cityja...San Andreas je lošiji od prethodnika...
tebi... meni je san andreas bolji

Demon Hunter
10-01-2008, 23:29
Pa to kod mene zavisi kako koja igra.

Ima nekih igara di je Prvi bolji od drugog drugi od prvog,ima igara di nisu ni potrebni nastavci!

Evo Hitman....Od prvog pa do 4 sve se nadopunjava i Serijal je fantastican....a i film napravili.

Ili Lord of the Rings BFME sve se nadovezuje prica na pricu!

Ali ima i gluposti!