PDA

Pogledaj cijelu verziju : polozaj napajanja toplina



Kiklop
17-06-2007, 16:23
imam fortron 350W napajanje i ono ima onaj ogromni ventilator na jednoj strani i sad ja ga nisam mogo nikak drugacije zasarafit u kuciste vec da hladnjak napajanja i hladnjak CPU gledaju jedan u drugoga i udaljeni su svega par cm ,neznam dal to tako treba bit il ne sad mi je temperatura
GPU 57 C
CPU 57 C

Gwin
17-06-2007, 16:27
u principu ne bi smio bit nikakav problem jer vent na napajanju vuče zrak iz kompa i baca ga van
osim ako imaš, ko Ezav :D, napajanje iz jedne serije chiefteca koji su imali kontra okrenute ventove :D

57C je puno, ali bilo bi nam lakše da znamo koji proc.
moj athlon je trenutno na 29C

Kiklop
17-06-2007, 16:47
CPU je Athlon 2200+

Gwin
17-06-2007, 17:13
hmm.. gle.. tom procu je max temp 85C, tj 90C, ovisno o seriji, nakon toga prestaje radit, znači da je ovo dosta visoko (kad bi mogao iskopat točan broj modela bilo bi super, everest ga pročita, izgleda otprilike ovako "AX1500DMT3C")

dva pitanja
- kolika ti je bila temp proca prije?
- s čime si mjerio temp?

1. ako je napajanje staro, izvadi ga i propuši prašinu van (ako nemaš garanciju, možeš ga i otvorit, bit će ti lakše)
2. skini hladnjak sa proca, propuši ga
3. promijeni termalnu pastu, arctic silver 5 ili arctic ceramique
4. ako to ne pomogne skinut temp, onda će trebat mijenjat cooler

NITROS
17-06-2007, 17:35
hmm.. gle.. tom procu je max temp 85C, tj 90C, ovisno o seriji, nakon toga prestaje radit, znači da je ovo dosta visoko (kad bi mogao iskopat točan broj modela bilo bi super, everest ga pročita, izgleda otprilike ovako "AX1500DMT3C")

dva pitanja
- kolika ti je bila temp proca prije?
- s čime si mjerio temp?

1. ako je napajanje staro, izvadi ga i propuši prašinu van (ako nemaš garanciju, možeš ga i otvorit, bit će ti lakše)
2. skini hladnjak sa proca, propuši ga
3. promijeni termalnu pastu, arctic silver 5 ili arctic ceramique
4. ako to ne pomogne skinut temp, onda će trebat mijenjat cooler

Moj je radio na 86 celzijusa :)))

Gwin
17-06-2007, 17:41
i sigurno je bio jako sretan kaj mu je tak vruće :D

Kiklop
17-06-2007, 18:02
evo slike iz everesta
http://img367.imageshack.us/img367/4166/gdgfggggggggst8.th.jpg (http://img367.imageshack.us/my.php?image=gdgfggggggggst8.jpg)

prije je bila temp 4-5 C manja

nick praskaton
17-06-2007, 18:05
skini everest 4.0 pa pogledaj

ezav
17-06-2007, 20:17
Imam skoro isti proc u starom kompu (isto 2200+ ali TB - B jezgra) i u njemu je chieftec od 420w koji upuhuje zrak u kuciste (verzija s dva mala venta i jel tvornickom greskom) i jos je na procu neko govno od spire coolera koje je kostalo prije 5 godina 70kn (ali i artic silver pasta) ...
I pod punim opterecenjem (super pi 32 mege, plus rad od prek 48 sati) nije presel 52 stupnja a u idle je na 43 stupnja (nedavno testirano jer ga koristim za racunovodstvo i rijetko ga gasim :lol: ) ....

Moj savijet je ta ti ljepo ak imas kompresor pokraj sebe (kao ja :lol: ) ili usisavac ljepo ispuses/usisas cijeli komp , pa ako nakon toga ne padne temp. na idle na nekih 45-50 ljepo skines cooler, jos ga dodatno ispuses/usisas pa nakon toga s medicinskim alkoholom (i nijednim drugim) ocistis donju stranu coolera (onu koja ide na proc) i samu jezgru proca od stare paste , nakon toga stavis novu pastu (jednu od onih kaj je gwin preporucil) i to samo jednu tockicu (znaci malo) na sredinu jezgre (cooler ce ju izravnat i istisnuti visak ako ga ima) ...

Pa onda vidi temp ...
to bi trebalo rijesiti probleme ...
I ako ti je kuciste malo i imas totalnu guzvu unutra makni bocnu stranicu i dopusti nekakv protok zraka do kucista ...
Und pastu mjenjaj tak svakih 2-3 godine da uvijek ima ista svojstva ...

Kiklop
17-06-2007, 22:07
hladnjak sam ispuho prije par tjedana skroz je cist al nije mi se smanjila temperatura a bocne stranice kucista opce nisu stavljene