PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čudan problem



Spaceman Dan
19-02-2006, 10:58
Pišem u ime svog prijatelja koji ima jako čudan problem. Zapravo prvi put mu se tako nešto dogodilo i nismo čuli da se to ikome drugome dogodilo.
Kad god pokušavamo igrati neku igru koja je bazirana na Q3 (Q3, JK2, JK3, ET, KoD, MoH) možemo igrati nekih 10 - 20 min, a onda mu se računalo ugasi i počne pištati.
Pokušali smo već formatirati hard i ponovno instalirati Windowse Xp, ali problem je ostao.

Njegova konfiguracija:
Barton 2500+, 512 MB, GeForce4 MX440 64 MB, 40 GB hard.

Zbog ovog problema ne možemo igrati najbolje igre zato vas stvarno molim neki savjet ili riješenje.

Hvala.

19-02-2006, 11:07
pa čuj gf4....hm...ta ti je graficka(imao sam ju) srot jer onak i mnei je isto tak bilo..predlazem novu grafulju(zasad a best buy ti je 6600gt)


no mogo bi provjerit komp od virusa i tak,,

goGAMERo
19-02-2006, 12:58
Ma nema veze grafička, ja sam sve te igre igrao sa starom Geforce 2 mx sa 64 ram-a, jest da je i ta stara, ali ako sam ja te sve igre igro sa starom grafuljom mogu se onda komotno i sa gf4! Stvarno nebih znao, najbolje provjerite PC od virusa, ostalih sranja, probajte neki drugi OS! :)

Michel
19-02-2006, 14:08
Provjeri temperature procesora i svega reda radi ali ono na što trebaš potpunu pozornost posvetit ti je grafička.
Imao sam sličan problem sa takvom kartcom, naime njezin cooler u neko doba počne strugati uz rub aluminijskog dijela hladnjaka i proizvodi pištanje a temperatura počme rasti jer se cooler uspori.
Sad nisam shvatio da li ti se odma zablokira ili nakon nekog vremena nakon tog pištanja.

DrunkyDuck
19-02-2006, 14:11
Malo je cudno da se racunalo ugasi pa onda pocne pistati. Mozda si htio reci da se ekran zacrni?

CTDP_Marko
19-02-2006, 17:13
Provjeri temperature procesora i svega reda radi ali ono na što trebaš potpunu pozornost posvetit ti je grafička.
Imao sam sličan problem sa takvom kartcom, naime njezin cooler u neko doba počne strugati uz rub aluminijskog dijela hladnjaka i proizvodi pištanje a temperatura počme rasti jer se cooler uspori.
Sad nisam shvatio da li ti se odma zablokira ili nakon nekog vremena nakon tog pištanja.

On je rekao da mu se zablokira samo kod igara na Q3 engineu. Da je to što ti govoriš onda bi mu kod svake igre zablokirao. Možda da promijeniš drivere.

Rocchiro
19-02-2006, 20:20
e GF440 MX...imal sam ju do prije tjedan dana....tesko sranje...mislim da znam u cemu je problem-reci frendu da skine 3dfx drivere.mislim da je to to,jer i meni na GF4MX nisu radile Q3 engine igre dok nisam instaliral te drivere... :killyou:

D.E.M.O.
19-02-2006, 21:36
evo mogu sa ponosom reci da se i meni to desavalo... dakle pogledaj jel ti komp pre overclockiran i je li u sobi prevruce. takodjer bih ti preporucio da si otvoris tower. nisi rekao koje ostale igre igras... jesu li manje ili vise zahtjevne. zvuk koji je kod mene bio dosao je nakon naglog resetiranja i zvucao je kao policijska sirena.... dakle je li tako kod tvoj prijatelja?

DarkOne
19-02-2006, 22:14
Alo ekipa nov sam dosta sa ovim forumima i tak.Naime ja sam taj sa problemom pistanja.Desava se za sada samo na igrama sa q3 engienom koje su navedene od Dana.Al recimo igram AvP 2 i sve oke kao i neznam erm....Summoner recimo ali nema problema.Sve je ok kakvih 20 minuta nekada i manje npr. 10 i onda najedamput blackout covjece sve se zgasi.
Monitor ode na standby,zvucnici upaljeni naravno,ali kuciste ocito ima poltergeista....zgleda ko da je zgaseno al brate mili ko murijacka sirena da ga ne iskopcam iz uticnice da se ohladi na kakvih 5 minuta tulilo bi do imendana na njemu gori samo zelena lmapica i nista drugo.A kaj se virusa tice 2 puta dnevno provjeravam i nista nema ak ima odma ga se rijesim.

Dajte ljudi neko rijesenje plizzzzz....

Hvala unaprijed

CTDP_Marko
19-02-2006, 22:31
Jesi li probao promijeniti sve drivere(zvučna, matična, grafička)?

W3DR4N
19-02-2006, 22:40
Ovo bi trebalo biti rješenje za tvoje probleme. Javi rezultate

http://www.derkeiler.com/Mailing-Lists/Full-Disclosure/2005-02/0384.html

DarkOne
20-02-2006, 18:51
Kaj se tice drivera mjenjal sam ih vec 3-4 puta sto detonatora itd....
nikaj ne pomaze....nesto 3dfx-a i nikaj,nece djubre jednostavno.
Kaj na kraju da odem po novu graficku i dodatnih 512 ram-a,neki novi hard kakvih 200 gb-a,neko novo hladjenje?
Placa je blizu pa javite...Ak to ne pomogne ovaj komp dobiva izgon kroz prozor i to sa 3. kata nema Boga da ostane cjel.
A ja odo onda na neki "anger control management" ili tak nekaj. :twisted:

CTDP_Marko
20-02-2006, 22:27
W3DR4N ti je stavio link pa pogledaj.

DarkOne
20-02-2006, 23:48
Eh da nada umire zadnja jebiga probo sam link al nisata od toga patch je
prihvatio samo q3a a ostale bazirane na tome engienu ne.
Svejedno fala za trud.

Om3G@
21-02-2006, 11:09
LoL, napisao si KoD, na ne CoD - - dobro od sada je "Kol of Djuti"

Gle, problem je opcenito kod aplikacija sa takvim starim engineima. Ovako, kod Q3 enginea ti se javlja jaka neopimizirana glad za neprogramibilnim T&L podsustavom. S time da onda tek transformacija dolazi do izrazaja, a kako je ona bitna kod OpenGL aplikacija, tek onda dolazi do nekih sporednih problema. Npr. moze ti doci do pregrijavanja grafickog cipa, a u najgorem slucaju mozda nisu driveri dobro "sjeli" i preporucam ti prvo dobru reinstalaciju, po mogucnosti sa novom revizijom drivera... Uglavnom, shvati, OpenGL kod Q3 enginea nije nist posebno organiziran :(

Spaceman Dan
21-02-2006, 11:30
Ma to ja po Vuku - piši kako čitaš, čitaj kako pišeš (Đedaj Najt, Kvejk 3, Medal of Anr,...) :D
Možda bi najnoviji driveri pomogli, a možda je problem i u Xp-u. Znam da neke starije igre ne rade baš najbolje na Xp-u. No, do sada je radilo, što se moglo odjedanput promijeniti?
Sa onim patchom Q3 više ne pišti, ali zato izbacuje nakom minutu dvije, a na JK2 i JK3 nije imalo nikakav učinak.
Možda ovaj problem bude u emisiji Na rubu znanosti.
Stvarno misteriozno :shock:

zcracker
21-02-2006, 11:41
Kaj se tice garficke ko je izdavač?
Ja sam imo od Gainwarda tu graficku i ona je na sebi tvornički imala samo pasivni hladnjak na jezgri dok je memorija bila na zraku!
Doduše meni komp nije cvilio samo se znao zblokirat i izbacit hrpu artifekta!

Problem sam riješio instalaciojm aktivnog coolera na GPU i memoriju!
Neznam kak je kod tebe al mislim da bi to mogo bit problem!

spidEY
24-02-2006, 20:01
Ovaj pistanje i gasenje problem se isto mom frendu dogodila
pa se ustanovilo da mu graficka bila pomaknula s mijesta...

Om3G@
24-02-2006, 21:22
Komp u hrvatskoj, a graficka u americi?