PDA

Pogledaj cijelu verziju : MG-Racing



Veroneze
12-06-2007, 18:12
Ok, ajmo sad malo ozbiljnije da poguramo.

MG-Racing [rFactor]

Svaki pravi gamer zna da je jedina prava zabava uz videoigre u - multiplayeru.

Isto je prije par godina uvidjela i skupina PC igrača ISS serijala te je osnovan BPL u sklopu MG-Gaminga. Krenulo je sa turnirima, ubrzo je osnovana prva liga i korak po korak - MG-Gaming danas broji 5-6 odlično organiziranih PES liga, MG-Racing (o kojem i jeste tema) i još nekoliko u razradi (Football Manager).

Za igru je odabran, nakon nekoliko drugih pokušaja (Race, GTR....), odlični rFactor. Moram priznati da sam bio skeptičan nakon odluke da se vozi igra za koju nisam nikad ni čuo. Koliko sam se samo prevario. U pitanju je trkačka simulacija sa mogućnošću dodavanja modova, add-onova i čega sve ne. No, to bi bilo potpuno nebitno da sama jezgra igre nije napravljena kako treba.

Navešću samo neke od fičra:

- Pravila (zastave, cut-track, pit-speeding itd. ) sve postoji i radi odlično

- Simulacija sa velikim S: fizika, oštećenja, kvarovi, setup, grijanje i trošenje guma...

- Custom-izacija trke (dozvoljena pomagala, broj krugova, potrošnja guma i goriva itd)

- Postavke auta (mogućnost detaljnog podešavanja auta)

- Postavke igre (prikaz, kontrole...) - nema toga što nije moguće podestiti

...i još par sitnica koje jako vesele: snimanje replaya cijele trke, detaljna statistika...

Kad sve navedeno ukombinirate sa odličnom organizacijom na MG-Racingu dobijete life-like trke, bez pretjerivanja. 13-16 ljudi na serveru nije mala stvar, pogotovo na startu, ali zahvaljući vježbi, želji i disciplini vozača vozi se bez problema. Kontakata tu i tamo naravno bude ali zato je razradjen sistem pravila koji uključuje žalbe/kazne za nepažljive.

Inače, za prvu sezonu je odabran Clio mod. Formirani su timovi, nacrtani su skinovi (ime na bolidu :-)) i vozi se već 6-7 trka sezone.

Toliko za sada. Ako volite trkačke simulacije, imate prosječan ili bolji PC, ADSL vezu i želju da svoje vozačko znanje odmjerite protiv živih protivnika ne vidim razlog da nam se ne pridružite. Neuporedivo je bolje od bilo koje single-player trkalice, uključujući GT.

Za više informacija posjetite forum i pitajte što vas zanima.

http://www.mg-gaming.com/forum/
http://www.mg-gaming.com/racing/

ivan
13-06-2007, 18:31
sve što si nabrojao ima i LFS(čak ima i bolju fiziku) pa me čudi zašto upravo nije odabran za dio MG-Racinga...


SCustom-izacija trke (dozvoljena pomagala, broj krugova, potrošnja guma i goriva itd)

npr? nadam se samo da nisu fireballs ko iz colina i nekakav warp pogon :)

ali što se tiče modabilnosti, igra owna.


inače, kolika je cijena licence?

Gaas
13-06-2007, 19:58
ali što se tiče modabilnosti, igra owna.


znas u neku ruku to i unistava malo dojam, bas sam sa frendom raspravljo...vise mi se svida tip razvijanja LFS-a, jest da je umarajuce za igrace ali gledaj ovako...imas tolko autiju tolko staza i nemoze ti se desit ta stvar da vozite stazu i ti imas verziju 1 a on ima neku novu verziju i na nekom mjestu ti prolazis sikanu a on samo proleti ravno...i tek kasnije skuzis da nova verzija nema sikane ^^..

tu je primjer konkretno za staze...al nemoraju biti staze u pitanju mogu i auti i modovi...ma svasta..uglavnom dobra stav imat amsu modva al u jednu ruku i malo glupo...
moje malo retardirano misljenje al jebga moro sam pisat jer ovaj podforum malo u kurcu

Veroneze
14-06-2007, 08:37
sve što si nabrojao ima i LFS(čak ima i bolju fiziku) pa me čudi zašto upravo nije odabran za dio MG-Racinga...

Ne znam zašto nije odabran LFS, no sad ne bih mijenjao rFactor ni za što.


npr? nadam se samo da nisu fireballs ko iz colina i nekakav warp pogon :)

Samo sam rekao da je sve moguće podesiti u detalje. Kod nas konkretno su dozvoljene 2-3 stavke ali na low (traction control...). U sljedećoj sezoni neće biti ni toga.

Veroneze
14-06-2007, 08:39
znas u neku ruku to i unistava malo dojam, bas sam sa frendom raspravljo...vise mi se svida tip razvijanja LFS-a, jest da je umarajuce za igrace ali gledaj ovako...imas tolko autiju tolko staza i nemoze ti se desit ta stvar da vozite stazu i ti imas verziju 1 a on ima neku novu verziju i na nekom mjestu ti prolazis sikanu a on samo proleti ravno...i tek kasnije skuzis da nova verzija nema sikane ^^..

tu je primjer konkretno za staze...al nemoraju biti staze u pitanju mogu i auti i modovi...ma svasta..uglavnom dobra stav imat amsu modva al u jednu ruku i malo glupo...
moje malo retardirano misljenje al jebga moro sam pisat jer ovaj podforum malo u kurcu

Nemoguće je ući na server ako nemaš istu verziju staze i odgovarajući auto. Uostalom, sve sami stavljamo na download tako da problema nikad nema.

downforce3d
15-06-2007, 20:38
ali što se tiče modabilnosti, igra owna.


znas u neku ruku to i unistava malo dojam, bas sam sa frendom raspravljo...vise mi se svida tip razvijanja LFS-a, jest da je umarajuce za igrace ali gledaj ovako...imas tolko autiju tolko staza i nemoze ti se desit ta stvar da vozite stazu i ti imas verziju 1 a on ima neku novu verziju i na nekom mjestu ti prolazis sikanu a on samo proleti ravno...i tek kasnije skuzis da nova verzija nema sikane ^^..

tu je primjer konkretno za staze...al nemoraju biti staze u pitanju mogu i auti i modovi...ma svasta..uglavnom dobra stav imat amsu modva al u jednu ruku i malo glupo...
moje malo retardirano misljenje al jebga moro sam pisat jer ovaj podforum malo u kurcu

Potpuno si u krivu. Ako nemaš apsolutno sve filove koji su potrebni, dobit češ mismatch. Tako bilo da je u pitanju staza, auto, ili neki od fileova za perfomanse uvijek dobijaš mismatch(i time kick sa servera) ako koristiš modificirane i različite fileove.

Gaas
16-06-2007, 09:42
nisam znao..kewl...al opet odo ja na LFS jucer nabavio licencu :P

Kostolomac
16-06-2007, 16:01
ja ne kužim zašto su te auto-simulacije teže od prave vožnje auta? :P

Gaas
16-06-2007, 19:53
ja ne kužim zašto su te auto-simulacije teže od prave vožnje auta? :P

teže? pa ono nisu bas teze, alis tos je da ti u virtualnom nemas straha i onda imas muda stisnut...pa dletis u zavoj pa ti ga je malo teze proc a u RL se useres i ne przis tolko brzo...

Veroneze
26-08-2007, 15:08
Prenosim sa MG-Gaminga:

------


Brno Preseason Trophy - SVECANO OTVARANJE NOVOG SERVERA! Pon, 21.30h!

staza Brno (CZE) download:
http://www.sendspace.com/file/4q8eoy

FIA GT mod download:
http://www.mg-gaming.com/forum/index.ph ... g73648#new (http://www.mg-gaming.com/forum/index.php?topic=7484.msg73648#new)

PONEDELJAK, 27.08.2007:
21h practice
21.30 qualification
21.50 warm up
22h RACE (15 krugova, 1 pitstop)

IP servera:
89.149.227.179 (moze se uci i preko liste servera, "MGRacing" server)
Password servera:
bpl

vozi se NGT klasa (Ferrari 360 Modena, Porsche GT3-RS, Alfa Romeo 8C, Nissan 350-Z V6, TVR T400R)

poseban poziv svim novim clanovima da dodju