PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trigonometrija



Kiklop
10-06-2007, 13:54
sutra pisem matisu a ja neam pojma
znam koji ce bit zadatci pa ako ih neko zna rjesit

1.Zadan je jednakokracni trokut sa kracima b=14,8 i kut medu kracima /_=39*.Izracunaj Površinu i Opseg

2.Dva brida kvadra imaju duljine a=3 b=4.Kolika je visina kvadra ako mu je prostorna dijagonala d=12.Izracunaj Oplosje i Volumen

3.Zadana je pravilna cetverostrana piramida s osnovnim bridom a=20 i bocnim bridom b=26.Izracunaj kut izmedu baze i bocnog brida.

Sto reci osim da je profesorica katastorfa i nista ne tumaci niko iz razreda nista nezna.Molim vas pomoc ocajan sam :cry:

NiX4tHeG@M3R
10-06-2007, 14:01
Jel ideš u MIOC ?

Moj buraz te pita ko ti je profa i koji si razred

možda bi znao riješiti koji zadatak

Kiklop
10-06-2007, 14:10
ma kakav mioc bokte Selska profa neki Kripl invalid tesko joj stajat pa nis ne tumaci i samo zadaje zadatke koje niko nezna rjesit :-x najrade bi ju :twisted:

Tri66a
10-06-2007, 14:14
sutra pisem matisu a ja neam pojma
znam koji ce bit zadatci pa ako ih neko zna rjesit

1.Zadan je jednakokracni trokut sa kracima b=14,8 i kut medu kracima /_=39*.Izracunaj Površinu i Opseg

2.Dva brida kvadra imaju duljine a=3 b=4.Kolika je visina kvadra ako mu je prostorna dijagonala d=12.Izracunaj Oplosje i Volumen

3.Zadana je pravilna cetverostrana piramida s osnovnim bridom a=20 i bocnim bridom b=26.Izracunaj kut izmedu baze i bocnog brida.

Sto reci osim da je profesorica katastorfa i nista ne tumaci niko iz razreda nista nezna.Molim vas pomoc ocajan sam :cry:
1) http://img509.imageshack.us/my.php?image=matinp4.jpg
EDIT: pardon, površina je a*v/2

2) http://img520.imageshack.us/my.php?image=matipl5.jpg

Simon the Dreamer
10-06-2007, 14:18
sutra pisem matisu a ja neam pojma
znam koji ce bit zadatci pa ako ih neko zna rjesit

1.Zadan je jednakokracni trokut sa kracima b=14,8 i kut medu kracima /_=39*.Izracunaj Površinu i Opseg

2.Dva brida kvadra imaju duljine a=3 b=4.Kolika je visina kvadra ako mu je prostorna dijagonala d=12.Izracunaj Oplosje i Volumen

3.Zadana je pravilna cetverostrana piramida s osnovnim bridom a=20 i bocnim bridom b=26.Izracunaj kut izmedu baze i bocnog brida.

Sto reci osim da je profesorica katastorfa i nista ne tumaci niko iz razreda nista nezna.Molim vas pomoc ocajan sam :cry:
Ovaj prvi, izračunaš visinu iz tangensa od pola kuta, jer je pola jednakokračnog trokuta jedan pravokutni, a iz kosinusa iste polovice kuta izračunaš polovicu osnovice, stranice a, i onda ti je formula za površinu visina puta stranica a kroz dva, a opseg dva b + a.

Drugi je dosta zajeban, morao bi si to nacrtati, trebalo bi mi neko vrijeme, ali se sve svodi isto na pitagoru i pravokutne trokute.

Treći je lagan, izračunaš dijagonalu kvadrata koji čini bazu, a to je a korijena od 2, ako se ne varam, i onda onaj pravokutni trokut čiji kut između baze (tj dijagonale baze) i bočnog brida koji imaš, te ti je zapravo onda samo kosinus tog traženog kuta polovica dijagonale kroz bočni brid (koji bi kao bio hipotenuza u tom trokutu). Ak baš oćeš, nacrtam ti skicu pa pošaljem.

Kiklop
10-06-2007, 14:21
imam pitanje uezi prvog
znaci a dobijem tako da /_ podjelim sa 2 i od nje izracunam kosinus onda to sve pomnozim sa 2 ???
EDIT:skuzio sam prvi uz pomoc Gaasa na xfireu

jel mi moze neko objasnit kak dobit v u prvom zadatku???

Kiklop
10-06-2007, 16:40
bump

Dreamer Deceiver
10-06-2007, 16:51
to sam ja ispravlja pred enki dan, ali ispravljat cu opet, zao molim modeove da ne brišu tu temu

cmeljo22
11-06-2007, 02:32
omg pa i ja pisem trigonometriju sutra a u pm... sad moram strebat sutra ujutro jer ako dobim 1 ima sanse da idem u skolu 7 mjesec na rok ^^ a nista sutra strebam do 1 pa cemo vidit popodne