PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dilema!



omfgnoob1
09-06-2007, 21:19
Jednostavno pitanje je li kuciste bolje drzat otvoreno ili zatvoreno i zasto?

09-06-2007, 21:21
Otvorenim kučištem bi trebo dobit možda koji stupanj manju temp...al i povečanje prašine+rizika da rukom dirneš neku komponetu ili sklop--na tebi je da biraš!

The Boz
09-06-2007, 21:28
Ovisi koliko dobro ti je dizajniran protok zraka. U pravilu, ne otvaraj kučišta.

dugi
09-06-2007, 21:30
otvoreno je bolje,protiv prasine se tesko boriti tak i tak,jedino stvarno postoji opasnost od dodira ili udarca ali nisam cuo da je netko imao takvih problema.Naravno ako u kuci ima male djece onda ga treba obavezno drzati zatvorenim jer zlo ne spava.

streetrace777
10-06-2007, 08:53
Ja ga stalno drzim otvoreno koristim ga kao klimu

10-06-2007, 09:53
Ja ga stalno drzim otvoreno koristim ga kao klimu

kao klimu??sad po ljetu???pogle si temp matične...garantiram da nije ispod 25-30c....možda za zimu da...al ljeto definitivno ne kao klima!

Lord Jambrek
10-06-2007, 10:13
Ja držim kućište otvoreno.

Više prašine? Crap, otkak držim otvoreno kućište, imam puno manje prašine.

10-06-2007, 10:14
Ja držim kućište otvoreno.

Više prašine? Crap, otkak držim otvoreno kućište, imam puno manje prašine.

ti se neki onda poseban lik..ajd mi obajasni na koju foru manje prašine bez da je brišeš/čistiš?

Bartuc
10-06-2007, 10:34
[quote="Lord Jambrek":pjlxc4t1]Ja držim kućište otvoreno.

Više prašine? Crap, otkak držim otvoreno kućište, imam puno manje prašine.

ti se neki onda poseban lik..ajd mi obajasni na koju foru manje prašine bez da je brišeš/čistiš?[/quote:pjlxc4t1]

Ja sam se isto začudio, ali ovo je živa istina!

Prošle i pretprošle godine sam imao otvoreno kučište cca 3 mjeseca, i imao sam osjetno manje prašine nego kada je bilo zatvoreno! Da me ubiješ, ne znam na koju foru :D

A sada, pošto sam izolirao kučište, imam fakat minimalno prašine unutra (zatvoreno kučište)! Nedavno sam ga čistio, i jedino se moglo naći nešto prašine na ventilatorima... ali ovak po komponentama gotovo ništa!

PS: OnTopic... nije ti važno da li je otvoreno ili zatvoreno jerbo je razlika u temperaturi mala... Jedino ako si staviš onaj kučni ventilator da puše drito u komp dok je kučište otvoreno! Pošto je meni komp radio 3 mjeseca nonstop (0/24), stavio sam tak ventilator i temperature su bile odlične zbog dobbre provjetrenosti :D

10-06-2007, 10:52
Možda zbog toga jer kad je otvoreno non stop se nešto događa u sobi di je pc pa se i prašina diže iz njega!

Lord Jambrek
10-06-2007, 12:18
Možda zbog toga jer kad je otvoreno non stop se nešto događa u sobi di je pc pa se i prašina diže iz njega!


Tako je, jer ventilatori bacaju prašinu okolo po sobi, a kada je zatvoreno, onda se samo nakuplja prašina unutra jer nema gdje otići, ovako samo izađe iz kućišta, onak ostaje u kućištu i nagomilava se.

dugi
10-06-2007, 12:27
[quote="amd freak":134loujr]Možda zbog toga jer kad je otvoreno non stop se nešto događa u sobi di je pc pa se i prašina diže iz njega!


Tako je, jer ventilatori bacaju prašinu okolo po sobi, a kada je zatvoreno, onda se samo nakuplja prašina unutra jer nema gdje otići, ovako samo izađe iz kućišta, onak ostaje u kućištu i nagomilava se.[/quote:134loujr]

to sam i ja primjetio,najvise prasine imam kada je kuciste zatvoreno.Ali zatvoreno kuciste ima vise prednosti nego mana.Tise je ,sigurnije,ljepse...

NITROS
10-06-2007, 14:25
Otvorenim kučištem bi trebo dobit možda koji stupanj manju temp...al i povečanje prašine+rizika da rukom dirneš neku komponetu ili sklop--na tebi je da biraš!

A kaj bi se dogodilo da dodirnes neku komponentu ili sklop s rukom??

Lord Jambrek
10-06-2007, 14:26
[quote="amd freak":39ng80va]Možda zbog toga jer kad je otvoreno non stop se nešto događa u sobi di je pc pa se i prašina diže iz njega!


Tako je, jer ventilatori bacaju prašinu okolo po sobi, a kada je zatvoreno, onda se samo nakuplja prašina unutra jer nema gdje otići, ovako samo izađe iz kućišta, onak ostaje u kućištu i nagomilava se.

to sam i ja primjetio,najvise prasine imam kada je kuciste zatvoreno.Ali zatvoreno kuciste ima vise prednosti nego mana.Tise je ,sigurnije,ljepse...[/quote:39ng80va]

Meni nije ljepše, meni osobno puno bolje izgleda otvoreno kućište.

Bartuc
10-06-2007, 14:29
A kaj bi se dogodilo da dodirnes neku komponentu ili sklop s rukom??

Niš se nebi dogodilo! Probao sam na grafičkoj :D

Sve je to dobro zaštičeno i mislim da nema takvih problema!

Lord Jambrek
10-06-2007, 14:33
Otvorenim kučištem bi trebo dobit možda koji stupanj manju temp...al i povečanje prašine+rizika da rukom dirneš neku komponetu ili sklop--na tebi je da biraš!

A kaj bi se dogodilo da dodirnes neku komponentu ili sklop s rukom??

Probaj pa ćeš vidjet, ništa, koliko puta ja znam položit ruku na grafičku ili zvučnu, apsolutno ništa se ne desi.

NITROS
10-06-2007, 14:43
Tnam da moze biti ako si nabijen elektricitetom, pa moze nesto skuriti, ali ovak da dodirnes grafu ili nekaj sigurno se nista nemoze dogoditi.

Bartuc
10-06-2007, 14:47
Tnam da moze biti ako si nabijen elektricitetom, pa moze nesto skuriti, ali ovak da dodirnes grafu ili nekaj sigurno se nista nemoze dogoditi.

Mom starom je tek napajanje riknulo kad se šarafciger lagano zabio u grafu sa metar visine :rotfl:

Ali grafa i dan danas veselo kuca :D

streetrace777
10-06-2007, 20:52
Jedino ako dodirnes ventilator mozda ostanes bez prsta. Big Deal

10-06-2007, 20:53
Dobor samo vi prčkajte nutra po komponentama...al ja nebi...hvala!

Frozen
10-06-2007, 21:22
ja imam otvoreno i pokraj stola je lijepo na 0.5m visine :)

savjet, ne slagati coolere dok je komp upaljen xD
na box cooleru sam izbio jedno pero dok sam slagal jedan sastrane :oops:

Kostolomac
10-06-2007, 21:29
Jedino ako dodirnes ventilator mozda ostanes bez prsta. Big Deal

pogotovo ako je fab ili delta :rotfl: