PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC se restarta



goGAMERo
09-06-2007, 10:59
Ovako, u zadnje vrijeme mi se često PC zna restartati dok igram neku igru ili recimo gledam neki film. Ono zvuk zašteka na sekund, znate ono, i restart sistema. Što se tiče pregrijavanja, sumnjam imam prescotta i temp se kreće oko 45 C. Imam još 2 gige ram-a i x1300 pro grafulju trentuno. Recimo, zna se u roku od sat vremena 2 puta restartati, a nekad radi od 12 - 24 bez problema... Fakat mi nije jasno. E sad, dok ovu drugu gigu nisam kupio nisam imao nikakvih problema, al ram je u potpunosti ispravan, korišten svega pola godine... Može li biti do napajanja, imam nekog Foxconn-a piše na njemu max output power is 400W, al to naravno nije istina.!?

Berax0r
09-06-2007, 11:07
Ako kazes da je uredu temperatura onda jedino sto moze biti je Napajanje.ISti problem sam imao.Samo prije nego sto promijenis napajanje provjeri viruse :wink:

goGAMERo
09-06-2007, 11:11
A šta mislite može li biti neki racku s Winsima, inače pc mi je opako u qurcu. Imao sam vistu instaliranu na drugoj particiji, onda sam tu lijepo particiju formatirao tj. pobrisao vistu, al i dalje mi uvjek pri podizanju sistema pojavljuje dual boot manager?

Berax0r
09-06-2007, 11:23
A šta mislite može li biti neki racku s Winsima, inače pc mi je opako u qurcu. Imao sam vistu instaliranu na drugoj particiji, onda sam tu lijepo particiju formatirao tj. pobrisao vistu, al i dalje mi uvjek pri podizanju sistema pojavljuje dual boot manager?

hmm,jesi u mogucnosti da reinstaliras windowse?
ako jesi prvo to napravi jer stvarno nekad vista moze zadavati glavobolju :roll:

goGAMERo
09-06-2007, 11:29
A oću čim prije, al na PC-u imam igara, muzike, filmova, teško mi se oprostiti s time. A jel mi neko zna reći zašto je to tako? Ostao mi je dual boot manager, a nemam više viste, wtf?

Berax0r
09-06-2007, 11:33
mozda u registry-u ti je ostalo nesta :wink:

09-06-2007, 11:37
A oću čim prije, al na PC-u imam igara, muzike, filmova, teško mi se oprostiti s time. A jel mi neko zna reći zašto je to tako? Ostao mi je dual boot manager, a nemam više viste, wtf?


prebacis to na drugu particiju i to je to.

09-06-2007, 11:48
1.Format svega i stavi sve friško..nemij biti lijen..u biti tebi je u interesu da ti sve radi kako treba...
2.Ako su opet problemi...onda je hardwere problem...mirišu mi rami...jesi siguran da su iste pločice istih proizvođača?Jer nerijetko se događa da se ramovi pokolju!
3.Može biti i do temp..pa malo očisti kučište...

goGAMERo
09-06-2007, 13:49
1.Format svega i stavi sve friško..nemij biti lijen..u biti tebi je u interesu da ti sve radi kako treba...
2.Ako su opet problemi...onda je hardwere problem...mirišu mi rami...jesi siguran da su iste pločice istih proizvođača?Jer nerijetko se događa da se ramovi pokolju!
3.Može biti i do temp..pa malo očisti kučište...

Kućište jučer izglancao, propuhao ventove, coolere ma sve.

Što se tiče RAM-a, da je do njega, logično bi bilo da me izbaci odmah iz igre i li da se bar pojavi BSOD jel, al nikakvi errori samo rr.

Ovako ide RAM.

Moj prijašnji 1GB DDR2 Transcend 533 mhz, a ova dva nova su modula 2 x 512 Transcend DDR2 667 mhz. Ram je dakle downloackan. Al jel može biti problem što ram-i nisu raspoređeni pravilno po onim bojama, jer jedan RAM socket na matičnoj mi očito ne radi.?

Prince-Artas
09-06-2007, 18:48
moglo bi bit do napajanja
reinstal win u čisto pa javi ako se problemi ponove

goGAMERo
10-06-2007, 09:16
Ma čim kupim novu grafu i napajanje onda ću uraditi format c i mirna Bosna. Evo neam problema danas, može bit, da je to jučer bilo i zbog lošeg vremena, pad napona...

rave_or_die
10-06-2007, 09:31
Ovako, u zadnje vrijeme mi se često PC zna restartati dok igram neku igru ili recimo gledam neki film. Ono zvuk zašteka na sekund, znate ono, i restart sistema. Što se tiče pregrijavanja, sumnjam imam prescotta i temp se kreće oko 45 C. Imam još 2 gige ram-a i x1300 pro grafulju trentuno. Recimo, zna se u roku od sat vremena 2 puta restartati, a nekad radi od 12 - 24 bez problema... Fakat mi nije jasno. E sad, dok ovu drugu gigu nisam kupio nisam imao nikakvih problema, al ram je u potpunosti ispravan, korišten svega pola godine... Može li biti do napajanja, imam nekog Foxconn-a piše na njemu max output power is 400W, al to naravno nije istina.!?

Mislis ono zvuk se stalno ponavlja i onda se komp restarta ili?

dugi
10-06-2007, 09:35
Kladim se na memoriju i ulazem lijevo jaje :) .Izvadi tu plocicu rama koju si naknadno kupio pa testiraj par dana.

Neven <R>
10-06-2007, 09:44
Probaj samo izvaditi i ponovno vratiti pločicu RAM-a, meni je to pomoglo.

Prince-Artas
10-06-2007, 12:51
Kladim se na memoriju i ulazem lijevo jaje :) .Izvadi tu plocicu rama koju si naknadno kupio pa testiraj par dana.

možda mu je dodatnim ramom napajanje preopterećeno, nemam iskustva s tim Foxconn napajanjima, jel to valja išta?

dugi
10-06-2007, 13:13
Kladim se na memoriju i ulazem lijevo jaje :) .Izvadi tu plocicu rama koju si naknadno kupio pa testiraj par dana.

možda mu je dodatnim ramom napajanje preopterećeno, nemam iskustva s tim Foxconn napajanjima, jel to valja išta?

Lako moguce da je napajanje radilo na rubu pa ga sad i ta jedna dodatna plocica preoptereti.Inace najnezgodniji problem na pc opcenito.Mozda se memorija kolje sa plocom,moda se kolje sa drugom memorijom ,mozda se preopteretilo napajanje,jebiga treba testirati.Prvo bi izvadio ovu novi ram i probao bez nje,ako pc radi ok onda bi stavio samo nju pa vidio.u krajnjem slucaju probati i sa drugim napajanjem.

10-06-2007, 14:59
meni se to desavalo sa driverima od grafe.

goGAMERo
17-06-2007, 13:48
Evo ja instalirao novu grafulju i napajanje i maloprije igram R6 vegas i restarta se PC.

Najgore, što se rr-ao dok sam i bio na starom napajanju i grafulji, al evo jedno 5 dana mi radio perfektno i po 12 sati dnevno, i onda se jučer prije nego što sam stavio grafu RR. Može li se recimo napajanje pregrijati ili nešto slično, temp proca je 49 C, normalno s obzriom da se radi o prescotu, temp. grafe 44 C

goGAMERo
18-06-2007, 10:56
Jučer izvadio sva tri sticka RAM-a, očistio ih, i vratio samo svoj stari orginalni koji sam prvi kupio, jutros igrao satak i pol TDU bez problema, maloprije uđem u igru PC se restarta. Stvarno ne znam više šta može biti problem, temp. proca relativno normalna, grafa uredu uopće se ne grije, novo novcato chieftec 450w napajanje...

Može li biti išta do jebenih windowsa?