PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rađenje kalkulatora za igre



Vennas
07-06-2007, 20:23
Evo pa da napokon negdje predstavim svoju ideju. Znači ja nisam programer , hmm, i nemislim biti :).

Neka nova igra izađe i vi za nju napravite kalkulator.
Šta kalkulator znači , pa ako ste igrali ogame igru znali biste , ali ako ne.

To bi bio program koji bi vam govorio šta bi se desilo u igri da ste to i to napravili.

Znači u taj program upišete podatke o vašem sadašnjem avataru, sad govorim o wow-u primjer. :) .
Upišete podatke o vašem avataru i o protivničkom avataru , pritisnete begin i sada vam kalkulator da izvještaj o borbi , kako bi prošla. Tko bi pobijedio a tko ne.

Pošto u igri wow , je trenutno aktualan arena system , napravite kalkulator za 2vs2 , 3vs3 igrača dobro skužili ste. :)
Za ovakav stil 2vs2 , 3vs3 5vs5, napravite 3D okruženje područija (arena) u kojima će igrač moći igrati sa obadvijema stranama timova, imati će opciju da postavlja koja će se klasa charactera boriti protiv koje, kakve iteme će pojedina klasa imati i koji će im talenti biti.
Ovakav program bi uvelike pomogao pri taktiziranju u wow igri , u tim pvp arena borbama i uvidio na nedostatke pojedinih timova protiv drugih

Eto to je samo jedan primjer :). Nezaboravite da wow igra oko 7 milja igrača. ccc :)

Svinjoguz
07-06-2007, 20:35
Krasna ideja,samo naprijed!Nek ti se iskusniji ljudi poput bureka jave pošto se ne kužim u takve stvari.

Shadowhell
07-06-2007, 20:43
Daj ubij se kiflom ... ( ozbiljno, da )

Jopax
07-06-2007, 20:46
To bi bilo kompliciranije od izrade vremeplova
jer kako ces ti znat koje ce spellove ko koristiti ko ce koga napadati
onda postoji critical pa dodge milijun malih stvari koje bi pravi programerski tim tesko napravio
zato


Daj ubij se kiflom ... ( ozbiljno, da )

The Boz
07-06-2007, 21:28
Sve je bilo OK dok nisi rekao "U 3D okružju"... Ako to napraviš u 3D okružju, to nije kalkulator, to je igra.
Postoje primjeri svega osim ovog "real-time 3D" kalkulatora. Recimo, GWFreaks i The Edge za Guildwars nude potpune opcije sukoba timova pod tvojom kontrolom, no ne u stvarnom vremenu, nego sa kalkulacijama i kvazi-turnovima, bez pozicijske taktike itd.

olio
07-06-2007, 22:07
hmm bilo bi tu puno


if
if
if
if

Burek_fr0m_SPACE
07-06-2007, 22:51
Nemoguća misija. Da bi takvo nešto napravio, vrlo vjerovatno bi morao imati pristup kodu igre za koju hoćeš praviti "kalkulator", jer drugačije teško da bi saznao sve pojedinosti koje ti trebaju da vijerno repliciraš neki sukob u igri. Jedno je OGame sa nekoliko vrsta brodova i nekoliko tehnologija i u kom se bitke odvijaju na poteze. Sasvim drugo je neka real-time igra u 3D prostoru u kome svaki igrač može zauzeti praktično beskonačan broj pozicija na terenu, gdje imaš hiljade itema, stotine skillova i spellova i koječega. Kao što Boz reče, samo još dodaš kontrole na tastaturu i miša i imaš igru.

[_[_[Sk8man]_]_]
08-06-2007, 11:51
Mozda bi to bilo moguce za neku ultrajednpostavnu igru, ali i to je upitno.(Za
WoW SIGURNO NE!!!). Ili bi se to mozda moglo napravit za neku jednostavniju turn-based igru, ali opet kazem Mozda. Za tako nesto bi trebalo imati puno, puno programerskog iskustva.

DrunkyDuck
08-06-2007, 12:00
Pa za neku strategiju (cak i real time) bi bilo moguce napraviti jedan takav "kalkulator" koji uzima u obzir kolicinu jedinica, njihovu snagu/izdrzljivost i na kraju izbaci postotak. Naravno, igrac bi dobio cistu statistiku, nema rijeci o kvaliteti taktike.

Nije da vidim neku svrhu ovoga u igri.

Vennas
08-06-2007, 16:04
Ja sam vam dao ideju ?? :). Sad ako želite vi je razradite .
Kažem nisam programer , pa nemam pojma šta je sve potrebno.

Napravite onda kalkulator samo za karaktere u igri ??. Znači ubacite podatke lvl charactera , koje iteme ima, talente , koje poteze napada da napravi u određenom vremenu i tako da izračunate koliko taj character može
štete (damage) napraviti.


Ili ako želite promijeniti naziv kaklkulator u nešto drugo .

Jopax
08-06-2007, 18:25
Pa za neku strategiju (cak i real time) bi bilo moguce napraviti jedan takav "kalkulator" koji uzima u obzir kolicinu jedinica, njihovu snagu/izdrzljivost i na kraju izbaci postotak. Naravno, igrac bi dobio cistu statistiku, nema rijeci o kvaliteti taktike.
itor
Nije da vidim neku svrhu ovoga u igri.

znam o taktici jednom sam igrao EaW i sa tri corellian corvete odbranio se od nekoliko acclamatora i tartan patrol cruisera 8) (imo sam i stanicu)

Burek_fr0m_SPACE
09-06-2007, 02:07
Ja sam vam dao ideju ?? :). Sad ako želite vi je razradite .
Vrijeđa me što prema tvom postu ispada da se mi nikada ne bi sjetili toga i da si nam baš ti trebao da nam daš ideju... kao da si neko otkriće napravio. Mi se nismo ni hvatali te ideje zato što znamo da je nepraktična/neizvediva/neisplativa. Ali nvm, možda nekad budeš imao i neku dobru ideju...

Dux
09-06-2007, 14:07
ja sam napravio jednom kalkulator za borbu u heroesima 3, ok je funkcionirao, mogao si unesti gotovo sve stavke za nekog monstera(kolko ih ima, napad, obrana) i onda bi izračunao koliko je monsteru ostalo hp i koliko komada ih je uopće preživjelo.

Vennas
09-06-2007, 14:34
Ja sam vam dao ideju ?? :). Sad ako želite vi je razradite .
Vrijeđa me što prema tvom postu ispada da se mi nikada ne bi sjetili toga i da si nam baš ti trebao da nam daš ideju... kao da si neko otkriće napravio. Mi se nismo ni hvatali te ideje zato što znamo da je nepraktična/neizvediva/neisplativa. Ali nvm, možda nekad budeš imao i neku dobru ideju...


Pa napisao sam bio upitinke. lol

Kalkulatori već postoje samo to još za wow.

DrunkyDuck
09-06-2007, 14:59
A kako bi ti taj kalkulator ubacio u sucelje igre?

Burek_fr0m_SPACE
09-06-2007, 19:03
Kalkulatori obično i ne idu baš u sučelje igre... ne znam ni na šta tačno misliš pod tim. Ali napravim vam ja kalkulator za Auru u roku od 5 min...

DrunkyDuck
09-06-2007, 19:59
Htio sam reci, kako taj kalkulator ubaciti u WoW? Tako da postane dio GUI-a igre i da sam vadi podatke o likovima u igri. I ne bi li to igra prepoznala kao haxanje?

Mogao bi on biti i eksterni (alt+tab), ali, ne vidim mu puno svrhe kad bi igrac morao rucno upisivati sve podatke.