PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fallout i Fallout 2



Stranica : [1] 2

Votox
07-06-2007, 17:14
Evo baš sad igram i prisjećam se kralja... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray:
Komentari? :ekipa:

Simon the Dreamer
07-06-2007, 17:57
Igram i ja upravo dvojku i svakih 15 minuta se rasplačem pod napadom nostalgije...

Grampy Bone i te spike, sjajna igra...

Jopax
07-06-2007, 19:30
ja sam poceo igrat dvojku ali je nemam na laptopu samo na kompu na kojeg ne mogu :cry:

Kiklop
07-06-2007, 19:49
ja si bas poceo razmisljat da pocnem opet dvojku igrat makar sam i krajem prosle god po 15 put proso oba djela
al jedna stvar me muci nisam otkrio jednu lokacio Sierra Base niti jednom a vidio sam da postoji jel ju zna neko otkrit?

Arbiter of Change
07-06-2007, 21:27
E da se ja sada sjećam svega. :(

Jedino što mi je jasno ostalo u sjećanje je euforija koju sam imao kad sam našao 1. puškicu (onu crapshot šta pali samo jedan metak, pa onda puni).... euforija koja je vrlo brzo nestala nakon jedne borbe kad mi je Sulik sprašio rafal u leđa. :D

Dobri stari dani (prodavanje likova u roblje, anyone?)...

Simon the Dreamer
08-06-2007, 13:29
Sierra Base je ako se dobro sjećam južno od New Rena, i teško je ući jer imaju neke topove, ali kad uđeš, unutra je jedna od najboljih fora u igrici - Skynet (iz Terminatora).

Outmind
08-06-2007, 13:34
Ja sam sad počeo dvojku igrat... Ubio me patlidžan u selu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Shador
08-06-2007, 16:44
A što reći, prešao sam i jedinicu i duju pun k* puta, ali evo, opet me hvata nostalgija da zaigram, btw, zna li itko gdje se može konstruirati vlastiti Robo-Brain, jedan frend mi je rekao da ga je on napravio ali nije htio reć gdje.

Armachus
08-06-2007, 19:24
Sjećam se ove igre dok sam je igrao na dobrom starom Atari-u... :)

Pa jel' vi znate kad je ova igra izašla?


Oldies But Goldies
Commodore generacijo moja, da smo se ranije sreli; Amiga generacijo moja, toliko toga nas dijeli; Nintendo generacijo moja, tko nam je ukrao dušu; Sega generacijo moja, jesmo li previše htjeli?

Selim ovo u Gaming općenito...

Kiklop
08-06-2007, 19:32
ova igra nema veze s atarijem
nego znam di se nalazi ta Sierra baza ali nemogu u nju uc obicno vec trebam s nekim pricat ko ce mi rec za nju il tak nes a ovako normalinm istrazivanjem ju se nemoze otkrit

Black Hawk Down
08-06-2007, 20:58
E da li su sada 1 i 2 postale free mislim kako je bethseda otkupila sva prava i to
ako je odgovor da molim da f2 ili f1 budu na pcplay dvdu ili da mi netko da link za skidanje jer nostalgija

mravojed20
08-06-2007, 21:07
Evo stvarno ne kuzim zašto si ti tako zapeo za to da najveći hitovi budu besplatni? imaš ih obadva za kupit sa original manualima za 119kn.

Black Hawk Down
08-06-2007, 21:11
u algoritmu ili crovortexu?

mravojed20
08-06-2007, 21:13
Ima u crovortexu.Nisam gledo za Algoritam.

Domy
08-06-2007, 21:59
Crovortex ima fallout collection,cca. 150kn. Isplati se bez razmišljanja, Fallout 1 i 2 su klasika turn-based rpg-ova, Tactics je ok iako na malo drukčiji način.

A u Sierra Army Depot se jedino može ući kao član obitelji Wright u New Renu tj to je 2. zadatak,taman prije inicijacije. A zadatak prije toga je otkriti zakaj se omiljeni sin šefa obitelji Wright predozirao jet-om,otkriće je direktno vezano za slanje u tu bazu.
Btw,procedura za uopće moć radit za njih je prvo pristupit jednom od njih na kolodvora na istoku Rena,a tek onda ić u kuću i tražit razgovarat s šefom, Orville Wright ak me pamćenje služi.

Domy
08-06-2007, 22:03
A što reći, prešao sam i jedinicu i duju pun k* puta, ali evo, opet me hvata nostalgija da zaigram, btw, zna li itko gdje se može konstruirati vlastiti Robo-Brain, jedan frend mi je rekao da ga je on napravio ali nije htio reć gdje.

Skynet u Sierra Army Depot.
Mali spoiler,Skynet je mainframe tamo,želi se maknut iz napuštene baze pa mu omogućiš to prebacivanjem programa u cybernetic brain. Važan visok science skill i brijem dex jer se jedino tako može spasit mozak da ne propadne u maloj nezgodi...

Kiklop
08-06-2007, 23:01
Crovortex ima fallout collection,cca. 150kn. Isplati se bez razmišljanja, Fallout 1 i 2 su klasika turn-based rpg-ova, Tactics je ok iako na malo drukčiji način.

A u Sierra Army Depot se jedino može ući kao član obitelji Wright u New Renu tj to je 2. zadatak,taman prije inicijacije. A zadatak prije toga je otkriti zakaj se omiljeni sin šefa obitelji Wright predozirao jet-om,otkriće je direktno vezano za slanje u tu bazu.
Btw,procedura za uopće moć radit za njih je prvo pristupit jednom od njih na kolodvora na istoku Rena,a tek onda ić u kuću i tražit razgovarat s šefom, Orville Wright ak me pamćenje služi.da to sam si i mislio ja sam svaki put u tom gradu radio za onu drugu obitelj i svaki put kad bi doso kod njih uvjek bi zavrsilo masakrom :D ako su to oni koji imaju veliki bazen na drugom katu ona mozes spavat s njegovom zenom i opljackat one sefove

Chieftain
09-06-2007, 09:08
Ja sam na jedinici došao jaaako daleko, skoro pa red kraj, imao sam savrsenog lika, sva moguća oružja od onih likova koj prodaju oružja, oni koje su Deadclawovi zarobili, BOS armor...joooooooj, i onda mi je brat jednom nezgodom izbrisao saveove :-x :cry:
A dvojku bas i nisam nesto igrao, zasro sam pa mi se nije dalo vise, ali razmišljam da ponovo započnem. E ljudi, odma jedno pitanje... kad uzimate ono za što ćete biti specijalizirani (small guns, energy guns, fist aid, gambling itd.) dali na dvojki je bolje uzet small guns ili energy guns ili oboje?

Arbiter of Change
09-06-2007, 09:10
Po meni se, sve do dosta kasnije u igru, isplati koristiti samo small guns od dalekometnih naprava (granate su stvarno... problematične).

Armachus
09-06-2007, 18:26
ova igra nema veze s atarijem
nego znam di se nalazi ta Sierra baza ali nemogu u nju uc obicno vec trebam s nekim pricat ko ce mi rec za nju il tak nes a ovako normalinm istrazivanjem ju se nemoze otkrit

Ma nemoj mi reć!? :o
:rotfl:

Neven <R>
09-06-2007, 19:19
Sjećam se ove igre dok sam je igrao na dobrom starom Atari-u... :)

Pa jel' vi znate kad je ova igra izašla?


Oldies But Goldies
Commodore generacijo moja, da smo se ranije sreli; Amiga generacijo moja, toliko toga nas dijeli; Nintendo generacijo moja, tko nam je ukrao dušu; Sega generacijo moja, jesmo li previše htjeli?

Selim ovo u Gaming općenito...
Ne slažem se sa tvojom odlukom:
Fallout 2S--- September 30, 1998

Deus Ex --- June 22, 2000
Unreal Tournament --- November 26, 1999
Revolt/Rollcage --- March 24, 1999
NFS 3 --- June 18, 1998
Planescape Torment --- December 12, 1999
Heroes of Might and Magic 3 --- June 1, 1999
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura --- August 21, 2001
itd., ima ih još dosta.

Sve ove igre imaju svoj topic u oldies but goldies, tako da ili vrati ovaj topic nazad ili te čeka još jako puno premještanja. Činjenica je da ako ćeš premještati sve topice iz ovog razdoblja, u oldies but goldies će ostati dva i pol topica.

BTW evo što ti piše ispod gaming općenito:

Ako ste prije nas došli do neke zanimljive informacije, slobodno je podijelite sa svima, čak i ako je istinita. Ovo je također i mjesto za sve vaše komentare u vezi igara. Savjet: nastojte se čim više držati naslova iz ovog stoljeća.S

whiskey
09-06-2007, 20:08
Nevene neki jednostavno neznaju al drago mi je da ima više nadobudnih koji ispravljaju neznalice jer meni se cisto neda. :wink:

Kiklop
09-06-2007, 21:02
ova igra nema veze s atarijem
nego znam di se nalazi ta Sierra baza ali nemogu u nju uc obicno vec trebam s nekim pricat ko ce mi rec za nju il tak nes a ovako normalinm istrazivanjem ju se nemoze otkrit

Ma nemoj mi reć!? :o
:rotfl:lol tek sad vidim da je ovo bio sarkazam hehe :D

revenion
09-06-2007, 21:47
Evo,preseljeno na zahtjev Nevena :D

Chieftain
10-06-2007, 12:22
E ljudi sta kazete da zatrazimo da Fallout serijali imaju svoje mjesto na forumu?

Simon the Dreamer
10-06-2007, 13:53
^A neznam, nije online igra, nije da ju svi trenutno igramo, pa do izlaska trojke još ne...

Za Kiklopa, Wrightovi su oni drugi kojih ima najviše, svi su si braća i sestre, :D, a onaj sa ženom i kćeri koje možeš, khm, bolje upoznati nije Wright nego neki drugi, nemrem se sad sjetit prezimena.

E da, i Amarchuse, daj prestani srat, neznam šta ti uopće radiš na ovom podforumu, odi igrat Far Cry i pusti ovaj podforum na miru.

Domy
10-06-2007, 21:10
^A neznam, nije online igra, nije da ju svi trenutno igramo, pa do izlaska trojke još ne...

Za Kiklopa, Wrightovi su oni drugi kojih ima najviše, svi su si braća i sestre, :D, a onaj sa ženom i kćeri koje možeš, khm, bolje upoznati nije Wright nego neki drugi, nemrem se sad sjetit prezimena.

E da, i Amarchuse, daj prestani srat, neznam šta ti uopće radiš na ovom podforumu, odi igrat Far Cry i pusti ovaj podforum na miru.

Bishop

Kostolomac
10-06-2007, 21:14
stalno čujem ljude da spominju tu igru a ja ju još nisam igrao... jel puno propuštam? :P

Svinjoguz
10-06-2007, 21:33
stalno čujem ljude da spominju tu igru a ja ju još nisam igrao... jel puno propuštam? :P

Yep,odličan postapokaliptični TB RPG,sa nevjerojatno postapokaliptičnom afmosferom,postapokaliptičnih likovima,onim postapokaliptičnim dvoglavim kravama,sve u svemu,postapokaliptično :) .

Simon the Dreamer
11-06-2007, 11:13
^A neznam, nije online igra, nije da ju svi trenutno igramo, pa do izlaska trojke još ne...

Za Kiklopa, Wrightovi su oni drugi kojih ima najviše, svi su si braća i sestre, :D, a onaj sa ženom i kćeri koje možeš, khm, bolje upoznati nije Wright nego neki drugi, nemrem se sad sjetit prezimena.

E da, i Amarchuse, daj prestani srat, neznam šta ti uopće radiš na ovom podforumu, odi igrat Far Cry i pusti ovaj podforum na miru.

Bishop
Da, Bishop, thx.
Koje ironično ime...

Death By Sexy
13-06-2007, 09:49
Evo nabavljam Fallout collection u crovortexu za 150 kn. :D

whiskey
10-07-2007, 17:23
Vjerovali ili ne ja tek drugi put prilazin Fallout 2. Proradija mi je ispucani cd iz 1999. Nego mda.. Lik mi ima agilnost na 10, percepciju na 8, karizma na 7 i inteligencija 8. Dakle pate, luck , endurance i snaga. Finese da maknem negativni luck i Gifted su traits. Bit ce kritikalaca :) Tag skilovi small arms, steal i speach. Koliko se može imati npc-ova u isto vrime i koliko ima potencijalnih? Sican se kad san davno igra prvi put da san u ekipi ima jednog tribalca, mutanta, deathclawa, 2 psa robota i doktora ne nužno u isto vrime, dakle ginuli su heh. 8)

Simon the Dreamer
10-07-2007, 17:28
Ma Folaut rulz, samo mi se više neda igrat dvojku over and over again...
:rotfl:
Kad će ta trojka već jednom..

Teon
05-08-2007, 11:06
Eh odlicne li igre koju ne mogu nikako prezaljeti sto nisam odigrao :( :cry:

Mislim ju nabavait, ili collection ili pojedinacno, ako pojedinacno sta mi preporucate da krenem od prvog ili od drugog (sta propustam ak krenem na dvojku) ?

mravojed20
05-08-2007, 11:39
WTF? imaš u crovortexu oba nastavka za 150kn.

I normalno da se kreće od prvog,nema nikakve razlike u grafici. ne propuštaš ništa...osimSPOLASpriče i brdo sati zabave.

Teon
05-08-2007, 11:43
WTF? imaš u crovortexu oba nastavka za 150kn.

I normalno da se kreće od prvog,nema nikakve razlike u grafici. ne propuštaš ništa...osimSPOLASpriče i brdo sati zabave.

Ok, yay!!
Pogledo sam intro oba na youtube-u, ownaju
Prvi je odlican po: War... War never changes. Romans waged war....
A drugi je prelud, moram nabavit igru :D

Death By Sexy
05-08-2007, 17:22
:cry: prvi put igram, i tek sam počeo.. ali kad burstom lika pogodiš za 190HP i lik padne bez ruke i glave :cry:

RIPtheREAPER
05-08-2007, 18:41
Pretpostavljam da je igra slicna Baldurs Gateu?

DrunkyDuck
05-08-2007, 18:46
Ne bas. Preporucam da sam pogledas.

Teon
16-08-2007, 11:19
Evo, upravo narucih iz CroVortexa, jedva cekam da mi stigne Collection :D

Simon the Dreamer
20-08-2007, 17:44
Ili kad sa plazma granatom skucaš critical...

Teon
20-08-2007, 18:16
Cujem da igra ima prilicno 'slikovite' deathove :D
Nazalost jos uvjek cekam da mi stigne, nisam ni dobio mail od CroVortexa :(

Thrall
20-08-2007, 18:19
Bili su na godišnjem 2-3 tjedna pa im se nakupilo narudžbi pa ćeš malo duže čekat,evo i ja čekam GW NF...

Teon
22-08-2007, 16:01
Eto, dok cekam skinuh demo Fallouta 1.

Ajme, igra je preluda. U gradu sam di su dvije bande, Fools i Crypt.
Uglavnom tako ja idem polako, i slucajno nes kazem krivo ovoj 'Quen of Fools' i ona izvuce minigun i izreseta me u komadice --> preludo (tocno se vidi kak mi ruka fali, crijeva idu, bolesna igra) :pray: :pray:

Jopax
22-08-2007, 16:34
Igrao dvicu i baš me pošlo kad su me napali geckoi u toxic cavesu gdje sam poginuo
kad sam nakon nekog vremena opet htio ispočetka igrati virus mi je shebao igru i sad mi ne radi :(
Ništa kupit ću i prvi nastavak kod pirata :)

RIPtheREAPER
22-08-2007, 20:08
Kolko ima megabajta jedinica?

Nemoras bas svako svoje razmisljanje djelit sa namaS :wink:

edit bySkulamasta

Teon
23-08-2007, 09:49
Vidio sam na netu (isto razmisljanje) izmedju 400 i 600 MBa.
Eto upravo mi stigla narudzba :D Sad idem instalirat.

Preporuke kakvog lika da slozim?

mravojed20
23-08-2007, 10:12
Nema preporuke,u tome je stvar,možeš bit kakav god želiš,što je najbolje,kakve god atribute izabrao,to će se JAKO OSJETITISu igri,kroz razgovore,mogućnosti u questovima,izboru questova,ma svemu.

Sve što izabereš će imati neki utjecaj u igri,što daje ogromni replayability.

Zato je glupo davati preporuke,napravi si lika npr.kakav si u stvarnom životu,valjd možeš sam odrediti koliko si jak,koliko spretan,koliko sreće imaš itd.

Teon
23-08-2007, 10:16
Super :)
Znaci ovu cu vise put prelazit definitivno :pray:

Domy
23-08-2007, 22:41
Vjerovali ili ne ja tek drugi put prilazin Fallout 2. Proradija mi je ispucani cd iz 1999. Nego mda.. Lik mi ima agilnost na 10, percepciju na 8, karizma na 7 i inteligencija 8. Dakle pate, luck , endurance i snaga. Finese da maknem negativni luck i Gifted su traits. Bit ce kritikalaca :) Tag skilovi small arms, steal i speach. Koliko se može imati npc-ova u isto vrime i koliko ima potencijalnih? Sican se kad san davno igra prvi put da san u ekipi ima jednog tribalca, mutanta, deathclawa, 2 psa robota i doktora ne nužno u isto vrime, dakle ginuli su heh. 8)

Istovremeno možeš imat CHARISMA/2 tj u tvom slučaju 3 npc-a,dok ne nabaviš charisma memory module koji će ti dić karizmu za 1 i onda možeš imat 4 pratioca. Ima ih dosta-Sulik,Vic,Cassidy,onaj ghoul u Gecko-u, Marcus (mutant), Myron, Skynet,Goris (deathclaw), K-9 iz Navarra i još muž/žena iz modoca,ovisi kog si (ako si) zbario.
Uglavnom,dosta...

Simon the Dreamer
23-08-2007, 22:53
2 psa robota? nisam znao da ima 2.
A u vezi perkova, ja sam uvijek imo sex appeal i jinxed, to je najveća fora, uvijek vidiš l00de criticale, a u new renu jebeš ko l00d. Kasnije ima i ono kad od sexa napišeš knjigu i prodaš...

Teon
27-08-2007, 10:45
Upravo dobih Power Armor :pray: :pray:

Simon the Dreamer
27-08-2007, 11:08
Upravo dobih Power Armor :pray: :pray:

Koji?

Teon
27-08-2007, 13:54
Erm, sta ja znam, obican, pise Power Armor, odabrao sam ga kad sam preso onaj quest gdje sam moro spasit Brotherhood Initiate-a.
Ima neki bolji? (ovaj mi je odlican)

Dweller
27-08-2007, 17:21
Vidio sam na netu (isto razmisljanje) izmedju 400 i 600 MBa.
Eto upravo mi stigla narudzba :D Sad idem instalirat.

Preporuke kakvog lika da slozim?


ima više 700 mb,mislim

Arbiter of Change
27-08-2007, 18:27
Fallout 2 je samo 1 CD.

Dweller
28-08-2007, 19:28
da,i
:o
ali,zauzima gotov cijeli

Jopax
28-08-2007, 20:10
F2 je oko 700mb
znam skidao sam ga :D

whiskey
29-08-2007, 19:05
Igra je prelooda kad Vic i Sulik budu veliki level. Vic sa gaus rifle puca 2 puta i nosi brotherhood armor, a Sulik sa advanced power armorom i onom macom najjacom je neuništiv :D

Sonic_Moronic
29-08-2007, 19:55
Jedinica je 470 mb, dvojka je 650, tako nekako otprilike...

Baš sam nabavio dvojku, i zapeo odma u hramu :rotfl: Sram me je...

Jopax
29-08-2007, 19:59
Jedinica je 470 mb, dvojka je 650, tako nekako otprilike...

Baš sam nabavio dvojku, i zapeo odma u hramu...A bokte...

Hehe
tu je mene zeznulo to što nisam znao za koplje u inventoryu :rotfl:

Sda će brzo sljedeći mjesec pa ću oba dijela skinut dok još mogu :D

Teon
29-08-2007, 21:30
Heh, ja sam tu malo zapeo, falilo mi je healing powdera.

Sad sam doso u Klamath (mislim da se tako pise).

Al, nekako mi je jedinica bolja, tj. bolji mi je pocetak da odlazim iz Vaulta te ga moram spasit, ovdje je nekako klasicno.

Smijesno mi je kak su ovi iz Arroya sacuvali odijelo Vault 13 :)

Arbiter of Change
29-08-2007, 21:48
U Fallout 1 se moraš *khm*jako žuriti*khm*. :wink:

Teon
29-08-2007, 22:06
E da to je bad!

Naiso sam na bug, naime vec sam nasao water chip, te sam poslije platio da mi se produzi rok kako bih dobio XP, no to je poremetilo tok, te sam opet dobio water chip quest i rok iako sam ga vec obavio, sva sreca imao sam save prije toga

Joe_Strummer
11-09-2007, 18:24
Još malo pa ću i ja ući u Fallout svijet

Kupujem kolekciju i nadam se da će me uvući u svoj svijet.


O da!

P.S. Fallout sam samo iz demoa vidio

Sonic_Moronic
11-09-2007, 18:28
Ustvari, meni je nakon što sam pronašao water chip ostalo 200 dana.

Imaš jasne hintove gdje se nalazi. A kad ga nađeš, onda možeš rokati koliko hoćeš...

R4v3n_g4m3r
11-09-2007, 18:28
War...War never changes...
eh taj fallout, oba nastavka su bila numero uno. a sad me samo zanma sta ce i kako Bethesda napravit sa trojkom..

Sonic_Moronic
11-09-2007, 18:47
Pa, čitao sam opise onog zatvorenog demo-a koji se pusti pred 20 novinara..

Prvo ćeš sat vremena biti u Vaultu (101), tamo će tvoj lik odrasti, ti ćeš raditi neke odluke itd. Onda će te pustiti van da nađeš G.O.A.T. (...)

Samo da dobro naprave putovanje kroz pustoš...

Simon the Dreamer
11-09-2007, 18:52
G.O.A.T. == G.E.C.K., anyone notices the resemblance...?

Sonic_Moronic
11-09-2007, 18:55
Jedino što ja kužim je da su obadvoje žešće zajebancije. :D

ystomislav
27-09-2007, 13:52
U Fallout 1 se moraš *khm*jako žuriti*khm*. :wink:

mislim da sam negdje pročitao o nekom patchu/modu koji produžuje to vrijeme u kojem moraš pronaći čip ili bazu(Sierra Nevada) nisam sad siguran, jel možda netko naišao na tako nešto? ja pokušavam pronać gdje sam to vidio al bez rezultata zasad..
Istao tako skrećem pozornost na još jednu sličnu igru(po nazivu i priči) The Fall last days of Gaia..upravo sam je naručio..javim ,kad instaliram ,dojmove

ystomislav
27-09-2007, 13:56
našo..fallout,wikipedia

The player initially has 150 days before the Vault's water supply runs out. This time limit can be extended by 70 days if he commissions merchants in the Hub to send water caravans to Vault 13. Upon returning the chip, the Vault Dweller is then tasked with destroying a mutant army that threatens humanity. A mutant known as "The Master" (previously known as Richard Grey) has begun using a pre-war, genetically engineered virus called Forced Evolutionary Virus to convert humanity into a race of "Super Mutants", and bring them together in the Unity, his plan for a perfect world. The player is to kill him and destroy the Military Base housing the supply of FEV, thus halting the invasion before it can start.

If the player does not complete both objectives within 500 game days, the mutant army will discover Vault 13 and invade it, bringing an end to the game. This time limit is shortened to 400 days if the player divulged Vault 13's location to the water merchants. A cinematic cut-scene of mutants overrunning the vault is shown if the player fails to stop the mutant army within this time frame, indicating the player has lost the game. If the player agrees to join the mutant army, the same cinematic is shown.
ersion 1.1 of the game, th
In version 1.1 of the game, the time limit for the mutant attack on Vault 13 is eliminated, allowing players to explore the game world at their leisure.

ystomislav
27-09-2007, 13:58
damn...sad moram nabavit i fallout(pored arcanuma)...

Jopax
27-09-2007, 18:37
igrao sam fallout 1 i malo me iživcirao jedan događaj, otišo ja do valut 15 da vidim šta se dešava i pobijem ja beštije sve tamo, ništa nemam konopa nemrem dalje, vraćam se ja u onaj gradić između vaulta13 i 15 kad naiđem na dva lesser i jednog greater mole rata, gretara ubijem critom iz prve(finnese i glava mu se rasprsnula), ugl skuže me druga dva, jednog također iz prve raznesem i onda se sa drugim mučim nekoliko turnova dok on meni skida po 5-6hp ja njega missam i naravno zadnji save mi je u gradiću prije vaulta i ičega pa se naživciram i izgasim igru
i da jedinica je puno puno lakša od dvice, jer imaš više vremena, bolje si opremljen i slično

ystomislav
02-10-2007, 12:08
hehe :rotfl: da tako je i meni par puta bilo pa sam dao igru nećaku(koji ju je naravno posudi trampio izgubio) sad se grizem zbog toga :cry:

RIPtheREAPER
06-10-2007, 11:23
Igram Fallout 2 i trebam pomoc.
Zapeo sam u onom templeu odmah na pocetku. imam neka zakljucana vrata a neznam kako da ih otvorim. :?

Simon the Dreamer
06-10-2007, 11:27
Skill > Lockpick?

Ili su ona koja moraš bombom raznijeti...

Neven <R>
06-10-2007, 11:39
Mislim da ima u kanti u blizini eksploziv s kojim treba raznjesti vrata.

Chiki
07-11-2007, 09:56
Definitivno je eksploziv u kanti pored vrata... odigrao opet 1. i 2. dio po ko zna koji put...
Najbolji RPG po meni... prica i humor su nenadjebivi
A sto se tice savjeta... postoji nacin da u 2. dijelu imate bozar (najbolje oruzje) i power armor odma na pocetku...samo je ovo definitivni spoiler pa necemo odmah o tome...
Ja uvijek imam skoro max strenght da mogu nosit stvari za prodaju... i knjige rulez :-))

Simon the Dreamer
07-11-2007, 14:32
Definitivno je eksploziv u kanti pored vrata... odigrao opet 1. i 2. dio po ko zna koji put...
Najbolji RPG po meni... prica i humor su nenadjebivi
A sto se tice savjeta... postoji nacin da u 2. dijelu imate bozar (najbolje oruzje) i power armor odma na pocetku...samo je ovo definitivni spoiler pa necemo odmah o tome...
Ja uvijek imam skoro max strenght da mogu nosit stvari za prodaju... i knjige rulez :-))
Daj reci, nije neki spoiler ako je igra u old games... svi smo već odigrali 100 puta...

Teon
07-11-2007, 21:35
Ja npr. nisam, samo 2-3 puta :wink:

Chiki
07-11-2007, 22:27
Bozar se moze ukrasti kod cuvara (u zelenim combat armorima) u New California Republicu. Cuvari koji cuvaju onog patuljka sto prodaje oruzje na ulazu... samo sneak i onda steal... pali s vrlo niskim skilovima...
A power armor dobijete kad odradite quest za Brotherhood of Steal... a quest je donijeti blueprintove one letjelice iz Navarra... quest se da vrlo lako rijesiti bez ubijanja, osim onog tipa na ulazu u Navarro... a ako se ne varam mislim da i tamo mozete naci Power armor, u Navarru...printovi si kod mechanica, treba samo proci s pravom pricom i imas BP-ove, pravac nazad kod BOS i imas power armor...
Samo je problem sto mozes naletiti na random mapi na preteske protivnike pa ce trebati par ucitavanja dok se dodje do NCR-a i San Francisca...
Inace San Francisco je na dnu mape uz obalu, tesko za falit, a NCR je isto na dnu mape, ali skoro na sredini, malo vise desno...

SnowFlake
05-12-2007, 17:30
previše igro fallout pa su mi se ruke smrznule i sav sam hladan i curi mi nos,hehe,fallout je carevski,btw u jedinici je ono ograničenje po danu?

shai_hulud
05-12-2007, 20:00
jep, prvo 120 dana il tak nekak, pa se to da malo produžit uz pomoć trejdera, onda kad se riješi water chip i dalje ima neko ograničenje, nakon par godina mutanti jednostavno invejdaju vault i gotofo.

SnowFlake
06-12-2007, 13:08
a u dvici?

Teon
06-12-2007, 13:17
Tam nemas nikakav limit :D

BTW Prije je u jedinici ak bio narucio water caravan skratio bi se drugi time limit, no nakon patcha je on maknut pa slobodno mozes platit ak ti je na knap sa vremenom ...

Samo pazi da ne rijesis prvi quest, pa nemas vise time limit a onda narucis caravanu (ko ja) pa se opet kao pojavi prvi quest i dobis time limit .. lol, mali buggic

The Great Duck
08-01-2008, 21:09
Počeo sam igrati Fallout 1 pa bi mi trebalo par savjeta za stvaranje lika.

Teon
08-01-2008, 22:11
Heh, to sam i ja pitao :D

Mozda da uzmes nekog predefiniranog lika, malo predjes da vidis kak ide igra, pa napravis novog.

Ili bi bilo najbolje, napravis lika prema sebi.

Sa svim tvojim osobinama kako mislis.

Tak sam ja napravio lika koji nije bas znao rukovat oruzjem pa sam pol igre preso "mirnim" putem i raznim pursuesionima.

Zato mi je odlican Fallout sto ima hrpu raznih nacina za prelazak, cak mi je jedinica draza od dvojke iako ima manje questova i sveg ostalog.

Trenutno sam napravio lika "Bruce Lee" idem samo na HtH (Hand to Hand) Combat

Ili pak napravi lika koji bi odgovarao tvojoj favorite klasi u nekom drugom RPGu

P.S. FallOut mi je NAJbolji (pravi, istinski) RPG

Arbiter of Change
08-01-2008, 23:26
Trenutno sam napravio lika "Bruce Lee" idem samo na HtH (Hand to Hand) Combat

Ili pak napravi lika koji bi odgovarao tvojoj favorite klasi u nekom drugom RPGu

P.S. FallOut mi je NAJbolji (pravi, istinski) RPG
Heh, da ima odbijanje metaka pomoću golih šaka možda bi i preživio, ali ovako nećeš baš daleko kad ekipa počne pucati, a ti ih ideš šaketati. :D Ali ajde, bar ćeš postati šampion u New Renu kao od šale.

Jopax
16-05-2008, 18:28
Evo igram jedinicu opet i imam jedan žbrlj sićuejšn, naime našao sam onaj kao ulz u BOS i trebam uradit onaj kvest da se mogu pridružiti, ali onaj Glow je frikin pust, radijaciju sam skužio tek kad sam došao zato namjeravam nabavit neko odijelo protiv toga, ili tablete, ali nemam šta uzeti otamo, eda gdje je Old Town ne mogu ga naći a pregledao sam sve osim malog podučja na jugoistoku :(

Chieftain
18-05-2008, 20:44
Glow sam ja rijesio tako da sam kupio one X-rad tablete (povecavaju otpornost na radijaciju na odredeno vrijeme) i trebas jos spagu kupit da bi se spustio dolje i kad dođes dolje nakon par lvla naletis na neke crknute robote i sve ih pokolji zato kaj na povratku van oni ozive, i jos nemoj igrat šah sa Zackom (mislim da se tak zove) jer prođe puno vremena pa ti x-rad tablete prestanu funkcionirat... btw. to mi je najbolji dio Fallouta 1.

Jopax
05-06-2008, 10:03
Ok opet ja,, ali ovaj put Fallout 2.Našao sam ono selo Modoc koje ima problem sa farmom duhova, ja im pomognem i onda ih selo hoće pobiti ako ja ne nađem nekog lika Karla koji je otputovao sjeverozapadno, ja pretražim sve iznad farme i ne nađem ništa, kao da je u zemlju propao, onda ovi iz grada pobiju ove ljude na farmi(pod njom) i onaj lik što mi je obećao reći gdje je GECK samo plače i neće da priča samnom

mravojed20
05-06-2008, 12:47
Karl ti je lik u Denu, u Mom's restoranu.

Jopax
06-06-2008, 09:18
E hvala, sad sam počeo ispočetka igrat, uzeo žensku i sad većinu stvari pričom rješavam :D

mronki
29-06-2008, 14:17
Khm ovaj ovo me je malo neugodno pitat, ali zapeo sam na početku Fallouta 2 u onom hramu. Ubio sam sve pauke i došao do nekih zaključanih vrata. Ne znam što dalje...

la50
29-06-2008, 14:35
pa odeš pod skils u desnom kutu,uzmeš lockpick i provališ bravu i onda možeš nastavit
i još neš(možda i na ovom zapneš pa te upozoravam),na putu dalje će ti se nalazit vaza(pogledaj šta ima u njoj jer će ti bit važan njen sadržaj)

mronki
29-06-2008, 14:40
Ok, hvala.

Joe_Strummer
17-07-2008, 20:03
NMA je objavio Fallout resolution patch na svojim stranicama.

Fallout 1 (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1129)
Fallout 2 (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1138)

Arbiter of Change
17-07-2008, 20:13
Care, evo ti jedan od mene rijetko korišteni smiley (stvarno nisam znao da su updejtali): :pray: .

Joe_Strummer
17-07-2008, 21:48
Stalno se updejta, radi se na modovima non stop. Malo provjerite download sekciju. Imate total conversion modova, patcheva (preporučujem killap-ov) i ostalo. Forum im je jako aktivan, prate se skoro sve igre i modovi sa postapokaliptičnom atmosferom ili one sa FIFE engineom. Jako dobra stranica za one koji nikad nisu bili!

Arbiter of Change
19-07-2008, 22:59
Da, nisam posjetio stranicu nekih... 5 mjeseci. :)
Hvala na savjetu.

Bartuc
20-07-2008, 11:22
NMA je objavio Fallout resolution patch na svojim stranicama.

Fallout 1 (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1129)
Fallout 2 (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1138)


Da li je to netko isprobao?

Da li to podiže rezoluciju igre (ekrana) ili rezoluciju korištenih mesheva i textura?


EDIT: I kako izgleda ako ste probali?

Arbiter of Change
20-07-2008, 12:19
Da li je to netko isprobao?

Da li to podiže rezoluciju igre (ekrana) ili rezoluciju korištenih mesheva i textura?

EDIT: I kako izgleda ako ste probali?
Bartuče, Bartuče... meshevi? Pričamo o 2D igri aka. spriteovima. :)

I da, screen time:
http://img143.imageshack.us/img143/3386/albumpicrb9.jpg

Bartuc
20-07-2008, 14:41
Ho ho, skoro pa kao Tactics lijepo :D

Što se Mesheva tiče, :(


Budem vjerojatno zaigrao F2 nakon kaj mi D2 dosadi. Možda čak i F1.

Teon
20-07-2008, 14:50
Ja sam stavio resolution patch no presitno mi je na default rezoluciji (1280x1024) a ne da mi se prckat da stavim na manje, pa sam maknuo patch

Joe_Strummer
20-07-2008, 17:49
Ja sam stavio resolution patch no presitno mi je na default rezoluciji (1280x1024) a ne da mi se prckat da stavim na manje, pa sam maknuo patch

Instaliraj ga opet, odi u .ini koji dobiješ s patchem i tamo nađi AUTO_SCRN_SIZE = 1 i to stavi 0 pa nakon toga SCR_WIDTH i SCR_HIGHT u VARIABLES za svoju rezoluciju. Nije teško i ne zahtjeva neki skill.

EDIT: Za fo1 se pravi nova verzija, jer je na moje nastojanje autor odlučio popraviti mapu i conversation window koji je ostao u istoj rezi i dijelove mape koji su se vidjeli izvan predviđenog tako da ne očajavate. Ako vam još nešto smeta napišite ovdje pa ću nastojati javiti autoru.

Bartuc
20-07-2008, 18:18
Imam tanjepi.

Da li Fallout 1 i Fallout 2 dobro rade na Windows XP + SP3 + DualCore procesor?

Nisam probao sa SP3 i na DualCore mašini, a nemam doma CD-e da isprobam.

Joe_Strummer
20-07-2008, 18:30
XP ne stvara probleme. ne bi ni dualcore trebao ali trebaš isprobat na sp3. Radi na visti pa bi trebao i na tome.

Bartuc
20-07-2008, 18:34
Kak ti radi Military Base u Fallout 2 na XP-u?

Joe_Strummer
20-07-2008, 18:59
Nisam isprobao f2 ali ne žale se ljudi na military base... Reci u čem j eproblem.

Bartuc
20-07-2008, 19:01
Taj military base je inače najzbugiraniji dio fallouta 2, često izbacuje u Windowse i koruptira saveove. Pa pitam za tvoja iskustva oko toga.

Bartuc
20-07-2008, 20:26
Nemam opcije EDIT pa radim Double Post :(

Uglavnom, kakvog vi Charactera zarolate u Falloutu 2? Koji su vaši najdraži Skillovi i Perkovi?


Ja uglavnom idem ili Big/Energy ili Small/Energy kombo. Znači ili Sniper build ili Bozar build :D Od Perkova moram imati Bloody Mess i Gifted od samog početka, a kasnije idem ovisno o ona 2 builda.

Teon
20-07-2008, 21:18
A sta ja znam, obicno radim likove sa visokim intelligencom, agilityem. Uglavnom brze i pametne, idem na Small Guns, Science + ...

Od traitova, obicno Gifted + nes

Vise volim onako RPG sa pricanjem i "popravljanjem" proc kroz igru neg oruzjem, no za svaki slucaj su tu small guns ak udjem u neku frku.

Volim radit i svestrane likove, i Rambo like. Ma zato volim Fallout sto mozes igru prec na milijun nacina i nemrem ih sve nabrojat

Bartuc
21-07-2008, 22:32
http://img210.imagevenue.com/loc592/th_75936_DSC01272_122_592lo.JPG (http://img210.imagevenue.com/img.php?image=75936_DSC01272_122_592lo.JPG)


Ma neeee, uopće pa neće ovo biti dugo, vruće ljeto :pray:

croat1gamer
22-07-2008, 09:11
gdje s nabavio? namjeravam kupiti to

btw. i blic dobro prikriva fallout tactics

Bartuc
22-07-2008, 09:36
Ma slika je slikana u full mrklom mraku :D Jedino je monitor bio upaljen, a slikano je negdje oko 23+ sati, a nadao sam se da nebu Blic uništio sliku :D

To sam jučer kupio u CroVortexu za 120 kuna.

Morao sam ga kupiti, sjetio sam se kod koga mi je Fallout 2 i ne mislim ić po njega, jebiga :(

Joe_Strummer
22-07-2008, 10:25
Ja sam isto to izdanje nabavio. Predobro,ima i pnp, originalne manuale u pdf-u,sve je patchirano... Savršeno izdanje.

Ali ja štedima za originalna retail izdanja koja povremeno iskoče na ebayu. Moram imati obadva...

Bartuc
22-07-2008, 10:31
Ne znam da li je sve Patchirano. Evo baš gledam...

Fallout 1 -> v1.2 -> to vjerojatno je Patchirano
Fallout 2 -> v1.0 -> zar mu nebi trebalo pisati neka druga verzija ako je patchiran?

Upravo sam si skinuo neki Unofficial Patch za Fallout 2, to bum si puknuo i na obje igre bum si stavio onaj resolution pack.


EDIT:

Evo sada mi piše pod verzija F2 -> v1.02.25 :D To je Official + Unofficial Patch.

Joe_Strummer
22-07-2008, 10:40
Meni je bio patchiran :?

Stavi si još i killapov patch,ispravlja 1000 bugova koji nisu u unofficial i official patchevima.

Bartuc
22-07-2008, 10:53
Jesam, taj Killapov patch ga je doveo sa v1.02 na v1.02.25.

Nego, u vezi Resolution Packa...

Fallout 1 -> ne želi ga instalirati, kaže da ne prepoznaje verziju igre :(

Fallout 2 -> normalno ga je instalirao ali mi je ružno na 1280x1024, tak da bum sad probao na 1024x768. Ružno mi je zato kaj vidim pre veliki dio okolne mape koja nije dizajnirana za igru. Ali zato igra zgleda perfektno, sve je uglađenije i lijepše nego prije. Možda malo pre sitno, ali to bu se rješilo na 1024x768 :pray:

Joe_Strummer
22-07-2008, 10:55
Fallout 1 -> ne želi ga instalirati, kaže da ne prepoznaje verziju igre :(


Moraš instalirat TeamX patch. Ne znam zašto ali meni je nakon toga išlo...

Bartuc
22-07-2008, 11:01
Budem ga potražio na netu pa javim da li radi, hvala na odgovoru.

Namjestio sam si rezu na 1024x768 u F2 i odlično izgleda. Taman je kak treba biti.



EDIT:

Stavio sam TeamX patch v1.3.3 ali mi ne radi Resolution Patch :(

Joe_Strummer
22-07-2008, 11:51
De uhvati skrin pa da vidimo u čemu je problem. :(

Bartuc
22-07-2008, 11:55
Evo SS-a:

http://img143.imagevenue.com/loc907/th_23924_FalloutProblem_122_907lo.JPG (http://img143.imagevenue.com/img.php?image=23924_FalloutProblem_122_907lo.JPG)


Postupak instalacije:

1) Instalirao sam Fallout -> v1.2 po defoultu
2) Instalirao sam TeamX Patch v1.3.3 sa ove stranice -> http://www.teamx.ru/eng/files/f1patch.shtmlS-> odpakira samo DATA folder koji se prebaci u install dir od igre.
3) Pokrenuo Resolution Pack i browsao u Fallout folder
4) Pokrenuo file za promjenu reze i tada javlja onu grešku.

Joe_Strummer
22-07-2008, 11:56
Vjerojatno u data folderu imaš još jednu falloutw ikonu,a ako je tako izreži je i zalijepi u fallout folder i onda isprobaj.

Bartuc
22-07-2008, 12:01
Nema nikaj takvoga :(

Budem probao reinstalirati igru, ponovno patchati pa onda staviti Resolution Pack.

Joe_Strummer
22-07-2008, 12:06
Imaš i teamx 1.2 patch kao i 1.3.3. PPrvo bi trebao instalirati 1.2. I pazi da na pravo mjesto staviš datoteke.

Bartuc
22-07-2008, 12:12
Evo, reinstalirao i snimio prvo v1.2 pa v1.3.3 patch i sada radi kao urica :D

Bio je vjerojatno problem u tome kaj nisam stavio prvo v1.2 patch pošto sam mislio da se opaska od TeamX odnosi na to da igra mora biti officialno patchana na v1.2, a ne sa TeamX v1.2 patchom. //Ako me itko skužio kaj sam sada namljeo// :D

Puno hvala Joe na pomoći.


EDIT: Sve mi proradi i onda nemrem igrati pošto idem u Finu i dedi na tulum :cry:

Suha Šljiva Party FTW :thumbs2:

Joe_Strummer
22-07-2008, 12:28
Nema na čemu.

kikl0p
22-07-2008, 15:50
kako vama radi Fallout 2 na XP
meni kad udem u igru bude crna sliak i samo me izbaci van ne prijavi nikakav error
nes sam bio prcko po driverima od graficke stavio sam onal aceleration na 0 i ude mi u igru pocne intro i kad stisnem gumb da se makne intro smrzne mi se igra i vidi se samo 16 boja

Joe_Strummer
22-07-2008, 16:17
Compatibility=win 98?

Meni je radilo bez problema.

kikl0p
22-07-2008, 17:19
nope probo sam sve s tim cimpatibilityem i ne radi

Joe_Strummer
22-07-2008, 17:43
Probaj virtual pc (http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/virtualpc/overview.mspx)SStavi na win98.

Bartuc
22-07-2008, 18:54
Meni na XP-u sa SP3 i DualCore mašinom radi bez problema, ali da si bumo jasni, samo sam ušao u igru i malo protrčkarao po mapi :D

Vratio sam se sa Suha Šljiva Partya pa bum uskoro zašpilao jedinicu :pray:


PS: Pitanje... Da li je istina da Charisma ima jako slab utjecaj u jedinici, pa čak i u dvojci? Na razgovor uglavnom utječe Inteligence, zar ne?

Teon
22-07-2008, 19:07
Ovdje je povecan utjecaj (no uglavnom prema osobama suprotnog spola, znaci charisma je bitna za female lik).

Uglavnom u dvojci su sve balansirali, tak da je vecina toga vazna. No opet neke stvari su manje neke vise, al nije tolka razlika ko u jedinici

Joe_Strummer
22-07-2008, 19:08
Našao water chip,vratio se u hub,prodao loot a sada quest za najbolje oružje u igri. .223. Oda! :pray:

Bartuc
22-07-2008, 19:29
Ovak sam si zamislio lika u Fallout 1:

ST - 6
PE - 6
EN - 7
CH - 2
IN - 10
AG - 10
LK 6

Gifted + Finesse

Small Guns /// Speech /// Lockpick

----------------------------------------

Planiram igrati kao Sniper. Uzeo sam INT zbog skill pointsova i zbog razgovora sa ljudima i AGIL zbog AP-a i bonusa na Armor kao glavne atribute.

Sad mi treba savjet:

1) Da li da ostavim END na 7 ili da rađe nju smanjim i povećam Perception ili Luck?
2) Da li da rađe uzmem Steal kao treči Skill umjesto Lockpicka?


Ajde me pliz savjetujte. Hvala.

Arbiter of Change
22-07-2008, 19:35
Iskreno, Steal najviše pomaže na početku kad nemaš pare pribijene kako bi nabavio medicinske potrebštine i municiju, ali valjda je Lockpicking dugočno gledamo korisnije... valjda (ne sjećam se baš sada).

Zašto uvijek gaziš u nekakve power gamerske vode?
Jednostavno uzmeš što ti se dopada i pomiriš se s tim da ćeš neke stvari propustiti. :)

Bartuc
22-07-2008, 19:43
Pa nejdem na PowerGameanje, samo želim najviše iskoristiti u jednom prolasku. A i volim imati pravu facu, a ne nekog wimpia u igri :D

Teon
23-07-2008, 09:23
A, mislim da ti netreba 10 int, stavi na 9, mogo bi i agility na 9 isto, pa povecaj luck i perception.

Al napravi lika kak hoces, pa igraj ponovo. Ja sa svojim nit ne ocekujem da rijesi sve questove

Edit: Tek sad skuzio da ti charisma na 2, povecaj radje to

eddie2142
23-07-2008, 09:34
bola ljudi speechcraft zivot znaci u rpgima, malo tu karizmu nadodaj bar na 4, jebes intel i fali ti percepcije, ma najbolje ti je da napravis pe+int+agi lika i cha ako ostane malo, (pe+agi=small gunz), samo agi za lopovluk i turnse u bici i inteligencija za skillove, konverzaciju i neka hakanja nuklearnih reaktora ;)
zabavnije je to nego str+pe+agi lik

Bartuc
23-07-2008, 10:23
Pručavao sam CHA skill na netu i nema utjecaja na razgovore u igri, i zbilja nema. INTELLIGENCE je taj koji ti nudi RPG iskustvo pošto ti daje brdo opcija u razgovoru, zato sam njega maxao. Aglitity sam maxao zbog ActionPointsa, pa fino sad mogu 2x rokati desert eagleom :D Perception sam dignuo na 7, a Endurance suptio na 5 i Luck dignuo na 7.

Tokom igre bu se to i popravilo:

STR bu mi tokom igre skočio na 10.
PE na 8
END na 6
CHA - kaj me briga
INT - 10
AGIL - 10
Luck - 8

Znam da sam mogao INT i AGIL staviti na 9 pa dobiti taj 1 point tokom igre, ali nema veze, ovak mi je bolje.


EDIT: Rješio sam sve questove u Sandy Shades i razrokao Vault15 i Raiders bazu :D Sad idem u Hub ili Junktown :P

eddie2142
23-07-2008, 10:24
sad je mocan lik

Teon
23-07-2008, 10:27
A lol, tek sad skuzio da igras Fallout 1 a ne 2, :D

Onda ti je ok, u dvojci je balansiranije pa je i charisma bitnija

Bartuc
23-07-2008, 10:28
sad je mocan lik


Nije još, takav bu bio tek na kraju igre.

Sada je :D

STR - 6
PE - 7
END - 5
CHA - 2
INT - 10
AGIL - 10
LUCK - 7

Small Guns mi je na 105%
Lockpick mi je na 95%
Spech mi je na 93%

Kao prvi Perk sam uzeo Awarness, na sljedećem levelu dobivam novi Perk :rambo:

Arbiter of Change
23-07-2008, 13:41
Ne znam kako ti misliš recrutati likove sa tako mizernom karizmom.

Chieftain
23-07-2008, 18:45
e ljudi imam problem.. naime, presao sam f2,a ja bi htio jos malo igrat, ali nemogu jer mi lik gubi HP (nakon borbe sa Frankom mi je ostalo 15hp) i to negdje po 3-6 i tak da ne mogu doci do najblizeg doktora, a kod sebe nemam niti jedan Stimpack... sve sam potrosio. I sad neznam dali je to neki bug ili nesto drugo. btw. imam strganu nogu, nisam ozracen niti otrovan.. a i sjecam se da mi se to i prije znalo dogadat da bez ikakvog razloga gubim hp. Ako nemate nikakvu ideju kaj bi to moglo biti preporucite mi neki dobar mod za f2 :D

Bartuc
23-07-2008, 19:43
Ne znam kako ti misliš recrutati likove sa tako mizernom karizmom.

U F1 charisma ne utječe na to koliko pomagača možeš imati. Tek u F2 su to uveli. A u F2 sam uglavnom uvijek solo igrao, bez ikakvih pomagača.

EDIT: Samo sam u jednom prolasku imao onog tribala iz prvog grada i jednom onog mutanta kaj oboriš na ruku :D

Bartuc
23-07-2008, 22:48
Uff što ne volim nova EDIT pravila, moram napraviti Double post ili čekati par tjedana da netko nekaj napiše prije mene :D

Uglavnom, Fallout 2 mi je daleko bolji od Fallout 1. Sad sam se prisjetio koliko je Fallout 1 praznija, manja i površnija igra od Fallout 2 :( Svaki grad ima po 2-3 questa i to je to, ne znam kak uopće skupljati levele osim da se smucaš po svijetu i tražiš Random Encountere.

Sad sam Level 9 i pred kraj igre samS:o

Rješio sam apsoulutno sve questove u:

Vault 15
Shady Sands
Raiders
Junktown
The Hub
Necropolis
Boneyard

Ostalo mi je posjetiti:

Brotherhood of Steel
Cathedral
The Glow
Military Base


Kaj bum sa levelom cca 12 išao na završetak igre :cry:

Igra je odlična, samo šteta kaj je tak kratka.

kulamasta
23-07-2008, 23:20
Sada cu ja ponovno bacit jedinicu...

...prvi put sam je igrao dok sam jos bio mlad i nezreo :D

Bartuc
24-07-2008, 15:52
@Kualamasta, ja isto, igrao sam je prije cca 9-10 godina :D Ali mi je sve jedno dvojka bolja, jedinicu igram sada tek drugi put, a dvojku sam prešao kojih 6 puta, možda i više.


Našao water chip,vratio se u hub,prodao loot a sada quest za najbolje oružje u igri. .223.SOda! :pray:

Kakvo je to oružje? Big, small ili energy? Zakaj je najbolje i kako doć do tog questa? Rješio sam sve u Hubu i nisam to dobio!?

Joe_Strummer
24-07-2008, 17:08
Kakvo je to oružje? Big, small ili energy? Zakaj je najbolje i kako doć do tog questa? Rješio sam sve u Hubu i nisam to dobio!?

To ti je pištać. Inače je referenca na Blade Runnera. Ako si gledao onda znaš kako izgleda pištolj koji on koristi. Ima najbolji zvuk od svih oružja u igri. Uglavnom trebaš naći irwina u hub downtownu preko puta bobovog štanda kako stoji u kutu razrušene zgrade. Dati će ti quest da mu očistiš farmu od neki raidera wannabe. Možda i nije najjače oružje ali mi je najdraže. Napada 20-30 ali ako imaš dobar skill i duplo više.

http://www.nma-fallout.com/content.php? ... ol-origins (http://www.nma-fallout.com/content.php?page=223-pistol-origins)

Bartuc
24-07-2008, 18:13
Aaa, to je to :D Pa to koristim već dobar dio igre :D

Koristim to i Sniper uglavnom, a sada sam si priuštio i PlasmaRifle koju mi je Smitty upgrade-ao. Samo mi je još slab Energy Skill (cca 60%).

A i upravo sam upgradeao i PowerArmor u Bonejardu.

Nego, vratio sam Water Chip, rješio sve questove osim napada na mutante, a tek sam 10. ili 11. level :o Kaj da radim po tom pitanju?

Joe_Strummer
24-07-2008, 19:28
Ja očistio glow, prejebena atmosfera-još kad upališ svjetlo i vidiš te mrtvace...

Inače loot je preodličan.

Bartuc
24-07-2008, 19:59
Evo sravnao sam Katedralu sa zemljom i zatražio pomoć od BoS-a u vezi Military Base-a. Sad nas 4 u PowerArmorima stojimo pred ulazom u bazu :D

Level mi se malo popravio -> 14. level sam.

Lik mi izgleda ovako:

Atributes:

ST - 10
PE - 8
EN - 6
CH - 2
IN - 10
AG - 10
LK - 6

Perks:

Awarness
More Criticals
Better Criticals
Bonus Rate of Fire

Skills: - koje sam povećavao

Small Guns - 165%
Energy Weapons - 130%
Lockpick - 125%
Speech - 125%
Science - 74%

Ostale bitnije statistike:

Life - 90 HP
Reputacija - 74
Critical Chance - 21%



- sve u svemu odličan lik. Svako malo padne Critical Hit koji zna napraviti i po 160 damage-a sa Plasma Rifle :rambo:

Bartuc
24-07-2008, 22:28
Prešao sam jedinicu :cry:

Tako je kraj tužan :cry: Mada sam pregledao oba kraja, bar mislim da ih je samo 2 :D

Nego, da li ima ikakve veze glavni lik iz F2 sa glavnim likom iz F1? Ne sjećam se.

Arbiter of Change
24-07-2008, 22:33
Njegov je direktni potomak (mislim da je Vault Dweller osnovao Arroyo selo nakon što je... znaš već kraj).

Joe_Strummer
24-07-2008, 22:36
Unuk.

Bartuc
24-07-2008, 22:44
Ludnica, kak ste skužili da su ta dva lika povezana?

Tek tamo negdje u nedjelju ili ponedjeljak krečem sa Fallout 2. Planiram napraviti sličnog lika ovome uz neke sitne modifikacije. NPR: Awarness mi nije toliko koristan, rađe bum sačuvao taj Point i potrošio ga na nekaj pametnije. Također u F2 je jako unosno krasti, tak da si bum vjerjatno stavio Steal umjesto Lockpick.

Charismu bum vrlo vjerojatno opet zanemiario pošto u F2 nudi uz bolje cijene jedino još i veću mogučnost stvaranja svog Party-a. Nema neke koristi od nje, 4 je max kaj se treba uložiti u taj skill.

Jedva čekam :D



PS: Kakav je vama Fallout Tactics? Meni je igra fenomenalna iako nije toliko kvalitetan RPG kao F2.

Joe_Strummer
24-07-2008, 22:59
Probaj tactics u multiju, pa nam javi dojmove.

Inače fo2 ima puno referenci na fo i ja sam nekoliko puta(prije nekoliko mjeseci) poželio odustai od jedinice i jednostavno uključiti dvojku. I zaboravio na obadvoje (došao flat) i na početku ljeta vidio ovaj res patch i odlučio početi ispočetka. I shvatio sam da je to najbolja igra koju sam igrao. Produhovila me.

Bartuc
24-07-2008, 23:16
Je, Fallout serijal je zbilja jedna od najboljih igri ikada. Nije mi najbolja, ali mi je među Top10 sigurno.

Fallout 2 mi je bolji zbog više gradova, većih gradova, više humora, više questova, ma to nije Fallout 2, to je Fallout na kvadrat :D

Ali i F1 ima dobrih fora, fajtam se sa mutantom i lik mi usred borbe viče: "I'm gonna drop you like a bad habit!" :rotfl: Umro sam od smijeha :D


PS: Tactics nisam igrao u Multiu, SP mi je odličan, ali MP nisam niti pipnuo. Ne znam da li još itko to i igra na netu!?

Joe_Strummer
24-07-2008, 23:24
"Don't drink glowing water."
-The Vault Dweller

:pray: :pray:


S "I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
-The Vault Dweller


S "Do I have to sacrifice a puppie to join?"
-The Vault Dweller


S "Oooh, pretty, pretty stuff. Why is the moon?"
-Slappy

Hub oldtown


Neki od kvotova. Ja sam negdje slučajno pročitao kraj fallouta i sve si spojlo. Šteta. E zato treba završiti fo pa preći na fo2.

kulamasta
25-07-2008, 14:30
Evo, zapoceo jedinicu:

Moj lik:

ST: 5
PE: 8
EN: 5
CH: 2
AG: 9
LK: 9

PERKS:

Fast Shot
Giftet

SKILLS

Small Guns
Lock Pick
Speech

Bartuc
25-07-2008, 16:02
Zaboravio si napisati koliki ti je Intelligence.

Čist OK lik, mogao si jedino smanjti Perception na 6 pošto sam skužio da nema neku veliku ulogu. Nakon cca 125% na oružje, gotovo uvijek ti je 95% šansa da zgodiš lika u oči. A Sequence baš i ne radi veliku ulogu, možda protiv štakora i sl. :D

A i Perception ti opet nije bitan zato kaj si uzeo Fast Shot, tak da nemaš VATS-a i nemaš pre velike koristi od visoke percepcie :P

kulamasta
25-07-2008, 17:10
Zaboravio si napisati koliki ti je Intelligence.

Čist OK lik, mogao si jedino smanjti Perception na 6 pošto sam skužio da nema neku veliku ulogu. Nakon cca 125% na oružje, gotovo uvijek ti je 95% šansa da zgodiš lika u oči. A Sequence baš i ne radi veliku ulogu, možda protiv štakora i sl. :D

A i Perception ti opet nije bitan zato kaj si uzeo Fast Shot, tak da nemaš VATS-a i nemaš pre velike koristi od visoke percepcie :P

Inteligencija je isto 9

A perc mi je visok jer nisam imao na sta drugo stavit korisno...

Ili perception ili Endurance, niti jedno niti drugo nije previse korisno na visokom levelu....

Bartuc
25-07-2008, 17:29
Istina.

Ja sam se predomislio i sada bum krenuo sa Fallout 2 :D

Malo sam si zamišljao lika i zgledao bu otprilike ovako:

Attributes:

Strength - 6
Perception - 6
Endurance - 4
Charisma - 4
Intelligence - 10
Agility - 10
Luck - 7

Traits:

Gifted + Finesse

Skills:

Small Guns
Speech
Steal

+ kasnije nešto sitno na -> Repair, Science, Energy W. (ne sitno, negdje do 150%) i sl.

Perks:

Action Boy
Better Criticals
Bonus Rate of Fire
Sharpshooter
Pickpocket
Sniper
...


Zvuči mi jebenica :D

Domy
01-08-2008, 21:40
Trebaš agility i perc 8 da bi mogao odabrat sniper na 24. levelu

Uzevši u obzir memory module koji se mogu nać u igri,isplaniraj si lika u skladu s tim.

Bartuc
02-08-2008, 10:17
Da, provjerio sam Perkove prije kreacije lika, sva sreća.

Tak da sam si ovako napravio:

ST - 5 - (+1 modul ; +4 APA)
PE - 8 - (+1 modul)
EN - 4
CH - 4 - (+1 naočale ; +1 modul)
IN - 10
AG - 10
LK - 6 - (+2 NCR)

Plavo označava plan do kraja igre :P

Od Perkova sam si uzeo ovo (sad sam 15. level):S-> PS: čuvao sam Perkove do 9. levela :P

Action Boy -> 2x
Better Criticals
Bonus Rate of Fire
Tag! -> Energy Weapons

- tak da sada gađam 2x sa Hounting Rifle-om u oči i još mogu reloadati pušku :D

Kako napredujem:

Imam status Idoalized u ovim gradovima -> Klamath, Den, Redding, New Reno, Gecko, Modoc

Par questova moram još rješiti da dobijem Idoalized u ovim gradovima -> Broken Hills, Vault City

To sada rješavam, pa onda planiram krenuti u NCR 8)



Igra je fenomenalna, fakat se može uživati u njoj :pray:

Domy
02-08-2008, 10:32
Ak me pamćenje služi,postoji još i modul za INT u Sierra bazi

Bartuc
02-08-2008, 12:37
Znam, ali sam namjerno stavio 10 na INT na početku, tak da sada nemam koristi od tog modula, ali sam zato od početka igre Brainac :D

Bartuc
02-08-2008, 22:08
Našel sam jedan vrlo cool Spešl Enkaunter :D

Holy Hand Granade:S- Pogle Damage :pray:

PS: To je iz Wormsića, zar ne? :D

http://img234.imagevenue.com/loc204/th_11136_DSC01286_122_204lo.JPG (http://img234.imagevenue.com/img.php?image=11136_DSC01286_122_204lo.JPG)

A ovo sam stavio pod smješne slike, ali mogu i ovdje usput staviti... Vrijeme ulaska u Vault City :D

http://img104.imagevenue.com/loc126/th_87985_DSC01285_122_126lo.JPG (http://img104.imagevenue.com/img.php?image=87985_DSC01285_122_126lo.JPG)

Bartuc
03-08-2008, 22:02
Prešel sam F2 sa svim dobrim završecima osim Vault 13 u kojemu mi kaže da sam pobio Deathclaws, a nisam ih niti pipnuo :cry:

No uglavnom, sada sam krenuo ispočetka i igram kao Pure Evil :evil: Idem od grada do grada i koljem sve pred sobom, još samo nisam Vilifyed u NCR, San Francisco i Modocu, a New Reno ne znam kak da me zamrze pošto su same kurve i drogeraši za koje dobivam pozitivne botove dok ih koljem!?

Ludnica je, odmah sam iz Arroya krenuo u SF i Navaro te si nabavio Advanced Power Armor, Gauss Rifle sa cca 400 metaka i neku lasersku pušketinu kaj radi najveći damage u igri. Nakon toga sam otišao u Vault 13 i vratio se sa Geckom u svoje selo :D Sve unutar pola sata igranja :rotfl:


Baš me zanima kakav bum sada kraj imao :D Već imam status Childkillera, Berserkera, Slavera itd. Karma mi je na -3000+ i rank mi je Demon Spawn :evil:

W3DR4N
04-08-2008, 18:08
Holy Hand Granade:S- Pogle Damage :pray:

PS: To je iz Wormsića, zar ne? :D

Iz Monty Pythona i svetog grala.


Inače, meni je bilo najdraže igrati s Deckardovim gunom (iz Blade Runnera), koji je jedini pištolj koji koristi 223 metke za pušku. S nadograđenim small gunsima, malac RAZARA.

Sljedeći put kad igraš, spusti intelligence na 0 ili 1, što god je najmanja vrijednost (zaboravih) i probaj igrati. Smijeh, smijeh, smijeh. Svaki razgovor je pišurija, pogotovo s likovima bitnim za radnju.

Bartuc
04-08-2008, 22:25
To bum probao na trečem prelasku igre :D Čuo sam da sa tak niskim IN lik jedva rečenicu složi :D

Dobar je taj pištolj, u Fallout 1 sam ga puno koristio, a u Fallout 2 samo jedan malecki dio kad sam se zeznuo i ugradio optiku na Haunting Rifle. Gledam zakaj imam samo 20% šanse da zveknem lika u oči i onda skužim da me optika zeza u bliskoj borbi.

Teon
06-08-2008, 09:25
Holy Hand Granade:S- Pogle Damage :pray:

PS: To je iz Wormsića, zar ne? :D

Iz Monty Pythona i svetog grala.


Inače, meni je bilo najdraže igrati s Deckardovim gunom (iz Blade Runnera), koji je jedini pištolj koji koristi 223 metke za pušku. S nadograđenim small gunsima, malac RAZARA.

Sljedeći put kad igraš, spusti intelligence na 0 ili 1, što god je najmanja vrijednost (zaboravih) i probaj igrati. Smijeh, smijeh, smijeh. Svaki razgovor je pišurija, pogotovo s likovima bitnim za radnju.

A ja sam igrao predobro, kad likovi ponavljaju vise puta ti recenice i govore samo jednostavne a tvoj lik jedva slaze :rotfl:

Neg da taj pistol je zakon :pray:

Bartuc
06-08-2008, 13:53
E da, da se pohvalim, završio sam Fallout 2 kao Demon Spawn sa -5500+ karme :D

Ali nije to to, narator spomene da je predsjednicu Tandi zamjenio nekli lik, a ja je koknuo u NCR-u. Onda spomenuli su da sam prodao čip u Reddingu onom rudniku na K, a prodao sam ga rudniku na M, wtf? I tak, nadao sam se da bu narator pričao kak sam spasio Arroyo selo ali pod cijenu čitavog Wastelanda pošto sam sve gradove ispraznio :(

Arbiter of Change
06-08-2008, 14:18
Oprosti developerima što nisu na umu imali kraj posvećen masovnom ubojici (druga su vremena tada bila). :)

Bartuc
06-08-2008, 15:16
...em ih smotane :D

Arbiter of Change
08-10-2008, 12:23
Evo ModDB si je dao oduška i sastavio popis većih modova/toolsa za Fallout 2, ono dok ne dođe trica:
http://www.moddb.com/features/fallout-2-mod-roundup

SkunK
08-10-2008, 15:47
Uskoro mislim instalirati Fallout 1 i 2, pa ako bi netko naveo najnovije patcheve (netko mi je spominjao da je bolje neki "unofficial" patch staviti pošto je on sastavljen od official patcha + neki fixevi).

Kasa7
27-10-2008, 23:44
fallout je sjajna igrica.igral sam dvojku i sjecam se da sam uvijek strepil od onih mutanata kada bi se kretal po doljnjem dijelu mape.posebno ako bi auto ostal bez goriva.cijelu igricu nisam koristil nist osim onog hammera i naravno udarce s nogom i rukom.jedva cekam trojku!!

SkunK
30-11-2008, 21:38
Kad smo vec opcenito kod fallouta.
Ja mislim opet zaigrati Fallout 1 i 2 , imam obadvije igre ali cini mi se da su obadvije 1.0 verzije.

E sad, ima li koji iskusniji Falloutovac da mi preporuči patcheve da mi sve klizi kako spada na Visti.
Čuo sm da postoji neki community made patch koji je = svi dosadašni patchevi + community ispravci(patch).
Pa ako netko zna, plz :)

Nodakim
30-11-2008, 22:14
Uskoro mislim instalirati Fallout 1 i 2, pa ako bi netko naveo najnovije patcheve (netko mi je spominjao da je bolje neki "unofficial" patch staviti pošto je on sastavljen od official patcha + neki fixevi).


Hm isto si mislio prije 2 mjeseca :)

SkunK
30-11-2008, 23:46
Nisi mi baš pomogao.

Teon
01-12-2008, 16:04
Ako nisi vec bio/cuo na/za NMA - No Mutants Allowed, posjeti tu stranicu. Tamo imas sve modove, patcheve, walkthroughe i sta sve ne vezano uz Fallout. Ima jedan Walkthrough (mislim da su ga radila dva lika pa ces ga lakse skuzit) na toj stranici za Fallout 1/2 i u pocetku walkthrougha su ispisali sve patcheve potrebne

SkunK
01-12-2008, 16:47
Hvala

U svakom slucaju :

Fallout Patch 1.3.4 ENG TeamX i Fallout Patch 1.2 ENG TeamX su ono što mi treba?

Teon
01-12-2008, 18:05
Iskreno, nemam pojma. Ja sam kupio Collection i kolko znam on je patchan do kraja.

Al ti preporucam sa one iste stranice Fallout Resolution patch koj podrzava vece rezolucije (patch taj je unofficial)

SkunK
01-12-2008, 20:11
Ma imam i ja collection.

Btw taj patch za rezoluciju, on dodaje samo dodatne reze, mislim ne gazi izvorni fallout.exe (ono da nebi pogazio skupa s njime i update koji su prosli patchevi napravili)?

Teon
01-12-2008, 21:18
Samo ti rezoluciju izmjeni na na max monitora, ne moras se nis brinut. :) Ma uzivaj u igri, i vanilla je odlicna !
Za razliku od odredjenog nastavka ... za njega sam skinuo mod koj HUD smanjuje jer mi je preogroman, te zatim font texta je promijenjen na onaj ko u Fallout 1/2 i tak neki fičri su prebaceni iz prijasnjih u trojku ...

SkunK
01-12-2008, 21:21
Pa nije bas da je vanilla odlicna, volio bi patchirati na najnovije + imati max rezu, posto ima pesky bugova unutra f1 i f2.

Nodakim
05-12-2008, 20:11
Imaš jedan mod collectiona na dvdu s broja 115..(za fallout 2)

JohnnyMo
25-12-2008, 17:50
Evo instaliro sam ponovno fallout 2 . Nikad nisam igro niti s jednim patchem , uvijek sam se rukama i nogama borio protiv hrpetine bugova : pa bih vas molio ako mi netko moze dati link sa resloution patchem i s nekim fix ili sta ja znam vec kakvim patchem . Drama mi se igra ovo al nista bez toga..

Hvala !

Sretan Božić!

SkunK
25-12-2008, 18:04
Tu ima dosta materijala
http://www.nma-fallout.com/forum/dload. ... &cat_id=16 (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=category&cat_id=16)

Uzivaj!

JohnnyMo
25-12-2008, 18:37
Tu ima dosta materijala
http://www.nma-fallout.com/forum/dload. ... &cat_id=16 (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=category&cat_id=16)

Uzivaj!


Pomoglo je !

Hvala , Sretan Božić !

SkunK
25-12-2008, 20:28
Np,također :wink:

JohnnyMo
16-01-2009, 21:18
Skino sam ovaj resolution patch al nisam ga uspio namjestit kako treba , jel mi tko moze reci kako to ide?

Sethus
24-01-2010, 05:20
Svaki put kada zaigram Fallout 1&2 prisjetim se kakvo se smece naziva Fallout 3. Apsolutno legendarne igre, medju najboljima svih vremena. Ovaj treci nastavak je potpuna sramota za serijal i ja sa 12 godina igranja Fallouta 1 i 2 pljujem na F3 i usljivu kompaniju koja se usudila upropastiti Black Isle-ov brand.

rudeboy95
26-01-2010, 21:30
Svaki put kada zaigram Fallout 1&2 prisjetim se kakvo se smece naziva Fallout 3. Apsolutno legendarne igre, medju najboljima svih vremena. Ovaj treci nastavak je potpuna sramota za serijal i ja sa 12 godina igranja Fallouta 1 i 2 pljujem na F3 i usljivu kompaniju koja se usudila upropastiti Black Isle-ov brand.
potpuno tačno. Po meni, trica je potpuno neigriva i nepotrebna. Sramota. Po meni je najveci problem to što su premjestili u FP. Neznam zasto nemogu napokon shvatit, miješanje profinjenog i potpuno tupog žanra za kojeg vam ne treba ni mozak veličine ribljinog nije dobro.

Grammar nazi
30-01-2010, 21:34
Koliko košta Fallout 1 i isplati li se kupiti ga?

SkunK
30-01-2010, 22:30
Koliko košta Fallout 1 i isplati li se kupiti ga?

Najbolja su mi ova pitanja "isplati li se" to ovisi o toliko faktora... npr. isplati li se kupiti Adidas tenisice akp mrzim Adidas marku? Ne, ali to ne znaci da nisu isplative ako su kvalitetne a malo kostaju. Volis li Fallout serijal? RPG-e? Postapokaliptični setting?

http://www.crovortex.com/webshop/igra-2 ... ction.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2932-Fallout_Collection.html)

Kolekcija.

Grammar nazi
30-01-2010, 23:39
Koliko košta Fallout 1 i isplati li se kupiti ga?

Najbolja su mi ova pitanja "isplati li se" to ovisi o toliko faktora... npr. isplati li se kupiti Adidas tenisice akp mrzim Adidas marku? Ne, ali to ne znaci da nisu isplative ako su kvalitetne a malo kostaju. Volis li Fallout serijal? RPG-e? Postapokaliptični setting?

http://www.crovortex.com/webshop/igra-2 ... ction.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2932-Fallout_Collection.html)

Kolekcija.

Prvi se put susrećem sa naslovom. Ne znam ništa o tome. Zato i pitam isplati li se. Post-apo setting... lajkam.

Teon
31-01-2010, 11:02
Onda, sljedece pitanje. Volis li RPG-e sa turn based borbom? I koj ti je najdrazi takav koji si igrao?

Duke of Earl
02-02-2010, 18:35
Volis li RPG-e sa turn based borbom?
Ja ih ne volim baš previše, pa su mi Fallout 1 i 2 među najdražim igrama ikad. Isto ko i jedan frend, ne podnosi spore RPG-ove, najdraža igra mu je Pro Evolution Soccer, pa opet obožava Fallout. Ta igra jednostavno ima neku neobjašnjivu privlačnost.

baldrick_
09-02-2010, 21:26
pa da, to se ne igra zbog borbe.. tj. ne mora da se igra zbog borbe.

Teon
10-02-2010, 15:53
A cuj, puno ljudi je upravo to odbilo od Fallouta.

Uglavnom, kako se cini Grammar Nazi je ocito uzeo Fallout i on ga je potpuno zaokupio pa se ne javlja :D

Ako nije, onda bi trebao

kresho123
20-03-2010, 22:15
ja san mladi gamer i okruzen mnogim gtaima far cryima itd jako mi se svida fallout 2
sada tek shvacam da je bolji od fallout 3 i zasto
prica,dubina,atmosfera....a jbg nece se vratiti na staro jer okruzeni ovakvim igrama moraju izdavati nesto kao fallout 3 ...... bas me zanima kako ce sklepati fallout new vegas.....

whiskey
21-03-2010, 00:13
Bravo mladi gameru. Na pravom si putu ka alkoholizmu.. Uvidit ces uskoro da ja staro uvik bolje od novoga, npr. vintage porn, staro vino, stara cura, stara muzika... Ljudi bi rekli da fali duša ovim novim pizdarijama.

System
23-03-2010, 15:39
Cant agree more. Od novih igara mi se igraju 2-3 a i to da upotpunim pricu, ostalo je... meh napucana sranja za retardiranu djecu (aludiram na lakocu igara) sa plitkom pricom i nikakvom porukom. Ali vazno je da se PUCA.

OT: Posle 687353 godina natjerao sam sebe da zaigram ovu igru. Utisci naknadno,

rudeboy95
23-03-2010, 21:31
Od novijih igara jedina igra koja ima 'dušu' je Fable. Naravno, ako izuzmemo indie igre. /force indie and fable
Ostalo mi je sve totalno besvezno. Riga mi se nakon 15 min FO3, dok u F2 uživam svaku minutu igranja. S druge strane, nisam igrao FO2 već par godina, pa mi se možda za to vrijeme digao gaming standard. Mogao bi zaigrat FO2, i onda duboko razmislit da vidim ima li ikakvo značenje ovo što sam rekao. :D

kresho123
23-03-2010, 22:51
a sto vi ocekujete od ovog novog fallouta

fallout :new vegas

mozda se vidi razlika sa obzirom da ga radi ekipa koja je radila fallout pocetke a opet...kako se prilagoditi danasnjem trzistu a da igra ima dusu kao fallout ili fallout 2.....

System
24-03-2010, 16:28
Poceo igrao sat - dva. Prvi utisak: Hmm... nije bas ono sto sam ocekivao nego 10x bolje, sve je prejeb. Ali moram ispocetka krenuti, jer sam retard i uzeo najgoru mogucu kombinaciju skillova perkova i ostalih sranja(stid me postavit na forum sta sam uzeo :oops: ).

System
02-04-2010, 21:34
Dupli post...


Evo nasao sam nesto zanimljivo i vezi Fallouta 1 i 3.


http://img405.imageshack.us/img405/7715/issue1page7.jpg


http://img16.imageshack.us/img16/1424/issue1page8.jpg

Aral
02-04-2010, 21:37
Iako imaju isti setting, F1 i F3 su po meni dvije vrlo različite igre, barem po aspektu gameplaya. Još uvijek priželjukujem da naprave F4 ili što već, te da izgleda kao jedinica ili dvojka.

System
02-04-2010, 21:47
Da mozda cak i odvucem dupe do igraonice da probam kakvo je, pod uslovom da bude ko kec i dvojka, mada sumnjam da se takva atmosfera i takvo sve moze napraviti a da ne bude uberkewlsuperawesomebrootal napucano dok se sve ostalo zanemaruje.

Arbiter of Change
02-04-2010, 22:07
Meni se dođe smijati kad pročitam o "slobodi" u F3. Nema tu slobode, sve se svodi na "ubiti ću te" ili "neću te ubiti", bar u odnosu na prethodne dvije igre (sjetite se samo epiloga na kraju F2). Stvar je u tome da se F3 fokusirao na površnu iluziju slobode (wow, mogu se kretati po jednoličnom smeđem krajoliku i ubiti sve što se kreće, yay!) gdje odluke nemaju bitne posljedice (dobro, jedna ima, ono s Megatonom).

Srećom, ubodeš ovo (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2932-Fallout_Collection.html)Si miran si jedno 6 mjeseci.

Arbiter of Change
09-04-2010, 16:04
Fallout 2 - Restoration Project Mod v2.0 (http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=54328)
Ono, nek' se nađe. :)

Babitz
09-04-2010, 20:54
Meni je F3 bio dosadaaaaaaaan i ono, jedva da je imao ikakve veze s RPG-om i to me nerviralo. Nije mi se dopao sav betheseda / oblivion štih u igri. Igra je solidna, ali dosta ispod jednog "fallout" standarda.

Stvar oko izbora je bila retardirana. Imao si samo ekstremne odabire koji bi ti na koncu utjecali samo na karmu. Karma je bila nešto najlošije u igri. U dva sata igre mogao si preći iz najnižeg stupnja karme u najviši. Da ne spominjem bethesedinih "preko 200 završetaka", dok su zapravo svi manja varijacija na jedan.

Silvery
09-04-2010, 23:07
Jel mi se isplati kupit Fallout 1? Mislim, u odnosu na dvojku.

System
10-04-2010, 04:59
Koliko košta Fallout 1 i isplati li se kupiti ga?

Najbolja su mi ova pitanja "isplati li se" to ovisi o toliko faktora... npr. isplati li se kupiti Adidas tenisice akp mrzim Adidas marku? Ne, ali to ne znaci da nisu isplative ako su kvalitetne a malo kostaju. Volis li Fallout serijal? RPG-e? Postapokaliptični setting?

http://www.crovortex.com/webshop/igra-2 ... ction.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2932-Fallout_Collection.html)

Kolekcija.

Silvery
10-04-2010, 23:20
Ohoho. Nabavio jedinicu. počeo igrati. Prvi dojmovi su sasvim u redu.

Hehe.
He.
He.

EDIT: Nek mi neko kaže za kolko ću se otprilike vremena odlijepiti od ekrana?

Silvery
14-04-2010, 11:00
Hm, imam problem. Postao sam slaver u gradu u kojem sam izbavio Vica. Svi me zbog toga preziru. Tko mi uspije reći kako da prestanem biti slaver dobiva +50% respekt u moj sig :D

Arbiter of Change
14-04-2010, 11:20
Ne možeš jer ti tetoviraju na čelo znak Robovlasničkog Ceha. :)
Zašto si uopće postao ako nisi planirao ostati? Nisi valjda mislio da će te ljudi obožavati zbog toga.

Feanor
14-04-2010, 11:56
Najače je bilo kad sam ja posto gravedigger, kad te jednostavno privuku ti grobovi, uvijek nesto zanimljivo u njima... *derp-smile*

Silvery
14-04-2010, 12:17
Ali nikako drugačije nisam mogao izbaviti Vica. Morao sam postati Slaver da bi me onaj njihov šef zavolio i dozvolio mi da vidim Vica. Also, kako se postaje gravedigger? Ima li to loše posljedice?

Arbiter of Change
14-04-2010, 12:22
Mogao si ga i kupiti ili pobiti sve Slaverse. :)
Moram se zapitati o tvom konceptu moralnosti kad pitaš ima li što loše kod lootanja grobova... pada ti karma.

Silvery
14-04-2010, 12:26
Ali nije bio na prodaju dok ne popravi onaj prokleti radio. Ja sam imao Vicov radio, ali mu nisam mogao dati jer je soba bila zaključana i jer me Metzger nije volio.

Feanor
14-04-2010, 12:43
Morlanost kažeš...

Nikad prežaljeni Childkiller perk kojeg nikad nisu stavili u igru....smrchhhh :D

http://aautar.digital-radiation.com/blog/uploaded_images/vault-boy-childkiller.jpg

Horny Devil
14-04-2010, 12:59
A Porn Star ili Made Man perk-ovi?

Forengner
14-04-2010, 13:10
Moj favorit=Big Daddy +20 dmg ressistance -1 hand -5 for sneak,beacouse of the constant groaning,enables a player to enlist a litle girls as him folower. :rotfl:

Silvery
16-04-2010, 12:27
Ja sam Gigolo, puno se hebem u New Renou :DDDDDDDDDD
Kako se postaje Made Man?
EDIT: Kako da dođem do Vault 13, jer me ovaj village shaman u snovima već hebe u mozak.

Forengner
16-04-2010, 12:33
Koliki ti je intelligence?treba ti minimum cetiri.Ja sam taj perk dobie pridruziv si se nekoj familiji.Mislim Biskup ili tak nesto

Silvery
16-04-2010, 12:36
Intelligence mi je 7, a bishopovu ćerku i ženu sam jebo i jebo i uvijek me muž ubije.

Horny Devil
16-04-2010, 12:40
Ja sam Gigolo, puno se hebem u New Renou :DDDDDDDDDD
Kako se postaje Made Man?
EDIT: Kako da dođem do Vault 13, jer me ovaj village shaman u snovima već hebe u mozak.

Made Man postanes ako odradis sve quest-ove za jednu(bilo koju) od mafijaskih obitelji u New Reno-u.

Za Vault 13 se iskreno ne sjecam, ali se zbog shamana ne moras zuriti.

Forengner
16-04-2010, 12:46
Izaberi porodicu veoma pazljivo,jer ako u udjes u bilo koju,ostale ce ti hteti glavu.Zato pazi ja sam pogresio i itekako zazalio.

Arbiter of Change
16-04-2010, 13:00
Spojio teme, pazite na spoilere.

Silvery
20-04-2010, 12:25
Da. Izvršio sam jedan zadatak za Salvatorea, i to je to. Ne treba me više, a ja nisam njegov Made Man.
Ali sam zato dobio novi perk,
Expert Excrement Expeditor iliti Stručnjak za čišćenje đubreta

Forengner
20-04-2010, 19:18
Ja sam salvatoreu dao par metaka.I onom njegovom Masonu,koliko me tip zivcira.Nego jel si zainteresovan za power armour bez muke? i na prvom lvl-u?

Silvery
26-04-2010, 08:58
Jesam.
Nego čujte, saznao sam kako JAKO lako ubiti Orville Wrighta, šefa obitelji Wright. Evo spoiler:

Izvan njihove kuće, pored razrušenog vozila, igraju se djeca. Moraš držati pištolj. Razgovaraj sa djetetom, on će te zamoliti da mu daš pištolj. Daj mu ga. Ti mu reci nešto tipa "Super, sad idi tati pokaži, i budi siguran da puno mašeš pištoljem i povlačiš okidač". Joj ljudi, kad sam skužio ovu metodu i što sam učinio, pao sam na pod od smijeha.

Forengner
28-04-2010, 13:39
Sto se power armoura tice,uradi quest za BoS u San franu,idi skroz malo kroz grad i naici ces na BoS bazu,pricaj sa guardom,i on ce ti dati quest da mu nadjes Vertibird plans iz Enclave base u Navarru.Naci ces ga lako,samo idi severno od SF-a i videces lokaciju &#39;unknown&#39;,dodji tu sacuvaj igru (obavezno!) i udji na lokaciju,pricaj sa nekim likom na benzinskoj stanici,i reci mu da oces da se pridruzis enclaveu,ako imas visoku inteligenciju,moci ces,dace ti lozinku,idi open severno (na mapi mesta ne na world mapi) i videces bazu,cuvaju je par enclave soldiera,nikako ih nemoj napasti vec glavnom daj lozinku,pusti ce te u bazu.Tu pokupi armour i V-Bird planove i trci sto brze nazad u SF,+ dobijas i jos jedan power armour u BoS bazi,u svakoj od njih,i mnogo oruzija,(par plasma granati i mnogo common stvari).Ako ti ono u Navvaru ne uspe load-uj save i kreni ponovo.Srecno!

Silvery
29-04-2010, 12:33
To sam napravio odavno. Nego sad mi je loše, lootam tonu stvari, a nikoji trader NPC nema dovoljno love da kupi sve. Korisni su mi samo lova, stimpaci i municija (i NukaCola, postao sam ovisan o njoj, pa mi je kul, kupujem svugdi di vidim :) )

Forengner
29-04-2010, 13:06
Imas aparat za nuka colu :) ,cini mi se u den-u,nisam siguran..

Silvery
30-04-2010, 09:08
Ma ima ih po cijelom wastelandu, samo što 99% njih ne radi. :cry

System
15-05-2010, 18:06
Huh evo zavrsio sam Fallout 1. Ne zanam sto mi je trebvalo toliko da ga zavrsim. No sve u svemu perfektna igra. Iako sam sam sebi spojlo pricu igra me je drzala do kraja da je odigram. Sad treba da se nakanem da igram drugi dio koji je kako vidim jos bolji od prvog djela.

Silvery
18-05-2010, 12:43
Jest bolji je po gameplayu, ali jedinica ima onu jedinstvenu wastes atmosferu.

Silvery
19-05-2010, 12:11
Skinite Fallout 2 restoration project by killap. ODMAH.

Taj mod stavlja TONU stvari koje su developeri originalno zamislili, a nisu stavljene u konačnu verziju.
UPOZORENJE: nakon skidanja i instaliranja, morate započeti novu igru. Imat ćete svoje stare sejvove, ali Vam neće raditi.

Lord Coldwolf
23-07-2010, 23:40
Skinite Fallout 2 restoration project by killap. ODMAH.

Taj mod stavlja TONU stvari koje su developeri originalno zamislili, a nisu stavljene u konačnu verziju.
UPOZORENJE: nakon skidanja i instaliranja, morate započeti novu igru. Imat ćete svoje stare sejvove, ali Vam neće raditi.

Jako zanimljivo, završio sam davno oba Fallouta ( treći tu ne spada jer je potpuno novi settings + nemam komp za to :D), možeš li navesti neke zanimljive stvari koje taj mod nudi i maybe dat link gdje ga naći ? :) Hvala

Dania
26-07-2010, 13:05
Nemam linkova za piratliju, ali mislim da će ekipa rado pomoći što se informacija o modovima tiče...ostatak pogledaj na http://fallout.bethsoft.com/index.htmlS :)

Lord Coldwolf
26-07-2010, 20:38
Nemam linkova za piratliju, ali mislim da će ekipa rado pomoći što se informacija o modovima tiče...ostatak pogledaj na http://fallout.bethsoft.com/index.htmlS :)

Thank you miss

Interceptor
31-07-2010, 21:11
Što bi volio da obe igre mogu nekako konvertirati na NDS :(
Tako bi ih napokon imao prilike zaigrati :(

Chupacabra
19-08-2010, 10:22
mod je bio na nedavnom pcp dvdu, i ja ga instalirao, s.u.p.e.r je. Info-
Mod ispravlja mnogo bugova i tipfelera, ali i dodaje tonu novih stvari koje nisu izasle u originalu. Npr, kroz igru vas lovi Kaga. On je bio bivsi chosen one i zeli vas ubiti. Zatim, u kasinima imaju pit bossevi koji imaju informacije. Moguce je pricati viceve ako si musko ili plesati ako si zensko u bisopovom kasinu!
Jos mnogo lijepih stvari. Mod je super.