PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ensiferum



Armachus
02-06-2007, 15:03
http://home.scarlet.be/metal_earth/Concerts/logo%20ensiferum.jpg

Markus Toivonen je svirao gitaru sa svojim prijateljima u bendu ”Dark Reflections”. Svirali su pjesme drugih bendova. Markus dobiva inspiraciju svirajući u tom bendu. Inspiriran je Finskom folk glazbom. Markus je pitao bubnjara Kimmo Miettinen-a i bas gitaru Sauli Savolainen-a žele si s njim svirati heroic folk death metal glazbu. Oni su prisatli. Bend je osnovan, ali bez imena. U latinskom riječniku našao je rječ Ensiferum. Zvučalo mu je moćno i to je uzeo kao ime benda. Počinju svirati. Markus je prethodno 1995. godine napisao nekoliko pjesma.a Zamolio je Jari Mäenpää-u da im se pridruži kao vokal i gitara. On je pristao. Jari je i izmjenio lyricse Markusovih pjesama. Samo su odlučili svirati njihovu prvu pjesmu Old Man na koncertu u Pasila Youthcenter u porosincu 1996. godine. Jari odlazi na služenje vojnog roka. Band privremeno zastaje. Jari se vraća u bend 1997. godine i snimaju svoj prvi album sa 3 pjesme: Old Man, Knighthood i Frost. Napisali su i novu pjesmu. Little Dreamer. Događa se pad u bendu. Dva člana odlaze. Kimmo odlazi u drugi bend. Sauli napušta bend radi posla i škole. U band kao bubnjar dolazi Oliver Fokin iz benda u koji je otišao stari bubnjar Kimmo. Umjesto Sauli-a u bend dolazi Kimmov Drugi demo album izdan je 1999. 4 pjesme su na njemu: The Dreamer’s Prelude, Little Dreamer, Warrior's Wuest i White Storm. Kasnije snimaju svoj 3. demo.Pjseme: Intro, Hero In A Dream, Eternal Wait, Battle Song i Guardians Of Fate. Tuomas Tahvanainen je napravio logo za bend. Pobijedili su na lokalnom natjecanju bendova. Godine 2000. snimaju svoj prvi album: Ensiferum. Na snimanje su pozvali i neke goste kao Trollhorn (klavijature), Johanna Vakkuri (ženski vokal)... Meiju Enho se pridružuje bendu kao klavijaturistkinja. Album Ensiferum je izmjenjen i izdan 2001. godine. Za snimanje drugog studijskog albuma Iron, pošli su u Kopenhagen. 2003 izdaju novi album. Nakon snimanja tog albuma Jari je počeo raditi projekt sa Wintersun i nije smogao naći vremena za Ensiferum te odlazi. Ubrzo nalaze novog pjevača. Petri Lindroos. Bend je također napustio Oliver Fokin, koji više nije bio zainteresiran za sviranje u bendu i zamjenio ga je Janne Parviainen. Iz benda je otišao i Jukka-Pekka Miettinen. Zamjena je došla od strane Sami Hinkka-e.
Diskografija:

Albumi:
Ensiferum
Iron
1997-1999
Victory Songs

EP:
Dragonheads

Singli:
Tale of Revenge
One More Magic Potion

Demo:
Demo I
Demo II
Hero in a Dream

DVD:
10th Anniversary Live


Video:
RLpOmW0C ... ed&search= (RLpOmW0CciM&mode=related&search=)S(koncert)
fnm_PDDHmlE

Dreamer Deceiver
02-06-2007, 15:17
preejednolični su mi, skoroa svaka pjesma na isti kalup

Ficho56
02-06-2007, 15:20
nisam još poslušal, al bi volio

Aerial
02-06-2007, 15:38
Imaju par dobrih stvari, a ostatak mi je nekako jednoličan...

olio
02-06-2007, 15:44
preejednolični su mi, skoroa svaka pjesma na isti kalupda slažem se ali ipak imaju nekoliko dobrih stvari

BlackDCRO
02-06-2007, 15:54
Dobar bend, prvi album najbolji.
Preporucujem:
Hero in a dream, battle song, goblin dance...

Ipak ovaj zadnji album mi se ne svidja posto nema Jaria. Jednostavno nije to to bez Jarievog vokala...

KR1ST1J@N
02-06-2007, 16:16
nisam još poslušal, al bi volio

Frky
02-06-2007, 16:16
Imam ovaj prvi album i ok je iako neslušam takvu vrstu metala !

Silventus
02-06-2007, 16:30
Nikad čuo, nikad vidio, nikad ni želio vidjeti i čuti

unknown
02-06-2007, 16:41
meni su odlični

Dreamer Deceiver
02-06-2007, 16:42
preejednolični su mi, skoroa svaka pjesma na isti kalupda slažem se ali ipak imaju nekoliko dobrih stvari

nisma rekao da nemaju dobre stvari jer stvarno imaju neke super stvari

MTF*
02-06-2007, 16:56
nisu mi bas nesto...
ima par stvari koje mogu poslusat, ali ne bih to imao na kompu...

olio
02-06-2007, 20:28
preejednolični su mi, skoroa svaka pjesma na isti kalupda slažem se ali ipak imaju nekoliko dobrih stvari

nisma rekao da nemaju dobre stvari jer stvarno imaju neke super stvarinisam to ni pomislio nego sam se složio sa tebom a ovo "ali ipak imaju nekoliko dobrih stvari" to je moje mišljenje nevezano za tvoje sry na nesporazumijevanju

MasaKrisT
03-06-2007, 15:35
Prejak bend,a tek koncerti:)

Rocchiro
03-06-2007, 17:43
Fenomenalan bend,prvi album najbolji,jedva cekam da ih vidim live na mc-u,lock-imamo metal topic.aj bok

NoNCoNFoRMiST
03-06-2007, 17:58
jedino mi se prvi album svidja

Armachus
03-06-2007, 18:08
Meni su pjesme s prvog albuma sve odlične. Izdvajam: Hero in A Dream, Guardians of Fate, Eternal Wait i Battle Song.

Drugi album Iron je dosta lošiji... Ima nekih dobrih pjesama, a ful dobre su jedino LAI LAI HEi i Tale of Revenge

Treći album je ispod mojih očekivanja. Loš je. Nema to veze do vokala, jednostavno pjesme nisu dobre... Ali ima jedna koja je super: Ahti.

Inaće bolji mi je Petri od Jaria.

Dreamer Deceiver
03-06-2007, 19:51
evo pheonie, da ostavim ovdej post pa da Ensiferum bude 'prije topica o Maidenima :rotfl:

Samael
08-08-2007, 18:26
Svi albumi su odlični.
Sve ima veze s tim kako shvaćate viking metal, jer se taj žanr većinom oslanja isključivo na lirike, a ne samo na sviranje. Malo bendova može tako dobro smjestiti glazbu s riječima, kao što čini Ensiferum.
Ensiferum jest najbolji album, ali su Iron i Victory Songs također odlični.
Poslušajte Mithotyn ( "From the Frozen plains" ), Amon Amarth, Forest Clan ( Korpiklaani ), Finntroll...
Neće se svima svidjeti ( definitivno ) ali će ih pojedinci znati cijeniti. Jedina šteta je što ti bendovi dobivaju malo pozornosti, a glazba im je svj. godinama bolja od trenutačnih fake metal bendova.

...The twelfth spell I know,
When I saw aloft upon a tree
A corpse swinging from a rope,
Then I cut and paint runes
So that the man walks
And speaks with me...



:pray:

kowE
08-08-2007, 19:11
...The twelfth spell I know,
When I saw aloft upon a tree
A corpse swinging from a rope,
Then I cut and paint runes
So that the man walks
And speaks with me...
FireSpirit - The Runewizard :wink:

Jopax
08-08-2007, 23:01
Sad slusam ovu Ahti i pjesma je jako dobra
mozda poslusam sutra i druge pjesme jer se cine jako dobri

Armachus
09-08-2007, 10:08
Sad slusam ovu Ahti i pjesma je jako dobra
mozda poslusam sutra i druge pjesme jer se cine jako dobri

Ta je najbolja s novog albuma...

Da se mene pita nazvao bi ej Mighty Ahti!

Kako moćno zvuci ej.,.. :pray:

Samael
23-08-2007, 20:50
One More Magic Potion, Wanderer, Victory Song :pray:
Bolje od Ahti

Jedina stvar koja im nije dobra je Sword Chant radi vokala ( zvuči kao Judas Priest ). Reći da je Iron lošiji, :yuck:
U istom je rangu kao i Ensiferum

Bilo bi stvarno dobro da dođu svirati na Metal Melting Summit u Zadar

Rocchiro
24-08-2007, 00:05
nikad im necu oprostiti to kaj na koncu nisu svirali battle song.mrš

Dreamer Deceiver
24-08-2007, 07:59
jedina stvar koja im valja ( uz lai lai hei )..barem za mene

Jopax
24-08-2007, 09:41
Meni je najbolja Victory songs i Dragonheads mi nije loša
Battle song mi je dobra zbog bubnjeva :D

Rocchiro
25-08-2007, 18:00
29.11. idu na europsku turneju

Armachus
25-08-2007, 18:52
One More Magic Potion, Wanderer, Victory Song :pray:
Bolje od Ahti

Jedina stvar koja im nije dobra je Sword Chant radi vokala ( zvuči kao Judas Priest ). Reći da je Iron lošiji, :yuck:
U istom je rangu kao i Ensiferum

Bilo bi stvarno dobro da dođu svirati na Metal Melting Summit u Zadar

Kako kome!

fnm_PDDHmlES 8)

Samael
26-08-2007, 16:15
Pogledaj lirike od tih pjesama

Ahti pjeva o gospodaru dubina, dok su ove isključivo orijentirane na ratničku filozofiju koju Ensiferum najbolje može uglazbiti

Đeri
26-08-2007, 16:32
sviđa mi se bend
prvi album mi je super ostale nisam čuo
ali victory song :pray: :pray: :pray:

Armachus
26-08-2007, 18:55
Pogledaj lirike od tih pjesama

Ahti pjeva o gospodaru dubina, dok su ove isključivo orijentirane na ratničku filozofiju koju Ensiferum najbolje može uglazbiti

Nisam ištao za liriksima... Da iskreno velim, pročitao sam samo od Ahti sa novog albuma...

A kad sam rekao da je bolja AHti, dakle mislio sam na svirku! 8)

Samael
26-08-2007, 20:12
Jel itko učlanjen na Ensiferumov forum?
ja sam se registrirao, no kad se loginiram, ne pojavljuje se main page, nego ostaje prazan ekran.
Itko zna rješenje problema?

Očito nezna, :cry:

Rocchiro
11-09-2007, 11:46
Meiju Enho napustila bend.steta,jako zgodna zenska.drago mi je da sam ju imal prilike vidjeti live prije nego je napustila bend :wink:

kowE
11-09-2007, 14:36
Meiju Enho napustila bend.steta,jako zgodna zenska.drago mi je da sam ju imal prilike vidjeti live prije nego je napustila bend :wink:
zastoooo???? :cry: :cry: :cry: :cry: :( sad sam u bedu

Armachus
11-09-2007, 19:00
Meiju Enho napustila bend.steta,jako zgodna zenska.drago mi je da sam ju imal prilike vidjeti live prije nego je napustila bend :wink:

Nema veze! :wink: Sada ću je ja zamjenit... 8) :D


Shala... a znao sam još prije da će otići pa me nije šokiralo!

Samael
11-09-2007, 19:14
Meiju Enho napustila bend.steta,jako zgodna zenska.drago mi je da sam ju imal prilike vidjeti live prije nego je napustila bend :wink:

Nema veze! :wink: Sada ću je ja zamjenit... 8) :D


Shala... a znao sam još prije da će otići pa me nije šokiralo!

Ah, naš klavijaTURIST.

Enivej, od klavijaturista me daleko najviše interesira Trollhorn za pridruživanje Ensiferumu. Šteta što je ženska otišla, statement na official stranici joj je preje*en:

Carry on holding the sword!

I wish good luck to my follower and true warrior spirit to all our listeners.
As long as there’s good beer left in the world, you can never really give up.

:pray:

Jopax
12-09-2007, 09:12
Od njih mi je premoćna Slayer of light :pray: :pray:

Rocchiro
12-09-2007, 14:06
nasli su zamijenu, Emmi Silvennoinen iz benda Exsecratus

kowE
12-09-2007, 14:41
nasli su zamijenu, Emmi Silvennoinen iz benda Exsecratus
ajd... neka je zensko :wink:

unknown
12-09-2007, 14:48
raspada se bend

Jerry
12-09-2007, 15:08
? :?
neraspada...odlazak jednog člana nemora znaćiti da će svi napustiti bend...

Armachus
12-09-2007, 16:28
raspada se bend

Premjenili us oni već, napamet govorim, 5 članova!

Rocchiro
12-09-2007, 17:59
meni je jedino zal kaj je Jari legenda otisel iz benda

Armachus
12-09-2007, 18:43
meni je jedino zal kaj je Jari legenda otisel iz benda

Zasto!? Istina imao je covjek dobar glas, ali mi je Petri drazi... a i ima nekako drukciji glas. Sta ja znam... prije mogu onako pjevati kao on negoli kao Jari!

Rocchiro
12-09-2007, 20:00
meni je jedino zal kaj je Jari legenda otisel iz benda

Zasto!? Istina imao je covjek dobar glas, ali mi je Petri drazi... a i ima nekako drukciji glas. Sta ja znam... prije mogu onako pjevati kao on negoli kao Jari!

ne radi glasa,radi gitare.harsh vokali nisu tak teski

Armachus
12-09-2007, 20:53
meni je jedino zal kaj je Jari legenda otisel iz benda

Zasto!? Istina imao je covjek dobar glas, ali mi je Petri drazi... a i ima nekako drukciji glas. Sta ja znam... prije mogu onako pjevati kao on negoli kao Jari!

ne radi glasa,radi gitare.harsh vokali nisu tak teski

Zato je tu Markus... ma Petri ima jeben glas!

Rocchiro
13-09-2007, 14:23
Dear friends,

I’ve now reached the moment in my life when I need to stay out of the battle. It’s time for somebody else to take my place in Ensiferum. These almost 6 years have been totally unforgettable but also rough. After giving my absolutely 100% to this music, playing and shows I now feel exhausted but happy; it has been worth it. Nevertheless, I feel now it’s time for me to head out for new adventures.

Carry on holding the sword! I feel deep gratitude to all fans and friends who have encouraged me during these years. I want to thank Markus, Sami, Janne and Pete for all those once-in-a-lifetime moments and the inspirational atmosphere there has always been. You’re like brothers to me.

I wish good luck to my follower and true warrior spirit to all our listeners.
As long as there’s good beer left in the world, you can never really give up.

:boohoo:

Dreamer Deceiver
13-09-2007, 14:37
iskreno, meni su bedaste te spike s warriorima i sličnim stvarima

Jerry
13-09-2007, 15:34
meni su baš zakon..baš sam se ufuro u te spike :D

Rocchiro
13-09-2007, 21:05
iskreno, meni su bedaste te spike s warriorima i sličnim stvarima

mene boli kita za to,glavna mi je muzika.svaki bend ima neku caku koju moraju isfuravati ako se hoceju odrzati na sceni

Mafioz0r
14-09-2007, 08:58
Prije par dana sam cuo za njih, Ahti i Into Battle su preeeedobre pjesme! :pray:

unknown
14-09-2007, 10:13
Dear friends,

I’ve now reached the moment in my life when I need to stay out of the battle. It’s time for somebody else to take my place in Ensiferum. These almost 6 years have been totally unforgettable but also rough. After giving my absolutely 100% to this music, playing and shows I now feel exhausted but happy; it has been worth it. Nevertheless, I feel now it’s time for me to head out for new adventures.

Carry on holding the sword! I feel deep gratitude to all fans and friends who have encouraged me during these years. I want to thank Markus, Sami, Janne and Pete for all those once-in-a-lifetime moments and the inspirational atmosphere there has always been. You’re like brothers to me.

I wish good luck to my follower and true warrior spirit to all our listeners.
As long as there’s good beer left in the world, you can never really give up.

koji ego(pročitaj boldano)

Lord Jambrek
14-09-2007, 10:16
iskreno, meni su bedaste te spike s warriorima i sličnim stvarima

Jelda, i ti neki vikinzi i sav taj srednji vijek mi općenito dižu tlak u zadnje vrijeme.

unknown
14-09-2007, 10:19
iskreno, meni su bedaste te spike s warriorima i sličnim stvarima

Jelda, i ti neki vikinzi i sav taj srednji vijek mi općenito dižu tlak u zadnje vrijeme.

ne znam zašto je srednji vijek toliko popularan to je bilo najusranije doba za živjeti

Samael
14-09-2007, 10:21
Dear friends,

I wish good luck to my follower and true warrior spirit to all our listeners.
As long as there’s good beer left in the world, you can never really give up.

koji ego(pročitaj boldano)

Mislim da je pod followerSmislila na onog tko će je naslijediti u bendu.

medusa
14-09-2007, 15:10
iskreno, meni su bedaste te spike s warriorima i sličnim stvarima

Jelda, i ti neki vikinzi i sav taj srednji vijek mi općenito dižu tlak u zadnje vrijeme.

ne znam zašto je srednji vijek toliko popularan to je bilo najusranije doba za živjeti
jest, meni su antika, ali i doba poslje propasti rimskoga carstva a prije utvrđivanja feudalizma najbolja doba. MAČ U RUKE I KOLJI!! :twisted: :rambo: :gitara:
za narode:vikinzi i škoti, su baš carevi. "oi lad, give me a sharp claymore, and i'll cut yer in half"
ali srednji vijek kasnije, kad se društvo ustalilo postaje mučno doba za živjeti, a renesansa... hrpa pedrčiča u tajicama pjeva o ženskama koje nisu ni dodirnuli... tada je svijet počeo iči kvragu "ahhh the olden times..."
idem slušati ensiferum malo :D

Jerry
14-09-2007, 16:16
idi :D

Samael
14-09-2007, 17:58
Danas bi trebao dobiti 10th Anniversary
Čujem da je odličan, pa jel ga tko slušao:gledao od vas?

Jopax
14-09-2007, 18:18
Poslušao sam upravo lai lai hei i zamalo zaplesao uz njega neko solo kolo :rotfl:
i meni su najdraža ta vremena ali mi je mračno doba gadno kao i renesansa koja previše podsjeća na ciganovića
najbolje mi je u Allmighty Bruce
"Im going on a vacation"
"Wait u cant go gods dont take vacations"
"Ever heard of dark ages" :pray:
:rotfl: