PDA

Pogledaj cijelu verziju : ADSL wireless



SkunK
01-06-2007, 12:21
Ovako, imam adsl- izgleda da je wireless dobio sam jos onaj mali adapter uz njega.
Stvar je u tome sta on ima antenicu, a ja bi htio ici preko usb-a. Kad su mi to instalirali nisu nista puno rekli, ali uglavnom sada vise ne idem na obicnu konekciju nego mi je komp stalno na netu?? Uopce nema ona 2 mala kompijutera dole desno.Usmjerivač je (ruter) D-link

Sta bi trebao napravit da idem preko obicnog usb-a i da se konektiram samo kad to ja hoc a ne da mi je stalno online ( jer imam zbog toga i problema s updejtanjem par programa ). Wlan lampica gori.

Hvala!

Jopax
01-06-2007, 13:00
tesko u tome je i stvar kod adsl-a stalno si konektiran jedino da ga iskopcavas iz struje kad neces na net :D

SkunK
01-06-2007, 13:40
Da ali kad sam imao zyxel ruter kako sam onda mogao connectad se dissconectat.

Neven <R>
01-06-2007, 13:48
Probaj ovako:
Start -> Control Panel -> Network Connections tamo pronađi svoj connection, klikni na properties i stavi kvačicu na "Show icon in notification area when connected". Trebala bi ti se pojaviti ona dva mala kompjutera i trebao bi se moći disconnectati kad hoćeš.
A ako hoćeš preko USB-a uštekaš ga u USB i konfiguriraš vezu, iako je bolje preko LAN-a.

SkunK
01-06-2007, 13:54
Da ali gle, meni je starog rutera sprzio grom.
I sada su donejli ovaj ADSL2 +54M Wireless Ruter, preciznije DSL - G684T.

Sad kad upalim komp odma mogu na net samo dignem firefox, ali to mi se ne svidja zelim connect :)

Isto tako stvar je u tome sta je ovo valjda wireless ruter, a ja nemam mreznu karticu jer mi netreba za usb a ovo izgleda radi na bezicnom principu.
Inace imam ovu opciju obiljezenu "notification when connected" ali nemam 2 kompa dole. Isto tako nemogu instalirati drivere koji su dosli jer mi kaze da je neispravno ukopcano ili nemam mreznu karticu, a kako to da bez drivera radi net i kako to da ako nesto ne stima mogu na net.

sorry stvarno sam na slabom polju sta se tice dsl-a i networkinga :(

Neven <R>
01-06-2007, 14:38
Najbolje ti nazovi helpdesk, dužni su ti pomoći. Ili čekaj da Boz dođe. :D

SkunK
01-06-2007, 14:53
Ok cekam Boz-a :)

Zvat helpdesk? Nema sanse, to je mucenje.

DrunkyDuck
01-06-2007, 16:02
Trebala bi postojati IP adresa s koje mozes vidjeti postavke rutera. Nazovi help sluzbu i trazi ih tu IP adresu ili potrazi manuale uredjaja.

Ovakav ruter cijelu konfiguraciju ima u sebi. Zato si morao cekati da prvo s mreze downloadira postavke (osim ako ti netko drugi nije to slagao). Iz istog razloga sad ni nemas "connect" prozor, nije potreban jer ruter sve sam obavlja - ukljucujuci log-in na mrezu preko tvog username-a i sifre.

Mozda u tim postavkama uspijes pronaci nesto za rucno registriranje na mrezu, no, u svakom slucaju ugasi WLAN ako ga ne koristis ili barem stavi sifru tako da ti ne moze bilo tko upasti (sto je posebno lagano kad username i sifra nisu potrebni za spajanje na net, a spajanje u WLAN automatsko - uglavnom po defaultu! ).

Jednom kad upises IP adresu, otvoriti ce ti se stranica sa svim postavkama, vjerujem da ces se tu snaci.
Takodjer, barem u mojem slucaju, tamo postoji tipka "disconnect me from internet" sto gasi vezu sa internetom. Iduci put kad palim firefox moram kliknuti na "connect me..." no to se ne nalazi u onom "connect" prozoru vec u Firefoxu, u obliku web stranice.

Gaas
01-06-2007, 16:03
192.0.0.1 ?
192.0.0.2
192.x.x.x nemam blage tako nes slicno je default

DrunkyDuck
01-06-2007, 16:08
Ne, to je "localhost" adresa ili adresa racunala.

Tesko da ce ju ruter koristiti buduci da je odvojen uredjaj.

Gaas
01-06-2007, 16:10
tak nes slicna je onda garant bar a mojoj kasdi je bilo

EDIT:192.168.0.1 try

SkunK
01-06-2007, 16:22
Ma http://192.168.1.1/Spise u manualu i kad me pita sifru kaze u manualu da napisem : admin i password admin ali ne prima.

Nemogu instalirat drivere jer mi kaze da nije nesto dobro ukopcano ili nemam mrezne kartice, a mrezna mi nije trebala jer sam imao usb a ne wireless.

Inace lik iz t-coma mi je ukopcao net.

DrunkyDuck
01-06-2007, 16:24
tak nes slicna je onda garant bar a mojoj kasdi je bilo

EDIT:192.168.0.1 try
He he, to je uglavnom defaultna IP adresa racunala na mrezi.


192.0.0.1S(localhost) - rezervirana IP adresa racunala. Pristupa se preko http://192.0.0.1Sili http://localhostSKada bi hostao stranicu na svom racunalu, vidio bi ju na toj adresi.

192.168.0.1S- najcesce adresa racunala u LAN-u. Zadnja znamenka oznacava redni broj racunala, za prvi stavis 1, drugi 2, itd., iako to nije nuzno. Mozes koristiti 1 i 5 za samo 2 racunala u mrezi, npr.
Sumnjam da bi proizvodjac izabrao jednu od tih adresa za ruter. Prije bi uzeli 192.168.1.x (x je neki broj izmedju 0 i 255), primjera radi.

Gaas
01-06-2007, 16:25
username:admin
password:pass

neznam stvarno ako nejde ko po manualu probaj se loginat sa usernameom i sifrom od dsla samo sumnjam da je ovaj iz tekoma radio to

Gaas
01-06-2007, 16:26
He he, to je uglavnom defaultna IP adresa racunala na mrezi.


192.0.0.1S(localhost) - rezervirana IP adresa racunala. Pristupa se preko http://192.0.0.1Sili http://localhostSKada bi hostao stranicu na svom racunalu, vidio bi ju na toj adresi.

192.168.0.1S- najcesce adresa racunala u LAN-u. Zadnja znamenka oznacava redni broj racunala, za prvi stavis 1, drugi 2, itd., iako to nije nuzno. Mozes koristiti 1 i 5 za samo 2 racunala u mrezi, npr.
Sumnjam da bi proizvodjac izabrao jednu od tih adresa za ruter. Prije bi uzeli 192.168.1.x (x je neki broj izmedju 0 i 255), primjera radi.

cuj za ovaj 192.168.0.1 ip koristi d-link tako da neki prozivodac se odlucio...

DrunkyDuck
01-06-2007, 16:33
Moguce je da su ovi iz T-"Koma" vec promjenili te defaultne administratorske sifre routera pa ti isporucili takav uredjaj. Meni je dosao "cist", ali koristim usluge drugog ISP-a.

Sjedni pred komp., nazovi helpdesk i trazi ih da ti objasne korak po korak kako otvoriti postavke.


ako nejde ko po manualu probaj se loginat sa usernameom i sifrom od dsla
Mogao bi i to pokusati.



cuj za ovaj 192.168.0.1 ip koristi d-link tako da neki prozivodac se odlucio...
Vjerujem. Svejedno, cudna odluka (iz ocitih razloga).

SkunK
01-06-2007, 19:34
E ljudi, rijesio sam pass je bio četri nule :D

uglavnom, vec mi se par puta prekinula veza...mogu li to nekako fixat ili?

KR1ST1J@N
01-06-2007, 19:54
nazovi ih ja sam ih zvao i sljedeci dan nije pucala veza

SkunK
02-06-2007, 09:16
E uglavnom morao sam napraivt port forwarding za starcraft i stavim ga u applied rules i sve stima samo to moram nakon svakog shutdowna radit, jel bi se trebao igrat u registryu da uvijek bude applied ili?

Gaas
02-06-2007, 10:58
pa sta nemozes to sejvat tamo nikako???

SkunK
02-06-2007, 11:09
a sejvam ali nakon svakog restarta izgleda da default vrati

LD
02-06-2007, 19:40
Meni posto nije zasticen nis ne upisem i ude u postavke... Možda pomogne.