PDA

Pogledaj cijelu verziju : [SW]Kako postati frajer po uzoru na Hana Soloa



Helena
28-05-2007, 18:35
Sarkastičan, hrabar i odvažan, zbog šarmantne bezobraštine neodoljivo privlačan ženskom rodu, snalažljiv i spreman na suočavanjem sa svakom opasnošću, Han Solo ultimativni je junak 'Ratova zvijezda' i prototip pravog muškarca koji bez (vidljivog) truda dobije ono što želi. Našavši se protiv svoje volje u akciji spašavanja svijeta, Han Solo se dokazao kao najcool frajer trilogije.

Budući da je naša galaksija zajedno s ostatkom svemira odavno spašena, modernim coolerima preostaje da malo han-soloizma prenesu u svakodnevni život. Njegova životna filozofija garantira uspjeh u ljubavnom životu, podiže samopouzdanje i ugled među prijateljima, samo je treba pažljivo dozirati. Kako postati frajer u nekoliko koraka? Saznajte iz nekoliko korisnih Han Solovih rečenica.

Rečenica:SImam loš predosjećaj.
Kad primijeniti:SNaravno, kad imate loš predosjećaj.

Upečatljiva rečenica, ali ne jedna od onih koje se mogu pripisati isključivo Hanu Solou budući da je s vremena na vrijeme izgovara svaki lik trilogije. Svejedno, jedan je od Solovih omiljenih citata.

Rečenica:SOdlično, mali. Nemoj se uobraziti.
Kad primijeniti:SKad prijatelj postigne nešto značajno.

Koliko god voljeli svoje prijatelje, nikad ih ne treba previše hvaliti.

Rečenica:SDa, kladim se da jesi.
Kad primijeniti:SKad vam međugalaktički lovac na bjegunce prizna da je dugo čekao trenutak da vas privede.

Upozorenje – važno je pucati PRIJE nego izgovorite ovu rečenicu. Samoobrana umanjuje njezin značaj.

Rečenica:SOvdje počinje zabava!
Kad primijeniti:SKad se nalazite pred ulaskom u vrlo opasnu situaciju.

... ili kad svakodnevnoj situaciji želite pridodati malo napetosti i osjećati se pritom kao superjunak.

Rečenica:SZnaš, nekad zadivim i samoga sebe.
Kad primijeniti:SUvijek.

Ova arogantna fraza dobrodošla je u svakoj situaciji kad smatrate da ste postigli uspjeh bilo koje vrste – bilo da ste samo upalili računalo ili pak dovršili višegodišnji projekt za nuklearno postrojenje. Malo drskosti nikome ne šteti, a ovakva bezobraština može biti vrlo privlačna.

Rečenica:SKoji si divan miris otkrio!
Kad primijeniti:SSvaki put kad nanjušite nešto zaista odvratno.

Kad želite izraziti odvratnost spram smrada i laganu dozu prezira prema tuđoj odluci, najbolji način je da budete sarkastični. Nakon što je Leia uvjerila Hana da skoči u spremište smeća i fekalija, Han nije previše zapomagao – jedna otrovna rečenica bila je dovoljna da ispadne potpuni frajer!

Rečenica:SPredivna djevojka. Ili ću je ubiti ili će mi se početi sviđati.
Kad primijeniti:SKad govorite o ženi koja vam je privlačna.

Naravno, pozitivno je priznati privlačnost, ali i to treba znati izvesti tako da status frajera (polako stečen upotrebom prijašnjih citata) ne bude okrnjen. Dovoljno je reći da vam se netko sviđa, ali ne priznati u kojoj mjeri, a ako u priznanje dodate i malo negativnih konotacija, postat ćete zanimljiviji.

Rečenica:SVidio sam mnogo neobičnih stvari, ali nikad nisam vidio nešto što bi me natjeralo da vjerujem da postoji jedna svemoguća sila koja kontrolira apsolutno sve. Nikakva mistična energija ne kontrolira moju sudbinu!
Kad primijeniti:STijekom debate oko religijskih pitanja.

Nije važno vjerujete li zapravo u Boga ili ne – ovaj citat jednostavno morate iskoristiti. Posebno je koristan jer na prvu loptu ne zvuči kao citat iz 'Ratova zvijezda', a sadrži pravi omjer pseudo-filozofske misli i mudrosti stečene iskustvom. Da, vidjeli ste svijet, znate što nudi, ali niste time baš impresionirani. Sami ste odgovorni za svoj život, Bog vam ne treba...

Rečenica:SHej...to sam ja!
Kad primijeniti:SKad vam netko kaže da budete oprezni.

Tko su oni da sumnjaju u vas? Da općenito niste oprezni i pametni, već biste bili u velikoj gabuli, a za to ste previše cool! Na stranu to što je Han Solo nakon te rečenice neoprezno upozorio neprijateljske trupe na svoju prisutnost...

Rečenica: Leia:SVolim te.
Han Solo: Znam.
Kad primijeniti:SHm...

Ako upotrijebite ove riječi bar jednom u životu, smatrajte se sretnim čovjekom. Han Solo jest uobražen, ali mu se mora priznati i da je iskren. Osim toga, ovakav odgovor izludjet će svaku ženu – muška logika nalaže da se na riječi 'Volim te' nikad ne odgovori 'I ja tebe' jer se na taj način oskvrnjuje muškost i ženu se naprosto moli da izgubi interes. Han Solo ponovo je postigao pogodak – sve je rekao, ništa nije priznao, zadržao je svoju nedokučivost, kontrolu i dostojanstvo.


Han Solo ftw :pray:

Dreadlock
28-05-2007, 20:24
Solo mi je najdrazi lik...ozbiljno fakat je faca...zapamtio sam neke stvari odozgo,al mislim da cu ih procitat par puta da za zbilja sve naucim :D 8)

Rocchiro
28-05-2007, 21:08
Solo mi je uvjek bil najjaci lik,cak sam ga neko vrijeme imal za avatara.harrison ford ga je jednostvano fenomenalno odglumil

The Boz
28-05-2007, 21:11
Kad vidiš Žaka kako ide(najpreciznije reći samo "ide") ulicom: Preveliko je da bude svemirska postaja...

Rocchiro
28-05-2007, 21:48
Kad vidiš Žaka kako ide(najpreciznije reći samo "ide") ulicom: Preveliko je da bude svemirska postaja...

tu i tam se znaju primjetiti TIE fighteri kak kruže oko žakove orbite...

W1k1n6
29-05-2007, 06:19
Netko si je dao truda u proučavanju blistavih holivudskih rečenica, ali mudrosti u njima kreću se u okvirima domaćeg narodnog izričaja.

Po Hanu: Predivna djevojka. Ili ću je ubiti ili će mi se početi sviđati.

Ili po narodski: Buš moja il ničija; Il me ženi il me ubi; Bum te zel ili zesekel...

Ukoliko se slažete kako muškarci uvijek trebaju primjenjivati apsolutističko pravo materijalnog vlasništva, onda možete prihvatiti Hanove mudrosti :)

THUNDER_DINIX
29-05-2007, 06:24
super fore! lik je car!

Lord Jambrek
29-05-2007, 20:50
Lik je bog i batina, meni najdraži lik pokraj Luke-a, pre jebene fore ima, sarkazam i lud je do bola.

I take orders from only one person! ME!

Black Hawk Down
29-05-2007, 22:08
Ček,ček
Harison Ford je glumio Hana
:shock:
Kaj fakat?
Pa gle sliči mu
Inače dobre fore

Arbiter of Change
29-05-2007, 22:15
E sad zamislite jednog seljačinu, kako viče "Helena se napal'la!" :D

Dobar mi je lik; comic relief, a isto tako i (pazi ovo) ima neku korisnu ulogu.

W1k1n6
30-05-2007, 15:20
Zbog Harrisona Forda su mijenjali scenarije drugog i trećeg nastavka Star Warsa, jer je totalno zasjenio Lukicu (Marka Hamilla), koji je zbog njega ostao bez slave, pa i bez komada koji mu je odjednom postao seka. Postoji čak scenarij nastavka (Ep 7), po kojemu bi Luke trebao poginuti odmah na početku, a Han vozi Leiu na Jedi trening kod Yodinog nasljednika na planet Whilla, gdje mu slučajno otkriju kako ima midiklorijana više nego svi Jediji do sada, dakle trebao je postati čak i Jedi. No, nakon što je Harrison Ford odlučio prestati sa Star Warsom, Lucas je prvo krenuo u realizaciju prve tri epizode, a potom izvukao rezervni scenarij po kojemu će se u idućem nastavku (ako ga bude) djeca Lukea & Mare i Hana & Leie, zamislite - Anakin Solo i Ben Skywalker :) boriti protiv Dark Jedija, što mi totalno smrdi na promašaj, pa možda bolje da ga i ne bude.
Ako vas zanima čitav scenarij bacite oko na ovaj link PAŽNJA SPOILER!
http://www.supershadow.com/starwars/episode7/plot.html

Teon
30-05-2007, 15:59
Hmm, malo podsjeca na mix Jedi Academy price i Thrawn trilogije, ali losi mix :(
Nis bumo vidli kad izadje.

A sto se tice Soloa, Harrison Ford pwna --> najglumac uz C. Lee-a

Rocchiro
30-05-2007, 15:59
lolz,oduvjek mi je onaj kiss između leje i luke-a u 5. djelu bil malo sick :)

Da_killah
30-05-2007, 16:48
čitao sam ov skripte i ne čine mi se baš nešto, izgledaju kao kakvi ripoffovi, tko zna da li su uopće od lucasa. po meni bi bolja bila thrawnova trilogija za nove nastavke...

Matilda Mother
30-05-2007, 21:38
han solo..prezakon lik.. star warsi :pray: :pray: :pray:

Lord Jambrek
30-05-2007, 22:55
Zbog Harrisona Forda su mijenjali scenarije drugog i trećeg nastavka Star Warsa, jer je totalno zasjenio Lukicu (Marka Hamilla), koji je zbog njega ostao bez slave, pa i bez komada koji mu je odjednom postao seka. Postoji čak scenarij nastavka (Ep 7), po kojemu bi Luke trebao poginuti odmah na početku, a Han vozi Leiu na Jedi trening kod Yodinog nasljednika na planet Whilla, gdje mu slučajno otkriju kako ima midiklorijana više nego svi Jediji do sada, dakle trebao je postati čak i Jedi. No, nakon što je Harrison Ford odlučio prestati sa Star Warsom, Lucas je prvo krenuo u realizaciju prve tri epizode, a potom izvukao rezervni scenarij po kojemu će se u idućem nastavku (ako ga bude) djeca Lukea & Mare i Hana & Leie, zamislite - Anakin Solo i Ben Skywalker :) boriti protiv Dark Jedija, što mi totalno smrdi na promašaj, pa možda bolje da ga i ne bude.
Ako vas zanima čitav scenarij bacite oko na ovaj link PAŽNJA SPOILER!
http://www.supershadow.com/starwars/episode7/plot.html

Vidio već odavno, debilna priča, pre plitka je i totalno netočna, kako mogu uništit u episode 9 samu tamnu stranu sile? Ako je sila sve, kako onda može biti uništena?

Pročitao sam te skripte davno i smrde na I,II,III. Previše fightova i premalo priče.

Priča se temelji na New Jedi Order koji ništa ne valja(čitao knjige, ne valjaju, jako su loše)