PDA

Pogledaj cijelu verziju : omega driveri



Kiklop
24-05-2007, 17:53
zanima me dal neko ima iskustva s ovim i dal to sta valja?
http://www.omegadrivers.net/
navodno su to neki dobro optimizirani driveri s kojima se postizu bolje performanse u igrama

C
24-05-2007, 19:02
He, he, care, Omega Drivere koristim već dvije i pol godine, ak' nemam s njima iskustva, onda stvarno, tko ima? 8)
Pucaj, šta te zanima? 8)

MTF*
24-05-2007, 19:17
za pocetak, sto je to uopce?

C
24-05-2007, 19:44
za pocetak, sto je to uopce?
WTF?? :o
Driveri za grafe...

Evo moj info da vam barem nešto kažem o Omega Driverima. 8)
Znači, ti Driveri podešavaju vašu grafičku na maximalne performanse, a ne na maximalnu ljepotu grafike. Meni su Omega Driveri bolji od Catalysty i svih ostalih Drivera za koje sam ikad čuo. Samo Omega ima malene probleme, s time da ima jedan ultra veliki, i ne riješivi problem.
Znači manji problemi su da se Omega Driveri sami od sebe ruše, al' to i nije neki problem, jer ima Omega Refresh, kojemu namjestite za koju grafičku želite refresh drivera. Evo, ja ga nisam dugo refreshao, i svaki put kada bi pokretao neki video file, bez obzira na format videa, komp bi mi se naglo resetirao, naravno, kada se obavi refresh, onda je k'o pila. Inače, evo, dok sam imao obične drivere za grafu, nisam mogao igrati BF2 na najboljoj grafici, pa sam se nadao da ću sa Catalysti Driverima to moći, no, Catalyst driveri briju da bude što bolja grafika, a performanse vam smanjuje, i na kraju kada sam naišao na Omegu, na najboljoj grafi mogu igrati BF2. Naravno, ako mi je ipak BF2 malo usporen ili trza, šteka ili nešto, samo refresh, i onda je perfektno sve.
A ovaj najveći problem koji je neriješiv je...naime, kada obavljate refresh drivera, morate podesiti koja vam je grafička kartica, da on sâm prilagodi drivere za vašu grafičku karticu, kako bi bile što bolje performanse. Kada to podesite, trebate resetirati komp, i nakon prvog bootanja, bit' će vam Omega Drivers, Updating Drivers... i provjeravanje drivera, i nakon toa se sam resetira i pokreće vam windows. No, ako namjestite refresh na krivu grafičku karticu, naravno, on će namjestiti na max. performanse za tu grafičku koju vi namjestite, a nemate je. A svi znamo da performanse grafičkih kartica su drugačije kod svake, tj. max. performanse vam namjesti ne prikladne vašoj grafičkoj kartici, i da ne bi došlo do uništenja vaše grafičke kartice, možete se slobodno pozdraviti sa windowsima. Naime, kada se pokreće windows, neće vam pokazati sliku (sve je crno, monitor je ugašen), i praktički ne možete ništa raditi na njemu. No, ako se nadate da problem možete popraviti kroz Safe Mode, opet ništa, problem ostaje, sve dok ne srušite Windowse. Možete i reinstalirati Windowse, ali Omega još ostaje, znači, pa-pa Windowsima.
Ali, evo, ja ga koristim već dvije i pol godine, i bilo je tih problema u početku, ali sada mi je ušlo u naviku da ne fulam svoju grafičku karticu.
Naravno, moja preporuka je, ako ćete instalirati Omegu, da Uninstalirate sve drivere (po gotovo Catalyst!!), te instalirate obične drivere, pa nakon njih Omega drivere. I, da, da ne zaboravim, i pri instalaciji možete isto sjebat' grafu.
Meni se to događalo svaki drugi put, ali sada kad' ih koristim već duže vrijeme, u opće se ne bojim da ću fulati refresh, ili nešto slično tomu.
U svakom slučaju, Omega Driveri su perfektni, samo trebate bit' oprezni što će vam kasnije ući u naviku.
Usput, svoju grafu sam još i tunirao...
Radni takt grafičkog procesora 378 MHz (original: 250 MHz, overclock: 51%)
Frekvencija memorije 297 MHz (original: 200 MHz, overclock: 49%)
I igram Dark Messiah na najboljoj grafi, bez problema, a mislim da ću i krenuti i overclockati i tunirati za Oblivion na najboljoj grafi, iako Oblivion mogu igrati na normalnoj grafi bez problema.
Sve je to OK, ali kada vam kažem da imam grafičku (Asus) ATI Radeon A9550, pa sad' vidite sami kakva je pila s Omega Driverima.
Usput, većinu igara igram na najboljoj grafi...

Kiklop
24-05-2007, 20:08
C zahvaljujem na objasnjenju
ovako sad sam ih probo instalirat i al mi nije radilo kroz normalni setup pa sam procito da mogu instalirat kroz device manager tak sam i napravio i kad sam restarto komp digo mi je wind u 4 Bitnoj boji na 600x 400 rezi :cry: i sad idem ja stavit normalnu rezu i boju al kad stisnem apply ili OK nis se ne desi i tak sam ih uninstaliro
moguce da su problemi nastali jer sam ih instaliro na NGO NVIDIA Optimized Driver a ne obicne drivere
i nisam skuzio ovo s refleshom kaj mislis kad to kazes na reinstal programa ili ono refleshane windovsa??'

C
24-05-2007, 20:27
Ima opcija Refresh Omega Drivers, otvoriš to, namjestiš koju grafu imaš, i klikneš na "change", i kaže ti da trebaš restartati komp, i resetiraš ga kad ti hoćeš, i nakon prvog bootanja ti refresha drivere, resetira se i normalno ti pokreće Windows.

Točnije, taj refresh ti se zove "SwapDrv", razumio sada?
Znači, to ti nije reinstaliravanje, instaliravanje, niti uninstaliravanje, nego refresh drivera.

Kiklop
24-05-2007, 20:37
OK kolko se to cesto mora refleshat i jel i tebi kad si instaliro stavio na 600x400 rezu i na 4 bitne boje ?

C
24-05-2007, 20:43
OK kolko se to cesto mora refleshat i jel i tebi kad si instaliro stavio na 600x400 rezu i na 4 bitne boje ?
Pa, refleshaš kad' hoćeš. recimo, ja sam ih na početku svaki dan refreshao, a sada ih refresham, kada se nešto sjebe, a to je većinom kada mi ne želi pokrenuti neki video, tj. pri pokretanju bilo kojeg videa, komp mi se naglo resetira, ili, bilo šta da ne radi kako treba, refresham ga. S time da imam običaj postaviti refresh na večer kada idem spavati, pa sljedeći dan kada ga upalim, refresha sam, resetira se i pokrene mi Windows.
Nije mi stavio na tu rezu...sve mi je normalno. Inače, vjerovatno si još i dobro prošao ak' si namjestio na krivu grafu, jar ja ak' namjestim na krivu grafu, mogu se slobodno pozdraviti sa Windowsom.

Kiklop
24-05-2007, 21:01
da prvo sam namjestio na krivu grafu pa sam usred instalacije skuzio i prek task managera ugasio instalaciju lol
kad malo bolje razmislim neci koristit te drivere previse ima zajebancije oko toga i riskantno je

C
24-05-2007, 21:05
Da, tak' sam i ja mislio, i svaki drugi put bi sjebao, a sad'...bez problema, bez treme tako reći, bez briga i sve ostalo što to prati, iako znam da mogu sve zeznuti. A tek na početku, ono...usporeno bi refreshao drivere, i kada bi ih refreshao, nikad' nisam bio siguran u sebe, a sad' k'o iz šale... 8)

Kiklop
24-05-2007, 21:06
ma ja sam si jos neki dan kad sam ispuhavo komp ostetio HDD pa mi se i wind dizu po 5 min,tak da neam zivaca za ovakve egzibicije

C
24-05-2007, 21:23
Da, vjerujem da bi pogubio živce...završio bi na psihijatriji kada bi zeznuo drivere. :rotfl:
Ja sam ih u početku pogubio, tak' da sada nemam šta izgubiti osim svega na kompu. :rotfl:

24-05-2007, 23:06
e pa jabi poludio kada bi stalno to moro radit.

C
25-05-2007, 00:03
e pa jabi poludio kada bi stalno to moro radit.
Omg. :rotfl:
Ja drivere refresham svakih dva do tri mjeseca. Taj refresh drivera traje svega 5 - 10 sekundi, i to uradim usput. Recimo, moram ić' jesti, i stavim refresh, i resetiram komp, i odem...
Od toga nećeš poluditi, nego ćeš poluditi ako namjestiš refresh krivo. Ono, ima samo jednu opciju, i to je koju grafu imaš, i ak' to krivo podesiš, odmah na psihijatriju možeš ići.