PDA

Pogledaj cijelu verziju : PARADOX



ROCCO_GRANDE
15-02-2006, 18:06
Ima li netko kakvog iskustva s igrama ovog razvojnog tima secijaliziranog za malo konkretnije strategije? Navesti ću neke od njih:

Europa Universalis
Crusader Kings
Victoria
Hearts of Iron

Michel
15-02-2006, 18:10
To prvo sam igro :D
Onda više nisam.
I neću.

CTDP_Marko
15-02-2006, 18:10
Igrao sam EU i Hearts of Iron. Tema mi je bolja u HOI ali nije dobar kao EU. Obožavam igrat tu igru. Problem je što nitko ne igra njihove igre. Barem od ljudi koje ja znam. Jel ti igraš EU?

CTDP_Marko
15-02-2006, 18:11
To prvo sam igro :D
Onda više nisam.
I neću.

Ja sam mu objašnjavao ali on kaže da je prekomplicirano.

Michel
15-02-2006, 18:15
Ispravak: Reko sam da je predosadno za mene.
Više volim fps-ove i nemam baš vremena za učenje strategija kad se ganjam sa ispitima :D

CTDP_Marko
15-02-2006, 18:16
Ispravak: Reko sam da je predosadno za mene.
Više volim fps-ove i nemam baš vremena za učenje strategija kad se ganjam sa ispitima :D

Samo se treba koncentrirat. Nije baš tako komplicirana

ROCCO_GRANDE
15-02-2006, 18:25
Igrao sam EU i Hearts of Iron. Tema mi je bolja u HOI ali nije dobar kao EU. Obožavam igrat tu igru. Problem je što nitko ne igra njihove igre. Barem od ljudi koje ja znam. Jel ti igraš EU?

Nisam ali imam u planu pa sa htio čuti komentare drugih. Ne mogu se odlučiti kuju prvu da probam. Koliko mi je poznato, Victoria je najkompleksina pa bih nju poslijednju.

CTDP_Marko
15-02-2006, 18:29
[quote="CTDP_Marko":3v1n5zg2]Igrao sam EU i Hearts of Iron. Tema mi je bolja u HOI ali nije dobar kao EU. Obožavam igrat tu igru. Problem je što nitko ne igra njihove igre. Barem od ljudi koje ja znam. Jel ti igraš EU?

Nisam ali imam u planu pa sa htio čuti komentare drugih. Ne mogu se odlučiti kuju prvu da probam. Koliko mi je poznato, Victoria je najkompleksina pa bih nju poslijednju.[/quote:3v1n5zg2]

EU2 mi je jedna od najboljih strategija. Ja ti igram ili sa Hrvatskom ili Ragusom(Dubrovnik)

ROCCO_GRANDE
15-02-2006, 19:47
Malo sam pročačkao po netu i ustanovio da bi bilo dobro početi s Europom Universalis 2 ili Hearts of iron 2. Koja je od njih jednostavnija?

CTDP_Marko
15-02-2006, 21:34
Uzmi EU2. Problem je samo što guta vrijeme. Ja počnem igrat u 2 popodne i idući put pogledam na sat kad ono 3 ujutro. :)

ROCCO_GRANDE
15-02-2006, 21:40
Uzmi EU2. Problem je samo što guta vrijeme. Ja počnem igrat u 2 popodne i idući put pogledam na sat kad ono 3 ujutro. :)

To je karakteristika dobrih igara.

CTDP_Marko
15-02-2006, 21:54
[quote="CTDP_Marko":1vyhtb4b]Uzmi EU2. Problem je samo što guta vrijeme. Ja počnem igrat u 2 popodne i idući put pogledam na sat kad ono 3 ujutro. :)

To je karakteristika dobrih igara.[/quote:1vyhtb4b]

Ja sam jednostavno opsjednut tom igrom. Svako malo govorim još ću ovu provinciju osvojit pa ću ugasit komp. Ali nikako da ugasim komp. :)
Igra je stvarno ludilo i svaka čast proizvođaču :pray:

CTDP_Marko
17-02-2006, 11:10
Dobra vijest!
Paradox je najavio da pravi treći dio EU. Loša vijest je da izlazi tek u prvom tromjesečju iduće godine.

ROCCO_GRANDE
17-02-2006, 13:49
Dobra vijest!
Paradox je najavio da pravi treći dio EU. Loša vijest je da izlazi tek u prvom tromjesečju iduće godine.

Meni je to dobra vijest jer ionako ima hrpa dobrih igara koje bih volio zaigrati i bez novog EU a neke od njih su baš od toga razvojnog tima. Mišljenja sam nove igre uglavnom prebrzo izlaze, pa zato samo nek si oni uzmu koliko god im treba vremena da naprave dobru igru, bolje da da to malo i potraje pa da na kraju dobijemo pedantno ispoliranu igru nego da jure za rokovima i izbace nešto puno bugova. Svijet gaminga je pun primjera koliko hiperprodikcija loše utječe na kvalitetu.

CTDP_Marko
17-02-2006, 13:52
[quote="CTDP_Marko":3ikia4my]Dobra vijest!
Paradox je najavio da pravi treći dio EU. Loša vijest je da izlazi tek u prvom tromjesečju iduće godine.

Meni je to dobra vijest jer ionako ima hrpa dobrih igara koje bih volio zaigrati i bez novog EU a neke od njih su baš od toga razvojnog tima. Mišljenja sam nove igre uglavnom prebrzo izlaze, pa zato samo nek si oni uzmu koliko god im treba vremena da naprave dobru igru, bolje da da to malo i potraje pa da na kraju dobijemo pedantno ispoliranu igru nego da jure za rokovima i izbace nešto puno bugova. Svijet gaminga je pun primjera koliko hiperprodikcija loše utječe na kvalitetu.[/quote:3ikia4my]

Slažem se. A rekli su i da će novi Eu biti lakši za početnike.

Sgt. Bull
17-02-2006, 15:20
sgurni ste da ce izaci?mislim eu 1 i 2 su bili odlicni :D

ROCCO_GRANDE
17-02-2006, 15:35
sgurni ste da ce izaci?mislim eu 1 i 2 su bili odlicni :D

Vidio sam na Gamespotu da je u razvoju.

Sgt. Bull
17-02-2006, 15:52
drago mi je.Koja je stranica molim te da mi das da odem te da provjerim.ajd plz

Lvx Demos
17-02-2006, 22:24
Paradox je najavio da pravi treći dio EU.

Mdaaa? Slineee cureeee... :)

BTW, Paradox mi je posebno drag jer njihov lead developer provodi vrijeme na službenim forumima kad stigne, te nisam vidio kompaniju koja odvaja više vremena i resursa za patcheve od njih. :pray:

@ROCCO_GRANDE - EU ti je više ekonomsko/strateško/diplomacijski orijentirana (alijanse, nacionalne provincije, religija, otkrivanje amerike) dok se HOI svodi na makro taktiku (izgradnja divizija pa dodavanje brigada, napadi sa više strana, raznolik teren, podrška artiljerije i to). Osobno preferiram HOI no i EU me je dosta dugo držao (zapravo dok nisam sjebo rok na faksu pa sam ga sa suzom u oku deinstalirao :cry: ). Preporučam HOI2 jer ima puno blaži learning curve no u konačnici EU je ipak jednostavnija (kad se posve savlada za koji mjesec dva tri igranja).