PDA

Pogledaj cijelu verziju : Baldur's gate 3 - spekulacije



Joneleth_Irenicus
23-05-2007, 01:00
Evo... potrudih se ja malo pogledat dali je slična tema već otvorena ali je nisam pronašao...

Riječ je o igri o kojoj se nekad (pred par godina) nešto malo više pričalo pošto je bila najavljena u obliku "Baldur's gate 3 - black hound", međutim black hound je na kraju završio kao jedan od mnoštva expansiona neverwintera, dok je BG 3 opet pao u "zaborav".

Ova tema nije nekakva najava ili nešto slično tome, već jedna od onih tema koje možete pronaći na brdo drugih foruma - tema kojoj je cilj iznošenje želja, mišljenja, očekivanja i sličnih stvarčica.

Riječ je dakle o mogućem nastavku jednog od najpoznatijih rpg-ova današnjice (ili nekadašnjice) Baldur's gate-a, čiji je drugi nastavak nekad davno u pc playu dobio ocjenu 97% uz jedini komentar za protiv koji je glasio:"cura će me ostaviti!".

Meni se osobno čini da bi ta igra trebala izać kad tad, a za to bi se dalo nabrojat podosta razloga (zapravo skoro da ni nema razloga da je ne naprave). Jedna od stvari koja mi je bila zanimljiva je izjava jednog od moderatora na bioware.com, a glasi ovako:

"Feel free to discuss anything related to BG3 here. Any other BG3-related threads opening in the forum will be locked. A reminder: once BG3 has an announced developer, all BG3 threads will be locked and/or moved to the Off Topic forum. Until then, enjoy your wishful thinking."

pa si vi mislite...

Lord Coldwolf
23-05-2007, 06:48
:) ej svidja mi se topic.

Ja sad cekam da izadje Dragon Age, to im je primarni cilj i mislim da ce se najvise oko njega fokusirat.
Ipak je to njihov novi svijet kojeg su sami osmislili i puno ulazu u njega da bude sto slicniji d&d igrama forgotten realmsa kao sto je Baldur's Gate,Planescape Torment,Icewind Dale, Newerwinter Nights ali jos ozbiljniji i bolji.

Zbog toga nekako ni nemam potrebu da naprave baldur's gate 3,.
(jos uvjek igram i jedinicu i dvojku) jer i sama prica o tebi djetetu ludog boga
zavrsava expanzijom Throne of Bhaal.

:) a kad malo pogledas trziste,.omg, koliko novih rpgova stalno izlazi,a ja ih nekako zelim sve isprobati i onda sam ljut i tuzan jer nemam jednostavno vremena za to sve :)

Bartuc
23-05-2007, 07:00
@Joneleth_Irenicus, jel možeš vjerovati da sam ja jučer htjeo otvoriti istu ovu temu jer sam isto tako vidio taj BG3 podforum na Bioware forumu? :pray:

Očito si me pretekao :D Uglavnom, ja se stvarno nadam da buju napravili BG3... Ali se također nadam da igra nebu bila u 3D grafici poput NWN-a, već da je ostave ovakvog stila kakvog je, samo da povečaju detaljnost likova i svjeta...

Eto, s ovog foruma u Bioware-ove uši :roll:

Lord Coldwolf
23-05-2007, 10:36
ak netko zna.,.
nek mi ispise statistike bosseva,.
tipa
Saverok
Irenicus
te svih onih bhaal spawnova iz throne of bhaal exp.
te zadnjeg protivnika,zensku :)

eh,.. danas mi se srusio sistem,..a nisam si sacuvao save game ni nist,.
morat cu sad procitati sto se dogada poslije acta 5.

damn,. nemam vremena sve isponova,.idem odmah na dvojku.

Hadunn
23-05-2007, 12:56
Ljepo bi to bilo kad bi napravili BG3 ali nema šanse. Epska saga je završila (i to veličanstveno) i ne može se ikako nastavit jer ne bi imalo smisla. Ali definitivno bi volia vidit rpg sa takvom genijalnom pričom da te uvuče u taj svijet. Nažalost većina zadnjih je razočarala a neke nisam igra.

Statistike bosseva možes viditi kad ih preuzmes preko cheatova (ctrl+q mislim) i većina je tu izuzev mozda nekih nebuloznih oružija koji nemaju opise. Cak možes editirat likove (da bosseve) preko Shadow Keepera pa možda tu bude detaljno.

Upitni
23-05-2007, 14:12
da ali bi mogli napraviti nanovo igru sa boljom 2D grafikom(detaljnijom,veca rezolucija) i dodaj jos itema,questova(uz one stare) kad se danas pruzaju malo(puno) vece mogucnosti u izradi igre. naravno,da igru naprave u DnD 3rd edition, 2nd je veoma zbunjena(npr. THACO)

Bartuc
23-05-2007, 14:25
da ali bi mogli napraviti nanovo igru sa boljom 2D grafikom(detaljnijom,veca rezolucija) i dodaj jos itema,questova(uz one stare) kad se danas pruzaju malo(puno) vece mogucnosti u izradi igre. naravno,da igru naprave u DnD 3rd edition, 2nd je veoma zbunjena(npr. THACO)

:pray: Eto, kolega je to sročio malo lijepše od mene! :pray:

Apsolutno se slažem... Nikada niti jedna igra nije uspjela konkurirati BG2, bilo bi super kad bi BG3 tu činjenicu opovrgnuo!

whiskey
23-05-2007, 15:23
Bilo bi ipak previše da najave još jedan legendarni nastavak legendarnog predhodnika nakon starcrafta 2 i fallouta 3! Nebi mi smetalo naravno al nebi moga podnit gorku muku iscekivanja još jednog predobrog naslova:)

Upitni
23-05-2007, 16:21
mislim da nitko nikad nije jednu igru igrao dulje nego sto se moze igrat BG2(kazem 2 jer 1 ima ogranicenje u levelima,u 2 mi nije toliko smetalo)osim,tj. ne ukljucujuci morrowind.veoma je razradjena i nije ni cudno sto se jos igra.ipak,meni se cini da je u BG ono sto me privuklo prica,ove danasnja igre(osim nekih) imaju zaista price za :toilet:

Arbiter of Change
23-05-2007, 21:12
Mogu oni izdati 3. nastavak, ali ako mene pitate, on će i dalje biti samo sjena starijih nastavaka. Primjećujete da pokojni BI nije niti pokušao nadmašiti Baldur's Gate s nekom svojom (novom) igrom? Previsoke su standarde postavili. :wink: