PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zašto Blizzardu ide tako dobro?



JedimiNjoke
21-05-2007, 09:13
Razmišljao sam o ovom pitanju i mislim da sam došao na jedan od odgovora. Zašto se svi uživimo u igru igrajući Blizzardove proizvode? Pa mislim da je jedan od odgovora: Animacije! (gameplay se naravno ne računa, jer to svi znamo da je na vrhuncu :) ). Znate ono kad bi igrali SC i jedinice izgledaju poprilično normalno 2D, a u glavi se vrti ko da si u onom bunkeru sa Firebatom i Medicom i gledaš kako horda zerglinga trči prema tebi? WoW izgleda poprilično kao crtić, a kada zaigrate nakon što ste pogledali animaciju, krvoločno gledate kad će se pojavit BG queue da možete brutalno razbit onog orca koji vam je digao tlak jer vam je maznuo lovu za kafu!

Ako imate što za dodati, samo izvolite :)

Bartuc
21-05-2007, 09:20
Animacije bome jesu savršene, sjeti se samo Diablo 2 animacija! U to doba nisi nikada vidio nekaj tak savršenoga!

Ali mene nisu toliko animacije privukle (makar sam ih uživao gledati i jedva sam ćekao da otkrijem novu animaciju)... mene je privukla stvarno odlična igrivost! Sve igre su tako dinamične i igrive, ma ne opisivo dobro :pray:

Mislim da me nisu sa niti jednom igrom ikada razočarali! Skidam im kapu, najviše volim njihove igre!

NortonCommander
21-05-2007, 09:36
Razlog njihove uspjesnosti lezi u tome da su prije nekoliko godina prodali dušu vragu. Od tada izdaju samo dobre igre, ali uz uvjet da svako malo izdaju i jednu igru kojoj ce glavni antagonist bit upravo :evil:

THUNDER_DINIX
21-05-2007, 09:51
Blizzard FTW. najbolji su, svaka im cast. imam gotovo sve njihove igre, original naravno.

Aerial
21-05-2007, 09:55
- Animacije - u početku su možda i bile animacije, ali od Diablo II na dalje ovo više nisu animacije, ovo su frikkin CGI filmovi koje rijetko tko dostigne po kvaliteti...

- Gameplay - ništa čudno kad uzmeš u obzir da Blizzard ne zapošljava amatere... Da bi mogao raditi na nekoj njihovoj igri moraš imati iskustva u izradi konkretnog tipa igre (ako se razvija RTS, neće za dizajnera uzeti nekog tko se proslavio na FPS) i moraš imati dobar staž...

- Manjak hypea - Ne žure se s izradom igre i ne podlježu marketinškim pritiscima, i dosta komunuciraju s gaming zajednicom što im daje vremena da usavrše svaki dio igre. Ne najavljuju remek-djelo prije nego ga barem 2/3 ne naprave...

- Humor - suptilan, ali jako dobar :) Et, jedan od trademarka Blizzovih igara je i ono klikanje po unitima dok ne počnu gluposti govoriti, zbog čega vam nije dosadno ni kad čekati neki research da se završi, heh...

Lord Coldwolf
21-05-2007, 09:57
Blizzard stvarno ima experte na svim podrucjima.
I oni tocno znaju sto je to "Igra" te kako ju napraviti maximalno zanimljivom. :)

K4ciga
21-05-2007, 10:11
razlog?originalnost! :D

Burek_fr0m_SPACE
21-05-2007, 10:14
Meni se njihove igre čine ispoliranijim i dorađenijim od ostalih. Očigledno provode više vremena od ostalih u toj završnoj fazi, pa tako kad pogledaš Blizzardovu igru, sve se čini savršeno dizajniranim i uklopljenim, bez oštrih rubova. A i ja bih takođe Oscare podijelio odjelu za CGI sekvence - definitivno najbolje koje sam ja vidio u igrama, ali ne bih rekao da je baš to razlog za blagostanje Blizzarda.

IGoR_2803
21-05-2007, 10:20
- Humor - suptilan, ali jako dobar :) Et, jedan od trademarka Blizzovih igara je i ono klikanje po unitima dok ne počnu gluposti govoriti, zbog čega vam nije dosadno ni kad čekati neki research da se završi, heh...

potpisujem sve kaj ste nabrojali (igrivost, atmosfera, animacije) ali ovi detalji kao klikanje po unitima dok ne pocnu baljezgati pogotovo... i ne zaboraviti, klikanje po crittersima dok ne eksplodiraju... ROFL :rotfl:

M@T3J
21-05-2007, 10:42
Blizzard je meni najbolji game devloper. sve su im igre izvrsne i imaju gameplay zarazan do bola. iako su sad najavili starcraft a ja sam više htio warcraft, nisam nimalo razočaran jer znam da će igra biti odlična

1van
21-05-2007, 10:45
Mene je privukla priča, pogotovo u Warcraft 3 volim to kad se fajtaju orci,ljudi,vilenjaci i nemrtvi poseban doživljaj i nekakav osječaj masivnosti te jos mnogo drugih vaznih sitnica...legende nema sta.

Nightyx
21-05-2007, 10:46
Zato što ne prave 34 igre na godinu...nego malo po malo pa je svaka hit.

Lord Jambrek
21-05-2007, 10:50
Zato što ne prave 34 igre na godinu...nego malo po malo pa je svaka hit.

Tako je, ak naprave igru, onda ju naprave kak treba, a ne ko EA koji izbaci 500 naslova na godinu, a tih 500 naslova su takvi poluproizvodi da se svi zajedno mogu računat kao jedna igra.

Đeri
21-05-2007, 10:51
Zato što ne prave 34 igre na godinu...nego malo po malo pa je svaka hit.potpis :P
btw,animacije su odlične,priča :slinim: grafika nije nešt aposebno,al šta će mi graifka pored odličnog gameplaya !!

W3DR4N
21-05-2007, 10:55
Ne bih rekao da su animacije u pitanju. Square radi animacije u rangu blizzarda, čak ih po igri ima više i dosta su duže. Svejedno, tek sam rijetke odigrao, jer mi takve igre ne pašu.

Razlog blizzardove uspješnosti leži u tempiranju. Rade proračunato i ništa prije vremena. Dok bi EA napravio barem 3-4 starcrafta u deset godina, blizzard ih je napravio dva, prvo izludivši vjerne fanove od čekanja.
Također, potpuno su posvećeni svojim univerzumima i ne trude se razvijati nove. Treće, rade igre s lošijom grafikom i manjim zahtjevima i tako ciljaju na što veći broj igrača. (najbolji primjer diablo2, koji je zbilja bio zastario i "ružan", čak u vrijeme izlaska)

Burek_fr0m_SPACE
21-05-2007, 11:06
(najbolji primjer diablo2, koji je zbilja bio zastario i "ružan", čak u vrijeme izlaska)
A kako kome... veliki izdavači (poput EA) ciljaju na balavurdiju koja misli da zna kakva je igre kada vidi screenshote, pa onda sebi ne smiju dopustiti tu bruku i sramotu da screenshot konkurencije izgleda bolje od njihovog. Meni je, kao i većini fanova, drago što je Diablo 2 onakav kakav jeste. Da i Diablo 3 bude u sličnoj izvedbi, ne bi mi uopšte smetalo, štaviše bilo bi mi i mnogo draže nego da bude u nekoj über grafici sutrašnjice. A i to "ružan" nikako ne stoji. Jedno je tehnička izvedba (koja, istina, nije bila uz rame igrama u to vrijeme), a drugo je umjetnički dojam za koji moram reći da je odličan u Diablu 2.

W3DR4N
21-05-2007, 11:14
Ružan je ko guzica, u svakom pogledu. Artom se nije mogao ni upola približiti Biowareovim RPGovima, tehničkim karakteristima EA-u i njegovim firmama. Sjeti se koliko je recimo stariji Westwoodov Nox bio tehnički superioran Diablu 2.

Svinjoguz
21-05-2007, 11:15
1. Njihove Igre nejdu na konzole,odnosno nisu debilne konzolaške konverzije.

2.Komuniciraju sa zajednicom,te svoje produkte završavaju kak spada,i više
vremena ulože na poliranju igre.

3.Njihova grafika nema nekakve 1337 shadere i HDR,grafika je nezahtjevna i ima svoj šarm,posebno oni njihovi stariji naslovi koji imaju rukom crtanu grafiku.

4.animacije su savršene.

5.Blizzard je po meni najbolji developer koji postoji,zbog ultra-igrivih igara.

1van
21-05-2007, 11:34
1. Njihove Igre nejdu na konzole,odnosno nisu debilne konzolaške konverzije.



Mislim da je ovo glavni razlog... :boohoo:

Sgt. Bull
21-05-2007, 12:00
razlog?originalnost! :D
originalnost? pa gdje su vam oči ljudi božiji?!Jeste li ikada igrali SC i Warcraft 3 The Frozen Throne?! Kampanju? i u roc i tft-u postoje misije iz starcrafta...i vi to zovete originalnošću? ffs molim vas,kakve su to izjave? Evo recimo da me ne prozovete budalom uporediti ću vam 2 misije,jedna je iz SC a jedna iz Warcrafta...u sc mislim da je 3 ili 4 misija kod terrana kod koje je zadatak da se uz određeni broj unita,kroz zergovsku bazu probiješ do broda Nomad II,koji konstano biva napadnut;dok u warcraftu ima misija(tft) da se kroz bazu Naga rase probiješ i stigneš do elfova;dakle ja tu sada pitam,gdje je originalnost?? u kopiranju jednih te istih misija?? Očito je da u ljudi vlada opća zasljepljenost Blizzardom...naučite promatrati i detalje...primjer nije jedina ova misija,ima njih još,ali mi se ne da nabrajati...

Arbiter of Change
21-05-2007, 12:28
Dobar PR i odlično predviđanje previranja koja se događaju na tržištu. Naravno, i pro-PC stav je isto tako bitan (mislim da je SC: Ghost bio prvenstveno ciljan za PS2...).

flander
21-05-2007, 12:39
razlog?originalnost! :D


:bravo: dečko zna :wink:


probaj svaki put pogledat animaciju WoW-a prije neg kaj se ulogiraš u igru,nabrije te do ibera...copmmmmmm :D

Rocchiro
21-05-2007, 14:32
Razlog njihovog uspjeha je to da ne eksperimentiraju,samo savršeno odrade nastavke,ne bave se novim stvarima dok god ekipa guta staro.onda masno naplačuju WoW,ubacuju spyware da vide kaj ekipa hoće i tak.Da ja radim sa svojim stručnim timom neku igru 10 godina,bila bi savršena,to vam garantiram.nisu oni niš posebno,samo se kuže u "sistem"

whiskey
21-05-2007, 14:50
Mislim ako tebi Blizzard nije nešto posebno aj molim te koja ti je kompanija posebna?? :o
Cini mi se da je famozni "Đ" jednom napisa razlog zašto je Blizzard tako uspješan. U podrumu drže zarobljenu hordu palih arhanđela 8) Imaju zanimljive franšize te su dosad skupili toliko iskustva i prestiža da je neuspijeh gotovo nemoguc. Blizzard je tipicna prica o uspijehu...

Burek_fr0m_SPACE
21-05-2007, 14:54
Ružan je ko guzica, u svakom pogledu.
Tebi. Meni je čist ok. Ne znam šta bi tu mnogo mogli i promijeniti, a da ne unište igru. A eto... ko voli, nek' izvoli.

JedimiNjoke
21-05-2007, 16:58
Razlog njihovog uspjeha je to da ne eksperimentiraju,samo savršeno odrade nastavke,ne bave se novim stvarima dok god ekipa guta staro.onda masno naplačuju WoW,ubacuju spyware da vide kaj ekipa hoće i tak.Da ja radim sa svojim stručnim timom neku igru 10 godina,bila bi savršena,to vam garantiram.nisu oni niš posebno,samo se kuže u "sistem"

Stvar je baš u tome da eksperimentiraju. WoW je jedan od većih eksperimenata koji je netko poslao u gaming svijet. Što se priče tiče nije, ali gameplay definitivno je. Mislim da WoW nije rađen 10 godina, malo je ipak kraće ... :) Što se mene tiče oni su fenomen, samo što imaju puno pretplatnika/igrača pa im je tech support malo šrot.

Dark Saruman
21-05-2007, 16:59
"Oki Doki!"

"Work, Work!"

"Off I go then...!"

Ja bih rekao humor i to sto igre nisu hardwerski zahtjevne

Aerial
21-05-2007, 17:02
Ja bih rekao humor i to sto igre nisu hardwerski zahtjevne

I told you already, my name is Duran!
Duran, Duran!!
What's so funny!?

:rotfl:

The Boz
21-05-2007, 17:15
Stvar je baš u tome da eksperimentiraju. WoW je jedan od većih eksperimenata koji je netko poslao u gaming svijet. Što se priče tiče nije, ali gameplay definitivno je. Mislim da WoW nije rađen 10 godina, malo je ipak kraće ... :) Što se mene tiče oni su fenomen, samo što imaju puno pretplatnika/igrača pa im je tech support malo šrot.
Ovo je otprilike nalluđa smijalica koju si ikad izvalio. WoW je bio vjerojatno najsigurniji projekt u zadnjih 15 godina! Nikakvo eksperimentiranje, nikakve novosti, apsolutno ništa vrijedno spomena! Tuđe ideje + Hype = Zarada.

GODSKILLER
21-05-2007, 17:19
IDE IM DOBRO JER JA TAMO RADIM :rotfl:

Rocchiro
21-05-2007, 17:22
Razlog njihovog uspjeha je to da ne eksperimentiraju,samo savršeno odrade nastavke,ne bave se novim stvarima dok god ekipa guta staro.onda masno naplačuju WoW,ubacuju spyware da vide kaj ekipa hoće i tak.Da ja radim sa svojim stručnim timom neku igru 10 godina,bila bi savršena,to vam garantiram.nisu oni niš posebno,samo se kuže u "sistem"

Stvar je baš u tome da eksperimentiraju. WoW je jedan od većih eksperimenata koji je netko poslao u gaming svijet. Što se priče tiče nije, ali gameplay definitivno je. Mislim da WoW nije rađen 10 godina, malo je ipak kraće ... :) Što se mene tiče oni su fenomen, samo što imaju puno pretplatnika/igrača pa im je tech support malo šrot.

daj mi reci što je tolko eksperimentalno u WoW-u kaj stari MMORPG-ovi nisu imali?

Upitni
21-05-2007, 17:28
mislim da je ipak glavni razlog to sto vecina ljudi ima vise povjerenja u Blizzard, zbog toga sto on radi dobre igre koje nisu bazirane na grafici nego na nekim drugim elementima.npr. diablo je genijalno odradjen (pogotovo one tamnice) i sve izgleda bolje u 2D nego neke igre u 3D,i pazili su na detalje(tu ne govorim o grafici nego o characterima-svaki put kad prolazim igru sa drugim characterom igra je potpuno drugacija!)
ne zaboraviti i taj humor,potpisujem 8)

P.S. u map editoru ima sound editor i moze se poslusati svi zvukovi od heroja:
Kel'Thuzad: I always wanted to have my own religion,so i made one. :) (ili tako nekako)

dugi
21-05-2007, 17:54
Diablo-probao ,nije mi se svidio,nonstop klikanje po ekranu,meni dosadno
Diablo 2-ista stvar
Warcraft III: Reign of Chaos -odlican,jako zabavan,vrhunski rts
StarCraft-legenda
World of Warcraft-za mene kao da ga i nema,ne volim MMORPG

Sa World of Warcraft su postigli puni pogodak.Svaka im cast na tome.Presretan sam sto ne volim taj tip igre jer bi mi sigurno izvukli puno love.

IGoR_2803
21-05-2007, 17:56
Diablo-probao ,nije mi se svidio,nonstop klikanje po ekranu,meni dosadno
Diablo 2-ista stvar

upravo zato se i takav tip igranja naziva hack&slash... jebiga i mene je nekad kažiprst znao boljeti posle d2, ali :pray:

Svinjoguz
21-05-2007, 18:08
E da zaboravio sam napomenuti humor,kada klikate na peona jako dugo(WC2)on će se kad tad podrignuti a kad klikćete na ogrea on će prdnuti e ja sam...prdnuo od smijeha :rotfl: :D

Prince-Artas
21-05-2007, 18:12
Sa World of Warcraft su postigli puni pogodak.Svaka im cast na tome.Presretan sam sto ne volim taj tip igre jer bi mi sigurno izvukli puno love.

lako je za lovu, izgubio bi život :)
blizzard je uspješan jer ne štanca nastavke svakih 6 mjeseci već izdaju jednu igru tijekom 3-4 god.
ako neka igra po njima neće ispuniti očekivanja oni je otkažu (starcraft ghost i ona avantura o thrallu)

Jopax
21-05-2007, 18:23
Oni prave igre koje se igraju dugo SC se vec igra skoro 10 godina sto je rekord u gaming industriji Wc3 je modabilan do bola a sve igre su im presmjesne
kad kaze peasnt
"Are you the king, well i didn"t vote for you" :rotfl:

Svinjoguz
21-05-2007, 18:25
"Are you the king, well i didn"t vote for you" :rotfl:

omg :rotfl: :rotfl:


najbolji humor u nekim igrama,jedino duke nukem ima bolji :rotfl:,ali blizzardov daleko naj naj naj.

Burek_fr0m_SPACE
21-05-2007, 18:33
IDE IM DOBRO JER JA TAMO RADIM :rotfl:
Daj onda reci tamo svojima da stave CryEngine 2 u Diablo 3, pa da igra bude malo pametnija i stealthy, dosadilo nam samo ovo klikanje...

prcko
21-05-2007, 19:31
Zašto im ide tako dobro?
Pa ide im tako dobro zato što rade malo igara a to šta naprave naprave PREKVALITETNO.
When is the game coming out? At this point, it's too early to provide an initial estimate on the release date. As with all Blizzard games, we will take as much time as needed to ensure the game is as fun, balanced, and polished as possible.
Sve piše
:)

mravojed20
21-05-2007, 19:35
Ti ljudi stvarno vole svoj posao,rade igre s puno ljubavi i zato im tako dobro ide.

flander
21-05-2007, 21:42
"Are you the king, well i didn"t vote for you" :rotfl:
omg :rotfl: :rotfl:
najbolji humor u nekim igrama,jedino duke nukem ima bolji :rotfl:,ali blizzardov daleko naj naj naj.


"Why does tauren hide in a cherry?'-He paints his hoofs red"

ili je ona još bolja kad lik govori kak ima ideju za novi film o Murlocku i opsjednutoj ogrlici hehe na temu LOTRA :D

WEASEL
21-05-2007, 21:45
Ti ljudi stvarno vole svoj posao,rade igre s puno ljubavi i zato im tako dobro ide.

ti ga nebi volio kad pomisliš na njihovu mjesečnu zaradu? :) :)

FujiLim
21-05-2007, 22:04
Ti ljudi stvarno vole svoj posao,rade igre s puno ljubavi i zato im tako dobro ide.

ti ga nebi volio kad pomisliš na njihovu mjesečnu zaradu? :) :)

daa

MasaKrisT
21-05-2007, 22:05
Suzu sam skoro pustio kad sam gledao najavu sc2...kakav feeling...i kad marine kaze:''hell,it's all about time'' isuse...dokaz da ce ju radit dok ne bude savrsena i tek onda izdat....klanjam im se...nesto najbolje u gaming svijetu.

Aerial
21-05-2007, 22:07
Suzu sam skoro pustio kad sam gledao najavu sc2...kakav feeling...i kad marine kaze:''well,it's all about time'' isuse...dokaz da ce ju radit dok ne bude savrsena i tek onda izdat....klanjam im se...nesto najbolje u gaming svijetu.

HELL, it's about time :)

Da, i ja sam doživio erekciju kad sam to prvi put vidio :D

Svinjoguz
21-05-2007, 22:13
Suzu sam skoro pustio kad sam gledao najavu sc2...kakav feeling...i kad marine kaze:''well,it's all about time'' isuse...dokaz da ce ju radit dok ne bude savrsena i tek onda izdat....klanjam im se...nesto najbolje u gaming svijetu.

HELL, it's about time :)

Da, i ja sam doživio erekciju kad sam to prvi put vidio :D

lol :rotfl:

Ostaje nam jedino čekat,za kvalitetu se ne moramo brinuti,svi znamo da bu igra apsolutni hit kad izađe.

MasaKrisT
21-05-2007, 22:44
hell da,,,nisam bio siguran jer sam gledao na youtubeu, a moji zvucnici su od 35 kn lol...

Poludjelitulipan
22-05-2007, 01:38
"Are you the king, well i didn"t vote for you"

jopaxu to ti je iz monty phytona, lako je uzimat tuđe fore i davat ih djeci.
jedini originalan i fantastičan humor u igrama su imale lucas artsove avanture, a i armed & dangerous.

Rocchiro
22-05-2007, 06:26
"Are you the king, well i didn"t vote for you"

jopaxu to ti je iz monty phytona, lako je uzimat tuđe fore i davat ih djeci.
jedini originalan i fantastičan humor u igrama su imale lucas artsove avanture, a i armed & dangerous.

+ Giants:Citizen Kabuto :wink:

JedimiNjoke
22-05-2007, 10:48
Razlog njihovog uspjeha je to da ne eksperimentiraju,samo savršeno odrade nastavke,ne bave se novim stvarima dok god ekipa guta staro.onda masno naplačuju WoW,ubacuju spyware da vide kaj ekipa hoće i tak.Da ja radim sa svojim stručnim timom neku igru 10 godina,bila bi savršena,to vam garantiram.nisu oni niš posebno,samo se kuže u "sistem"

Stvar je baš u tome da eksperimentiraju. WoW je jedan od većih eksperimenata koji je netko poslao u gaming svijet. Što se priče tiče nije, ali gameplay definitivno je. Mislim da WoW nije rađen 10 godina, malo je ipak kraće ... :) Što se mene tiče oni su fenomen, samo što imaju puno pretplatnika/igrača pa im je tech support malo šrot.

daj mi reci što je tolko eksperimentalno u WoW-u kaj stari MMORPG-ovi nisu imali?

Uf... pa evo ovako. Instance encounteri sa većim brojem ljudi, profesije, razvijena ekonomija, najrašireniji PvP sustav (X-realms BGs), najveći broj igrača i servera, najveći broj izabiranja stila igre (PvP/RPPVP/Normal....), danonoćni tech support (koji sada to stvarno i je od izlaska TBC, dok je u SAD uvijek bio takav), različite i uvijek zanimljive strategije za bosseve (znači nije samo imaj gear i skini ga, već taktički).

Da WoW nije bio eksperimentalan, ne bi ovoliko para zaradio. :wink:

Sonic_Moronic
22-05-2007, 11:02
Zato što rade kvalitetne igre bez obzira na potrošeno vrijeme. Igrivost je uvijek na prvom mjestu, tako da su njihove igre ultra zarazne makar i nemaju neku fenci grafiku.

Osigurali su si ogroman fan support, a WoW-om su posjedovali cijelo tržište...
Čak i kad rade ekspanzije za bilo koju igru, one su apsolutno savršene.

We are the Blizzard. Plaaay ouuur gaaaames!!! Resistance is futile...

1van
22-05-2007, 11:23
Ma dobri su oni sve to, al bilo bi ljepo kad bi malo skinuli cjene.

Ako vec nemaju par bilijona $,€ čega vec ja sam pop.bogatiji su od busha cojece i jos im nije dosta.

Svinjoguz
22-05-2007, 11:42
Vjerujte mi,isplati se dati svaku kunu za bilo koju Blizzardovu igru,SC,Diablo,WC,WoW,siguran sam da nećete požaliti,te igre može igrat svatko,jer su ultra-nezahtjevne,i takvim niskim hardverskim zahtjevima blizzard si je priskrbio legije fanova i igrača.

Gravestone_bluz
22-05-2007, 12:26
Jedno ne kuzim, zakaj se wow placa mjesecno, jel to zbog odrzavanja servera? Ili zbog cistog profita?

Svinjoguz
22-05-2007, 12:28
Jedno ne kuzim, zakaj se wow placa mjesecno, jel to zbog odrzavanja servera? Ili zbog cistog profita?

oboje :D

whiskey
22-05-2007, 15:12
Inace u Splitu trenutno Blizzard velicine oraha! Neki wowac je ocito ozbiljno svatija školu ledene magije :D

Serenity
23-05-2007, 15:38
Sve pozitivno što je ovdje već navedeno je točno. Oni jednostavno znaju šta mi želimo.

Galijun
24-05-2007, 09:28
1. Rade svoj posao iz ljubavi prema igrama (mnogi tvrde da su i oni sami zagrizeni gameri).
2. Postavljaju niske hardwarske zahtjeve, kako bi apelirali vecini igraca, dobivajuci simpatije fanova i igraca.
3. Ne daju da ae datumi izdavanja pomicu, Vivendi ih niti ne forsira, znaju vrlo dobro da 6 mjeseci dulje znaci 6x vise profita za obje strane.
4. Igra koju izdaju je vrlo vrlo vrlo dotjerana i prakticki bez bugova (mozda je TBC iznimka, ali uzet cu da je rijec o MMORPGu i da oni nemaju toliko iskustva s tim koliko s RTSovima)
5. Za njih ne radi bilo tko, za njih rade osobe sa iskustvom programiranja.
6. Opsezne testove im rade progameri koji jos vise pridonose balansiranosti

Koliko god bila kontradiktorna konstatacija da nesto kvalitetno apelira masama, ali cinjenica je da u gaming industriji vrijedi suprotni zakon od onog u knjizevnosti/filmovima. Sto je igra kvalitetnija, vise ljudi, masa, ce ju igrati. Pa koliki Blizzard radi hype prije ne samo otkrivanja novog projekta, vec i ekspanzija, koje se mogu staviti uz bok mnogim original verzijama. Kad je Blizzard iznevjerio igrace ?? Jedino ljudi nezainteresirani za neki zanr ne vole neke od njihovih igri, ali rijetko tko ce reci da nesto od njih NE VALJA (ako i ima, ide na lobotomiju)...

Đeri
24-05-2007, 10:15
gg za post :wink:

Jopax
25-05-2007, 00:12
oni uopce ne daju tocne rokove izlaska nego kazu izaci ce nekad u to vrijeme i rade lezerno jer nema pritiska i kad zavrse zavrse mjesec prije-kasnije nije vazno

M@T3J
28-05-2007, 11:24
Blizzard :pray: :pray: :pray:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=78922

Sterpo
28-05-2007, 11:53
lijepo od njih :wink:

Jopax
28-05-2007, 12:03
Blizzard :pray: :pray: :pray:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=78922

To je ljudskost :pray: :bravo:

Sonic_Moronic
28-05-2007, 15:16
Hehe, kul...

Stryder
28-05-2007, 15:23
lijepo od njih... :thumbs2:

Lord Ragnarok
28-05-2007, 17:01
svaka čast blizzu za ovo, vrhunski potez kome se mogu svi ostali proizvođači klanjati
izuzetno dobro od njih

Nefarnius
28-05-2007, 17:25
Zasto im ide?

Recimo ovako...znaju potrefiti trenutak kada da izdaju igru...
jer ovi fanovi jedva cekaju igru...onda ima oni izbacije jedan uber cool trailer koji ih ono napali na igru... i onda ju izbace...igru pokupuju....i dok oni igraju starcraft 2...tim zaduzen za diablo radi diabla 3....kada vecini dosadi starcraft...oni malo cekaju..izbace opet trailer napale i tako u krug...a usput dok se izradje diablo...prave i ekspanziju za wow...

a cilj ovoga jeste da su igre tako dobre da blizzard moze i 4,5 godina usavrsavati igru jer to nisu igre koje dojade za 5 minuta! :roll:

Svinjoguz
28-05-2007, 19:10
Blizzard :pray: :pray: :pray:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=78922

Svaka čast,gg blizzard,i nadam se da će se taj dečko(ako je ikako moguće)izliječiti.

MarkaN
29-05-2007, 18:55
Ružan je ko guzica, u svakom pogledu. Artom se nije mogao ni upola približiti Biowareovim RPGovima, tehničkim karakteristima EA-u i njegovim firmama. Sjeti se koliko je recimo stariji Westwoodov Nox bio tehnički superioran Diablu 2.

ok, samo nemojte miješati DIZAJN i GRAFIKU jer su to dva potpuno različita pojma. U prvome Blizz rula u drugom sucksa i to je to! :boohoo:

1van
29-05-2007, 19:27
Blizzard :pray: :pray: :pray:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=78922

Legende! :pray: :pray:

MasaKrisT
02-06-2007, 11:04
Ružan je ko guzica, u svakom pogledu. Artom se nije mogao ni upola približiti Biowareovim RPGovima, tehničkim karakteristima EA-u i njegovim firmama. Sjeti se koliko je recimo stariji Westwoodov Nox bio tehnički superioran Diablu 2.

ok, samo nemojte miješati DIZAJN i GRAFIKU jer su to dva potpuno različita pojma. U prvome Blizz rula u drugom sucksa i to je to! :boohoo:

Ne suxa ,vec ne zeli.Mislis da oni nisu mogli napravit wow sa Far Cry grafikom?je i ko bi igro?

Aerial
02-06-2007, 12:57
Ne suxa ,vec ne zeli.Mislis da oni nisu mogli napravit wow sa Far Cry grafikom?je i ko bi igro?

Igzekli.
Odnos grafike i igrivosti je najčešće recipročan, a Blizz to valjda dobro zna...

revenion
02-06-2007, 16:37
Blizzard :pray: :pray: :pray:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=78922


Lijepo i uljudno od njih :roll: .

v4MP1r3
02-06-2007, 17:52
imaju oni nekes voje cudne bogove, ma mozda su svi prodali dusu vragu i zbog toga im je sve mrak...

a mozda jednostavno znaju pogoditi sto ljudi zele i imaju dobar marketing... ma neeee... ovo prvo!

Gaas
02-06-2007, 17:53
imaju srece
:)

Prince-Artas
02-06-2007, 19:00
imaju srece
:)

radije stavi +1

Nemesis
12-06-2007, 09:59
likovi su iskombinirali nesto sto malo tko moze kombinirat:
jednostavnost,igrivost,zaraznost.

jednostavno su najbolji,a cisti primjeri su kako i danas puno ljudi igra frozen throne....i to da pretplatnika na wow ima preko 8 milijuna...

AVGstar
12-06-2007, 19:16
likovi su iskombinirali nesto sto malo tko moze kombinirat:
jednostavnost,igrivost,zaraznost.

jednostavno su najbolji,a cisti primjeri su kako i danas puno ljudi igra frozen throne....i to da pretplatnika na wow ima preko 8 milijuna...
war3 i sc su prilicno jednostavne strategije al ipak su najbolje koje sam ja igrao i vjerujem da nece bit niti jedna bolja od njih.Ove nove strategije u kojima grafika je predobra al mi gamplay previse suxa kao npr. warhammer,tiberian sun,lotr, sve te igrice su dobra al nisu ni do koljena sc i warcraftu

Svinjoguz
12-06-2007, 19:52
likovi su iskombinirali nesto sto malo tko moze kombinirat:
jednostavnost,igrivost,zaraznost.

jednostavno su najbolji,a cisti primjeri su kako i danas puno ljudi igra frozen throne....i to da pretplatnika na wow ima preko 8 milijuna...
war3 i sc su prilicno jednostavne strategije al ipak su najbolje koje sam ja igrao i vjerujem da nece bit niti jedna bolja od njih.Ove nove strategije u kojima grafika je predobra al mi gamplay previse suxa kao npr. warhammer,tiberian sun,lotr, sve te igrice su dobra al nisu ni do koljena sc i warcraftu

Warcraft 2,najbolja strategija ikad napravljena(po meni).Neće takve igre više da bude.

D.E.M.O.
12-06-2007, 20:11
zbog sira
i wowa

Deadwalker
14-06-2007, 18:21
ljudi iz Blizzarda znaju vraški dobro svoj posao i zbog toga rade tako dobre igre...svaka im čast

nek još naprave Diablo III i dignut ću im spomenik :)

aca the boy
17-06-2007, 16:48
pa jebiga, islo im dobro zimi, sad im lose ide. ovde kod nas sve sunce, nema blizzard uopste... ti bre nemas pojma, mora da zivis na severni pol!

Toxic
17-06-2007, 23:04
Ma Blizzardu ide dobro zato što IMO više pažnje posvećuju igrivosti nego grafici i sličnim stvarima mada ni grafika ne ispadne očajna ali gameplay je na prvom mjestu.
Aca care *sarcasmSna koji ti blizzard misliš?
Jel na mećavu ili na onaj blizzard?

aca the boy
17-06-2007, 23:45
kako glupo pitanje... pa sta je blizzard, ako ne mecava?

Toxic
17-06-2007, 23:54
kako glupo pitanje... pa sta je blizzard, ako ne mecava?
Ma da baš sam glup :)

aca the boy
18-06-2007, 00:03
tako, tako... nije to nista ruzno, tako si rodjen...

Toxic
18-06-2007, 00:06
Ma nek to meni aca the faca govori. a svaka faca na ki*u se baca
Nego sorry na offtopicu. Ja prestajem a bilo bi bolje i tebi :wink:

MasaKrisT
19-06-2007, 23:33
steta teme.,,,

Sam Fisher the king
20-06-2007, 12:34
likovi su iskombinirali nesto sto malo tko moze kombinirat:
jednostavnost,igrivost,zaraznost.

jednostavno su najbolji,a cisti primjeri su kako i danas puno ljudi igra frozen throne....i to da pretplatnika na wow ima preko 8 milijuna...
war3 i sc su prilicno jednostavne strategije al ipak su najbolje koje sam ja igrao i vjerujem da nece bit niti jedna bolja od njih.Ove nove strategije u kojima grafika je predobra al mi gamplay previse suxa kao npr. warhammer,tiberian sun,lotr, sve te igrice su dobra al nisu ni do koljena sc i warcraftu

istina nema bolje strategije od warcrafta i starcrafta

Sam Fisher the king
20-06-2007, 12:36
steta teme.,,,

istina,ekipa se svada preko foruma

Sam Fisher the king
20-06-2007, 12:38
blizardove igrice su jednostavno dobre,paznju ne posvecuju bas puno grafici,blizardove igrice uopce ne zahtjevaju jaku konfiguraciju,oni se posvecuju gameplayu i zato su im igre tako dobre

Herr Schnitzel
01-07-2007, 10:54
Nikad mi se nisu svidale njihove igre i nikad se nisam mogao uziviti u njih.
Starcraft je OK, ali Warcraft mi jednostavno nikako ne pase.

Znaju iskoristit svoje horde fanova sa mudrim marketingom i odugovlacenjem, a da pritom uvijek nekako odrzavaju interes.
Na tome im cestitam.

Hrvoje
30-12-2007, 12:17
Dobri su,a najbolja igra od njih mi je Diablo,warcraft mi i nije bas nekaj. :D

Lord Myrkul
30-12-2007, 12:49
warcraft 3 i meni nije bas lega, ali zato duja owna

Iron Storm
30-12-2007, 13:27
Nisam probao jedino Diablo i WoW tako da o njima neću puno govoriti, ali StarCraft i WarCraft 3 su izvrsni: velika igrivost, super priča, balansiranost jedinica... Ovi novi RTSovi većinom idu na grafiku (iznimka je StarCraft 2 :D ), a igrivost bacaju u zapećak.