PDA

Pogledaj cijelu verziju : Državna matura



Xenon Demon
16-05-2007, 15:16
Državna matura:
-Zašto je volimo?
-Zašto je mrzimo?
Sve što mislite o njoj ovamo....
PS:Državna matura je još jedna prepreka da do uspijeha!

Babitz
16-05-2007, 15:23
ja neam pojma kaj je to
i boli me kita, sad sam maturant

Nightyx
16-05-2007, 15:23
Državna matura je pasji izmet!

Lord Jambrek
16-05-2007, 15:24
ja neam pojma kaj je to
i boli me kita, sad sam maturant
Ja isto i briga me za drzavnu maturu, to sigurno nemogu uvest u strucne skole, to ce imat gimnazije.

Kak bi bilo da kuhar polaze automehaniku :?

Nightyx
16-05-2007, 15:28
ja neam pojma kaj je to
i boli me kita, sad sam maturant
Ja isto i briga me za drzavnu maturu, to sigurno nemogu uvest u strucne skole, to ce imat gimnazije.

Kak bi bilo da kuhar polaze automehaniku :?

Bit će svugdje

Xenon Demon
16-05-2007, 15:28
Ah, ma to je divno....Ja ču probat upisat FESB u Splitu (računalstvo) te moram polagat i maturu i prijemni....
No taj fakultet je težak pa se nitko ne upisuje pa nema prijemnog ( :fof: ) ali za one koji če polagat oboje svaka čast!

Joco
16-05-2007, 15:35
Aj pojasnite malo...ne znam o cemu se radi

Svinjoguz
16-05-2007, 15:38
Aj pojasnite malo...ne znam o cemu se radi

Da i mene isto to zanima,koji je to kur ac?

KR1ST1J@N
16-05-2007, 15:47
drzavna matura je najveca glupost koji je nase skolkstvo ikad izmislilo evo nas raska npr pili s tim svaki dan od 3 mj pa pobogu shvatili smo totalna glupost za moj pojam

Xenon Demon
16-05-2007, 16:07
I nas pile i tjerju da bolje radimo našta mi vračamo lošijim rezultatima ....
koja je to glupost ako padneš nemoš ništa....pari da nisi uopče iša u školu!

Y0$$1p
16-05-2007, 16:18
drzavna matura je pasji izmet

Rocchiro
16-05-2007, 16:21
da sam godinu mlađi bi ju imal,al sam se usjpel izvuči

mislim da je to super stvar :fof:

Worthaur
16-05-2007, 17:44
huh, posljednja sam generacija u mojoj školi koja ju neće imati, vi koji ju imate uživajte :D
same here :>

impulse.09
16-05-2007, 17:47
meni je to u 6 misecu i lagano me zaboli kita za tu maturu kad znam da ce nas sve pustit po obicaju

Sterpo
16-05-2007, 17:59
ma sranje
tako nas još više opterećuju

Pilip
16-05-2007, 18:00
To je kao certifikat prema kojem netrebas (za neke faksove) polagat prijamni. Isto tak, sa drzavnom maturom mozes ic u inozemstvo studirat sta je totalno kul.
Inace, ovo je zgodan sistem, podrzavam ga... Pogotovo ak cu ic studirat van negdi. :)

Babitz
16-05-2007, 18:18
meni je gej da jedan elektrotehničar ima istu maturu kao gimnazijalac
od ove državne mature će samo gimnazijalci imati koristi

flander
16-05-2007, 18:27
ja neam pojma kaj je to
i boli me kita, sad sam maturant


ja isto pa nas ne kači,ali moje mišljenje o tome je to da je ubiti ta matura ubiti potpuno nepotrebna,naša koju imamo sad za par tjedana i ova državna,jel kaj bi ja sad trebao iči ponovno sve ponavljat da oni vide kaj sam ja naučio,i onda nam daju x pitanja koja nemaju smisla,pogotovo onaj Hrvatski jezik,ok razumijem da moramo neke pisce znat,al sad mi učimo tam neku modernu,avangardu,ekspresionizam i tam neke gluposti,dajte ljudi koji vam je,kaj mene boli kita za nekog tam Lorku ili Poa itd. itd....Razumijem da neke to zanima,fala Bogu ima nas svakakvih,ali sad stime otezat i nadmudrivat se nema smisla,zak jednostavno nebi 4. razred bio ko svaki drugi,sad završi 24.5. ko je prošao prošao ko nije nije,i ok za one popravne. A ne sad maturu ili onu maturalnu radnju...mislim stvarno izmišljaju toplu vodu...

Babitz
16-05-2007, 18:29
ja kužim zašto postoji maturalna radnja, aj, to je kul i svrhovito, bar u tehničkim školama

al maturu zbilja ne kužim
zaš sam ja skupljao ocjene u prijašnjim razredima, ak sad to sve opet trebam odgovarat :roll:

flander
16-05-2007, 18:32
ma ima toliko bespotrebnih informacija koje učimo,pogotovo kad u ovim strukovnim školama(šumarska,tehnička,obrt...) učimo povijest :? kaj me briga ko je osvojio neznam Indiju prije 500 godina,zaboli me...daj mi motorku da režem drva hehee


ma ovo je tema za vječnu raspravu

Outmind
16-05-2007, 18:42
Državna matura sa ljudima koje nikad u životu nisi vidio- NIKAKO! Matura koju polažeš kod svojih profesora - OBAVEZNO, i to za sve, bez obzira na prosjek. To vam je najbolja priprema za ispite na fakultetu koju ćete ikada dobiti. Ispiti na faxu upravo tako izgledaju, samo što je jedan profa a ne komisija.

Fenrir
16-05-2007, 18:44
To je jedino dobro npr. netko je lijen ko proljev, prolazi sa dva, samo malo uči tu i tamo, na kraju sve naštreba i završi kao i netko tko je učio cijele godine za 5, tj. u teoriji to koristi samo lijenčinama...

ivan
16-05-2007, 18:51
prva sam generacija koju kači... neznamo kaj da očekujemo :)

btw, kako su svake god probni testovi, ove god iz fizike na razini države, prolaznost je bila ~20% :D

ja sam ove god pisal hr. svatko je dobio nešto. rezultat još neznam...
prošle god smo svi pisali isto: hr(~75%), eng(~98%) i mat(45%).
u zagradama moji rezultati od prošle god :)

inače, ništa nas bolje ne pripremaju i sl. postajemo sve gori... pogotovo moj razred za koji kažu da takav još nisu imali. :rotfl:

Neven <R>
16-05-2007, 18:58
Mene to ne hvata, mislim da ima negativnih i pozitivnih strana, ali sve će vidjeti oni koje uhvati.

medusa
16-05-2007, 19:31
evo, ja sam sad 1. gimnazije, i meni ti nacionalni ispiti najteže padaju. jebemu, za bilo što što napraviš (zakasniš, proliješ vodu po testu) odma te izbace van. e sad u mojoj školi nešto jaaaaako seru, više nego u ostalima(čuo sam od prijatelja), te kad dolazim moram pokazati neku ispravu sa slikom. ako me izbace van, i nemam dobar razlog zašto nisam došo na nacionalni, šalju me na komisiju, koja glasa jel letim van ili ne.e sad, ja nemam ispravu sa slikom. osim putovnice. koja je stara,ni manje ni više, 10 godina. nadam se da kad dođem na taj nacionalni bude neki profa kojeg poznajem
naravno, imam blagi dojam da mi seru profesori, kako ne bismo radili sranja pod ispitom

Simon the Dreamer
16-05-2007, 20:51
Ja ju imam, ja sam ona prva generacija, di samo daju gimnazijama.
A ovaj koji je rekao da neće dat strukovnima, e pa strukovne to već dobivaju, ove godine prvi razredi imaju nacionalne ispite i pripremaju se.

U biti je to totalni kurac od ovce jer niko još ni nezna kako će sve funkcionirati i samo kopiramo evropu i ameriku, ali nek im bude, ako će se dat varat na tome bit će u redu.

Xenon Demon
16-05-2007, 21:00
To če vjerojatno sve propast (vidite šta se desilo s našom vojskom,ukinuta je)pa smo za niku stvar pisali ove treninge prije mature!

Arbiter of Change
16-05-2007, 21:03
Ajde bar sam to zaobišao.

mehekek
16-05-2007, 21:17
navodno je da se ukida... budem vam poslije dao clanak...(zaboravio sam gje sam ga procito)

Bishop_45_(2)
16-05-2007, 21:21
Drzavan matura je odlicna ideja i iskreno mi je drago sto su nesot takvo konacno uveli; Nas je sustav u totalnom kurcu, kako se neki tip iz strukovne moze lakse upisat na fakultet od nekog iz gimnazije; to je bolesno, zasto bih se ja ubijao 4 god. i prolazio s 4 u gimnaziji, kada mogu otici u strukovnu, to lijepo bez beda 5, i na fakultet; to je sranje !!!
Tako da 'in ur face' strukovne skole, sada smo mi iz gimnazije na svome; ta ce matura pokazati tko je stvarno nesto ucio !!!

(iako to meni najvjerovatnije nece znaciti nista, jer mislim da FER ima prijamni, ali nwm; bolje ista nego neista, barem sustav postaje korak blize postenom !!!)

Arbiter of Change
16-05-2007, 21:33
Ovisi ti o tome koja si predznanja stekao. :wink:

Lord Jambrek
16-05-2007, 21:46
ma ima toliko bespotrebnih informacija koje učimo,pogotovo kad u ovim strukovnim školama(šumarska,tehnička,obrt...) učimo povijest :? kaj me briga ko je osvojio neznam Indiju prije 500 godina,zaboli me...daj mi motorku da režem drva hehee




O evo nekoga ko se slaže samnom.

Kaj će meni kao fotografu matematika i to ne jedna već DVIJE.

Da ljudi, aj od svog drugog razreda imam dvije matematike.

Matematiku u struci i "izbornu" matematiku

Izborna je moš si mislit, ništa od izbora, prisiljeni smo ju imat, a nema ni knjige za nju, nit je nema na maturi, a 99% razreda ima sulje iz izborne, a normalnu ima pozitivno. Čemu to.


Tako je flander, motorku i reži, nema ničeg zabavnijeg.

McPingvin_v2.0
16-05-2007, 21:57
Drzavan matura je odlicna ideja i iskreno mi je drago sto su nesot takvo konacno uveli; Nas je sustav u totalnom kurcu, kako se neki tip iz strukovne moze lakse upisat na fakultet od nekog iz gimnazije; to je bolesno, zasto bih se ja ubijao 4 god. i prolazio s 4 u gimnaziji, kada mogu otici u strukovnu, to lijepo bez beda 5, i na fakultet; to je sranje !!!
Tako da 'in ur face' strukovne skole, sada smo mi iz gimnazije na svome; ta ce matura pokazati tko je stvarno nesto ucio !!!

(iako to meni najvjerovatnije nece znaciti nista, jer mislim da FER ima prijamni, ali nwm; bolje ista nego neista, barem sustav postaje korak blize postenom !!!)
pa da, fakat neznam koji kurac ja onda radim u strukovnoj koja ima gimanzijski program matematike i fizike, te hrpetinu beskorisnih predemta koje bi mjenjao uz svoju nadoplatu za latinski, psihologiju, logiku i povijest do kraja 4. razreda.

flander
16-05-2007, 23:39
ma ima toliko bespotrebnih informacija koje učimo,pogotovo kad u ovim strukovnim školama(šumarska,tehnička,obrt...) učimo povijest :? kaj me briga ko je osvojio neznam Indiju prije 500 godina,zaboli me...daj mi motorku da režem drva hehee

O evo nekoga ko se slaže samnom.
Kaj će meni kao fotografu matematika i to ne jedna već DVIJE.
Da ljudi, aj od svog drugog razreda imam dvije matematike.
Matematiku u struci i "izbornu" matematiku
Izborna je moš si mislit, ništa od izbora, prisiljeni smo ju imat, a nema ni knjige za nju, nit je nema na maturi, a 99% razreda ima sulje iz izborne, a normalnu ima pozitivno. Čemu to.
Tako je flander, motorku i reži, nema ničeg zabavnijeg.


hehe, i to što se tiče matematike trebaš vidit koje mi gluposti kao šum. tehničari tešemo,od kružnice i pravca do hiperbole,parabole i onih nizova,a da ne spominjem algebarski razlomci i ostala sranja,zbilja ne vidim razlog što če meni kao šum. tehničaru npr parabola,ili algebarski razlomak....onda smo imali onu biologiju u prvoj godini gdije smo samo učili čovjeka i niš više...mislim stvarno kaj si taj Primorac zamišlja...a dobro jedno je sigrurno bar smo možda po meni najpametniji narod u svijetu,jel sumnjam da neko ima toliko gradiva,toliko predmeta koji se uče,dam si žile rezat ak su recimo u Meksičkim ili npr. Američkim školama učili npr. Hrvatsku povijest,pisce,zemljopis itd. itd...ako jesu onda sam sve vidio i čuo :wink:

@ Bishop_45 ti si puko,po meni je gimnazija samo viša osnovna škola,i tam idu oni učenici koji neznaju kaj bi poslije sa sobom,jel ak nakon 8 godina osnovne nisi mogao nač neko svoje buduće zanimanje onda neznam kaj, i jedino što ubija strukovne škole su ti jebeni prijavni, zašto se na Šum. fakultetu traži kemija,biologija i matematika???? Zašto se ne traži Uzgoj šuma,Zaštita šuma,Lovstvo... koje sam 4 godine ne slušao,nego gledao i slušao,i onda mi dojde napuhani gimnazijalac koji nezna kaj bi sa sobom i prođe na prijavnom(od bilo kojih strukovnih fakulteta)i sad je on pametan,on zna mehatroniku,elektroniku,šumarstvo.....odi na Filozofski,povijest,i ostala štreberska sranja ,a struku ostavi onim ljudima koji je zaslužuju(bez uvrede svim gimnazijalcima,samo izažujem mišljenje :wink: )

ivan
17-05-2007, 08:10
u pravu si ;)
cijeli sustav školovanja bi iz temelja trebalo promijenit...

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 09:11
@ Bishop_45 ti si puko,po meni je gimnazija samo viša osnovna škola,i tam idu oni učenici koji neznaju kaj bi poslije sa sobom,jel ak nakon 8 godina osnovne nisi mogao nač neko svoje buduće zanimanje onda neznam kaj, i jedino što ubija strukovne škole su ti jebeni prijavni, zašto se na Šum. fakultetu traži kemija,biologija i matematika???? Zašto se ne traži Uzgoj šuma,Zaštita šuma,Lovstvo... koje sam 4 godine ne slušao,nego gledao i slušao,i onda mi dojde napuhani gimnazijalac koji nezna kaj bi sa sobom i prođe na prijavnom(od bilo kojih strukovnih fakulteta)i sad je on pametan,on zna mehatroniku,elektroniku,šumarstvo.....odi na Filozofski,povijest,i ostala štreberska sranja ,a struku ostavi onim ljudima koji je zaslužuju(bez uvrede svim gimnazijalcima,samo izažujem mišljenje :wink: )

lol, ti ocito ne razumijes koncept gimnazije; gimnazija je europska skola; skola koja ti daje opce znanje, to je ono sto nas razlikuje od blesavih amerikanaca;
sada za opcu i klasicnu gimnaziju (iako to nerado priznjem) slazem se s tobom; jer te oni ne pripreme za nista; ALI sam koncept gimnazije jest da ides na FAKULTET, vidis oni te pripreme za UCENJE tako sto ti daju opce znanje i kulturu !!!
Matematicke gimnazije (ili prirodoslovne kako to neki vole zvati) malo smanjuju te drustvene fore, i koncentriraju se na prirodoslovne znanosti, tako da bish bez problema otisao na FER ili tako nesto i nakon toga na institut u njem (ako si dobar naravno) inace pronalazis posao u roku od 2-3 dana, jer je potraznja visoko obrazovanih, ajmo to nazvat 'informaticara' u hr velika i jos uvijek u porastu !!!
Iz hrvatske matematicke gimnazije mozes ravno na MIT, sve sto ti treba jesu pare za pisat ispit; ako polozis njihov ispit, na konju si, no naravno to je samo za bogatu djecu!!!

Naravno boli nekog iz strukovne kurac za kulturu i matematiku, kada moze jednostavno lagano proci; fora jest sto vecina ljudi iz strukovne pada na prvoj god. dobrih faksova, tako da u gimnaziju idu ljudi koji dobro znaju gdje zele !!!

theCoDfather
17-05-2007, 09:32
ja sam isto prva generacija koja ima drzavnu maturu. to je cisto zgrtanje para sa strane onih koji su to izmislili. ove godine sam pisao hrvatski. prosle godine kad su svi rekli da je lagan engleski nisu razmisljali da budu ove godine napravili teze i s tim testovima si samo otezavamo tu maturu. zato treba jednostavno na tim pokusnim testovima predat prazne papire i nikome se nebi dogodilo nista jer ti profe ne smiju dati ocjenu iz toga

flander
17-05-2007, 09:37
da sigurno u gimnaziji ućiš opču kulturu, to je sigurno točno lol,znači tebi je onda npr. znat koliko teži jedan atom ili kakva je psiha čovjeka i ta sranja,ako je to opća kultura onda zbilja neznam na ćemu si,a to što kažeš da ljudi iz gimnazije znaju kao će poslije tu se varaš,po mojem iskustvu znam puno ljudi koji su u gimnaziji,i dan danas ih vidim i sami neznaju di bi,tak da nisam siguran u to "DA ZNAJU KAMO POSLIJE"(ne derem se samo naglašavam),što se mene tiče u gimnaziji možda naučiš 5% stvari koje će ti trebat kasnije u životu i ne mislim na situacije gdije će delat,nego recimo u slobodno vrijeme, npr. ti učiš nekog Van Gogha iz likovne kulture i to ti više nikada ama baš nikad neče trebat, neznam di,jedino ak se prijaviš na miljunaša ili prođeš na likovnu umjetnost, dok recimo ja ili oni koji idu u tehničku,učimo stvari s kojima čemo se susretat svaki hebeni dan, od kad idem u šumarsku od svega što sam naučio svaki dan od toga upotrijebima barem 15%, tak da od gimnazije nikakva korist,samo gubljenje vremena....i to što kažeš da te u gimnaziji pripreme za ućit to je točno,jel samo štrebaš, i onda mi dojdeš na npr. šum. fakultet i sad treba delat na teodolitu,kaj je to?? pitaš se,da ne duljim instrument za mjerenje krivina,nagiba,dužine,nadmorske visine,kuteva itd. itd...i onda samo bleneš ijel to nikada nisi vidio u gimnaziji...a sumnjam da se na šum. fakultetu uči teodolit ili recimo motorna pila i takva sranja...jedini instrument koji gimnazije imaju su onaj mikroskop i niš više....shvati da je gimnazija "Viša osnovna" :wink:

Kron
17-05-2007, 09:43
ja sam taman prva generacija koja ce ju imati :(

McPingvin_v2.0
17-05-2007, 09:53
Naravno boli nekog iz strukovne ***** za kulturu i matematiku, kada moze jednostavno lagano proci; fora jest sto vecina ljudi iz strukovne pada na prvoj god. dobrih faksova, tako da u gimnaziju idu ljudi koji dobro znaju gdje zele !!!
Naravno, bar si pročitao moj post.

Mene boli kurac?
Dečko, idem u strukovnu školu i imam 4 sata matematike tjedno te dva sata fizike tjedno.

Koliko ti imaš?
Isto toliko. Kao što sam i rekao, mogu nabrojati nekoliko predmeta koje bih drage volje mijenjao za logiku, psihologiju i latinski jer su meni, kao tehničaru za računalstvo potpuno beskorisni. Tipa finomehanika, mjerenja u elektrotehnici i elektrohenički materijali i komponente.

I sad, ako ti recimo planiraš na FER, u prvoj godini ćeš imati mjerenja u elektrotehnici. Prepunkurac dosadan predmet gdje na predavanju učiš teoriju mjerenja, a na labosu mjeriš.

Jesi li ti ikad radio sa osciloskopom? Znaš li što on mjeri? Ne znaš. Ne odnosi se prema tehničkoj školi kao prema vrtiću jer ona to nije. Ja ne pljujem po gimnaziji jer znam kako je tamo. Da sam imao bodova za upis išao bih u gimnaziju. No nisam, a prekasno sam saznao da imam izravan upis u bilo koju školu.

Osim toga, ako je tehnička škola tako lagana kao što ti tvrdiš, zašto ideš u gimnaziju?

Xenon Demon
17-05-2007, 12:14
Ne mojte tako dosta ljudi kažu da im je mjerenje bilo prelagano te da je sve što trebaš znat mat. i fiz.
I ja sam mjerio sa osciloskopom...ako si malo pametniji neče ti dugo trebat ...ali kako očeš...mislim da če matura sve obuhvatit ali se nadam da če to sve propast..

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 12:14
@ Pingvin Idem u gimnaziju zato sto je teza, lakse ce mi biti upisati se na fakultet, dobiti cu siri spektar znanja i opcenito je vishe kewl !!!

BTW ja sam matematicka gimnazija, ja imam 5 sati mat na tjedan + 3 sata u subotu (subotom kao ne moramo, ali ajde ti probaj rijesiti ispit bez da se pojavis u subotu; nema jebene shanse !!!)

Tri66a
17-05-2007, 12:24
da sigurno u gimnaziji ućiš opču kulturu, to je sigurno točno lol,znači tebi je onda npr. znat koliko teži jedan atom ili kakva je psiha čovjeka i ta sranja,ako je to opća kultura onda zbilja neznam na ćemu si,a to što kažeš da ljudi iz gimnazije znaju kao će poslije tu se varaš,po mojem iskustvu znam puno ljudi koji su u gimnaziji,i dan danas ih vidim i sami neznaju di bi,tak da nisam siguran u to "DA ZNAJU KAMO POSLIJE"(ne derem se samo naglašavam),što se mene tiče u gimnaziji možda naučiš 5% stvari koje će ti trebat kasnije u životu i ne mislim na situacije gdije će delat,nego recimo u slobodno vrijeme, npr. ti učiš nekog Van Gogha iz likovne kulture i to ti više nikada ama baš nikad neče trebat, neznam di,jedino ak se prijaviš na miljunaša ili prođeš na likovnu umjetnost, dok recimo ja ili oni koji idu u tehničku,učimo stvari s kojima čemo se susretat svaki hebeni dan, od kad idem u šumarsku od svega što sam naučio svaki dan od toga upotrijebima barem 15%, tak da od gimnazije nikakva korist,samo gubljenje vremena....i to što kažeš da te u gimnaziji pripreme za ućit to je točno,jel samo štrebaš, i onda mi dojdeš na npr. šum. fakultet i sad treba delat na teodolitu,kaj je to?? pitaš se,da ne duljim instrument za mjerenje krivina,nagiba,dužine,nadmorske visine,kuteva itd. itd...i onda samo bleneš ijel to nikada nisi vidio u gimnaziji...a sumnjam da se na šum. fakultetu uči teodolit ili recimo motorna pila i takva sranja...jedini instrument koji gimnazije imaju su onaj mikroskop i niš više....shvati da je gimnazija "Viša osnovna" :wink:
Išao sam u matematičku gimnaziju....sada idem na pomorski fakultet i na svakom kolkoviju sam među prvih 10 i jedan sam od rijetkih koji je dao cijeli prvi semestar. Sve što oni znaju a ja ne pitam ih i oni mi objasne. I kao što mi je frend rekao "Sve će te naučiti secondo na brodu...niš se ti ne brini". Ljudi koji su završili pomorsku školu neće proći godinu jer imamo predmet koji se zove "matematika" a 70% njih ju pojma nema. I što će oni sada? Niš. Imati će status studenta godinu dana i opet na brod. A ja ću fino dobiti diplomu, eventualno napredovati do kapetana i onda se zbuksat u ministarstvo i živjeti od velike penzije-dok ćeš ti fino pošumljavati Liku i Gorski kotar

gg za šumarsku školu

medusa
17-05-2007, 13:50
ljudi koji idu u gimnaziju ne znaju kuda bi?
pa ja mislim da oni točno znaju kuda bi- na faks. evo ja iz opće idem na pravo (ako prođem sve razrede, no neću sad o tome)
znači, di bi ja tebo iči da me pripreme za pravo?
viša osnovna my dick

ivan
17-05-2007, 13:53
samo nemojte pljuvat po školama u koje vi ne idete i sve ok...


ljudi koji idu u gimnaziju ne znaju kuda bi?
pa ja mislim da oni točno znaju kuda bi- na faks

a ja mislio baš u penziju nakon gimnazije :(
znam da moram na faks, ali nemam pojma koji...moram se dobro informirat... ima vremena :)

NoNCoNFoRMiST
17-05-2007, 15:28
sta je to prijemni ispit

Lord Ragnarok
17-05-2007, 15:35
ispit koji polažeš da upo na fakultet

flander
17-05-2007, 18:25
da sigurno u gimnaziji ućiš opču kulturu, to je sigurno točno lol,znači tebi je onda npr. znat koliko teži jedan atom ili kakva je psiha čovjeka i ta sranja,ako je to opća kultura onda zbilja neznam na ćemu si,a to što kažeš da ljudi iz gimnazije znaju kao će poslije tu se varaš,po mojem iskustvu znam puno ljudi koji su u gimnaziji,i dan danas ih vidim i sami neznaju di bi,tak da nisam siguran u to "DA ZNAJU KAMO POSLIJE"(ne derem se samo naglašavam),što se mene tiče u gimnaziji možda naučiš 5% stvari koje će ti trebat kasnije u životu i ne mislim na situacije gdije će delat,nego recimo u slobodno vrijeme, npr. ti učiš nekog Van Gogha iz likovne kulture i to ti više nikada ama baš nikad neče trebat, neznam di,jedino ak se prijaviš na miljunaša ili prođeš na likovnu umjetnost, dok recimo ja ili oni koji idu u tehničku,učimo stvari s kojima čemo se susretat svaki hebeni dan, od kad idem u šumarsku od svega što sam naučio svaki dan od toga upotrijebima barem 15%, tak da od gimnazije nikakva korist,samo gubljenje vremena....i to što kažeš da te u gimnaziji pripreme za ućit to je točno,jel samo štrebaš, i onda mi dojdeš na npr. šum. fakultet i sad treba delat na teodolitu,kaj je to?? pitaš se,da ne duljim instrument za mjerenje krivina,nagiba,dužine,nadmorske visine,kuteva itd. itd...i onda samo bleneš ijel to nikada nisi vidio u gimnaziji...a sumnjam da se na šum. fakultetu uči teodolit ili recimo motorna pila i takva sranja...jedini instrument koji gimnazije imaju su onaj mikroskop i niš više....shvati da je gimnazija "Viša osnovna" :wink:
Išao sam u matematičku gimnaziju....sada idem na pomorski fakultet i na svakom kolkoviju sam među prvih 10 i jedan sam od rijetkih koji je dao cijeli prvi semestar. Sve što oni znaju a ja ne pitam ih i oni mi objasne. I kao što mi je frend rekao "Sve će te naučiti secondo na brodu...niš se ti ne brini". Ljudi koji su završili pomorsku školu neće proći godinu jer imamo predmet koji se zove "matematika" a 70% njih ju pojma nema. I što će oni sada? Niš. Imati će status studenta godinu dana i opet na brod. A ja ću fino dobiti diplomu, eventualno napredovati do kapetana i onda se zbuksat u ministarstvo i živjeti od velike penzije-dok ćeš ti fino pošumljavati Liku i Gorski kotar

gg za šumarsku školu

vidim da nemaš pojma koje smjerove sve šumarstvo obuhvača,bravo care :wink:

McPingvin_v2.0
17-05-2007, 18:45
@ Pingvin Idem u gimnaziju zato sto je teza, lakse ce mi biti upisati se na fakultet, dobiti cu siri spektar znanja i opcenito je vishe kewl !!!

BTW ja sam matematicka gimnazija, ja imam 5 sati mat na tjedan + 3 sata u subotu (subotom kao ne moramo, ali ajde ti probaj rijesiti ispit bez da se pojavis u subotu; nema jebene shanse !!!)
Škola koja je kulja od neke druge? To ti ne postoji u ovoj državi.
Širi spektar znanja ćeš dobiti jer se ne zna na koji ćeš fax pri upisu u gimnaziju, pa zato i ne postoje neki smijerovi u gimnazijama... ne računam prirodoslovna, jezična, opća i klasična.

Meni prijatelj ide u ruđer i ima isto 8 sati matematike tjedno, s tim da mora biti na svakom, nema oš neš bangladeš.


Ida, ne mora značiti da će ti biti lakše se upisati na fakultet. Pripreme za prijamni uber alles.

Gle, da se razumijemo, nemam ja ništa protiv gimnazija. Ali ti imaš protiv tehničkiš i to me smeta.

Nightyx
17-05-2007, 19:12
slažem se s tobom pingi 8)

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 19:57
[quote="Bishop_45_(2)":3092va4c]@ Pingvin Idem u gimnaziju zato sto je teza, lakse ce mi biti upisati se na fakultet, dobiti cu siri spektar znanja i opcenito je vishe kewl !!!

BTW ja sam matematicka gimnazija, ja imam 5 sati mat na tjedan + 3 sata u subotu (subotom kao ne moramo, ali ajde ti probaj rijesiti ispit bez da se pojavis u subotu; nema jebene shanse !!!)
Škola koja je kulja od neke druge? To ti ne postoji u ovoj državi.
Širi spektar znanja ćeš dobiti jer se ne zna na koji ćeš fax pri upisu u gimnaziju, pa zato i ne postoje neki smijerovi u gimnazijama... ne računam prirodoslovna, jezična, opća i klasična.

Meni prijatelj ide u ruđer i ima isto 8 sati matematike tjedno, s tim da mora biti na svakom, nema oš neš bangladeš.


Ida, ne mora značiti da će ti biti lakše se upisati na fakultet. Pripreme za prijamni uber alles.

Gle, da se razumijemo, nemam ja ništa protiv gimnazija. Ali ti imaš protiv tehničkiš i to me smeta.[/quote:3092va4c]


hmm, ok; cekaj::>

1) ja sam reagirao brzopleto blesavo i subjektivno, sto inace nije moj obicaj, vec samo izraz nepostovanja prema ovom forumu, to je druga tema, o tome drugi put
2) ja nemam nista protiv izravno tehnice skole, ja imam protiv cijelog sustava; moj je frend ishao u istu skolu, isti razred u kojem sam sad ja; uglavnom kada je zavrsio prosao je sa 4 i NIJE su uspio upisati na tamo neki fakultet jer su ga tipovi iz elektro-tehnicke preplavili, tipovi koji su popadali odmah prve godine !!!; to je mene preplasilo, jer postoji shansa da, ako mi se ne bude dalo uciti za 5, morati cu se upisati s placanjem, a ja nisam bas prebogat; drzavan matura bi me oslobodila brige jer bi mi bilo vazno samo znanje, ne brojke u imeniku, one bi bile sporedne; eh, sada posto je moja generacija (90) prva s drzavnom M., nama ce i dalje biti puno vaznije ocjene; ali vazna je ideja, drzavna matura funkcionira bolje iz razloga sto bi dala pravilan uvid u znanje ucenika !!!; Ja ne napadam izravno tebe ili tvoju skolu(jer nisam previshe upoznat s njom), vec npr. elektro-tehnicku ovdje u Rijeci za koju se zna da ima laksi program, prema tome i bolje ocjene; sto je stvarno neposteno prema meni i ostalima u mojoj generaciji !!!
3) i iskreno nemam nista protiv nikoga i nicega, samo sam malo frustriran svojom okolinom, pa popizdim tu i tamo !!!

Kron
17-05-2007, 20:05
mi može netko reći svrhu hrvatskog (ili nekog drugog jezika koje ljudi izvan Hrvatske uče) ak ga znam čitat, pisat i govorit tak da me svi kuže, koji će mi onda to qratz?
da, to mene najvishe jebe. engleski bi po meni trebao bit prvi-bez njega si kita. matematika? dabogda vam se razlomak ne pokratio, sto ce mi to, vazno je, ali tako pun k vazno nije.

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 20:09
mi može netko reći svrhu hrvatskog (ili nekog drugog jezika koje ljudi izvan Hrvatske uče) ak ga znam čitat, pisat i govorit tak da me svi kuže, koji će mi onda to qratz?

Jednostavno;
1) Taj jezik ima standard kojeg ti mozda neces koristi, ali moras njega biti svjestan jer te on definira kao Hrvata, proucavajuci samu Hr. pov primjetiti ces koliko je indentitet naroda vazan, jer bez njega nestaje nasha kultura i preuzimaju nas Italija, Austrija, Madjari; u danasnje vrijeme Njemacka
2) Osim samog jezika ti takodjer uopznajes knjizevnost, ona je vazan aspekt: jezika, kulture ali i tvojeg osobnog indentiteta; ja se osobno jos drzim ideje katarze kao glavnog ohrabrenja za citanje, jer iz iskrenog gusta citam samo strucne knjige (ja obozavam knjizevnost i sve, ali ipak kada mi pod ruku dodje knjiga nazvana "The art of computer programming", ljubav na prvi pogled koja jednostavno dobiva prioritet) !!!
3) Lektori znanstvenih i knjizevnih radova moraju imati i stalan posao, a biti profesor im moze posluziti !!!

EDIT:> bez standarda, valjda ti je jasno da bi jezik nekontrolirano evoluirao, sjeckao zbog regionalnih razlika, bio potopljen sa strane ostalih jezika !!!, standard to kontrolira i omogucava nam razumjevanje; same promjene su itekako ocite:> pogledajmo samo rijec BUREK, ona izvorno znaci nesto 10; u dalmaciji se koristi kao nesto drugo; a u Rjeci opet kao nesto drugo !!!, to bi se dogodilo sa svim rijecima da ne postoji standardizacija !!!

McPingvin_v2.0
17-05-2007, 20:19
hmm, ok; cekaj::>

1) ja sam reagirao brzopleto blesavo i subjektivno, sto inace nije moj obicaj, vec samo izraz nepostovanja prema ovom forumu, to je druga tema, o tome drugi put
2) ja nemam nista protiv izravno tehnice skole, ja imam protiv cijelog sustava; moj je frend ishao u istu skolu, isti razred u kojem sam sad ja; uglavnom kada je zavrsio prosao je sa 4 i NIJE su uspio upisati na tamo neki fakultet jer su ga tipovi iz elektro-tehnicke preplavili, tipovi koji su popadali odmah prve godine !!!; to je mene preplasilo, jer postoji shansa da, ako mi se ne bude dalo uciti za 5, morati cu se upisati s placanjem, a ja nisam bas prebogat; drzavan matura bi me oslobodila brige jer bi mi bilo vazno samo znanje, ne brojke u imeniku, one bi bile sporedne; eh, sada posto je moja generacija (90) prva s drzavnom M., nama ce i dalje biti puno vaznije ocjene; ali vazna je ideja, drzavna matura funkcionira bolje iz razloga sto bi dala pravilan uvid u znanje ucenika !!!; Ja ne napadam izravno tebe ili tvoju skolu(jer nisam previshe upoznat s njom), vec npr. elektro-tehnicku ovdje u Rijeci za koju se zna da ima laksi program, prema tome i bolje ocjene; sto je stvarno neposteno prema meni i ostalima u mojoj generaciji !!!
3) i iskreno nemam nista protiv nikoga i nicega, samo sam malo frustriran svojom okolinom, pa popizdim tu i tamo !!!
E takvog te već volim :)

1. Super, nemoj samo da ti uđe u naviku :)
2. Gle, sustav je u kurcu. U svim pogledima. Meni recimo još uvjek diže živac što na LIDRANO-u nismo prošli na državno jer su neka autistična djeca napravila prelošu predstavu sa rukama, ali su ih poslali dalje jer su su trudila. Reko super, a ja se kao nisam trudio glumit?
3. I ja sam popizdio kad sam napisao 2 i pol stranice u zadaćnici kvalitetnog texta, te dobio 4 iz sadržaja i 3 iz gramatike, dok je prijatelj napisao pola stranice kvalitetnog texta, te dobio 5 iz sadržaja i 4 iz gramatike.

MILE JEBEMTI LIPOVOG SVECA!

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 20:26
gle, upoznavanje sa književnosti ja radim i bez hrvatskog kao predmeta, volim pročitati dobru knjigu, jako, drugo, definiranje moje povijesti se može provesti na neke druge načine, bez nepotrebnog uvlačenja mene u nekakve lektorske i lingvističke rasprave kaže li se vrtolet ili helikopter...

1) bez ikakve moguce uvrede, ali ti definitivo ne mozes biti kompetentan za razumijevanje teksta bez prijasnjeg uvodjenja u sam nacin razrade teksta; zamisli to tako da sada uzmes knjigu iz recimo informatike, i procitas jedno poglavlje; ti to jesi procitao, ali ne nuzno razumio, jer, npr. sada jos uvijek ne mozes napisati proceduru, jer si samo procitao; nakon polaganog prolazenja kroz text ces razumjeti sto je njime trebalo biti receno; eh, kod znanstvenih tekstova, it is as simple as theat, ali kod ozbiljne knjizevnosti, tebi treba obrazovanje; mozles li razumijeti Gongoru bez poznavanja i razumijevanja mitologije ne; zato ti treba HR jezik !!!

2) ne vjerujem da itko trazi on nas da se uvlacimo u navedene lingvisticke rasprave osim ako smo u nekakvoj jezicnoj skoli gdje se izrazito trazi znanje iz necega takvog !!!, naravno, sve sto mi 'znanstvenici' moramo znati jest ono sto pishe u udzbeniku, kad neznas sto bish, uzmi pogled jednog matematicara::> naj izravnije i naj logicnije i, naravno, uvijek tocno, bezosjecajno, ali tocno !!!

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 20:36
1. ovaaaaj, ok, offense not taken, kužim ja to, međutim, hrvatski u mojoj školi se svodi na sljedeće:
a) lektira (svaka joj čast, ali čak ni izbor lektire nije baš nešto)
b) bubanje redosljeda subjekata, objekata i predikata u rečenici
iskreno mogu i bez toga i takvog hrvatskog kao predmeta
knjigu ću uvijek pročitati ako je dobra, a ne ako je nekakva bezvezarija tipa heri poter (bez uvrede fanovima ali stvarno je :yuck: )
2. također se slažem, međutim, opet navodim problem hrvatskog u školi, ovaj put ne samo svojoj, zbog čestih izmjena u jeziku (koje ja mislim su potpuno nepotrebne u tolikoj mjeri) učenicima (kao i profesorima) se zadaju brojni problemi, recimo, ne ću ili neću, pogreška ili pogrješka mogu značiti mnogo kod nekih profesora a time mogu i odrediti uspjeh učenika

jbg., to sto sustav funckionira ne znaci da moramo odmah osudjivati ideju (heh, prema ovome .> ne moramo osudjivati nacizam samo zato sto je pokretao WWII; lol, ok, i dalje dokazujemo disfunkcionalnost apsolutizma, ali to je vec preseravanje......)

McPingvin_v2.0
17-05-2007, 20:37
Bishop jebo me lipov svetac ako kužim što pričaš :)


No, meni ide na živce silovanje engleske gramatike, pošto nisam upoznao niti jednu osobu koja savršeno priča engleski a da ga ne koristi svaki dan.
Englezi nam nisu vladari i engleski bi trebali u pravilu imati kao izborni predmet.

Dovoljno ga je tesati toliko da se možemo sporazumjeti sa englezom ili amerom, a boli mene kitposina za tvorbu past contignousa.

Bishop_45_(2)
17-05-2007, 21:07
Ja imam sexy engleski naglasak :P


eh sada vec likovni, to bi trebali staviti vishe kao izborni ili nesto; u svakom slucaju ubaciti vishe arhitekture; nama je likovni full sjeban, predaje nam ga neka stara baba, koja ne moze popamtiti sto je radila naproslom satu; ona mozda jest i arheolog i ovo i ono, ali je stvarno vec prestara; zena nam pokazuje crkvu i govori nam o tipicnom olozaju transepta, i odnosa apsida i deambulatorija u romanickoj crkvi ali je zaboravila objasniti WTF JE TRANSEPT; WTF JE APSIDA I WTF JE DEAMBULATORIJ; tako da smo morali trositi sate i sate da pronadjemo pojmove i ogromnom i prastarom udzbeniku i konacno razumjemo sto uopce prica !!!; kada bi od nas trazili da naucimo par stvari, pa onda ostale svari skuzimo logickim razmisljanjem (kao npr. na skoro svim ostalim predmetima) ona bi i likovni funkcionirao, pa kako tako, jer i dalje moras znati sve najpoznatije crkve sto je cisto strebanje :( ...

Lord Jambrek
18-05-2007, 08:01
Bishop jebo me lipov svetac ako kužim što pričaš :)


No, meni ide na živce silovanje engleske gramatike, pošto nisam upoznao niti jednu osobu koja savršeno priča engleski a da ga ne koristi svaki dan.
Englezi nam nisu vladari i engleski bi trebali u pravilu imati kao izborni predmet.

Dovoljno ga je tesati toliko da se možemo sporazumjeti sa englezom ili amerom, a boli mene kitposina za tvorbu past contignousa.


Tak je, iako to mene ne hebe, ja sam engleski učio isto kao i njemački, kao maternji, kada sam navršio 1 godinu, odselili smo se u njemačku, a tamo sam išao u vrtić, a majka mi je živila 15 godina u australiji, tamo je diplomirala i magistrirala psihologiju i ona me od 1. godine učila engleski i imam skroz točan naglasak i bolje ga pričam od profe iz engleskog, a njemački da ne spominjem.


Btw. Pingvine, u koju školu ideš?

McPingvin_v2.0
18-05-2007, 08:08
2. razred Elektrotehničke...




sad si ljudi misle koja je to elektrotehnička... pa, to vam je Končar :)
tehničar za računalstvo...

Lord Jambrek
18-05-2007, 08:16
2. razred Elektrotehničke...




sad si ljudi misle koja je to elektrotehnička... pa, to vam je Končar :)
tehničar za računalstvo...

Ah končar, frend mi je tam maturirao prije 2 godine.

2. Razred? Ja sam mislio da si stariji.

McPingvin_v2.0
18-05-2007, 08:21
A čuj, to je mislila i ona brazilka :>

v4MP1r3
18-05-2007, 13:10
ahm, sumnjam da je ovo mjesto za ovakva pitanja, pogotovo kod bez uvrede djece koje imaju >17 godina...

cujte, to je vase znanje, to je vasa buducnost, i sada zvucim ko starkelj (koji en uci dovoljno i sada se muci s ocijenema) no u buducnosti, ova matura ce vam puno pomoci...

Bishop_45_(2)
18-05-2007, 20:12
ahm, sumnjam da je ovo mjesto za ovakva pitanja, pogotovo kod bez uvrede djece koje imaju >17 godina...

cujte, to je vase znanje, to je vasa buducnost, i sada zvucim ko starkelj (koji en uci dovoljno i sada se muci s ocijenema) no u buducnosti, ova matura ce vam puno pomoci...

rekao sam, yay, ja sam bio u pravu, :CLAP:, ..............lol


Jasno da ovakvoj raspravi nije mjesto ovdje, to bi vishe spalo pod nekakav 'opceniti' forum; nije da sam namjerno neozbiljan, ali je petak, idem pronaci nekoga kome se igra UT !!!

POSA
18-05-2007, 21:06
šta ja znam, ne znima me baš. ja sam zadnja generacija stare mature i idući mjesec u ovo vrijeme ću valjda maturirat

Ogg The Dogg
19-05-2007, 01:33
e ljudi moji evo mene da vas prosvjetlim: maturu OD OVE GODINE pišu sve četverogodišnje škole. obavezno se pišu tri predmeta: hrvatski, matematika i jedan strani jezik. matematika će imat tri stupnja težine, tako da će se moć birat. a što se ostalih predmeta tiče, polažeš one koji ti trebaju za fakultet koji oćeš pohađat. ali sad dolazimo do nejasnog djela: šta sad, ja idem u gimnaziju, pišem mtf maturu ali oni koju npr. idu u neku strukovnu školu NE PIŠU maturu(ja sam 2.razred) i sad meni će to bit prijemni, sve moguće gradivo iz 4 god, možda i ono što mi neće trebat za neki fax ali moram znat i ovaj iz strukovne škole isto oće na fax i polagat prijemni iz gradiva koje mu tamo treeba. to mi sad malo šteka...
a što se tiče težine testova...
treba sve to zajebat. strani jezik prošle godine bio prelagan pa su ga ove godine zajebali i to opako. fizika je fuckin teška a za ostalo nisam siguran.
ja sam piso biologiju i sjedili ja i još jedan lik okruženi ženskama. ja bio gotov za 40 min i ostatak vremena sam gledo pice :fof:

McPingvin_v2.0
19-05-2007, 07:49
og, samo opaska, nemoj koristit debil filter smajli :)



ida, što je čudno u definiciji jedne sekunde? :)

Ogg The Dogg
19-05-2007, 19:04
og, samo opaska, nemoj koristit debil filter smajli :)



ida, što je čudno u definiciji jedne sekunde? :)
mda. čudno je to što meni nikad ne bi palo na pamet smislit tako šta.

McPingvin_v2.0
19-05-2007, 21:14
to je zato jer si ti normalan :)

Ogg The Dogg
20-05-2007, 14:03
to je zato jer si ti normalan :)
kladim se da ne znš definiciju jednog metra :)

Xenon Demon
20-05-2007, 14:19
PIH!!
Znamo da nam likovni ne treba!
A ni glazbeni...
Ma ni povijest te zemljopis...
Ali eto to je test naše izdržljivosti!

Ogg The Dogg
20-05-2007, 22:07
[quote="McPingvin_v2.0":251dl41l]to je zato jer si ti normalan :)
kladim se da ne znš definiciju jednog metra :)
ona definicija sa dijelom meridijana ili sa putem koju svjetlost prijeđe? :D[/quote:251dl41l]
ma ko da je bitno. mislim da bismo trebali prestat spammat

McPingvin_v2.0
20-05-2007, 22:11
metar?


put koji svijetlost prijeđe u 1/300 000 000 sekunde :)

Ogg The Dogg
20-05-2007, 22:21
metar?


put koji svijetlost prijeđe u 1/300 000 000 sekunde :)
blizu si ali ne. to ti nije prava brzina svetla nego približna. ali nije bitno. sad stvarno više neću spammat

McPingvin_v2.0
20-05-2007, 22:25
ma znam da je približna, boli me briga za decimale :)



eda, da nije full oftopic, jel išao ko iz tehničke na psihologiju na faks? :)

Neven <R>
20-05-2007, 22:43
Frend završio povijest, to ti je sve filozofski. Išao je u ŽTŠ. :D

Bishop_45_(2)
20-05-2007, 22:47
Frend završio povijest, to ti je sve filozofski. Išao je u ŽTŠ. :D

Žuto-crveni Tapperware Šparhet !!!

ŽTŠ info plz ???

Neven <R>
20-05-2007, 22:49
Željezničko Tehnička škola.

Bishop_45_(2)
23-05-2007, 21:02
Željezničko Tehnička škola.

ok, znam , blesav sam........



Kruze glasine da moja generacija (90) a mozda i ova 91-e ipak nece imati mature, jer, drzava nema para; to jest samo glasina, ali....

Herr Schnitzel
16-09-2007, 17:17
Moze l' men' ne'ko objasnit' kak' ce se to ocjenjivat'?

Hoce li svaki predmet pojedinacno vrednovat, ili sva tri skupa i nekakav grand total? ili sta? :?

D@rX
16-09-2007, 18:09
samo da kažem nesto o ovima koji seru da ljudi koji idu u gimnu ne znaju gdje bi. Stvar je u tome da je covjek sa svojih 15 godina malko premlad da bi rekao sta ce raditi u zivotu, jer se to mijenja iz mjeseca u mjesec. sa 19 godina kad jelte zavrsi vec moze se vidjeti negdje i prema tome upisati odgovarajuci faks. Mislim, tko s 15 moze reci sta ce raditi cijeli zivot, svaka cast, ali ja cu pricekati malo. sad sam drugi razred i nisam pogrijesio sto sam gimnu upisao. 8)

medusa
16-09-2007, 18:38
da mi je znati u koju bi se školu trebali oni koji žele na teološki faks, filozofski, ili pravni upisati po teoriji da su gimnazije za ljude koji ne znaju kuda bi, i da nisu potrebne (da nisu potrebne- to je implicirano tim postovima)

Fenrir
16-09-2007, 18:42
Gimnazije su za ljude koji znaju kud bi, tj. na fax, al se obvezuješ na fax jel sa gimnazijom ništa nemreš. Ostale strukovne škole i zanati te specijaliziraju, ne bi baš imalo smisla da ideš u elektrotehničku pa na Filozofski, jer te ta škola ne pripremi ni blizu kao što bi te npr. pripremila jedna opća ili klasična gimnazija.
Get it?

Human m0nst3r
16-09-2007, 18:58
Gimnazije su za ljude koji znaju kud bi, tj. na fax, al se obvezuješ na fax jel sa gimnazijom ništa nemreš. Ostale strukovne škole i zanati te specijaliziraju, ne bi baš imalo smisla da ideš u elektrotehničku pa na Filozofski, jer te ta škola ne pripremi ni blizu kao što bi te npr. pripremila jedna opća ili klasična gimnazija.
Get it?
Da, ali ajde onda objasni sta ce meni gimnazijalac na geologiji, a ne zna sta je magma?

King tiger
16-09-2007, 19:06
umm, mozda zato sto svi ovdje znaju sta je magma ?

naletio si na debila.

medusa
16-09-2007, 19:07
Gimnazije su za ljude koji znaju kud bi, tj. na fax, al se obvezuješ na fax jel sa gimnazijom ništa nemreš. Ostale strukovne škole i zanati te specijaliziraju, ne bi baš imalo smisla da ideš u elektrotehničku pa na Filozofski, jer te ta škola ne pripremi ni blizu kao što bi te npr. pripremila jedna opća ili klasična gimnazija.
Get it?
ako si se obraćao meni, da. ja sam govorio to ljudima koji tvrde da u gimnaziju idu ljudi koji ne znaju kuda bi (jel to više na ovom topicu ili negdje drugdje...). ja osobno idem u opću, i znam kuda ću.


Da, ali ajde onda objasni sta ce meni gimnazijalac na geologiji, a ne zna sta je magma?
neam blage. ili se upisao tamo jer nije imao kuda, ili nešto drugo. ja smatram da bi svi trebali imati što zacrtaniji put, ili barem se ravnati prema svojim mogućnostima (meni ide povijest, ali bih htio na pravo. idem prema svojim interesima, ne mogućnostima, premda se i na pravu traži povijest)

Fenrir
16-09-2007, 19:16
@ OCTAVIA

Gle, retaja će uvijek bit. Ja sam znao kaj je magma u 1. razredu osnovne, tak da jbg, možda ga stara nije dojila dosta il kajaznam, al takvi ljudi su rijetki, al ima ih po ovim banana-gimnazijama, sa po 50 bodova pragom, skupi se morona, al nikad nećeš takvog nać iz neke teške gimnazije, di takvi popadaju već do 2. razreda.

Human m0nst3r
16-09-2007, 19:28
Zalosno, ali kad sam pitao vise od pola ekipe, nitko nije znao definiciju magme, ili sta je sloj, ili oceanski greben ili rasjed.

Herr Schnitzel
17-09-2007, 07:32
To sto je isao u gimnaziju ne znaci da je on tamo nesto naucio... Tatica s lovom je tatica s lovom, ma u kojoj god skoli bio...

Neven <R>
17-09-2007, 11:29
Ja nisam išao u gimnaziju pa sam upisao faks, što ćemo sad? :o

Fenrir
17-09-2007, 14:17
Ja nisam išao u gimnaziju pa sam upisao faks, što ćemo sad? :o

Ti si home-schooled.

King tiger
17-09-2007, 17:55
e da, home schooling, ono kolki retaj moras bit da to omogucis, ono dijete ti ne upozna nikog u zivotu osim blize familije :pray:

Fenrir
17-09-2007, 18:00
Pa pitaj Nevena ^^

Neven <R>
17-09-2007, 18:04
Ja nisam home schooled. Ja sam self schooled! 8)

Lord AngelRI
17-09-2007, 18:54
ja neću imati to eto maturan sam ali mislio da je to dobro neće biti prijamnog (barem tako mislim...) a ne ovak matura pa prijamni i mali milijun stranica koje treba naučit.... :-x

medusa
17-09-2007, 19:25
e da, home schooling, ono kolki retaj moras bit da to omogucis, ono dijete ti ne upozna nikog u zivotu osim blize familije :pray:
ja bih volio da sam home schooled. nakon što sam shvatio koliko ima debila, izgubio sam nadu u ljudsku rasu :(

Hamti Damti
17-09-2007, 19:27
pasji izmet :rotfl:

Lord AngelRI
17-09-2007, 19:28
ajde meduza pa nisu svi debili ima i boljih....