PDA

Pogledaj cijelu verziju : Game Story



Wolfwrath
16-05-2007, 09:39
Evo nečeg čega sam se neki dan sjetio.

Ovdje postajte svoje ideje za igre,bez ikakve obaveze.
Ako netko namjerava napraviti igru,sve je ovdje copyrighted.

I zamolio bih ovo-

Nakon što netko posta story za igru,minimalno slijedećih pet postova bi trebalo biti ocijenjivanje te igre.

Ja ću kasnije postat svoju ideju...

Booby
16-05-2007, 10:57
Postoji već slična tema.

C
16-05-2007, 12:10
Ne znam, koliko puta vam ljudi mogu reći da je smišljanje igre lagan posao, naspram ostvarivanja te igre. Svatko, pa tako i ja mogu izmisliti cijelu igru, od A do Ž, da bude savršena, da nema bolje...al' znam da je to meni u praksi ne izvedivo, jer mogu maštati o tome, al' da nešto nabrijano napravim/o...ne može. Danas za maštu stavit' u igru treba puno toga...

DrunkyDuck
16-05-2007, 17:34
Danas za maštu stavit' u igru treba puno toga...
Nista osim maste.

C
16-05-2007, 17:41
Dobro, pa kad' se skupi neka ekipa, lako je za maštu...svašta izmaštate, pa kad' dođe vrijeme to napravit', ehh...onda je problem...

Wolfwrath
16-05-2007, 17:50
Slažem se,ali baš zato sam i rekao "bez obveze".

Svi koji žele da im se ocijeni ideja,ali nemaju blage kako to napraviti,neka postaju ovdje...

Rocchiro
16-05-2007, 18:55
samo cekajte dok burek vidi ovo :)

Burek_fr0m_SPACE
16-05-2007, 18:57
samo cekajte dok burek vidi ovo :)
Vidio sam već, ali nisam htjeo odgovarati - čekao sam da neko napiše ovakav post :D Mah, pišite vi što se mene tiče, nemam ja ništa s tim. Ali se moram na ovo nasmijati...

Ako netko namjerava napraviti igru,sve je ovdje copyrighted.
:rotfl:

Dux
17-05-2007, 15:07
ja bi htio napraviti igru ---utrke traktora i kombajna.
također bi htio napraviti simulaciju života pseće buhe.
i još bolje realističnu strategiju dimljenja špeka i šunke u pušnici.

:D ma šalim se , samo vi radite igre ali nemojte krenuti od nekih teških ideja. Za takve obično treba tim od 3-4 ljudi minimalno( naravno da imaju znanje)

Wolfwrath
18-05-2007, 09:05
Ovo prvo već postoji :pray:

Probaj napraviti te igre u 2D,ako možeš...

zekoslav
17-07-2007, 14:38
Ocemo li kojim slucajem (nedaj boze) na temu ''game story'' dobiti i neki game story ili to vi i inace tako puno pricate.

zekoslav
17-07-2007, 15:22
Dobro ajde, da vam predam svoju prichicu. Trenutno se ucim malo na programima i jako me zanima izrada igara. Imam par ideja ,ali dopustite da vam predstavim onu koja bi iziskivala najvise truda i rada, a za koju ne posjedujem trenutno nikakve mogucnosti izrade. Znaci radi se o MMORPG-u, ime nisam definirao. Radnja je smjestena u srednji vijek i odvija se na pregolemoj mapi koja se proteze od suncanih tropskih otocica do snijegom prekrivenih vrhova planina. Ono sto se izdvaja od ostalih MMO-a jest da necete provesti igru grindajuci za 50lipa na mjesec vec cete se htjeli ne htjeli morati i sami ukljuciti u razvoj meduljudskih odnosa i gradnju civilizacije. Ne postoji podjela na rase i klase vec sami izabirete na pocetku atribute svog lika i fizicki izgled. Igraci ce sami izradivati oruzje, graditi kuce, zidine, dvorce, osnivati drzave, prodavati svoje usluge i robu,..... I sve to uz pomoc in-game alata preko kojih cete uciti pojedinu vjestinu. Znaci! igraci sami rade svoj svijet, sami pronalaze svoj mirni kutak i na njemu grade kucicu i onda ju brane krvlju. Napredak ne ovisi o kolicini bodova nego se razvijate uceci vjestine . Za borbu bi postojale intuitivne kontrole (ne samo da udaras lijevim klickom i mases macem vec kombinacijom tipki izvodis pojedini udarac, zavisno koje oruzje imas). Kruna svega bi bila mogucnost iskoristavanja prirodnih resursa (drvo za kucu, metal za mac, zlato za valutu, zivotinje za hranu,.....).

Jednostavno, u igri jedino ogranicenje predstavljaju prirodni zakoni. Na pocetku bi vec postojale dvije drzavice ali malo dalje ako se nade neka hrpa ljudi, ne vidim zasto nebi naselja poceli graditi i gradove.

downforce3d
19-07-2007, 00:07
Trenutno se ucim malo na programima i jako me zanima izrada igara. Imam par ideja ,ali dopustite da vam predstavim onu koja bi iziskivala najvise truda i rada, a za koju ne posjedujem trenutno nikakve mogucnosti izrade.


Kad se već namjeravaš bavit izradom igara i to te zanima bilo bi bi bolje da slobodno vrijeme iskoristiš na učenje programiranja, modeliranja ili što već, a ne na izmišljanje nekih priča koje su teško ostvarive. Nemoj se uvrijedit jer ti ovo kažem s dobrom namjerom i trenutno nemaš neke koristi od pisanja priča.

Btw baš me zanima zašto je svatko na ovom forumu zapeo za MMO naslove

DrunkyDuck
19-07-2007, 05:56
Ne da bi "iziskivala truda i rada" nego bi trebao kompletan studio da bi uopce ista zapoceo. A sto se tice samog planiranja, rekao bih da imas dobrih 0.001% dovrseno.


Btw baš me zanima zašto je svatko na ovom forumu zapeo za MMO naslove
Nije samo na forumu, pogledaj malo ostale DEV zajednice, vidjet ces da je vecini uglavnom prva ideja za igru MMORPGWTFBBQ. Cini se da takvi i najbrze odustanu od izrade igara.

Burek_fr0m_SPACE
19-07-2007, 10:26
Nije samo na forumu, pogledaj malo ostale DEV zajednice, vidjet ces da je vecini uglavnom prva ideja za igru MMORPGWTFBBQ. Cini se da takvi i najbrze odustanu od izrade igara.
Što je sasvim logično - osim što je takvu igru možda i najteže napraviti, svi ti početnici kao da zaboravljaju da za MMORPG trebaju igrači, jer bez njih igra propada. A zašto bi neko htjeo igrati tvoj sfušereni MMO? Zato što baš on ima najbolje ideje? Misliš da se niko drugi nije toga sjetio? A tu je i još jedna mala sitnica... server sa povećim bandwidthom, kako bi se sve to uopšte moglo igrati. Ovaj put čak neću ni ponoviti da treba odustati od MMO-ova i početi polako.

Luka
19-07-2007, 10:28
MMORPGWTFBBQ.

:? WTFBBQ :? ?

zekoslav
19-07-2007, 10:43
Pa sta je vama? Odmah me napali, nedaj boze da mi slucajno padne na pamet neku igru i pokusati napraviti.

Lijepo sam rekao na pocetku da je ovo moj san, a da za to nemam znanja ni potrebnih resursa i da je sve to tesko ostvarivo, a vi ko papige samo cekate da netko nesto kaze. Tema je game story i ovo je moj. Tema nije: ''Zekoslav nezna programirati, ali barem ima game story. Ajmo mu se rugati!! '' Nov sam na forumu pa nisam upucen u sve mehanizme djelovanja. Mozda vi to mene namjerno obeshrabrujete samo da bi me vise potakli, a mozda vam je dosadno pa se samo istresate na nama novima.

Burek_fr0m_SPACE
19-07-2007, 11:29
Pa sta je vama? Odmah me napali, nedaj boze da mi slucajno padne na pamet neku igru i pokusati napraviti.

Lijepo sam rekao na pocetku da je ovo moj san, a da za to nemam znanja ni potrebnih resursa i da je sve to tesko ostvarivo, a vi ko papige samo cekate da netko nesto kaze. Tema je game story i ovo je moj. Tema nije: ''Zekoslav nezna programirati, ali barem ima game story. Ajmo mu se rugati!! '' Nov sam na forumu pa nisam upucen u sve mehanizme djelovanja. Mozda vi to mene namjerno obeshrabrujete samo da bi me vise potakli, a mozda vam je dosadno pa se samo istresate na nama novima.
Khm... ja zapravo i nisam vidio mnogo priče u tvom postu.

downforce3d
20-07-2007, 15:40
Pa sta je vama? Odmah me napali, nedaj boze da mi slucajno padne na pamet neku igru i pokusati napraviti.

Lijepo sam rekao na pocetku da je ovo moj san, a da za to nemam znanja ni potrebnih resursa i da je sve to tesko ostvarivo, a vi ko papige samo cekate da netko nesto kaze. Tema je game story i ovo je moj. Tema nije: ''Zekoslav nezna programirati, ali barem ima game story. Ajmo mu se rugati!! '' Nov sam na forumu pa nisam upucen u sve mehanizme djelovanja. Mozda vi to mene namjerno obeshrabrujete samo da bi me vise potakli, a mozda vam je dosadno pa se samo istresate na nama novima.

Nitko to nije napao, samo ti pokušavamo pomoći. Kod pravljenja igara uvijek treba biti realan i pod featurese staviti ono što se barem može pokušati napraviti. Lijepo iskoristi vrijeme za učenje o segmentima izrade igara( onaj dio koji te zanima), a kasnije se može koncentrirat na pisanje priče i sl. stvari. Dakle lijepo kreni i kad ti nešto nije jasno obrati se na forumu jer ovdje ima barem nekoliko ljudi koji imaju znanje koje i tebi može pomoći.

zekoslav
20-07-2007, 17:23
Nisam se naljutio ili nesto i nadam se da vas nisam uvrijedio. Shvacam da je vase programersko znanje dosta veliko i tesko steceno te da ga zato neki nerado dijele. Ali ipak se bojim kako me nece bas svatko ozbiljno shvatiti te mi pomoci pa zato na ovom forumu i ne trazim neku podrsku. Hvala ipak!

downforce3d
20-07-2007, 18:36
Shvacam da je vase programersko znanje dosta veliko i tesko steceno te da ga zato neki nerado dijele. Ali ipak se bojim kako me nece bas svatko ozbiljno shvatiti te mi pomoci pa zato na ovom forumu i ne trazim neku podrsku. Hvala ipak!


Baš suprotno. Evo racimo za programiranje imaš Bureka koji koliko sam vidio uvijek rado pomogne svakome kad dođe do nekih poteškoća u programiranju. Recimo za 3d imaš C-a, za zvuk Drunky-a, pa onda imaš dosta ljudi koji se bave photoshopom. Ima dosta ljudi koji ti mogu pomoći i još nisam vidio da su nekome rekli da mu ne žele pomoći.

Burek_fr0m_SPACE
20-07-2007, 19:59
Nisam se naljutio ili nesto i nadam se da vas nisam uvrijedio. Shvacam da je vase programersko znanje dosta veliko i tesko steceno te da ga zato neki nerado dijele. Ali ipak se bojim kako me nece bas svatko ozbiljno shvatiti te mi pomoci pa zato na ovom forumu i ne trazim neku podrsku. Hvala ipak!
Nisi me shvatio, očigledno. Ono što sam ti rekao je bilo u najboljoj namjeri. Imam dosta godina iskustva s programiranjem i izradom igara i, vjeruj mi, vidio sam na stotine skoro u riječ jednakih "ideja za igru" poput te tvoje - svi misle da imaju neku genijalnu ideju za MMORPG, koja zapravo nije apsolutno ništa novo i do sada ne isprobano, i onda bi napravili igru po tome, samo nemaju znanje i nemaju tim. Naravno, nikad niko od takvih nije ništa napravio. Znam da ti sad zvučim okrutno ili da te ne shvatam ozbiljno, kako ti kažeš, ali u tvom je interesu da te spustim na zemlju. Ja sam i naučio sve ono što znam samo zato što sam počeo od početka. MMORPG nije početak - program za sabiranje dva broja jeste. E, sad, ovaj početak ti i jeste ključan i tu će se pokazati u koju grupu spadaš - onu većinsku kojoj je izrada igara neki hir i koji će odustati od toga čim uvide da nije jednostavno kao crtanje u Paintu, te bestragom nestati iz svega toga, ili onu manjinu koja zaista ima čeličnu volju i živce, te ima strpljenja naučiti sve od početka, i koji će na kraju vjerovatno nešto i napraviti. Mislim, jednostavno nemam nikakav motiv da te sad zahebavam ili ti se rugam - ja ti samo pokušavam pomoći govoreći ti ono što sam naučio iz svog iskustva. A sad hoćeš li mi ti vjerovati ili ne, to je tvoja stva.

zekoslav
20-07-2007, 20:25
Pa ja se ni ne zanosim nekim velikim idejama! Uspio sam prije mjesec dva dovrsiti svoju prvu igru. Igra je sranje! Ali moja je igra. Mucio sam se dva tjedna za ono sto bi neki programer napravio za 5 min ,ali ponosan sam na to. Smatram kako je u redu sanjati kako cu jednog dana postici vise, mozda ne komercijalu ali da cu postici zeljene rezultate, zar ne?!

Jos jedno pitanje. Na kojoj verziji C-a radi irrlicht engine?
Da ne otvaram novu temu bezveze.

Burek_fr0m_SPACE
20-07-2007, 20:41
Pa ja se ni ne zanosim nekim velikim idejama! Uspio sam prije mjesec dva dovrsiti svoju prvu igru. Igra je sranje! Ali moja je igra. Mucio sam se dva tjedna za ono sto bi neki programer napravio za 5 min ,ali ponosan sam na to.
To je dobro - tako i trebaš raditi. Ako je igra dovoljno stabilna, slobodno je uploaduj i postaj ovdje.


Jos jedno pitanje. Na kojoj verziji C-a radi irrlicht engine?
Radi sa ANSI C++ i sa .NET jezicima, tj. možeš koristiti manje-više sve C++ IDE-ove i compilere, od Visual Studia, preko Dev-C++, pa na dalje...

zekoslav
21-07-2007, 11:38
Neznam koju sam verziju prije imao ali jednostavno ne prepoznaje irrlicht library-e. Sad sam skinuo onu besplatnu Visual Studio C++, kao za studente verzija, valjda bude radilo.

Luka
21-07-2007, 14:28
Neznam koju sam verziju prije imao ali jednostavno ne prepoznaje irrlicht library-e. Sad sam skinuo onu besplatnu Visual Studio C++, kao za studente verzija, valjda bude radilo.

Express edition :roll:

zekoslav
21-07-2007, 16:31
Neznam koju sam verziju prije imao ali jednostavno ne prepoznaje irrlicht library-e. Sad sam skinuo onu besplatnu Visual Studio C++, kao za studente verzija, valjda bude radilo.

Express edition :roll:

E da! Samo probao sam na ovo drugo racunalo instalirati da mogu lijepo u miru raditi ,ali nece mi se instalirati bez intenet veze.

Luka
21-07-2007, 18:14
prije je bila mogućnost offline instalacije, možda ima još uvijek , potraži na stranicama link za download offline instalacije ;)

pstrebs
23-07-2007, 22:11
Dobro ajde, da vam predam svoju prichicu. Trenutno se ucim malo na programima i jako me zanima izrada igara. Imam par ideja ,ali dopustite da vam predstavim onu koja bi iziskivala najvise truda i rada, a za koju ne posjedujem trenutno nikakve mogucnosti izrade. Znaci radi se o MMORPG-u, ime nisam definirao. Radnja je smjestena u srednji vijek i odvija se na pregolemoj mapi koja se proteze od suncanih tropskih otocica do snijegom prekrivenih vrhova planina. Ono sto se izdvaja od ostalih MMO-a jest da necete provesti igru grindajuci za 50lipa na mjesec vec cete se htjeli ne htjeli morati i sami ukljuciti u razvoj meduljudskih odnosa i gradnju civilizacije. Ne postoji podjela na rase i klase vec sami izabirete na pocetku atribute svog lika i fizicki izgled. Igraci ce sami izradivati oruzje, graditi kuce, zidine, dvorce, osnivati drzave, prodavati svoje usluge i robu,..... I sve to uz pomoc in-game alata preko kojih cete uciti pojedinu vjestinu. Znaci! igraci sami rade svoj svijet, sami pronalaze svoj mirni kutak i na njemu grade kucicu i onda ju brane krvlju. Napredak ne ovisi o kolicini bodova nego se razvijate uceci vjestine . Za borbu bi postojale intuitivne kontrole (ne samo da udaras lijevim klickom i mases macem vec kombinacijom tipki izvodis pojedini udarac, zavisno koje oruzje imas). Kruna svega bi bila mogucnost iskoristavanja prirodnih resursa (drvo za kucu, metal za mac, zlato za valutu, zivotinje za hranu,.....).

Jednostavno, u igri jedino ogranicenje predstavljaju prirodni zakoni. Na pocetku bi vec postojale dvije drzavice ali malo dalje ako se nade neka hrpa ljudi, ne vidim zasto nebi naselja poceli graditi i gradove.

Hm skupi nekoliko desetaka somića i obrati se ubisoftu ili THQ, pa će ti oni pomoć. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

RayDX
02-08-2007, 22:02
Ma ovaj topic nema smisla... GamePriča ne vrijedi ti ništa.... ;)

goki06
14-08-2007, 15:26
Imam jedno pitanje u vezi izrade online igre tipa Ogame, Bitefight. Evo radio sam na 2D igrama u nekim programima i dosta mi je dobro islo. Sad me zanimaju igre preko Intreneta.
Pitanja:
1. U cemu, kojem programu se radi takva vrsta igri.
2. Postoji li kakav free posluzitelj kod kojeg bi mogao hostati igru..
3. Koji je program najbolji za izradu 3D slika. Npr. Ogame one planete brodovi na takve slike mislim.
4. Trebao bi turtiale na HR gdje je nesto od svega ovoga objasnjeno za pocetnike.

Molim vas da bar na nesto od ovoga odgovorite. hvala

Dux
14-08-2007, 15:46
Imam jedno pitanje u vezi izrade online igre tipa Ogame, -. Evo radio sam na 2D igrama u nekim programima i dosta mi je dobro islo. Sad me zanimaju igre preko Intreneta.
Pitanja:
1. U cemu, kojem programu se radi takva vrsta igri.
2. Postoji li kakav free posluzitelj kod kojeg bi mogao hostati igru..
3. Koji je program najbolji za izradu 3D slika. Npr. Ogame one planete brodovi na takve slike mislim.
4. Trebao bi turtiale na HR gdje je nesto od svega ovoga objasnjeno za pocetnike.

Molim vas da bar na nesto od ovoga odgovorite. hvala

ja mislim da se to sve radi u PHP-u, a što se tiće slika, pa 3d studio max, pa onda vue 6 za renderiranje i tako

goki06
14-08-2007, 16:17
ok ove cu programe probati, a sad mi samo jes trebas hrpa tutoriala za PHP. I ako netko zna neki web na HR za PHP ili namjenjen takvim stvarima.

Grimm-Reaper
29-10-2007, 14:03
Koji bi programski jezik bio solidan za relativnog početnika u 3D igrama a da ga se da nabavit jednostavno?

Dux
29-10-2007, 18:10
Koji bi programski jezik bio solidan za relativnog početnika u 3D igrama a da ga se da nabavit jednostavno?

a kako bi ti nabavio programski jezika ?? :)

a sta ja znam, pocni odma s c-om tak i tak ce se sve svesti na njega.